W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Egipski miliarder chce kupić wyspę dla uchodźców   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1266
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 11 Wrz '15   Temat postu: Egipski miliarder chce kupić wyspę dla uchodźców Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko czy mu na to jakieś władze pozwolą?

"Egipski Miliarder Chce Kupić Wyspę, Aby Zapewnić 200 Tysiącom Uchodźców Nowy Dom


“Jedyne, co jest mi potrzebne to pozwolenie na umieszczenie tych ludzi na wyspie. Nie potrzebuję od nich nic więcej. Zapłacę za wyspę, zapewnię miejsca pracy, zadbam o logistykę”, twierdzi Naguib Sawiris – egipski miliarder i filantrop, który postanowił pomóc w rozwiązaniu kryzysu związanego z uchodźcami syryjskimi kupując wyspę na Morzu Śródziemnym.

Swoją ofertę umieścił na Twitterze, pisząc: “Niech Grecja lub Włochy sprzedadzą mi swoją wyspę”. W innym tweecie, zaproponował nazwanie wyspy imieniem “Aylan”, ku pamięci syryjskiego chłopca, który niedawno utonął na brzegu Turcji i którego zdjęcia opublikowały międzynarodowe gazety.

W wywiadzie dla CNN milioner stwierdza, że istnieją dziesiątki pustych i dostępnych wysp u wybrzeży Grecji i Włoch, które mogą z łatwością pomieścić od 100 tys. do 200 tys. osób.

“Jest to bardzo proste rozwiązanie. Oni sprzedadzą mi wyspę, a ja stworzę tymczasowe schronienie dla tych ludzi”, twierdzi Sawiris. Obiecuje też uchodźcom pokrycie kosztów budowy domów, szkół oraz szpitala i uniwersytetu.

Naguib Sawiris kieruje firmą Orascom zajmującą się transportem, budownictwem i komunikacją, która jest największym pracodawcą w sektorze prywatnym w Egipcie. Jego rodzina angażuje się w pomoc Egipcjanom poprzez swoją fundację od ponad 14 lat. Organizacja zapewnia stypendia, szkolenia i pośrednictwo pracy dla ludzi, jak i nagrody za dokonania w dziedzinie literatury egipskiej."

http://www.wykop.pl/ramka/2747631/egipsk.....uchodzcow/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 11 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A potem tsunami i.... Smile
Nic nie mam przeciwko uchodźcom. Gdyby znaleźli zatrudnienie, niech żyją.
Polakom przydałoby się trochę ożywienia, bo tu wszystko gnuśnieje, faceci niewieścieją. Szkoda gadać.
Dzieci tyją, rodzice je pasą. Zakazują słodyczy. Masakra jednym słowem Smile
Trochę takich emigrantów, to jak wpuszczenie szczupaka do stawu z ociężałymi karpiami. Smile
Jak się patrzy na tą młodzież dzisiaj i młodzież 30-40 lat temu. Różnica ogromna. Ale to też wina cywilizacji i postępu.
Zawsze są pozytywne i negatywne skutki Smile

Zresztą my Polacy kilkadziesiąt lat temu nie byliśmy tacy święci. W Niemczech kradli, aż się dymiło. I to prawie każdy. Wszystko niby na "wystawkach" leżało niepotrzebne Smile. Niemek nie gwałcili bo brzydkie. Smile Ale o burdele nierzadko zahaczali Smile


Ale ja patrzę na tych uchodźców trochę z innej strony. Zastanawia mnie, dlaczego jest nagle decyzja, wyludniamy Syrię i każdy kraj musi przyjąć??
Czemu im tak zależy, żeby oczyścić ten kraj, że pod przymusem wręcz nakłaniają inne kraje do przyjęcia.

Przypomina mi to sytuację z naszych Bieszczad, kiedy Ukraińcy chcieli po wojnie zatrzymać dla siebie część terytorium. Rząd Polski jak robił jakąś akcję, przeciwko Ukraińcom, to ci mordowali ludność cywilną. Potem zabili Świerczewskiego, więc rząd polski się wkurzył i postanowił zrobić czystkę z Ukraińcami.
Ale wiedzieli, że jak zaczną z nimi na ostro, to ci znów będą mordowali ludność cywilną.
Więc dyskretnie, wiele miesięcy wcześniej zaczęli wszystkich wysiedlać po różnych regionach kraju.
W ten sposób przygotowali sobie bezludny teren, na którym tylko pozostały oddziały powstańczych armii Ukrainy i zrobili z nimi porządek.

Kto wie, czy z tymi emigrantami nie jest podobnie. Czy nie planują zrobić tam porządku i dlatego wysiedlają wszystkich.
Takie skojarzenie.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Egipski miliarder chce kupić wyspę dla uchodźców
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile