W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
NIE dla imigrantów w Polsce. Uzasadnienie   
Podobne tematy
TAK dla imigrantów w Polsce. Uzasadnienie30bez ocen
Polska obowiązkowo przyjmnie imigrantów131
imigranci wywołali zamieszki we Włoszech419
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
25 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 148849
Strona:  «   1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 83, 84, 85   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 13 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Nie musisz się nam tu aż tak uzewnętrzniać ze swoimi problemami sercowymi. Smile.


ale mogę i nie omieszkam jeśli ów sytuacja będzie możliwa Very Happy
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 19 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświadczenie:

Chcę zając jasne stanowisko jeżeli chodzi o aktualne wydarzenia w Afganistanie. Jeżeli pomoc - to tak ale bez strumienia uchodźców, na zasadach prawa międzynarodowego jakie proponują teraz posłowie. Jeżeli zostaną przyjęci, ci którym chcemy pomóc - to wobec tego określić przepisami prawa ich pobyt tutaj - nie mogą mieć takich jak mniejszości np. niemiecka, ponieważ ich Koran wyraźnie mówi aby narody podbijać również pokojowo. To nie jest obrona zdziwicie się interesów narodu, ojczyzny - ale obrona przyszłych pokoleń przed islamizacją Polski. To, że znam kogoś kto jest muzułmaninem nie znaczy, że nie mogę być obiektywna. Jestem stanowczo przeciw szerzeniu teraz do tych ludzi nienawiści - a już to zaczyna się dziać, bo to nadal ludzie, nie wszyscy to psychopaci ale większość ma w sercach nauki islamu i tym tylko i tym się kieruje.

Wybrałam 2 pytania ludzi w komentarzach na portalach, na które odpowiadam:

Dlaczego uchodźcy wybierają Europę: bo islam tu jeszcze nie panuje.
Kobiety same są sobie winne bo wychowały takich mężczyzn: nie - kobiety w islamie nie mają nic do powiedzenia a szczególnie w twardym islamie jaki panuje w Afganistanie w sprawach wychowania. Co nie wyklucza szczęścia przy ich modelu życia ale to naprawdę zależy od jednostek bo religia temu nie sprzyja.

I tak jak napisałam niedawno w innym temacie przy tej całej innej interesownej polityce - islamizacja Europy jest jednym z celów obecnie rozpoczętego konfliktu



Kruczowłosa napisał:
Ja dodam mały puzzel ale może trochu ważny.

Burmistrz bodajże Bielan ( którejś z dzielnic Warszawy) zapowiedział przyjęcie uchodźców z Afganistanu zapewnienie im totalnej opieki: dom, praca, szkoła dla dzieci. Wczorajsze info.
Afgańczycy są naprawdę bardzo haaard jeżeli chodzi o islam. Najtwardsi ze wszystkich islamistów świata. Ja znam Algierczyka, tylko tam kobieta ma coś do powiedzenia - pod butem ale może mieć własne zdanie i jest szanowana - w reszcie islamskich krajów już niestety to tak ładnie nie wygląda. Dużo zależy od państwa a nawet regionów.

Więc to, że pierdolnęło w najbardziej twardym islamie... to czystym przypadkiem nie jest.

Może o to chodzi też o przyspieszenie islamizacji w Europie, tylko po uj?

Oczywiście w mediach jest tłumaczenie, że to tych Afgańczyków, którzy na misjach pokojowych pomagali Polakom - no i ja to rozumiem. Rozumiem też, że tylko Iran jako jedno z nielicznych państw na świecie pomagał polskim uchodźcom w czsie II w.ś. co już wszyscy zapomnieli. Ale my nie chcieliśmy Iranu zmieniać i zaludnić by zmienić im prawo i religię poprzez większość chrześcijan poprzez namnażanie się, a niestety polityka islamu idzie w tym kierunku.

Pomagajmy ale z głową - chroniąc nasze interesy - robiąc takie prawo ( patrz Japonia) bo przyjdzie taki dzień, gdzie nasze dzieci, kobiety obudzą się w Polsce z burkami na głowach.
Do samych ludzi nic nie mam, mili i sympatyczni - na razie, póki ich mniejszość u nas. Nie są mili w Niemczech? Ano tam już ich większość.


Warto przytoczyć arabistę i to co ma na ten temat do powiedzenia ( nie ważne jaki user to wkleił):

[quote="emisariusz"]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 19 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowla przez samo „h”
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 19 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:

[...] zestaw to sobie z umowami miedzy narodowymi i w tym kierunku [...]


międzynarodowymi piszemy razem

viewtopic.php?t=30086
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 19 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kobiety same są sobie winne bo wychowały takich mężczyzn: nie - kobiety w islamie nie mają nic do powiedzenia a szczególnie w twardym islamie jaki panuje w Afganistanie w sprawach wychowania.
Czyli myli się ów arabista, z tym że dla muzułmaniana na pierwszym miejscu jest matka, potem matka... potem matka ... a dopiero potem ojciec.(?) :Helou, tak myślałem że z tym to pojechał równo, jak młody ze sraczką na zjeżdżalni. Rolling Eyes
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:54, 20 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Cytat:
Kobiety same są sobie winne bo wychowały takich mężczyzn: nie - kobiety w islamie nie mają nic do powiedzenia a szczególnie w twardym islamie jaki panuje w Afganistanie w sprawach wychowania.
Czyli myli się ów arabista, z tym że dla muzułmaniana na pierwszym miejscu jest matka, potem matka... potem matka ... a dopiero potem ojciec.(?) :Helou, tak myślałem że z tym to pojechał równo, jak młody ze sraczką na zjeżdżalni. Rolling Eyes


Nie myli się - matka jest ważna, możliwe, że najważniejsza ale niechby tylko spróbowała wychować dziecko w sprzeczności do nauk. Ale co do uczucia - tak jest ok.
Z tym, że przykład- w szariacie powiedzmy jest szczęśliwa rodzina - kochają się bardzo, nie krzyczą na siebie, wspierają ale jest sporo ale - kobiety nie wychodzą nawet do sklepu (!) - tego nie wiedzieliście nie? Zakupy za nich muszą robić mężczyźni i przynosić do domu. Niektóre są odrębne dla kobiet - no bo odzienia mężczyzna już nie kupi.

Info z teraz - jako, że talibowie umocnili się w Afganistanie wzmocniło to psychicznie inne reżimy ( np. rządowe) w innych krajach. Nie łudźcie się - to, że talibowie nie rządzą całościowo nie znaczy, że horror nie rozgrywa się poprzez rządy. Nie napiszę w jakim państwie ale obecnie paleni są żywcem ludzie - jeżeli napiszę gdzie i kto powiedział tej osobie w jego kraju za mówienie o tym grozi śmierć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:41, 24 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram stanowisko obecnego Ministra Obrony i wszystkim trzeźwo myślącym również to radzę.

Obecni muzułmańscy imigranci są KONIEM TROJAŃSKIM

Jeżeli teraz nie zareagujemy zginą przyszłe pokolenia.


Dość pierdolenia trzeba działać. To wojna religijna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:46, 24 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

N I E D L A K O N I A T R O J A Ń S K I E G O W P O L S C E !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:47, 24 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE DLA KONIA TROJAŃSKIEGO W POLSCE !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:48, 24 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE

DLA

KONIA


TROJAŃSKIEGO

W

POLSCE

!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 25 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 25 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dość pierdolenia trzeba działać. To wojna religijna !!!.
No z takim jak twoje podejście ...-nie wątpię, że ....religijna !!! Rolling Eyes .. tylko nie jestem przekonany czy twoja "wiara" podoła. Rolling Eyes

a skoro już mowa o kukułczych jajach, specjalnie dla ciebie bo wiem że lubisz tego śledzia.


_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 26 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Covid19 opanowal caly swiat i Afgance tez. Caly swiat musi ich przyjmowac do siebie i nie bedzie na to zadnej rady !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 26 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żartów kryzys migracyjny wzrośnie po dzisiejszym wybuchu w Afganistanie.

i też tu o tym



A z czym mamy do czynienia miałam okazję się przekonać, jak perfidnie i podstępnie muslimki kłamią. No powiem wam wyćwiczeni od małego, piję tu do mojego byłego frienda.

Wejdą w Polskę jak w masło a Polacy tacy gościnni

Uchowaj Boże czy Opatrzność.

------

Oczywiście koń trojański to moje porównanie we wcześniejszych postach, bo minister zauważył potrzebę zbudowania zasieków.
Dobre i to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 27 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie mają co chcieli hihi pamiętaj, że jak chcesz anulować cyrograf to wystarczy "umrzeć" i narodzić się na nowo Cool, albo wejść w nowy pakt Very Happy Very Happy Razz Wybierz słusznie, metatron widzi i rozlicza wszystkie zamiary. Zadbaj o siebie. Zapraszam pod Niemiecką granicę Cool . Federalną, jebać wojnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 27 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obwieszczenie


W sumie takie małe.
Najlepiej będzie jak nie będę pisać o imigrantach gdy targają mną emocje.

Czy mam prawo oceniać innych - skoro są wychowani gdzie indziej, wyznają inne zasady i poglądy. Czy one są lepsze czy gorsze.. - Jeżeli kolidują z naszymi prawami na naszej ziemi to już tak.

Natomiast szowinizmu nie zmienię - a on jest obecny wszędzie u nas też - tylko, że w kulturze islamu trochę bardziej i to się stopniuje w zależności jak radykalny on jest.

Co się dzieje widzą wszyscy i jeżeli sami ludzie nie potrafią wyciągnąć wniosków i zadbać o swoją edukację to cóż ich wybór i prawo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha




Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 27 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja trochę tytułem odskoczni, bo skupiamy się na muslimach tylko, a jeszcze starają się do Polski wkraść inni imigranci, tacy, których już znamy.
Np. Hiszpania nagle odrzuca wielu Żydów ubiegających się o obywatelstwo
Widocznie czują co się czai i chcą się ewakuować gdziekolwiek poza Izrael...
oby i w Polsce... stało się to trudniejsze i wręcz mało prawdopodobne, Cow-id przecież i pandemia Laughing
artykuł wprost ze źródeł.
https://www.timesofisrael.com/why-is-spa.....tizenship/

Cytat:
Dlaczego Hiszpania nagle odrzuca wielu Żydów ubiegających się o obywatelstwo?
W ostatnim kwartale tysiące wniosków zostało odrzuconych z obawy przed oszustwami i tym, co niektórzy eksperci nazywają biurokratycznymi standardami wdrażanymi z mocą wsteczną

Bernardo Pulido wydał ponad 29 000 USD na dokumentację genealogiczną, świadectwa dziedzictwa żydowskiego, honoraria adwokackie i wycieczki do Hiszpanii, aby udowodnić swoje dziedzictwo sefardyjskie.

Ale w zeszłym miesiącu, podobnie jak wielu innych próbujących uzyskać hiszpańskie obywatelstwo poprzez ustawę z 2015 roku obiecującą naprawienie krzywd hiszpańskiej inkwizycji, która wypędziła Żydów, Pulido otrzymał list o odrzuceniu od hiszpańskiego rządu.

Pulido, 61-letni inżynier z Caracas w Wenezueli, nakreślił paralelę między tą decyzją a inkwizycją, która zmusiła wielu jego przodków do ucieczki w 1492 roku, obawiając się o swoje życie. Dla Wenezuelczyków hiszpański paszport oznacza wyjście z kraju pogrążonego w głębokim kryzysie gospodarczym i humanitarnym. Planuje odwołać się od odmowy.

„Bardzo mnie to boli, ponieważ spełniliśmy wszystkie wymagania i postępowaliśmy zgodnie z prawem. Wielu prawników powiedziało mi, że sposób, w jaki obecnie stosuje się wobec nas prawo, jest nielegalne” – powiedział.

Niedawno opublikowane dane hiszpańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące obywatelstwa ujawniają, że tylko w ostatnim kwartale odrzucono 2276 wniosków — w porównaniu z łącznie trzema przed tym rokiem.

Spośród 150 000 wszystkich wniosków złożonych od 2015 r. 33 485 osób otrzymało do tej pory obywatelstwo. Tylko około 6000 zostało przyjętych w ostatnim kwartale. Poważnie ucierpieli wnioskodawcy z Wenezueli, Kolumbii i Meksyku.

Nagła zmiana, jak dowiedziała się Żydowska Agencja Telegraficzna, jest powodowana strachem przed oszustwami i jest wynikiem tego, co niektórzy eksperci twierdzą, że są wstecznie wdrażanymi biurokratycznymi standardami dla aplikacji. Hiszpański rząd zaprzecza jakimkolwiek zmianom w procesie aplikacyjnym.

Aby kwalifikować się do hiszpańskiego paszportu, wnioskodawcy muszą przedstawić dowody średniowiecznego pochodzenia sefardyjskiego poprzez świadectwa dziedzictwa i drzewa genealogiczne. Muszą również wykazać się specjalnymi powiązaniami z Hiszpanią i znajomością języka hiszpańskiego poprzez testy.

6
MADRYT (JTA) — Bernardo Pulido wydał ponad 29 000 USD na dokumentację genealogiczną, świadectwa dziedzictwa żydowskiego, honoraria adwokackie i wycieczki do Hiszpanii, aby udowodnić swoje dziedzictwo sefardyjskie.

Ale w zeszłym miesiącu, podobnie jak wielu innych próbujących uzyskać hiszpańskie obywatelstwo poprzez ustawę z 2015 roku obiecującą naprawienie krzywd hiszpańskiej inkwizycji, która wypędziła Żydów, Pulido otrzymał list o odrzuceniu od hiszpańskiego rządu.

Pulido, 61-letni inżynier z Caracas w Wenezueli, nakreślił paralelę między tą decyzją a inkwizycją, która zmusiła wielu jego przodków do ucieczki w 1492 roku, obawiając się o swoje życie. Dla Wenezuelczyków hiszpański paszport oznacza wyjście z kraju pogrążonego w głębokim kryzysie gospodarczym i humanitarnym. Planuje odwołać się od odmowy.



„Bardzo mnie to boli, ponieważ spełniliśmy wszystkie wymagania i postępowaliśmy zgodnie z prawem. Wielu prawników powiedziało mi, że sposób, w jaki obecnie stosuje się wobec nas prawo, jest nielegalne” – powiedział.

Niedawno opublikowane dane hiszpańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące obywatelstwa ujawniają, że tylko w ostatnim kwartale odrzucono 2276 wniosków — w porównaniu z łącznie trzema przed tym rokiem.

Pobierz The Times of Israel's Daily Edition
przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów
Adres e-mail do newslettera
Twój email
ZDOBYĆ
Rejestrując się, zgadzasz się na warunki
Spośród 150 000 wszystkich wniosków złożonych od 2015 r. 33 485 osób otrzymało do tej pory obywatelstwo. Tylko około 6000 zostało przyjętych w ostatnim kwartale. Poważnie ucierpieli wnioskodawcy z Wenezueli, Kolumbii i Meksyku.


Król Hiszpanii Juan Carlos, po lewej, rozmawia z przewodniczącym rządzącej wspólnoty sefardyjskiej Jerozolimy Abrahamem Haimem przed spotkaniem w Pałacu Zarzuela w Madrycie, Hiszpania, 13 marca 2014 r. (AP Photo/Abraham Caro Marin)
Nagła zmiana, jak dowiedziała się Żydowska Agencja Telegraficzna, jest powodowana strachem przed oszustwami i jest wynikiem tego, co niektórzy eksperci twierdzą, że są wstecznie wdrażanymi biurokratycznymi standardami dla aplikacji. Hiszpański rząd zaprzecza jakimkolwiek zmianom w procesie aplikacyjnym.

Aby kwalifikować się do hiszpańskiego paszportu, wnioskodawcy muszą przedstawić dowody średniowiecznego pochodzenia sefardyjskiego poprzez świadectwa dziedzictwa i drzewa genealogiczne. Muszą również wykazać się specjalnymi powiązaniami z Hiszpanią i znajomością języka hiszpańskiego poprzez testy.

REKLAMA
Wewnętrzny zawiadomienie wydane przez Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Prawnego i zaufania publicznego Hiszpanii wskazuje zmiana interpretacji przepisów weszła w życie w październiku ubiegłego roku. Wcześniej notariusze rządowi byli pierwszymi pośrednikami dla wnioskodawców, wysyłającymi wnioski do urzędników państwowych lub kierującymi wnioskodawcami w celu zebrania większej ilości materiałów. Od października wkroczyli urzędnicy państwowi, odrzucając wnioski uprzednio zatwierdzone przez notariuszy i nie dając wnioskodawcom możliwości złożenia dalszej dokumentacji przed wydaniem pisma o odrzuceniu.

Ponadto hiszpańskie Ministerstwo Sprawiedliwości zatwierdziło wcześniej wiele wniosków z certyfikatami dziedzictwa sefardyjskiego od organizacji takich jak Union Sefaradi Mundial i Żydowska Federacja Nowego Meksyku . Dziś ministerstwo przyjmuje jedynie zaświadczenia wydane przez Federację Gmin Żydowskich Hiszpanii, która przestała być ich wydawania 31 lipca, aby mogły przebrnąć przez zaległości podań. (Federacja nadal wydaje certyfikaty Sefardyjczykom, którzy mieszkają w Hiszpanii od co najmniej dwóch lat i chcą ubiegać się o obywatelstwo hiszpańskie na podstawie miejsca zamieszkania – ale to jest coś, co robili od lat 90.)

„Wcześniej rząd zatwierdzał wiele spraw z tymi samymi certyfikatami i dokumentacją, które są obecnie odrzucane”, powiedział David Arevalillo de la Torre, prawnik z Madrytu, który obecnie zajmuje się setkami spraw o odrzucenie.

Hiszpańskie „Prawo powrotu”, jak to się czasem nazywa, również całkowicie zamknęło swoje nowe okno aplikacji na najbliższą przyszłość. Ponowne otwarcie będzie wymagało zgody parlamentu.

W oświadczeniu dla JTA ministerstwo zaprzeczyło jakiejkolwiek zmianie w sposobie interpretacji prawa, ale stwierdziło, że rozprawia się z podejrzeniami oszustwa popełnionego przez niektórych wnioskodawców. Według niedawnego artykułu w dzienniku El Pais, raport policyjny wysłany do ministerstwa pod koniec 2018 r. zaalarmował je o istnieniu organizacji przestępczej stojącej za domniemanym oszustwem.

„Podstawy odmowy mogą być różne i różne w każdym przypadku”, napisała Federacja Gmin Żydowskich w Hiszpanii w e-mailu do JTA. „Nie ma wspólnej typologii, przez którą pliki są odrzucane. Możemy zapewnić, że po sześciu latach współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości prowadzone prace były przez cały czas rygorystyczne i profesjonalne.”

Czasami certyfikat federacji nie wystarczy, jak w przypadku Carlosa Rizzo z Wenezueli, którego matka i ciotka, obydwie osoby starsze, spotkały się w zeszłym miesiącu z odrzuceniem ich wniosków wspieranych przez federację. Rizzo jest jednym z wielu wnioskodawców, którzy obecnie odwołują się od decyzji odmownej dla siebie i członków rodziny.

„Nie mam wyboru, muszę apelować do samego końca. To niesprawiedliwość w każdym tego słowa znaczeniu” – powiedział Rizzo.

Wnioskodawcy mają miesiąc na odwołanie po otrzymaniu listu odrzucającego. Następnie rząd hiszpański ma do 90 dni na udzielenie oficjalnej odpowiedzi. Jednak kilku prawników zaangażowanych w ten proces stwierdziło, że odwołania często pozostają bez odpowiedzi.

Jeśli ich apelacja zostanie rozpatrzona i odrzucona, wnioskodawcy mogą pozwać rząd w ramach ostatniej deski ratunku w celu uzyskania obywatelstwa. Proces odwoławczy prowadzi do dodatkowych opłat prawniczych, ponieważ osoby fizyczne nie mogą samodzielnie składać odwołań zgodnie z prawem.

„Dopiero po odwołaniu administracyjnym skarżący może wszcząć postępowanie przed Sądem Najwyższym” – wyjaśnił Arevalillo de la Torre

Jest jeszcze jedna opcja dla tych, którzy uciekają z rozpaczliwej sytuacji: Portugalia uchwaliła podobny projekt ustawy w 2015 r., przyznając obywatelstwo potomkom sefardyjskim. Z danych z zeszłego roku wynika, że ​​23 tys. osób uzyskało portugalski paszport na mocy prawa.

Ale prawo portugalskie jest bardziej restrykcyjne, ponieważ wymaga od wnioskodawców udowodnienia powiązań z konkretnie portugalską społecznością sefardyjską. Mniejsze społeczności żydowskie Lizbony i Porto to jedyne organizacje, które mogą zatwierdzać wnioski, które muszą wykazywać powiązania z jedną z nich.

Urzędnicy w Waszyngtonie i Hiszpanii wyrazili oburzenie falą hiszpańskich odmów. Rep. Teresa Leger Fernandez, demokratka z Nowego Meksyku, poruszyła tę kwestię z Białym Domem i Departamentem Stanu.

W Hiszpanii dwóch członków parlamentu, Valentina Martinez i Pablo Hispan z konserwatywnej Partii Ludowej, również poprosiło rząd o dalsze wyjaśnienia, donosi dziennik El Mundo . Jeśli obecny trend się utrzyma, eksperci przewidują, że w nadchodzącym kwartale dziesiątki tysięcy wniosków zostanie odrzuconych.


Jeśli ich apelacja zostanie rozpatrzona i odrzucona, wnioskodawcy mogą pozwać rząd w ramach ostatniej deski ratunku w celu uzyskania obywatelstwa. Proces odwoławczy prowadzi do dodatkowych opłat prawniczych, ponieważ osoby fizyczne nie mogą samodzielnie składać odwołań zgodnie z prawem.

„Dopiero po odwołaniu administracyjnym skarżący może wszcząć postępowanie przed Sądem Najwyższym” – wyjaśnił Arevalillo de la Torre.


Przykład: Jose Oulman Bensaude Carp, przewodniczący gminy żydowskiej w Lizbonie, w głównej żydowskiej synagodze w Lizbonie, 28 stycznia 2015. (AP Photo/Francisco Seco)
Jest jeszcze jedna opcja dla tych, którzy uciekają z rozpaczliwej sytuacji: Portugalia uchwaliła podobny projekt ustawy w 2015 r., przyznając obywatelstwo potomkom sefardyjskim. Z danych z zeszłego roku wynika, że ​​23 tys. osób uzyskało portugalski paszport na mocy prawa.

Ale prawo portugalskie jest bardziej restrykcyjne, ponieważ wymaga od wnioskodawców udowodnienia powiązań z konkretnie portugalską społecznością sefardyjską. Mniejsze społeczności żydowskie Lizbony i Porto to jedyne organizacje, które mogą zatwierdzać wnioski, które muszą wykazywać powiązania z jedną z nich.

Urzędnicy w Waszyngtonie i Hiszpanii wyrazili oburzenie falą hiszpańskich odmów. Rep. Teresa Leger Fernandez, demokratka z Nowego Meksyku, poruszyła tę kwestię z Białym Domem i Departamentem Stanu.

W Hiszpanii dwóch członków parlamentu, Valentina Martinez i Pablo Hispan z konserwatywnej Partii Ludowej, również poprosiło rząd o dalsze wyjaśnienia, donosi dziennik El Mundo . Jeśli obecny trend się utrzyma, eksperci przewidują, że w nadchodzącym kwartale dziesiątki tysięcy wniosków zostanie odrzuconych.

REKLAMA
Pulido planuje pozwać rząd, jeśli jego apelacja zostanie zlekceważona lub odrzucona.


„W mojej rodzinie jesteśmy bardzo rozczarowani tymi decyzjami. Naszym zamiarem jest powrót do Hiszpanii i wniesienie naszych umiejętności i wiedzy do ich społeczeństwa” – powiedział. „Nie rozumiem, jak bardzo brakuje uznania ze strony hiszpańskiego rządu”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 28 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
próbujących uzyskać hiszpańskie obywatelstwo poprzez ustawę z 2015 roku obiecującą naprawienie krzywd hiszpańskiej inkwizycji, która wypędziła Żydów

Ło matko! To widzę że to nie jest jakaś wyłącznie polińska przypadłość, i wielu teraz beka za niegodziwości przez wieki wyrządzane temu najnieszczęśliwszemu narodowi Rolling Eyes Confused
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 28 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szwajcaria zapłaciła haracz i się od nich oczepili.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:14, 28 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zydzi bajeruja teraz kazdego jak chca, bo dawne czasy minely i nikt juz za nic nie odpowiada.

Holo - zatrzymac

caust - atrament.

Q sumie znaczy to zatrzymac wiedze !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 28 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OBWIESZCZENIE:

Wszelkie opinie osób piszących w moim temacie są ich własnymi opiniami. Temat nie jest i nie był antysemicki ani przeciw jakiejkolwiek innej wierze: czy to islam czy prawosławie czy katolicyzm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 29 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kroczowłochacz napisał:
Wszelkie opinie osób piszących w moim temacie są ich własnymi opiniami.
Laughing
...a niby czyimi miałyby być... Twoimi? Eh? .. a zresztą.. -cholera cię wie, może to także twoje opinie- tylko wstydzisz się przyznać Rolling Eyes ... W końcu tyle razy żartowałaś.. owo ostentacyjne zaprzeczanie, "obwieszczenia", i "zamykanie tematu" co jakiś czas, też jest swoją drogą dość podejrzane Confused

Cytat:
Temat nie jest i nie był antysemicki ani przeciw jakiejkolwiek innej wierze
A to już twoja prywatna opinia.. Idea masz prawo tak mniemać.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:31, 30 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruczowłosa napisał:
OBWIESZCZENIE:

Wszelkie opinie osób piszących w moim temacie są ich własnymi opiniami. Temat nie jest i nie był antysemicki ani przeciw jakiejkolwiek innej wierze: czy to islam czy prawosławie czy katolicyzm.


Jakby ten temat był w "Autorskich" wtedy byłby "twój". A tak jesteś tylko założycielką.

Po co takie deklaracje zamieszczasz i dla kogo właściwie?
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:03, 02 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry ale tak mnie ten tekst ubawił, że nie mogę się powstrzymać, żeby go tu zapodać:


Ponad 120 tysięcy prób dezinformacji w polskim internecie. Miały pobudzić nastroje antyuchodźcze

W ciągu ostatniej doby odnotowano 120 tys. prób dezinformacji w przestrzeni mediów społecznościowych - informuje Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Celem ataków była radykalizacja nastrojów antyuchodźczych. Podejrzliwość wobec informacji zdobywanych w internecie jest teraz szczególnie ważna. Do styczności z fake newsami przyznało się ponad 80 proc. Polaków.

Dezinformacja w Polsce jest dużym wyzwaniem, szczególnie w obliczu wojny toczonej w Ukrainie. Za pośrednictwem konta na Twitterze, Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych podał informację o ponad 120 tys. prób dezinformacji w przestrzeni polskich użytkowników internetu. W porównaniu do 1 lutego br. zanotowano wzrost o 20 000 proc.

W największej mierze próby dotyczyły pobudzenia odczuć antyuchodźczych, a ich głównymi kanałami były platformy Facebook (69 proc. odnotowanych prób) oraz Twitter (24 proc.). Celem dezinformacji były grupy zrzeszające osoby negatywnie nastawione do szczepień i tematu pandemii koronawirusa.

reszta: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ponad-1.....89751.html


Tak że uważajcie - bo centrum tropienia dezinformacji antyuchodźczej czuwa! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 20:45, 02 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie imigrantów:
https://iv.pl/image/GI0Wlxw

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 83, 84, 85   » 
Strona 80 z 85

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


NIE dla imigrantów w Polsce. Uzasadnienie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile