W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawdziwy Mesjasz  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (2)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 12840
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 30 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Azyren napisał:
Uznaje wszechświat za nieskończony opierając sié na czystej intuicji i logice, ze nie może powstać nic z niczego, i nie może istnieć coś w niczym (Bóg w nieświecie/nicości/niczym przed stworzeniem świata)


Opierasz swoją teorię na intuicji, czyli na wierze.


Wiara to jest wtedy, kiedy uznajesz coś za prawdę bezkrytycznie i wbrew faktom, jak czynisz to ty. Ja w nic nie wierze bezkrytycznie, pewne rzeczy uznaje za bardziej prawdopodobne od innych, ale nigdy nie tworze z nich żelaznego dogmatu.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 01 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Wiara to jest wtedy, kiedy uznajesz coś za prawdę bezkrytycznie i wbrew faktom


Przecież fakty mówią, że galaktyki się od siebie oddalają z coraz większą prędkością od centralnego punktu, w którym miał miejsce Wielki Wybuch. Potwierdzają to teleskopy wygrzewające się w temperaturze 2500°C w przestrzeni kosmicznej. Twoje nowe heretyckie wyznanie ewolucyjne przeczy faktom.

W jaki to magiczny sposób Wszechświat może być wieczny, skoro cały czas ubywa w nim materii w wyniku reakcji termojądrowych zachodzących w gwiazdach. Załóżmy, że średnia dla życia gwiazdy wynosi jakieś 10 mld lat. Wyobraź sobie jak będzie wyglądał obecny Wszechświat za jakieś 100 mld lat. Obecne widziane galaktyki mają się zamienić w czarne dziury. Wszechświat ma pogrążyć się w ciemnościach. A ty rozsiewasz ewolucyjne idiotyzmy, że Wszechświat zawsze istniał? Wyjaśnij nam jak jest to możliwe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 22:20, 01 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Azyren napisał:
Wiara to jest wtedy, kiedy uznajesz coś za prawdę bezkrytycznie i wbrew faktom


Przecież fakty mówią, że galaktyki się od siebie oddalają z coraz większą prędkością od centralnego punktu, w którym miał miejsce Wielki Wybuch. Potwierdzają to teleskopy wygrzewające się w temperaturze 2500°C w przestrzeni kosmicznej. Twoje nowe heretyckie wyznanie ewolucyjne przeczy faktom.

W jaki to magiczny sposób Wszechświat może być wieczny, skoro cały czas ubywa w nim materii w wyniku reakcji termojądrowych zachodzących w gwiazdach. Załóżmy, że średnia dla życia gwiazdy wynosi jakieś 10 mld lat. Wyobraź sobie jak będzie wyglądał obecny Wszechświat za jakieś 100 mld lat. Obecne widziane galaktyki mają się zamienić w czarne dziury. Wszechświat ma pogrążyć się w ciemnościach. A ty rozsiewasz ewolucyjne idiotyzmy, że Wszechświat zawsze istniał? Wyjaśnij nam jak jest to możliwe?


Czemu oczekujesz ode mnie bym wierzył w coś w co sam nie wierzył? Co usiłujesz osiągnąć? Wmówić mi ze tak na prawdę ja i ty niewiele sie od siebie różnimy, bo ja tez jestem na swój sposób religiantem i wierze w swoje dogmaty wbrew faktom? O nie kombinatorze. Moze naukowcy maja 100% racji, może maja tylko 95% racji i maja racje z grubsza ale myla sie w szczegółach, a moze maja tylko 50% racji? Nie odrzucam tego w 100% ale i nie biorę tego w 100% za prawdę, bo jestem AGNOSTYKIEM którego to pojęcia jakoś nie możesz sobie przyswoić, próbując mi na sile imputować zem taki sam dogmatyk jak ty. Ni huhu. Agnostycyzm = sceptycyzm poznawczy - czyli coś zupełnie sprzecznego z dogmatami (wiedza pewna i bezdyskusyjna, mimo ze nie potwierdzona empirycznie), niezależnie z której strony barykady. A teraz spływaj GoodDebil, bo szkoda mi czasu na ciebie. Zaśmiecasz mój temat, marnujesz mój czas i twój czas, bo i tak mnie nie zjechowisz na kult pustynnego Boga nadjordanskiego, choćbyś nie wiem jak sié wysilał i nie wiem jak filozofował.

Zegnam.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 01 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dogonowie wierzą w bóstwo zwane Nommo, który był synem stwórcy świata(Amma) . Aby oczyścić ludzi z grzechów, rozerwał się na 60 kawałków i po kilku dniach zmartwychwstał, jednakże stracił prącie, które zostało zjedzone przez rybę


Och jakież to podobieństwo - zapewne przypadkowe, albo zaszczepione w tym prymitywnym ludzie przez szatana by zdyskredytować chrześcijaństwo jeszcze zanim ono powstało - do historii Jezusa, Orfeusza, Mitry czy Prometeusza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dogonowie


Cytat:
In 1976, Robert K G Temple (born 1945), an American living in the UK, published what was to become a seminal work of Bad Archaeology, The Sirius Mystery. A revised edition was published in 1998 with the new subtitle New scientific evidence of alien contact 5,000 years ago. Some have gone so far as to suggest that this book was the primary inspiration for the so-called ‘New Egyptology’ of Graham Hancock, Robert Bauval and their imitators. Even if this is a rather hyperbolic assessment of the book’s impact, it has to be said that Temple is in a class above most Bad Archaeologists: he presents an apparently secure thesis, backed up with rigorous scientific data of a type that most others in the genre eschew...


http://www.badarchaeology.com/extraterrestrials/the-sirius-mystery/
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 02 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biskupi Kościołów ewangelickich w Polsce proszą o wycofanie wniosków ws. 500 lat Reformacji
Ewangeliccy biskupi zwrócili się wczoraj z listem otwartym z prośbą o wycofanie złożonych w Sejmie wniosków upamiętnienia 500 lat Reformacji. Odnosząc się do czwartkowej debaty sejmowej w tej sprawie, wyrazili swoje rozczarowanie przebiegiem dyskusji.
Biskupi Kościołów ewangelickich nie są zadowoleni przebiegiem dyskusji w Sejmie
"Nie chcemy, aby w ten sposób dyskutowano o dziedzictwie Reformacji" - napisali duchowni
W swoim liście zapelowali o wycofanie wniosków o upamiętnienie 500 lat Reformacji
Biskupi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Ewangelicko-Reformowanego i Ewangelicko-Metodystycznego, odnosząc się w liście do czwartkowej debaty sejmowej w sprawie projektu uchwały upamiętniającej Jubileusz 500 lat Reformacji, wyrazili swoje rozczarowanie przebiegiem dyskusji.
"W kontekście wspomnianych wydarzeń z rozczarowaniem przyjęliśmy przebieg debaty nad projektem uchwały upamiętniającej Jubileusz 500 lat Reformacji (...) Nie chcemy, aby w ten sposób dyskutowano o dziedzictwie Reformacji w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej" - zaznaczyli w liście.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/biskupi-k.....at/wgn9vn7
_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 02 Sty '18   Temat postu: Re: Prawdziwy Mesjasz Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
[...]

Co do samej postaci chrześcijańskiego Jezusa, być może jest to postać fikcyjna, archetypowa i synkretyczna, stworzona ze zlepku różnych "jezusów" i innych mesjaszy, lub prawdziwa postać historyczna której pierwotna historia była stosunkowo uboga i dopiero potem przydano jej cech i atrybutów innych bohaterów, podobnie jak było np. z królem Arturem. [...]


11.11.2017 9:46 am
WZBG napisał:
viewtopic.php?t=26719
viewpost.php?p=355073
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 02 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Czemu oczekujesz ode mnie bym wierzył w coś w co sam nie wierzył? Co usiłujesz osiągnąć? Wmówić mi ze tak na prawdę ja i ty niewiele sie od siebie różnimy, bo ja tez jestem na swój sposób religiantem i wierze w swoje dogmaty wbrew faktom? O nie kombinatorze. Moze naukowcy maja 100% racji, może maja tylko 95% racji i maja racje z grubsza ale myla sie w szczegółach, a moze maja tylko 50% racji? Nie odrzucam tego w 100% ale i nie biorę tego w 100% za prawdę, bo jestem AGNOSTYKIEM którego to pojęcia jakoś nie możesz sobie przyswoić, próbując mi na sile imputować zem taki sam dogmatyk jak ty. Ni huhu. Agnostycyzm = sceptycyzm poznawczy - czyli coś zupełnie sprzecznego z dogmatami (wiedza pewna i bezdyskusyjna, mimo ze nie potwierdzona empirycznie), niezależnie z której strony barykady. A teraz spływaj GoodDebil, bo szkoda mi czasu na ciebie. Zaśmiecasz mój temat, marnujesz mój czas i twój czas, bo i tak mnie nie zjechowisz na kult pustynnego Boga nadjordanskiego, choćbyś nie wiem jak sié wysilał i nie wiem jak filozofował.


Oczekuje od ciebie, że po przedstawionych tobie logiczncyh argumentach wywnioskujesz, że Wszechświat wieczny nie jest i za jakieś 100 mld lat pogrąży się on w zupełnych ciemnościach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 02 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Azyren napisał:
Czemu oczekujesz ode mnie bym wierzył w coś w co sam nie wierzył? Co usiłujesz osiągnąć? Wmówić mi ze tak na prawdę ja i ty niewiele sie od siebie różnimy, bo ja tez jestem na swój sposób religiantem i wierze w swoje dogmaty wbrew faktom? O nie kombinatorze. Moze naukowcy maja 100% racji, może maja tylko 95% racji i maja racje z grubsza ale myla sie w szczegółach, a moze maja tylko 50% racji? Nie odrzucam tego w 100% ale i nie biorę tego w 100% za prawdę, bo jestem AGNOSTYKIEM którego to pojęcia jakoś nie możesz sobie przyswoić, próbując mi na sile imputować zem taki sam dogmatyk jak ty. Ni huhu. Agnostycyzm = sceptycyzm poznawczy - czyli coś zupełnie sprzecznego z dogmatami (wiedza pewna i bezdyskusyjna, mimo ze nie potwierdzona empirycznie), niezależnie z której strony barykady. A teraz spływaj GoodDebil, bo szkoda mi czasu na ciebie. Zaśmiecasz mój temat, marnujesz mój czas i twój czas, bo i tak mnie nie zjechowisz na kult pustynnego Boga nadjordanskiego, choćbyś nie wiem jak sié wysilał i nie wiem jak filozofował.


Oczekuje od ciebie, że po przedstawionych tobie logiczncyh argumentach wywnioskujesz, że Wszechświat wieczny nie jest i za jakieś 100 mld lat pogrąży się on w zupełnych ciemnościach.


No co ty? To juz nie piaskowa bozia? Shocked
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 08:32, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Oczekuje od ciebie, że po przedstawionych tobie logiczncyh argumentach wywnioskujesz, że Wszechświat wieczny nie jest i za jakieś 100 mld lat pogrąży się on w zupełnych ciemnościach.

Co ty możesz wiedzieć o logicznych argumentach?
Co ty możesz wiedzieć co będzie za jakieś 100 mld lat? Potrafisz sobie wyobrazić taką jednostkę czasu? Nie potrafisz pojąć (albo nie chcesz, nie wnikam), że Ziemia podobnie jak wszystko w przestrzeni jest bryłą, a nie figurą płaską, a piszesz o miliardach lat, początku i końcu wszechświata.

Od filmów z dowodami na płaskość Ziemi już ci się musk zlasował.

god vs devil napisał:
Przecież fakty mówią, że galaktyki się od siebie oddalają z coraz większą prędkością od centralnego punktu, w którym miał miejsce Wielki Wybuch. Potwierdzają to teleskopy wygrzewające się w temperaturze 2500°C w przestrzeni kosmicznej. Twoje nowe heretyckie wyznanie ewolucyjne przeczy faktom.

Jakie fakty o tym mówią? Jakie teleskopy to potwierdzają? Czyż nie te fakty [naukowe] i nie te teleskopy, które jasno i przejrzyście wykazują, że Ziemia jest planetą, która podobnie jak inne krąży wokół Słońca? To akurat jest prawdą, bo to jest proste i logiczne. Na tej prawdzie, którą ty próbujesz zakłamywać na tym forum ośmieszając je, zbudowano kłamstwa (o wielkim wybuchu itp...), które propagujesz, co mnie wcale nie dziwi, bo pasuje do twojej radosnej działalności.

Jaki jest sens rozmawiać z kolesiem, który wierzy, że galaktyki się od siebie oddalają z coraz większą prędkością od centralnego punktu, w którym miał miejsce Wielki Wybuch, jednocześnie uznając że Ziemia jest płaskim dyskiem (jakiej grubości?), co każde nieco bardziej rozgarnięte dziecko jest w stanie sprawdzić.

god vs devil napisał:
W jaki to magiczny sposób Wszechświat może być wieczny, skoro cały czas ubywa w nim materii w wyniku reakcji termojądrowych zachodzących w gwiazdach.

Lepiej napisz w jaki to magiczny sposób Wszechświat powstał z niczego. Przecież już małe dzieci wiedzą, że z niczego nie może powstać cokolwiek.

Jakie masz dowody na to, że cały czas ubywa w nim materii w wyniku reakcji termojądrowych zachodzących w gwiazdach? A może materia zmienia tylko swą postać? A czym jest materia, czym energia...?


god vs devil napisał:
Załóżmy, że średnia dla życia gwiazdy wynosi jakieś 10 mld lat. Wyobraź sobie jak będzie wyglądał obecny Wszechświat za jakieś 100 mld lat. Obecne widziane galaktyki mają się zamienić w czarne dziury. Wszechświat ma pogrążyć się w ciemnościach. A ty rozsiewasz ewolucyjne idiotyzmy, że Wszechświat zawsze istniał? Wyjaśnij nam jak jest to możliwe?

Skoro istnieje dziś, istniał sto, tysiąc, milion, miliard lat temu i skoro będzie istniał jutro i za sto, tysiąc, milion, miliard lat - to śmiało można założyć, że istniał od zawsze i że zawsze będzie istniał. Będzie się zmieniał, tak jak cały czas się zmienia, ludzie, gwiazdy, galaktyki będą umierać i rodzić się nowe, ale we Wszechświecie, który będzie istniał. Przestrzeń będzie istniała zawsze. Można tak śmiało założyć, bo nie ma dowodów ani podstaw, by myśleć inaczej.

god vs devil napisał:
Obecne widziane galaktyki mają się zamienić w czarne dziury. Wszechświat ma pogrążyć się w ciemnościach.

To brzmi jak wyznanie wiary. Pytanie jakiej wiary? Kolejnej satanistycznej sekty?
Skoro powołujesz się na oficjalne "fakty" naukowe i ogólnie na mainstreamową naukę (z wyjątkiem kształtu Ziemi), to proponuję ci zapoznać się z zasadą zachowania energii, która mówi, że energia w układzie izolowanym nie może być ani utworzona ani zniszczona, mogą jedynie zachodzić przemiany jednych form energii w inne. To gdzie zniknie ta cała energia, ta cała światłość, wszystko łącznie z twoim pustynnym bogiem żydowskim? I skąd wiadomo kiedy ma to się stać (za ileś mld lat)? Skąd wiesz, że energia nie jest wieczna?

Po prostu jak każdy ślepy i głupi wyznawca, wierzysz w bzdury, które socjotechnicy napakowali ci do głowy i nic cię nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 14:05, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Nie potrafisz pojąć (albo nie chcesz, nie wnikam), że Ziemia podobnie jak wszystko w przestrzeni jest bryłą, a nie figurą płaską, a piszesz o miliardach lat, początku i końcu wszechświata.
[...]
Jakie fakty o tym mówią? Jakie teleskopy to potwierdzają? Czyż nie te fakty [naukowe] i nie te teleskopy, które jasno i przejrzyście wykazują, że Ziemia jest planetą, która podobnie jak inne krąży wokół Słońca? To akurat jest prawdą, bo to jest proste i logiczne.

Potrafisz udowodnic, ze Ziemia jest bryla? Jaki ma wg ciebie ksztalt? To co proste i logiczne nie musi byc prawda.

Mirkas napisał:
[...] co każde nieco bardziej rozgarnięte dziecko jest w stanie sprawdzić.

W jaki sposob?

Mirkas napisał:
Przecież już małe dzieci wiedzą, że z niczego nie może powstać cokolwiek.

Co to ma byc? Argument?

Mirkas napisał:
Po prostu jak każdy ślepy i głupi wyznawca, wierzysz w bzdury, które socjotechnicy napakowali ci do głowy i nic cię nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

To tez dotyczy ciebie. Dawaj argumenty.
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
Potrafisz udowodnic, ze Ziemia jest bryla?

Ty tak na serio? Laughing

Jeśli chodzi o wyznawców, to chyba nie wiele już mnie zadziwi i zaskoczy.

Przypominam że bryła geometryczna jest to trójwymiarowa figura geometryczna. Nie ma co tu udowadniać. Żyjemy w przestrzeni trójwymiarowej, wyłączając płaszczaków, którzy żyją w wyimaginowanej dwuwymiarowej płaskiej rzeczywistości. Very Happy

A ty potrafisz udowodnić, że woda jest mokra?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 15:07, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Piioottrr napisał:
Potrafisz udowodnic, ze Ziemia jest bryla?

Ty tak na serio? Laughing

Jeśli chodzi o wyznawców, to chyba nie wiele już mnie zadziwi i zaskoczy.

Przypominam że bryła geometryczna jest to trójwymiarowa figura geometryczna. Nie ma co tu udowadniać. Żyjemy w przestrzeni trójwymiarowej, wyłączając płaszczaków, którzy żyją w wyimaginowanej dwuwymiarowej płaskiej rzeczywistości. Very Happy

A ty potrafisz udowodnić, że woda jest mokra?


Nie strugaj wariata tylko odpowiedz. Jaki wedlug ciebie ma ksztalt i jakie masz dowody na potwierdzenie tego? Przeciez to wg ciebie dziecinnie proste. Zweryfikowales juz swoja wiare w tym temacie? Jakiego ksztaltu jest Ziemia, na ktorej jak twierdzisz krecisz sie wokolo slonca? Smile
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja pierdole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 15:12, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
O ja pierdole.

Troluj. Jestes u siebie.
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potem się dziwisz że nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z twoim wykształceniem.

Takiego ułoma to bym nie zatrudnił do kopania rowów, bo jeszcze sobie krzywdę zrobi łopatą i potem będzie na mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 20:42, 03 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Potem się dziwisz że nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z twoim wykształceniem.

Takiego ułoma to bym nie zatrudnił do kopania rowów, bo jeszcze sobie krzywdę zrobi łopatą i potem będzie na mnie.

No trolling pierwsza klasa. Nie wiem, o jakim kraju piszesz ale zapotrzebowanie jest. I to ja ksztalce i zatrudniam ale nie oceniam pracownikow pod wzgledem kto jakim jest ignorantem, czyli mialbys szanse, wirtualny milionerze. Takie braki.
Smile
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:00, 04 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Jakie fakty o tym mówią? Jakie teleskopy to potwierdzają? Czyż nie te fakty [naukowe] i nie te teleskopy, które jasno i przejrzyście wykazują, że Ziemia jest planetą, która podobnie jak inne krąży wokół Słońca? To akurat jest prawdą, bo to jest proste i logiczne. Na tej prawdzie, którą ty próbujesz zakłamywać na tym forum ośmieszając je, zbudowano kłamstwa (o wielkim wybuchu itp...), które propagujesz, co mnie wcale nie dziwi, bo pasuje do twojej radosnej działalności.


Mirkas napisał:
Jaki jest sens rozmawiać z kolesiem, który wierzy, że galaktyki się od siebie oddalają z coraz większą prędkością od centralnego punktu, w którym miał miejsce Wielki Wybuch, jednocześnie uznając że Ziemia jest płaskim dyskiem (jakiej grubości?), co każde nieco bardziej rozgarnięte dziecko jest w stanie sprawdzić.


Wyjaśnijmy sobie, że satelity czy stacje kosmiczne nie mogą istnieć w przestrzeni kosmicznej, gdyż już na wysokości 300 km n.p.m. temperatura dochodzi do 2500°C.

Jaki masz dowód na to, że Ziemia krąży dookoła Słońca? Czyżby dzieło Kopernika? Wpajają nam od dziecka kłamstwo, że Kopernik podobno udowodnił, że Ziemia krąży dookoła Słońca. Hahahaha... Przeczytaj jego dzieło, a sam się przekonasz, że żadnego dowodu tam nie ma. Przedstawił on w swym dziele zarys teoretyczny funkcjonowania systemu heliocentrycznego.

To nie ja twierdzę, że miał miejsce Wielki Wybuch a współczesna nauka. To jest fundament teorii ewolucji. Potwierdzać to mają obserwacje kosmosu jak i odkryte promieniowanie tła. Wykorzystałem te "naukowe" argumenty do obalenia tezy Azyrena i Bimiego, że Wszechświat jest wieczny.

Ja wiem, że galaktyki ani planety nie istnieją.
Dr Samuel Rowbotham przedstawił w swojej książce wystarczającą ilość dowodów, potwierdzających, że Ziemia jest plaska. Najlepszym na to dowodem jest eksperyment przeprowadzony na kanale The Old Bedford River, w którym wykazał, że łódka na dystansie 6 mil nie tylko nie znika obserwatorowi (z teleskopem umieszczonym 20 cm nad poziomem wody) poniżej linii horyzontu, ale w ogóle nie zmienia swojego położenia w pionie, co świadczy o tym, że Ziemia jest płaska.

Mirkas napisał:
Jakie masz dowody na to, że cały czas ubywa w nim materii w wyniku reakcji termojądrowych zachodzących w gwiazdach? A może materia zmienia tylko swą postać? A czym jest materia, czym energia...?
Skoro istnieje dziś, istniał sto, tysiąc, milion, miliard lat temu i skoro będzie istniał jutro i za sto, tysiąc, milion, miliard lat - to śmiało można założyć, że istniał od zawsze i że zawsze będzie istniał. Będzie się zmieniał, tak jak cały czas się zmienia, ludzie, gwiazdy, galaktyki będą umierać i rodzić się nowe, ale we Wszechświecie, który będzie istniał. Przestrzeń będzie istniała zawsze. Można tak śmiało założyć, bo nie ma dowodów ani podstaw, by myśleć inaczej.
To brzmi jak wyznanie wiary. Pytanie jakiej wiary? Kolejnej satanistycznej sekty?
Skoro powołujesz się na oficjalne "fakty" naukowe i ogólnie na mainstreamową naukę (z wyjątkiem kształtu Ziemi), to proponuję ci zapoznać się z zasadą zachowania energii, która mówi, że energia w układzie izolowanym nie może być ani utworzona ani zniszczona, mogą jedynie zachodzić przemiany jednych form energii w inne. To gdzie zniknie ta cała energia, ta cała światłość, wszystko łącznie z twoim pustynnym bogiem żydowskim? I skąd wiadomo kiedy ma to się stać (za ileś mld lat)? Skąd wiesz, że energia nie jest wieczna?


Widzę, że masz braki w fizyce atomowej. Współczesna nauka wmawia nam, że nasze Słońce traci każdej sekundy 4.3 miliona ton materii, a ty mi piszesz o zasadzie zachowania energii? Give me a break...

Mirkas napisał:
Lepiej napisz w jaki to magiczny sposób Wszechświat powstał z niczego. Przecież już małe dzieci wiedzą, że z niczego nie może powstać cokolwiek.


W obozach indoktrynacyjnych (współczesne szkolnictwo) wpajają nam do głów, że materia nie może powstać z niczego. Udowodnię ci za pomocą wklejonych filmów, że to nie prawda. Posłużę się filmami z magią. Prawdziwa magia polega na zamienieniu czegoś w coś innego albo stworzeniu czegoś z niczego. Magicy wykorzystują tutaj kontakty z istotami duchowymi, które dają ludziom możliwość dokonywania niemożliwego. Zobacz na początek Super Mike'a, który występuje w amerykańskiej edycji Mam Talent. Mówi on jak od dzieciństwa towarzyszy mu istota duchowa dzięki której dokonuje niemożliwego:






Aby dowiedzieć się trochę więcej o magii zobacz to:





Welcome to the real world...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:04, 04 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
I to ja ksztalce i zatrudniam

Jeżeli to prawda, to współczuję tym kształconym (musisz dobierać sobie imbecyli, bo normalny nie dałby się kształtować komuś takiemu) i zatrudnianym (musi to być dla nich bardzo trudne).

Widzę na forum przybył kolejny płaszczak (mam nadzieję, że ten limit 4 postów to chwilowe niedopatrzenie ze strony admina, a nie obraza dla normalnych ludzi z limitem 1 post/dobę). Sądzę, że jest ich mniej raczej (plaszczaków) ale obsługują po kilka kont (ale skoro to jest tu tolerowane...).

god vs devil napisał:
Wyjaśnijmy sobie, że satelity czy stacje kosmiczne nie mogą istnieć w przestrzeni kosmicznej, gdyż już na wysokości 300 km n.p.m. temperatura dochodzi do 2500°C.

Jaki masz dowód na to, że na wysokości 300 km n.p.m. temperatura dochodzi do 2500°C?
Jest tam taka temperatura w dzień, czy w nocy? Very Happy

god vs devil napisał:
Jaki masz dowód na to, że Ziemia krąży dookoła Słońca? Czyżby dzieło Kopernika? Wpajają nam od dziecka kłamstwo, że Kopernik podobno udowodnił, że Ziemia krąży dookoła Słońca. Hahahaha... Przeczytaj jego dzieło, a sam się przekonasz, że żadnego dowodu tam nie ma.

Nie potrzebuję do tego żadnego masona, doktora, czy zakonnika. Nie mierz innych swoją miarą. Nie jestem wyznawcą i nie potrzebuję autorytetu, który będzie mi mówił jak jest i w co wierzyć.

Ogólnie staram się nie wdawać już w dyskusje z płaszczakami. Jednak podam wam dowód na to, że Ziemia krąży dookoła Słońca - gdy jeszcze kiedyś rozmawiałem z umysłowymi kalekami to napisałem im jak przykładowo można to udowodnić:
viewpost.php?p=306699

god vs devil napisał:
Zobacz na początek Super Mike'a, który występuje w amerykańskiej edycji Mam Talent. Mówi on jak od dzieciństwa towarzyszy mu istota duchowa dzięki której dokonuje niemożliwego:

Laughing
No tak to wiele wyjaśnia. Dr Samuel Rowbotham i Super Mike objawili ci prawdę najwyższą.

Piioottrr napisał:
Nie strugaj wariata tylko odpowiedz.

Nie strugam wariata, chociaż ktoś mógłby mi zarzucić, że rozmawiając z wariatem samemu się nim jest po części.

Ale odpowiem jeszcze raz, postaram się jaśniej i zobaczymy jak się do tego ustosunkujesz płatny trollu, agencie, zwykły ignorancie (niepotrzebne skreślić).
Piioottrr napisał:
Potrafisz udowodnic, ze Ziemia jest bryla?

Już to zrobiłem podając definicję bryły. Inteligentnemu by wystarczyło.

Kartka papieru też jest bryłą. Płaski dysk, za jaki płaskoziemcy uważają ziemię też jest bryłą (znaczy byłby, gdyby istniał takowy)! Nie raz już pytałem jaką ma grubość, ale rozmawiać z płaszczakiem to jak grać w szachy z gołębiem.

Figura płaska to twór czysto teoretyczny, tak jak odcinek, prosta, punkt... Znaczy to że nie istnieje w rzeczywistości, nie występuje w naturze, ani nigdzie tak naprawdę.

A co do końca wszechświata - to gdzie podzieje się wówczas wasz pustynny bóg jahwe i nieśmiertelne dusze ludzkie, gdy już nie będzie wszechświata? Very Happy

Bez odbioru trolle.

Nie wiem czy jesteście ludźmi, ale jeśli tak to najgorszego sortu i niczym nie różnicie się od zarządców (co najwyżej skalą, formatem), sracie we własne gniazdo. Tak więc pierdolcie się, nie gadam z wami.

===============================================================================

Pamiętajcie, że te trolle robią wszystko, żeby wciągnąć nas w te bezsensowne dyskusje i nie ważne tu jest jakimi argumentami posługują się strony sporu - ważna jest ilość osób w to wciągnięta, ilość postów itd... Ma wyglądać na to, że w internecie, na forach itp. toczy się zacięty spór o kształt ziemi, czyli że ludzie są takimi idiotami, że spierają się o kształt kuli ziemskiej. Bardziej liczy się ilość słów kluczowych zindeksowanych przez boty google i innych wyszukiwarek, niż kto co napiał, co sądzi i jakimi argumentami się posługuje. Najlepiej ich ignorować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:05, 04 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
[
Ja wierzę, że galaktyki ani planety nie istnieją.


Fixed.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 20:56, 05 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:

Jednak podam wam dowód na to, że Ziemia krąży dookoła Słońca - gdy jeszcze kiedyś rozmawiałem z umysłowymi kalekami to napisałem im jak przykładowo można to udowodnić:
viewpost.php?p=306699

Very Happy Laughing


Cytat:
Area masz racje ,piorą nam mózgi od przedszkola.a my jak debile wierzymy we wszystko co nam wciskają ,a nie dość na tym to wściekamy się na tych, co usiłują nas nakierować na prawdę i logiczne myślenie. Dzięki fajny materiał pozdrawiam

_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:52, 09 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
http://www.biblest.com.pl/pozamuramibabilonu/PRAWDA.pdf


Cytat:
Prawda - jakie to mocne, ale i wiotkie słowo. Używamy go niemal codziennie, odmieniając we wszystkich przypadkach. Stwierdzamy, poświadczamy, przysięgamy; często nie zdając sobie sprawy, że mamy do czynienia z prawdą wycinkową, która należy do nas osobiście. Co jeden uznaje za prawdę, dla drugiego może być kłamstwem i obydwaj będą mieć swoje racje. Z kilku definicji tego słowa, przytoczę najtrafniejszą: Prawdą nazywamy to, co jest zgodne z kryteriami nieodwołalnymi i ostatecznymi. Hm. Ale gdzie ich szukać? Jeśli kryterium absolutnym jest Bóg, to przecież milczy - powiemy. Taak... Sytuacja wydawałaby się beznadziejna, gdyby nie jeden fakt. Blisko 2000 lat temu, stąpał po ziemi pewien Człowiek, który powiedział: Ja Jestem Prawdą.. Mam na myśli Jezusa Pomazańca (hebr. Mesjasza, gr. Chrystusa); Syna Boga i Syna Człowieka. A przytoczone słowa są zapowiedzią Dzieła na zwanego Dobrą Nowiną (gr. Ewangelią).


O tak, te skurwysyny, których tu propagujesz (oraz prawdopodobnie też reprezentujesz), używają słowa prawda niemal codziennie, odmieniając we wszystkich przypadkach. Promują to samo, co New Age, czyli rozmywają prawdę twierdząc, że właściwie nie istnieje coś takiego, skoro: "Co jeden uznaje za prawdę, dla drugiego może być kłamstwem i obydwaj będą mieć swoje racje." Ja powiem, że oni są czarni, a taki Piioottrruś, że biali i wg nich obaj będziemy mieć rację. Very Happy

To ma być "fakt"? A jakie dowody mają te zakłamane chuje (wybaczcie wulgaryzmy, ale to i tak łagodne ich traktowanie, za to co uczynili ludziom), że ten człowiek sprzed 2000 lat "był (czy też jest, jak ktoś woli) prawdą"?

Ano takie:
Cytat:
W 1934 roku odkryto skrawek papirusu, uznany za najstarszą kopię Ewangelii Jana. Datowano go na rok 125 po Chrystusie. Wyglądał jak wizytówka, na której napisano:
Więc Piłat mu powiedział: A zatem ty jesteś królem? Odpowiedział Jezus: Ty mówisz, że jestem królem. Ja się na to urodziłem oraz po to przyszedłem na świat, abym wydał świadectwo prawdzie...(Jan 18, 37).

Laughing
Znaleźli wizytówkę swojego króla żydowskiego, który był prawdą. Cool

"Prawdziwy mesjasz", zbawił świat, chociaż świat wcale nie jest zbawiony, dlatego zapowiedział swe powtórne przyjście, z tym że nikt oprócz Boga Ojca nie wie kiedy i wszystko to jest prawdą, z tym że trzeba pamiętać, że co jeden uznaje za prawdę, dla drugiego może być kłamstwem i obydwaj będą mieć swoje racje. Wszystko to oczywiście ma sens, tylko trzeba w to uwierzyć*, ale wcześniej wyłączyć myślenie.

*błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 10 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:

W obozach indoktrynacyjnych (współczesne szkolnictwo) wpajają nam do głów, że materia nie może powstać z niczego. Udowodnię ci za pomocą wklejonych filmów, że to nie prawda. Posłużę się filmami z magią. Prawdziwa magia polega na zamienieniu czegoś w coś innego albo stworzeniu czegoś z niczego. Magicy wykorzystują tutaj kontakty z istotami duchowymi, które dają ludziom możliwość dokonywania niemożliwego. Zobacz na początek Super Mike'a, który występuje w amerykańskiej edycji Mam Talent. Mówi on jak od dzieciństwa towarzyszy mu istota duchowa dzięki której dokonuje niemożliwego:






Aby dowiedzieć się trochę więcej o magii zobacz to:





Welcome to the real world...


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

On jest głupszy niz można to sobie wyobrazić.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 18:13, 10 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Wszystko to oczywiście ma sens, tylko trzeba w to uwierzyć*, ale wcześniej wyłączyć myślenie.

Very Happy Ty najpierw musisz to myslenie wlaczyc, bo jak na razie udowadniasz tylko jak malo z tekstu pisanego rozumiesz. Wydaje sie, ze tylko hejty i wulgaryzmy opanowales. No i ignorancje, do perfekcji. Shocked
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 10 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
Mirkas napisał:
Wszystko to oczywiście ma sens, tylko trzeba w to uwierzyć*, ale wcześniej wyłączyć myślenie.

Very Happy Ty najpierw musisz to myslenie wlaczyc, bo jak na razie udowadniasz tylko jak malo z tekstu pisanego rozumiesz. Wydaje sie, ze tylko hejty i wulgaryzmy opanowales. No i ignorancje, do perfekcji. Shocked


Za to ty jesteś tytanem myślenia Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 08:17, 11 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr jest nie tylko tytanem myślenia ale też tytanem rozumienia tekstu pisanego. Very Happy

Najbardziej tęgie umysły próbują zrozumieć okultystyczne starożytne teksty włączone w kanon biblijny, rożni badacze zajmujący się tą tematyką od kilkudziesięciu lat spierają się o znaczenie tych pism. Ich zrozumienie zależy od poziomu wtajemniczenia. Analogicznie jak w judaizmie, gdzie rozróżniają cztery poziomy rozumienia i interpretacji Tory: Pszat, Remez, Drasz i Sod - wyjaśnianie biblii także odbywa się na różnych poziomach. Rozpatrywanie jej z punktu widzenia logiki kompletnie nie ma sensu, gdyż nie ma tam [za wiele] logiki. Są za to różne prawdy głęboko ukryte przed oczami profanów.

Także nie pisz mi tu Piioottrrze o ignorancji, bo ty jesteś wielkim ignorantem, któremu wydaje się, że cokolwiek rozumie. Ja nie udowadniam jak mało rozumiem, tylko jawnie (chociaż przy pomocy ironii i sarkazmu) przyznaję się, że kompletnie nic z tego nie rozumiem.

Skoro jednak twierdzisz, że rozumiesz pisane teksty (tak zwane "święte", bo o takich tu mowa, czyli biblię) to bądź tak łaskaw i wytłumacz innym bez hejtów i wulgaryzmów, czyli odnieś się merytorycznie do tego co napisałem:
Cytat:
"Prawdziwy mesjasz", zbawił świat, chociaż świat wcale nie jest zbawiony, dlatego zapowiedział swe powtórne przyjście, z tym że nikt oprócz Boga Ojca nie wie kiedy i wszystko to jest prawdą, z tym że trzeba pamiętać, że co jeden uznaje za prawdę, dla drugiego może być kłamstwem i obydwaj będą mieć swoje racje.


Przecież wszystko to wg waszej wiary jest prawdą, czyli:
"Prawdziwy mesjasz", zbawił świat - [wg waszej wiary] prawda, Jezus był mesjaszem i zbawił świat;
świat wcale nie jest zbawiony - prawda, gdyż według powszechnej definicji: zbawienie to uwolnienie się z niekorzystnego stanu lub okoliczności, a każdy nawet średnio rozgarnięty i inteligentny widzi/wie, że stan ludzkości jest niekorzystny dlań (delikatnie mówiąc), poza tym gdyby był zbawiony nie byłoby potrzeby drugiego przyjścia zbawiciela w celu zbawienia świata/ludzi;
"Prawdziwy mesjasz" zapowiedział swe powtórne przyjście - [wg waszej wiary] prawda, wielokrotnie powtarzane jest w listach;
z tym że nikt oprócz Boga Ojca nie wie kiedy - [wg waszej wiary] prawda: "Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec";
co jeden uznaje za prawdę, dla drugiego może być kłamstwem i obydwaj będą mieć swoje racje - wg ciebie prawda, bo to jest cytat ze strony, którą tu promujesz pod każdym swym postem.

Wytłumacz teraz to wszystko, jaki to ma sens, bo jestem przekonany, że nie tylko ja nic z tego nie rozumiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prawdziwy Mesjasz
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile