Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Gdzie jest nasza deseczka?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 3182
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janiekowalsk
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1303
Post zebrał 1.20 mBTC

PostWysłany: 15:37, 28 Lis '15    Pojedynczy post Temat postu: Gdzie jest nasza deseczka? Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem właśnie artykuł na temat rozwoju i upadku społeczeństwa na przykładzie myszy..
Wydaje mi się że jest wiele podobnych badań w tej materii które znacie lub sami macie swoje własne przemyślenia zapraszam do dzielenia się informacjami... Oczywiście interesują mnie ludzie nie myszy


Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna

O EKSPERYMENCIE CALHOUN’A
Pytanie o przyszłość ludzkości nie jest nowe. Do problemu podchodzono zarówno od strony czysto naukowej, religijnej czy filozoficznej. Jakie są cele ludzkości? Jakie instynkty nami rządzą? Czy dążymy do jakichś wyższych celów, czy chodzi wyłącznie o rozmnożenie się i walkę o przetrwanie?
Wiele wskazówek na wyżej zadane pytania dostarczyć nam może „Eksperyment Calhouna”, oryginalnie zwany „Mouse Utopia”. Dokładne pytanie na które ów eksperyment stara się odpowiedzieć brzmi „co się stanie, gdy osobnikom danego gatunku zapewnimy wszystko, co potrzebne jest do przeżycia?”. John Calhoun stworzył mysi odpowiednik rozwiniętej cywilizacji ludzkiej. Eksperyment został przeprowadzony na myszach w roku 1968 i trwał 4 lata. Mimo wielokrotnych prób efekt końcowy był zawsze ten sam – Nieograniczony dostęp do pokarmu i brak zagrożeń powodował wymarcie populacji.
Ale po kolei…


FORMALNE ZAŁOŻENIA (MYSI RAJ):
1. Nieograniczony dostęp do pożywienia, wody oraz materiałów potrzebnych do budowania schronienia.
2. Brak zagrażających życiu drapieżników.
3. Maksymalnie ograniczone rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych (opieka lekarska dla myszy).
4. Jedyne ograniczenie – przestrzeń, która mogła pomieścić maksymalnie 3840 myszy.
PRZEBIEG EKSPERYMENTU:

==================================

Faza A – Okres przystosowywania się (dni 0-104)
1. Dnia pierwszego do siedliska wpuszczono 4 samce i 4 samice.
2. Początkowo myszy miały problem z przystosowaniem się do środowiska i do siebie nawzajem.
3. Po względnym ustabilizowaniu się sytuacji myszy stworzyły swego rodzaju podział terytorialny i zaczęły budować gniazda.
4. W dniu 104. zaczęły rodzić się pierwsze „nowe” myszy.
Faza B – Gwałtowny wzrost populacji – okres eksploatacji zasobów (dni 105-314)
1. Populacja gryzoni dubluje się co 55 dni.
2. Wykształcenie się rodzaju struktury socjalnej – wielkość miotu jest zależna od „pozycji społecznej” rodziców.
3. Więcej myszy rodzi się w boksach zamieszkałych przez bardziej dominujące samce, podczas gdy mało dominujące myszy mają znikomą ilość potomstwa.
4. Mimo tego, że warunki panujące w każdym z boksów były identyczne i dawały jednakowe warunki bytowe, można zauważać gromadzenie się myszy i konsumowanie pokarmu, w konkretnych miejscach. Myszom przestała przeszkadzać obecność innych. Coraz bardziej zauważalny był tłok w „wybranych” boksach.
5. Pod koniec fazy B było trzykrotnie więcej osobników nieradzących sobie społecznie (niedominujących w żaden sposób), niz osobników społecznie stabilnych, mających ugruntowaną pozycję (samce dominujące). Wartym odnotowania jest fakt, że stabilnie społeczne osobniki to głównie starsze myszy.
Faza C – Stagnacja – okres równowagi (dni 315-559)
1. Populacja dubluje się co 145 dni.
2. U samców zanika umiejętność obrony własnego terytorium.
3. Karmiące samice zaczynają być wyraźnie agresywne, niejako przejmując od samców role obrony gniazda. Agresja ta kierowana jest również ku własnemu potomstwu, które bywa atakowane, ranione i zmuszane do opuszczenia gniazda.
4. Powszechna staje się przemoc. Samce przestają w jakikolwiek sposób zabiegać o samice. Zamiast tego atakują się wzajemnie. Tworzy się rodzaj nowej struktury. Są samce agresywne – bardziej dominujące, jak również bierne – nadmiernie gryzione przez inne.
5. Pojawiają się zachowania homoseksualne. Bardziej dominujące samce wykorzystują te bardziej bierne, które przyjmują „rolę żeńską”.
6. U samic pojawia się mechanizm naturalnej antykoncepcji – wchłanianie płodów. Jest również coraz mniej zapłodnień oraz zanika instynkt rodzicielski. Skutkiem tego rodzi się coraz mniej młodych. Pojawiają się także całkiem bezdzietne samice.
7. W połowie facy C praktycznie wszystkie młode były odrzucane przez matki. Rozpoczynały one osobne życie, bez wykształcenia jakichkolwiek zachowań emocjonalnych czy społecznych.
8. Mimo tego, że spodziewanym czynnikiem hamującym wzrost będzie osiągnięcie limitu 3840 osobników, maksymalna populacja wyniosła jedynie 2200. Dodatkowo tylko 20% gniazd była stale zajęta.
Faza D – Okres wymierania (dni 560-1588)
1. W dniu 560. zakończył się wzrost populacji.
2. Samice bardzo rzadko zachodzą w ciążę, a nieliczne rodzone młode nie przeżywają.
3. Ostatnie zapłodnienie miało miejsce w dniu 920.
4. Pojawiły się męskie odpowiedniki samic, tzw. „piękni” („beautiful ones”). Samce te nie wykazywały żadnego zainteresowania samicami, jak również nigdy nie brały udziału w jakichkolwiek konfliktach. Ich zachowanie sprowadzało się wyłącznie do picia, jedzenia, spania, jak również dbania o własny wygląd (np. czyszczenie futerka, czy nieangażowanie się w walki – brak blizn).
5. Po pewnym czasie populacja całkowicie utraciła zdolność do reprodukcji.
6. Ostatni tysiąc myszy nie wykształcił w sobie jakichkolwiek reakcji społecznych. Nieznana im była agresja oraz zachowania prowadzące do ochrony gniazda i potomstwa. Nie angażowały sie w inne działania niż picie, jedzenie, spanie oraz dbanie o siebie. Osobniki w tym czasie wyglądały wyjątkowo ładnie i zadbanie. Posiadały zdrowe ciało i dobrze wyglądające oczy. Jednak nie potrafiły poradzić sobie z jakimkolwiek nietypowym bodźcem. Choć wyglądały wyjątkowo dobrze, były również wyjątkowo głupie.
7. W dniu 1588 umiera ostatni osobnik.


http://ciekawe.org/2015/01/24/dokad-zmierza-ludzkosc-eksperyment-calhouna/

PODSUMOWANIE
Według Johna Calhouna: „Wnioski wyciągnięte z tego eksperymentu były następujące: gdy całe dostępne miejsce jest zajęte i określone są wszystkie role społeczne, konkurencja i stres, doświadczane przez jednostki, doprowadzają do całkowitego załamania skomplikowanych zachowań społecznych, ostatecznie pociągając za sobą wymarcie populacji”.
Brak wyzwań stopniowo pogarsza zachowanie kolejnych pokoleń populacji. Ta degeneracja jest nieunikniona i kończy się wymarciem populacji.

Eksperyment ciekawy ale ... ...
Gdyby podczas jego trwania pojawiła się epidemia i 2/3 myszy wymarła by wszytko zaczęło by się od początku ! Czy warto więc bać się apokaliptycznych wizji czarnej dżumy czy innego rodzaju zagłady kiedy jak wynika z eksperymentu tylko to może nas uratować przed fazą D i nieuniknionym wymieraniem ?
Patrząc na dzisiejsze Europejskie społeczeństwo, eksperyment doskonale je opisuje... Dziś jest stagnacja a samce są niezdolne do kopulacji. Znaczna część nie wie nawet od której strony zacząć i myli wrota niebios które dają potomstwo z dziurą w dupie osobnika tej samej płci ... Jedyną różnica jest to że do Europy wpuszczona Arabskiego szczura który zajął się Szwedkami ...
Ten eksperyment pozwala spojżeć na problem uchodźców że tak powiem od dupy strony Wink


.......................................................................

Jest jeszcze jedno ciekawe badanie przeprowadzone na gryzoniach i dotyczy walki o przetrwanie lub rezygnacji z owej walki ...wszystko zależny tak naprawdę nie od siły fizycznej ale od przekonania o tym że warto w ogóle taką walkę prowadzić po obejrzeniu doświadczenia proszę o zadanie sobie pytania którym szczurem jesteś ty !!!

Dwa szczury w dwóch akwariach
Pierwszy pływa kilka minut i tonie w beznadziejnej rozpaczy
drugi szczur przez pierwszych kilka minut mam możliwość ratunku na deseczce która jest umieszczana w Akwarium ...
Po zabraniu deseczki szczur nadal pływa wiele godzin gdyż jego walka o życie wynika z nadzieji że ponownie ujrzy deseczkę ...Drugi szczur topi się po ok 15 godzinach gdy pierwszy szczur leży jak padlina już 14-stą godzinę ...


Moje pytanie do was w świetle tego eksperymentu ....

Gdzie jest nasza deseczka ???
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Forged
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 216
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:10, 28 Lis '15    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba być skurwysyńskim antyludzkim żydowskim ścierwem, żeby wymyślić i przeprowadzić takie "eksperymenty", szczególnie ten z "deseczką".
Poza tym, w tym pierwszym "eksperymencie" zastosowano chów wsteczny, kazirodczy. Także typowy dla plemienia "wybranego".
Tfu! Kurwa ich pustynna mać była!!!
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1023
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:34, 28 Lis '15    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdzie jest nasza deseczka ???


było takie przysłowie, kiedyś bardzo popularne:
- W dupie u murzyna !
_________________
Rada Królewska Korony Królestwa Polskiego
http://www.metrykakoronna.org.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 179
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 01:05, 29 Lis '15    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest to pierdolenie o Chopinie bo ludzie to nie myszy, my w przeciwieństwie od nich potrafi myśleć i przewidywać skutki swoich działań. Ludzkie społeczeństwo, nawet jeśli rządzone przez elitę, ma się nijak do mysiego chujwieczego, bo społeczeństwem to raczej nazwać tego nie można. Co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym, że poziom zaspokojenia pierwotnych potrzeb i zwierzęcy instynkt nie ma na nas żadnego wpływu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1303
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 11:59, 29 Lis '15    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
Cytat:
Gdzie jest nasza deseczka ???


było takie przysłowie, kiedyś bardzo popularne:
- W dupie u murzyna !


Dzięki chemicolo za tą jakże osobistą odpowiedź trudno nie odnieść wrażenia że DOGŁĘBNIE spenetrowałeś temat Wink

kacdor napisał:
Moim zdaniem jest to pierdolenie o Chopinie bo ludzie to nie myszy, my w przeciwieństwie od nich potrafi myśleć i przewidywać skutki swoich działań. Ludzkie społeczeństwo, nawet jeśli rządzone przez elitę, ma się nijak do mysiego chujwieczego, bo społeczeństwem to raczej nazwać tego nie można. Co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym, że poziom zaspokojenia pierwotnych potrzeb i zwierzęcy instynkt nie ma na nas żadnego wpływu.


Jak masz badania na ludziach to wklejaj Wink bo faktycznie tych zwierząt szkoda jak zauważył Forged...
Spójrz na dzieci z rodzin które wszytko mają zapewnione takie "family all inclusive" Takie dzieciaki nie przechodzą etapu walki o swoja przyszłość, podobnie jak ktoś chowany w warunkach sterylnym ma prawie zerową odporność...
Innym przykładem jest religia kiedy jest prześladowana rośnie w siłę kiedy się utuczy konkordatami staje się ludziom zbędna a nawet im ciąży...
Założyłem ten wątek bo nurtuje mnie pytanie czy cywilizacja może naprawdę rozwinąć skrzydła czy zawsze wracamy do punktu wyjścia ...Historia uczy że wiele już było wielkich cywilizacji i wszystkie huj strzelił mniej lub bardziej spektakularnie ...Nasza wydaje się być tą która zaszła najdalej o wiele dalej niż to co było dotychczas być może właśnie dlatego że ktoś wieki temu zrozumiał przesłanie obu tych eksperymentów nawet o nich nie wiedząc i cały czas manipuluje deseczką dla własnych celów ...Jeżeli za deseczkę przyjmiemy pieniądz i kredyt to jesteśmy jak te myszy czy szczury z tą różnicą że my mamy numery startowe w wyścigu owych szczurów a myszy z koloni dbały już tylko o futerko...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gdzie jest nasza deseczka?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.