W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czyja to Propaganda?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2256
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 29 Kwi '15   Temat postu: Czyja to Propaganda? Odpowiedz z cytatem

Najpierw zobaczyłem artykuł na Interii o trollach Putina, takiej rosyjskiej wersji hasbary, i chciałem podzielić się linkiem na forum, tylko zastanawiałem się w którym temacie? Na forum widzę post Gąsienicy z linkiem do artykułu, wszedłem. Po przeczytaniu go postanowiłem załozyć ten temat, bo się zacząłem zastanawiać o co chodzi i komu?

W obu przeczytanych dziś artykułach jest odwołanie do niemieckiej propagandy.
Cytat:
Kłamstwa są produkowane na masową skalę, w sposób wręcz przemysłowy. Prasa w moim kraju przypomina niemiecką prasę w latach 30-tych – mówi pragnący zachować anonimowość dziennikarz, który musiał zrezygnować z pracy, ponieważ nie chciał uczestniczyć w przemyśle dezinformacji.
http://www.interia.tv/wideo-trolle-putin.....Id,1751196

Cytat:
It is an ugly but clever move, reminiscent of the various methods applied by the Nazi propaganda machine in the 1930s, to abuse millions of minds.
http://www.gatestoneinstitute.org/5608/turkey-antisemitism-mastermind

I teraz mam taką refleksję, czy w obu przypadkach nie mamy do czynienia z ze znaną techniką „odwrócenia kota ogonem”, przypisaniem przeciwnikowi/adwersarzowi własnych cech? Czy to taka moda teraz na tą niemiecką propagandę, czy jakaś zorganizowana akcja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1302
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 29 Kwi '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o co ci chodzi chłopaczku? czy to jakaś tajemnica, że prasa i telewizja jest od dawna w szwabskich łapach?
http://wpolityce.pl/media/197472-niemiec.....rmacyjnych
do kogo należą gazety? do niemców czy do rosjan?? Jak to nie wiedziałeś??? no to czyja to niby ma być propaganda? "trolle putina"? - to może co najwyżej ujadanie bitego psa, że ciągle po nim się jedzie, a on tylko się odszczekuje, zwraca całkiem logiczną i na miejscu uwagę, że przecież w zagrodzie same pijane od wiary we własną niewidzilność niemieckie wilki harcują. No i dobrze, bo ciemne polactwo gdyby nie ta rosyjska "propaganda", to pewnie nawet by się nie dowiedziało (bo skąd?), że niemcy opanowali doszczętnie w tym kraju już wszystkie środki przekazu. To niby w jakim tonie mają być te programy, wiadomości, artykuły? Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, kto tu pociąga za sznurki, to chyba tylko skończony naiwniak. I Debil.

http://tagen.tv/vod/2015/04/wyklad-z-cyk.....2-czesc-3/
Cytat:
Obecny system patentowy chroni interesy Niemiec i innych państw wysoko rozwiniętych, gdyż blokuje on rozwój państw mniej rozwiniętych. Musi on ulec zmianie. Tzw. ochrona własności intelektualnej w obecnej formie została narzucona przez USA, a w skali europejskiej działa w interesie krajów wysoko rozwiniętych z Niemcami na czele.


polecam obejrzeć więcej wykładów docenta kosseckiego. Nie żebym był jakimś jego zagorzałym orędownikiem, pamiętam że kiedyś mnie czymś nieźle rozeźlił, że aż go wyłączyłem, ale dziadek przynajmniej dobrze opowiada o roczniikach statystycznych, o skali dywersji jaką niemcy przeprowadzili w polskiej gospodarce, o prawdzie ukrytej w cyfrach której żadna niemiecka propaganda nie jest w stanie zakrzyczeć. na bezrybiu i rak ryba, trudno dziś znaleźć w pełni rzetelne opracowania i głos rozsądku nie zmodulowany judeohaldejską nutą.
http://tagen.tv/vod/2015/04/wyklad-z-cyk.....esc-4-ost/

PS. a wpisz sobie kolego dwa sformułowania w google: "propaganda niemiecka", a potem "propaganda rosyjska". Prosty eksperyment. To bardzo znamienne co nam wyskakuje w wyszukiwarce. Jeśli chodzi o niemców to po wynikach "sieciowych" można by dojść do całkiem zgrabnego wniosku, że propaganda niemiecka ograniczała się do nazistów (!), okresu wojny i skończyła na dobre w '45 roku. Poza tym cicho; Sza. Natomiast po wpisaniu "p. rosyjska" od razu wyskakuje sto odpowiedzi w temacie jak to ruscy kłamią w sprawie ukrainy, plus cała prafda o "trollach putina", no i kilka mundrych psycho-opracowań z dziedziny socjo-cybernetyki psychologicznej, jakie to teraz powszechne "w sieci", jak się "bronić" przed tym "powszechnym praniem muzgu" i jak się nie dać ruskim agitatorom.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 29 Kwi '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest takie przysłowie: „mądrej głowie dość dwie słowie”. Nie po raz pierwszy się przekonuję, że na tym forum jest jakiś deficyt tych mądrych głów i do wyrażenia tu myśli trzeba używać metody łopatologicznej.
Wydawało mi się, że z poniższego zdania jasno wynika, że co najmniej zastanawiam się, czy to nie autor artykułu uprawia gebelsowską propagandę, oskarżając o nią „stronę przeciwną”, w tym przypadku Rosję.
Cytat:
I teraz mam taką refleksję, czy w obu przypadkach nie mamy do czynienia z ze znaną techniką „odwrócenia kota ogonem”, przypisaniem przeciwnikowi/adwersarzowi własnych cech?

chemicloo napisał:
To niby w jakim tonie mają być te programy, wiadomości, artykuły?
No widzę, że powinny być w tonie prostym, zrozumiałym dla prostaka.
chemicloo napisał:
do kogo należą gazety? do niemców czy do rosjan?? Jak to nie wiedziałeś???
Nie wiedziałem. Dziękuję że mi wyjaśniasz, właśnie o to mi chodziło. Z tym, że akurat AFP (autor cytowanego artykułu) wygląda na francuską, ale może to tylko pozory i jest niemiecka, jak mówisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 29 Kwi '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Czy to taka moda teraz na tą niemiecką propagandę, czy jakaś zorganizowana akcja?

Trochę jedno i drugie.Powiada się pije jak szewc choć jak dotąd nikt nie udowodnił że właśnie ta grupa zawodowa jest liderem pijaństwa.Tradycyjnie choć nie wiem czy słusznie mistrzostwo w propagandzie przypisuje się Niemcom ale nie musi to być koniecznie prawda.Gdyby była, to ludzkie masy tańcowały by polkę i popijały piwo jedząc parówki.Tymczasem widzę że od kilku dziesięcioleci Europejczycy zdominowani przez całkiem inną kulturą więc laur pierwszeństwa w propagandzie należy się komuś innemu.
onet1 napisał:

I teraz mam taką refleksję, czy w obu przypadkach nie mamy do czynienia z ze znaną techniką „odwrócenia kota ogonem”, przypisaniem przeciwnikowi/adwersarzowi własnych cech?

Dokładnie o to chodzi.Prawda choć z trudem ale się broni, zwłaszcza teraz (mam na myśli internet i dostęp do informacji) .Z trudem bo prawda jest ograniczona właśnie prawdą.Tylko kłamca w tym co mówi (pisze) jest nieograniczony i może bezkarnie wygadywać niestworzone rzeczy.
Poza tym @onet!1 (oraz pozostali czytający) zapamiętaj że jeżeli w polskich mediach cytuje się nową gazete jako rosyjskie niezależne medium to nie należy tego brać poważnie.
No nie można traktować poważnie gazety której czołowy dziennikarz,notabene; humanistka i pisarka, Julia Łatynina twierdziła że Kopernika spalili na stosie http://newsland.com/news/detail/id/1008668/
Boże! co to było! publicyści o internetowym proletariacie nie wspomnę,pokładali się ze śmiechu.
Po takiej gafie ktoś inny by się zawstydził co wrażliwsi spłonęli by ze wstydu a po Łatyninie spłynęło jak po kaczce.Może obronną tarczą była wręczona przez samą Condoleezze Rice nagroda za wybitny wkład w obronę wolności słowa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yulia_Latynina
Wiesz teraz @ont1 na czym według nowej gazety polega wolność słowa.Na pisaniu (bez obowiązku sprostowania i ewentualnych przeprosin ) że Kopernik spłonął na stosie.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:38, 01 Maj '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyjemy w prozachodnio izraelsko-keynowskiej propagandzie, ktorej imperializm zaczyna sięgać już nawet moskwę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
areks




Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 01 Maj '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://werwolfcompl.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czyja to Propaganda?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile