W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki w końcu bank wybrać?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 1128
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:07, 12 Sie '08   Temat postu: Jaki w końcu bank wybrać? Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że najlepiej byłoby trzymać się od tego ździerstwa z daleka, ale w życiu każdego człowieka przychodzi czas, kiedy trzeba założyć konto oszczędnościowo-kredytowe. Niestety bankowość w Polsce to głównie zagraniczny kapitał, a przecież jak zagraniczny kapitał może obchodzić dobro Polaków? Z tego mamy wyższe oprocentowania niż w Europie zachodniej. Ale to nie wszystko, banki powinny dziś mieć w standardzie darmowe przelewy, brak jakichkolwiek prowizji, brak opłat za utrzymanie konta, bardzo przejrzyste zasady, wygoda, dostępność... itd. i co najważniejsze jak najwyższe oprocentowanie. Wiadomo, że niemal każdy młody otumaniony przez media człowiek wskaże m-bank, ale czy jest to dobry bank? Czy tylko przereklamowany? Jakie banki wybierają członkowie forum prawda2.info?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 12 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisaliśmy już o tym

zrób sobie rozeznanie, ile dany bank pobiera za:
- prowadzenie konta
- przelewy
- to samo tylko internetem
- wybieranie kasy z bankomatu
- opłaty za karty Visa
- jaki jest sposób zabezpieczen i dokonywania płatności online (niektóre banki mają wk..ce portale, np. ING)
etc

W banku spółdzielczym wszystko masz bezpłatnie z wyjątkiem opłaty za utrzymanie konta 3 zł/m-c, wcześniej opłata była zerowa... do tego dochodzi kapitalizacja odsetek co miesiąc i dość sprawne zarządzanie kontami on-line poprzez wpisywanie haseł 5 cyfrowych ze specjalnych bloczków - no i masz 100 % polskiego kapitału

ja jestem zadowolony, jedynym minusem są niskie oprcentowania na lokatach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 13 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako młody otumaniony przez media człowiek, wskazuje Ci mBank Smile To dobry bank. Naprawdę Smile
- założenie konta - 0zł
- prowadzenie konta - 0zł
- przelewy - do z mBanku to mBanku 0zł, do innych banków 50 groszy
- przelewy, pełna obsługa przez internet,
- opłaty za karty Visa - wydanie karty to chyba 30zł juz nie pamiętam
- zabezpieczenie - hasła jednorazowego użytku - dostajesz 30 haseł pocztą (przy zakładaniu konta) i przy każdym przelewie muszi wpisać jedno hasło z listy, po czym traci ono swoją wartość.

+ można założyć konto nie wychodząc z domu, przysyłają Ci kuriera, i z nim podpisujesz umowę, on przywozi wszystkie dokumenty, karte itp.

tylko jakie jest oprocentowanie to nie wiem
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 13 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko pomija się zasadniczą opłatę, która dla mnie - mieszkańca niewielkiego miasteczka dyskwalifikuje niemal wszystkie banki. To prowizja za wypłaty z bankomatu. Przecież nie wszędzie zapłacisz kartą czy przelewem. Ludzie też wybierają przede wszystkim banki, których bankomaty są możliwie blisko miejsca zamieszkania a korzystanie z nich jest bezpłatne. Nie wiem tylko czy mBank ma swoje bankomaty... W moim mieście ich nie ma. Są banki, których prowizja za korzystanie z ich bankomatu wynosi nawet kilkanaście złotych. A ile będzie kosztować podróż samochodem do "naszego" bankomatu? Czy nie więcej niż ewentualna prowizja? Na pewno. Słowem - przynajmniej dla mnie - bankomat to kryterium nr 1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 13 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mBank też ma bankomaty. Mnie najbardziej w nich wkurza to, że musisz wybrać albo 20 albo 50 zł (albo więcej). Np jak masz 39 zł na koncie to wyciągasz 20 i 19 musi zostać. Poza tym w moim mieście (na jego obrzeżu) znam tylko jeden bankomat, który wyciąga 20 zł. Reszta chce 50, inaczej nic nie wyciągniesz. Miałem taką sytuację 2 miesiące temu, że biegałem po mieście z 45 zł na karcie i nie mogłem nic wyciągnąć, choć obszedłem 5 bankomatów. Do złotego bankomatu z centrum mam 10 km (Rybnik - Boguszowice). Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie mBank to bank dla bogatych Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 13 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sprawdź sobie jaki bankomat masz najbliżej, albo jaki bank, bo zamiast z bankomatu wole iść do banku, zero opłat, zero stresu, zero stania w kolejce... jak widze ten sznureczek 20 osób stojących do maszyny i jeszcze bulących po 7-11 zł za to by wybrac pare złotych to smiac mi sie chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 13 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z reka na sercu moge polecic inteligo.

plusy

-PKO BP jest chyba w kazdym miescie (chocby fillia)
-przelew quickmoney
-korzystanie z karty prawie za free
-stosunkowe tanie oplaty

minusy

-brak mozliwosci otwarcia 'podkonta'(ach ten j. polski) w innej walucie niz PLN


Oto najwazniejsze oplaty

Transakcje bezgotowkowe 0zl
Wyplata z banku i bankomatu PKO 0zl
Wyplata z bankomatu sieci euronet 4.5zl
Przelew na rachunek tego samego banku 0zl
Przelew do innego banku 1zl
Doladawanie telefonu 0zl
Wydanie karty platniczej 0zl (1.59zl tzw karta z sercem dochod idzie na cele charytatywne)
Prowadzenie rachunku 6 zl (ale wystarczy ze srednie miesieczne saldo przekracza 100zl i prowadzenie rachunku jest za 0zl)


Wystarczy miec stala praca z zarobkami ok 1000zl netto/miesiac
i jest mozliwosc wziecia debetu skladajac aplikacje poprzez www.


BTW Bankowosc w Czechach stoi na bardzo wysokim poziomie Laughing (wiekszosc w lapach niemieckich) oplaty nie dosc ze za wszystko to jeszcze niebotycznie wysokie nawet mbank, ktory rozpoczyna tam kariere w biezacym roku wprowadzil oplaty Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 13 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przelew do innego banku 1zl


zrobiliby jeden bank i byłby spokój... w spółdzielczym masz 0 zł, natomiast denerwuje mnie opłata 3 zł na miesiąc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki w końcu bank wybrać?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile