W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Neoliberalne kłamstwa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 6921
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 30 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie istotne, że wyjście z długu jest możliwe, o ile jest. Istotne, że "telewizyjny" nigdy nie dojdzie do wniosku, że trzeba działać. Telewizora jest, praca jest to trzeba siedzieć cicho, żeby było dali. A biedny nie ma nic i nic by nie ryzykował ale "z czym do ludzi"... Że też powołam się na przykład przysłowiowych 90% ludzi...




I nie "przczołom" a "pszczołom" - k... coś mi nie wyjszło Very Happy
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 30 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uważaj bo kapitalizm nie dąży do nastania oligarchii sterującej pieniądzem do uzyskania absolutnej władzy nad uciskanym ludem.

A ja uważam, że kapitalizm to umożliwienie każdemu decydowania o warunkach życia, targowania się o nie i chodzenia do innych kontrachętów, jeżeli nie dojdzie do porozumienia. Obecnie to mam ustalone stawki i nie dostanę więcej bo już i tak mam dużo - 2200 jestem wart po najniższej linii oporu - dolicz jescze, że pracodawca musi potrącić ze swojego za mnie - t.zw. brutto brutto, o czym dowiesz się od właściciela firmy - napewno masz tam jakiegoś dalekiego wujka. Zadzwoń, odśwież relacje - moze czegoś się nauczysz, może wyciągnie Cię z marazmu życiową radą.

Azyren napisał:
Nie rozumiesz matołku, że wyzysk jest wpisany we wszelkie interakcje międzyludzkie od tysięcy lat, i nie jest czymś nowym jak na nasze czasy? Od starożytnego Egiptu i feudalnej Europy masz wyzysk, teraz też jest ale nieporównywalnie mniejszy bo teraz nikt nie płaci ci miską soczewicy, nie smaga batem ani nie uważa cie za swoją własność. Dlatego wasz ból dupy nad rzekomo panującym w Polsce i Europie socjalizmem który jest winien wszelkiemu złu świata i braku wolności jest śmiechu wart. Gdybyś żył w średniowiecznym feudalizmie to byś po stopach całował pierwszego człowieka który mógłby cie z powrotem przenieść do teraźniejszości.


To dlaczego dzisiaj jest "lepiej" niż za faraona?

Cytat:
Cytat:
ok 2 500 000 istnień żyje dzięki wydawaniu pozwoleń na uzasadnione sytuacją piernięcie, poprzedzone dokumentami, obsługiwanymi przez pracowników urzędu.


A tą liczbę to skąd wziąłeś?

800k urzędników * średnia (zawyżona?) oilość osób w rodzinie, choć polegająca również na wypłatach współmałżonków.

Cytat:
czyć od przeciwnika? Pierwszy raz w życiu słyszę tego typu argument, ale skoro już mam się na ten temat wypowiadać, to o kant dupy rozbić to twierdzenie. W Szwecji, Norwegi i Danii silnym elementem napędowym gospodarki były państwowe przedsiębiorstwa (głównie naftowe, gazowe, drzewne) które były zakładane od podstaw i ewentualnie potem częściowo prywatyzowane

O dobrach naturalnych wspomniałem również. Niemniej nie są zbyt doniosłe wieści o wynalazkach państwowych.

Ku jasności - neoliberalizm kojarzy mi się z neonówką - nie ma ona nic w spólnego z... nówką.Czymkolwiek jest neoliberalizm to podkreślam, że dyskutuję o tezach tutaj poruszonych a nie o jakimś neo/pra/apogeoliberaliźmie.

Cytat:
Myślałem że Unia celowo wzmacnia swoją władzę, żeby - jak twierdzą niektórzy prawicowi teoretycy spisku - nas zniewolić i podporządkować, ale że celowo dąży do upadku to pierwszy raz słyszę i ciężko mi się dopatrywać tutaj jakiejkolwiek logiki. To tak jak ty byś celowo dążył do bankructwa.

Tak - jeżeli obiecają Ci, że zasiłek będziesz miał 1500 a w pracy powiedzieli, że od dzisiaj zarabiasz 1400 to chyba przekona Cię to do życia bez pracy.
Dziwiła by mnie Twoja postawa, gdybym nie zakładał, że po prostu chcesz wygrać w dyskusji na ilość argumentów... Po co idziesz na skróty?

Cytat:
Podaj konkretne przykłady a nie tak strzelasz ogólnikami, myśląc pewne że inni użytkownicy P2 to takie same pelikany jak ty.

http://propertyrestitution.pl/Nacjonalizacja,po,II,wojnie,swiatowej,9.html

Cytat:
Cytat:
Celem socjalizmu jest zapewnienie nastania oligarchi, sterującej pieniędzmi bo w następstwie uzyskają władzę absolutną nad uciskanym .ludem.


Uważaj bo kapitalizm nie dąży do nastania oligarchii sterującej pieniądzem do uzyskania absolutnej władzy nad uciskanym ludem.

Duchowości szukasz? W socjaliźmie jej nie znajdziesz.
Ja teraz rozmawiam o materialnej warstwie życia i jak Ci jest źle to musisz pomyśleć - za oszukanie drugiego będziesz ukarany, za złodziejstwo ukarany a jak nie pomyślisz to umrzesz z własnej woli. Możesz zebrać. Socjalizm to pomieszanie z poplątaniem - sprowadzono kalekich, biednych, samotnych do poziomu żebraków i oszustów a następnie dano szansę oszustom, z żebraków zrobiono kłamców z biednych żebraków a z kalek oszutów...

I przypadkiem nie pisz mi o tych medialnych szopkach, gdzie znęcają się nad jendymi usickanymi - drugimi uciskanymi, po czym sakują wszystkich na zapomnienie...
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 30 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry za tę szopkę z pisownią. Mam nadzieję, że jest czytelnie.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:35, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg z nami napisał:

A ja uważam, że kapitalizm to umożliwienie każdemu decydowania o warunkach życia


Ale tylko każdemu, kto ma wielkie pieniądze. Razz Bo temu kto ich nie ma, to warunkach jego życia decyduje, ten kto ma. Razz


Bóg z nami napisał:
Duchowości szukasz? W socjaliźmie jej nie znajdziesz.


A co Ty wiesz o socjalizmie? Posługujesz się tym słowem nie znajać jego znaczenia. Znaczniem jego nie jest to, co Korwin powiedział, że jest socjalizmem. Razz Zrestą to indywiduum za socjalimz lub komunzim uznaje wszytsko co nim nie jest. Razz A to, że w socjalizmie nie ma miejsca na duchowość, to chyba kolejny mit neoliberalny. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty wiesz, co ja uważam za socjalizm?
Jeżeli rozróżniasz socjalizm na socjalizm i socjalizm to nie mamy o czym rozmawiać. Socjalizm jest jeden, kapitalizm jest jeden - kapitalizm w polsce był przez chwilę. Później go zniszczono zaczynając od Makro. To był błąd - Makro był pierwszym krokiem opanowywania polskiej gospodarki.
Kolejnym wielkim krokiem był udział w unii - oglądając samą telewizję uległem złudeniu sam, że do unii warto iść (tylko, że miałęm niewiele lat i nie byłem wtedy "obity" w temacie).
Obecnie będzie kolejny przewrót - czy to będzie jakiś kryzys, czy znowu jakieś zmiany polityczne - niewiem. Zas tanawiam się tylko, czy będą coś warte fizyczne pieniądze. Przecież telewizor może przekazać wiadomość z parlamentu, że pieniądz właśnie stracił wartość i ludzie nie wiedzą co robić. A ludzie uwierzą i nie będą wiedzieli, co robić.
Szkoda.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg z nami napisał:
A co Ty wiesz, co ja uważam za socjalizm?


To nie jest istotne co Ty sobie uważasz za socjalizm. Istotne jest czym on jest. Socjalizm to nie jest Twoje ulubione danie, aby sobie uważać czym ono jest lub nie jest. To jest termin, która ma swoją definicję. Ale wygląda na to, że o jej znaczeniu nie masz zielonego pojęcia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież napisałem "greku", że jest jeden
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrzu, nie ważne co ty sobie uważasz za socjalizm. Każdym słowem wykazujesz swoją ignorancję na jego temat. To jest wasza korwinowców cecha...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak dla mnie - wystarczy ustrój, który broni przed wrogiem


Ciekawe stwierdzenie.

Dlaczego chcesz uspołeczniać koszty obrony Ciebie i Twojego dobytku przez potencjalnymi wrogami Question

Dlaczego inni mają płacić za coś, z czego nie skorzystają Question

Dlaczego nie chcesz samemu opłacić sobie odpowiednio uzbrojonej formacji ochronnej Question

Cytat:
800k urzędników




Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że wzrost liczby urzędników jest ściśle powiązany z rozwojem sektora prywatnego, czego entuzjaści kapitalizmu w ogóle nie widzą. Laughing

Zwykły obywatel nie potrzebuje armii urzędników min. do szeroko pojętych :

- ochrony własności prywatnej
- uchwalania i egzekwowania zasad zatrudnienia korzystnych dla firm
- regulowania zasad konkurencji tak, by kapitalizm nie zeżarł sam siebie
- transferowania publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni (ulgi, dotacje, dopłaty, pomoc de minimis + strefy)

To najprostsza odpowiedź, dlaczego w kapitalizmie muszą puchnąć urzędy.

W przeciwnym razie na rynku zostaliby tylko najwięksi gracze, którzy nie mieliby już potrzeby skarżyć się państwu, że ktoś inny doprowadza ich do bankructwa dumpingiem, więc żądają usunięcia/niewpuszczenia rywala, albo nie będą łaskawie prowadzić "biznesu", jeśli państwo nie da im kasy na ochłapy dla pracowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:54, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W USA jest mniej urzędników ale to pewnie dlatego, że "wszyscy czarni są do siebie podobni" i ilość obywateli przypadająca na urzędnika może być znacznie mniejsza.
Zabawne jest, że o ok. 7:00 i 15:00 jest najwięcej samochodów. Jakby tak zmienić zagary z 24-godzinnych na 6-godzinne to może uniknęlibyśmy globalnego ocieplenia.

google: korelacja implikacja "zbieg okoliczności"

Ekonomia jest łatwa ale trudna...
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:50, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że ta nauka jest Ci całkowicie obca. Ksczafi nedawno podał zestawienie, że Rosja Radziecka miałą niższe podatki niż USA...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:56, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprostu tusk jest 2,68125 razy lepszy od jaruzelskiego...
A skoro w funkcji czasu stosunek dobrobytu do ilości urzędników jest niemal liniowy to ja proponuję wyprzedzić inne państwa o kilkaset lat i zatrudnić 10mln urzędników, zajmujących się 10 mln obywateli tak, by każdy miał swojego osobistego opiekuna. Każdy z nas. Jak wybiję sobie zęby to mi przyzna odszkodowanie, jak wypieprzą z pracy - pensję bo z przyzwyczajenia do dotychczasowej pensji mógłbym przetracić oszczędności przed nową wypłatą tymbardziej, że źle traktowałem krewnych i byłem wrogiem do każdego napotkanego człowieka ( w końcu po co mi ludzie kiedy mam nadczłowieka - urzędnika), zapominam wiecznie wyrobić się z kupnem papieru toaletowego na czas - mam prawo do papieru na bieżąco, mam prawo do grzecznych dzieci - przyzna mi wychowawcę, kiedy będę stał w kolejce po zasiłek albo przewracał się na drugi bok bo mam blisko do bracy.

Niech zatrudnią 20mln urzędników tak, by każdy miał pewną pracę i emeryturę a jak pracodawca da mi podwyżkę, po której przekroczę próg do zasiłku - nie ch urzędnik go zniszczy, wytrze nim podłogę, posadzi w więzieniu, naśle komornika, który przez pomyłkę zabierze mu dom i zniszcy rodzinę.

I niech mnie strzegą przed pracą.... w urzędzie - ktoś musi być podopiecznym. Ja będę wymyślał dolegliwości i dawał powód do zatrudniania kolejnych urzędników bo to dzięki nim mamy dobrobyt.
Nie dzięki postępowi technologicznemu - szybszej obsłudze w sklepach, urzędach, szybszej całej komunikcji. Nie dzięki postępowi intelektualnemu.
Wszystko zawdzięczamy Tesli gospodarki - Leninowi. Ach, jaki smutek mnie ogarnia, że nie żyję w czasach wszechopieki.
Kiedy ludzka rasa zrozumie, że im więcej z nich opiekuje się mą tym większy dobrobyt.

Najważniejsze jest produkowanie paragrafów, pouczanie obywatela - wszak
Jan 1,1-18 napisał:
Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.


i nie, żebym żartował ze Słowa Bożego - poprostu szydzę z przewrotności lewicujących w obłokach, jak niektórzy śmią rzucać mi w twarz paragrafami mojego Prawa nie rozumiejąc Go, by udowodnić nieistnienie postępującej korupcji wprost proporcjonalnej do poszerzającego się państwa.

Jak się boisz, FortyNiner, to idź po skierowanie do psychologa, żeby wyleczył Cię z fobii - wizyta 2034 o 16:15 w sali 123. Przed terminem zadzwoń w celu potwierdznia wizyty.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ż boję się, że zaraz palniesz, że w USA jest większy socjalizm niż w Rosji Radzieckiej... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg z nami napisał:

i nie, żebym żartował ze Słowa Bożego


Widzę, że należy do jakiegoś kościoła. A wiesz jakie były początki kościoła i chrześcijaństwa?

Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne


Dzieje Apostolskie 4:32

Wszystko wspólne? Brak własności prywatnej. Toż to istny komunizm! Razz Nie wstyd ci, należy do organizacji o proweniencji komunistycznej? Razz

Bóg z nami napisał:

Jak się boisz, FortyNiner, to idź po skierowanie do psychologa, żeby wyleczył Cię z fobii - wizyta 2034 o 16:15 w sali 123. Przed terminem zadzwoń w celu potwierdznia wizyty.



Widzę, że na psychologii też się "znasz" i nie rozróżniasz szyderstwa od fobii. Ale tak się składa, że dal dorosłych nie ma w polskim kapitalizmie darmowych psychologów. Natomiast kolejki do lekarzy, które sugerujesz są efektem urynkowiania służby zdrowia. Służba zdrowia i rynek to są pojęcia wykluczające się. Tam gdzie zamiast służby zdrowia jest rynek, ta,m ludzie umierają na grypę. Np. w Indiach, Bangladeszu i innych tak "bogatych" krajach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg z nami napisał:
A ja uważam, że kapitalizm to umożliwienie każdemu decydowania o warunkach życia, targowania się o nie i chodzenia do innych kontrachętów, jeżeli nie dojdzie do porozumienia.


I tutaj widać jaki jesteś naiwny i jak mało wiesz o świecie. W neoliberalizmie jeśli miałeś pecha urodzić się jako członek klasy średniej lub nawet niżej, to gówno masz do powiedzenia i decydowania o własnym życiu, po prostu płyniesz z prądem w kapitalistycznym ścieku. Takie masz prawo decydowania o swoim losie i warunkach życia, co wybór między pracą po 12 h dziennie, za marne 6 zł na rękę za godzinę, czy po 8 h za 8 zł/h. W pierwszym wypadku masz 72 zł dniówki, ale 12h pracy to wegetacja, wracasz do domu z roboty, zjesz coś, oglądniesz dziennik i idziesz spać bo jutro wstajesz na rano. W drugim przypadku masz jedynie 64 zł dniówki, ale już odrobinkę czasu żeby nie wegetować, żeby od czasu do czasu gdzieś pójść i coś zrobić. I to jest twój wybór, a raczej iluzja wyboru by decydować o własnym życiu. W obu przypadkach na mieszkanie 50m2 to zarobisz przy oszczędnym trybie życia może po 20 latach pracy, a tak to jesteś najemcą i parobkiem. Neoliberalizm to jedynie rozwinięcie dawnego feudalizmu, gdzie mamy warstwę posiadaczy i najemców/dzierżawców. Nie ma równego startu, wiele zależy od urodzenia, od koneksji, od kapitału jaki masz na start (a ten u 99% ludzi jest znikomy) a zasoby ludzkie i materiałowe zostały już dawno rozparcelowane tak że nie można z nich swobodnie czerpać, dlatego o wolnej konkurencji to sobie można jedynie pomarzyć. Rozwiązaniem, przynajmniej prowizorycznym i chwilowym, byłby wielki reset i równy start dla wszystkich, o czym już pisałem w temacie o wolnorynkowej utopii. Ale w kapitalizmie neoliberalnym jesteś jedynie listkiem na tafli wody, płyniesz z prądem i robisz to co ci każą, kiedy ci każą i za ile ci każą, nawet jeśli jest to tylko micha zupy, bochenek chleba, paczka papierosów i sześciopak piwa na zapicie smutków i otępienie, bo inaczej się nie da, inaczej cie nerwica wykończy od patrzenia na tą rzeczywistość trzeźwym okiem. Tak jak chłop pańszczyźniany za feudalizmu miał gówno do powiedzenia, i o swym losie nie mógł decydować, a już nie tak swobodnie jak szlachcic czy mieszczanin, tak w neoliberalnym kapitalizmie o decydowaniu o swym losie to 99% społeczeństwa może sobie jedynie pomarzyć.

Poza tym pisze się kontrahentów, a nie kontrachętów.


Bóg z nami napisał:
Obecnie to mam ustalone stawki i nie dostanę więcej bo już i tak mam dużo - 2200 jestem wart po najniższej linii oporu...


Kto powiedział że jest jakaś górna granica płacy maksymalnej? Wiem że jest coś takiego, jak stawka minimalna, a i tak istnieje ona jedynie czysto teoretycznie, ale że stawka maksymalna, a tym bardziej na poziomie 2200 zł, to pierwszy raz słyszę Shocked. A tak poza tym, to nie przyszło ci do głowy, że pracodawca płaci ci mało bo wtedy więcej dostaje dla siebie? Rolling Eyes


Bóg z nami napisał:
To dlaczego dzisiaj jest "lepiej" niż za faraona?


Yyyy?... Ty serio o to pytasz? Może dlatego że dzisiaj nie pracujesz od rana do zmierzchu za miskę soczewicy, nie jesteś własnością swego pana, nie dostajesz batów, masz dni wolne od pracy, prawa pracownicze itd? Może jakoś nie wiadomo jak dobrze nie jest, ale na pewno lepiej niż w starożytnym Egipcie.


Bóg z nami napisał:
Tak - jeżeli obiecają Ci, że zasiłek będziesz miał 1500 a w pracy powiedzieli, że od dzisiaj zarabiasz 1400 to chyba przekona Cię to do życia bez pracy.


Pierwszy raz słyszę, żeby zasiłki (przynajmniej w Polsce) były wyższe od jakiejkolwiek płacy. Nawet na kasie w Biedronce czy Carrefurze dostaniesz ok 900 zł za miesiąc, a zasiłek to z 500 zł i to przysługuje on takiej garstce społeczeństwa, że trudno tutaj mówić o jakimś powszechnym zjawisku "dojenia państwa przez rzesze nierobów".


Bóg z nami napisał:
Dziwiła by mnie Twoja postawa, gdybym nie zakładał, że po prostu chcesz wygrać w dyskusji na ilość argumentów...


Może nie tyle na ilość, co na jakość, a ty o ekonomii czy polityce masz takie same pojęcie jak o ortografii. Laughing


Bóg z nami napisał:
Ja teraz rozmawiam o materialnej warstwie życia i jak Ci jest źle to musisz pomyśleć - za oszukanie drugiego będziesz ukarany, za złodziejstwo ukarany a jak nie pomyślisz to umrzesz z własnej woli.


O tym żeby "państwo minimalne" efektywnie karało za oszustwa i złodziejstwo, to krążą legendy i pogłoski, że może czasem faktycznie kogoś ukarze... czasem....


Bóg z nami napisał:
Socjalizm to pomieszanie z poplątaniem - sprowadzono kalekich, biednych, samotnych do poziomu żebraków i oszustów a następnie dano szansę oszustom, z żebraków zrobiono kłamców z biednych żebraków a z kalek oszutów...


A ten niemalże poetycki "argument", brzmi jak fragment bajki z serii "za siedmioma górami, za siedmioma lasami..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 17:59, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:


Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne


Dzieje Apostolskie 4:32

Wszystko wspólne? Brak własności prywatnej. Toż to istny komunizm! Razz Nie wstyd ci, należy do organizacji o proweniencji komunistycznej? Razz


Przecież ignorancja i hipokryzja jest wpisana w religie chrześcijańską, tak jak potrzeba znaczenia terytorium swoim moczem, jest wpisana w naturę psa. Jakbyś o tym nie wiedział @FortyNiner Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W USA jest mniej urzędników


Coś na poparcie tej tezy?



Jakiś czas temu niektórzy twierdzili, że UK to biurokratyczny wzór do naśladowania, a tu klops... Rolling Eyes

Cytat:
A skoro w funkcji czasu stosunek dobrobytu do ilości urzędników jest niemal liniowy


Nikt tak nie twierdzi. Zatrudnienie urzędników zawsze można redukować za pomocą informatyzacji.

Cytat:
Tak - jeżeli obiecają Ci, że zasiłek będziesz miał 1500 a w pracy powiedzieli, że od dzisiaj zarabiasz 1400 to chyba przekona Cię to do życia bez pracy.


Cóż, najwięksi entuzjaści kapitalizmu jak zwykle mają najmniejsze pojęcie o tym systemie.

A teraz postaw się na miejscu właściciela biznesu z prawdziwego zdarzenia i powiedz, czy wolałbyś zapłacić np. 2500 zł za pełen etat, zachowując przy tym możliwość kradzieży wartości dodatkowej, czy jednak zwinąć interes i przestać żyć na koszt innych Question

Stawiam na pierwszą opcję.

Rozwinięte gospodarki regulują minimalne wynagrodzenia za pomocą określonych stawek albo łatwo dostępnych świadczeń, ponieważ z najniższych płac korzystają tylko firmy produkujące na eksport czyli te, które nie muszą obawiać się bariery popytu na rodzimym rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli obecny prawicowy rząd wywiąże się z przedwyborczych obietnic, to Finlandia wkrótce stanie się pionierem bezwarunkowego dochodu podstawowego na poziomie ogólnokrajowym.

"Według tych planów zamiast różnych obecnych zasiłków każdy Fin niezależnie od poziomu swych dochodów otrzymywałby co miesiąc z budżetu wolną od podatku kwotę 800 euro. W skali całego państwa oznaczałoby to wydatek 52,2 mld euro rocznie.

Proponowane przez KELA rozwiązanie miałoby wejść w życie w listopadzie 2016 roku, ale najpierw w wersji pilotażowej, przewidującej wypłacanie tylko 550 euro miesięcznie przy utrzymaniu części dotychczasowych świadczeń."


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Finlandi.....34742.html

Jak widać, Finowie nie obawiają się, że 800 €/m-c spowoduje masową ucieczkę od pracy.

Jeśli rzeczywiście zostanie to wprowadzone, to nie z troski o dobro zwykłych obywteli, lecz o kapitał działający na lokalnym rynku. Wiadomo, że skromny BDP zostanie wydany przez beneficjentów, tym samym zasilając kieszenie kapitalistów - a zatem to jedna z form sponsoringu sektora prywatnego.

Ten pomysł jest tak naprawdę irracjonalny. Identyczną sumę dostanie zarówno niepełnosprawny, który ponosi duże wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem, jak i rentier odcinujący kupony od dużej firmy czy wielu nieruchomości.

Nic dziwnego, że BDP cieszy się powodzeniem wśród przedstawicieli sektora prywatnego i liberałów. W końcu nie tylko nie dokonuje najmniejszych przekształceń własnościowych i służy finansowaniu kapitalistycznej produkcji z publicznych środków, ale także de facto przyczynia się do demontażu państwa dobrobytu przez brak uwzględnienia indywidualnych potrzeb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 05 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPrawdzałeś jak to się ma do ilości dyskontów typu stonka, też coś, ciastorama? Może ma to związek z ilością ustaw i ustawianiem kalkulacji PKB tak, by wychodziło w Polsce na plus.

Nic nie wynika. Nic nie przewidzisz podwyżając ilość urzędników.
Z resztą można powiedzieć, że tym bardziej bolą nogi im bliżej domu.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:41, 06 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
FortyNiner napisał:


Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne


Dzieje Apostolskie 4:32

Wszystko wspólne? Brak własności prywatnej. Toż to istny komunizm! Razz Nie wstyd ci, że należysz do organizacji o proweniencji komunistycznej? Razz


Przecież ignorancja i hipokryzja jest wpisana w religie chrześcijańską, tak jak potrzeba znaczenia terytorium swoim moczem, jest wpisana w naturę psa. Jakbyś o tym nie wiedział @FortyNiner Laughing


W tym przypadku interesują mnie absurdy innej religii: korwninizmu. I dziwne, że @Bóg z nami nie odpowiedzieł czy nie wstyd mu, że należy do organizacji o proweniencji komunistycznej... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:06, 06 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz FortyNiner - wspólnota chrześcijańska to jedno a wspólnota państwowa to coś innego. Mogę zaprosić CIę do wspólnoty chrześcijańskiej ale nie chcę uczestniczyć w państwowej/laickiej/bezideowej (podkreśl sobie dowolną opcję).

P.S.
Gwiazdowski też korwinista? Adam Smith też korwinista? Wolność to nie korwinizm - budujesz swój światopogląd w relacji do Korwin-Mikkego a to smutne.
Nie zbudujesz nic dobrego odnosząc się z niechęcią do człowieka - możesz odnieść się do idei z niechęcią.
Skoro twój światopogląd przedstawiasz krytyką na korwina to jeston niewiarygodny i nazwałbym go właśnie korwinizmem.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 06 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg z nami napisał:
Widzisz FortyNiner - wspólnota chrześcijańska to jedno a wspólnota państwowa to coś innego. Mogę zaprosić CIę do wspólnoty chrześcijańskiej ale nie chcę uczestniczyć w państwowej/laickiej/bezideowej (podkreśl sobie dowolną opcję).


Widzisz twoja ignorancja nie pozwala Ci wiedzieć, że komunizm to ideologia bezpaństwowa wg jego twórcy. Więc jest to światowa wspólnota bezpaństwowa na końcu. Plączesz się więc w swej hipokryzji... Razz

I ndala nie odpowiedziałeś na pytanie: Czy nie wstyd ci należeć do organizacji o proweniencji komunistycznej? Razz

Bóg z nami napisał:

P.S.
Gwiazdowski też korwinista? Adam Smith też korwinista? Wolność to nie korwinizm - budujesz swój światopogląd w relacji do Korwin-Mikkego a to smutne.
Nie zbudujesz nic dobrego odnosząc się z niechęcią do człowieka - możesz odnieść się do idei z niechęcią.
Skoro twój światopogląd przedstawiasz krytyką na korwina to jeston niewiarygodny i nazwałbym go właśnie korwinizmem.


To, że korwinizm nie ma nic wspólnego z wolnością to fakt, bo w kapitalizmie ten kto ma zniewala tego kto nie ma. Natomiast korwinizm jest szczególną formą religii wolnego rynku. Ale ty jesteś korwinowcem w samej rzeczy. Plączesz pojęcia i terminy w iście korwinowski sposób, nawet nie znając ich prawdziwych znaczeń... Ignorancja godna krula... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 06 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej nie rozumiesz - nie interesulje mnie wspólnota z wszystkimi.

Bezpaństwowa to dla mnie jest religia.

Jeżeli uważasz, że niewolnikiem jest ten, kto pracuje to proponuję ci żyć na odludziu - tam nie jesteś zniewolony układami międzyludzkimi jakimikolwiek.

No, chyba że rozpatrujesz zniewolenie w kategorii - muszę jeść, żeby żyć.
Chłopaku każdy rodzi się w innej sytuacji - przestań użalać się nad sobą bo w dorosłym życiu pała ci zmięknie. Kto nie pracuje ten nie je.
Oczywiście sierotom i nie tylko należy pomagać ale nie będę ci wykładał całego NT.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 06 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradycyjnie nic nie rozumiesz. Można pracować nie będąc zniewolonym. Przykładowo firma taka, gdzie decyzje podejmowane są kolektywnie przez wszystkich pracowników - spóldzielnia pracy. Tam nikt nikogo nie zniewala. Ale kapitalizm jest systemem, gdzie dominuje system: kapitalista ma i zniewala, a nie my mamy wszyscy całą planetę i jesteśmy wolni.

Cytat:
Kto nie pracuje ten nie je.


O widzę, że nawet Lenina cytujesz. Razz Ale w kapitalizmie jest mnóstwo takich co nie pracują a jedzą i to głównie owoce morza. Cała masa darmozjadów - akcjonariuszy, itp., na których robić muszą miliony ludzi, których codziennie okradają...

Ale dalej nie odpowiedziałeś na pytanie: Czy nie wstyd ci należeć do organizacji o proweniencji komunistycznej? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 06 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty nie zostałeś akcjonariuszem bo nie chcesz nie pracować?
Odpowiedziałem ale zdaje się, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem - afazja?
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Neoliberalne kłamstwa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile