W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Banderowcy uratowali mi życie  
Podobne tematy
Stefan Bandera nasz sławny rodak11
Banderowskie kurwy43bez ocen
Sezon polowań na Banderowców otwarty 7
Pokaz wszystkie podobne tematy (8)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1380
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 20 Paź '15   Temat postu: Banderowcy uratowali mi życie Odpowiedz z cytatem

powiedziała tegoroczna laureatka nagrody nobla w dziedzinie literatury Białorusinka (?) Swietłana Aleksiewicz.
http://ru.espreso.tv/article/2015/10/08/.....moyu_zhyzn
W wywiadzie pojawia się wątek takiego owo zwierzenie O "banderowcach którzy uratowali życie"(О "бандеровцах", которые спасли жизнь) którego nie rozumiem.A przynajmniej nie do końca.Noblistka opowiada że dzieciństwo spędziła na wsi w Winnickim okręgu gdzie jej ojciec będący pilotem stacjonował w okolicy.Ona (znaczy się ta Swietłana) umierała wskutek krzywicy albowiem miejscowa ludność bojkotowała jednostkę wojskową i za nic na świecie nie dostarczała jej produktów spożywczych.Wówczas jej zdesperowany ojciec-pilot "przedarł" się do miejscowego klasztoru (nie mam pojęcia o jaki chodzi) i na kolanach prosił przeoryszę o pomoc dla swej córki.Przeorysza się ulitowała i zezwoliła na codzienne dostarczanie dziecku pół litra koziego mleka.Tyle narracji samej pisarki.
Niech mnie diabli jak ja co z tego rozumiem,bo:jak łatwo policzyć na paluszkach jednej ręki (pisarka rocznik 1948) wszystko to działo się na przełomie 40 i 50-tych lat XX w w ZSRR.Panuje stalinowski mores,ludzie boją się oddychać bez zezwolenia a tu jakieś bojkoty,zaopatrzeniowe blokady urządzane przez chochłów.
Coś mi tu nie pasuje.W tym tkwi jakaś niekonsekwencja.Albo noblistka pierdzieli w celu "dowartościowania" zszarganej opinii banderowców albo wspomniany mores nie był znów taki srogi.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Banderowcy uratowali mi życie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile