W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawdziwa mapa świata  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 31997
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 23:51, 25 Mar '15   Temat postu: Prawdziwa mapa świata Odpowiedz z cytatem

Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę, że mapy to tylko odwzorowanie rzeczywistości, że dwuwymiarowa mapa na papierze jest niedokładna, itd. Ale czy wszyscy wiemy, jak duże są te niedokładności, jak duże zakłamania występują na powszechnie nam znanych mapach świata?



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 26 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo ciekawe. Zwłaszcza owa orientacja "północ = dół" a nie "góra". To pasuje do pewnego przekazu, że tak to ujmę (chyba Ashaya Deane o tym mówiła). Ziemia nie jest "kopnięta" o 23 stopnie ale o 203 stopnie. I to by wyjaśniało dlaczego dla nas tak naprawdę "górą" w przestrzeni kosmicznej jest południe, a nie północ.

Tyle, że wtedy oznacza to, iż albo Słońce było kopnięte razem z nasza planetą, albo no my źle oznaczamy bieguny Słońca, które jak wiadomo co jakiś czas zamieniają się miejscami, więc obecnie nie jesteśmy w stanie określić który jest/był który oryginalnie. I prawdopodobnie źle określamy bieguny pozostałych planet.

Perspektywa to suka, nie? Smile

Ale dzięki za materiał, ciekawy.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kraken




Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 28 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijam temat bo ciekawy. Zawsze mnie uderzała nielogiczność w określeniach "górny egipt" i "dolny egipt", a tu proszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 28 Mar '15   Temat postu: Re: Prawdziwa mapa świata Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Ale czy wszyscy wiemy, jak duże są te niedokładności, jak duże zakłamania występują na powszechnie nam znanych mapach świata?


To zależy jakiego się miało nauczyciela geografii, bo u mnie temat rodzajów odwzorowań kartograficznych był normalnie przerabiany w szkole. Ostateczną mapą i tak jest po prostu globus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:24, 30 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą ta kulistość ziemi też taka naciągana... tak wygląda naprawdę, przynajmniej jeśli chodzi o obrazki powstałe z pomocą danych zbieranych przez niektóre satelity i w perspektywie grawitacji, która okazuje się nie być stała i być podatna min. na burze słoneczne i astronomiczne układy planet Smile Niemieccy naukowcy tym razem donoszą:

http://motherboard.vice.com/read/life-aboard-the-potsdam-gravity-potato




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 30 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ich praca polegała na mapowaniu grawitacji, a nie planety jako takiej. Chodzi o to, że przy takiej grawitacji - zakładając, że jest niezmienna, Ziemia wyglądałaby jak taki ziemniak. Także pisali o tym, że grawitacja pozostałych ciał niebieskich naszego układu wpływa na naszą planetę w dużo większym stopniu niż się powszechnie uważa.

Aby lepiej zrozumieć to o czym oni mówią i piszą warto dziabnąć Symbols of the alien sky i Thunderbolts of the gods.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 31 Maj '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomnieliście o grawitacji. Ja się przyznam, że cały czas nie mogę tego zjawiska ogarnąć. Jak to się dzieje, że ta grawitacja przyciąga całą atmosferę i powoduje, że nie odczuwamy, że Ziemia porusza się bardzo szybko we wszystkich kierunkach, tzn. nie czujemy pędu powietrza? Czy ta sama grawitacja przyciąga też dźwięk? Jeżeli nie, to jak wytłumaczyć, że na równiku, gdzie Ziemia porusza się ponoć z prędkością większą od prędkości dźwięku, ludzie słyszą się we wszystkich kierunkach? Przecież w kierunku zgodnym z kierunkiem ruchu obrotowego Ziemi, dżwięk nie powinien mieć możliwości “dogonienia słuchacza”. Chyba, że odpowiedzią jest ta magiczna grawitacja? Ta sama, która powoduje, że jedne obiekty spadają na Ziemię, inne wokół niej orbitują, a jeszcze inne poruszają się wraz z nią na stałej wysokości.

Jeśli chodzi o mapy, to kilka kolejnych ciekawostek w prowokujących do myślenia filmikach:
od 21:24
od 28:33
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 01 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.theflatearthsociety.org/forum/index.php?topic=60926.0#.VWwupqj2jIU

_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kemin




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 01 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wielokrotnie pisałem wszystkie starożytne kultury mające potężną wiedzę astronomiczną to jest ci którzy zbudowali piramidy i inne megalityczne budowle oni wiedzieli że ziemia jest płaska. Podobnie straożytni egipcjanie bailończycy etc etc

Od tysięcy lat ludzie wiedzieli że ziemia jest płaska nawet na początku xx w w amerykańskich szkołach wisiała taka mapa
http://maps.bpl.org/id/15442

W pierwszej połowie xx wieku trwały nieustające debaty co do kształtu ziemi.

W 1969 roku amerykanie polecieli na księżyc i pokazali nam "zdjęcie" ziemi widzianej z kosmosu.
Od tamtej pory już wszyscy wiedzą jak wygląda ziemia......

Jest tylko jeden problem - amerykanie nigdy nie byli na księżycu a rzekome zdjęcie to obraz pociągnięty olejną...

Polecam zbadać temat. Zacząć od iss hoax a potem
https://www.youtube.com/watch?v=xHwfVn4xZFY

Mam teraz do was zagadkę dlaczego jako wolny człowiek mogę polecieć na dowolny kontynent obejśc go wzdłóż i wszerz jak mi się podoba ale na antarktydę nie mogę bo okręty 40 państw pilnują antarktyki w ramach paktu antarktycznego. Podobno tam jest tylko czapa lodu tak...

Czy ktoś zna już odp? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 01 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg z nami napisał:
http://www.theflatearthsociety.org/forum/index.php?topic=60926.0#.VWwupqj2jIU
Nie wiem w jakim sensie podałeś ten link, bo nic nie skomentowałeś, ale jakbyś obejrzał wrzucone przeze mnie filmiki, to tam gość twierdził, że to Flat Earth Society to „kontrolowana opozycja”, mająca na celu ośmieszenie ideii płaskiej Ziemi. Ja się im nie przyglądałem, ale ponoć podają jakieś naiwne i bezsensowne argumenty, itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 02 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś na temat płaskiej Ziemi.


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kemin




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 02 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj mega duża dawka dowodów na to że ziemia jest płaska

https://www.youtube.com/watch?v=kFjG4jpUhQI&list=WL&index=14

Jest ich masa

Generalnie żeby zrozumieć że ziemia jest płaska najpierw musisz dopuścicić do siebie myśl
że zostałeś okłamany i że słuchałeś tego kłamsta przez całe życie. Kiedy to zrobisz sam z siebie będziesz się śmiał bo teoria heliocentryzmu jest po prostu głupia i dziurawa jak ser szwajcarski.

Heliocentryk = debil z wypranym mózgiem.

Niestety wielu ludzi mimo podania przytłaczających faktów nie jest w stanie złamać programowania umysłu Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wainmore




Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 02 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co może jeszcze jak w wężu jak przejdziesz przez prawą ściankę to pojawiasz się z lewej? Słońce świeci raz na jednej połowie, a raz drugiej połowie planszy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kemin




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 02 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze zbadaj temat.

Ja na poczatku tez nie chcialem sie tym zajmowac bo zostalem jak kazdy z nas zaprogramowany bo wierzyc w glob.

Jesli jednak wiesz ze ladowanie na ksiezycu to sciema to sprawdz co jeszcze nasa przed toba ukrywa.
W mysl zasady jesli ktos oklamal cie raz nie zawacha sie zrobic to poraz kolejny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 02 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Bóg z nami napisał:
http://www.theflatearthsociety.org/forum/index.php?topic=60926.0#.VWwupqj2jIU
Nie wiem w jakim sensie podałeś ten link, bo nic nie skomentowałeś, ale jakbyś obejrzał wrzucone przeze mnie filmiki, to tam gość twierdził, że to Flat Earth Society to „kontrolowana opozycja”, mająca na celu ośmieszenie ideii płaskiej Ziemi. Ja się im nie przyglądałem, ale ponoć podają jakieś naiwne i bezsensowne argumenty, itp.


Powinienem zinterpretować to za Ciebie?
Wg mnie "płaskoziemcy" są wymyśleni.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 12 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kemin napisał:
Mam teraz do was zagadkę dlaczego jako wolny człowiek mogę polecieć na dowolny kontynent obejśc go wzdłóż i wszerz jak mi się podoba ale na antarktydę nie mogę bo okręty 40 państw pilnują antarktyki w ramach paktu antarktycznego. Podobno tam jest tylko czapa lodu tak...


Ciekawa ksiazke o wyprawach na Antarktyde napisal w 1959 roku Jacek Machowski - 'Zdobywcy białego lądu'.
Od lat te okolice wzbudzaly zainteresowanie lecz bardzo wiele odkryc i faktycznych powodow wypraw oraz ich przebieg/efekt pozostaje tajemnica.
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 14 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą - ja pamiętam, że w szkole mówiono nam o tym prostym fakcie "nadpisywania" terenu proporcjonalnie w stronę i nie jest to dla mnie obce. Niemniej faktycznie lepszym sposobem byłoby posklejanie globusu z wielu map kosztem kształtu kuli ziemskiej.

Ja jednak czekam na wyjaśnienie mi dlaczego w Australii w grudniu są upały.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 12:53, 14 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś wyjaśnił co się dzieje z samolotem który przy płaskiej Ziemi wylatuje poza jej granice?
Co do odwiedzin na Antarktydzie. To powiem wam, że łatwiej się tam dostać niż do najmniejszego państwa na świecie pod względem liczby ludności, to państwo to Pitkarin i mieści się na kilku wysepkach na Pacyfiku. By się tam dostać trzeba się nakombinować jak koń pod górkę, bo nie ma regularnych połączeń z tym państwem. Przeciwnie jest z Antarktydą, gdzie w sezonie letnim (czyli u nas zimowym) można kupić sobie pobyt w bazie na biegunie południowym. Z bazy bardzo łatwo jest się oddalić, wiec odkrywcy macie całe pole do popisu! Koszt 14 dni pobytu wraz z transportem to ok. 4000 do 6000 USD. To bardzo tanio, zważywszy, że koszt przejazdu koleją Transsyberyjską w I klasie plus samolot do Moskwy i samolot z Władywostoku to koszt ok. 8000 USD.
Dodam jednak, by odkrywcy mieli się na baczności, gdyż nawet w sezonie letnim na Antarktydzie panują siarczyste mrozy, przy budowie nowej stacji polarnej (otwartej chyba w 2008 roku), robotnicy wykonywali prace na zewnątrz przez ok. 20 minut by potem czekać na zmianę ok. godziny.
W zimie temperatura na Antarktydzie potrafi spaść do -80 st. (przy tej temp. zamarzają gałki oczne) tak więc nawet nie odbywają się loty, ze względu na niskie temperatury i zagrożenie dla silnika samolotu (samolot może nie wystartować w takich temperaturach).
Polecam wam więcej książek mniej filmików.

ps. Każda mapa uwzględnia kulistość Ziemi! Tym różni się od planu, który nie uwzględnia kulistości Ziemi.
Ale wy odkrywcy tajemnic na pewno to wiecie, bo pewnie na jakimś filmiku z YouTube było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ether




Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 14 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no było,na wielu filmikach-nawet ta wspomniana karta się przewija w pierwszym poniżej co zapodałem

Kura,czy jajko.Płaskie czy okrągłe,no po co komu zaprzątać głowę takimi głupotami.
Ludki sie bardzo łatwo oswajało przez setki ostatnich lat.

W Seksmisji było powiedzonko,kurde, jak mi to w ucho wpadło:
"a co,może Kopernik też była kobietą??!"
No i co z tego ,że był męską dziwką,ale nie o nim ten post.

Kosmos wedyjski polecano i ja polecam,tak na marginesie.
Nikomu niczego nie mam zamiaru udowadniać,absolutnie.
Przyjdzie czas ,brzmi jak cholerna wróżba "obyś żył w ciekawych czasach" ,że naukowcom zapodadzą do zidiocenia czy ponownego rozpatrzenia kształt tej kulistej Planety....będzie się działo. Rolling Eyes



Pozdrawiam[/youtube]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:43, 15 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ether napisał:


Pozdrawiam[/youtube]


I tutaj mamy przykład manipulacji.

To video jest fragmentem z dokumentu Kubrick's Odyssey - Secrets Hidden in the Films of Stanley Kubrick (2011) nie mającego nic wspólnego z płaską Ziemią. Autor poddaje analizie dzieła Kubricka i wyjaśnia jak zaszył on w nich historię swojego życia - jak został "skaptowany" w kręgi "klubu" (wiadomo jakiego), jak mu zlecili nakręcenie lądowania na księżycu i jak to zmieniło jego życie. "Lśnienie" właśnie dlatego tak mocno zostało zmienione względem książki. Autor filmu jest zwolennikiem tezy, iż ludzie naprawdę na księżycu wylądowali, ale "dla mas" powstało kłamstwo mające zakryć prawdę, i to kłamstwo nakręcił Kubrick.

Ani słowa o płaskiej Ziemi. Co więcej zamieściłem komentarz z tą informacją pod tym filmikiem i zniknął bardzo szybko.

Więc kurwa nie łapać się na takie dyrdymały.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cez




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 24 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-p.....,1583.html

Warto się zapoznać z powyższym linkiem. Wprawdzie temat dotyczy ziemi wklęsłej i tego, że żyjemy w jej wnętrzu, jednak posiada mnóstwo mniej lub bardziej ciekawych informacji o tym, ziemia nie jest kulą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 24 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kemin napisał:
Tutaj mega duża dawka dowodów na to że ziemia jest płaska

https://www.youtube.com/watch?v=kFjG4jpUhQI&list=WL&index=14

Jest ich masa

Generalnie żeby zrozumieć że ziemia jest płaska najpierw musisz dopuścicić do siebie myśl
że zostałeś okłamany i że słuchałeś tego kłamsta przez całe życie. Kiedy to zrobisz sam z siebie będziesz się śmiał bo teoria heliocentryzmu jest po prostu głupia i dziurawa jak ser szwajcarski.

Heliocentryk = debil z wypranym mózgiem.

Niestety wielu ludzi mimo podania przytłaczających faktów nie jest w stanie złamać programowania umysłu Sad


Wskaż dowód na to, że 500 lat temu... a co mi tam... 2 tysiące lat temu ktokolwiek uważał, że Ziemia jest płaska.

EDIT:
Jeśli Ziemia porusza się ruchem jednostajnym w pionie (co symuluje grawitacje) to co tą siłe powoduje, i czemu Słońce (płaskie) porusza się o tej samej sile w pionie? Wskaż źródło energii ruchu pionowego Ziemi, a Ci uwierzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZX7R




Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 24 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje możliwość sprawdzenia na podstawie amatorskiego (teleskop+cyfrowy aparat fotograficzny) zdjęcia planety np. Jowisza czy jest on płaski czy jest planetą?
Wiecie po nałożeniu odpowiednich filtrów w programie do obróbki zdjęć czy coś... ?

Teoria PZ - płaskiej ziemi zakłada, że planety również nie są piłkami, akurat istnieje możliwość zrobienia zdjęcia samodzielnie i wtedy mamy sto procent pewności (dla siebie samych przynajmniej) że zdjęcie nie jest fałszywe, jak większość w internecie, więc jeśli jest możliwość zbadać jakimś programem czy zdjęcie przedstawia płaski dysk czy glob, to możemy obalić lub potwierdzić jeden z argumentów teorii PZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 24 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZX7R napisał:
Czy istnieje możliwość sprawdzenia na podstawie amatorskiego (teleskop+cyfrowy aparat fotograficzny) zdjęcia planety np. Jowisza czy jest on płaski czy jest planetą?
Wiecie po nałożeniu odpowiednich filtrów w programie do obróbki zdjęć czy coś... ?


Raczej nie, ze względu na to, że jest za daleko. Możesz jedynie robić zdjęcia lub rysunki plamy na Jowiszu i pozycje księżyców Galileuszowych.
Inaczej ma się sprawa z Saturnem, bo tu, jak masz dobry sprzęt to możesz próbować odnaleźć cień na pierścieniach Saturna.
Stosując odpowiednie filtry, możesz obserwować np. Słońce i robić zdjęcia. Chyba, że Słońce jest wyjątkiem i wg. płaskoziemców jest jedyną kuląSmile

ps. Jaki masz teleskop?

ps2. Tu poradnik jak robić zdjęcia nocnego nieba, nawet mając tylko smartphone!
http://www.lonelyspeck.com/astrophotography-101/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZX7R




Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:20, 25 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu zabawiałem się znalezionym w domu rosyjskim teleskopem z bazaru 30x - 60x i starą cyfrówką Kodaka bodajże 4mpix. Bez jakiejkolwiek wiedzy astronomicznej udało mi się złapać kilka obiektów Smile tzw. UFO, Księżyc, oraz jakąś planetę.

Po wrzuceniu zdjęć do Infran View i zabawie w zmianę kontrastu, nasycenia, lub użyciu tzw. efektów specjalnych powierzchnia wydaje się być płaska, ale aby to jednak udowodnić zapewne potrzeba lepszego sprzętu oraz lepszego programu do obróbki, albo jakiegoś który zbadałby powierzchnie na podstawie zdjęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prawdziwa mapa świata
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile