W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kodeks Nag Hammadi - prawdziwe nauczanie Jezusa   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 22649
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 30 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to Piioottrrze ma być, Twój głos w dyskusji?
To bardzo interesujące, co uznał naród izraelski, ale czy jest to dla Ciebie powodem żeby to odrzucić, nie czytać? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie każdy się tym będzie kierował.
Cytat:
...lecz tylko niewielu chrześcijan wierzyło, że należą do kanonu Pisma Świętego.
Chyba tylko jacyś idioci mogli uwierzć, że coś, co do kanonu nie należy, do niego należy. Inną sprawą jest, jaki kto kanon uznaje, ale coś w nim albo jest, albo nie i nie ma tutaj w co wierzyć.

Poza tym, ten temat jest o apokryfach Nowego Testamentu, a ty cytujesz coś o apokryfach ST, co nijak się ma do porusznych kwestii.
Ten wpis zalicza np. Księgę Mądrości do apokryfów, którą z całego serca polecałbym Ci Piioottrrze poczytać, bo jak się z niej można dowiedzić: :”Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca: ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, i ci ją znajdą, którzy jej szukają”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
royo




Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 30 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Log 10
Rzekł Jezus: Przyniosłem ogień na świat i oto podtrzymuję go, aż zapłonie.


I wam to w ogóle z niczym się nie kojarzy? (Czy też z nikim?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 30 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lucyfer? Razz
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 30 Sty '16   Temat postu: Re: Kodeks Nag Hammadi - prawdziwe nauczanie Jezusa Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:

[...]
całun Turyński w zgodnej opinii gremium naukowego to średniowieczna mistyfikacja[...]


Nie każdego gremium.
Wg autorów wypowiadających się w poniższym filmie, jest to zamierzona dezinformacja, wraz ze zmianą interpretacji datowania wieku całunu (kalibracja).

Od 39m39s
Całun Turyński

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Kojarzy się , kojarzy . Dyć to sam Osama Bin Laden , jeno bez masudówki . Pogratulować czujności .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

********************************************************
„Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.” [Łk 12, 49]
********************************************************
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. [Mt 10,34 ]
******************************************



Log 101
Ten, kto nie żywi nienawiści wobec swego ojca i swej matki, jak ja, nie będzie moim uczniem. I ten, kto nie kocha swego ojca i swej matki, jak ja, nie może być uczniem moim. Matka moja bowiem, która [...] zaś moja matka prawdziwa dała mi życie.
----------------------------------------------------------
Jakby powtórzenie log 99 . Raz mówi , by nienawidzić , by za chwilę kochać . Jak to możliwe ?
Są rodzice i RODZICE . Ziemscy dla ciała. Mimowolni wytwórcy więziennej klatki dla mej duszy . Pułapki w którą zostało pochwycone to , co z wysokości .
I Ci z Wysokości , od Istniejącego Ojca . Trzeba by wybrać , których mam słuchać i którym być posłusznym . Życie dane przez ziemskich kończy się ……….. no czym ? Przypadkiem nie śmiercią ? Ziemscy , choćby chcieli najbardziej jak w ich mocy , nie ocalą mnie przed nią .Życie ziemski czy Życie Wieczne . Mój wybór .
Ważne w zrozumieniu jest właściwe zrozumienie słowa nienawiść . Jeśli dobrze rozumiem nie może mieć to niczego wspólnego z gniewem . Jezus nazywa ludzi gniewnych strasznymi .
Nie znaczy to , że mam ziemskimi pomiatać . To jedynie czasowi opiekunowie .

Log 102
Rzekł Jezus: "Biada im, faryzeuszom, podobni są do psa leżącego w bydlęcym żłobie: ani nie je, ani bydłu jeść nie pozwala".
----------------------------------------------------------
Nasi pasterze . Faryzeusz , popi , biskupi , diakoni ,szamani . Pokochali ten świat i władzę , jaką im daliśmy . Dziś ta władza wymyka się im z rąk .
Posiedli jakąś wiedzę lecz zachowali ją dla siebie . Przynajmniej niektórzy z nich wiedzą jak jest naprawdę , ale nam tego nie mówią . Celowo utrzymują nas w błędzie . Chcą pozostać na tym świecie i powstrzymać w nim nas . Czy to możliwe , że nazywający się następcami Jezusa dopuścili się tego ? Kto wie co chowają przed nami w swoich tajnych archiwach .
W 1945 r odnaleziono kodeks Nag Hammadi . W nim datowana na I w n.e. ewangelia Tomasza , tekst doskonale zachowany mimo niemal 2 tys lat . Czy ktoś z was słyszał o tym zdarzeniu ? Mi udało się znaleźć jedynie jedno wydanie częściowo publikujące kodeks . JEDNO !!!
Powinno aż wrzeć , a tu cisza . Mija 75 lat ciszy od jego znalezienia , teks dostępny , przetłumaczony – i nic . Półki w kościelnych księgarniach łamią się od bublowatych albumów i przemyśleń kolejnych mądrolków , a dla tekstów źródłowych nie starczyło już środków ? … „ Kamień odrzucony przez budujących „ …


Log 103
Rzekł Jezus: "Błogosławiony ten człowiek, który wie, skąd wejdzie złodziej, bo powstanie, zbierze swoją [...] i opasze się w biodrach, zanim on wejdzie".
----------------------------------------------------------
Skąd wejdzie złodziej ? Przez moje serce . Przez furtkę w sercu , jaką otworzyłem dla tego co światowe . Można powiedzieć , że zaprosiłem złodzieja do mego serca . Zrobiłem to , gdy moim życiem kierowały mną głównie emocje , a mądrości było nic lub niewiele . Chciałem sprawdzić , co świat może mi dać . W log 11 Jezus mówi , że zjadając to co śmiertelne uczyniliśmy to żywym . Zjadając , lub bardziej poprawnie KOSZTUJĄC światowych mamideł ( wóda , palenie , seks , kasa , uznanie itp.) rozpaliłem w sobie te pożądania czyniąc je jakby żywymi . Ich „apetyt” zaczął rosnąć w miarę ich wzrostu . Im nigdy dość , nigdy niczym nie nasycą się do końca . Pozwoliłem na wywarzenie zamka w drzwiach mej czystości . Tak wpuściłem złodzieja . Jak mi teraz to zmienić ?
Jeśli już wiem co jest dla mnie trucizną , to czemu tego nie wypluję ? Bo nadal jest mi miła w smaku , nadaje kolory szaremu życiu .
Miałem szczęście , że doznałem w życiu solidnego upadku . Stałem się bankrutem , nie było mnie już z czego okradać . Musiałem się „ opasać w biodrach „ by ratować się przed śmiercią . Aby to zrobić musiałem wejrzeć w siebie najpełniej , jak to możliwe . To moja choroba pchnęła mnie do poszukiwań prawdy o sobie i innych sprawach . Powiem trochę górnolotnie : tak oto zło obróciło przeciw sobie swe ostrze .


Log 104
powiedzieli Mu: "Chodź, módlmy się dzisiaj i pośćmy". Odrzekł Jezus: "Jaki grzech popełniłem lub w czym mnie pokonano? Lecz jeśli oblubieniec wejdzie do komnaty małżeńskiej, wtedy niech poszczą i modlą się".
----------------------------------------------------------
Pościć i modlić się – profilaktyka dla zbawienia . Tak na wszelki wypadek . A nóż widelec może ten Bóg faktycznie istnieje ? – zapalę mu świeczkę . To świetna metoda na popadanie w religioholizm – chorobę jeszcze straszniejszą od alkoholizmu . Bo jej następstwa nie stawiają mnie przed koniecznością zmian sposobu życia , nawrócenia . W NT Jezus nawołuje do nawrócenia , a więc powrotu do wcześniejszego , właściwego stanu . Odeszliśmy od Ojca , upadliśmy . Mamy zawrócić ze światowej drogi . Bo jeśli nie z tej drogi mam zawrócić , to z jakiej ?
Post od świata z „ doskoku „ to próżne działanie . Co wyposzczę – nadrobię z nawiązką po końcu postu . A może jest inaczej ?
Pytanko takie : człowiekiem się bywa , czy też się jest ?


Log 105
Rzekł Jezus: "Kto pozna swego ojca i swoją matkę, tego nazwą synem rozpusty".
----------------------------------------------------------
Powstałem jako ciało z pożądania cielesnego . Tak chciał stwórca . To pewien rodzaj rozpusty światowej . Nie idzie tu o nierząd ale o niekontrolowane folgowanie swym emocjom i burzom hormonów , nad którymi trudno mieć władzę jeśli sprawy posunęły się za daleko .
Po co mieszać w to miłość ? Czy w stosunku do innej kobiety nie będą odczuwał takiego samego pożądania , jak w stosunku do żony ? Będę , i to po latach małżeństwa jeszcze większe . Powstaliśmy z cielesnego , ślepego pożądania – nie oszukujmy się . Nie przesadzajmy z tym romantyzmem !


Log 106
Rzekł Jezus: "Gdy macie J czynić dwoje jednością, staniecie się synami człowieczymi i powiecie: <<G>>, ona się przesunie".

----------------------------------------------------------
Dwoje – jednością . Ciało i dusza zjednoczone we wspólnym celu . Świat nie może być tym celem . Świata jakby JUŻ nie było . Świat jest jak czek który spłonie niezależnie od kwoty , na jaką opiewa . Nie ma się co nakręcać – jest bezwartościowy . Zostanie zniszczony .
Góry zaś to przeszkody , które kładzie nam pod nogi świat . Główną przeszkodą w dziele zbawienia jest nasza niewiedza połączona ze słabością do tego , co światowe .
Stać się synem człowieczym – to przestać być ludzkim .
Wiadomość z tego logionu to dobra wiadomość . Jeśli ruszę we właściwą stronę żadna światowa siła nie będzie mogła mnie powstrzymać , nie będzie przeszkody nie do ominięcia . Ale kompasem na tej drodze ma być Słowo Zbawcy i to , co we mnie Słowem tym się napełni .


Log 107
Rzekł Jezus: "Królestwo podobne jest do pasterza posiadającego sto owiec. Jedna z nich, ta która była największa, zgubiła się. Pozostawił dziewięćdziesiąt dziewięć i szukał tej jednej, aż ją znalazł. Gdy zmęczył się, powiedział do owcy: <<Wol>>".
----------------------------------------------------------
Owca , która się zagubiła . Dusza , o której zapomniałem . Było tyle ważniejszych , głośnej beczących potrzeb . Mówi też o ty log 8 . Weź tylko to co największe , najwartościowsze . Resztę sobie daruj .
Dosyć długo rozumiałem ten logion na sposób narzucony przez kościół . Nie pasowało mi jednak , że Jezus jako dobry pasterz zostawiłby całe stado na pastwę losu by ratować tą jedną zbłąkaną .
To o mnie tu mowa , o tobie . To my mamy być dobrymi pasterzami naszych dusz .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

royo napisał:
Log 10
Rzekł Jezus: Przyniosłem ogień na świat i oto podtrzymuję go, aż zapłonie.


I wam to w ogóle z niczym się nie kojarzy? (Czy też z nikim?)


Prometeusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 02:15, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Co to Piioottrrze ma być, Twój głos w dyskusji?
To bardzo interesujące, co uznał naród izraelski, ale czy jest to dla Ciebie powodem żeby to odrzucić, nie czytać? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie każdy się tym będzie kierował.
Cytat:
...lecz tylko niewielu chrześcijan wierzyło, że należą do kanonu Pisma Świętego.
Chyba tylko jacyś idioci mogli uwierzć, że coś, co do kanonu nie należy, do niego należy. Inną sprawą jest, jaki kto kanon uznaje, ale coś w nim albo jest, albo nie i nie ma tutaj w co wierzyć.

Poza tym, ten temat jest o apokryfach Nowego Testamentu, a ty cytujesz coś o apokryfach ST, co nijak się ma do porusznych kwestii.
Ten wpis zalicza np. Księgę Mądrości do apokryfów, którą z całego serca polecałbym Ci Piioottrrze poczytać, bo jak się z niej można dowiedzić: :”Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca: ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, i ci ją znajdą, którzy jej szukają”.


Czy to moj glos w dyskusji?
Slabo widze w tym temacie miejsce na dyskusje.
Autor z gory oznajmia, ze bedzie przedstawial swoje rozumienie gnostyckich pism apokryficznych jako "prawdziwe nauczanie Jezusa".
Sluchaj, to co "narod izraelski" uznal, zarowno w Starym jak i Nowym Testamencie za herezje i sekciarstwo jest dla mnie wystarczajacym powodem, zeby sie tego nie tykac.
"Księgi, które traktowano jako kanoniczne musiały spełnić kilka warunków. Po pierwsze, ich autorem musiał być apostoł lub jego uczeń, co wykluczyło ewangelie gnostyków, które powstały zbyt późno, aby mogły być napisane przez tych, których imionami ich podpisano (Tomasza, Filipa, Piotra). Po drugie, ich treść musiała opierać się na relacji naocznych świadków. Po trzecie, nie mogły być sprzeczne ze Starym Testamentem. Po czwarte, musiały zgadzać się z naukami Jezusa i apostołów. Po piąte, powinny wydawać dobre owoce w życiu wierzących i Kościoła. Po szóste, musiały mieć szeroką akceptację ze strony kościołów chrześcijańskich na całym świecie." Euzebiusz z Cezarei, Historia Kościoła, 3, 25:4-7.

Uwazam, ze kazdy, kto poszukuje prawdy i madrosci powinien siegac do zrodla i na nim sie wzorowac, anie na tradycji czy legendach. Tak tez powstal kanon. Ci, ktorych nazywasz "jakimis idiotami", ktorzy podobnie jak np. katolicy, ktorzy wierza, ze Ksiegi Machabejskie sa natchnione Duchem Swietym, sa wlasnie takimi heretykami czy sekciarzami wtlaczajacymi do kanonu niezgodna z nim tradycje.
Powtarzam, ani Jezus ani jego uczniowie, autorzy natchnionych pism NT nie odwoluja sie do pism apokryficznych.
Katolicy wierza w kanonicznosc np. Ksiag Machabejskich a np. protestanci sa pewni ich niekanonicznosci.
Tak samo, kiedys pierwsi odstepcy np. gnostyccy sekciarze Kainici, wierzyli w kanonicznosc pism, ktore interpretuje @swiniopas, albo podobnie jak "swiadkowie Jehowy, wierza ze prawda jest to co drukuje wydawnictwo straznica.

Cytowana przez Ciebie Ksiega Madrosci naucza o rzeczach, ktore sa sprzeczne z nauka kanonu Pisma Swietego. Wskazuje na meki piekielne po smierci

Cytat:
Apokryficzna Księga Mądrości naucza także o tych rzeczach, które pozostają w rażącej sprzeczności z nauką Pisma Świętego. Wskazuje na męki piekielne po śmierci: "Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka" (Mądr. 3,1 BT).

"Jedno możemy orzec z całą pewnością: Wieczne katusze są wykluczone. Ludzie zapożyczyli grecką, niebiblijną naukę o nieśmiertelności duszy. Z tym uprzedzeniem w umysłach czytają Nowy Testament. Bez tego na podstawie samego Nowego Testamentu dowiedzieliby się o wiecznym zniszczeniu, zamiast o wiecznej męce. To ogień nazwany jest aionian [wiecznym], a nie wrzucone weń życie."William Temple
Sluchaj, wydaje mi sie, ze katolicy wierza, ze Ksiega Madrosci nalezy do kanonu.
A ja bym powiedzial, Albo wierzysz w Jezusa, albo w plotki o Nim.

@Swiniopas pisze, ze "NHC to jedyne znane mu zrodlo, ktore nie wpadlo w lapy naszych pasterzy"
Wpadlo, wpadlo. Nie zapominaj, ze nas prowadzi Arcypasterz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:20, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MUSZĘ POWTÓRZYĆ OSTATNI WPIS , BO COŚ POUCINAŁO MI NIEKTÓRE ZDANIA . przepraszam
**********************************************************
„Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.” [Łk 12, 49]
**********************************************************
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. [Mt 10,34 ]
**********************************************************




Log 101
Ten, kto nie żywi nienawiści wobec swego ojca i swej matki, jak ja, nie będzie moim uczniem. I ten, kto nie kocha swego ojca i swej matki, jak ja, nie może być uczniem moim. Matka moja bowiem, która [...] zaś moja matka prawdziwa dała mi życie.
----------------------------------------------------------
Jakby powtórzenie log 99 . Raz mówi , by nienawidzić , by za chwilę kochać . Jak to możliwe ?
Są rodzice i RODZICE . Ziemscy dla ciała. Mimowolni wytwórcy więziennej klatki dla mej duszy . Pułapki w którą zostało pochwycone to , co z wysokości .
I Ci z Wysokości , od Istniejącego Ojca . Trzeba by wybrać , których mam słuchać i którym być posłusznym . Życie dane przez ziemskich kończy się ……….. no czym ? Przypadkiem nie śmiercią ? Ziemscy , choćby chcieli najbardziej jak w ich mocy , nie ocalą mnie przed nią .Życie ziemski czy Życie Wieczne . Mój wybór .
Ważne w zrozumieniu jest właściwe zrozumienie słowa nienawiść . Jeśli dobrze rozumiem nie może mieć to niczego wspólnego z gniewem . Jezus nazywa ludzi gniewnych strasznymi .
Nie znaczy to , że mam ziemskimi pomiatać . To jedynie czasowi opiekunowie .

Log 102
Rzekł Jezus: "Biada im, faryzeuszom, podobni są do psa leżącego w bydlęcym żłobie: ani nie je, ani bydłu jeść nie pozwala".
----------------------------------------------------------
Nasi pasterze . Faryzeusz , popi , biskupi , diakoni ,szamani . Pokochali ten świat i władzę , jaką im daliśmy . Dziś ta władza wymyka się im z rąk .
Posiedli jakąś wiedzę lecz zachowali ją dla siebie . Przynajmniej niektórzy z nich wiedzą jak jest naprawdę , ale nam tego nie mówią . Celowo utrzymują nas w błędzie . Chcą pozostać na tym świecie i powstrzymać w nim nas . Czy to możliwe , że nazywający się następcami Jezusa dopuścili się tego ? Kto wie co chowają przed nami w swoich tajnych archiwach .
W 1945 r odnaleziono kodeks Nag Hammadi . W nim datowana na I w n.e. ewangelia Tomasza , tekst doskonale zachowany mimo niemal 2 tys lat . Czy ktoś z was słyszał o tym zdarzeniu ? Mi udało się znaleźć jedynie jedno wydanie częściowo publikujące kodeks . JEDNO !!!
Powinno aż wrzeć , a tu cisza . Mija 75 lat ciszy od jego znalezienia , teks dostępny , przetłumaczony – i nic . Półki w kościelnych księgarniach łamią się od bublowatych albumów i przemyśleń kolejnych mądrolków , a dla tekstów źródłowych nie starczyło już środków ? … „ Kamień odrzucony przez budujących „ …


Log 103
Rzekł Jezus: "Błogosławiony ten człowiek, który wie, skąd wejdzie złodziej, bo powstanie, zbierze swoją [...] i opasze się w biodrach, zanim on wejdzie".
----------------------------------------------------------
Skąd wejdzie złodziej ? Przez moje serce . Przez furtkę w sercu , jaką otworzyłem dla tego co światowe . Można powiedzieć , że zaprosiłem złodzieja do mego serca . Zrobiłem to , gdy moim życiem kierowały mną głównie emocje , a mądrości było nic lub niewiele . Chciałem sprawdzić , co świat może mi dać . W log 11 Jezus mówi , że zjadając to co śmiertelne uczyniliśmy to żywym . Zjadając , lub bardziej poprawnie KOSZTUJĄC światowych mamideł ( wóda , palenie , seks , kasa , uznanie itp.) rozpaliłem w sobie te pożądania czyniąc je jakby żywymi . Ich „apetyt” zaczął rosnąć w miarę ich wzrostu . Im nigdy dość , nigdy niczym nie nasycą się do końca . Pozwoliłem na wywarzenie zamka w drzwiach mej czystości . Tak wpuściłem złodzieja . Jak mi teraz to zmienić ?
Jeśli już wiem co jest dla mnie trucizną , to czemu tego nie wypluję ? Bo nadal jest mi miła w smaku , nadaje kolory szaremu życiu .
Miałem szczęście , że doznałem w życiu solidnego upadku . Stałem się bankrutem , nie było mnie już z czego okradać . Musiałem się „ opasać w biodrach „ by ratować się przed śmiercią . Aby to zrobić musiałem wejrzeć w siebie najpełniej , jak to możliwe . To moja choroba pchnęła mnie do poszukiwań prawdy o sobie i innych sprawach . Powiem trochę górnolotnie : tak oto zło obróciło przeciw sobie swe ostrze .


Log 104
powiedzieli Mu: "Chodź, módlmy się dzisiaj i pośćmy". Odrzekł Jezus: "Jaki grzech popełniłem lub w czym mnie pokonano? Lecz jeśli oblubieniec wejdzie do komnaty małżeńskiej, wtedy niech poszczą i modlą się".
----------------------------------------------------------
Pościć i modlić się – profilaktyka dla zbawienia . Tak na wszelki wypadek . A nóż widelec może ten Bóg faktycznie istnieje ? – zapalę mu świeczkę . To świetna metoda na popadanie w religioholizm – chorobę jeszcze straszniejszą od alkoholizmu . Bo jej następstwa nie stawiają mnie przed koniecznością zmian sposobu życia , nawrócenia . W NT Jezus nawołuje do nawrócenia , a więc powrotu do wcześniejszego , właściwego stanu . Odeszliśmy od Ojca , upadliśmy . Mamy zawrócić ze światowej drogi . Bo jeśli nie z tej drogi mam zawrócić , to z jakiej ?
Post od świata z „ doskoku „ to próżne działanie . Co wyposzczę – nadrobię z nawiązką po końcu postu . A może jest inaczej ?
Pytanko takie : człowiekiem się bywa , czy też się jest ?


Log 105
Rzekł Jezus: "Kto pozna swego ojca i swoją matkę, tego nazwą synem rozpusty".
----------------------------------------------------------
Powstałem jako ciało z pożądania cielesnego . Tak chciał stwórca . To pewien rodzaj rozpusty światowej . Nie idzie tu o nierząd ale o niekontrolowane folgowanie swym emocjom i burzom hormonów , nad którymi trudno mieć władzę jeśli sprawy posunęły się za daleko .
Po co mieszać w to miłość ? Czy w stosunku do innej kobiety nie będą odczuwał takiego samego pożądania , jak w stosunku do żony ? Będę , i to po latach małżeństwa jeszcze większe . Powstaliśmy z cielesnego , ślepego pożądania – nie oszukujmy się . Nie przesadzajmy z tym romantyzmem !


Log 106
Rzekł Jezus: "Gdy macie zwyczaj czynić dwoje jednością, staniecie się synami człowieczymi i powiecie: - Góro przesuń się -, ona się przesunie".

----------------------------------------------------------
Dwoje – jednością . Ciało i dusza zjednoczone we wspólnym celu . Świat nie może być tym celem . Świata jakby JUŻ nie było . Świat jest jak czek który spłonie niezależnie od kwoty , na jaką opiewa . Nie ma się co nakręcać – jest bezwartościowy . Zostanie zniszczony .
Góry zaś to przeszkody , które kładzie nam pod nogi świat . Główną przeszkodą w dziele zbawienia jest nasza niewiedza połączona ze słabością do tego , co światowe .
Stać się synem człowieczym – to przestać być ludzkim .
Wiadomość z tego logionu to dobra wiadomość . Jeśli ruszę we właściwą stronę żadna światowa siła nie będzie mogła mnie powstrzymać , nie będzie przeszkody nie do ominięcia . Ale kompasem na tej drodze ma być Słowo Zbawcy i to , co we mnie Słowem tym się napełni .


Log 107
Rzekł Jezus: "Królestwo podobne jest do pasterza posiadającego sto owiec. Jedna z nich, ta która była największa, zgubiła się. Pozostawił dziewięćdziesiąt dziewięć i szukał tej jednej, aż ją znalazł. Gdy zmęczył się, powiedział do owcy: "Wolę ciebie niż tych dziewięćdziesiąt dziewięć".
----------------------------------------------------------
Owca , która się zagubiła . Dusza , o której zapomniałem . Było tyle ważniejszych , głośnej beczących potrzeb . Mówi też o ty log 8 . Weź tylko to co największe , najwartościowsze . Resztę sobie daruj .
Dosyć długo rozumiałem ten logion na sposób narzucony przez kościół . Nie pasowało mi jednak , że Jezus jako dobry pasterz zostawiłby całe stado na pastwę losu by ratować tą jedną zbłąkaną .
To o mnie tu mowa , o tobie . To my mamy być dobrymi pasterzami naszych dusz .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
royo




Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Świniopasie, czemu ma służyć to zdjęcie ze strzelnicy. I dzięki za ten ogień i miecz. Zachowałeś się jak zajęty naukowiec, który rzucił mi "podstawy fizyki" do poczytania, ale dzięki.

Zdaje się, że za czasów Jezusa ogień był źródłem światła na ziemi. Poza ziemią słońce, które, jakby nie było, też jest ogniem.
Więc spokojnie mogę uznać, że w tym wypadku ogień=światłu.

Z tymi tłumaczeniami to różnie bywa. Ani Andrzej, ani Marek po polsku nie pisali. I wszyscy wiemy, że tłumaczenie tych wszystkich tekstów jest dodatkowym problemem, obok interpretacji. Uwierz mi, bez złośliwości, że używane przez ciebie "puki", wyrwane z kontekstu, może sprowadzić przyszłych badaczy Twoich tekstów na pukle włosów i pomyślą, że pisałeś o fryzjerstwie.

Lucyfer, Prometeusz i na pewno wiele innych mitycznych postaci, to kwestia, moim zdaniem, co najmniej warta rozważenia.

Jezus, o którym piszesz, stoi w opozycji do fałszywego Boga. Otóż stoi w tej opozycji tak samo jak Lucyfer.

Ów fałszywy bóg panuje teraz na ziemi. Jest źle i to wiadomo. Co robi partia rządząca? Niszczy opozycję. Dyskredytuje opozycję w mediach. Na ten przykład na ambonie.

W związku z tym należy przemyśleć, czy aby przypadkiem szatan nie podszywa się pod jezusa, albo odwrotnie.

Można też wziąć pod uwagę, że obie, zwalczające się frakcje, walczą o Twój glos, ale obie tak naprawdę działają tylko dla siebie.

Jest tak wiele możliwości, że zastanawia mnie dlaczego, kiedy człowiek już się czegoś uczepi, to za każdym razem myśli, że złapał pana boga za ogon.

Doceniam ten temat. Nie słyszałem wcześniej o tekstach, o których napisałeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 11:26, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

royo
Cytat:
Jest tak wiele możliwości, że zastanawia mnie dlaczego, kiedy człowiek już się czegoś uczepi, to za każdym razem myśli, że złapał pana boga za ogon
.
Bo wszyscy mają z garem i są szaleni royo. Każdy widzi to co chce widzieć.To nic innego jak projekcja na zewnątrz tego co siedzi w środku człowieka. Nic więcej. Mało tego są jeszcze gotowi zabijać w obronie swojego szaleństwa, albo wyzywać innych od najgorszych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trebor




Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 31 Sty '16   Temat postu: Hipostaza archontów Odpowiedz z cytatem

Hipostaza archontów
http://www.pistis.pl/hipostaza-archontow
Do pobrania
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&.....4660,d.bGQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
Bo wszyscy mają z garem i są szaleni royo. Każdy widzi to co chce widzieć.To nic innego jak projekcja na zewnątrz tego co siedzi w środku człowieka. Nic więcej. Mało tego są jeszcze gotowi zabijać w obronie swojego szaleństwa, albo wyzywać innych od najgorszych.


Zaskoczyłaś mnie. Tym, że to wiesz. A zdajesz sobie sprawę, że Ciebie to też dotyczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 31 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do > PIOTRA


**** Autor z gory oznajmia, ze bedzie przedstawial swoje rozumienie gnostyckich pism apokryficznych jako "prawdziwe nauczanie Jezusa".

Piotrze . 21.01.2016 , po zaledwie drugim wpisie oceniłeś temat na 1 . Lepsze to niż 0 , ale nie o to tu idzie . Doszedłem wtedy jedynie do 8 logionu , a ty już wiedziałeś co będzie dalej ? Kto tu zatem ocenia z góry ? Dla zachowania obiektywizmu nie zrezygnuję z tego , w co wierzę . Mam nadzieję że Ty też w coś wierzysz , a wiarę tą stawiasz ponad tym dziwnym myślowym tworem „obiektywizmem” . Na obiektywizm stać co najwyżej maszyny , i to te starszego typu .


**** Sluchaj, to co "narod izraelski" uznal, zarowno w Starym jak i Nowym Testamencie za herezje i sekciarstwo jest dla mnie wystarczajacym powodem, zeby sie tego nie tykac. ….Po trzecie, nie mogły być sprzeczne ze Starym Testamentem.

KK jest mutacją judaizmu wzbogaconą o wybiórcze nauki Jezusa , oraz zapożyczenia z innych religii . Pominięto wiedzę o Istniejącym , Jego miejsce zajął stwórca . To właśnie uważam za największą zbrodnię przeciw prawdzie . W pierwszym wpisie zapodałem skróconą wersję opisu powstania człowieka do jego wypędzenia z raju . Chaotyczność tego dzieła wiele mówi mi o samym autorze , od którego wiedza ta pochodzi . Dlatego właśnie uważam ST za coś , czego nie powinno łączyć się z NT .
Jezus wielokrotnie nawołuje do nawrócenia .
Synonimy słowa nawrócić : zawrócić ( się ) cofnąć się , wycofać się , obrócić , wykręcić , odwrócić bieg , udać się z powrotem , zjawić się znowu .
Jeśli ST jest opisem pewnej drogi , to Zbawca jest rondem na którym należy zmienić niewłaściwy kierunek jazdy o 180 stopni . Jeśli kto chce kręcić się w kółko na tym rondzie – nic mi do tego . Mnie to zemdliło , wysiadam , wracam . Starotestamentowa wiedza o tym , kto komu buchnął ileś tam kóz , jak zbudować arkę itp. – nie przybliży mnie nawet o milimetr do zbawienia .


**** …"Księgi, które traktowano jako kanoniczne musiały spełnić kilka warunków. Po pierwsze, ich autorem musiał być apostoł lub jego uczeń, co wykluczyło ewangelie gnostyków, które powstały zbyt późno,….

To już było po bandzie ! Przecież chyba wiesz , że ew. Tomasza datuje się na I wiek . Czemu piszesz coś niezgodnego z faktami ? Pisana była w czasie , gdy pra-pra-pra… dziadkowie ustalających kanon kościoła chodzili jeszcze w pieluchach . Dla lubiących mocne emocje polecam odnalezienie historii powstania kanonu . Cytuję z pamięci : … było to największe zgromadzenie oszołomów ….


**** Powtarzam, ani Jezus ani jego uczniowie, autorzy natchnionych pism NT nie odwoluja sie do pism apokryficznych.

Tu się z tobą zgadzam . Nie odwoływali się , bo pism tych jeszcze nie było ! Spisano je PO odejściu Zbawcy !


****** Cytowana przez Ciebie Ksiega Madrosci….

Dla mnie mądrość jest DROGĄ do Prawdy , do poznania . Księgi mądrościowe z ST to bardziej poradniki , jak układać się ze światem i jego naczelnikiem , by nie brakło św. $ , $ ,$ . Poznałem różnicę między mądrością a jej brakiem . Spryt , zaradność , umiejętność dostosowywania się- to nie mądrość !!!
Tak jak obłapianie się po krzakach z dziewuszkami - to nie miłość . Dowody miłości , o które kiedyś sam się dopominałem to jedynie burza hormonów w archontowym kuble , jakim jest moje ciało . Ale nie jest to miłość , na miłość boską !
To może choć miłość do dziecka ? Pani , samochód przejechał jakieś dziecko . MOJE !!!??? Nie , jakieś inne . Kamień z serca , że nie przejechał MOJEGO . Tamte , no cóż – nie MOJE …. Co za ulga . Co za wzruszająca troska o MOJE , MOJE , MOJE . Love ! Love! Love!


**** Po piąte, powinny wydawać dobre owoce w życiu wierzących i Kościoła .

Toż ja po to zbłądził z drogi , że mi te owoce ością w gardle stanęły . Piotr , czy ty oglądasz telewizję ? Nie widzisz tej narastającej zgnilizny , umysłowej erozji ? 20 wieków nauczania powinno zaowocować jakąś zmianą , poprawą . Jest lepiej ? Powiedz to umierającym z głodu , ofiarom dewiacji , wyzysku , przemocy itp. . Może Ci uwierzą . Na mnie nie licz .


**** Nie zapominaj, ze nas prowadzi Arcypasterz

Piotrze ! Oszczędź mi tego . Ja już jestem daleko od stada . Taki jest mój wybór . Nie po drodze mi do rzeźni .
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Szanuję Twoje poglądy Piotrze , ale chyba się z nimi nie zgadzam . Posiadasz b.dużą wiedzę , cenię to .
Nie pogniewasz się jeśli powiem , że idziesz utartą drogą . Jakie ziarno ci na niej w takim tłoku urośnie ? Mnie samego to zejście kosztowało masę dylematów . Nie było jednorazową decyzją . Budziło lęk . Ale była to najmądrzejsza w moim życiu decyzja . Kodeks nie namieszał mi w głowie . Był on – jak do tej pory – ostatnim przystankiem do jakiego dotarłem . Nikt mi go nie wcisnął . Był efektem poszukiwań .
Dziękuję Ci za uwagę . Liczyłem na krytyczne opinie . Nikt nie wytknie tak skutecznie braków , jak ktoś o odmiennym zdaniu . Tego właśnie pragnę – umocnienia , ujawnienia luk , sprzeczności . Bo wciąż szukam . Napisz jeszcze kiedyś wolnym czasem . Odpiszę na pewno .
p.s.
Kożystam jedynie ze smartphona , stąd to cytowanie takie jakieś nieforumowe .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Log 108
Rzekł Jezus: "Kto napił się z mych ust, stanie się takim, jak ja. Ja sam stanę się nim i tajemnice zostaną mu objawione".
---------------------------------------------------------------

Napić się z ust Jezusa . Bo jedynie on może dać życie wieczne . Poznać Jego nauki takimi , jakie były w rzeczywistości . Trochę interesowałem się zmianami dokonywanymi w NT . To zadanie nie do ogarnięcia . Ilość dokonywanych tam zmian na przestrzeni 2 tys. lat jest powalająca . Zainteresuj się tym , to sam się przekonasz .
Stać się takim jak Jezus . A Jezus jest taki , jak Ojciec ! To stać się jednością z Istniejącym !
Tu wyraźnie widać różnicę między stwórcą a Ojcem . Ojciec pragnie byśmy stali się Mu równi w doskonałości . Stwórca za coś takiego karze bezlitośnie i okrutnie . Który z nich jest moim Ojcem ?
Pytanie – czy chciałbym , by mój syn był głupszy ode mnie , czy co najmniej równy mi mądrością ? Chcę , by to co moje było jego , czy też chytrzę mu i wydzielam to , co mi zbywa ?
Zrozumieć Jezusa , poczuć choćby tą gorycz zdrady i niewdzięczności okazanej za dar wiedzy mogącej nas wyzwolić . To tak , jakby otworzyć Mu drzwi do siebie , pozwolić Mu w sobie zamieszkać . Gdzie go zakwateruję – obok sprośnych fantazji , bezdusznych kalkulacji , narcystycznych planów ? Nie będzie mu tam dobrze ! W lokalu z archontowego kwaterunku raczej Zbawca nie zamieszka . Trzeba by zatem opróżnić ten chlewik ze smrodliwych pragnień . Zbawca nie stawia zadań ponad moje możliwości – sam przyszedł na świat w stajence . Ale nie w chlewie !


Log 109
Rzekł Jezus: "Królestwo podobne jest do człowieka, który ma na swym polu skarb, a nie wie o nim. Po śmierci pozostawił go swemu synowi. Syn nie wiedząc [o skarbie] wziął pole, sprzedał je, a ten, który je kupił, przyszedł i orząc [znalazł] skarb. Rozpoczął dawać pieniądze na procent tym, którzy je chcieli".
---------------------------------------------------------------

To historia Adama i tych , którzy z niego powstali . Adam miał przeczucie istnienia w nim czegoś nie z tego świata , ale żył w niewiedzy o prawdziwej naturze duszy . … i napoili ich wodą zapomnienia … ( apokryf Jana , cytat z pamięci ) .Kto miał mu powiedzieć prawdę – stwórca ? Gdyby to uczynił nie nastąpiły by kolejne ludzkie pokolenia . Dusza Adama odeszła by do Ojca i to byłby koniec bezprawnej „ hodowli „ dusz na tym świecie .
Następne pokolenia powielały niewiedzę Adama . Nikt nie powiedział im prawdy o skarbie . Tym , który odkrył skarb i zaczął pożyczać go innym na procent jest stwórca . Zrobił on tu sobie swą własną hodowlę dusz . Orka o której tu mowa ( obrócenie skiby ziemi do góry nogami ) to śmierć i wydobywanie nieświadomej siebie duszy . I wrzucanie jej w nowe ciało , ponowne formowanie ciała . „ Mnóżcie się i czyńcie sobie ziemię poddaną „ kochane owieczki – zachęca stwórca . Dzięki wam jest ktoś , kto oddaje mi cześć i wielbi mnie . Łaskoczcie moją pychę i utrwalajcie mnie w przekonaniu o byciu jedynym bogiem .



Log 110
Rzekł Jezus: "Ten, kto znalazł świat stając się bogatym, niech sprzeciwi się światu".
---------------------------------------------------------------

Bogactwo rozumności . Przeciwstawieństwem dla niego jest nędza niewiedzy . Świat zachęca mnie na każdym kroku – chodź ze mną , będzie fajnie , poużywamy sobie , poszalejemy . W końcu masz prawo mieć coś z tego życia . Ksiądz ci to wszystko wybaczy ,a jeśli on wybaczy to tak jakby przebaczył stwórca .
Pójdę z nim czy też sprzeciwię się temu zaproszeniu ? Mądrość pomyliła mi się z zaradnością , zdolnością ustawienia się w jakiejś korzystnej dla mego ciała pozycji . Pomyliłem ją ze sprytem , jakiego używam dla osiągnięcia dobrostanu ciała . Mądrość szuka prawdy , prawda zaś wyzwala i wskazuje mi właściwą drogę do Ojca . Spryt zaś , moja zdolność ustawienia się – jest tym , co więzi moją duszę . To ten rodzaj nędzy , który pozostawia mnie pod władzą archonta .
Światowiec pozostanie na świecie . Tam serce twoje , gdzie skarb twój . Jeśli uznam światowe za skarb , to dokąd pójdę gdy umrę ? Czy nie będę chciał wrócić do pozostawionych na świecie moich skarbów ?



Log 111
Rzekł Jezus: "Niebo wywróci się i ziemia w waszej obecności, a żywy z Żywego nie ujrzy śmierci ani strachu, gdyż Jezus rzekł: "Kto znalazł samego siebie, tego świat nie jest wart".
---------------------------------------------------------------

Zacznę od moich domysłów . Jezus wyraźnie opisuje tu coś na kształt przebiegunowania kuli ziemskiej . „ Niebo i ziemia wywróci się „ … PODKREŚLAM – to jedynie domysły ! Ale jeśli taki faktycznie będzie koniec świata – to skąd syn cieśli 2 tys. lat temu mógł mieć wiedzę o tym , co dopiero w dzisiejszych czasach zostało odkryte ?
Czy wszyscy umrą ? Fizycznie pewnie tak . Kto więc zostanie tym żywym ? Ocaleje ożywiona dusza , o ile będzie ożywiona . To co nieożywione nie uratuje się . Nieożywione jest bezwolne . Czy bezwolne , nieaktywne może czegokolwiek dokonać ? Ostatnia przeszkoda przed odejściem do Ojca runie – nie będzie się już o co bać . Martwe ciała przestaną już więzić dusze , cielesna świadomość zgaśnie jakby nigdy jej nie było . Ostateczny koniec lęku o to , co jutro zjem , skąd wezmę kasę itd. Materialne lęki umrą razem z tym , co materialne .


Log 112
Rzekł Jezus: "Biada temu ciału, które zależy od duszy. Biada tej duszy, która zależy od ciała".
---------------------------------------------------------------

Ciało zależne od duszy . Myślę że idzie tu o taką postawę , gdzie ciało nie stara się zrobić niczego dla ocalenia duszy . Liczy , że dusza sama z siebie ożywi się bez jego uczynków wzrośnie i osiągnie cel. To ciało bezczynne liczące jedynie na jakieś ponadnaturalne moce .
Typ męża alkoholika martwiącego się jedynie o to by się nachlać . Z czego będzie utrzymywać jego żona ? – jest mu obojętne .
Lub typ pięknoduchów sądzących , że nie warto się podejmować jakichkolwiek działań . Są tacy ? Mogą być nimi dla przykładu medytujący latami mnisi .To zła myśl .
Dusza zależąca od ciała to myślenie , że jedynie uczynkami można dostąpić zbawienia . Że sprawa zbawienia należy jedynie do sfery aktywności ciała . Np. przez dopełnianie wszelkich wymaganych nakazów religijnych .
Jaka postawa jest zatem właściwa ? Myślę , że trzeba aktywności ich obu . Zbawienie jest darem i postawa ciała wspólnie z postawą duszy świadczy o gotowości przyjęcia tego daru .
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dopisane
Z powodu popełnienia pewnego rzeczowego błędu ( pomylenia Jakuba Sprawiedliwego z innym ) zacząłem czytać na temat sporu między Piotrem a Jakubem nt. „ czy zbawia sama wiara , czy też uczynki „ .Piotr był za zbawczą mocą samej wiary . Nich ci którzy zechcą domyślą się , co ta informacja ma do tego logionu . A że dotyczy go , to raczej pewne .


Log 113
Zapytali Go uczniowie Jego: "W jakim dniu nadejdzie królestwo?" "Ono nie nadejdzie wtedy, gdy go wyczekują. Nie będą mówić: <<Oto>>, lecz królestwo Ojca rozszerza się na ziemi, a ludzie go nie widzą".
---------------------------------------------------------------

Niewidzialne rozszerzanie się królestwa Ojca trwa . Gdzie , w jaki sposób ? Świat staje się coraz bardziej wyuzdany , chciwy , pazerny , zepsuty . Jedyne co przychodzi mi na myśl to postępująca widoczna polaryzacja postaw . Jeśli ożywanie duszy jest procesem , to i jej zaprzedawanie światu też nim jest . Inaczej – z każdym kolejnym wcieleniem serce utwardza się , lub też coraz silniej kieruje się ku doskonałości . Stąd może brać się moje wrażenie , że świat staje się coraz gorszy . Bo oceniam to na podstawie coraz bardziej widocznych niegodziwości . To one są na pierwszych stronach gazet , rozpychają się łokciami usuwając resztę w cień . Coraz wyraźniejsza polaryzacja postaw . Dobro nie szuka poklasku , stoi w cieniu i o nic nie zabiega . W natłoku informacji o coraz większym zdziczeniu staje się jakby niewidoczne .


Log 114
Rzekł im Szymon Piotr: "Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Rzekł Jezus: "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios".
---------------------------------------------------------------

Kobiety niegodne życia ? Postrzeganie kobiet jako istot podrzędnych występuje w wielu religiach i kulturach . Czemu ?
Kobiety mają pewne właściwości których nie mają mężczyźni . To mężczyźni najczęściej zadają pytanie : kim jestem ? - ( teologowie , filozofowie itp. )
Kobieta najczęściej szuka odpowiedzi na pytanie : czy dobrze wyglądam ?
Są mocniej związane ze światem emocjami , a im więcej emocji tym mniej zdolności do obiektywnej oceny . Uważają swoje dzieci za swoją własność , którą wydały z siebie na świat – uważają się za dawczynie życia . Są nimi , ale dają życie jedynie temu co materialne . Są zaradniejsze , sprytniejsze , potrafią manipulować wykorzystując do tego męską słabość - pożądanie . Są częściej materialistkami a rzadziej poświęcają się ideom . To wszystko mocniej przykuwa je do świata .
Apokryf Jana wspomina także , że Ewa uległa mocom archonta , została przez nie splamiona . Cokolwiek to oznacza – może mieć tu także znaczenie.
Jak kobieta ma uczynić siebie męską ? To nie mój problem . Może wyzbyć się wyżej opisanych kobiecych cech ?
Jezus mówi : …” aby stała się sama duchem żywym „ … Duch ma ożyć . Jedynie taki podejmie starania o powrót do Ojca . To co nieożywione nie dokona żadnego wyboru , będzie zdane na wolę stwórcy .
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dopisane
Osobiście wolałbym , by weszły One do królestwa tak jak mężczyźni . Są wspaniałymi istotami .

---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------

Zakończenie ( pisane 10.09.2015 )

Wszystkie te 114 logionów spisał Tomasz . Tomasz NIE-łatwo-WIERNY . Zapisał dużo mniej niż pozostali ewangeliści . Ale wystarczająco wiele , by ten który pragnie mógł iść za Zbawcą . Nie uwiarygadniał opisami cudów boskiego pochodzenia Jezusa . Prawdopodobnie gdy to spisywał nie miał już co do tego żadnych wątpliwości . Przekazał to co najcenniejsze . Nauczanie , przekazaną wiedzę , Gnozę . Czemu jedynie tyle ? Byśmy nie żyli w niewiedzy , w błędzie . Bo to niewiedza , nieznajomość prawdy jest tą przeszkodą , której człowiek sam z siebie nie jest w stanie pokonać . Nikt poza Tym , który zstąpił z wysokości nie przekazał podobnego nauczania . Tylko Jezus . Byśmy poznali prawdę i dokonali ostatecznego wyboru .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:54, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Na koniec puszczam fragment książki z której kożystałem . To komentarze ks. W.Myszora do logionów . Nie przybliżyły mnie one w żadnym stopniu do zrozumienia przesłania tekstu . Są bardziej próbą wyjaśnienia , co jest źródłem tej dziwacznej ewangelii . Ot , taka ciekawostka . Setianie , walentynianie ... - wymarły gatunek . Ostało się to , co jedynie słuszne .

No to wam - możni panowie tego świata - Życie zrobiło psikusa . Wasze szambo zaczyna się przelewać . Nadal będziecie udawać ,że nic się nie stało ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
one1 napisał:
Co to Piioottrrze ma być, Twój głos w dyskusji?
To bardzo interesujące, co uznał naród izraelski, ale czy jest to dla Ciebie powodem żeby to odrzucić, nie czytać? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie każdy się tym będzie kierował.
Cytat:
...lecz tylko niewielu chrześcijan wierzyło, że należą do kanonu Pisma Świętego.
Chyba tylko jacyś idioci mogli uwierzć, że coś, co do kanonu nie należy, do niego należy. Inną sprawą jest, jaki kto kanon uznaje, ale coś w nim albo jest, albo nie i nie ma tutaj w co wierzyć.

Poza tym, ten temat jest o apokryfach Nowego Testamentu, a ty cytujesz coś o apokryfach ST, co nijak się ma do porusznych kwestii.
Ten wpis zalicza np. Księgę Mądrości do apokryfów, którą z całego serca polecałbym Ci Piioottrrze poczytać, bo jak się z niej można dowiedzić: :”Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca: ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, i ci ją znajdą, którzy jej szukają”.


Czy to moj glos w dyskusji?
Slabo widze w tym temacie miejsce na dyskusje.
Autor z gory oznajmia, ze bedzie przedstawial swoje rozumienie gnostyckich pism apokryficznych jako "prawdziwe nauczanie Jezusa".
Sluchaj, to co "narod izraelski" uznal, zarowno w Starym jak i Nowym Testamencie za herezje i sekciarstwo jest dla mnie wystarczajacym powodem, zeby sie tego nie tykac.
"Księgi, które traktowano jako kanoniczne musiały spełnić kilka warunków. Po pierwsze, ich autorem musiał być apostoł lub jego uczeń, co wykluczyło ewangelie gnostyków, które powstały zbyt późno, aby mogły być napisane przez tych, których imionami ich podpisano (Tomasza, Filipa, Piotra). Po drugie, ich treść musiała opierać się na relacji naocznych świadków. Po trzecie, nie mogły być sprzeczne ze Starym Testamentem. Po czwarte, musiały zgadzać się z naukami Jezusa i apostołów. Po piąte, powinny wydawać dobre owoce w życiu wierzących i Kościoła. Po szóste, musiały mieć szeroką akceptację ze strony kościołów chrześcijańskich na całym świecie." Euzebiusz z Cezarei, Historia Kościoła, 3, 25:4-7.

Uwazam, ze kazdy, kto poszukuje prawdy i madrosci powinien siegac do zrodla i na nim sie wzorowac, anie na tradycji czy legendach. Tak tez powstal kanon. Ci, ktorych nazywasz "jakimis idiotami", ktorzy podobnie jak np. katolicy, ktorzy wierza, ze Ksiegi Machabejskie sa natchnione Duchem Swietym, sa wlasnie takimi heretykami czy sekciarzami wtlaczajacymi do kanonu niezgodna z nim tradycje.
Powtarzam, ani Jezus ani jego uczniowie, autorzy natchnionych pism NT nie odwoluja sie do pism apokryficznych.
Katolicy wierza w kanonicznosc np. Ksiag Machabejskich a np. protestanci sa pewni ich niekanonicznosci.
Tak samo, kiedys pierwsi odstepcy np. gnostyccy sekciarze Kainici, wierzyli w kanonicznosc pism, ktore interpretuje @swiniopas, albo podobnie jak "swiadkowie Jehowy, wierza ze prawda jest to co drukuje wydawnictwo straznica.

Cytowana przez Ciebie Ksiega Madrosci naucza o rzeczach, ktore sa sprzeczne z nauka kanonu Pisma Swietego. Wskazuje na meki piekielne po smierci

Cytat:
Apokryficzna Księga Mądrości naucza także o tych rzeczach, które pozostają w rażącej sprzeczności z nauką Pisma Świętego. Wskazuje na męki piekielne po śmierci: "Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka" (Mądr. 3,1 BT).

"Jedno możemy orzec z całą pewnością: Wieczne katusze są wykluczone. Ludzie zapożyczyli grecką, niebiblijną naukę o nieśmiertelności duszy. Z tym uprzedzeniem w umysłach czytają Nowy Testament. Bez tego na podstawie samego Nowego Testamentu dowiedzieliby się o wiecznym zniszczeniu, zamiast o wiecznej męce. To ogień nazwany jest aionian [wiecznym], a nie wrzucone weń życie."William Temple
Sluchaj, wydaje mi sie, ze katolicy wierza, ze Ksiega Madrosci nalezy do kanonu.
A ja bym powiedzial, Albo wierzysz w Jezusa, albo w plotki o Nim.

@Swiniopas pisze, ze "NHC to jedyne znane mu zrodlo, ktore nie wpadlo w lapy naszych pasterzy"
Wpadlo, wpadlo. Nie zapominaj, ze nas prowadzi Arcypasterz.


No dobra, od początku. Piotrze, wszystkie ewangelie, nie ważne czy kanoniczne, czy apokryficzne, wszystkie z nich nie są autorstwa żadnego z uczniów Jezusa, czyli tzw. apostołów, o czym rozmawiałem już z @grzankiem [1]. Tak więc nie można uznawać oryginalnego autorstwa apostołów za kryterium prawdziwości, bo żadnej ewangelii nie napisał bezpośredni uczeń Jezusa. Dlatego zarówno ewangelie gnostyckie pochodzące z II wieku, tak i synoptyczne, w tym najstarsza ewangelia Marka z przełomu lat 70-80, nie są autentykami, aczkolwiek zgodzę się że mimo braku 100% autentyczności, te kanoniczne są pewnie nieco wierniejsze niż apokryficzne, a przynajmniej większa ich część (bo np. apokryficzna Tajna Ewangelia Marka może być wyjątkiem od reguły i być starszą od kanonicznych), o czym z kolei rozmawiałem z @easy russianem [2].

1 - https://prawda2.info/viewtopic.php?p=309445#309445

2 - https://prawda2.info/viewtopic.php?p=309753#309753
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 21:00, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Log 77
Rzekł Jezus: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystkimi. Ja jestem Pełnią, Pełnia wyszła ze mnie, Pełnia doszła do mnie. Rozłupcie drzewo, ja tam jestem. Podnieście kamień, a znajdziecie mnie tam".


Pełnia czyli Jednia, czyli ta siła, którą Świniopas nazywa Ojcem.

Swiniopas napisał:
Cytat:
Piszecie o pewnych sprawach , ale pojęcia tam używane są dla mnie nie do końca zrozumiałe . Pochodzą one z jakiegoś dość hermetycznego źródła , więc ciężko mi się do nich odnieść
Sadziłem , że po tym chińskim wpisie o pantofelku załapiecie , iż aby temat był przydatny do polemiki , musi być zrozumiały dla ogółu .
Gdybym dostał jakiś spłycony opis tego , jak to źródło widzi całokształt zdarzeń , kto co stworzył , po co to zrobił , czym różni się to od tego co schematycznie opisałem na podstawie apokryfu Jana - mógłbym spróbować zająć jakieś stanowisko wobec tego . Ja osobiście jestem gotowy bronić przedstawianych tu przeze mnie poglądów .


Nie wiem jaki zamiar miał Azyren ale moje wpisy w ogóle nie przeczą Twoim. Dopowiadają, dodają kontekst, wyjaśniają to co jest poza polem widzenia. Po to aby móc rozszerzyć perspektywę i móc zobaczyć pełny obraz. I trzeba pamiętać, że każdy pełny obraz jest tylko elementem w kolejnej układance.

Cytat:
Log 83
Rzekł Jezus: "Obrazy ukazują się człowiekowi, a światłość, która jest w nich, ukryta jest w obrazie światłości Ojca. On ujawni się, a jej obraz ukryty jest w Jego światłości".
---------------------------------------------------------------------
Obrazy ukazujące się człowiekowi … Jezus raz używa nazwy człowiek , raz ludzie . Człowiek to istota utworzona na obraz Ojca . Ludzie to istoty w stanie upadku , niewiedzy .
Czym są te obrazy ? Rodzajem przebłysków rozbudzanej duszy ? Stanami wyższej świadomości ? Może przesłaniami niezrozumiałych snów ?
Jestem sceptyczny co do metod mających ponoć wprowadzić nas w stany wyższej świadomości . Kiedyś mnie to nieco zajmowało , ale na szczęście wycofałem się z tego . Jeśli Ojciec będzie chciał mnie „ dotknąć „ , natchnąć - to zrobi to . A ja żadnym sposobem nie jestem w stanie Go do tego zmusić .


A nie przyszło Ci do głowy, że najpierw musisz Mu pozwolić się dotknąć? Że On szanuje Twój wybór - w końcu dał Ci do niego prawo - i teraz po prostu czeka aż pozwolisz Mu się dotknąć? Może właśnie decyzja o wejściu w kontakt z enteogenami jest tą "zgodą" na dotknięcie? Jeśli odmawiasz, czy nie jest to pycha? "Jak będzie chciał to niech dotyka" - żądasz od Niego podjęcia decyzji za Ciebie?

Cytat:
Log 84
Rzekł Jezus: "Gdy zobaczycie podobnego wam, zwykle cieszycie się. Jeśli jednak oglądacie wasze obrazy, które powstały przed wami, które nie umierają ani nie ukazują się - to jak wiele zniesiecie?"
---------------------------------------------------------------------
Zobaczyć podobnego – to chyba ma związek z moją percepcją fizyczną . Jesteśmy stworzeniami stadnymi , tak zaprogramował nas archont . Stado dodaje nam odwagi , cieszy nas ,daje poczucie bezpieczeństwa i celowości naszych działań . Stado zwalnia nas z myślenia . Stadem żądzą najczęściej sprytni matacze i manipulanci , potrafiący nas omamić magicy . Dotyczy to wszystkich znanych mi wspólnot , grup , partii itp.
Czym są te nie powstające obrazy , nie umierające ani nie ukazujące się ? Tego na dziś nie wiem , mam jedynie domysły . Jeszcze wiele przede mną do zrozumienia .


A co jeśli nigdy nie lubiłem stada? Co jeśli zawsze czułem się "poza" stadem, a nawet jak chciałem być jego częścią nigdy mnie nie zaakceptowało? Kim wtedy jestem?

Cytat:

Log 10
Rzekł Jezus: Przyniosłem ogień na świat i oto podtrzymuję go, aż zapłonie.


I wam to w ogóle z niczym się nie kojarzy? (Czy też z nikim?)


Trzeba dodać, że i Lucek i Chryst nosili miano "Giwazdy Zarannej" tudzież "Porannej" (zależnie od przekłądu).

A Prometeusz - i całą reszta "niosących światło" - to ta sama istota, nazywana potocznie "Lucyferem". Tyle, że Lucyfer to nie szatan.

Cytat:
Nasi pasterze . Faryzeusz , popi , biskupi , diakoni ,szamani .


Wrzucając tych ostatnich do grona pierwszych popełniasz błąd. Właśnie ci pierwsi tych ostatnich prześladowali i nadal prześladują bo to jedyni Przewodnicy, któzy nie zapomnieli na czym ich rola polega. Znasz bogatych, opływających w luksusy szamanów? Jeśli nawet jest jakiś, który twierdzi, że nim jest - jest kłamcą i nikim innym.

Słowianie to potomkowie Bogów. Nie bydło, nie stado. Słowianin nie potrzebuje "pasterza" bo Bogowie są jego Rodziną. Relacja z Jednią u Słowian to relacja Rodzinna, nie "sługa - pan". Kto szuka pasterza ten bydłem się staje i będzie bydłem, i jak bydło będzie traktowany. Ja bydłem nie jestem, pasterzy nie potrzebuję i nie szukam. I Tobie też polecam przestać dać się wypasać. Bop jeśli ktoś kogoś wypasa to robi to w jednym celu - dla własnej - pasterza - korzyści, nie dla korzyści bydła.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
royo




Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"polecam przestać dać się wypasać" w dychę

powoli, od jakiegoś czasu, mamy ustalone, że trzeba szukać w sobie. to nie jest łatwe, bo jest najczęściej poprzedzone dwudziestoma latami zależności i indoktrynacji. więc najważniejsze jednak jest mieć wiarę w siebie, nie jezusa. chociaż całkiem możliwe, że jezus jest akurat całkiem w porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 22:04, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:

No dobra, od początku. Piotrze, wszystkie ewangelie, nie ważne czy kanoniczne, czy apokryficzne, wszystkie z nich nie są autorstwa żadnego z uczniów Jezusa, czyli tzw. apostołów, o czym rozmawiałem już z @grzankiem [1]. Tak więc nie można uznawać oryginalnego autorstwa apostołów za kryterium prawdziwości, bo żadnej ewangelii nie napisał bezpośredni uczeń Jezusa.


To, ze grzanek i Easy Cie olali nie dowodzi Twojej racji.
Zrozum, ze nawet i nieustalone autorstwo ksiag nie przeczy ich natchnionemu charakterowi patrz List do Hebrajczyków- autor nieznany. Nie oznacza to, ze sa to pseudoepigrafy, bo tlumaczy to spelnienie pozostalych kryteriow.
Pisalem: "Księgi, które traktowano jako kanoniczne musiały spełnić kilka warunków. Po pierwsze, ich autorem musiał być apostoł lub jego uczeń, co wykluczyło ewangelie gnostyków"
Uczniowie Jezusa to nie tylko apostolowie!
Cytat:
W całości, oprócz ludzkich autorów, Biblia została napisana przez Boga. 2 Tymoteusza 3.16 mówi nam, że Biblia jest „natchniona” przez Boga. Bóg ponadnaturalnie uzdolnił ludzkich autorów Biblii, używając ich indywidualnego stylu i osobowości, aby spisali dokładnie to, co Bóg zaplanował. Treść Biblii nie została im podyktowana, Bóg doskonale ich poprowadził i w całości natchnął Sobą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 23:40, 01 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezus okiem świadków - film dokumentalny (lektor PL)

Cytat:
Published on Jan 11, 2015

Copyright © 2014 wersji polskiej: Krzysztof Dubis
Opracowanie wersji polskiej:
Krzysztof Dubis
http://www.ulicaprosta.net/
Czyta: Krzysztof Dubis

1. Historyczność Jezusa
2. Czy Ewangelie są wiarygodne? 19:24
3. Cuda 1:00:24
4. Świadectwo proroctwa 1:18:40
5. Zmartwychwstanie - fakt czy fikcja? 1:33:36
6. Dobra Nowina 2:01:04

Film z wersją z napisami w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i greckim można obejrzeć na: http://vimeo.com/87029787


Film umieszczono za pozwoleniem.
Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś. maczuga71
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:01, 02 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaproponowałem temu forum temat KODEKS NAG HAMMADI . Zbiór ten jest znany niewielu osobom , choć tajny nie jest . Przyczyna – nazwę ją paleniem głupa - wiedza o kodeksie jest komuś nie na rękę , więc o niej się niemal nie wspomina . Nie szuka się czegoś , o czym się nie słyszało .
Wiedza zawarta w kodeksie jest pewnym zwrotem , choć nie stoi w opozycji do ST>NT . Zwrot ten polega na dodaniu do historii opowiedzianej przez stwórcę czegoś sprzed tego , co dla stwórcy było początkiem wszystkiego . Jest uzupełnieniem brakujących pierwszych stron wszech-historii . Choć nie stoi w opozycji do ST>NT , zmienia wszystko ! W moim przypadku oprócz poglądów zmieniła ona także moje codzienne życie .Czy żyje mi się przez to łatwiej ? – wprost przeciwnie ! Czemu ?
Nazwa świniopas przyszła mi na myśl , gdy dzięki kodeksowi zrozumiałem przypowieść o synu marnotrawnym . Jest ona mylnie interpretowana przez KK & pozostałe oparte o nauki Jezusa .
Syn odchodzi – a zatem nie zostaje wypędzony jak Adam z raju . Odchodzi sam , podejmuje własną decyzję jak Sophia z kodeksu . Podobieństwo do biblii czy kodeksu ?
Syn roztrwania majątek – to jakby roztrwonienie posiadanej przez niego mocy , będącej wynikiem podobieństwa do Pełni , z której odszedł . Dziedzictwo . Co roztrwania wg. Biblii Adam ? Przecież wypełnia wolę stwórcy . Poza złamaniem jednego zakazu nic złego nie robi ! Nie trwoni . Podobieństwo do biblii czy kodeksu ?
Staje się nędzarzem . Człowiek światowy buduje pozycję zarządcy danej mu ziemi . Zyskuje a nie traci ! Umacnia się .Wg kodeksu traci ślepnąca , wikłająca się w świat dusza . Podobieństwo do biblii czy kodeksu ?
Staje się świniopasem . Człowiek ziemski wypełniający wolę stwórcy staje się Panem ziemi . Panisko z niego , nie świniopas . Zaś człowiek pneumatyczny uwięziony w cielesnym wg. Kodeksu stacza się , ślepnie , tanieje ,upada . Świnie , z którymi walczy o pokarm to przynależne ciału pożądania , lęki . Nigdy nie nasycone , bez zasad , wszystkożerne . Gnój nie gnój , jeden h….. Byle się napchać . Świnie to nie słodkie prosiaczki ! Są silne , nie zostaje dla duchowego niemal nic . Podobieństwo do biblii czy kodeksu ?
Pneumatyczny na do wyboru – pogodzić się ze swym losem , albo opuścić chlew . KK zachęca jedynie do uporządkowania chlewa , uznania go jako porządku narzuconego przez stwórcę . Tak ma być , bo tak ułożył to stwórca . Kodeks zachęca do uznania chlewu za to czym jest – i porzucenie walki ze świniami , odrzucenia fałszywego porządku . Poznanie siebie to właśnie ujawnienie tej świńskości . Nazwanie świń po imieniu . Uznanie , że są one obce lub wręcz wrogie duszy . Podobieństwo do biblii czy kodeksu ?
Wg. Kodeksu duchowy na rozpoznać stan swojego upadku . Ma odejść . Jego decyzja . Żegnaj chlewie . Wg. KK mamy w tym chlewie kulturalnie czekać końca , aż zabierze nas stamtąd mości stwórca . Podobieństwo do biblii czy kodeksu ?
Mój fizyczny upadek z wcześniejszych lat wskazał mi stan mojego duchowego upadku . Dlatego jestem świniopasem szukającym drogi powrotu do Istniejącego Ojca . Chlew mnie brzydzi . Nie daję się terroryzować świniom . Świat śmierdzi mi coraz dotkliwiej . Poznaję jego zwodniczy powab . Świnie kwiczą we mnie jak głupie , bo już nie donoszę im pożywienia . Mierzi mnie rola dokarmiacza moich żądz, lęków . Mój wybór .
Zawsze zastanawiał mnie upór , z jakim poszukujemy takich rzeczy jak sprawiedliwość , nasycenie . Sprawiedliwości nigdy tu nie było , nie ma i nie będzie . Szukamy czegoś , jakby nam to zginęło , zapodziało się . To samo z nasyceniem , ukojeniem . Czyj to głos ? Czy nie tego , co w nas duchowe ? Bo chyba nie ciała . Ono przez czas naszego tu przebywania powinno w końcu uznać , że jak czegoś nie ma , to nie ma . I już .
Zaproponowałem ten temat w nadziei , że nauki Jezusa zawarte w kodeksie spowodują w kimś coś na kształt rezonansu – tak jak we mnie . Jak tego rezonansu nie ma , to ja nie jestem w stanie spowodować , by on ożył . Sądzę , że mamy prawo wiedzieć o tym , o istnieniu czegoś o czym nam się nie mówi . O naukach z kodeksu . To co napisałem nie uznaję za stratę czasu , mimo tak nielicznych merytorycznych , odnoszących się do spójności tego tekstu uwag . Jeśli coś się po tym zadzieje , to na pewno nie z dnia na dzień . Mi zabrało to wiele czasu . Musiałem pokonać wiele wewnętrznych oporów , wątpliwości .
Czy znajduję w kodeksie jakieś dowody na prawdziwość tych nauk . Specjalnie ich nie szukałem , ale coś tam mogę zapodać .
Jezus w apokryfie Jana opisuje , że archont odrzuca Adama w dolną część materii .KK dość długo sytuował nas w środku wszechświata - na podstawie wiedzy ze ST . Leżymy w centrum wszechświata , czy na jego obrzeżach ?
Archont umieszcza Adama na ziemi i nazywa ją świętą ziemią stalową . Skład ziemi to 31 procent żelaza . Żelazo ma największy udział w jej masie . Nie wiedziałem wcześniej tego . A Wy wiedzieliście ? ( apokryf Jana )
Jezus mówi o końcu polegającym na wywróceniu się ziemi i nieba . Taka możliwość ( przebiegunowanie ) istnieje , lecz jest to wiedza naukowa zdobyta dopiero niedawno . W czasach Jezusa było to nie do pojęcia , a tym bardzie odkrycia .
Pewnie są jeszcze podobne , jak wyłapię w trakcie to wrzucę . Czy to dowody ? Jak w kimś nauczanie Zbawcy nie znajduje wspomnianego rezonansu , to nawet odnalezione wideo z ukrzyżowania Jezusa go nie przekona .
Ja zrobiłem tyle , ile mogłem . Zainteresowanie tematem to dobry znak , choć szału niema . Ilość tych , co dowiedzieli się o kodeksie wzrosła o ileś tam osób . Już wiedzą . Czy uwierzą – tego nie wiem .
Zrobiłem co uważałem za pożyteczne . Zrobiłem co mogłem . Póki co nie czuję się tu już potrzebny . Jeśli kto znajdzie w tym co napisałem jakieś niespójności , zaprzeczenia , brak logiki – niech znajdzie chwilę , by mi o tym napisać . Niezgodność kodeksu ze ST nie jest dla mnie żadnym argumentem . Lub inaczej – wprost potwierdza celowość przyjścia Jezusa i jego nawoływania do odrzucenia fałszywego porządku . Do zmiany złej drogi wytyczonej w ST . Do zmiany . Zawrócenia .
Na koniec – gdyby Jezus był synem stwórcy , to :
--- Nie nawoływał by do deptania , gardzenia szatą ( ciałem ) Ciało to dar stwórcy – jak jego syn mógł nawoływać do odrzucenia tego daru ? ( tak w NT jak i w kodeksie !)
--- Przesiadywał by w domu swego Ojca – w świątyniach , a nie włóczył się po bezdrożach , modląc się po gajach
--- gdyby jego celem było obmycie nas z grzech własną krwią , to Maria z Józefem nie uciekali by przed Herodem . Zabito by go jako dziecko , a Jego krew zmazała by nasze winy o jakieś 33 lata wcześniej .
--- gdyby KK był tym , czym się zwie , to owocem ich działania nie były by wciąż ujawniane skandale . Uważam , że te obecne są niczym do tych wcześniejszych . Jednak tamtym ukręcono łeb skutecznie . Nie było netu , ludzie nie umiejący czytać i pisać szybko o nich zapominali .Bądź bali się je wytykać . Spotkanie z żelazną dziewicą ( czy jak nazywali wtedy to urządzenie ) nie kręciło nawet najbardziej perwersyjnych zboków .
---- gdyby KK był tym , czym się zwie , ucieszył by się z odnalezienia zaginionej ewangelii
---- gdyby stwórca był panem wszechrzeczy , to czy pozwolił by mieszać sobie w garach jakiemuś szatanowi ? Nie sprzedał by mu parę pał z zaleceniem , by trzymał się z daleka od jego dzieci ?
Niewierzący mówią , że gdyby bóg istniał , to nie dozwolił by na bezprawie tego świata . Kto wie , czy ich myślenie nie jest bliższe poszukiwaniu prawdy niż ta sztampowa odpowiedź :
NIEZBADANE SĄ WYROKI PANA
Jeśli o kodeksie – to ja chętnie .Jeśli o innych poruszanych tu wątkach , to odpadam .
Idę głodzić moje świnki . Kiepski ze mnie świniopas . Narka .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:28, 02 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

royo napisał:

powoli, od jakiegoś czasu, mamy ustalone, że trzeba szukać w sobie. to nie jest łatwe, bo jest najczęściej poprzedzone dwudziestoma latami zależności i indoktrynacji. więc najważniejsze jednak jest mieć wiarę w siebie, nie jezusa. chociaż całkiem możliwe, że jezus jest akurat całkiem w porządku.

To, że Jezus jest akurat całkiem w porządku jest pewne.
To:
Cytat:
że trzeba szukać w sobie. to nie jest łatwe, bo jest najczęściej poprzedzone dwudziestoma latami zależności i indoktrynacji.
jest faktem, gdyż :
Cytat:
Log 3.
“...Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".
Ale to oznacza, że poniższe:
Cytat:
więc najważniejsze jednak jest mieć wiarę w siebie,
już prawdą nie jest, bo to oznaczałoby tyle, co mieć wiarę w “nędzę”, którą jesteś, do czasu poznania siebie. Nie tylko nie powinieneś mieć wiary w siebie, ale powinieneś siebie znienawidzić.
Cytat:
Log 69
Rzekł Jezus: "Błogosławieni, którzy znienawidzili siebie w swych sercach. Oni są tymi, którzy poznali Ojca w prawdzie. Błogosławieni głodni, aby nasycili żołądek tego, który pragnie".
Ale gdy już znajdziesz siebie, to będziesz wart więcej niż cały świat.

Świniopas napisał:
Log 111
Rzekł Jezus: "Niebo wywróci się i ziemia w waszej obecności, a żywy z Żywego nie ujrzy śmierci ani strachu, gdyż Jezus rzekł: "Kto znalazł samego siebie, tego świat nie jest wart".
---------------------------------------------------------------

Zacznę od moich domysłów . Jezus wyraźnie opisuje tu coś na kształt przebiegunowania kuli ziemskiej . „ Niebo i ziemia wywróci się „ … PODKREŚLAM – to jedynie domysły ! Ale jeśli taki faktycznie będzie koniec świata – to skąd syn cieśli 2 tys. lat temu mógł mieć wiedzę o tym , co dopiero w dzisiejszych czasach zostało odkryte ?
Czy wszyscy umrą ? Fizycznie pewnie tak . Kto więc zostanie tym żywym ? Ocaleje ożywiona dusza , o ile będzie ożywiona . To co nieożywione nie uratuje się . Nieożywione jest bezwolne . Czy bezwolne , nieaktywne może czegokolwiek dokonać ? Ostatnia przeszkoda przed odejściem do Ojca runie – nie będzie się już o co bać . Martwe ciała przestaną już więzić dusze , cielesna świadomość zgaśnie jakby nigdy jej nie było . Ostateczny koniec lęku o to , co jutro zjem , skąd wezmę kasę itd. Materialne lęki umrą razem z tym , co materialne .
Ja myślę, że Jezus opisuje tu coś na kształt przebiegunowania, ale świadomości, i faktycznie, jest to coś w rodzaju końca swiata, końca swiata jaki znaliśmy.
Ktoś zapytał Nasreddina:
„Mułło, kiedy będzie koniec świata?”
„Który koniec świata?” zapytał Nasrudin.
„Co masz na myśli? Ile jest końców świata?”
„Dwa,” powiedział Mułła, „pierwszy będzie kiedy umrze moja żona. Drugi, kiedy ja umrę.”

Cytat:
...Ostatnia przeszkoda przed odejściem do Ojca runie...
Tą ostatnią przeszkodą jest właśnie ja.


Tak więc royo ma rację i nie ma racji.
Ma rację pisząc, że nie jest to łatwe, bo jest najczęściej poprzedzone dwudziestoma latami zależności i indoktrynacji i natychmiast daje dowód tej indoktrynacji pisząc, że najważniejsze jednak jest mieć wiarę w siebie, która to wiara jest dokładnie powodem, dla którego nie możemy znaleźć siebie Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
royo




Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 02 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak wiary w siebie może prowadzić do dwóch rzeczy. Pierwsze to szukanie schronienia pod skrzydłem pasterza. Ale to już mamy za sobą. Drugie to jest połączenie braku wiary w siebie, z odrzuceniem pomocy. To jest zwykła depresja, prowadząca do zgnicia. Nie widzę trzeciej opcji.

Log3, z tego co piszesz, mówi że jesteś nędzą, dopóki nie poznasz siebie. Logika z tego płynąca jest taka, że musisz poznać siebie, żeby się z nędzy wydostać. Nie jest więc ta nędza dana ci na stałe.

Co do następnego Loga, o jakże przewrotnym numerze. Znienawidzenie siebie, jak sobie wyobrażam, prowadzi do się pocięcia ewentualnie.
Do znienawidzenie na przykład narzuconej roli społecznej, systemu, lub pomysłu przebywania tu jako człowiek jest mi już dużo bliżej.

Natomiast odbijając piłeczkę, dajesz się ponieść indoktrynacji bezkrytycznie oddawszy się kolejnym pismom Jezusa, które pojawiły się 'na rynku'. Prawdziwe czy nie, niewątpliwie szukasz tam, gdzie naprowadziło cię światło inkwizycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kodeks Nag Hammadi - prawdziwe nauczanie Jezusa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile