W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
mein kampf - hitlera (do wglądu) / biblia i mordowanie   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 7809
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 02 Gru '07   Temat postu: mein kampf - hitlera (do wglądu) / biblia i mordowanie Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem sobie że to was zainteresuje.

Trudno jest u nas dotrzeć do tej książki i dużo się o niej mówi, chociaż mało osób wie co tak naprawdę w niej jest.

Nie chcę tu promować żadnej ideologii. Podaje tu linka z którego można tę książkę spokojnie ściągnąć i zapoznać z nią jako źródłem historycznym.

http://www.histfan.za.pl/Zrodla.html


EDIT: http://potega.tworca.org/ksiazki.html

EDIT2: http://c.wrzuta.pl/wo8627/d85b243c00102f...../AH-MK.pdf
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 02 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Przebudzony - dzięki za podanie linka - najlepiej zawsze korzystać ze źródła, dla wyrobienia sobie opinii.
Jest to dzieło dość obszerne, na razie przerzuciłem pobieżnie, ale nie znalazłem nawoływania do mordowania Żydów.
Dlaczego to dzieło jest tak tępione? Może mówi jakieś prawdy, których rządzący światem nie chcieliby dopuścić do powszechnego obiegu? Temat na pewno jest rozwojowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jeyron




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 02 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy rider pleciesz wierutne bzdury. nie ma tam nic sensacyjnego. zapewne nie dotarles jeszcze do stron mowiacych o konkretach ktore hitler wdrazyl w zycie. poza tym Mein Kampf to nie jest zadne zrodlo historyczne. jest to pelna zmyslenia chorych fobii i urojen ksiazka maniaka zadnego wladzy. i tyle. nawet swoja biografie w niej zawarta okrasil w niezgodne z rzeczywistoscia szczegoly. wiem. czytalem jego trzy biografie. i fragmentarycznie wlasnie Mein Kampf. sama postac jest dla mnie interesujaca ale raczej z psychologicznego punktu widzenia. czyli w podobnym stopniu mnie fascynuje jak biografow piszacych o nim prace. i wierzcie mi. jego dluga i pisana trudym w odbiorze jezykiem ksiazka jest wywodem czlowieka ktory szuka na sile uwielbienia. wiec przedstawia po czesci naciagana biografie wlasnej osoby. po drugie jest w niej zawarte wszystko to co hitler uczynil pozniej. mowi sie ze nikt na swiecie nie czytal nigdy w calosci dwoch dziel tylko: " O obrotach sfer niebieskich " Kopernika i wlasnie " Mein Kapf " Hitlera. dlatego ze na dluzsza mete sa bardzo meczace w odbiorze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu pojawił się kolejny wszystkowiedzący, który zaczyna wejście na forum od dania komuś w mordę.
Posłuchaj @jeyron - odpowiedz najpierw sobie, a później mnie na pytanie: jeżeli w "Mein Kampf" nie ma niczego takiego groźnego, to dlaczego wszędzie w tzw. wolnym świecie traktuje się tę książkę jako zakazaną? Według mnie, prędzej należałoby zakazać rozpowszechniania Biblii, która jest wręcz podręcznikiem ludobójstwa oraz rozpowszechniania wizerunku trupa na krzyżu, którym epatuje się dzieci, gwałcąc w ten sposób ich psychikę.

P.S. Widzę, że trudzi cię naciskanie klawisza "Shift" na początku zdania. To kolejny przejaw tej debilnej, młodzieżowej mody sadzenia się na oryginalność przez celowe łamanie zasad gramatyki i interpunkcji. Czy nie byłoby lepiej, gdybyś oryginalność zaprezentował raczej w swoich poglądach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider

Cytat:
rozpowszechniania wizerunku trupa na krzyżu, którym epatuje się dzieci, gwałcąc w ten sposób ich psychikę.


z całym szacunkiem dla twoich poglądów i wizerunku wszechświata, tym razem przegiełeś pałke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
Easy_Rider

Cytat:
rozpowszechniania wizerunku trupa na krzyżu, którym epatuje się dzieci, gwałcąc w ten sposób ich psychikę.


z całym szacunkiem dla twoich poglądów i wizerunku wszechświata, tym razem przegiełeś pałke


Scorpio ma całkowitą rację. Mnie na przykład ubodło to co przeczytałem, a Twoje traumatyczne przeżycia z biblią nas nie obchodzą ; ]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Scorpio - wszyscy uważają wizerunek krucyfiksu za coś normalnego, ale spróbuj spojrzeć na to oczyma dziecka. Czy pozwoliłbyś swojemu kilkuletniemu dziecku (a może już wnukowi?) oglądać filmy z okrutnymi scenami mordowania i wizerunkami trupów?
Nie jestem buddystą, ale zawsze zastanawiałem się, dlaczego w buddyźmie symbolem religijnym jest uśmiechnięty Budda, a w chrześcijaństwie musiała być od początku taka programowa "smuta"?

Ponadto, jeżeli pozostajemy już w kręgu światopoglądu chrześcijańskiego, to przecież w tym wszystkim nie chodzi o to ciało na krzyżu, które nie jest celem, lecz o ducha zmartwychwstałego. Dlaczego więc symbolem chrześcijaństwa nie jest uśmiechnięty Jezus, który zwyciężył śmierć? Ano właśnie - czy Jezus kiedyś w ogóle się uśmiechał? Nigdy nie był tak przedstawiany w jakiejkolwiek ikonografii. A dlaczego - oto jest pytanie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
być od początku taka programowa "smuta"?


Cytat:
to przecież w tym wszystkim nie chodzi o to ciało na krzyżu...

lecz o ducha zmartwychwstałego....


Cytat:
czy Jezus kiedyś w ogóle się uśmiechał


Jezus uśmiechał się w towarzystwie dzieci

@Easy_Rider
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:37, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obraz Jezusa na krzyżu nie wypacza umysłu dziecka
umysł dziecka wypaczy gej pedał tudzież ekshbicjonista w parku
gej łaciaty który mu wmówi że ładowanie faceta w tyłek to normalka i trzeba z tym iść na parade i ogłosić to światu
pedofil jebany którego wypuszcza się z kryminału i zgwałci następne czworo dzieci
wiadomości w tv publicznej itd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:49, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy Rider ma racje i kropka.


@Scorpio Czy walenie sie w kakao (sex analny) w zwiazku hetero jest normalne?
Czy jest juz złe?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:



Czy walenie sie w kakao (sex analny) jest normalne?


nienormalne jest robienie z tego powodu parad i ogłaszanie całemu światu na siłe że jest to normalne
jak masz ochote żeby cie ktoś pukał od tyłu ,to spoko
tylko róbcie to w domu a nie na ulicy

natomiast dawał bym czape z miejsca pedofilowi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jeyron




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mialo byc o " Mein kampf" Hitlera! Biblia podrecznikiem ludobojstwa. Od razu widac ze nie czytales ani jednej linijki. Zas dlaczego " Mein kampf " jest zakazany? odpowedz jest prosta. Zeby nie rozpowszechniac kultu Hitlera. Dlatego. Bo jesli tak naprawde upierasz sie by przeczytac te ksiazke zawsze mozesz zdobyc pare grubszych fragmentow. Po rugie - czemu sadzisz ze jest zakazana? He? W mojej bibliotece byl skrot I tomu ale ktos go ukradl. Nie jest zakazana w czytaniu ale zabrania sie rozpowszechniania jej do druku. Byla na przelomie lat kilka razy wznawiana - co o tym powiesz? W czasach kiedy u nas panowala jeszcze "zelazna kurtyna". Wiec mowie: nie ma w tej ksiazce nic wartosciowego ani zaskakujacego. Sto razy lepsza w odbiorze jest juz "Biblia szatana" La Veya. Co do trupa na krzyzu - sam jestes intelektualny trup. Bo zadajesz pytania nie znajac tematu. Zas za moj "shift" pszepraszam.
_________________
i chocbym chodzil ciemna dolina zla sie nie ulekne...pod warunkiem, ze wyposarzysz mnie w latarke...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
absolut




Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
gnosis napisał:



Czy walenie sie w kakao (sex analny) jest normalne?


nienormalne jest robienie z tego powodu parad i ogłaszanie całemu światu na siłe że jest to normalne
jak masz ochote żeby cie ktoś pukał od tyłu ,to spoko
tylko róbcie to w domu a nie na ulicy

natomiast dawał bym czape z miejsca pedofilowi

bardzo dobrze powiedzianie,ale do ludzi to niedociera.
Nie mozemy dac sie tolerancyjnem ,,terorystom"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jeyron




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym Gnosis to czy cos jest normalne a cos nienormalne we wspolczesnym swiecie zmienia sie z sekundy na sekunde. Zauwaz ze obraz tego co jest spolecznie akceptowane i dobre serwuja nam najczesciej media. Czlowiek coraz rzadziej moze poslugiwac sie swoim niezaleznym rozumem gdyz obraz swiata czesto jest mu narzucany bezposrednio z gory. Nie wiemy tak naprawde juz kiedy telewizja klamie a kiedy mowi prawde. Ale zawsze traktujemy ja tak samo. Jako odwieczny autorytet. Dlatego we wspolczesnym swieci tak trudno jest myslec w sposob zdecydowanie od niej niezalezny. Jest wpisana juz w nasza historie. I nie koniecznie to jest zle. Ale rola jaka przypisalismy mediom jest zbyt duza. Tym samym ciezko jest dzis mowic o normalnosci. Gdyz to co w Polsce jest nienormane gzie indziej jak najbardziej. Do czego zmierzam : otoz normalnosc dzisiaj to czestokroc kwestia - niestety - uowna.
_________________
i chocbym chodzil ciemna dolina zla sie nie ulekne...pod warunkiem, ze wyposarzysz mnie w latarke...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Scorpio
@absolut

O czym wy gadacie.Przecież cel parad gejowsko lesbowych to nie domaganie sie zaakceptowania normalnosci ich normalności tylko wprowadzenie zmian prawnych , które by ich nie dyskryminowały.


Inna sprawa czy te roszczenia sa zasadne.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@trup na krzyżu. Nie wyobrażam sobie jak może wywołać traumę u dziecka. Traumę wywołuje raczej cała otoczka każdej z trzech wielkich religii monoteistycznych: jest wielki Bóg, leż plackiem przed nim, nie ma alternatywy. Nie u wszystkich, ale u wątpiących, poszukujących i wrażliwych - tak. Jeśli natomiast kogoś przeraża "trup" na krzyżu to powinien się zesrać oglądając "Atomówki" na CN albo zejść na zawał grając w jakiegoś cRPG. Easy, założę się, że nieświadomie użyłeś jakiejś antykatolickiej kalki. Oni tam mają w zanadrzu takie różne chwyty poniżej pasa.

@geje. Jedni chcą karać więzieniem za żarty o nich i promują love-parady z przegietymi ciotami, a inni marzą aby gejów wsadzać do wiezień i wierzą, że homoseksualizm można leczyć. To są ekstremy próbujące zdominować temat. Obu ekstremom mówię chwdp.

@Mein Kampf. Miałem w ręku, ktoś potrzebował w ramach studiów. Nie chciało mi sie nawet czytać. Hitler to był zbrodniarz i osioł. Lektura jego książek może mówić tylko o jego pokręconej psychice, bo każda zawarta tam informacja wymaga potwierdzenia w bardziej wiarygodnym źródle. Jak ktoś chce zgłębiać psychike Hitlera, to raczej lektura obowiązkowa.

A co do zakazu...No pięknie. Trzymanie portretu Hitlera to neonazizm, a Stalin, Mao i Lenin, to już tylko gadżety. Zwłaszcza na zachodzie. Bardzo fajnie sobie urządzili ten świat. Jedne zbrodnicze książki są zakazane, a inne zbrodnicze książki nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wszystkich miłośników Biblii:

Cytat:

Exo 12:12 bt Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan.

Exo 12:29 bt O północy Pan pozabijał wszystko pierworodne Egiptu: od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego tego, który był zamknięty w więzieniu, a także wszelkie pierworodne z bydła.

Exo 32:27 bt I rzekł do nich: "Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego".

Num 14:12 bt Zabiję ich zarazą i zupełnie wytracę, a ciebie uczynię ojcem innego narodu, który będzie większy i silniejszy niż oni.

Num 25:5 bt Rozkazał więc Mojżesz sędziom Izraela: "Zabijajcie każdego z waszych ludzi, którzy się przyłączyli do Baal-Peora".

Num 31:7 bt Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

Num 31:17 bt Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.

Jos 10:19 bt Wy zaś nie stójcie bezczynnie, ścigajcie waszych wrogów, zabijajcie schwytanych i nie pozwalajcie im wejść do ich miast, ponieważ Pan, Bóg wasz, wydał ich w wasze ręce.

Jdg 8:20 bt Potem dał rozkaz Jeterowi, pierworodnemu swemu synowi: "Wstań! Zabij ich!"; Lecz młodzieniec nie wydobył miecza, gdyż się bał; był bowiem jeszcze chłopcem.

1Sa 15:3 bt Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły.

1Sa 22:19 bt Uderzył też [Saul] ostrzem miecza na miasto kapłańskie. Nob: [pozabijał] ostrzem miecza mężczyzn i kobiety, dzieci i niemowlęta, woły, osły i owce.

2Ki 8:12 bt A Chazael zapytał: "Dlaczego pan mój płacze?"; Odpowiedział: "Ponieważ wiem, co złego uczynisz synom Izraela: ich warownie zniszczysz ogniem, kwiat ich wojowników pozabijasz, ich drobne dzieci roztrzaskasz, a ich brzemienne kobiety będziesz rozpruwał."

Jer 21:7 bt Następnie zaś - wyrocznia Pana - wydam Sedecjasza, króla judzkiego, jego sługi i lud, który ocaleje w tym mieście od zarazy, od miecza i od głodu, w ręce Nabuchodonozora, króla babilońskiego, oraz w ręce ich nieprzyjaciół i w ręce tych, co nastają na ich życie. Zabije on ich mieczem, nie będzie ich żałował, nie będzie miał litości ani miłosierdzia.

Eze 9:5 bt Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: "Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości!"

Eze 9:7 bt Następnie rzekł do nich: "Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami! Wyszli oni i zabijali w mieście.


Wystarczy?
W tym kontekście jak ponury żart brzmi przykazanie

Cytat:
Deu 5:17 bt Nie będziesz zabijał.
.

Czy to nie jest podręcznik nienawiści rasowej i ludobójstwa? Z dwojga złego, to ja już wolę czytać Adolfa, który - przynajmniej w tym omawianym tekście, nie nawołuje do masowych mordów.

Aby nie być gołosłownym - na stronie Biblii internetowej w wyszukiwarce zadałem hasło "zabij" i efekty są jak wyżej, przy czym są to tylko najbardziej smakowite kąski.

W tekście Mein Kampf wyszukiwarka na podane hasło "zabij" daje wynik 0 (słownie: zero). Próbowałem również z hasłem "mord" i było kilka wyników, ale dotyczących opisu zdarzeń historycznych, a nie podżegania do morderstw. Od dawna przeczuwałem, że z tym Mein Kampf coś jest nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adolf Hitler - bezprzecznie największy morderca w historii świata.. Geniusz, mason, żyd, miłośnik polskiej pieśni przedwojennej.. Mało ludzi o tym wie, ale Hitler był dobrym człowiekiem.. uwikłanym w historie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morderca?
A kogo zabił?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
...

W tym kontekście jak ponury żart brzmi przykazanie

Deu 5:17 bt Nie będziesz zabijał.
.

Trochę odbiegnę od tematu, ale tutaj należy się małe sprostowanie:

... otóż przykazanie „nie zabijaj” nie istnieje w Torze, a jego obecność w chrześcijańskich przekładach Pięcioksięgu z hebrajskiego na języki narodowe, wynika z tradycji błędnego tłumaczenia owego przykazania na grekę i łacinę.
Rzeczywiste brzmienie tego zakazu, to „nie morduj” tj.Lo tircach , zaś zabijanie to harok
O tym, że przykazanie to nie może zakazywać zabijania, a wyłącznie mordowania, przekonujemy się tym, że każda z ksiąg Tory nakazuje właśnie zabicie człowieka, który popełnił morderstwo...

...to tak na boku ... Wink


Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 03 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruto - masz rację, przytoczyłem to przykazanie bez komentarza, aby uzmysłowić absurd zawarty nie tyle w Biblii, ile w umysłach jej tłumaczy i interpretatorów.

Ale tak właściwie, to czy istnieje wyraźna różnica miedzy zabijaniem i mordowaniem (oczywiście w obu przypadkach mamy na myśli ludzi, nie zwierzęta)? Przecież w większości cytowanych wyżej sentencji z Biblii Starego Terstamentu, słowo "zabijanie" można bez przeszkód zastąpić słowem "mordowanie".
Czy może istnieć zabijanie, które nie jest mordowaniem? Czy ludzie pozbawieni życia np. podczas wybuchu bomby w Hiroszimie zostali zabici, czy zamordowani? Jest według mnie tylko jeden przypadek, kiedy zabicie nie jest zamordowaniem - wykonanie prawomocnego wyroku sądowego kary śmierci, pod kontrolą wymiaru sprawiedliwości.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 04 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
wykonanie prawomocnego wyroku sądowego kary śmierci, pod kontrolą wymiaru sprawiedliwości.

mordowanie zazwyczaj odbywa się pod kontrolą wymiary sprawiedliwości. niestety różnie pojętego bo każdy świr ma swój własny wymiar.
mordowanie to dla mnie to samo co świadome zabijanie człowieka inaczej niż w bezpośredniej obronie własnej. wbrew jego woli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 04 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zachodzi tu ciekawy paradoks który jest bardzo często niepojęty. Zabijasz mordercę ale czy wtedy bliska osoba mordercy może zabić Ciebie za to że zabiłeś mordercę(właściwie jesteś mordercą mordercy : D) ? Prawo jest bardzo pokaleczone i szczerze chętnie stałbym się takim zabójcą morderców na własną rękę ; ]. Może kiedyś będę miał fundusze to zacznę wybijać bilderbergów którzy są mordercami całych populacji : ) ktoś się przyłącza ? ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 04 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek żyje tak długo jak długo egzystuje w pamięci ludzi.
Biedy Adi, kiedyś bóg, teraz na siłe zapominany - ciekawe dlaczego? Mówienie o tym, że Adi jest największym ze zbrodniarzy jest po prostu śmieszne, daleko mu do Stalina (100mln!!), a nikt się pewnie nigdy nie dowie co nawywijał Mao. Być może dlatego, że pamięć należy się zwycięzcom, a być może dlatego, że... Ciekawe są emocje jakie pojawiają się wraz z wymówieniem słów "Adolf Hitler" albo "Mein Kampf". Abstrachując od "zawartości" są prawie jak zaklęcia Smile Czyż Adi nie był okultystą?
Siła, którą dostawał od uwielbiających milionów musiała być niezwykła! Ofiary...

hmm, ta książka to chyba raczej tylko ikona Wink
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jeyron




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:53, 04 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 mam nadzieje ze to jaja. Bo nie wierze ze znalazles konkretne fakty i dowody na to ze Hitler byl zydem masonem - no i przede wszystkim - dobrym czlowiekiem. To o jego pochodzeniu zydowskim to jedna wielka sciema. Nawet gdyby istnial jakis zyd w jego rodzinie to niemozliwe jest to do ustalenia juz. Jednym slowem ladna bajke nam opowiedziales w skrocie.
_________________
i chocbym chodzil ciemna dolina zla sie nie ulekne...pod warunkiem, ze wyposarzysz mnie w latarke...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


mein kampf - hitlera (do wglądu) / biblia i mordowanie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile