W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wybory parlamentarne 2015   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 26789
Strona:  «   1, 2, 3 ... 15, 16, 17 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy to już ostatnie wybory w Polsce?
Tak
18%
 18%  [ 5 ]
Nie
81%
 81%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 27

Autor Wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:23, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:

Zastanawia mnie dlaczego prawie całkowicie rozkradziona Polska nadal jest obiektem takiego zainteresowania żydków i niemców że aż takie wredne argumenty używają.


To nie jest zainteresowanie narodowościowe. To jest zainteresowanie klasowe, a mówiąc po ludzku tu chodzi o zysk. Żaden rolnik nie powie dojnej krowie: od dziś możesz robić sobie co chcesz ze swoim mlekiem. Tak samo, nikt z międzynarodowej burżuazji nie chce rezygnować z nawet z części zysków jakie daje Polska. Można sobie zrezygnować z kraju wielkości Bydgoszczy jakim jest Islandia. Ale nie z kraju z kilkudziesięciomilionowego, który do tej pory dawał się doić po całości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 771

PostWysłany: 16:56, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nosz ale okradają nas niemal 30 lat i dalej jest co kraść ? :O to my widać jesteśmy niemal nieskończenie bogaci Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
Agre napisał:

Zastanawia mnie dlaczego prawie całkowicie rozkradziona Polska nadal jest obiektem takiego zainteresowania żydków i niemców że aż takie wredne argumenty używają.


To nie jest zainteresowanie narodowościowe. To jest zainteresowanie klasowe, a mówiąc po ludzku tu chodzi o zysk. Żaden rolnik nie powie dojnej krowie: od dziś możesz robić sobie co chcesz ze swoim mlekiem. Tak samo, nikt z międzynarodowej burżuazji nie chce rezygnować z nawet z części zysków jakie daje Polska. Można sobie zrezygnować z kraju wielkości Bydgoszczy jakim jest Islandia. Ale nie z kraju z kilkudziesięciomilionowego, który do tej pory dawał się doić po całości.


Podchodzisz do tego za bardzo doktrynalnie-marksistowsko. Polityka rozgrywa się na wielu różnych płaszczyznach, tak klasowej, jak i narodowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Markistowsko to tak, ale nie doktrynalnie. Nie mam złudzeń co do kapitalizmu. W kapitalizmie rządzi kapitał.

Politycy to tam sobie debatować o strukturze sądów, aborcji, trybunale prostytuacyjnym. ale jeżeli chodzi o poważne pieniądze, to już są oni pionkami w działaniach różnych lobby. A najlepszym argumentem lobby są zawsze pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzanek napisał:
Na tego Waszczykowskiego warto zwrócić uwagę w związku z inną “niefortunną” wypowiedzią:

It would be very difficult for us to accept any discrimination - UNLESS Britain helped us really effectively with regard to the Polish defence ambitions at the summit in Warsaw”.

Konrad Rękas napisał:
Zapowiedział on [Waszczykowski – przyp. grzanek], że Polska może zgodzić się na redukcją osłon socjalnych dla Polaków mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii w zamian za poparcie Londynu dla utworzenia na terytorium Polski stałych baz NATO. Innymi słowy – w zamian za wygnanie Polaków z Anglii i Szkocji – rząd ściągnie niebezpieczeństwo militarne na ich rodaków mieszkających w kraju, a właściwym celem i metodą działania rządu PiS okaże się agresywny militaryzm i dalsze poddawanie się woli Zachodu

http://www.prawica.net/3212

Czytać też: http://www.prawica.net/3175


Był taki żarcik o ZSRR i PRL, że my dajemy im węgiel, a w zamian za to oni biorą od nas statki.


Ale można to przedstawić w jaśniejszych barwach: Polonusi w Brytanii zostaną wyróżnieni, a nam w Polsce sojusznicy pomogą zachować tradycję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
nosz ale okradają nas niemal 30 lat i dalej jest co kraść ? :O to my widać jesteśmy niemal nieskończenie bogaci Very Happy

Do ukradzenia jest jeszcze sporo. Na przykład lasy to jakieś 100 miliardów metrów kwadratowych powierzchni, a 1m^2 jest wart od 2 do 12 pln (licząc tylko drewno). A co jest pod ziemią, to nawet połowy nie wiemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:02, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
Markistowsko to tak, ale nie doktrynalnie. Nie mam złudzeń co do kapitalizmu. W kapitalizmie rządzi kapitał.


Doktrynalny jak najbardziej. Rozpatrywanie procesu historycznego przez pryzmat odwiecznego antagonizmu klas, swoistej heglowskiej dialektyki, to jest czysty marksistowski dogmatyzm. A kapitał to tylko jeden z elementów rządzących geopolityką. Jest ich wiele, a rzecz jest dużo bardziej złożona niż ją widział Marks.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładasz, że w swoich ocenach biorę pod uwagę tylko walkę klas. Nawet gdyby tak było, to analizą klasową zajmowali się też Adam Smith, David Ricardo czy Noam Chomsky. Biorąc pod uwagę to, już posądzanie o dogmatyzm byłoby błędne. Ale to założenie jest błędne. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie potrafisz zrozumieć że nacjonalizm to również jeden z ważnych czynników wpływających na proces historyczny czy geopolityczny, tylko zawsze musi to być antagonizm klasowy, to niewiem jak to inaczej zakwalifikować jak nie marksistowski dogmatyzm Razz
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 19 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to tylko Ty uważasz, że coś ja nie rozumiem. Smile Faktem jest, że przyjmuję założenia, że konflikt klasowy przeważa nad konfliktem narodowościowym. Ale to nie znaczy, że nie wiem co to nacjonalizm i jak on wpływa na procesy na świecie.

A tak w ogóle to jestem słabym tematem na dyskusję. I wybacz, ale ja wiem co myślę niż Ty ode mnie. Będziesz polemizować w kwestii, że ja wiem lepiej co ja myślę niż Ty? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 20 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sąd Najwyższy o ważności wyborów: Są ważne. Zarzuty wobec PiS za brak umowy koalicyjnej niezasadne
Tomasz Golonko
Wybory do Sejmu i Senatu z 25 października 2015 r. są ważne - uznała w pełnym składzie Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Na miejscu był nasz reporter, Tomasz Golonko.
- Brak rejestracji umowy koalicyjnej PiS z Polską Razem i Solidarną Polską nie miał wypływu na wynik wyborów - uznał Sąd Najwyższy. To oznacza, że październikowe wybory parlamentarne są ważne.

Do Sądu Najwyższego wpłynęło 77 protestów w sprawie ważności październikowych wyborów parlamentarnych.

Podsumowując sprawozdanie wygłoszone jeszcze przed wyrokiem przez sędziego Józefa Iwulskiego, skala nieprawidłowości nie doprowadziła do błędu w podziale mandatów lub zmian decyzji co do uzyskania mandatu.

Komitet koalicyjny zamiast partyjnego to błąd, ale...

SN dodał, że zarzuty z 6 protestów nie potwierdziły się w toku ich rozpoznania. Za najważniejszy z nich SN uznał skargę wyborcy dotyczącą komitetu PiS, który - z racji wystawienia na swych listach kandydatów z partii Solidarna Polska, której liderem jest Zbigniew Ziobro oraz Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina, powinien być komitetem koalicyjnym, a był partyjnym. Autor protestu uznał, że w ten sposób wprowadzono w błąd wyborców, co wpłynęło na wynik głosowania.

Na początku stycznia SN rozpatrujący ten protest w trzyosobowym składzie uznał, że wprawdzie należało zawiadomić PKW o utworzeniu koalicyjnego komitetu wyborczego i załączyć umowę o zawiązaniu koalicji w celu jej rejestracji, ale według SN nieprzedłożenie umowy do rejestracji nie wywołuje skutków prawnych w postaci unieważnienia komitetu. SN uznał, że porozumienie PiS, ZP i SP nie może być uznane za umowę koalicyjną, a partie nie utworzyły koalicyjnego komitetu wyborczego, ale praktyka taka nie jest niezgodna z przepisami Kodeksu wyborczego.

SN przypomniał, że w wyborach z 2005 i 2011 r. zdarzały się sytuacje, gdy kandydaci należący do jednej partii kandydowali z list innych partii i wtedy także stwierdzano, że nie było to niezgodne z prawem wyborczym. Według SN, ani sąd, ani PKW nie mają instrumentów prawnych, by przeciwdziałać takim sytuacjom - zatem uznano, że są one dopuszczalne, a protest - bezzasadny.

Do tej pory nie było przypadku unieważnienia jakichkolwiek wyborów ogólnopolskich lub do Parlamentu Europejskiego.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19498970,sad-najwyzszy-o-waznosci-wyborow-na-miejscu-jest-reporter-gazety-pl.html

Wybory zatwierdzone. KOD ani UE krzywdy PiSowi nie zrobi.

Do hymnu!

Cytat:
My chcemy prawa i sprawiedliwości
IV Rzeczypospolitej jest już czas
My chcemy prawa i sprawiedliwości
IV Rzeczypospolitej jest już czas

Prawo i Sprawiedliwość, Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas
a Solidarność a Solidarność
a Solidarność dzisiaj łączy nas
a Solidarność a Solidarność
a Solidarność dzisiaj łączy nas

My chcemy prawa i sprawiedliwości
IV Rzeczypospolitej jest już czas
My chcemy prawa i sprawiedliwości
IV Rzeczypospolitej jest już czas

Dlatego wznieśmy ręce, podajmy sobie dłonie
Bóg Honor i Ojczyzna niech zabrzmi w nas
Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas
Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas

Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas
Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas

Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas
Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:43, 20 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty to z sarkazmem piszesz, prawda? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 25 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ty to z sarkazmem piszesz, prawda? Shocked


A dwie minuty wcześniej viewtopic.php?p=309157#309157
Azyren napisał:
FortyNiner napisał:
Azyren napisał:
FortyNiner napisał:
Aż takimi głupkami się naprawdę nie warto zajmować.


Wierz mi, warto, bo jak nie ja to kto ten chwast będzie plewił? A jeśli na świecie będzie choćby kilku korwinistów mniej, to będzie to warte poświęconego czasu i trudów.


To nie jest chwast, to przedpotopowy gatunek na wymarciu. I bardzo dobrze, bo jest silnie trujący. Natomiast rzucając ich rojenia z tekstem "bez komentarza" robisz im darmową reklamę.



Jest wręcz odwrotnie, co zresztą widać po wynikach wyborczych partii KORWiN i KNP, oraz ilości stron internetowych i zrzeszeń libertarian lub ich umiarkowanej odmiany, konserwatywnych liberałów. To trzeba tępić, bo to samo nie wyginie Wink

I nie robię im reklamy. Każdy myślący na tym forum kto to przeczyta, i bez mojego sugestywnego komentarza, myślę że dojdzie do podobnych wniosków.
Wink

Czy z sarkazmem? Hmm...
Teraz to już sam nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wybory parlamentarne 2015
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile