W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Szczególna Teoria Eteru  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 5081
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anty_kredytowiec




Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 61
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 03:19, 28 Lis '15   Temat postu: Szczególna Teoria Eteru Odpowiedz z cytatem

Na stronie www.ste.com.pl znajduje się informacja o nowej teorii fizycznej oraz dowodach na to, że Einstein nie miał racji. Nie znam szczegółów, ale jestem ciekawy jak to się rozwinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 29 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. Niestety autor teorii udzielił wywiad szaleńcowi i w moich oczach to go bardzo mocno zdyskredytowało, niemniej na jakimś forum, gdzie ów naukowiec założył temat, obroniłem trochę samo podejście do nowinek naukowych.

Szkoda, że książka kosztuje 105zł bo za 1/3 bym kupił napewno. Nie jestem biegły w fizyce ale z przyjemnością przeczytałbym taką lekturę.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcinm




Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 263
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:56, 30 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dawno tu nie pisałem, ale z uwagi na to że temat rzucił mi się w oczy i chciałem coś więcej na ten temat poczytać, stwierdziłem, że dorzucę tutaj swoje "3 grosze".

Otóż na stronie http://www.ste.com.pl/ próżno szukać szczegółów dot. STE.
Jest krótki, nawet powiedziałbym ciekawy, tekst o czym jest książka, mozna się doszukać nawet spisu treści, który brzmi równie ciekawie, ale brak szczegółów.

Cytat:
UWAGA!
Szczególna Teoria Eteru jest opracowaniem naukowym.
Zawiera formalne (matematyczne) wprowadzenie nowej teorii
fizycznej. W książce znajduje się ponad 1000 wzorów i blisko 80 rycin.


Otóż dziwne to opracowanie naukowe, które ukazuje się w wydawnictwie Amelia http://wydawnictwoamelia.pl/sklep/ niezbyt związanym ze światem naukowym, a w szczególności z fizyką.
Na innych forach autorzy książki też zdawkowo reklamują swoje wielkie odkrycie, pojawił się jakiś wywiad w NTV z dr Zbigniewem Osiakiem, gdzieś mi sie rzuciła w oczy informacja o spotkaniu na jakiejś uczelni, ale nie pamiętam juz dokładnie gdzie to było.

Nie mniej jednak wszytsko co do tej pory czytałem na ten temat sprowadza się do reklamy ksiązki.

Na forum matematyka, tez pojawił się temat, ale bardzo szybko został ucięty, przez moderatora, prośbą o informacje na temat publikacji w jakims recenzowanym piśmie naukowym:
http://www.matematyka.pl/394223.htm

W mojej opinii, gdyby autorzy naprawdę uważali, że coś odkryli udostępniliby treść w internecie za darmo i starali się o recenzentów (przykład mgr Pietraszko, historia kontrowersyjna, ale gość w coś wierzy i próbuje na ten temat rozmawiać), a w obecnej sytuacji chodzi tylko o zarobek na wątpliwej książce, której przeciętny odbiorca i tak nie zrozumie, więc nie wytknie błędów, a przy obecnej cenie tych "rewelacji", nawet jesli sprzedaż będzie szła przeciętnie, przez jakiś czas hajs się będzie zgadzał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 30 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fizyczny.net/viewtopic.php?t=40821
http://matma4u.pl/topic/46469-szczeg%C3%B3lna-teoria-eteru/
http://www.forum.biolog.pl/szczegolna-teoria-eteru-vt67130.htm
http://www.matematyka.pl/394223.htm
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,687033


Rozgłos na forach - jest.
Bilboardy - są.
Kasa ze sprzedaży książki wartej 105 zł za sztukę - jest.

To czego w takim razie brakuje?Mr. Green


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anty_kredytowiec




Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:18, 17 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śledzę temat Smile
Na stronie www.ste.com.pl pojawiły się obszerne fragmenty książki 'Szczególna Teoria Eteru'. Wygląda to całkiem poważnie.

Bóg z nami napisał:
Ciekawe. Niestety autor teorii udzielił wywiad szaleńcowi ...

Cyba coś 'Bóg z nami' pomyliłeś. Autorów tej nowej teorii jest dwóch, a wywiadu, o którym chyba napisałeś udzielał ktoś inny:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anty_kredytowiec




Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 61
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 03:19, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagranie o tym jaka korupcja i niekompetencja jest w fizyce Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MENTAT




Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wrzute. Brakuje tego typu materiałów , w sumie chętnie wysłuchałbym starcia Dragan-Szostek Surprised
_________________
A ty obywatelu?- czy zrezygnowałeś już z rosyjskiego gazu i ropy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:38, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anty_kredytowiec napisał:
Nagranie o tym jaka korupcja i niekompetencja jest w fizyce Smile



cytata:

"natura człowieka jest taka, natura człowieka jest taka i system musi być budowany..."


fapajcie pod to
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idioto, potrafisz wysłuchać na spokojnie bez poddawania się odruchowi pawłowa-oceniania? Idea
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, idioto
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no więc?
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kakałowe oko:

Cytat:
fapajcie pod to


i

Cytat:
no właśnie, idioto


i kakao boy powiedz proszę jaką ty wartość wnosisz ? może ty jak swego czasu Azyren tylko nabijasz se licznik postów by bit szekle za aktywność zgarnąć ? a myślałeś ty może kiedyś by przestać być balastem dla podatnika i zamiast ciągnąć rente na żółte papiery pójść jak normalny zdrowy facet do pracy Shocked a nie na żebry na forum dla ludzi spragnionych wiedzy.
Skoro nie wiesz że swoimi kakao gówno z oka wstawkami ( bo ciężko to nazwać postem ) marnujesz czas czytelników to cie uświadamiam że również swym kakałem wyrażasz brak szacunku dla forumowiczów. Gdybyś miał choć gram honoru to powinieneś teraz przeprosić wszystkich za zmarnowany przez ciebie cenny czas i zaprzestać notorycznej praktyki kakałowania forum.
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierownik napisał:
powiedz proszę jaką ty wartość wnosisz ?

jaką wartość wnosisz?


wyliż sobie twarz



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:

wyliż sobie twarz
ty se za to dupe wyliż Laughing
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko Przecież to jest twoje zdj. kałowcu pierdolony, jeszcze masz nawet podpisane.

ka kał oko boy jakim cudem ty sie uchowałeś z limitem 8 postów za takie kałowanie forum
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierownik napisał:
jakim cudem ty sie uchowałeś z limitem 8 postów za takie kałowanie forum


no, jakim cudem się uchowałeś...z taką odbytową twarzą?
pewnie ktoś cię kryje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stronnik




Dołączył: 28 Sie 2022
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierownik napisał:
kakao boy powiedz proszę jaką ty wartość wnosisz ?
Skoro nie wiesz że swoimi kakao gówno z oka wstawkami ( bo ciężko to nazwać postem ) marnujesz czas czytelników to cie uświadamiam
Czy ktokolwiek jeszcze ma wątpliwości że @oko to zasrany troll i spamer jakich mało? Rolling Eyes .. zamienia normalny temat w szambo! Rolling Eyes
A te jego teksty...
... " pewnie ktoś cię kryje " (?) .." wyliż sobie twarz " (?) .... Confused -co za żałosny down w krótkich spodenkach .


* * *
No to był sobie temat z fizyki i nauki....

p.s. @Kierowniku, czy mnie intuicja nie myli , czy ten kałowiec i półgłówek w jednym naprawdę sobie ubzdurał że przystojniak na wklejonym przez niego zdjęciu to wypisz wymaluj ty we własnej osobie? Confused Rolling Eyes
_________________
Dla ludzi mających wiedzę o lotach na Księżyc żadna hipoteza nie jest już potrzebna prócz czasoprzestrzeni Einst.
dowiedli tego Amerykanie w Kosmosie ~@Panocek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattamnan napisał:
Kierownik napisał:
kakao boy powiedz proszę jaką ty wartość wnosisz ?
Skoro nie wiesz że swoimi kakao gówno z oka wstawkami ( bo ciężko to nazwać postem ) marnujesz czas czytelników to cie uświadamiam
Czy ktokolwiek jeszcze ma wątpliwości że @oko to zasrany troll i spamer jakich mało? Rolling Eyes .. zamienia normalny temat w szambo! Rolling Eyes
A te jego teksty...
... " pewnie ktoś cię kryje " (?) .." wyliż sobie twarz " (?) .... Confused -co za żałosny down w krótkich spodenkach .


* * *
No to był sobie temat z fizyki i nauki....

p.s. @Kierowniku, czy mnie intuicja nie myli , czy ten kałowiec i półgłówek w jednym naprawdę sobie ubzdurał że przystojniak na wklejonym przez niego zdjęciu to wypisz wymaluj ty we własnej osobie? Confused Rolling Eyes



czuć, że wytrzeźwiałeś.
Pisz więc, co wniosłeś do tematu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
p.s. @Kierowniku, czy mnie intuicja nie myli , czy ten kałowiec i półgłówek w jednym naprawdę sobie ubzdurał że przystojniak na wklejonym przez niego zdjęciu to wypisz wymaluj ty we własnej osobie? Confused Rolling Eyes


Te zdj. oko odbytu to paszportowe zdj. oka, tylko jebany sie wstydzi przyznać że to on i nieudolnie próbuje wmówić innym że to ja, no na jego miejscu w sumie też bym sie wstydził i nie przyznawał do siebie Smile ale stety gołym okiem widać że zdj. przedstawia oko,
a ten gość w okularach to nie ja a inny forumowy kolega który w przeciwieństwie do oka nie ma czego sie wstydzić więc jeżeli uzna to za stosowne to z pewnością potwierdzi swą tożsamość.
No tak, jebany trol oko rozjebał cały normalny temat swoim kakałowym spamem. Rolling Eyes
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MENTAT




Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 30 Cze '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzecia część się ukazała


_________________
A ty obywatelu?- czy zrezygnowałeś już z rosyjskiego gazu i ropy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stronnik




Dołączył: 28 Sie 2022
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 29 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Cytat:
Przedstawiam nową wersję prezentacji „Eter część 1, aktualny stan nauki”. W poprzedniej wersji opisując doświadczenie Michelsona Morleya, „idąc na łatwiznę” skorzystałem z niesprawdzonych źródeł internetowych, gdzie znalazłem wyjaśnienie, które było proste i obrazowe. Jednak okazało się, że nie ma ono wiele wspólnego z faktycznym opisem eksperymentu Michelsona Morleya. W związku z tym korzystając z oryginalnej publikacji M&M opisałem ich doświadczenie. Przy okazji - ciekawostka – M&M w założeniach eksperymentu popełnili błąd, który co prawda nie zmieniał w sposób zauważalny w 19-tym wieku wyników doświadczenia, jednak nieco zmieniał zrozumienie pewnych zjawisk. O ile moje teorie mogą się wydawać niektórym spekulatywne, to opis doświadczenia M&M jest zgodny z obecnym stanem nauki i wyjaśnia wszystkie wątpliwości jakie można by mieć w stosunku do tego eksperymentu i może także służyć jako pomoc dydaktyczna przy omawianiu tego eksperymentu.




Cytat:
Przedstawiam tu model rzeczywistości alternatywny do modelu czasoprzestrzeni Minkowskiego. Nie jest to obalanie Teorii Względności a jedynie inne, matematycznie prostsze wyjaśnienie znanych zjawisk. Nowe podejście daje wiele korzyści. Po pierwsze dzięki euklidesowemu podejściu wszystko można sobie wyobrazić (no może z wyjątkiem czwartego wymiaru;) ) i narysować. Poza tym można na przykład jednym modelem opisać tak dylatację czasu jak i rozszerzanie się Wszechświata (w innych prezentacjach - przy użyciu matematyki na poziomie szkoły średniej). Dodatkowo udaje się wyjaśnić w prosty i zrozumiały sposób istotę czasu – jaki odczuwamy – i chyba po raz pierwszy zdefiniować wewnętrzny zegar cząstki a także można opisać cząstkę wprost jako falę. Jednocześnie podobieństwo wymiarów czasu i przestrzeni przestaje być tajemniczym zjawiskiem – jest oczywistą konsekwencją struktury rzeczywistości. Mam nadzieję, że będzie to zrozumiałe nie tylko dla fizyków, ponieważ starałem się maksymalnie uprościć materiał i w miarę obszernie wyjaśniać nowe koncepcje stosowane w modelu.




Cytat:
Czy wiecie że Einstein się pomylił? Ja już wiem, o czym informuję m.in. w ostatniej części cyklu „Eter” i mam nadzieję, że uda mi się o tym Was przekonać.. Einstein tworząc Teorię Względności popełnił ten sam błąd co Ptolemeusz, mianowicie przyjął do opisu rzeczywistości układ współrzędnych obserwatora. Lekarstwem na błąd Ptolemeusza okazała się zmiana układu współrzędnych ze współrzędnych obserwatora na współrzędne związane ze Słońcem. Ja robię dokładnie to samo w stosunku do Teorii Względności. Opisuję zjawiska relatywistyczne przy pomocy układów współrzędnych Euklidesowych, które nie mają znaczenia ani czasu ani przestrzeni. To czym są te „prawdziwe” współrzędne? Czym są czas, przestrzeń, cząstki, kwanty, prędkość światła, ładunek elektryczny itp?
Zapraszam do ostatniej części cyklu „Eter”, a że piszę przeciw autorytetowi? W znanej opowieści autorytet ogłosił że król ma piękne szaty i wszyscy to potwierdzali wbrew temu co widzieli. Tu mamy teorię autorytetu, której nikt nie rozumie i teorię jakiegoś nie-wiadomo-kogo, którą może zrozumieć każdy – wystarczy nieco wyobraźni i dystansu do tego co i jak widzimy.


To nie światło jest szybkie, to po prostu my jesteśmy strasznie powolni.
_________________
Dla ludzi mających wiedzę o lotach na Księżyc żadna hipoteza nie jest już potrzebna prócz czasoprzestrzeni Einst.
dowiedli tego Amerykanie w Kosmosie ~@Panocek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 29 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
To tyle w tym temacie z mojej strony...

.
.
.
.
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stronnik




Dołączył: 28 Sie 2022
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 29 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żul umysłowy napisał:

.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
To tyle w tym temacie z mojej strony...

.
.
.
.

No cóż , jaki poziom intelektualny - taki komentarz. .. Albo, jak mawiają starzy górale : co w sercu to na języku. No po prostu geniusz! -nie interesuje się tematem, nie zgłębia zagadnienia.... ale już zdążył skomentować -bazując na "wiedzy wszczepionej" - której broni na ten sposób (jedyny w jakim nabył biegłości), niczym matka dziecka.
_________________
Dla ludzi mających wiedzę o lotach na Księżyc żadna hipoteza nie jest już potrzebna prócz czasoprzestrzeni Einst.
dowiedli tego Amerykanie w Kosmosie ~@Panocek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Szczególna Teoria Eteru
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile