W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zwróci prezydentowi order   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Odsłon: 1781
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 19 Kwi '08   Temat postu: Zwróci prezydentowi order Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zwróci prezydentowi order z powodu... Rogera



Czesław Kłosek, górnik ranny podczas pacyfikacji kopalni "Manifest Lipcowy" w grudniu 1981 r., zwróci prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadany mu we wrześniu ub. roku Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Bezpośrednim powodem jego gestu jest nadanie przez prezydenta Kaczyńskiegoszukaj polskiego obywatelstwa brazylijskiemu piłkarzowi Rogerowi Guerreiroszukaj, aby ten mógł wystąpić w polskiej reprezentacji w czerwcowych mistrzostwach Europy.

Jak jednak podkreśla Kłosek, tło jego decyzji jest znacznie szersze; dotyczy szeroko pojętej przyzwoitości i moralności działania, nie tylko w polskim sporcie czy życiu politycznym.



- Mój znajomy adwokat, mec. Janusz Margasiński jest sędzią Trybunału Stanu i co z tego. Od dwudziestu lat praktycznie nikt nie stanął przed Trybunału Stanu, a ilu by się prosiło. Tak samo jest z naszą piłką nożną. (...) W najbliższych dniach, jak tylko będę miał wolne, pojadę do Warszawy i oddam order - zapowiedział w sobotę Kłosek.

O decyzji Kłoska i napisanym przez niego do prezydenta liście napisał w sobotę katowicki dodatek do "Gazety Wyborczej". Jak podkreślił dziennik, impulsem dla reakcji Kłoska była relacja telewizyjna z ceremonii nadania polskiego obywatelstwa Brazylijczykowi, który m.in. nieudolnie powiedział po polsku: "Jeszcze Polska nie zginęła".

- Niech facet nie cytuje naszych świętych słów, tak jak ja nie będę jechał do Brazylii i popisywał się, że niby je znam. Jeśli chce tu grać w drużynie ligowej, proszę bardzo, ale my też nie będziemy sprzedawać Małysza do Brazylii tylko po to, by oni mieli lepszą reprezentację w skokach - podkreślił Kłosek.

"Właśnie trwam w osłupieniu dowiadując się, że jakiś brazylijski piłkarz poprzez nieznane siły PZPN zabiega u Prezydenta RP o naturalizację, by grać z Orłem na piersi. (...) Szukanie po świecie ludzi bez cienia polskich korzeni, małżeństwa czy wieloletniego pożycia, nauki języka jest hańbiące" - napisał m.in. w cytowanym przez "GW" liście do prezydenta Kłosek.

W rozmowie z PAP wyjaśnił, że przed piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 r. nie bardzo interesują go autostrady czy stadiony, ale czy Polska będzie gotowa na przygotowywanie tej imprezy od strony moralnej. Ocenił, że po ujawnieniu afer w środowisku działaczy piłkarskich, "trzeba wypalić na ostro te wszystkie wrzody, jakie dzieją się przy piłce".

- Piłka jest pewnego rodzaju religią, jest sprawą honoru narodów. Jeżeli mam wygrać dlatego, że rzucam sobie innego człowieka, to tak się absolutnie nie robi. (...) Honor to sprawa ważna, a jeżeli ktoś tego nie rozumie, niech nie dyskutuje. Tak, jak dopiero ktoś kto wylał ileś litrów potu na macie czy na stadionie, dopiero wie coś o sporcie - zaznaczył Kłosek.
http://fakty.interia.pl/kraj/news/zwroci.....ra,1096369

Ten szacowny Pan jeszcze nic nie zrobil a juz robia wielka sensacje ,wiec niech najpierw odda a potem dopiero dyskutuje.
Cytat:


- Mój znajomy adwokat, mec. Janusz Margasiński jest sędzią Trybunału Stanu i co z tego. Od dwudziestu lat praktycznie nikt nie stanął przed Trybunału Stanu, a ilu by się prosiło. Tak samo jest z naszą piłką nożną. (...) W najbliższych dniach, jak tylko będę miał wolne, pojadę do Warszawy i oddam order - zapowiedział w sobotę Kłosek.

Ta wiadomosc wyladowala w smietniku bo to idealne miejsce na ten -news "GW".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 19 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też jak to przeczytałem (jako sensacyjną wiadomość dnia) to nie wiedziałem o co im chodzi.
nie on pierwszy i nie ostatni zwrócił lub nie przyjął medalu z rąk bydlaka - jakoś o innych przypadkach tak nie trąbili

najlepszy jest powód: bo kaczyński dał polskie obywatelstwo brazylijczykowi Laughing
jak już będzie w warszawie to proponują mu dodatkowo pikietę pod ambasadą brazyli

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zwróci prezydentowi order
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile