W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wybory prezydenckie - antysystemowi kandydaci  
Podobne tematy
Kukiz 103
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 24452
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
A co ze sercem hę ?Smile

Serce zostało zredukowane do roli..., "stało się" tylko pompą ssąco-tłoczącą układu krwionośnego. Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja nam nieco zboczyła z tematu, ale poszła w bardzo ciekawą stronę Wink Jeśli przyjmiemy i uznamy zwierzchność władzy nad narodem jako taką i w dyskusji pominiemy problem tzw. legitymizacji władzy jako takiej, to osobiście preferuję jawnego Rzymskiego katolika jako prezydenta, z wyrobionym i wyniesionym z chrześcijaństwa systemem wartości i etyką, których bronić będzie jak niepodległości, niż kogoś bezideowego, wierzącego w "pokój i demokrację".

O bycie pożytecznym idiotą Brauna oskarżać nie sposób, bo wiara w Boga idiotyzmem nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek napisał:
proponują Polskę chrześcijańską, co w dzisiejszych czasach może jeszcze być użyteczne, chociażby po to by spajać mocno rozwarstwione społeczeństwo.


No właśnie, niby sami katolicy na prawo i lewo, a który z nich proponuje katolicką naukę społeczną (KNS) jako alternatywę dla liberalizmu gospodarczego Question

Zdaje się, że żaden.

KNS jest wygodna i święta tylko wtedy, gdy używa się jej jako oręża przeciw kwestiom seksualnym czy neutralności światopoglądowej państwa, ale już w przypadku całej reszty odchodzi do lamusa w starciu z liberalnym kultem mamony.

rymek napisał:
yrosłem z tego i sądzę, że gdyby nie kościół to teraz pisalibyśmy po rusku albo niemiecku.


Na pewno nie na Śląsku Cieszyńskim, gdzie to luteranizm był ściśle sprężony z polskością, a nie katolicyzm. Stwierdzenie zbyt ogólne. Tym bardziej, że instytucjonalny Kościół nigdy nie wspierał polskich dążeń niepodległościowych.

rymek napisał:
Chyba, że marzy Ci się taką Francja w polskim wydaniu,


Tak się składa, że na tym "złym" Zachodzie człowiek ma swoją godność, w przeciwieństwie do "chrześcijańskiej" Polski, gdzie najczęściej bywa zdegradowany do roli "zasobu ludzkiego", który można oszukać i wycisnąć do granic możliwości, bo przecież "chcącemu nie dzieje się krzywda"/to "wolny wybór".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB napisał:
Dyskusja nam nieco zboczyła z tematu, ale poszła w bardzo ciekawą stronę Wink Jeśli przyjmiemy i uznamy zwierzchność władzy nad narodem jako taką i w dyskusji pominiemy problem tzw. legitymizacji władzy jako takiej, to osobiście preferuję jawnego Rzymskiego katolika jako prezydenta, z wyrobionym i wyniesionym z chrześcijaństwa systemem wartości i etyką, których bronić będzie jak niepodległości, niż kogoś bezideowego, wierzącego w "pokój i demokrację".

O bycie pożytecznym idiotą Brauna oskarżać nie sposób, bo wiara w Boga idiotyzmem nie jest.


jeszcze raz piszę ponownie : wiara w Boga , a bycie gorliwym wyznawcą i propagatorem dogmatów kościoła katolickiego to dwie różne kwestie.

Ale gdzie ty widzisz tych ludzi , którzy reprezentują system wartości chrześcijańskich oraz są zdeklarowanymi katolikami no gdzie Ci ludzie są ???
Gdzie są Ci ludzie , którzy szanują bliźniego swego jak siebie samego ?
Gdzie są Ci zdeklarowani katolicy jeśli ktoś depcze największe i najświętsze ich dobro, ich honor osobisty, nie reagują tak, jak reagują zdemoralizowani ateiści — rozlewem krwi, kalumnią, wytoczeniem procesu itd. — ale odpowiadają miłością zgodnie z przykazaniem Jezusa:
Cytat:
Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi

Pytam się widzisz wkoło siebie takich ludzi ? przecież zostali wychowani na wartościach chrześcijańskich ba na wartościach tej sławionej cywilizacji łacińskiej.

Ryba psuje się od głowy dlatego Ci najwyżsi w hierarchii kościelnej są najbardziej zepsuci i dlatego zamiast miłości do bliźniego posiadają wszechgarniającą miłość do $$$. Czyżby nie bali się Boga za te grzechy , które popełnią na każdym kroku ?

A co Pan Braun wielki intelektualista i myśliciel, dogłębny analityk otaczającej rzeczywistości, erudyta nieskończony nie zdaje sobie sprawy ze zbrodni
dokonywanych przez kościół?
No niemożliwe o zbrodniach dokonywanych przez tzw. komunistów, żydów, nazistów, polskich i amerykańskich eugeników buzia się mu nie zamyka, a o czarnoksiężnikach nagle nabrał wody w usta ba! byłby dumny gdyby był krypto-jezuitą!
Czyżby standardy podwójnej moralności też się wpisywały i zostały wyniesione z rzekomego chrześcijaństwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:52, 18 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:


jeszcze raz piszę ponownie : wiara w Boga , a bycie gorliwym wyznawcą i propagatorem dogmatów kościoła katolickiego to dwie różne kwestie.


Kościół katolicki, jako stworzony przez ludzi, jest z natury grzeszny, jeśli posługujemy się językiem samego kościoła. Osobiście czerpię pełnymi garściami z moralnego, mistycznego i etycznego dziedzictwa tegoż samego kościoła, który palił na stosie ludzi o innych poglądach jeszcze nie tak dawno temu. Tego samego, który wyrąbywał mieczem drogę do "Chrystianizacji" świata na wszystkich kontynentach.

To nie instytucja, jako taka, a ludzie wchodzący w jej skład dokonywali tych zbrodni. Dokonują ich nadal. JA się tego wyrzekam, bo to nie jest mój kościół. Ja Boga mam w sercu, dla mnie kapłan jest takim samym człowiekiem jak ja i nie kłaniam mu się w pas, darzę go natomiast szacunkiem - jeśli jest wierny Bogu, a nie mamonie.

Boli mnie to, jako człowieka. Boli mnie materializm i zamknięte umysły wiernych i kleru, boli mnie tak dalekie odejście od korzeni chrześcijaństwa. Ale czy jeśli stwierdzisz, że Twój sąsiad, człowiek, jest pedofilem - odrzucisz swoje człowieczeństwo? Jeśli człowiek popełnił morderstwo, to całą ludzkość należy uznać za zbrodniczy gatunek? Kim jesteś, by osądzać innych? Kim jestem Ja? Nie nam tu sądzić - każdy zapłatę stosowną otrzyma.

Cytat:
«Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».


Cytat:
Ale gdzie ty widzisz tych ludzi , którzy reprezentują system wartości chrześcijańskich oraz są zdeklarowanymi katolikami no gdzie Ci ludzie są ???
Gdzie są Ci ludzie , którzy szanują bliźniego swego jak siebie samego ?
Gdzie są Ci zdeklarowani katolicy jeśli ktoś depcze największe i najświętsze ich dobro, ich honor osobisty, nie reagują tak, jak reagują zdemoralizowani ateiści — rozlewem krwi, kalumnią, wytoczeniem procesu itd. — ale odpowiadają miłością zgodnie z przykazaniem Jezusa:
Cytat:
Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi

Pytam się widzisz wkoło siebie takich ludzi ? przecież zostali wychowani na wartościach chrześcijańskich ba na wartościach tej sławionej cywilizacji łacińskiej.


Widzę, spotykam, znam i staram się właśnie takimi ludźmi otaczać. Niezależnie od tego, czy są katolikami, zielonoświątkowcami, żydami, czy po prostu dobrymi ludźmi bez religijnej etykietki. Kościół stanowią ludzie, a nie kapłani. Prawdziwą, a nie fasadową wiarę znajdziesz tam, gdzie znajdziesz żywych i aktywnych chrześcijan. np.

http://alphapolska.org/ lub http://www.sne.pl/


Cytat:
Ryba psuje się od głowy dlatego Ci najwyżsi w hierarchii kościelnej są najbardziej zepsuci i dlatego zamiast miłości do bliźniego posiadają wszechgarniającą miłość do $$$. Czyżby nie bali się Boga za te grzechy , które popełnią na każdym kroku ? A co Pan Braun wielki intelektualista i myśliciel, dogłębny analityk otaczającej rzeczywistości, erudyta nieskończony nie zdaje sobie sprawy ze zbrodni
dokonywanych przez kościół?


Nie mnie oceniać, kogo się boją. Każdy chrześcijanin ma na to jedną odpowiedź - trzeba się za takich ludzi modlić, nie mniej, ni więcej Smile


Cytat:
No niemożliwe o zbrodniach dokonywanych przez tzw. komunistów, żydów, nazistów, polskich i amerykańskich eugeników buzia się mu nie zamyka, a o czarnoksiężnikach nagle nabrał wody w usta ba! byłby dumny gdyby był krypto-jezuitą!
Czyżby standardy podwójnej moralności też się wpisywały i zostały wyniesione z rzekomego chrześcijaństwa?


Porównaj sobie skalę przestępstw i zbrodni dokonywanych w XX i XXI w. przez wyświęconych członków Kościoła Katolickiego do skali zbrodni dokonywanych przez "komunistów, żydów, nazistów, polskich i amerykańskich eugeników" i zestaw ją sobie z ilością ofiar tychże przestępstw i zbrodni. Inkwizytorzy już dawno nie żyją, czasy się zmieniły.

Nadal wolę prezydenta ze sztywnym kręgosłupem moralnym. Nie wiem, czy poświęciłaś wystarczającą ilość czasu na wysłuchanie tego, co Braun ma do powiedzenia. Mam wrażenie, że słysząc "katolik", wrzucasz człowieka do jednego wora z "klechą pedofilem który po zgwałceniu ministranta idzie na dziwki" i średniowiecznymi stosami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 15:48, 18 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB napisał:
Osobiście czerpię pełnymi garściami z moralnego, mistycznego i etycznego dziedzictwa tegoż samego kościoła, który palił na stosie ludzi o innych poglądach jeszcze nie tak dawno temu. Tego samego, który wyrąbywał mieczem drogę do "Chrystianizacji" świata na wszystkich kontynentach.

No to żeś sobie "wybrał" dziedzictwo do czerpania, naśladowania. Wybrał dałem w cudzysłów, gdyż nie miałeś tak na prawdę żadnego wyboru w jakim miejscu i czasie się urodziłeś, pod którą okupacją duchową/ekonomiczną/polityczną.
Gdybyś wychowywał się w Indiach czerpałbyś pełnymi garściami z hinduizm, w krajach arabskich - z Islam itd...
Innymi słowy człowiek nie wybiera sobie więzienia mentalnego w jakim się znajduje, ale możesz dokonać wyboru, by się z niego uwolnić.

JimmyB napisał:
Boli mnie to, jako człowieka. Boli mnie materializm i zamknięte umysły wiernych i kleru, boli mnie tak dalekie odejście od korzeni chrześcijaństwa.

A jakie są korzenie chrześcijaństwa? Jakie ideały mu przyświecają?
Niewolnicze nadstawianie drugiego policzka? Czy jak ci zgwałcą żonę, to nadstawisz im również córkę?
Przykład może okrutny i drastyczny, ale każdego dnia zbrodniarze popierani przez Kościół i reprezentujący go, gwałcą setki kobiet w różnych zakątkach świata. Kościół popiera globalizm, światowy rząd, który jest sprawcą wojen, ludobójstw! Dlatego ma to ogromne znaczenie, czy przynależysz do niego (do nich), czy nie. Dlatego przynależność do tej sekty dyskwalifikuje pana Brauna (i innych katolików) jako kandydata na prezydenta.

JimmyB napisał:
Kościół stanowią ludzie, a nie kapłani.

Kościół jest instytucją, której nie stanowią ludzie (patrz definicja stanowić), gdyż oni nie są nim, nie decydują o niczym - są tylko strzyżonymi i zarzynanymi owieczkami (stąd często słuszna analogia do pasterzy, baranków bożych). Kościół stanowią okultyści z Watykanu. Uczęszczasz na msze? Pijesz krew podawaną przez kapłana?

JimmyB napisał:
Niezależnie od tego, czy są katolikami, zielonoświątkowcami, żydami, czy po prostu dobrymi ludźmi bez religijnej etykietki.

Ponoć pośród SS-manów też byli 'dobrzy ludzie', tylko strach przed konsekwencjami nie pozwalał im na zamanifestowanie się tej dobroci. Katolicy, zielonoświątkowcy, żydzi i dobrzy ludzie bez religijnej etykietki dali wielokrotnie w historii przyzwolenie na rzeź, ludobójstwo w imię jakichś "wyższych ideałów". Bo "rozmywali" zło tak jak ty to czynisz.

Co to jest chrześcijaństwo, korzenie chrześcijaństwa, Kościół, "Nowa Ewangalizacja"? Puste frazesy, nic ciekawego wartościowego nie ma na tych stronach, do których podałeś linki - jeżeli się z tym nie zgadzasz, to daj przykład, cytaty...

Nie rozumiesz, że ta zbrodnicza organizacja ma formę piramidy, gdzie pieniądze spływają z ubogich nieświadomych mas, do bogatego szczytu, a chora ideologia odwrotnie? Nie rozumiesz, że wysyłają oni zbrodniarzy - wilków w owczej skórze zwanych misjonarzami, na misje zniewalania ludzi żyjących w harmonii z naturą i nieznających głodu, chłodu, i to za pieniądze zniewolonych umysłowo nieświadomych mas, parafian?


JimmyB napisał:
Porównaj sobie skalę przestępstw i zbrodni dokonywanych w XX i XXI w. przez wyświęconych członków Kościoła Katolickiego do skali zbrodni dokonywanych przez "komunistów, żydów, nazistów, polskich i amerykańskich eugeników" i zestaw ją sobie z ilością ofiar tychże przestępstw i zbrodni. Inkwizytorzy już dawno nie żyją, czasy się zmieniły.

Czasy wcale się nie zmieniły. Wojny są jeszcze bardziej okrutne, procentowo ginie coraz więcej cywili, coraz większe skale ludobójstw są - zważ, że XXI w. dopiero się zaczął. Inkwizytorzy mają się doskonale, zmienili tylko nieco szaty, nazwy, tytuły... Nigdy nie zostali rozliczeni, nie odebrano Watykanowi zrabowanych dóbr, nie płacił odszkodowań - zbrodnie ludobójstwa nie ulegają przedawnieniu, co próbujesz insynuować, przemycić w stwierdzeniu oni "już dawno nie żyją, czasy się zmieniły".

Kiedy się zmieniły? Kiedy konkretnie nastąpił przełom - podaj datę, przynajmniej rok!

Po czym rozróżniasz, wg jakich kryteriów: "komunistów, żydów, nazistów, polskich i amerykańskich eugeników", "wyświęconych członków Kościoła Katolickiego"? Przecież oni wszyscy są tym samym, służą systemowi, stanowią ten chory system. Są ci u władzy, ci co im służą i są uciskane, mordowane, okradane i ogłupiane masy, społeczeństwa.

Komuniści to byli w ogromnej części żydzi, chrześcijaństwo założyli żydzi, te nazwy mają zmylić: naziści, masoni, żydzi, eugenicy (wtf?).

Co do chrześcijaństwa, to na koniec taka refleksja mi przyszła na myśl:
trzeba być naprawdę wielkim idiotą, żeby wierzyć, że jacyś prymitywni żydzi dwa tysiące lat temu byli w stanie zamordować Boga Stwórcę.
A nie jest wskazane, by wielki idiota był prezydentem Polski - teraz zresztą mamy takowego prezydenta, więc po co by wówczas zmieniać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 18 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas, dużo jadu i nienawiści bije z Twoich postów. Ciężko mi w tej chwili odnieść się merytorycznie do stawianych przez Ciebie pytań, ale może kiedyś będę miał więcej czasu.

Korzeniem chrześcijaństwa jest oczywiście uznanie za prawdziwe nauczania Chrystusa, którego moralnie nikt nie był do tej pory w stanie podważyć. Co do drugiego policzka - nie zrozumiałeś w takim razie sensu tych słów, skoro uważasz, że w jądrze tego zdania jest poddaństwo każdej opresji i danie się prowadzić na rzeź bez słowa sprzeciwu. W przypadku nieuzasadnionego użycia przemocy wobec Ciebie lub Twoich bliskich masz moralne prawo do obrony, zawsze.

Wnioskuję z Twojego postu, że nigdy nie zagłębiłeś się w chrześcijaństwo, jeśli zarzucasz mi przebywanie w jego "mentalnej klatce". Wolny człowiek jest tak naprawdę zawsze, zawsze mamy wybór w która stronę pójdziemy, kogo i czy w ogóle słuchamy, co uważamy za prawdę, a co odrzucamy. W podróż po teologii i mistycyzmie chrześcijańskim poszedłem z własnej woli będąc dorosłym, świadomie, a miejsce urodzenia czy ochrzczenie mnie za niemowlęcia nie ma tu nic do rzeczy.

Oczywiście że kościół rozumiany jako wspólnota wiernych stanowią sami wierni, zaś kościół hierarchiczny jest instytucją w dosłownym rozumieniu tego słowa. Miałem na myśli kościół jako wspólnotę wiernych. Tak, kościół hierarchiczny ma strukturę piramidy i tak, zbiera od wiernych pieniądze. Jednak nikt nikomu nie każe dawać komukolwiek pieniędzy,a kapłan nie ma moralnego prawa takich pieniędzy żądać. Zresztą to temat na osobną dyskusję.

Nie wiem co chorego widzisz w etyce i moralności chrześcijańskiej, pisząc o chorej ideologii?

A czy ludzie odrzucający w całości religie wszelakie jako "narzędzia kontroli i zniewolenia" dali kiedyś odpór Tyranii, o której piszesz? Nie są znane mi dane, jakoby antyklerykałowie polscy lub osoby odrzucające całkowicie moralną wartość nauk które niosą różne religie byli statystycznie bardziej skłonni do przeciwstawiania się złu. Są mi natomiast znane liczne przypadki heroicznej obrony prawdy przez ludzi wierzących, z mocnym kręgosłupem moralnym.

Inkwizycja zakończyła działalność w XIX wieku i tą datę mam na myśli jako oficjalny koniec zbrodni Inkwizycyjnych, mających swoje jądro w kościele hierarchicznym. Natomiast indywidualne przypadki np. pedofilii, to już zupełnie inna kwestia, obciążająca osoby dopuszczające się tych przestępstw. Co ma kościół katolicki wspólnego np. z wojną w Iraku, Afganistanie, Syrii i obecnie na Ukrainie?

Cytat:
trzeba być naprawdę wielkim idiotą, żeby wierzyć, że jacyś prymitywni żydzi dwa tysiące lat temu byli w stanie zamordować Boga Stwórcę.
Po raz kolejny wykazujesz kompletny brak wiedzy jeśli chodzi o podstawy wiary chrześcijańskiej...

Podając te linki, odpowiadałem tańczącej na pytanie, gdzie spotka prawdziwych chrześcijan Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 18 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB
Cytat:
Inkwizytorzy już dawno nie żyją, czasy się zmieniły.


Wy katolicy jesteście niesamowitymi ignorantami Smile


"Quantum nobis nostrisque ea de Christo fabula profuerit, satis est omnibus seculis notum.
"Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła". Papież Leon X (1475-1521)


1980 r. - Beatyfikacja jezuity José de Anchieta, który twierdził: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Podczas
beatyfikacji masowego mordercy Indian, papież Jan Paweł II nazwał go apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji
misjonarzy i siebie samego. Nie pierwszy to przypadek wyniesienia zbrodniarza na ołtarze. Osoby przymusowo nawracające na katolcyzm to w uznaniu kościoła nie przestępcy. Ci ludzie ''pomagają poznać Boga''. Oczywiście Jan Paweł II tak uważał i stąd ta beatyfikacja.

Faszyści chorwaccy dokonali rzezi prawosławnych Serbów, Żydów i Cyganów w imię Boga i z pomocą Katolickiego Kościoła.
Wódz ustaszów Ante Pavelic, chciał stworzyć katolicką Chorwację i "nawrócić" prawosławnych Serbów. Polityka Ante Pavelicia zyskała poparcie katolickiego duchowieństwa – prymas Chorwacji, arcybiskup Alojzy Stepinac oświadczył, że w przemianach w
kraju dostrzega "rękę Boga"
. Dnia 18 maja 1941 Pavelic, został przyjęty na audiencji w Watykanie przez papieża Piusa XII,
który udzielił mu błogosławieństwa.

W dniu 6 czerwca 1941 roku Ante Pavelić spotkał się z Adolfem Hitlerem, z którym omawiał możliwość wysiedlenia większości Serbów z Chorwacji i zastąpienia ich Chorwatami i Słoweńcami, mieszkającymi na terenach okupowanych przez III Rzeszę. Do końca wojny Ante Pavelić realizował swój program wyrugowania z NDH mniejszości zarówno narodowych, jak i religijnych i stosował wobec nich politykę ludobójstwa. Jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne, głównie za masowe mordy na prawosławnych Serbach, Żydach i Cyganach. Z jego rozkazu zamordowano kilkaset tysięcy osób, często stosując takie metody, jak wyłupywanie oczu, odcinanie kończyn, wyrywanie z ciała jelit i innych organów. Podcinano gardła specjalnymi nożami, rozbijano głowy młotkami i prętami. Wiele osób spalono żywcem. Opisanymi brutalnymi metodami faszystowscy ustasze mordowali dzieci na oczach rodziców, a dopiero po oprawieniu dzieci mordowali rodziców.
Ucieczka i Pomoc Kościoła
W maju 1945 roku Pavelić uciekł z NDH. Skutecznie ukrywał się, dzięki pomocy kleru chorwackiego (Krunoslav Draganović) oraz administracji watykańskiej. Najpierw schronił się w austriackich klasztorach w Bad Ischl i w Sankt Gilgen, a następnie w przebraniu zakonnika dotarł do Włoch. W maju 1946 roku amerykański kontrwywiad (CIC) wykrył, że Pavelić mieszka "w pobliżu Rzymu, w budynku pod jurysdykcją Watykanu"[/b]. Ante Pavelić bywał również w Castel Gandolfo, gdzie mieści się letnia rezydencja papieża. Zmieniał miejsca pobytu, np. mieszkał na Via Giacomo Venezian w budynku będącym własnością Kościoła katolickiego, gdzie dzielił pokój ze słynnym bułgarskim terrorystą Iwanem Michajłowem, z którym w 1934 roku wspólnie organizował zamach na króla Jugosławii. Gdy wyjeżdżał z domu, korzystał z samochodu z watykańską rejestracją. Według CIC, Pavelić często spotykał się z watykańskim podsekretarzem stanu Giovannim Montinim, późniejszym papieżem Pawłem VI.
Jesienią 1947 roku poglavnik Ante Pavelić uciekł z Europy, w czym pomagały mu fałszywe dokumenty, otrzymane od watykańskiego
biskupa Aloisa Hudala. Biskup Alois Hudal otwarcie przyznawał, że pomógł wielu nazistowskim zbrodniarzom,
którzy, jego zdaniem, "często byli całkowicie niewinni". W swoich dziennikach pisał: "dzięki fałszywym dokumentom wielu z nich uratowałem. Mogli się wymknąć prześladowcom i uciec do szczęśliwszych krajów". - Alois C. Hudal, Römische Tagebücher.
Lebensbeichte eines alten Bischofs, Leopold Stocker 1976, s. 21, cytowane w: Daniel J. Goldhagen, Niedokończony rozrachunek, Wydawnictwo Sic! 2005, s. 185.
Pod przybranym nazwiskiem jako Pablo Aranyos na pokładzie włoskiego statku dotarł do faszystowskiej Argentyny. W Buenos Aires w lipcu 1956 roku założył skrajnie antykomunistyczny, skrajnie prawicowy i antyjugosłowiański Chorwacki Ruch Wyzwoleńczy. W Argentynie mieszkał nie niepokojony do czasu, gdy w kwietniu 1957 roku został postrzelony w Buenos Aires przez nieznanego sprawcę. Zamach ten przypisuje się jugosłowiańskim służbom
bezpieczeństwa UDBA. Zagrożony ekstradycją do Jugosławii, przeniósł się do Madrytu, gdzie zmarł, opatrzony błogosławieństwem papieża Jana XXIII.
http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka.....mordy.html

W czasach profaszystowskiego Niepodległego Państwa Chorwackiego (NDH), katolicki arcybiskup Alojzy Stepinac, który w tym
wymusił zmianę wiary na 250 tysiącach tamtejszych Serbów i za to papież Jan Paweł II wyniósł go na ołtarze 1998.

Pius XI nie lubił Mussoliniego i nie ufał mu. Prywatnie nazywał go "szatańskim pomiotem". Jednak uległ pokusie. Zdecydował się usankcjonować państwo faszystowskie w zamian za dobra doczesne. Chrystus mógł odrzucić taką ofertę, jednak nie jego namiestnik. Odmowa oznaczałaby ruinę Kościoła. Papież właśnie otrzymał wyniki kontroli na temat sytuacji finansowej Stolicy Apostolskiej. Nie mogły być gorsze. Wezwał w związku z tym do siebie kardynałów Gaspariego i Pacellego (przyszłego Piusa XII), żeby omówić z nimi ostateczny kształt porozumienia z Mussolinim. Pacelli przypomniał mu, że we wstępnej rozmowie Duce obiecał Watykanowi 50 milionów dolarów w obligacjach państwowych, a ponadto wiele innych korzyści, wśród których
szczególnie ważne było uznanie suwerenności Watykanu. Mimo to papież stwierdził jednak, że poza wpłatą do skarbca watykańskiego trzeba będzie zażądać wpłacenia pokaźnej kwoty na jego prywatne konto. Po zakończeniu narady papiescy doradcy wysłali pilną wiadomość do Mussoliniego. "Dla dobra obu stron, Państwa i Kościoła" - stwierdzili w liście - "kwestia watykańska musi być rozwiązana przed najbliższą środą popielcową".

Mussolini bez wahania przystał na postawione mu warunki. Ceremonię wyznaczono na 11 lutego 1929 roku w Pałacu Laterańskim. W imieniu rządu podpis pod konkordatem złożył sam Duce, w imieniu papieża zaś, odziany w purpurową szatę w średniowiecznym stylu, kardynał Gasparri. Zakończenie ceremonii, która miała trwać kilka godzin, nastąpiło już po 45 minutach, co obwieściły światu dzwony rzymskich kościołów. Ze wszystkich zakątków globu napływały depesze gratulacyjne. Przewodniczący brytyjskiej Izby Gmin wydał oświadczenie, w którym stwierdził m.in., że "jest zachwycony rozsądnym kompromisem, jaki Signor Mussolini zawarł z papieżem". Włochy były naprawdę zjednoczone. Kościół zawarł przymierze z państwem. Nowe cesarstwo
rzymskie, wymarzone przez Mussoliniego i członków jego faszystowskich bojówek, stawało się rzeczywistością.
W Berlinie Adolf Hitler z zadowoleniem przyjął wiadomość o podpisaniu traktatów laterańskich. 22 lutego 1929 roku, w "Volkischer Beobachter" ukazał się artykuł, w którym przyszły kanclerz stwierdzał: "Fakt, że Kościół zawarł pokój z faszyzmem oznacza, że nowe ruchy polityczne cieszą się większym zaufaniem Watykanu niż liberalne demokracje, z którymi nigdy nie mógł znaleźć wspólnego języka".
Od tamtego momentu datuje się wychwalanie Mussoliniego przez włoskich purpuratów, a także przez papieża. Dziekan tak zwanego Świętego Kolegium, kardynał Vannutelli, już wówczas stwierdził, że Mussolini został wybrany jako ten, który ocali naród i przywróci mu pomyślność [3]. Papież nie zaprotestował ani jednym słowem, gdy faszyści zaatakowali członków partii katolickiej, dopuściwszy się morderstw, a wśród ofiar znaleźli się również kapłani, między innymi ksiądz Minzoni [4]. Kiedy zaś Mussolini chciał wiosną 1923 roku, poprzez zmianę ordynacji wyborczej, wyeliminować parlament i zaprowadzić dyktaturę, który to zamiar spotkał się z gwałtownym sprzeciwem także ze strony partii katolickiej, papież wymusił na jej przywódcy, sycylijskim księdzu Sturzo ustąpienie, co nastąpiło 9 czerwca 1923 roku, a ponadto zalecił rozwiązanie partii [5]. Wyżsi duchowni katoliccy chwalili Mussoliniego i jego politykę; mało tego, arcybiskup Florencji, kardynał Mistrangelo, uściskał go dziesięć dni później i nawet ucałował w oba policzki [6].
Mussolini Mussolini z dostojnikami kościelnymi, tuż po podpisaniu konkordatu.Po podpisaniu konkordatu Pius XI nazwał Mussoliniego „człowiekiem zesłanym przez Opatrzność" i „obrońcą wiary". Konkordat z Włochami stał się również wzorem dla tego, podpisanego 4 lata później z hitlerowskimi Niemcami. Po podpisaniu konkordatu cieszyły się całe Włochy, szczególnie duchowieństwo, które niewątpliwie zyskało i w podzięce odprawiało msze za ukochanego Duce. Papiestwo wreszcie odniosło znaczący sukces we Włoszech po porażce roku 1870.
http://bracia.racjonalista.pl/historia/dzisiaj/zdaniem/darmus.html
Włoski dyktator Benito Mussolini wypłacił wówczas 1,75 miliarda lirów tytułem "odszkodowania" za utracone w 1870 roku włoskie terytoria Watykanu.
Tyle właśnie właśnie Mussolini zapłacił Watykanowi za swoje poparcie Smile

A tu na sam koniec ksiądz Natanek na podstawie książki byłego Jezuity Malachi Martin Dom smagany wiatrem wygłasza kazanie :

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:33, 19 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech! Tylko pomarzyć można sobie.

No fajnie, że pojawił się Braun, który ma dużo odwagi w mówieniu, ma wiedzę o świecie i Polsce i świadomość polityczną na obecne czasy.
Tylko niepotrzebnie lansuje katolicyzm. Czyli instytucję watykańską. W sprawach bożych mógłby spokojnie rozgraniczać chrześcijaństwo i etykę lansowaną przez Chrystusa, od mafijnej instytucji, jaką jest od zarania aż do dzisiaj Watykan.

Myślę, że warto popierać mu wejście na listę prezydentów. Zaś jak będzie kandydatem, to w kampanii wyborczej stawiać mu pytania konkretne. Ot choćby np. w sprawie intronizacji Lucyfera w stolicy Watykanu, o której mówi Ks. Natanek w powyższym filmie.
Jakby Braun wszedł na listę, to będzie dobra okazja, aby stawiać mu wiele pytań i obserwować jak jego inteligencja i dobra retoryka, radzi sobie z trudnymi zagadnieniami. Czy wie on coś więcej niż mówi, czy nie ma wiedzy w pewnych obszarach.

Na razie trochę go posłuchałem. Ciekawy jestem jego wypowiedzi w sprawach systemu pieniężnego. Na razie jeszcze na ten temat się nie natknąłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 19 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB napisał:
Mirkas, dużo jadu i nienawiści bije z Twoich postów.

Zapewniam cię, że nie było tam ani jadu, ani nienawiści, a tylko trochę ostry język. Biorąc pod uwagę skalę zbrodni dokonanych przez chrześcijan w przeszłości i dokonywanych obecnie, to i tak mój język jest bardzo łagodny, łagodniej już nie potrafię. Nie oczekujesz chyba, że będę głaskał po główkach tych zwyrodnialców, pedofili, morderców, kłamców i złodziei oraz tych co im sprzyjają, bronią ich, popierają i w ten sposób dają im siłę, czy wręcz jak twierdzisz "stanowią Kościół"?

Jest permanentna wojna i albo jesteś po stronie dobra albo zła, coraz trudniej jest być neutralnym, a wręcz nie da się żyjąc w systemie, będąc trybikiem. Może jacyś pustelnicy, dzikie plemiona... a i to nie, bo skutki niszczenia planety odczują, są ofiarami, a ciężko powiedzieć o ofierze, że jest neutralna.

Co do Korwina, to aby być uczciwym wobec niego, muszę przyznać, że jest trochę..., albo bywa czasem anty-systemowy:
"Janusz Korwin-Mikke w telewizji ukraińskiej o wojnie na Ukrainie, polskie tłumaczenie, 13.03.2015 "

czyli wyrywa się z głównego ścieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:21, 19 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Cytat:
erdecznie zapraszamy na debatę antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP w niedzielę 22 marca 2015, o godz. 12:oo w auli – ul. Chmielna 9 w Warszawie oraz dyskusję na temat zjednoczenia tych środowisk, które dążą do obalenia systemu zainstalowanego w Polsce w 1989 roku i utworzenia jednej, wspólnej listy wyborczej w jesiennych wyborach do Sejmu RP.

http://3obieg.pl/debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta-rp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konbie




Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 28
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 06:25, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czytam tak wasze wypowiedzi i powiem wam przykro się na to patrzy od dawna przeglądam te forum i z dużą większością waszych wypowiedzi się zgadzam oglądam kanały "michalxl600"(650 też) i "Ripsonar News" i zgadzam się w większości z waszymi poglądami i wiele się od was dowiedziałem za co jestem wam wdzięczny mam 21 lat i próbuję jak to tylko możliwe zrozumieć ten świat i powoli zaczyna mi się to wszystko krystalizować ale przykro się patrzy jak traktujecie jednego z kandydatów z tego tematu mianowicie pana Mariana i rozumiem was że po całej tej obłudzie którą sypią kandydaci niezbyt chce wam się wgłębiać w ich postulaty ale postaram się wam przybliżyć tę osobistość sprawdziłem pana Mariana i za cholerę nie mogę znaleźć skazy na tym człowieku pochodzi z rodziny katolickiej (ale nie przesadnie) jego historia jest przejrzysta włącznie z dziadami i pradziadami i ich pochodzeniem nie jest on związany z niczym co miało by choć cień powiązań z żydami czy masonerią (oprócz kandydowania przy boku korwina) ale potem jak zobaczył że korwin skłóca ludzi rozwiązuje i zakłada partie odszedł i wstąpił do RN wyznaje wartości szlachetne i mówi podobnie jak wy tutaj też mówi że ukraina nie jest naszym sojusznikiem(nie wyklucza możliwości bycia w przyszłości) dostrzega że np Łukaszenka się z nami chce dogadać i stworzyć jakąś unie celną albo stworzyć coś na kształt schengen Polsko-Białoruskiego pan marian mówi że wpierw pojedzie na Węgry a zaraz potem do mińska mówi tak jak wy że polska nie powinna się wychylać że nie powinna robić za pachołek zachodu mówi tak jak wy że Polacy nie powinni przelewać krwi za Polskę tylko ją budować bo zbyt wiele inteligencji zginęło podczas wojny też tak jak wy uważa że zachód niszczy nas swoimi kredytami bankami i korporacjami pan marian mówił sam o tym że zachodnie duże koncerny,markety i banki powinny być obłożone podatkiem które zniechęcał by żydostwo do okradania Polaków on tak ja wy mówi o tym że powinniśmy się próbować dogadać z Rosją i chinami że powinniśmy czerpać trochę z lewa(zachód) trochę z prawa(wschód) on tak jak wy mówi o tym że to wszystko gra w której polska powinna grać TYLKO O SWÓJ INTERES ewentualnie za czyiś ale za odpowiednią zapłatą Z GÓRY, większość co wy mówicie mówi też on tylko że mniej radykalnie musicie go zrozumieć że jak by mówił tak jak wy to lemingi by nic nie zrozumiały i uznali by go za psychicznego stara się to ubrać w słowa możliwe do przemielenia przez przeciętnego leminga on też mówi że Urban robi dobrze i chce robić podobnie też chce opodatkować zachodnie koncerny i zlikwidować wszystkie podatki(ludności i małych firm) które nie zagrożą płynności finansowej państwa(oczywiście stopniowe wypieprzanie urzędników) ale pan marian robi coś czego nie robił dotychczas żadne polityk mianowicie Daje Słowo Honoru! w wielu kwestiach takich jak nie okradanie podatników też mówi o patologi zadłużania się Polaków nie wiem co jeszcze mógł bym porównywać ale jest tego multum chcę wam tylko pokazać że obejrzenie większej ilości jego wywiadów mogło by wam rozjaśnić co to za kandydat i nie był by to czas stracony różnica między nim a innymi postkomunistycznożydowskimi kandydatami jest taka że oni w nerwach mówią coś po czym potem muszą przepraszać i gryźć się w język dla tego unikają zdenerwowania a jak pan marian zaczyna mówić w nerwach to płynie szczera chęć i nadzieje z głębi serca przykład niżej, ten post nie ma na celu agitacji wyborczej nie ma na celu was przekonywać do tego kandydata tylko proszę a byście przejrzeli co ten kandydat mówi i co ma do zaoferowania jego tok patrzenia na problemy i jego pomysły na jego rozwiązanie proszę was a byście popatrzyli na niego z czystej karty dam wam poniżej przykład ponieważ autor dał byle debatę z losowania google


tutaj debata już trochę starsza na temat pisu w której tłumaczy co i jak(w sporych emocjach widać że mówi z serca) warto dodać że pan marian otwarcie mówi iż uważa że pis dostało koncesję na udawanie prawicy w Polsce przy okrągłym stole podobnie jak wy Wink
https://youtu.be/B6FiHOSI4jI


kolejne nagranie jest dość długie ale bardzo ale to bardzo treściwe na początku trochę nudne ale potem jest bardzo ciekawe mówi potem między innymi "nie czuję się gorszy od żadnego niemca mało tego uważam ich za barbarzyńców i skurwysynów którzy potrafili atakować.....reszta w filmie:D " mówi jasno i konkretnie nie boi się powiedzieć co myśli, jedyny z tych pseudo prawicowych kandydatów, polecam obejrzeć całość mówi też o rosji,ukrainie,francji i o całym tym burdelu UWAGA: W FILMIE JEST SPORO WULGARYZMÓW
https://youtu.be/u3HHX7WuuPs


tutaj trochę dla ocieplenia wizerunku zapodaje filmik z wywiadu z jego domu
https://youtu.be/D6VPpvtZaS4


tutaj kolejny jeden z wielu wywiadów na konkretne tematy
https://youtu.be/Zs0RK2Lb4d0


tutaj bardzo dobry materiał
https://youtu.be/L0SXOC6Q-Ug



polecam wam jeśli chcieli byście więcej wywiadów z tym panem to na profilu idz pod prąd jest więcej takich spotkań i co tydzień są nowe można zadać pytanie i możliwe że pan Chojecki zada je panu Marianowi więc mogli byście spytać co was tam nurtuje i co myśli o tym pan marian
https://www.youtube.com/user/idzpodprad/videos



musicie też mieć na uwadze że pan marian nie ma dostępu do danych wywiadowczych i wszystkie jego przemyślenia pochodzą z jego mózgu jest to człowiek starszej daty i on nie zagląda na takie strony jak te a wszystkie informacje pochodzą z tvn tak więc jak na człowieka oglądającego tvn i tak jest nadzwyczaj inteligentny

on jako jedyny kandydat mówi tak jak wy że powinno się sprzedać wszystkie mało znaczące firmy państwowe jak np nfz ale nie powinniśmy sprzedawać kluczowych spółek i kluczowych terenów tak jak wy mówi że elektrownie,kopalnie,linie wysokiego napięcie, czy gazoporty mówi że to powinno być państwowe jako jedyny dostrzega że sprzedawanie takich rzeczy jest zagrożeniem dla polski bo przecież na tak zwanego słupa może kupić te kopalnie,linie każde państwo albo grupa żydostwa potem wystarczy podnieść opłaty za przesył prądu i tyle z suwerenności dostrzega dokładnie to co wy nie mówi że powinniśmy wszystko sprzedać (tak jak to mówi korwin)

a co do ludzi którzy mówią że i tak się nie dostanie sam pan marian mówi że w tej kampanii chodzi o rozgłos bo 90% społeczeństwa wo gule nie wie że istnieje ktoś taki jak pan marian z takimi poglądami a jak pan marian zbierze podpisy i zacznie kandydować to tvp będzie musiało go zaprosić na debatę wtedy więcej ludzi się o nim dowie zobaczy jego poglądy(podobne do waszych) i wejdzie na internet zobaczyć kim ten marian jest o to chodzi a jeśli jeszcze pan marian dostanie więcej niż 5% to ludzie nie będą się bali zagłosować w wyborach parlamentarnych nikt nie będzie sobie mówił że nie będę głosował na RN bo to strata głosu "i tak się nie dostaną" wtedy ludzie zagłosują bo zobaczą że w wyborach prezydenckich przekroczyli próg 5% (wiem że w wyborach prezydenckich ten próg nie ma znaczenia ale chodzi o przekaz podprogowy) ludzie przestanę się bać głosować na RN o to gra pan marian

jeszcze odpowiedź dla pana kyoumass który napisał "A co do p. Kowalskiego... no minął się z powołaniem, i powinien dalej obijać mordy na bramkach do klubu" nie wiem czy z takimi ludzi warto jest się wykłócać drogi panie czy zdaje pan sobie sprawę że pan marian był kulturystą to jak ma wyglądać ??? nie rozumiem tej wypowiedzi to co lepiej jak kandydat jest z wąsem i wygląda na postkomunistę koleś jest wysportowany i zdrowy to chyba dobrze bo jak by został naszym prezydentem to by go traktowali jak należy i podchodzili by do niego z szacunkiem. tak w nawiasie chciałbym zobaczyć putina przy marianie :v ściskających sobie dłonie Very Happy

na koniec specjalnie z dedykacją dla pana kyoumass tak wygląda pan marian w garniturze i do tego ma bardzo ładną żonę pierwsza dama jak się patrzy
http://www.scenapolityczna.pl/media/mariankowalski-1024x683.jpg
nie ma czego się wstydzić a jeśli dalej pan uważa że jest to czekamy na pana zdjęcia Wink


jeśli wam się spodobał to tutaj kilka filmów w gratisie
https://youtu.be/Yu7p7GpfLjw


https://youtu.be/7nHrVw6QWPQ


https://youtu.be/3UJg4GWRNsc


https://youtu.be/CEz_9EP5ru4



no i na koniec jestem nowy proszę o trochę rozwagi i wyrozumiałości nie jestem doskonały nie jestem polonistą jeśli coś źle zrobiłem to wybaczcie nie chciałem mile widziana konstruktywna krytyka i inne tego typu jeśli chcesz mnie przekonywać "jesteś głupi ..... bo tak" to sobie daruj mam nadzieje że przyjmiecie mnie do swego grona.



pozdrawiam bez odbioru Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:11, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) Mirkas, co do Korwina to zakładam, iż zakładasz, że to systemowy agent podstawiony, by utylizować prawą niePiSową część społeczeństwa. Niestety ja nie mogę znaleźć na to dowodów, a uwierz mi, bardzo chciałbym. Bo poza tym to publicysta/polityk/szachista/brydżysta/cybernetyk/patriota głoszący dość archaiczne konserwatywno-liberalne poglądy, które mimo wszystko miałyby zdrowotny wpływ na kraj zwany Polską. Efekt byłby tymczasowy, więc by zachować homeostazę systemu w ciągu kilku lat trzeba by było wymienić władzę.

2) Co do prezydentów o chrześcijańskich poglądach/chrześcijańskim wyznaniu, to musimy wziąć pod uwagę, że taka oto specyfika naszego kraju, że kandydaci będą "wierzący" bardziej lub mniej. Wy tu o "złym" kościele, ale to nie jest związane z tematem, dopóki ktoś nie udowodni, że któryś z kandydatów jest agentem Watykanu. Dla przykładu Grzegorz Braun jest bojkotowany przez środowisko kościelne, Tv Trwam również go nie zaprasza. Oto w jak prymitywny sposób Gość Niedzielny próbuje go zwalczać : http://gosc.pl/doc/2395536.Hufce-Brauna
Tak czy siak, większość z kandydatów deklaruje się bronić Polski przed mrocznymi siłami (żydzi, watykan, niemcy, rosja, stany) tylko nikt otwarcie nie potępia watykanu, z prostej przyczyny: z automatu traci 80-90% potencjalnych wyborców.

3) Marian Kowalski jest jak najbardziej w porządku! Ja zagłosuję na kogoś innego dlatego, że realistycznie mała jest szansa Mariana na dobry wynik, gdyż większość ludzi postrzega przez pryzmat stereotypów i widząc pana Kowalskiego mają złe skojarzenia. Niestety, ale tak to już jest.

4) Kukiz się rozkręca, coś czuję, że ma coraz większe szanse na nieoczekiwanie wysoki (jak na niego) wynik.

5)
Mirkas napisał:



Ciekawie się zapowiada.


APEL : Może tak mniej pierdolenia o watykanie? (absolutnie nie neguje złych występków tej instytucji, zwalam je tylko na tych co ją zinfiltrowali) A może tak więcej o ewentualnych wadach i walorach kandydatów? Oczywiście wpierw każdego należy rozpatrzyć czy ma jakieś brudne koneksje, czy jest złowrogim kanałem wpływu. Wszelkie dowody mile widziane, bo uwierzcie mi, też szukam... Bez efektów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek
Cytat:
APEL : może mniej pierdolenia o złym watykanie?


a może każdy czynić to co uważa w danym momencie za słuszne czy też nie ? Smile

Oczywiście że może, więc tak czynię.

A Ty sobie apeluj jak już musisz... ( jak mus to mus)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No spoko, ale ja naprawdę nie widzę związku między tymi tematami. Najpierw proszę o wyjaśnienie w niby jaki sposób "kościół" ma wpływać na polską gospodarkę rękami Grzegorza Brauna czy też Andrzeja Dudy?
A i słowo "pierdolenia" zmieniłbym na "dywagacji", żeby miało mniej rażący wydźwięk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z budżetu państwa na potrzeby Kościoła katolickiego idzie rocznie ponad 1,8 mld złotych. Te przywileje gwarantuje Kościołowi konkordat.

Zgodnie z konkordatem, z budżetu utrzymywani są także kapelani w szpitalach w wojsku i innych służbach mundurowych. W 2011 roku wydano na nich blisko 27 mln złotych.

To nie wszystko. W konkordacie państwo zobowiązało się także do pomocy w remontach zabytkowych kościołów i budynków kościelnych. Na ten cel państwo przekazuje co roku ponad 26 mln złotych.

Rząd dotuje Fundusz Kościelny kwotą około 90 mln złotych rocznie. Ze środków funduszu finansowane są dopłaty do składek emerytalnych, rentowych i wypadkowych duchownych. Księżom fundusz finansuje je w 80 procentach. Misjonarze i członkowie zakonów dostają 100 procent dofinansowania.

110 mln zł z budżetu państwa i Mazowsza pochłonęła Świątynia Opatrzności Bożej, bo chociaż prawo nie pozwala władzom publicznym budować kościołów, znalazł się wybieg - dotowanie ulokowanego w świątyni muzeum Jana Pawła II.

PORÓWNANIE


Dla porównania – prawie 16 razy więcej niż na Kościół w 2013 roku państwo wyda w 2014 r. na MON – jego budżet wynosi 32 mld zł, z czego 8 mld zostanie wydane na zbrojenia.

1,8 mld to jednocześnie ok. 13 razy więcej, niż co roku z polskiego budżetu idzie na partie polityczne.

Z kolei kwota 456 739 tys. zł, czyli tyle, ile wynoszą roczne koszty zatrudnienia duchownych w administracji centralnej, to niemal tyle samo, ile w budżecie na 2013 rok rząd zaplanował na remont i przebudowę ok. 5 tys. dróg lokalnych (wedle portalu Biznes.pl na ten cel przeznaczono 500 mln zł).

http://kkpp.blox.pl/2014/07/Ile-kosztuje-nas-konkordat.html
http://kkpp.blox.pl/html
http://natemat.pl/100229,ile-polskie-pan.....ialne-dane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, ale ja zakładam, że to źli agenci wpływu wyprowadzają sobie kupę pieniędzy pod przebraniem księży. Siły zła są obecne wszędzie, lecz wierzę, że i w kościele są szlachetni ludzie. Poza tym podałem argument, że to naczelne środowisko kościelne tępi Brauna, radio maryja, trwam, gość niedzielny są przeciwko niemu i promują Dudę. Agentura obsadziła naczelne instytucje, ale są miejsca w Polsce w których księża robią to co trzeba, czyli robią coś dobrego. Bo nie wszystko jest złe w 100%. Dalej brak mi tu relacji między obiektami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:17, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek napisał:
Super, ale ja zakładam, że to źli agenci wpływu wyprowadzają sobie kupę pieniędzy pod przebraniem księży. Siły zła są obecne wszędzie, lecz wierzę, że i w kościele są szlachetni ludzie. Poza tym podałem argument, że to naczelne środowisko kościelne tępi Brauna, radio maryja, trwam, gość niedzielny są przeciwko niemu i promują Dudę. Agentura obsadziła naczelne instytucje, ale są miejsca w Polsce w których księża robią to co trzeba, czyli robią coś dobrego. Bo nie wszystko jest złe w 100%. Dalej brak mi tu relacji między obiektami.


no cóż ja na to mogę ?

Może odpowiem po katolicku :
"Słuchem słuchać będziecie, a nie pojmiecie; i patrząc patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. "

Mt 13,1-23
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 20 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:


Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) - muszę przyznać, iż zaskoczyło mnie, że on też będzie w polskim House of cards (100 tys podpisów już ma). Świadomy obywatel w akcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 21 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
Z budżetu państwa na potrzeby Kościoła katolickiego idzie rocznie ponad 1,8 mld złotych. Te przywileje gwarantuje Kościołowi konkordat.


Ogromnie ciekawi mnie to, czy Polska kiedyś doczeka się finansowania wspólnot religijnych wyłącznie z podatku kościelnego. Skoro ok. 40% całego społeczeństwa to praktykujący katolicy, to nie powinien istnieć problem z zebraniem comiesięcznej działki w wys. powiedzmy 1-2% dochodów.

konbie napisał:
ale przykro się patrzy jak traktujecie jednego z kandydatów z tego tematu mianowicie pana Mariana




Czyżby niejaki Marian K. ścigał się w buractwie z Komorowskim Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wainmore




Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 21 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczka, nie wiem czy to czaisz, ale tu chodzi o to że "badania publiczne" zakładają zerowy wynik jego poparcia... jak wiadomo badania są robione bardzo często według określonego mamoną kryterium. To samo tyczy się innych kandydatów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 00:44, 22 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wainmore napisał:
Kaczka, nie wiem czy to czaisz, ale tu chodzi o to że "badania publiczne" zakładają zerowy wynik jego poparcia... jak wiadomo badania są robione bardzo często według określonego mamoną kryterium. To samo tyczy się innych kandydatów.


To prawda, że sondaże bardzo często bywają niewiarygodne i przeprowadzane na zlecenie, ale można odnaleźć takie, które dają mu np. 1% poparcia, czyli więcej min. od Grodzkiej i na poziomie Jarubasa z PSL-u. W ostatnich wyborach RN zebrał jakieś 2% głosów, więc tego rezultatu z pewnością nie można uznać za szokujący.

A propos rzeczywistego poparcia :

"Sondaż wyborczy: PiS - 7,4%, PO - 6,9%, SLD - 1,8%, PSL - 1,2%

Sondaż TNS Polska przeprowadzony w dniach 13-18 marca 2015 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 971 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat wykazał, że zdecydowany zamiar wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało jedynie 23 procent Polek i Polaków. Spośród nich 19 procent nie było zdecydowanych, na kogo by zagłosowało.

Spośród tych 23 procent wspólna lista Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Polski Razem Jarosława Gowina mogłaby liczyć na 32 procent głosów (wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do lutego). PiS, SP i PR cieszą się więc wspólnie poparciem około 7,4 proc wszystkich obywateli.

Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 30 procent (spadek o 3 pkt. proc. w porównaniu z lutym) z 23 procent głosujących. Społeczne poparcie partii rządzącej obecnie wynosi więc według prezentowanego sondażu 6,9 procent obywateli.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z poparciem 8 proc. głosujących (spadek o 1), czyli 1,8 proc. ogółu dorosłych Polek i Polaków, a także PSL z poparciem 5 proc. głosujących (spadek o 3), czyli 1,2 proc. wszystkich uprawnionych do głosowania.

Wśród pozostałych partii, o które pytano w badaniu, po 2 proc. głosów uzyskały partie: KORWiN oraz Twój Ruch (wzrost o 1), a po 1 proc. - Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy. W każdym przypadku oznacza to poparcie poniżej 0,5 proc. uprawnionych do głosowania."


http://lewica.pl/?id=30411&tytul=Son.....SL---1,2%-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 22 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z pełnym przekonaniem to jednym kandydatem, za którego mógłbym dać sobie rękę uciąć i z 99% prawdopodobieństwem rękę bym zachował to Kornel Morawiecki. Niestety to już starszy człowiek po zawale, którego niewątpliwej uczciwości przez dekady Polacy nie zobaczyli i wątpię, że zobaczą.
Jeśli idzie o resztę to już ręki bym na stół pod tasak nie położył, ale dodam parę zdań o wybranych.
Co do Kowalskiego to poglądy w sferze międzynarodowej racjonalne, ale to można powiedzieć o wielu anty-systemowych kandydatach, którzy po prostu wyciągają wnioski a nie dostają dyrektywy. Z drugiej strony postać imć Zawiszy po prostu na wiele setek kilometrów odrzuca mnie od całego RN, co również rzutuje na moje podejście do o wiele bardziej rozgarniętego i mniej cwaniakującego oraz próbującego robić za polityczną prostytutkę Kowalskiego. Przechowywanie takiej kreatury jak Zawisza, choćby po jednym jego wyskoku, wskazuje że jednak członkowie RN mają pewne problemy z wyciąganiem wniosków.
Co do Korwina to jaki jest każdy widzi i widział nie raz i nie dwa. Można się z nim nie zgadzać w wielu kwestiach, ale z drugiej strony w wielu innych kwestiach nie sposób wnosić sprzeciwów. Jak mówił już Kisielewski lepszy to partner do brydża, niż do polityki. Jednak w tym wieku swojego happenigowego stylu na pewno nie zmieni.
Natomiast Kukiz to człowiek ludu, który ludzi słucha a to widać po tym, co pisze i mówi, a to jest bardzo ważne. Z wszystkich kandydatów anty-systemowych niewątpliwe mający szansę na najlepszy wynik przede wszystkim, iż skupia się na clue sprawy, czyli zmiana systemu jakkolwiek, kiedykolwiek byle zmiana - oczywiście on podaje swoją koncepcję, czyli JOW - ale zmiana jest po prostu konieczna i to jak najszybciej, bo z tym systemem to idziemy w model grecki w wersji optymistycznej a pesymistycznej model wojenno-przedwojenny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:18, 22 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Głos z Ameryki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wybory prezydenckie - antysystemowi kandydaci
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile