W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kłamstwa Naszego Dziennika  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1828
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
br0mba




Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:30, 10 Kwi '08   Temat postu: Kłamstwa Naszego Dziennika Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20080410&id=sw01.txt

Cytat:
Właściciele przeglądarki odmówili opublikowania ogłoszenia piętnującego zabijanie dzieci poczętych


oraz:
Cytat:
Instytut zabiegał o umieszczenie reklamy swojej strony w tzw. trybie PPC. To znaczy, jeśli firma zaakceptowałaby tę propozycję, to po wpisaniu w wyszukiwarce słowa "aborcja", w prawej, wyróżnionej części strony Google ukazywałby się adres internetowy strony tej broniącej życie organizacji wraz z dopiskiem "Brytyjskie prawo aborcyjne, nowości i punkt widzenia Instytutu Chrześcijańskiego". Niestety, odmowa była stanowcza.


Poki co wszystko OK - Google nie zgodzilo sie na umieszczenie linka sponsorowanego czyli reklamy.

Ale pozniej w artykule mamy:
Cytat:
Wpisując słowo "aborcja" w polu wyszukiwania, strona skieruje do adresów stron proaborcyjnych


Po pierwsze kazdy moze sobie latwo sprawdzic jakie wyniki otrzyma. Ja otrzymalem po kolei:
1. Artykul w wikipedii
2. Strona antyaborcyjna z drastycznymi zdjeciami plodow
3. Aborcja - czym jest i do czego prowadzi
4. Blog jakiejs kobiety opisujacej swoje doswiadczenia z aborcja

Po drugie - po wpisaniu slowa "aborcja" nie pokazuje sie zaden link sponsorowany.
Po trzecie wreszcie mowa o wynikach wyszukiwania, a nie linkach sponsorowanych. W nieobeznanych w tej roznicy ludziach moze faktycznie powstac wrazenie, ze google cos cenzuruje.
br0mba
ps. Na "obrone" ND mam tylko fakt, ze autor sam chyba nie wie o czym pisze - Tytul artykulu:
Cytat:
Wybiórcza przegladarka
. A potem w pierwszym zdaniu:
Cytat:
Właściciel największej przeglądarki internetowej - Google.
. Jednak ignorancja autora nie moze byc usprawiedliwieniem manipulacji czytelnikiem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesamowite kłamstwo.
Nie znalazłeś większych?
Kup lepiej koszerną to będziesz miał tematy na posty.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
br0mba




Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:51, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Niesamowite kłamstwo.
Nie znalazłeś większych?


Dzisiaj nie

gnosis napisał:
Kup lepiej koszerną to będziesz miał tematy na posty.


No tak, skoro wytknalem klamstwo Naszego Dziennika to pewnie jestem fanem Gazety Wyborczej. Dla niektorych swiat jest taki prosty Smile
br0mba
ps. Chetnie poczytam o manipulacjach i klamstwach innych mediow, byle te klamstwa byly rzetelnie udowodnione (co mam nadzieje zrobilem w pierwszym poscie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
merdek_69




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 332
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

br0mba na końcu strony jak byk jest napisane
ILE KOSZTUJE ABORCJA
ABORCJA GDZIE
USUWANIE CIĄŻY
METODY ABORCJI
zatem nie dokońca masz rację, po kliknięciu na GDZIE ABORCJA przenosi cię na linki sponsorowane
Czas zdjąć różowe okulary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
br0mba




Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

merdek_69 napisał:
br0mba na końcu strony jak byk jest napisane
ILE KOSZTUJE ABORCJA
ABORCJA GDZIE
USUWANIE CIĄŻY
METODY ABORCJI
zatem nie dokońca masz rację, po kliknięciu na GDZIE ABORCJA przenosi cię na linki sponsorowane
Czas zdjąć różowe okulary


To, ze na dole strony sa te linki nijak sie ma do tego co napisalem i o czym pisal ND (linki sponsorowane, czyli reklamy). Jak wpiszesz w gugle "turystyka" to tez ci sie pojawi na dole "linki zwiazane z turystyka". Google nie twierdzi, ze nie zamieszcza w wynikach wyszukiwania linkow do stron o aborcji, klinikach aborcyjnych o przeciwnikach i zwolennikach aborcji. Widze, ze nie tylko ND ma problem z odroznieniem wynikow wyszukiwania od linkow sponsorowanych.
br0mba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
merdek_69




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 332
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wpisując słowo "aborcja" w polu wyszukiwania, strona skieruje do adresów stron proaborcyjnych
ILE KOSZTUJE ABORCJA
ABORCJA GDZIE
USUWANIE CIĄŻY
METODY ABORCJI
to kieruje czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:48, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bromba no już nie błaźnij się aż tak bardzo. Bo żenada straszna
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
br0mba




Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

merdek_69 napisał:
Cytat:
Wpisując słowo "aborcja" w polu wyszukiwania, strona skieruje do adresów stron proaborcyjnych
ILE KOSZTUJE ABORCJA
ABORCJA GDZIE
USUWANIE CIĄŻY
METODY ABORCJI
to kieruje czy nie?


Po pierwsze: jesli wpiszesz aborcja, to na dole dostaniesz "wyniki zwiazane z aborcja", jesli wpiszesz "turystyka" to na dole strony dostaniesz "wyniki zwiazane z turystyka".

Po drugie: dostaniesz tez linki antyaborcyjne, zawierajace drastyczne tresci majace zniechecic do aborcji: "aborcja zdjecia", "metody aborcji", "filmy o aborcji" itd

Po trzecie: jak juz mowilem, wyniki wyszukiwania a linki sponsorowane to dwie rozne sprawy

jabba napisał:
Bromba no już nie błaźnij się aż tak bardzo. Bo żenada straszna.


a tak bardziej merytorycznie cos?

br0mba
ps. Z gory uprzedzam szanownych dyskutantow, ze wyczerpalem chwilowo dobowy limit postow Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

echhh. wy i ten waszdziennik... Smile
mam nadzieję, ze zrelacjonują też cały przebieg tego procesu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mają pretensje o to że google nie zgodziło się na umieszczenie linka po PRAWEJ, SPONSOROWANEJ stronie strony wyszukiwanie, a jak wpisze się "aborcja" to po LEWEJ, NIESPONSOROWANEJ stronie pokazują się linki do stron o aborcji.

PRAWA a LEWA strona wyszukiwania google to co innego. Rozumiem jakby po PRAWEJ stronie były proaborcyjne linki, ale oni mają pretensje o to że po LEWEJ są proaborcyjne a po PRAWEJ nie ma anty. xD

Buahahaha..... Tak jakby mieć pretensje do encyklopedii PWN że jest tam hasło "antysemityzm" bo przecież mówi o antysemityźmie a nie o bronieniu żydów... Buahaha...

PS. Nie jestem antysemitą, to tylko pierwszy przykład jaki wpadł mi do głowy, równie dobrze pasują tutaj inne przykłady Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garret napisał:

PRAWA a LEWA strona wyszukiwania google to co innego. Rozumiem jakby po PRAWEJ stronie były proaborcyjne linki, ale oni mają pretensje o to że po LEWEJ są proaborcyjne a po PRAWEJ nie ma anty.


No właśnie. Po lewej jest efekt dzialania algorytmu page rank i tyle. Nie słyszalem jeszcze by google politykowało w linkach niesponsorowanych, a polityka dotyczaca reklam to co innego. To nie jest nowe zjawisko. ND tez pewnie nie zmaiescilby reklamy np. prezerwatyw. Z kolei pan Remuszko miał problemy z zamieszczeniem reklamy swojej ksiazki o Gazecie Wyborczej. Spotkała go zmowa milczenia. Przyznam, że problem jest. Wyobrazcie sobie, ze jakas sitwa zaczyna kontrolowac media i masz szlaban nie tylko na poglady, ale i na reklame...

Co do Naszego Dziennika, to ja tam widzialem lepsza manipulacje (z mojego punktu widzenia) twierdzili np. ze sersbskie protesty przeciw secesji Kosowa to robota Moskwy. Ach, jak oni tej Moskwy muszą nie lubić, a Serbami gardzić. Oj, podpadł mi wtedy ND.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 10 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Niesamowite kłamstwo.
Nie znalazłeś większych?
Kup lepiej koszerną to będziesz miał tematy na posty.


Zaś TVN tropi jakies detale u Rydzyka, a na stadionie Legii chce urżnąć panstwo na 500mln złotych. Pseudoświeccy osobnicy tropią rozpasaną Światynie Optrzności, a leją na muzeum Żydów kosztujace 3 razy tyle. hipokryci. Najgorsze, ze lud to przyjmuje bezkrytycznie i oburza sie tak jak mu zagraja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mn_zur




Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 11 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy jakoś pomijają fakt, że google ma wiele wersji językowych. W artykule z ND mowa jest o brytyjskiej wersji, więc po pierwsze sprobujcie na taką wejść (ja jak wpisuje google.com to automatycznie zmienia mi na google.pl) a po drugie nie wpisujcie słowa "aborcja" tylko "abortion".

P.S.
Nawet jak w google.pl wpisać "abortion", to z prawej wyskakuje:
Cytat:


Linki sponsorowane
Potrzebujesz aborcji?
Wspieramy bezpieczną aborcję
How can I have an abortion?


i potem jeszcze reklama youtube. Więc coś jest chyba na rzeczy.
_________________
Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą - Dr. Paul Joseph Goebbels
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 11 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne bo jak ja wpisze "aborcja" w swoim firefoxie to na pierwszych miejscach mam akurat linki anty-aborcyjne Smile
więc cos jest chyba na rzeczy Laughing

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 11 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo wyszukiwarka google ma dziwne (bardzo przemyślane) metody wyszukiwania.

Np. jak ja, jako mieszkaniec Lublina w moim Firefoxie wpisze powiedzmy "Spa, Solarium" albo cos takiego to po prawej stronie wyskakuja mi reklamy Spa i Solarium w Lublinie, skad oni wiedza skad jestem ? Nie wiem ;P

Ps. To tylko przyklad, nie chodze do spa ani do solarium xD Nie mialem po prostu lepszego pomyslu w tej chwili
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 11 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne, ja mam chyba jakieś inne google:



Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 11 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garret napisał:
Bo wyszukiwarka google ma dziwne (bardzo przemyślane) metody wyszukiwania.

Np. jak ja, jako mieszkaniec Lublina w moim Firefoxie wpisze powiedzmy "Spa, Solarium" albo cos takiego to po prawej stronie wyskakuja mi reklamy Spa i Solarium w Lublinie, skad oni wiedza skad jestem ?

Po IP... cała filozofia.

edit;
Nie macie "innych google" tylko jeden sprawdza na com, a drugi na pl... a jeszcze inny na innej (...) ot, cała filozofia II.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kłamstwa Naszego Dziennika
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile