W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wybory prezydenckie - antysystemowi kandydaci  
Podobne tematy
Kukiz 103
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 24420
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 09:38, 08 Mar '15   Temat postu: Wybory prezydenckie - antysystemowi kandydaci Odpowiedz z cytatem

Wątek poświęcony kandydatom na prezydenta RP wywodzącym się spoza obecnego, skostniałego układu polityczno-medialno-sondażowego. Jak sami podkreślają ich celem jest przede wszystkim dostanie się do mediów ze swoim ‘antysystemowym’ przekazem.
Zapraszam do dzielenia się informacjami.

-Grzegorz Braun
-Waldemar Deska (Partia Libertariańska)
-Marian Kowalski (Ruch Narodowy)
-Paweł Kukiz
-Dariusz Łaska (Wspólnota Patriotyczna Solidarnej Deliberacji)
-Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia)
-Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy)

Kilka filmików:
Jacek Wilk i Marian Kowalski


Grzegorz Braun


Paweł Kukiz


Jacek Wilk i Waldemar Deska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 08 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem





Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 08 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe tylko co robił na Majdanie? No bo chyba nie popierał Banderowców?



W najlepszym przypadku, to podejrzewam, że nie wiele rozumie z tego co się dzieje w Polsce, na świecie (chociaż i tak dużo więcej niż typowy telewidz, który wierzy w demokrację - bo Kukiz dostrzegł, że jest partiokracja, ale jak na świadomość ludzi na tym forum, to trochę mało).

Cytat:
Kukiz zwracał uwagę na problem nacjonalizmu ukraińskiego i obojętności rządu w Kijowie wobec jego rozwoju:

Zauważyłem, że Polska zażarcie włącza się w sprawę ukraińską. Tymczasem szczególnie na zachodzie Ukrainy, organizuje się marsze ku czci Stefana Bandery. I nie ma w tej sprawie reakcji rządu ukraińskiego - mówił. Dla mnie, czyli dla kogoś, kogo rodzinę wyrżnięto tam w pień, jest to coś niezrozumiałego. Jestem chrześcijaninem, ja wybaczam, ale nie zapominam - dodał.

Kukiz odniósł się do kwestii dozbrajania Ukrainy. Absolutnie ani jednego naboju - powiedział. Pomoc humanitarna, owszem, w Donbasie oraz dla tamtejszych Polaków, ale żadnej broni nie powinniśmy dostarczyć Ukrainie. Jestem przeciwnikiem pomocy militarnej - zaznaczył kandydat na prezydenta. Niech Francuzi i Niemcy dostarczają broń, ci którzy rozmawiają w tej sprawie - dodał. Według Kukiza Polska powinna przestać dawać się rozgrywać przez mocarstwa:

Powinniśmy skończyć z rolą frajera w grze mocarstw. Frajera, który jest rozgrywany przez inne państwa. Jesteśmy traktowani jak Głupi Jasio - twierdzi. Dopóki nie jesteśmy siłą w regionie, dostosujmy się do sytuacji - zaznaczył Kukiz.

żr: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?.....e-mocarstw

Czyżby amnezja?
"Zauważył, że Polska zażarcie włącza się w sprawę ukraińską."
A jego wystąpienie na Majdanie, nie było włączaniem się w sprawę ukraińską?

I to w jakim towarzystwie krawatorzercy i miszcza boksu:


Tego się nie spodziewałem - Paweł Kukiz wykrzykujący na Majdanie hasło banderowskie: "Sława Ukrainie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:37, 10 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amnezja? A czemu? Przecież jak majdan trwał to wiadomo, że jakiś swój udział mieli narodowcy z prawego sektora,czy swobody ale to był tylko procent ogółu, wprawdzie bardzo istotny. Nie wiadomo jednak było, że po majdanie kijowska władza ustanowi święto UPA, nie wiadomo było,że struktury narodowcow rozrosną się do tego stopnia, że będą posiadali własną mini armię itp itd. Po prostu Kukiz sympatyzowal ze zwykłymi ukraincami chcącymi trochę wolności, obecnie gdy sytuacja jest bardziej jasna, choć wciąż mało klarowna, pan Paweł zaczął trochę krytyczniej patrzeć na rezultat.
Na liście brak Korwina i Kornela Morawieckiego.
Mam nadzieje,że Braun uzbiera te podpisy. Tak myślę, że Wilk Kukiz i Kowalski również zbiorą, reszta jest mocno wątpliwa. Mam nadzieje, ze polityczne śmiecie typu Grodzki czy Nowicka nie zbiorą podpisów i nie będą zamulać czasu antenowego.
Ps. 1990 Stanislaw Tyminski - hasłem naszym zgoda będzie
2015 Bronisław Komorowski - zgoda i bezpieczeństwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 09:31, 10 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nic do Pawła Kukiza nie mam, życzę mu żeby uzbierał podpisy i uzyskał jak najlepszy wynik.
rymek napisał:
Po prostu Kukiz sympatyzowal ze zwykłymi ukraincami chcącymi trochę wolności, obecnie gdy sytuacja jest bardziej jasna, choć wciąż mało klarowna, pan Paweł zaczął trochę krytyczniej patrzeć na rezultat.

Ze zwykłymi Ukraińcami chcącymi trochę wolności, to sympatyzowali (i niektórzy dalej sympatyzują) ludzie, którym kłamliwe obce media wyprały mózgi.
Po kimś, kto ubiega się o najwyższe stanowisko w państwie należałoby oczekiwać czegoś więcej, lepszej orientacji politycznej, społecznej, międzynarodowej... A zwłaszcza od kandydata, który uważa się za anty-systemowego.

rymek napisał:
Na liście brak Korwina

Bo on nie jest anty-systemowy, a tylko system go na takiego promuje.
System, tzn. ci co za nim stoją, decydenci, ta mafia, o której mówi Wojciech Sumliński nie dopuści do władzy nikogo spoza. Nie pozwoli, żeby ktoś taki chociażby zbliżył się do drugiej tury. Oni dbają o to by iluzja demokracji została zachowana, stąd tacy ludzie jak Korwin są utrzymywani jako pozaparlamentarna "opozycja", by przyblokować ewentualną potencjalną prawdziwą opozycję. Pochylą się i wyrwą każdy "chwaścik", który mógłby potencjalnie im zagrozić, wyrosnąć na coś znaczącego... Albo rozwodnią inicjatywę, bądź zneutralizują - tworząc kontr-inicjatywę.

Nawet jakby ta banda złodziei i morderców odpuściła w wyniku jakichś okoliczności (prawdopodobieństwo tego jest bliskie zeru), to ich zachodni mocodawcy już na pewno nie odpuszczą tak ważnego strategicznie i dość dużego kraju, jak Polska - na pewno mają scenariusz na każdą okoliczność (plan B, C, D...).

Nie o to chodzi, że jestem pesymistą - jestem realistą.
"Gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić, dawno zostałyby zakazane".

Dlatego jedynym rozsądnym wyjściem w moim przekonaniu jest bojkot tego jednego wielkiego kłamstwa zwanego wyborami.
Jak już ktoś musi iść wziąć w tym udział, to niech poprze jakiegoś na prawdę anty-systemowego kandydata, który się orientuje w sytuacji w Polsce, na świecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 12 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:50, 13 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korwina brak w spisie? Wink On chyba najbardziej jest antysystemowy.
Co do niektórych, to Paweł Kukiz jest ciekawy typ. Ileś lat temu śpiewa piosenkę "Ksiądz proboszcz już się zbliża, już puka do mych drzwi", piętnując kościół. A ostatnie lata, aktywny zwolennik Pisu i katolickiej tradycji?....
Dla mnie, jako osoby, która uważa, że religia robi "kuku" w mózgu, niż raczej przynosi pozytywne skutki.
Również Braun jest nie do przyjęcia, bo on jakby z Bozią za pan brat i do nieba chciałby iść.
Ruch narodowy to samo, Bozia, Bozia i Bozia.
Najsensowniejszy wydaje mi się już ten Korwin, niby też Bozia i cywilizacja Rzymska, ale znając jego poglądy filozoficzne wydaje mi się, że to tak trochę naciągane u niego jest.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 13 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym coś dopowiedzieć, czy też doprecyzować swoją wypowiedź sprzed kilku dni - chodzi o to zdanie:
"Jak już ktoś musi iść wziąć w tym udział, to niech poprze jakiegoś naprawdę anty-systemowego kandydata, który się orientuje w sytuacji w Polsce, na świecie. " Problem w tym, że niestety ale takiego kandydata nie ma - nie ma jednak nad czym tu ubolewać, bo nawet jakby był, to nie miałby i tak żadnych szans i tylko podbiłby co najwyżej okupantowi frekwencję (także może to i nawet lepiej).
Systemu nie da się pokonać w ramach systemu, jego narzędziami, tak jak biurokracja sama się nie rozwiąże, sama się nie unicestwi, a nawet nie zmniejszy.

Co do pana Grzegorza Brauna, to odpada z oczywistych względów, jako agent Watykanu i nie wnikam, czy świadomy, czy nie (czyli użyteczny idiota), bo to nie ma większego znaczenia. Stawia to też cała inicjatywę 1polska i podziemną tv w nieco innym (przytłumionym) świetle niestety.


http://radiochrystusakrola.pl/archiwum/G.....zesc_1.mp3


Tu komentarz - może zbyt ostro, a może nie (nie wnikam, nie badałem dokładnie tej sprawy, nie prześwietlałem pana Brauna, bo i nie mam takiej potrzeby, nie potrzebuję mieć "swojego" kandydata):
Cytat:
Braun chce Polskę przykuć łańcuchem do Watykanu i broni kk – pasożyta żerującego na Polsce i służącego wyłącznie własnym interesom – wbrew polskiej racji stanu. KK brał udział w szabrowaniu majątku narodowego po 1989 roku w ramach tzw. „komisji majątkowej” pełnej afer, skandali, korupcji i oszustw. I nadal żeruje i na owieczkach kupcząc „zbawieniem” i na państwie. Choć Braun bredzi, że kk jest przez „warszawski żont” zwalczany.

Cytat:
No i te jego brednie o „cywilizacji łacińskiej”. Papiestwo przez wiele wieków było zbrodniczym, zaborczym i totalitarnym tworem i ma na sumieniu dziesiątki milionów ofiar – pogan, „heretyków”, „bluźnierców”, „bezbożników”. Każdy kto tylko odważył się mieć własne, odrobinę inne niż Watykan zdanie był mordowany. KK stosował wielowiekowy ucisk i wyzysk milionowych rzesz chłopstwa, akceptował niewolnictwo do XIX wieku, prześladował wielu pisarzy i naukowców, stosował brutalną cenzurę, terror i zamordyzm. A dla idioty Brauna ten wielowiekowy terror to wspaniała cywilizacja łacińska”. A żydogenny katolicyzm to „polskość” i „patriotyzm”. Braun to jeden z wielu duchowych żydów kandydujących na lokatora Belwederu.

https://opolczykpl.wordpress.com/2015/02.....ospolitej/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 13 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do pana Grzegorza Brauna, to odpada z oczywistych względów, jako agent Watykanu i nie wnikam, czy świadomy, czy nie (czyli użyteczny idiota), bo to nie ma większego znaczenia. Stawia to też cała inicjatywę 1polska i podziemną tv w nieco innym (przytłumionym) świetle niestety.


A czego ty się spodziewasz po autorze PodziemnejTV? Widać, że inteligencja z oczy mu nie bije, a swoje "przekazy" ma w takim zadęciu, że jak od czasu do czasu oglądam te jego wynaturzenia, to mam wrażenie, że facet choruje na przewlekłe zatwardzenie, i jedynym remedium jest dojście Korwina do władzy, lub przedmuchanie odbytu przez wspomnianego wcześniej pana z wąsem.

Ja jak dotąd podpisałem listy Kukiza, Brauna i Kowalskiego. Żadnego z nich nie popieram, bo nie mają ani charyzmy, ani aparycji by pełnić urząd prezydenta. Szczególnie widać to w wypowiedziach p. Kowalskiego o Kukiza, którzy nie są w stanie złożyć większego zdania do kupy, zachowując zasady gramatyki i semantyki. Poruszają się w oparach absurdu, próbując opisać realia systemowe, których sami do końca nie rozumieją. To tak, jakby ślepy miał prowadzić głuchego przez las. Kukiz do końca sam nie rozumie czemu JOW-y są krytykowane w UK czy USA (gerrymandering), i wątpię by był w stanie odpowiedzieć na frapujące mnie, młodego człowieka pytania, jak:
- Jak pan zapobiegnie gerrymanderingowi do Sejmu?
- Co pan zmieni w ordynacji do Senatu by senatorowie czuli presję swoich okręgów do działania w ich imieniu?
- Czy uważa pan, że system rządów parlamentarno - gabinetowych pasują do JOW-ów?
- Czy uważa pan, że prezydent w systemie z JOW z obecną konstytucją nie był by już kompletną fasadą pełnionej funkcji?
itd. itd.

Kukiz nie zna odpowiedzi na te pytania, bo to kretyn - i nie boje się użyć tego słowa wobec muzyka, który bierze się za politykę której nie rozumie, i nie stara się zrozumieć.
Co do p. Brauna to tylko czytając ten "plakat" wyborczy mam nieodparte wrażenie, że to typowy "katol-idiota" co bierze każde słowo biskupa za wyznacznik moralności bez zbędnego jego analizowania. Biskup rzekł - rzekł i Bóg. Tacy ludzie są zagrożeniem dla demokracji, bo nie wiadomo do końca czy ów osobnik będzie sam podejmował decyzję, czy każdą będzie konsultował z bezdzietnymi pedofilami w sutannach, gdyż w jego głowie ciągle trwają rozterki moralne, czy spojrzeć na nagą żonę, czy może jak w XVII w. w Holandii kopulować z opaskami na oczach? Tak widzę tego "kandydata z bożej łaski" i mam nadzieje, że nie zdobędzie nawet tego jednego procenta, bo to już by było za dużo, i jeszcze mógłby się poczuć na tyle "silny" by wejść do polityki na stałe.

A co do p. Kowalskiego... no minął się z powołaniem, i powinien dalej obijać mordy na bramkach do klubu, bo patrząc na fizjonomię jego twarzy, wątpię by skupiały się tam myśli warte uwagi, a tym bardziej analizy owych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 13 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież wybory to jedna wielka farsa, co dobitnie zostało pokazane i udowodnione przy okazji ostatnich wyborów do PE. Wygraną w kieszeni ma KomoWSIruski, prawdopodobnie dla zachowania fasady w drugiej turze wygra z Dudą stosunkiem 60/40 - tak dla picu. To tradycja przecież, stara, Gomułkowska, że:

Cytat:
"Nie obrażajcie się panowie, że my Wam tylko ofiarujemy miejsca w rządzie, takie, jakie sami uznamy za możliwe. Myśmy bowiem gospodarze (…) Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. (…) Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułów. Możecie jeszcze krzyczeć, że leje się krew narodu polskiego, że NKWD rządzi Polską, lecz to nie zawróci nas z drogi. " Wink


Frekwencja na poziomie 40% oznacza, że wybory jako-takie powinny być uznane za nieważne - co to za dupokracja, gdzie większość uczestników systemu ma na niego wyjebane?Smile Głupsza, cyniczna lub bardziej naiwna, romantyczna, żyjąca historią o piastach kołodziejach i Piłsudskich mniejszość wybiera władzę nad całością narodu - to się udać nie może. Reszta jest albo nieświadomymi ignorantami, pożytecznymi idiotami, albo świadomie wypisują się z systemu pokazując władzy środkowy palec i prowadząc małe, wewnętrzne ciche wojny i bojkoty. Kogo takie jednostki w obecnym systemie obchodzą? Kogo z władców historycznie patrząc kiedykolwiek obchodziły. Relacja Pan - Sługa jest jak najbardziej aktualna. Zamieniliśmy tylko jawne wasalstwo w ubraną w piękne słowa i ideologie nowoczesne formy niewolnictwa. Każdy kto pracował w "korpo" wie, o czym mówię. Każdy kto zagłębi się w obecny system wie, o czym mówię. Każdy z nas, może poza nielicznymi wyjątkami, jest ZNIEWOLONY.

Tylko oddolnie, budując pracą organiczną instytucje nowego Państwa, po angielsku pięknie zwanych "grassroots movement" można cokolwiek w tym kraju zmienić - powoli, mozolnie, walcząc przez LATA. Czekać na odpowiedni moment w historii i wcisnąć odpowiednio mocno but w zamykające się drzwi. Do tego trzeba zapewnić sprawdzalny, bezpieczny i budzący zaufanie system wyborczy, a takiego obecnie NIE MA. Leśne dziadki z PKW już o to zadbały. Węgry się kłaniają, jako przykład narodu o Słowiańskich korzeniach których rząd przynajmniej podejmuje próby uwolnienia narodu, stara się prowadzić niezależną politykę zagraniczną i trudno zgina kark. Zazdroszczę Węgrom Orbana.

A z przedstawionych kandydatów najbardziej "antysystemowy" jest Grzegorz Braun - zagorzały katol, doskonały reżyser, monarchista i człowiek, który DZIAŁA, mówi to co myśli i niezależnie od okoliczności broni swojej wersji prawdy. Ja się z jego prawdą zgadzać nie muszę, ale szanuję go za nieustępliwość i hart ducha. Odemnie ma wielkie propsy, bo też się o "powrót króla" po cichu modlę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 13 Mar '15   Temat postu: Re: Wybory prezydenckie - antysystemowi kandydaci Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:

-Grzegorz Braun
-Waldemar Deska (Partia Libertariańska)
-Marian Kowalski (Ruch Narodowy)
-Paweł Kukiz
-Dariusz Łaska (Wspólnota Patriotyczna Solidarnej Deliberacji)
-Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia)
-Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy)


Prawdziwy antysystemowiec powinien uderzać w fundamenty III RP, czyli skupiać się przede wszystkim na odejściu Polski od militaryzmu i roli użytecznego idioty Zachodu oraz przywróceniu suwerenności ekonomicznej min. przez nacjonalizację strategicznych sektorów gospodarki.

Czy któryś z ww. panów bierze pod uwagę te kwestie Question Nie, dosłownie żaden. Zatem każdy z nich w praktyce nie różni się od kandydatów PO/PiS/PSL/SLD (czyt. KoLiberalnej partii wojny), a wszelkie próby budowy wizerunku "niepokornego" są śmiechu warte! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 15 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldemar Deska już się wycofał, oddając poparcie dla Janusza Korwin-Mikke.
Pewno, kolejni o ile nie zbiorą podpisów, też go poprą.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Kukiza i kwestii ukraińskiej:
https://youtu.be/XxcCbNXkj8M?t=30m31s


A ta powyższa teza z Braunem jako agentem Watykanu dla mnie jest śmieszna. Rozumiem, że to że ktoś głęboko wierzy od razu oznacza, że to agent Very Happy Ma Pan jakieś inne dowody? Ja uważam, że po prostu pan Grzegorz wykorzystuje kościół jako medium (co od lat robi PIS) i tych dobrych antysystemowych księży chce przejąć na swoją stronę. Ja tam utożsamiam się z cywilizacją łacińską i wolę mieszkać w Polsce katolickiej, niż w nie wiadomo czym (Ukraina), bóg wie jak (Francja *laicka*). A co do Brauna to doceniam jego potencjał intelektualny, dobre zorientowanie w sytuacji międzynarodowej, oraz szeroki zakres wiedzy historycznej.


Co do Korwina i bycia elementem systemu, to mam pytanie do Mirkasa w jaki niby sposób system go promuje?
Póki co to jest i był medialny bojkot Korwina, czasami go wpuszczą do studia, zrobią z niego oszołoma, a potem zbojkotują za napaść na Boniego.
Ja cały czas się zastawiam czy jest agentem, ale nie mogę za bardzo znaleźć nic na podparcie tej tezy. A póki co to wiem, że
1) polityka Korwina jest oparta na jakiejś doktrynie politycznej (konserwatywny liberalizm), w przeciwieństwie do PO (dla swojego coś dobrego) i PIS (antykomunistyczny katosocjalizm).
2) Ma już spore struktury (UPR, KNP, sam JKM).
3) Niezmienne poglądy od lat (bardzo ważny aspekt).

P.S.
https://www.youtube.com/watch?v=HW-ve2MVYZw
100 głowic nuklearnych i problem militaryzowania byłby rozwiązany Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek
Cytat:
A ta powyższa teza z Braunem jako agentem Watykanu dla mnie jest śmieszna. Rozumiem, że to że ktoś głęboko wierzy od razu oznacza, że to agent Very Happy Ma Pan jakieś inne dowody? Ja uważam, że po prostu pan Grzegorz wykorzystuje kościół jako medium (co od lat robi PIS) i tych dobrych antysystemowych księży chce przejąć na swoją stronę. Ja tam utożsamiam się z cywilizacją łacińską i wolę mieszkać w Polsce katolickiej, niż w nie wiadomo czym (Ukraina), bóg wie jak (Francja *laicka*). A co do Brauna to doceniam jego potencjał intelektualny, dobre zorientowanie w sytuacji międzynarodowej, oraz szeroki zakres wiedzy historycznej.


Pan Grzegorz Braun jest niewątpliwie nieprzeciętnym intelektualistą. I chwała mu za to. Natomiast to na pewno nie on wykorzystuje kościół tylko jeśli już to kościół jego Smile W Białymstoku powiedział ,że przeczytał w internecie , iż ktoś nazwał go kryptojezuitą na co on odpowiedział ,że byłby dumny z tego gdyby nim był Shocked
rymek to z kim tam się utożsamiasz? Ze złodziejami i zbrodniarzami ?
Grunt to się z czymś utożsamiać nie ? Bez utożsamiania z czymkolwiek i z kimkolwiek normalnie nie da się żyć na tym świecie ...:]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:

rymek to z kim tam się utożsamiasz? Ze złodziejami i zbrodniarzami ?
Grunt to się z czymś utożsamiać nie ? Bez utożsamiania z czymkolwiek i z kimkolwiek normalnie nie da się żyć na tym świecie ...:]


Ja się z nikim nie utożsamiam, bo mam swoją tożsamość. Co najwyżej sympatyzuję. A w tej kwestii (o ile o tą "polityczną" chodzi) zarówno Braun, Korwin, Kukiz podobnie jak kiedyś Stanisław Tymiński to ludzie, w których ośmielam się wierzyć.


A co do Brauna, to to, że tak przeczytał i tak to skomentował to tylko marna poszlaka na to, że faktycznie jest agentem Watykanu. Sam jestem agnostykiem/deistą, ale uważam, że w obecnych czasach, w obecnej Polsce kościół jest potrzebny, tylko przydałby się taki wolny od zakłamania, wpływów Pisu i innych sitw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to jest nieistotne czy jest "agentem Watykanu" realnie czy też nie tu nie rozchodzi się o środek stylistyczny jakim jest ten epitet.
Pan Grzegorz Braun po prostu świadomie bądź nie chce ,żebyśmy cały czas kłaniali się kościołowi, chodzili po kolanach i kościół katolicki traktowali jako niekwestionowany, niepodważalny autorytet i wyrocznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z jego ust słyszałem, że dla ateistów też znajdzie się miejsce w państwie Króla Grzegorza, gdyż wolność wyznań, będzie jednym z wielu aspektów przywróconej nam szeroko pojętej wolności. Zresztą Braun to kumaty człowiek i rozumie, że nie każdy chce na siłę być zagorzałym wyznawcą Pana Boga tylko w tej jedynej słusznej wersji. Także luzik, ja tam wolę uduchowionego Brauna, niż bezbożnych socjalistów, tudzież inne wynalazki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 12:40, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek
Cytat:
Zresztą Braun to kumaty człowiek i rozumie, że nie każdy chce na siłę być zagorzałym wyznawcą Pana Boga tylko w tej jedynej słusznej wersji.

Widzę ,że Ty nie rozróżniasz w ogóle takich kwestii jak :byciem wyznawcą Pana Boga od byciem bezgranicznym propagatorem dogmatów kościoła katolickiego.
Mało tego nie rozróżniasz tego czym jest kościół katolicki, a czym uduchowienie. To tak jakby porównywać ,że prawo ma coś wspólnego ze sprawiedliwością.
rymek
Cytat:
Ja z jego ust słyszałem, że dla ateistów też znajdzie się miejsce w państwie Króla Grzegorza,gdyż wolność wyznań, będzie jednym z wielu aspektów przywróconej nam szeroko pojętej wolności


Teoretycznie, gdyż oczywiście tego wymaga kurtuazja.

Natomiast w praktyce Pan Grzegorz Braun chce wysyłać dzieci do szkól katolickich i modli się o to ,żeby w Polsce było ich jak najwięcej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam, nikogo nie chce wysyłać. Nie sprowadzajmy tej dyskusji do tego czy "Polska potrzebuje kościoła, by Polską być". Zarówno Braun, Korwin, Kukiz, Kowalski proponują Polskę chrześcijańską, co w dzisiejszych czasach może jeszcze być użyteczne, chociażby po to by spajać mocno rozwarstwione społeczeństwo. Kościół katolicki miał ogromne znaczenie w dziejach naszego kraju, 1050 letnia rocznica chrztu idzie. Kiedyś też bardzo krytycznie patrzyłem na złe aspekty Watykanu, dałem się zwieść masońskiej nagonce na kościół i propagandzie lewicy laickiej. Wyrosłem z tego i sądzę, że gdyby nie kościół to teraz pisalibyśmy po rusku albo niemiecku. Jam jest prawy człowiek i wolę iść z bogiem niż bez. Chyba, że marzy Ci się taką Francja w polskim wydaniu, jakby mało nam obcych wynalazków było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 13:06, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek
Cytat:
Zarówno Braun, Korwin, Kukiz, Kowalski proponują Polskę chrześcijańską,


dlatego ten wątek jest do dupy tzn. tytuł wątku jest do dupy , gdyż nie ma na tej liście anty-systemowych kandydatów Smile

Cytat:
Kiedyś też bardzo krytycznie patrzyłem na złe aspekty Watykanu. Kiedyś też bardzo krytycznie patrzyłem na złe aspekty Watykanu, dałem się zwieść masońskiej nagonce na kościół i propagandzie lewicy laickiej. Wyrosłem z tego i sądzę, że gdyby nie kościół to teraz pisalibyśmy po rusku albo niemiecku

Nie mogłeś krytycznie patrzeć może patrzeć i mogłeś , ale nie mogłeś widzieć/wiedzieć, kto raz ujrzy/ wie już z tej ścieżki nie schodzi Smile
Także z niczego nie wyrosłeś bo nie można z czegoś wyrosnąć jeżeli nadal się do czegoś nie dojrzało Smile i nadal się jest w amoku programu zainstalowanego Tobie przez bardzo jajogłowych czarnoksiężników.
I co z tego ,że piszesz w języku polskim skoro myślisz cały czas jak niewolnik Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rymek




Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na jakiej podstawie sugerujesz, że myślę jak niewolnik. Wiem, że kościół to narzędzie do kierowania mas, ale jest to też pewne spoiwo społeczne, bez którego polskość może się kiedyś w przyszłości zagubić. Oczywiście postuluje jakieś przyszłe zunifikowanie doktryn religijnych i całego tego mistycznego pierodlolo, mimo wszystko w obecnych czasach wolę (jak już wyżej powstałem) nowoczesną katolicką Polską, niż nie wiadomo co, bóg wie jak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rymek napisał:
Ja z jego ust słyszałem, że dla ateistów też znajdzie się miejsce w państwie Króla Grzegorza, gdyż wolność wyznań, będzie jednym z wielu aspektów przywróconej nam szeroko pojętej wolności.

Czyli wypędzeń i prześladowań wierzących/myślących inaczej nie będzie?
Uspokoiłeś mnie.

rymek napisał:
Zresztą Braun to kumaty człowiek i rozumie, że nie każdy chce na siłę być zagorzałym wyznawcą Pana Boga tylko w tej jedynej słusznej wersji.

Ale nie na tyle kumaty, żeby zrozumieć, że nie każdy chce na siłę mieć prezydenta, który obnosi się ze swoją wiarą, przynależnością do danej sekty/Kościoła, czy tak wręcz bezczelnie się z tym afiszującym na plakacie wyborczym!

(teraz mamy bronka uczęszczającego na msze państwowe - państwowe uroczystości z mszą jak w państwie wyznaniowym)

rymek napisał:
Także luzik, ja tam wolę uduchowionego Brauna, niż bezbożnych socjalistów, tudzież inne wynalazki.

A ja tam wolę nie wybierać między "większym"/"mniejszym" złem, bo zło to zło.
Ależ on nie jest uduchowiony, wręcz przeciwnie jest wyznawcą pewnej religii, która narzuca mu sposób myślenia, stosunek do "Boga", światopogląd itd... Jest parafianinem, a to jest w sprzeczności z wolnością, rozwojem duchowym ("uduchowieniem"), otwartym umysłem, rozwiniętą świadomością. Jest niewolnikiem umysłowym, jego więzieniem jest jego religia, którą reprezentuje/ustanawia watykańska sekta i to go dyskwalifikuje jako kandydata antysystemowego (Watykan, religia - ważny filar systemu), a nawet jako kandydata w ogóle.

Bezbożny nie jest antonimem (przeciwieństwem) słowa: uduchowiony - jeśli już, to jest nim konsumpcyjny, materialistyczny...

rymek napisał:
Co do Korwina i bycia elementem systemu, to mam pytanie do Mirkasa w jaki niby sposób system go promuje?
Póki co to jest i był medialny bojkot Korwina

Masz chyba jakieś nieaktualne info. Teraz robią wszystko, by tylko poprawić frekwencję, przyciągnąć umysłowych umarlaków do urn:

Cytat:
Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Gowin to kandydaci do Parlamentu Europejskiego, którzy najczęściej pojawiają się w mediach. Ponad dwa tysiące informacji o Gowinie, który zajmuje pierwsze miejsce rankingu "Press-Service Monitoring Mediów", i Korwin-Mikkem, ukazało się w mediach w okresie od 17 kwietnia do 12 maja.

http://natemat.pl/102191,korwin-mikke-i-.....awet-buzka

O jego wysokości Korwinie już tu było tyle powiedziane, w innych wątkach, że nie ma sensu się powtarzać.

rymek napisał:
Niezmienne poglądy od lat (bardzo ważny aspekt).

Wiesz o czym mówi przysłowie, że nie zmienia poglądów?
Też masz niezmienne poglądy od lat, w tej ciągle zmieniającej się rzeczywistości, w oceanie informacji, które falami zalewają nas nieustannie, wypływają (wyciekają) nieznane wcześniej fakty, podczas gdy człowiek rozwija się, dojrzewa... (niestety nie o każdym można to powiedzieć)?

Zresztą, jak już podkreślałem wiele razy i jak zauważył JimmyB "wybory to jedna wielka farsa".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@rymek
Ależ myśmy się już dawno pogubili Smile
Ok rozumiem czujesz się bezpieczniej właśnie to jest to: to złudne poczucie bezpieczeństwa , które daje jakikolwiek autorytet zewnętrzny w tym przypadku hierarchowie i namiestnicy, najwyżsi z kapłanów religijnych ,to właśnie oni są odpowiedzialni za to całego gówno umysłowe i sieczkę z mózgu jaką nam zrobiono oraz za całe strategie i taktyki , które prowadziły do wojen i spustoszeń zarówno na terenie całej Europy jak i całego świata na przestrzeni całych wieków. I w imię czego pytam się w imię czego? W imię Boga? O to to co na pewno nie Smile
Otóż w imię żądzy władzy, dominacji i kontroli.
Ludzie cały czas nie dorośli do stanu w którym szanują siebie nawzajem i w którym każdy jeden pojedynczy człowiek szanuje każde życie innego człowieka czy innych istot.
I do osiągnięcia tego stanu na pewno nie prowadził nigdy kościół katolicki i nigdy nie zaprowadzi, gdyż ciągle żyjemy mentalnie od tysięcy lat w czasach barbarzyńskich , Nie przesunęliśmy się do przodu ani o jotę !!! a to dlatego ,że cały czas nauczeni jesteśmy myśleć na zewnątrz poprzez udział w różnych obrzędach na których stoi on - człowiek który wie lepiej niż my , jest lepszy niż my , wie więcej niż my i wie co jest dla nas dobre i on również nas ochroni.
Tak zapewne ...Smile

Spoiwo społeczne powiadasz...czyżby ludzie nie potrafili być ze sobą we wspólnocie bez jakiejkolwiek kopuły nad głową i na czele z jakimś psudomistrzem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:

Ludzie cały czas nie dorośli do stanu w którym szanują siebie nawzajem i w którym każdy jeden pojedynczy człowiek szanuje każde życie innego człowieka czy innych istot.
I do osiągnięcia tego stanu na pewno nie prowadził nigdy kościół katolicki i nigdy nie zaprowadzi, gdyż ciągle żyjemy mentalnie od tysięcy lat w czasach barbarzyńskich , Nie przesunęliśmy się do przodu ani o jotę !!! a to dlatego ,że cały czas nauczeni jesteśmy myśleć na zewnątrz poprzez udział w różnych obrzędach na których stoi on - człowiek który wie lepiej niż my , jest lepszy niż my , wie więcej niż my i wie co jest dla nas dobre i on również nas ochroni.
Tak zapewne ...Smile

Masz rację Tańcząca, tak było, tak jest od wieków, od tysięcy lat, czyli od kiedy istnieje cywilizacja jaką znamy, system.

Ale nie znaczy to, że zawsze jednak tak było...
Cytat:
Do tej pory triumfy święciła teoria, według której wraz z postępem ewolucji mózg człowieka regularnie zwiększa swoje rozmiary. W końcu to ten organ utożsamiany jest z esencją człowieczeństwa.

Tak było przez 2 miliony lat – tłumaczy dr Hawks. – Ale przed 20 tys. lat zaszła zmiana. Mniej więcej w tym czasie nastąpiło odwrócenie kursu w jego rozwoju. Mózg zaczął się kurczyć, co dzieje się do dziś.

http://www.rp.pl/artykul/588423.html

Coś się wydarzyło w odległej przeszłości, co cofnęło ludzkość z wysoce rozwiniętej cywilizacji do epoki kamienia łupanego i ma to związek z religiami, systemami politycznymi... ale to temat na oddzielną dyskusję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mózg nam się kurczy? No i co z tego ! ? Very Happy
A co ze sercem hę ?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wybory prezydenckie - antysystemowi kandydaci
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile