W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kara śmierci w Polsce jest wciąż wykonywana. I dobrze  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3380
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy popierasz przywrócenie KARY ŚMIERCI
Tak
55%
 55%  [ 30 ]
Nie
42%
 42%  [ 23 ]
Nie wiem
1%
 1%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 54

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:30, 11 Kwi '08   Temat postu: Re: Kara śmierci w Polsce jest wciąż wykonywana. I DOBRZE Odpowiedz z cytatem

Kara śmierci to barbarzyńska metoda, a jej wykonywanie nie zmniejsza liczby przestępstw za które grozi. Znieczula społeczeństwo na śmierć, deprecjonuje wartość ludzkiego życia i pośrednio (paradoksalnie) zwiększa liczbę morderstw.

Poza tym pomyłki, nawet w sądach, są powszechne - zapewne tylko mały ich procent wychodzi na jaw. Moim zdaniem lepiej nie zabić 100 winnych niż zabić jednego niewinnego. Czasem zdarza się że nawet ktoś kto przyznaje się do winy jest niewinny.
http://wiadomosci.onet.pl/1727829,12,item.html
Cytat:
Sąd w Miami (Floryda) przyznał 1,25 mln dolarów odszkodowania mieszkańcowi tego stanu, Jerome Alanowi Crotzerowi, który przesiedział 24 lata w więzieniu za przestępstwa, których nie popełnił.

Kara śmierci to morderstwo z premedytacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 24 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Shujaa Graham, niesłusznie oskarżony o zabójstwo, przez trzy lata czekał na egzekucję. Dziś jest jednym z najgorętszych zwolenników zniesienia w Ameryce kary śmierci.
http://wiadomosci.onet.pl/1482904,2678,1,ocalony_z_celi_smierci,kioskart.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
grzymox




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 49
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to najlepszy cytat na temat kary śmierci:

„Przebaczenie mordercy leży w gestii Pana Boga; my, wymiar sprawiedliwości, tylko aranżujemy im spotkanie”.

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Dzis-niestety-V-BLOGu-nie-ma-a,2,ID399109178,n

Pomyłki ludzkie, których rezultatem jest śmierć innego człowieka, są nieodłącznym elementem tego świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paranoik




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 109
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara śmierci Tak ale tylko dla polityków. Morderca zabija jedna osobę polityk swą decyzją morduje miliony .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 31 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, osoby ktore trafiaja do pierdla uczynily spoleczenstwu czyli nam jakas krzywde we wszelakiej postaci od okradania na morderstwie konczac i wg mnie powinny ta krzywde naprawic .Nie wiem jak dla was ale dla mnie to ze ktos siedzi bezczynnie w celi wcale mnie nie satysfakcjonuje, uwazam ze tylko przez prace-ciezka prace taki czlowiek moze odpracowac krzywdy ktore wyrzadzil.Potrzeba ludzi do budowania autostrad,remontow drog,szkol przedszkoli,szpitali,kopalni,remontow torow itd itd.Dlaczego ja czy Ty mamy wspolnie placic za to ze ktos np kogos zamordowal to on powinien splacac dlug spoleczenstwu-takie jest moje zdanie.Co do kary smierci uwazam ze o tym powinny decydowac rodziny zamordowanych a nie urzedasy.Czlowiek zamordowal z zimna krwia osobe ktora kochasz, wtedy masz wybor, smierc albo przebaczasz takiej osoby i dozywotnio do pracy.Dlaczego do jasnej cholery uczciwi ludzie zacharowuja sie na smierc albo nie maja szans wychowac swoich dzieci bo musza pracowac a oni pakuja tylko w tym kiciu i ucza sie od kolegow fachu , czy taki czlowiek jest sie w jakikolwiek sposob zresocjalizowac?? wychodzi z kicia i co... ulica?? czy z lepszymi zdolnosciami ma wrocic do bylego zawodu?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nabuchodonozor




Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 31 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijajac fakt ze siedzi w celi beczynnie za nasz pieniadze. Osobiscie uważam ze powinny byc dwa rodzaje wiezien, lekkie( dla osob ktore popelnily "lekkie przewinienia") gdzie praca nie jest bardzo ciezka, ale umozliwia takiemu osrodkowi samo utrzymanie (nie wiem jaks fabryka Wink ) . Druga kategoria wiezienie " ciezkie" gdzie ludzie trafiaja za jakies powazne wykroczenia - gdzie praca wiezniow nie tylko ma utrzymac wiezien ale rowniez przynies zyski (takie maksymalne wykorzystanie wieznia) wowczas napewno osoba ktora bedzie dokonac powazne przewinie kilkakrotnie przemysli to nim sie go podejmie. Zas co do pomylek odnosza sie one do poszczegolnych jednostek... a kazdy z nas dobrze wie ile warta jest jednostka w naszym swiecie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 31 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicram napisał:
(...)uwazam ze tylko przez prace-ciezka prace taki czlowiek moze odpracowac krzywdy ktore wyrzadzil.Potrzeba ludzi do budowania autostrad,remontow drog,szkol przedszkoli,szpitali,kopalni,remontow torow itd itd.Dlaczego ja czy Ty mamy wspolnie placic za to ze ktos np kogos zamordowal to on powinien splacac dlug spoleczenstwu-takie jest moje zdanie.(...)


Po czesci sie zgadzam, ale jest cos co mi nie pasuje. Dlaczego morderca ma zabierac prace zwyklym robotnikom, ktorzy chetni byliby pracowac przy wyzej wymienionej budowie autostrad, remontow drog, szkol, przedszkoli, szpitali, kopalni, remontow torow itd.?
Czym jest spoleczenstwo? Morderca ma dlug wobec rodziny zamordowanego i rodzina zamordowanego powinna miec mozliwosc wymierzenia kary lub pozostawienia go przy zyciu. Wtedy gdy zostanie oszczedzone jego zycie powinien byc utrzymywany (to znaczy karmiony) ze srodkow dostarczanych czy tez oplacanych przez osoby wrazliwe to znaczy te, ktore sa przeciwne karze smierci (fundacje pozarzadowe). Ja nie chce by moje pieniadze byly przeznaczane na zwyrodniala matke, czy gwalciciela morderce, ktory naruszyl cielesnosc niewinnej osoby i pozbawil ja zycia.

ed: jak wroce do domu i nie zapomne o tym wpisie to wrzuce Wam cos co moze zmieni wasz poglad na temat kary smierci.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 31 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z wami, wg mnie taki morderca powinien pracowac do konca zycia jezeli rodzina badz bliska rodzina sie zgodza , a pieniadze powinny utrzymywac badz osierocone dzieci , badz rodzicow osoby zamordowanej bo dzieci po czesci czesto sa jedynym zrodlem utrzymania oraz zabezpieczeniem na starosc.Ale nalezy zauwazyc ze w wiezieniach sa nie tylko mordercy ale osoby ktore maja mniejsze grzechy na sumieniu,albo nawet sa tam bo im tam lepiej niz na wolnosci-tacy ludzie powinni nie tylko zapracowac na swoj pobyt ale tez i odpracowac krzywdy ktore wyrzadzili.Jak np polityk zrobi przekret na pare baniek to nie powinien dostac paru lat w zawiasie tylko wszystko odpracowac, mysle ze to by dalo politykom do myslenia.Natomiast co do zabierania pacy zwyklym robotnikom to po czesci masz racje , ale zauwaz ze to po czesci niepoprawny tok myslowy.Pracy jest duzo i bedzie coraz wiecej , praktycznie 2 miliony ludzi wyplynelo do samego uk , nasze spoleczenstwo sie starzeje, najnowsze pokolenia ludzi sa wychowywane przez tv i internet,poziom inteligencji spoleczenstwa leci na leb, przeciez mozna zamiast pakowac kase z budzetu w drogi wlozyc mala czesc w przekfalifikowanie jakiejsc grupy np na wyzsze stanowiska, zeby zarzadac tymi pracujacymi wiezniami ,a reszta moze dalej pracowac w zawodzie, przeciez nie trzeba pchac wszystkich wiezniow w jedno miejsce w polsce w jedna droge, prosty system gospodarowania zasobami ludzkimi i mysle ze organizacyjnie mozna bylo by sobie poradzic z takimi problemami.Natomiast zaoszczedzone w ten sposob pieniadze przeznaczyc na podniesienie wyplat dla nauczycieli, lekarzy poki nam jeszcze jacykolwiek w panstwowej pracy pracuja, dofinansowac troche nauke, rozwoj nowych technologii.No i oczywiscie wprowadzic powszechny obowiazek posiadania broni na wzor szwajcarii ,oczywiscie po obowiazkowej krotkiej sluzbie wojskowej lub szkoleniu i badaniu psychologicznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kara śmierci w Polsce jest wciąż wykonywana. I dobrze
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile