W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawda - główne iluzje - pozbycie się ich   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 18975
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 27 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
WZGB pisze
Zgodnie z logiką zbiór pusty nie jest zbiorem pełnym. Zbiór pełny istnieje i nie ma swojego początku (w zbiorze pustym). Zachodzą przemiany w tym zbiorze


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
W Kodeksie to , co my nazywamy niebem nazwane jest PEŁNIĄ (a zatem zbiorem pełnym ) . Zgodnie z logiką to co pełne nie ma początku ani końca , i tak też jest tam napisane . Może nie do końca , bo Pełnia to emanacje Istniejącego Ojca , ale wychodzi na to samo .
Zbiorem pustym ( lub też niemal pustym , niepełnym ) jest ten świat . .


Cytat:
zbiór pusty, mat. zbiór, do którego nie należy żaden element;
oznaczany symbolem Ø.
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/zbior-pusty;4000802.html


Cytat:
Różnica między tymi dwoma jest taka , jak między prostą a odcinkiem .

Zbiór pełny od zbioru pustego różni się liczbą elementów.
Zbiór pełny ma więcej niż 0 elementów.
Zbiór pusty ma 0 elementów.

Te elementy, które wymieniłeś są częścią jednego zbioru - zbioru pełnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 27 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
Świniopas napisał:

Co wynika z kodeksu?
Świat stworzony jest przez byt niedoskonały ( archonta, mniejsza o inne jego imiona )


Iluzją jest, że to co istnieje miało początek.
Zgodnie z logiką zbiór pusty nie jest zbiorem pełnym. Zbiór pełny istnieje i nie ma swojego początku (w zbiorze pustym). Zachodzą przemiany w tym zbiorze, jak woda w parę lub lód.

Zgodnie z logiką ....
Logika, teorie - nasze nieudolne próby nazwania, opisania i uporządkowania zastanego świata , w którym jedno jest stałe: brak stałości czyli zmienność. Brak trwałych form.
Nieustanne mielenie, przepoczwarzanie z jednej formy w drugą. Próbujemy znaleźć wzór na ten chaotyczny proces, logicznie go pojąć. Do tej pory nie znaleźliśmy, ale szukajmy ...
Trudno znaleźć zrozumiałą analogię, która w prosty sposób opisze nam różnice między Pełnią a światem archonta. Trudno w prosty sposób opisać nieskończoność i przyrównać ja do tego, co nasze, światowe , czyli skazane z góry na przeminięcie.
Cień jest realny, odczuwalny, ale czy istnieje?
Pełnia ma inne, nie znane przez nas prawa, zasady. Czasem są one odwrotnością naszych. Np. im kto większy dla świata, ma w nim wyższa pozycję, więcej się nachapał – tym jest on mniejszy dla Pełni. Jezus w kodeksie mówi, by się umniejszyć aby zostać napełnionym .
My ludzie, którzy tak hołubimy logikę - czemu jednocześnie tak nią gardzimy goniąc za nietrwałym? Jaki sens w tej pogoni za nie mającymi trwałości omamami, iluzjami ?
Jeśli Cię dobrze rozumiem – pojmujesz logikę jako najwyższą metodę poznawczą. Dla mnie jest nią wiara .
Pytanie:
CZY GDYBYŚ MIAŁ WYBÓR MIĘDZY LOGIKĄ A ŻYCIEM WIECZNYM, ODRZUCIŁ BYŚ WIECZNOŚĆ DLA LOGIKI?
Co wbierze logiczna istota?
Zdarza się miewać i przeżywać bardzo realistyczne sny , ale dopiero po przebudzeniu wiadomo , że to był tylko sen .
Mówimy tu o iluzjach , o wyzbywaniu się ich. KK nie naucza że świat jest iluzją . Mało tego – obiecuje Zbawionym powrót do tego świata, tyle że już doskonałego w wersji delux. Jezus zaś naucza o konieczności wyrzeczenia się tego poronionego tworu – świata - odrzucenia tej iluzji dla rzeczywistej, istniejącej, wiecznej Pełni . Dlatego KK to nie droga Jezusa. Logika też jest iluzją. Jeśli przeczytasz np. Apokryf Jana lub inny przytaczający słowa Zbawcy tekst kodeksu, wtedy może to pojmiesz.
Wybierasz logikę – Twój wybór. Bez wyboru nie było by możliwe udoskonalenie , oczyszczanie Pełni. To , co wybrało iluzję nie wejdzie do tego, co rzeczywiste. To chyba logiczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:34, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posługujecie się zupełnie innymi kategoriami. Nie dojdziecie do żadnego porozumienia. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 06:43, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
WZBG napisał:
Świniopas napisał:

Co wynika z kodeksu?
Świat stworzony jest przez byt niedoskonały ( archonta, mniejsza o inne jego imiona )


Iluzją jest, że to co istnieje miało początek.
Zgodnie z logiką zbiór pusty nie jest zbiorem pełnym. Zbiór pełny istnieje i nie ma swojego początku (w zbiorze pustym). Zachodzą przemiany w tym zbiorze, jak woda w parę lub lód.


Zgodnie z logiką ....
[...]
My ludzie, którzy tak hołubimy logikę - czemu jednocześnie tak nią gardzimy goniąc za nietrwałym? Jaki sens w tej pogoni za nie mającymi trwałości omamami, iluzjami ?
Jeśli Cię dobrze rozumiem – pojmujesz logikę jako najwyższą metodę poznawczą. Dla mnie jest nią wiara .
Pytanie:
CZY GDYBYŚ MIAŁ WYBÓR MIĘDZY LOGIKĄ A ŻYCIEM WIECZNYM, ODRZUCIŁ BYŚ WIECZNOŚĆ DLA LOGIKI?
Co wbierze logiczna istota?
[...]
Mówimy tu o iluzjach , o wyzbywaniu się ich. KK nie naucza że świat jest iluzją . Mało tego – obiecuje Zbawionym powrót do tego świata, tyle że już doskonałego w wersji delux. Jezus zaś naucza o konieczności wyrzeczenia się tego poronionego tworu – świata - odrzucenia tej iluzji dla rzeczywistej, istniejącej, wiecznej Pełni . Dlatego KK to nie droga Jezusa. Logika też jest iluzją. Jeśli przeczytasz np. Apokryf Jana lub inny przytaczający słowa Zbawcy tekst kodeksu, wtedy może to pojmiesz.
Wybierasz logikę – Twój wybór. Bez wyboru nie było by możliwe udoskonalenie , oczyszczanie Pełni. To , co wybrało iluzję nie wejdzie do tego, co rzeczywiste. To chyba logiczne?



Dla zrozumienia warto poznać znaczenie używanych/przywoływanych słów [1].

Logika jest poprawnym, rzeczowym myśleniem, opartym na związkach przyczynowo-skutkowych.


Świniopas napisał:

CZY GDYBYŚ MIAŁ WYBÓR MIĘDZY LOGIKĄ A ŻYCIEM WIECZNYM, ODRZUCIŁ BYŚ WIECZNOŚĆ DLA LOGIKI?


Wyboru nie ma. Świniopas ma rodziców, urodził się, i sam temu nie zaprzeczy, więc istnieje skutek i jego przyczyna.
Iluzją Świniopasa jest, że jego narodziny (przyczyna)/jego istnienie (skutek) można zamienić na jego sąd/zdanie o czymś (Życie wieczne/życie po śmierci).


Świniopas napisał:

Jeśli Cię dobrze rozumiem – pojmujesz logikę jako najwyższą metodę poznawczą. Dla mnie jest nią wiara .


Odwołanie się do "metodę poznawczą" to przyjęcie znaczenia słów: metoda i poznanie [2].

Wiara nie może być metodą poznawczą, ponieważ przeświadczenie nie jest obserwacją lub bezpośrednim doświadczeniem.





Przypisy:
[1]
Cytat:
iluzja
1. wrażenie, że się widzi coś, czego w istocie nie ma
2. wiara w coś lub w kogoś albo przekonanie o czymś, niemające pokrycia w rzeczywistości
3. zniekształcone widzenie lub błędna interpretacja czegoś pod wpływem silnych emocji
http://sjp.pwn.pl/sjp/iluzja;2561213.html

Cytat:
wiara
1. określona religia lub wyznanie; też: przekonanie o istnieniu Boga
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe, wartościowe lub że coś się spełni
3. przeświadczenie, że istnieją istoty lub zjawiska nadprzyrodzone
http://sjp.pwn.pl/szukaj/wiara.html

Cytat:
przekonanie, sąd, zdanie oparte na przeświadczeniu o prawdziwości, słuszności czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/przekonanie.html

Cytat:
przeświadczenie, pewność w stosunku do kogoś, czegoś, wiara w prawdziwość, słuszność czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/prze%C5%9Bwiadczenie.html

Cytat:
logika
2. poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo-skutkowych
3. prawa i mechanizmy rządzące jakimiś zdarzeniami
http://sjp.pwn.pl/szukaj/logika.html

[2]
Cytat:
metoda - świadomie stosowany sposób postępowania mający prowadzić do osiągnięcia zamierzonego celu
http://sjp.pwn.pl/szukaj/metoda.html

Cytat:
poznać — poznawać
1. zdobyć wiadomości o czymś, zrozumieć coś w wyniku obserwacji lub bezpośredniego doświadczenia
http://sjp.pwn.pl/szukaj/poznanie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:58, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę cytował , bo to rozmywa całość .
Nie mogę odgadnąć , czy Ty nie chcesz czy też nie możesz zrozumieć sensu tego , co próbuję powiedzieć .
Nie moje zmartwienie .
Co zaś do logiki , to z tego co mi wiadomo i ona ulega modyfikacjom . Jest zmienna , nowe prawdy przeczą starszym .
Jak dzięki dostępnej Ci logiki zważysz , ile warzy cień , to pogadamy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Co zaś do logiki , to z tego co mi wiadomo i ona ulega modyfikacjom . Jest zmienna , nowe prawdy przeczą starszym .
Jak dzięki dostępnej Ci logiki zważysz , ile warzy cień , to pogadamy .


Nie. Prawa logiki są niezmienne od jej wynalezienia. Natomiast wiedza się poszerza. Natomiast wy się nie dogadacie, bo posługujecie się innymi kategoriami. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:33, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla lepszego zrozumienia - logika w poznaniu Pełni może mieć taką samą przydatność , jak nasze metody pomiarowe przy próbie ważenia cienia .
Pewne odkrywane przez nas prawa fizyki zaczynają przeczyć logice , lub ukazywać jej niedoskonałość . Nie rozwijajmy jednak tego wontka , proszę
Co zaś : Nie ma wyboru ...
wytłumacz mi logicznie , skąd to wiesz , skoro mówimy o Pełni ( hipotetycznej - to fakt ) , ale CAŁKOWICIE dla nas niedostępnej , niepoznawalnej .
Jedyne , czym TAM można sięgnąć , to wiara . Gdyby pełnia była poznawalna , wiara była by niepotrzebna .
Powodzenia w szukaniu klucza - wzoru na haos wszechrzeczy ukrytych za zasłoną ciemności ( prościej - świata ) . thumleft
study Shocked pale
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:18, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Pewne odkrywane przez nas prawa fizyki zaczynają przeczyć logice , lub ukazywać jej niedoskonałość .


Nie. Logice one nie przeczą. Są zjawiska sprzeczne z założeniami. A jak nie chcesz czegoś rozwinięcia, to lepiej sam tego nie rozwijaj. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:42, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re FortyNiner
[i]Logice one nie przeczą. Są zjawiska sprzeczne z założeniami.[i]

Założenia powstały na podstawie pewnej logiki , która później okazała się niezbyt logiczna .
Dowodzi to , że niektóre założenia logiki są stałe , inne są zmienne . A zatem logika jako całość jest zbiorem różnych różności, z których nie wiadomo do końca które są prawidłowe , a które nie . d'oh!


Re WZGB
Wyboru nie ma....
Większość tak sądzi i wybiera oba . DLATEGO ŻYJEMY TAK , JAK ŻYJEMY . Wg mnie to niemożliwe ,bo
..." nie można służyć dwóm panom , ani napinać dwóch łuków " ...
Tak mówi kodeks . Trzeba wybierać . Tego nie oszukam ani ja , ani nikt inny . Dancing [/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Re FortyNiner
[i]Logice one nie przeczą. Są zjawiska sprzeczne z założeniami.[i]

Założenia powstały na podstawie pewnej logiki , która później okazała się niezbyt logiczna .


Smile Nie. Logika jest niezmienna. A założenia mogą powstawać, na podstawie emocji, a najczęściej są robione na podstawie interpretacji.
Cytat:

Re WZGB
Wyboru nie ma....
Większość tak sądzi i wybiera oba . DLATEGO ŻYJEMY TAK , JAK ŻYJEMY . Wg mnie to niemożliwe ,bo
..." nie można służyć dwóm panom , ani napinać dwóch łuków " ...
Tak mówi kodeks . Trzeba wybierać . Tego nie oszukam ani ja , ani nikt inny . Dancing [/i]


Dlatego się nie dogadacie. Ty stosujesz dogmat wiary, a on metodę naukową. Inne kategorie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Nie będę cytował , bo to rozmywa całość .
Nie mogę odgadnąć , czy Ty nie chcesz czy też nie możesz zrozumieć sensu tego , co próbuję powiedzieć .
Nie moje zmartwienie .
Co zaś do logiki , to z tego co mi wiadomo i ona ulega modyfikacjom . Jest zmienna , nowe prawdy przeczą starszym .
Jak dzięki dostępnej Ci logiki zważysz , ile warzy cień , to pogadamy .


Wiara jako metoda poznawcza nie ma sensu z definicji terminu poznanie i metoda.
Prosta i odcinek to dwa elementy zbioru pełnego, Pełnia (którą nazywasz zbiorem pełnym) i świat (który nazywasz zbiorem pustym) to pojęcia/elementy zbioru Uniwersum [2] (zbioru pełnego). Zbiór pusty nie zawiera żadnego pojęcia/elementu.

Logika jako poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo-skutkowych nie zmienia się, tak jak nie zmienia się to, że każdy skutek ma swoją przyczynę. Także fałszem jest, że "poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo-skutkowych" zmienia się.
Jeżeli coś nie jest "poprawnym, rzeczowym myśleniem, opartym na związkach przyczynowo-skutkowych" to nie jest logiką.

Nie określiłeś warunków eksperymentu z pomiarem wagi cienia.
Zatem weźmy człowieka, postawmy go na wagę w układzie, w którym nie ma działającego źródła światła. Robimy pomiar wagi człowieka (X). na wadzę nie ma cienia tego człowieka.
Włączamy źródło światła, strumień światła jest tak skierowany na człowieka, że ten tworzy cień na wadzę. Robimy pomiar wagi człowieka wraz z jego cieniem na wadzę (Y).
Wartości pomiaru X i pomiaru Y są różne.
Dowodem za tym, że oba pomiary będą różne jest np. "StarChip" http://antyweb.pl/breakthrough-starshot-lot-do-alfa-centauri/



Przyjmujesz do wiadomości, że Twoi rodzice są rodzicami biologicznymi, a biologiczna matka Cię urodziła?
Jeśli tak, to dokonałeś "poprawnego, rzeczowego myślenia, opartego na związkach przyczynowo-skutkowych" (logika).
Jako skutek narodzin z biologicznej matki stawiasz pytania o wybór uznania własnych narodzin z biologicznej matki (logika) a sądem/zdaniem autora pochodzącego z narodzin z biologicznej matki.
Pytania nie zadałbyś, gdyby nie to, że skutek ma swoją przyczynę (istniejący i pytający Świniopas a urodzenie Świniopasa przez jego biologiczną matkę).

Nie można dokonać wyboru, tak aby narodziny Świniopasa nie zdarzyły się i jednocześnie sięgnąć po sąd/zdanie o wiecznym życiu, którego autorem miałby być nienarodzony Świniopas. Pytanie o taki wybór jest fałszywe logicznie i prowadzi do schizofrenicznego stanu - urojenia. [1]

[1]
Cytat:
urojenie
1. myśl, pragnienie itp. niemożliwe do urzeczywistnienia
2. chorobliwe, nieuzasadnione przekonanie nieustępujące pod wpływem logicznej argumentacji
uroić - wyobrazić sobie coś nieistniejącego, niedorzecznego jako rzeczywiste
urojony - nierzeczywisty, zmyślony
http://sjp.pwn.pl/szukaj/urojenie.html


[2]
Cytat:
Uniwersum - całokształt czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/uniwersum.html


P.S.

Świniopas napisał:

Założenia powstały na podstawie pewnej logiki , która później okazała się niezbyt logiczna


Założenia:
1. Biologiczna matka Świniopasa żyje.
2. Biologiczna matka Świniopasa nie żyje.
Jedno z tych założeń wychodzi naprzeciw logice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re WZGB
Założenia:
1. Biologiczna matka Świniopasa żyje.
2. Biologiczna matka Świniopasa nie żyje.


Moim celem jest zaprzestanie identyfikowania się z ciałem , jako czymś nietrwałym .
Kodeks nazywa je takim , które jakby już nie istniało . Póki co patentu na nieśmiertelne ciało nie ma , choć pracują nad przerzucaniem świadomości w nowe ciało . Z tego może coś wyjść , ale zainteresowany nie jestem . Starczy mi tego życia , którego doświadczyłem .
A zatem różnica między nami leży w odpowiedzi na pytanie : KIM JESTEM.
Ja uważam się za ducha , duszę , moim ojcem jest Istniejący Ojciec , do niego chcę wrócić ( lub też nawrócić ) .
Nie przeszkadza mi , że ktoś inny postrzega siebie jedynie jako ciało , więc problemu nie ma .
Dzięki za poświęcony czas . Każda poważna dyskusja w krótszej lub dłuższej perspektywie ubogaca . Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 13:44, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś logiczne było to źe przestrzeń jest " naczyniem" w którym znajduje się materia; dziś wiadomo że przestrzeń jest atrybutem materii i bez niej jest ona (ta przestrzeń) pustym abstraktem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to się będzie zmieniać wraz z coraz nową wiedzą. Ale to nie zmienia faktu, że sama logika jest niezmienna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Re WZGB
Założenia:
1. Biologiczna matka Świniopasa żyje.
2. Biologiczna matka Świniopasa nie żyje.


Moim celem jest zaprzestanie identyfikowania się z ciałem , jako czymś nietrwałym .
Kodeks nazywa je takim , które jakby już nie istniało . Póki co patentu na nieśmiertelne ciało nie ma , choć pracują nad przerzucaniem świadomości w nowe ciało . Z tego może coś wyjść , ale zainteresowany nie jestem . Starczy mi tego życia , którego doświadczyłem .
A zatem różnica między nami leży w odpowiedzi na pytanie : KIM JESTEM.


Dwa zbiory: Świniopas i WZBG, Różnice między nimi to:
- ilość elementów wchodzących na ich zbiory,
- rodzaj tych elementów,
- ruchliwość tych elementów (m.in.temperatura),
- zajmowana objętość,
- ilość relacji pomiędzy elementami zbioru (skutkująca np. mocą obliczeniową),
- czas dotychczasowego istnienia zbioru (w tym data początku).


Świniopas napisał:

Ja uważam się za ducha , duszę , moim ojcem jest Istniejący Ojciec , do niego chcę wrócić ( lub też nawrócić ) .
Nie przeszkadza mi , że ktoś inny postrzega siebie jedynie jako ciało , więc problemu nie ma .
Dzięki za poświęcony czas . Każda poważna dyskusja w krótszej lub dłuższej perspektywie ubogaca . Applause


Cytat:
dusza
2. «w religii i filozofii: niematerialny i nieśmiertelny pierwiastek w człowieku, ożywiający ciało i opuszczający je w chwili śmierci
http://sjp.pwn.pl/szukaj/dusza.html

Istnienie tego pierwiastka jest domeną przypuszczenia, a przypuszczenie stworzył człowiek.
Niektórzy nie dostrzegają sensu w życiu, w którym, jego kresem jest śmierć organizmu.
Stąd szukają hipotez, na przedłużenie jego.
Sprytni ludzie wykorzystali to do stworzenia hipotez, dzięki którym łatwiej sterować postępowaniem osób przyjmującym te hipotezy za możliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re WZBG
Cytat:
dusza
2. «w religii i filozofii: niematerialny i nieśmiertelny pierwiastek w człowieku, ożywiający ciało i opuszczający je w chwili śmierci
http://sjp.pwn.pl/szukaj/dusza.html

Istnienie tego pierwiastka jest domeną przypuszczenia, a przypuszczenie stworzył człowiek.
Niektórzy nie dostrzegają sensu w życiu, w którym, jego kresem jest śmierć organizmu.
Stąd szukają hipotez, na przedłużenie jego.
Sprytni ludzie wykorzystali to do stworzenia hipotez, dzięki którym łatwiej sterować postępowaniem osób przyjmującym te hipotezy za możliwe.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Religie i to co one twierdzą nie zajmuje mnie zbytnio.
Powód: żadna ze znanych mi religii nie naucza tego, co kodeksowy Jezus. To kolejne trojański konie.
Jezus sprytnym człowiekiem - z ludzkiego punktu widzenia raczej przegranym. Sprytni ci, którzy się pod niego podszywają.
Ja miałem to szczęście, że przez mój upadek otarłem się o śmierc . To wlasnie z powodu skrajnego zagrożenia poznalem bezcelowość moich dotychczasowych działań. Z tego też powodu przeprowadzilem gruntowny przegląd życia. Z tego powodu zacząłem szukać.
Dowodów na to ze mam duszę nie mam. Jak znajdę to dam znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Re WZBG
Cytat:
dusza
2. «w religii i filozofii: niematerialny i nieśmiertelny pierwiastek w człowieku, ożywiający ciało i opuszczający je w chwili śmierci
http://sjp.pwn.pl/szukaj/dusza.html

Istnienie tego pierwiastka jest domeną przypuszczenia, a przypuszczenie stworzył człowiek.
Niektórzy nie dostrzegają sensu w życiu, w którym, jego kresem jest śmierć organizmu.
Stąd szukają hipotez, na przedłużenie jego.
Sprytni ludzie wykorzystali to do stworzenia hipotez, dzięki którym łatwiej sterować postępowaniem osób przyjmującym te hipotezy za możliwe.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Religie i to co one twierdzą nie zajmuje mnie zbytnio.


W filozofii też istnieje pojęcie duszy, o czym mówi cytowane objaśnienie z SJP PWN.

Wierząc w duszę jesteś wyznawcą dualizmu.

Cytat:
dualizm
2. «pogląd zakładający istnienie w świecie par przeciwstawnych pierwiastków lub sił, np. ducha i materii, Boga i szatana»
http://sjp.pwn.pl/szukaj/dualizm.html
Cytat:
Platon był pierwszym filozofem dualistą antropologicznym. Wyraźnie przeciwstawił sobie duszę i ciało,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dualizm_antropologiczny
Cytat:
Dualizm co do substancji, dualizm ontologiczny. [...] Wyróżnia dwie: ciało (materię, substancję fizyczną) i ducha (substancję duchową).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dualizm_ontologiczny
Cytat:
Dusza w psychologii
Dusza jest pojęciem. [...] W wyniku badań nad funkcjonowaniem mózgu odrzucano myślenie o duszy jako o odrębnym bycie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dusza_(filozofia)
Cytat:
wedle współczesnej nauki świadomość istnieje tylko przy udziale pewnych procesów zachodzących w mózgu, procesów o naturze fizycznej. Nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiejkolwiek świadomości czy jakiegokolwiek umysłu nie opierającego się o procesy fizyczne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dualizm_substancjalny


Świniopas napisał:

[...]
Ja miałem to szczęście, że przez mój upadek otarłem się o śmierc . To wlasnie z powodu skrajnego zagrożenia poznalem bezcelowość moich dotychczasowych działań. Z tego też powodu przeprowadzilem gruntowny przegląd życia. Z tego powodu zacząłem szukać.
Dowodów na to ze mam duszę nie mam. Jak znajdę to dam znać.



Wierzysz w życie wieczne, więc śmierć organizmu/ciała nie powinna mieć dla Ciebie specjalnego znaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 28 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


WZGB:
wedle współczesnej nauki świadomość istnieje tylko przy udziale pewnych procesów zachodzących w mózgu, procesów o naturze fizycznej. Nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiejkolwiek świadomości czy jakiegokolwiek umysłu nie opierającego się o procesy fizyczne
::::::::::
Czy według wsółczesnej nauki jajko jest czymś żywym, czy jedynie składnikiem na jajecznicę?
Ja pojmuję siebie jako jajo po lewej. Skorupka to ciało. Jest potrzebne by to co w środku wykształciło się do ostatecznej formy. Więzi, ale i chroni.
Jajo po prawej to ciało zajete wyłącznie sobą , nieswiadome swego wnętrza. Chce pozostać w tej formie bez żadnych zmian, do zaśmiardnięcia. Zajete jedynie umacnianie skorupy, jej przyozdabianiem itd
Uległo iluzji tego, co jest w stani dostrzec jako skorupka .
Tak najprościej to widze. Jestem dualny, jak dualne jest jajko.
Czy opisać to szczegółowiej ?
Odpowiedz proszę:
JAJKO JEST ŻYWE, CZY NIE.
Pomyśl o tym, jak bedziesz robił jajecznicę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 29 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

WZGB:
wedle współczesnej nauki świadomość istnieje tylko przy udziale pewnych procesów zachodzących w mózgu, procesów o naturze fizycznej. Nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiejkolwiek świadomości czy jakiegokolwiek umysłu nie opierającego się o procesy fizyczne
::::::::::
Czy według wsółczesnej nauki jajko jest czymś żywym, czy jedynie składnikiem na jajecznicę?
Ja pojmuję siebie jako jajo po lewej. Skorupka to ciało. Jest potrzebne by to co w środku wykształciło się do ostatecznej formy. Więzi, ale i chroni.
Jajo po prawej to ciało zajete wyłącznie sobą , nieswiadome swego wnętrza. Chce pozostać w tej formie bez żadnych zmian, do zaśmiardnięcia. Zajete jedynie umacnianie skorupy, jej przyozdabianiem itd
Uległo iluzji tego, co jest w stani dostrzec jako skorupka .
Tak najprościej to widze. Jestem dualny, jak dualne jest jajko.
Czy opisać to szczegółowiej ?
Odpowiedz proszę:
Pomyśl o tym, jak bedziesz robił jajecznicę


Proszę o większą samodzielność w zdobywaniu wiedzy lub szukać pomocy u korepetytora.

Cytat:
życie
1. stan organizmu polegający na nieprzerwanym ciągu procesów umożliwiająch reagowanie na bodźce i zwykle poruszanie się oraz odżywianie, wzrastanie i rozmnażanie
http://sjp.pwn.pl/szukaj/%C5%BCycie.html

Cytat:
jajko
1. żeńska komórka rozrodcza ptaka, zawierająca białko i żółtko, otoczone skorupką
http://sjp.pwn.pl/szukaj/jajko.html

Jajka dopuszczone do obrotu handlowego nie posiadają cechy: rozmnażanie, więc nie są żywe.
Jeśli kupiłeś jajko ze sprzedaży (np. bezpośredniej) z wymienioną cechą, to mamy podejrzenie naruszania przepisów dotyczących sprzedaży [1], a wiedzą o wprowadzaniu do obrotu "żywych jajek" powinieneś podzielić się ze stosownymi służbami.

Świniopas napisał:
Ja pojmuję siebie jako jajo po lewej. Skorupka to ciało.

Ssak porównuje się do ptaka.
Znaczenie terminu "ciało"[2] jest jednoznaczne i nie jest nim skorupka.

Świniopas napisał:
Jestem dualny, jak dualne jest jajko.

Jajko nie jest jednocześnie żywe i martwe (przeciwstawności dualne).


Świniopas napisał:
Jajo po prawej to ciało zajete wyłącznie sobą , nieswiadome swego wnętrza. Chce pozostać w tej formie bez żadnych zmian, do zaśmiardnięcia.

Zaprzeczasz sam sobie. Żywe jajko, z którego ma wykluć się piskle ma zaśmiardnąć?


Można propagować brak logiki, mając przekonanie/przeświadczenie braku logiki, ale można to też robić celowo.


Przypisy:
[1]
np.
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 września 2015 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej.

[2]
Cytat:
ciało
1. mięśnie, skóra i tkanka tłuszczowa obrastająca szkielet człowieka lub zwierzęcia
http://sjp.pwn.pl/szukaj/cia%C5%82o.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 29 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re WZGB
Proszę o większą samodzielność w zdobywaniu wiedzy lub szukać pomocy u korepetytora
Ki diabeł ??????????????????????????????????????????????????

Znaczenie terminu "ciało"[2] jest jednoznaczne i nie jest nim skorupka.
Tak oto logika wykończyła intuicję , a nadmierna literalność myślenie abstrakcyjne

Jajko nie jest jednocześnie żywe i martwe (przeciwstawności dualne).
A zatem jakie ? Bo z martwego życie raczej nie powstaje .

Zaprzeczasz sam sobie. Żywe jajko, z którego ma wykluć się piskle ma zaśmiardnąć?
Warto wiedzieć czemu . I jakie warunki muszą zajść dla wyklucia z jaja ptaka. Nadmienię , że się zdarza z różną częstotliwością . Nawet u kukułek .


Rozporządzenie Ministra Rolnictwa ...
Mówię tu o warunkach naturalnych , nie o fermie . Na fermie ingerencja siły trzeciej , człowieka zmienia zbyt wiele , by ta analogia była bliska mojej intencji .


1. mięśnie, skóra i tkanka tłuszczowa obrastająca szkielet człowieka lub zwierzęcia
Jajko w swej ostatecznej formie także kształtuje się etapami

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nie można dokonać wyboru, tak aby narodziny Świniopasa nie zdarzyły się i jednocześnie sięgnąć po sąd/zdanie o wiecznym życiu, którego autorem miałby być nienarodzony Świniopas. Pytanie o taki wybór jest fałszywe logicznie i prowadzi do schizofrenicznego stanu - urojenia.
Nie martwi Cię stan większości ludzi , którzy jednocześnie i opychają się światowością , i z drugiej strony twierdzą , że zmierzają do tego co duchowe ? To dopiero szpagat !!!!!!!!
Ja w tym stanie także ( niestety ) tkwię . Ale wiem że to chore i próbuję to uleczyć , by ..." nie napinać dwóch łuków "...

Wybierając między logiką a Logosem - wybieram Logos . Logika pozwoli mi co najwyżej ustawić się w życiu , które i tak przeminie . JEST NIEOPŁACALNA , LECZ PRZYDATNA LUDZIOM POZBAWIONYM WYOBRAŹNI I INTUICJ . Taka laska wspierająca ślepca .

Muszę kończyć , pozdrawiam .
Ps
czy logiczne jest inwestowanie w bank o którym wiadomo na 100 % , że splajtuje ( DOCZESNOŚĆ sp oo ) ?
Jajko żywe , czy nie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 29 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Re WZGB
Proszę o większą samodzielność w zdobywaniu wiedzy lub szukać pomocy u korepetytora
Ki diabeł ??????????????????????????????????????????????????


Mówią, że podobno tkwi w szczegółach.


Świniopas napisał:
Znaczenie terminu "ciało"[2] jest jednoznaczne i nie jest nim skorupka.
Tak oto logika wykończyła intuicję , a nadmierna literalność myślenie abstrakcyjne


Abstrakcjonizm ma swoje miejsce np. w sztuce,
Poza tym ze znaczenia myślenia abstrakcyjnego wychodzi oderwanie od rzeczywistości.


Cytat:
Jajko nie jest jednocześnie żywe i martwe (przeciwstawności dualne).
A zatem jakie ? Bo z martwego życie raczej nie powstaje .


Są konkretne jajka, a nie ogólne jajka. Jajko, z którego wykluwa się pisklę jest żywe, a jako(zepsute/bez zapłodnienia), z którego nie wykluje się pisklę jest nieżywe.


Cytat:
Zaprzeczasz sam sobie. Żywe jajko, z którego ma wykluć się piskle ma zaśmiardnąć?
Warto wiedzieć czemu . I jakie warunki muszą zajść dla wyklucia z jaja ptaka. Nadmienię , że się zdarza z różną częstotliwością . Nawet u kukułek .


Zaśmierdnie to co jest zepsute/nieżywe, a nie to co jest żywe. Z przyrównania nieżywego z żywym nie wynika to co Twierdzisz.


Cytat:
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa ...
Mówię tu o warunkach naturalnych , nie o fermie . Na fermie ingerencja siły trzeciej , człowieka zmienia zbyt wiele , by ta analogia była bliska mojej intencji .


Jajka na jajecznice, które sporządza wielu obywateli, pochodzą z hodowli drobiu (np. ferma, rolnik). Kury żyjące bez ingerencji człowieka to wyjątki.


Cytat:
1. mięśnie, skóra i tkanka tłuszczowa obrastająca szkielet człowieka lub zwierzęcia
Jajko w swej ostatecznej formie także kształtuje się etapami


To musisz się zdecydować do jakiego etapu się odnosisz. Jak wspominasz o skorupie jajka, to mamy już uformowaną skorupę. A ta ciałem (termin) nie jest.


Cytat:
Wybierając między logiką a Logosem - wybieram Logos . Logika pozwoli mi co najwyżej ustawić się w życiu , które i tak przeminie . JEST NIEOPŁACALNA , LECZ PRZYDATNA LUDZIOM POZBAWIONYM WYOBRAŹNI I INTUICJ . Taka laska wspierająca ślepca .


Jest duża konkurencja na rynku produktów, zarówno materialnych, jak i idei/wierzeń. Dla sprzedających w obu przypadkach jest to środek do "ustawiania się w życiu".

Cytat:
czy logiczne jest inwestowanie w bank o którym wiadomo na 100 % , że splajtuje ( DOCZESNOŚĆ sp oo ) ?

Zależy dla kogo i jakie konsekwencje rodzi plajta.


Cytat:
Jajko żywe , czy nie ?

Są konkretne jajka, a nie ogólne jajka. Jajko, z którego wykluwa się pisklę jest żywe, a jako(zepsute/bez zapłodnienia), z którego nie wykluje się pisklę jest nieżywe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 30 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re WZGB
Jajko, z którego wykluwa się pisklę jest żywe, a jako(zepsute/bez zapłodnienia), z którego nie wykluje się pisklę jest nieżywe.

Użyłem to pewnej przenośni ( obrazu , wyrażenia obrazowego, alegorii, symbolu , aluzji, omówienia, peryfrazy) z użyciem jajka , by przedstawić swój punkt widzenia . Jak każda peryfraza - i ta nie jest doskonała .
Wspomniane przez Cibie zapłodnienie było by w tej przenośni napełnieniem Duchem Świętym . Jezus naucza , by przychodząc na świat nie odejść z niego pustym .
Tyle o być może niefortunnie użytej przenośni . Skoro to do Ciebie nie przemawia , dajmy temu spokój .
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ja osobiście nie mam nic przeciw logice . MAŁO ! To właśnie logika wskazała mi , że to co włożono mi do głowy odnośnie Boga jest nieprawdopodobne . Stwórca jest tak nielogiczny w postępowaniu wobec swojego dzieła ( człowieka ) że aż razi w ślepia .
To była iluzja , w którą mylnie uwierzyłem . Samo wyzbywanie się jej nie było dla mnie łatwe . Wykorzenienie fałszywej wiary było dla mnie mimo wszystko bolesne .
Nic mi do tego , że zawierzyłeś logice jako najlepszemu z dostępnych życiowych kompasów . Ja zawierzyłem czemuś innemu .
Pewnie się nie dogadamy . Szkoda . Pozdrawiam .
Ps.
To jasne że nie jestem jajkiem . Wiesz o tym , bo z jajkiem nie wchodził byś chyba w dyskusję .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 31 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Ja osobiście nie mam nic przeciw logice . MAŁO ! To właśnie logika wskazała mi , że to co włożono mi do głowy odnośnie Boga jest nieprawdopodobne .

nieprawdopodobne - właściwe użycie tego słowa dotyczy też jego istnienia Stwórcy.

Cytat:
Nic mi do tego , że zawierzyłeś logice


Logice nie można zawierzyć, logika zaprzecza wierze, a tam, gdzie wiara[1], tam nie ma logiki [2].
Znaczenie Twojego zdania:
Nic mi do tego, że masz przekonanie/przeświadczenie/sąd o prawdziwości poprawnego, rzeczowego myślenia, opartego na związkach przyczynowo-skutkowych.

Zawierzyć logice, to jak zawierzyć, w urodzenie Świnopasa przez jego matkę.
Czy ty wierzysz we własne narodziny z własnej matki?


Cytat:
Pewnie się nie dogadamy . Szkoda . Pozdrawiam .

Najpierw trzeba dogadać się ze znaczeniem pojęć "wiara" i "logika".
Ktoś wierzy w istnienie ulicy o danej nazwie, zamiast iść (przyczyna) i zobaczyć tą ulicę (skutek).
Ktoś idzie (przyczyna) i widzi ulicę (skutek) i myśli o tym, że zobaczył ulicę bo poszedł na nią.

Logik uzna istnienie hipotezy niesprawdzalnej.
Ale nie uzna istnienia niesprawdzalności hipotezy mówiącej - stawiający tą hipotezę nie narodził się (skutek a brak przyczyny).


Świniopas (skutek) piszę tu o wierze dzięki własnym narodzinom (przyczyna), a jednocześnie przeczy myśleniu o Swoich narodzinach (logika).
To może prowadzić do schizofrenicznego stanu.


Przypisy:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe, wartościowe lub że coś się spełni
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574
[2]
Cytat:
logika
2. poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo-skutkowych
http://sjp.pwn.pl/szukaj/logika.html
[3]
Cytat:
przekonanie - sąd, zdanie oparte na przeświadczeniu o prawdziwości, słuszności czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/przekonanie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:19, 31 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re WZGB
... Najpierw trzeba dogadać się ze znaczeniem pojęć "wiara" i "logika".
Ktoś wierzy w istnienie ulicy o danej nazwie, zamiast iść (przyczyna) i zobaczyć tą ulicę (skutek).
Ktoś idzie (przyczyna) i widzi ulicę (skutek) i myśli o tym, że zobaczył ulicę bo poszedł na nią ....
[/color]

::::::::::::::::::;;:::
... i tak sobie idzie.  Nagle zza winkla wypada wielki pies z pianą na pysku,  biegnie ku niemu.  Gość jest logiczny i wie,  że jak go dorwie to dupa blada.  Wskakuje więc w pierwsze orwarte drzwi.  Nie ma farta,   bo tu akurat knajpa,  w ktorej trwa bójka na maczety grupy kiboli . Co robić - logika nie nadąrza za wydarzeniami.  Pogryzienie czy ćwiartowanie ? Wraca na ulicę i ..... budzi się z zafajdanymi ze strachu majtami.
Logika bywa zawodna przy rozpoznaniu pewnych stanów. Materia na mgnienie przybiera pewne formy,  po czym rozpada się na bezkształtne  składowe. 


Log 63 Rzekł Jezus: "Był człowiek zamożny, który miał wiele majętności.
Powiedział: Będę używał moich majętności: siał, żął, sadził, napełniał swój skarbiec owocami, abym nie cierpiał niedostatku>>. O tym
właśnie myślał w swym sercu. I jednej nocy zmarł. Kto ma uszy, niech słucha".



Inwestuję w wybitne dzieło sztuki. Logika mówi mi, że to mądry wybór. A potem okazuje się, że to bezwartosciowy falsyfikat. Logika chadza z wiarą .
Jak byś logicznie wytłumaczył milczenie , jakie zapadlo w KK nad istnienim kodeksu Nag Hammadi? Czemu "uczniowie " boją się nauk swego nauczyciela? Co chcą ukryć ci logiczni ludzie? Są logiczniejsi od reszty , bo dzięki swej logice żyją wygodniej od innych . Mniejszy nakład - większy zysk. Ciekaw jestem twojego zdania.
Jeśli logiczny umysł ulega iluzji snu, to czy można wykluczyć ponad wszelką wątpliwość, że nie ulega iluzji doczesności?
Rozpoznajemy nasz świat na podstawie niedoskonalych, zawodnych zmysłów. Zbieramy zmysłami potrzebne dane, logicznie je porządkujemy i budujemy logiczne wnioski. Na podstawie danych dostarczonych przez zawodne zmysły. Czy to logiczne?
::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Niezła laska . Mi tam się podoba. Wywołuje we mnie miłe emocje .



Tyle, że to nie laska, a jedynie zbiór ledowych świecidełek ułożonych w miły dla mnie zbiór.
Bateria padnie, laska znika.
Co innego , gdyby stała tu obok mnie i szczuła mnie swoją ognistą mysią. Rzecz w tym że byla by rownie nierzeczywista, iluzorycza, jak ta z ekranu.
Bo była by jedynie zbiorem atomów, molekuł - ktore zebrały się w takim właśnie porzadku, odbijając trafiajace do mnie światło i dając info - NIEZŁA DUPA. Ale to tylko iluzja. Zycie się wypali, laska rozpłynie się, stanie się bezkształtną chmurą atomów. Rzeczywista laska stanie się nierzeczywista. Czy zatem coś moze być jednocześnie rzeczywiste i nierzeczywiste? Co mowi logika?
Niech ta niunia bedzie Ci nagrodą za Twoj trud, na jaki się zdobyłeś w tej tracącej celowość dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 31 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Re WZGB
... Najpierw trzeba dogadać się ze znaczeniem pojęć "wiara" i "logika".
Ktoś wierzy w istnienie ulicy o danej nazwie, zamiast iść (przyczyna) i zobaczyć tą ulicę (skutek).
Ktoś idzie (przyczyna) i widzi ulicę (skutek) i myśli o tym, że zobaczył ulicę bo poszedł na nią ....
[/color]

::::::::::::::::::;;:::
Cytat:
... i tak sobie idzie.  Nagle zza winkla wypada wielki pies z pianą na pysku,  biegnie ku niemu.  Gość jest logiczny i wie,  że jak go dorwie to dupa blada.  Wskakuje więc w pierwsze orwarte drzwi.  Nie ma farta,   bo tu akurat knajpa,  w ktorej trwa bójka na maczety grupy kiboli . Co robić - logika nie nadąrza za wydarzeniami.  Pogryzienie czy ćwiartowanie ? Wraca na ulicę i ..... budzi się z zafajdanymi ze strachu majtami.


i myśli o tym, że zobaczył ulicę bo poszedł na nią
Jego myśli dotyczą tego co już wydarzyło się, a Ty cytujesz przypadek, który nie doprowadził do takich myśli.

Cytat:
Logika bywa zawodna przy rozpoznaniu pewnych stanów. Materia na mgnienie przybiera pewne formy,  po czym rozpada się na bezkształtne  składowe. 
Logicznym jest, że element niepodzielny ma formę, a jak pod uwagę bierze się więcej elementów i będą we wzajemnej relacji, to przybiorą inną formę. Nie może tu być mowy o braku kształtu pojedynczego niepodzielnego elementu.

Cytat:
Inwestuję w wybitne dzieło sztuki. Logika mówi mi, że to mądry wybór. A potem okazuje się, że to bezwartosciowy falsyfikat.

Logika - myślenie oparte na związkach przyczynowo-skutkowych - dotyczy przyczyny i skutku.
Czyli wybitne dzieło (skutek) jest, gdy mamy przyczynę (autora oryginału).


Cytat:
Logika chadza z wiarą .

Nie prawda. A dowodem są np. Twoje wypowiedzi na tym forum w tym wątku.

Cytat:
Jak byś logicznie wytłumaczył milczenie , jakie zapadlo w KK nad istnienim kodeksu Nag Hammadi?


Milczenie jest, gdy nie ma decyzji o mówieniu. Decyzje osób zachowujących się racjonalnie mają przynosić wymierne korzyści.
"milczenie jest złotem" - wypowiedzenie słowa, może okazać się wypowiedzeniem słowa o jednego za dużo.


Cytat:
Czemu "uczniowie " boją się nauk swego nauczyciela? Co chcą ukryć ci logiczni ludzie? Są logiczniejsi od reszty , bo dzięki swej logice żyją wygodniej od innych . Mniejszy nakład - większy zysk. Ciekaw jestem twojego zdania.

Odnosząc się do konkretnej hipotezy, czyli hipotezy o istnieniu Jezusa. Logiczne jest, że nie można obawiać się postaci hipotetycznej i hipotetycznych nauk, natomiast można obawiać się sytuacji, w której prowadzi się dyskusje o hipotetycznej postaci, która mogłaby podważyć całą hipotezę (w jej społecznym odbiorze).


Cytat:
Jeśli logiczny umysł ulega iluzji snu, to czy można wykluczyć ponad wszelką wątpliwość, że nie ulega iluzji doczesności?

Samo śnienie to nie iluzja. Przedmiot marzeń sennych jest przepływem impulsów elektrycznych w mózgu.
Widząc animowane bajki widzisz iluzję, iż animowane postacie żyją.
W obu przypadkach to, w czym przepływają impulsy elektryczne (mózg, monitor/wyświetlacz) to nie iluzja.



Cytat:
Rozpoznajemy nasz świat na podstawie niedoskonalych, zawodnych zmysłów. Zbieramy zmysłami potrzebne dane, logicznie je porządkujemy i budujemy logiczne wnioski. Na podstawie danych dostarczonych przez zawodne zmysły. Czy to logiczne?

To co zawiodło (proces) nie dostarcza danych odzwierciedlających stan tak, jakby proces zbierania danych nie zawiódł.
Wnioski z niekompletnych danych nie uwzględniają całokształtu stanu poddanego wnioskowaniu. Jeśli wnioski nie zawierają warunku ich zastosowania, to są nielogiczne.


Cytat:
Czy zatem coś moze być jednocześnie rzeczywiste i nierzeczywiste? Co mowi logika?


Jest jeden stan elementów istniejących (rzeczywistych) - zbiór pełny.
Nie ma elementów nierzeczywistych - elementów zbioru pustego.
Tak mówi myślenie, oparte na związkach przyczynowo-skutkowych

Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Czy ty wierzysz we własne narodziny z własnej matki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   » 
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prawda - główne iluzje - pozbycie się ich
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile