W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kopalnie i górnictwo   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 10392
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 14 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
absolwent uniwersytetu ubiegłego wiekoo Surprised napisał:
podatki są domeną kapitalizmu.
Kapitalizm nie może żyć bez podatków, bo na podatkach się utrzymuje.
To tak na marginesie, taka lekcja ekonomii.

Z ekonomii - PAŁA

Pozwól że to ja tym razem znów dam ci gospodarczy wykład.. .. otóż każde podatki są ideologiczne, to nie kapitalizm - ale komunizm jest ideologiczny, ergo: każde podatki są ideologicznie komunistyczne Rolling Eyes ; za to nie ma czegoś takiego, jak z natury kapitalistyczne podatki.. Idea .. Poza tym nawet małe dziecko wie, że aby coś rozdawać - to trzeba najpierw coś komuś zabrać (no chyba że się samemu swoje zapracuje - ale jak wiemy rząd nigdy niczego nie wytwarza) : a zatem to komunizm -jak żaden inny system- jest podatkożerny <= EX NECESSITATE. Surprised


Niech zgadnę:
Korwin, DuPR czy ta śmieszna konfederacja - ugrupowania dla mniej inteligentnych i nastolatków - zgadłem?
Hehehe Tak, tak, podatki są ideologiczne... masz rację, ale spokojnie, dojrzejesz sam zobaczysz.
A teraz uważaj, lekcja ekonomii dla ciebie.
Państwo utrzymuje się z podatków - w tym:
- policja, wojsko, szpitale, szkoły, drogi, infrastruktura.
Rozumiesz misiek?
Prywaciarza nigdy nie będzie stać na wybudowanie portu czy elektrowni.
Bo, żaden bank nie da mu kredytu z ryzykiem bankructwa.
Ale państwo nie może zbankrutować - jarzysz misiek? Dlatego kapitalizm kocha podatki i je podnosi, podnosi by prywatny sektor mógł na tym korzystać i zarabiać na twoich pieniądzach
Tak, to popierany przez ciebie kapitalizm zabiera ci najwięcej, ale konfideracja czy inni ci tego nie powiedzą.
W socjalizmie, nie było podatku dochodowego - jarzysz?! Wyobrażasz sobie, że masz stawkę podana taką jaką dostaniesz, żadne tam brutto netto. Tyle i tyle.
Pomyśl tylko - tak było w PRL, w socjalizmie!
Skoro jesteś przeciwny podatkom, to powinieneś popierać socjalizm, który podatki znosi. A nie kapitalizm, który podatki podnosi.
Widzisz jak ci namieszali ci od Korwina czy knofideraci tudzież DuPR?
Zapytaj na forach konfideratów, dlaczego w PRL - socjalizmie - nie było podatku dochodowego, nie było kwoty brutto czy netto.
Zapytaj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 14 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Korwin, DuPR czy ta śmieszna konfederacja - ugrupowania dla mniej inteligentnych i nastolatków - zgadłem?
Nie zgadłeś.. próbuj dalej.

Cytat:
Ale państwo nie może zbankrutować - jarzysz misiek?
jasne jasne ... poproszę jeszcze więcej tych socjalistycznych "prawideł" Confused Na pewno zbierze się niezły materiał na nobla. Rolling Eyes


Cytat:
Pomyśl tylko - tak było w PRL, w socjalizmie!
Tu nie trzeba wiele "myśleć" — niedługo znowu zobaczymy na własne oczy! tongue

Cytat:
w PRL - socjalizmie - nie było podatku dochodowego, nie było kwoty brutto czy netto.
Jasne , jasne .. nie było żadnych obowiązkowych składek ani podatków ... za to inflacja była piękna , co nie? Confused
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 14 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
Cytat:
Korwin, DuPR czy ta śmieszna konfederacja - ugrupowania dla mniej inteligentnych i nastolatków - zgadłem?
Nie zgadłeś.. próbuj dalej.


No to PiS, PO czy inne libkowo-prawicowe.

Cytat:

Cytat:
Ale państwo nie może zbankrutować - jarzysz misiek?
jasne jasne ... poproszę jeszcze więcej tych socjalistycznych "prawideł" Confused Na pewno zbierze się niezły materiał na nobla. Rolling Eyes


No to słucham! Czy jak państwo bankrutuje to nie wypłaca emerytur, to nie płaci policji, nie płaci lekarzom, strażakom - wojsku?
Znasz taki kraj na świecie który zbankrutował?
Widzisz, po tym poznać jełopów ekonomicznych, że patolli coś o bankructwie państwa a państwo nie może zbankrutować.
Co więcej, porównuje budżet domowy czy nawet dużej firmy do budżetu państwa.
Takich głupich idiotów jest na prawej stronie sceny politycznej cała armia:)

Cytat:

Cytat:
Pomyśl tylko - tak było w PRL, w socjalizmie!
Tu nie trzeba wiele "myśleć" — niedługo znowu zobaczymy na własne oczy! tongue



A co, znoszą podatek dochodowy? Nie będzie już kwot brutto i netto?
Będzie rozszerzona darmowa służba zdrowia, czy zaczną budować mieszkania komunalne?
Nie będzie bezrobocia?
Serio? Kto ma taki program? Konfideracja?Smile))

Cytat:

Cytat:
w PRL - socjalizmie - nie było podatku dochodowego, nie było kwoty brutto czy netto.
Jasne , jasne .. nie było żadnych obowiązkowych składek ani podatków ... za to inflacja była piękna , co nie? Confused


Inflacja była i jest zawsze - i dobrze, ze jest! Inaczej jak by była deflacja lub stagnacja, to byś jadł czarny chleb bo by bieda była aż by piszczało - panie ekonomisto z bożej łaski.
Hiperinflacja, to końcówka PRL wywołana głownie przez zachód.
Podobnie jak zrobiono to w Jugosławii kilka lat wcześniej.
Przy okazji, pamiętaj, że robotnicy w PRL domagali się podwyżek płac, a ceny w sklepach rosły mniej więcej 5% na 10 lat.
Popatrz w kapitalizmie, ceny mogą rosnąć o 30% z miesiąca na miesiąc, a ludzie nawet nie zaprotestują po ciuchu. Bo to przecież kapitalizm, i tak jest dobrze. I mimo to inflacja zaczyna gwałtownie wzrastać.
patrz pan! Kapitalizm bankrutuje, kapitalizm przeżywa znów kolejny kryzys. Czy kapitalizm zawsze prowadzi do kryzysu co 10 lat?
Widzisz, jak ty mało jeszcze wiesz. A to dla tego, że słuchasz jakiś idiotów z konfideracji czy tym podobnych lbków począwszy od gienka Balcerowicza (złodzieja i oszusta) i jego przydupasa Petru.
Nie wiem, jak mało inteligentnym trzeba być, by słuchać Balcerowicza i jego debilnych wywodów, a już Petru???

ps.
To ile teraz kosztuje cię życie w kapitalizmie?
Czy jesteś szczęśliwy? Rosnące ceny energii - rynek kapitalistyczny! Jesteś jego beneficjentem czy raczej płatnikiem? Hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:40, 15 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No to PiS, PO czy inne libkowo-prawicowe.
no i znowu kulą w płot.. Masz jeszcze jakieś szufladki dla mnie?

Cytat:
No to słucham! Czy jak państwo bankrutuje to nie wypłaca emerytur, to nie płaci policji, nie płaci lekarzom, strażakom - wojsku?
Znasz taki kraj na świecie który zbankrutował?
Widzisz, po tym poznać jełopów ekonomicznych, że patolli coś o bankructwie państwa a państwo nie może zbankrutować.
było ich kilka - np. twój ukochany PRL .. i już go baranku boży nie ma - po tym jak zbankrutował.. helou!
Choć w pewnym sensie masz rację - tej hydrze bez przerwy odrastają głowy - i mamy dziś prl-bis. Rolling Eyes
A kiedy człowiek bankrutuje to przestaje oddychać i srać?
Po tym poznać jełopów, że nie rozumieją słowa "bankrut" -i utożsamiają bankructwo państwa z ostateczną zagładą danego narodu, na którym banda komunistycznych złodziei pasożytuje.. Rolling Eyes
Takich głupich idiotów jest na lewej stronie sceny politycznej cała armia:)
Państwo będzie płacić służbom mundurowym pieniędzmi nadrukowanymi z powietrza, do samego końca - swojego lub ich -bo najemnicy i psy gończe to trzon systemu niewolnictwa. Pasożyty nigdy same z siebie nie oddają władzy. To nie leży w ich naturze.. Już raczej prędzej pociągną wszystkich za sobą na samo dno.. tonąc będą się trzymać swojej maczugi, bo to wszystko co mają, przy okazji plując tu i ówdzie plwociną socjalną żeby przypadkiem cały motłoch się nie zbuntował i żeby podtrzymać iluzję konieczności swojego istnienia. Tylko nie wiem czego to ma być dowodem(?) .. Inną formą bankructwa państwa jest jego anihilacja w wyniku zbrojnej napaści innego - co zresztą jest zazwyczaj jedynie naturalnym następstwem bankructwa gospodarczego.


Cytat:
ps.
To ile teraz kosztuje cię życie w kapitalizmie?
Czy jesteś szczęśliwy? Rosnące ceny energii - rynek kapitalistyczny! Jesteś jego beneficjentem czy raczej płatnikiem? Hehehe
Nie wiem ile kosztuje mnie życie w kapitalizmie , bo nie miałem okazji się przekonać, więc mnie o takie abstrakcje nie pytaj na razie - ale mogę ci powiedzieć ile kosztuje mnie życie w tym pełzającym komunizmie tongue jest coraz droższe.. a banda komuchów nie zamierza odpuszczać.. Neutral
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:27, 15 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitalizm to system, który narodził się pośród ludzi o wysokich standardach moralnych. By nie działał wystarczy jeden nieuczciwy chciwy oszust, co obserwujemy teraz.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 15 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
Cytat:
No to PiS, PO czy inne libkowo-prawicowe.
no i znowu kulą w płot.. Masz jeszcze jakieś szufladki dla mnie?



Ale to co piszesz to jak konferencje libków z PO czy knfideracji dUPRu.

Cytat:

Cytat:
No to słucham! Czy jak państwo bankrutuje to nie wypłaca emerytur, to nie płaci policji, nie płaci lekarzom, strażakom - wojsku?
Znasz taki kraj na świecie który zbankrutował?
Widzisz, po tym poznać jełopów ekonomicznych, że patolli coś o bankructwie państwa a państwo nie może zbankrutować.
było ich kilka - np. twój ukochany PRL .. i już go baranku boży nie ma - po tym jak zbankrutował.. helou!


Zbankrutował? Na czym polegało to bankructwo. Napisz proszę, bo ja nie zauważyłem, jedyne co widziałem, to złodziejstwo, przejmowanie za nic przez ludzi z Solidarności majątku narodowego który potem wyprzedali sprzedawczyki.
Poza tym, masz kolejną lekcję- PRL został rozmontowany i okradziono ludzi, między innymi złodziej Balcerowicz okradł Polaków!
Od górników poczynając a na rolnikach kończąc.
Dziwi mnie fakt zachwytu na Balcerowiczem, który doprowadził Polskę do ruiny. Ale cóż, idiotów w Polsce nie brakuje, nie brakuje debilnych libków i prawicowych idiotów którzy nie rozumieją i nie wiedzą co Balcerowicz zrobił.
A media wcale o tym nie mówią.
Nie zastanowiło cię dlaczego nie mówi się w Polsce o okresie 1989-2000?
Bo wszyscy ludzie typu Balcerowicz, Kropiwnicki, Bielecki, Olszewski, Kaczyńscy, Tusk i reszta bandy złodziei.


Cytat:

Choć w pewnym sensie masz rację - tej hydrze bez przerwy odrastają głowy - i mamy dziś prl-bis. Rolling Eyes
A kiedy człowiek bankrutuje to przestaje oddychać i srać?


A czy ja gdzieś to napisałem?
Misiu kolorowy, bankructwo oznacza brak środków a nie brak oddychania czy srania - tak ci napisali na libkowych forach dla dzieci?
Skoro Polska zbankrutowała czy jaki kolwiek inny kraj, to czyją jest teraz własnością? Czy ty jesteś czyjąś własnościową?
Czy państwo przestało mieć środki na wypłaty policji i wojsku?
Nie, czyli nie zbankrutowało bo nadal działa- jarzysz misiek?
Bankructwo nie brak oddychania czy srania debilku. Po tym widać, ze twoja wiedza jest naprawdę rodem z gimnazjum lub jakiś debilnych for libków.

Cytat:

Po tym poznać jełopów, że nie rozumieją słowa "bankrut" -i utożsamiają bankructwo państwa z ostateczną zagładą danego narodu, na którym banda komunistycznych złodziei pasożytuje.. Rolling Eyes
Takich głupich idiotów jest na lewej stronie sceny politycznej cała armia:)


Tak, bankructwo to sarnie i oddychanie - hehehe
Tak libki twierdzą?

Cytat:

Państwo będzie płacić służbom mundurowym pieniędzmi nadrukowanymi z powietrza, do samego końca - swojego lub ich -bo najemnicy i psy gończe to trzon systemu niewolnictwa. Pasożyty nigdy same z siebie nie oddają władzy. To nie leży w ich naturze.. Już raczej prędzej pociągną wszystkich za sobą na samo dno.. tonąc będą się trzymać swojej maczugi, bo to wszystko co mają, przy okazji plując tu i ówdzie plwociną socjalną żeby przypadkiem cały motłoch się nie zbuntował i żeby podtrzymać iluzję konieczności swojego istnienia. Tylko nie wiem czego to ma być dowodem(?) .. Inną formą bankructwa państwa jest jego anihilacja w wyniku zbrojnej napaści innego - co zresztą jest zazwyczaj jedynie naturalnym następstwem bankructwa gospodarczego.


Skoro państwo zbankrutowało to z czego ma płacić wojsku, policji czy emerytury? Z czego?
Wyjaśnij mi to misiu kolorowy, lub zapytaj na forach libkowych:)))
Raz jeszcze -państwa nie bankrutują - zrozum to!
A jeśli jednak twierdzisz, że bankrutują to daj przykład państwa które zbankrutowało! Możesz pytać na forach libkowych.

Cytat:

Cytat:
ps.
To ile teraz kosztuje cię życie w kapitalizmie?
Czy jesteś szczęśliwy? Rosnące ceny energii - rynek kapitalistyczny! Jesteś jego beneficjentem czy raczej płatnikiem? Hehehe
Nie wiem ile kosztuje mnie życie w kapitalizmie , bo nie miałem okazji się przekonać, więc mnie o takie abstrakcje nie pytaj na razie - ale mogę ci powiedzieć ile kosztuje mnie życie w tym pełzającym komunizmie tongue jest coraz droższe.. a banda komuchów nie zamierza odpuszczać.. Neutral


Oczywiście, kapitalizm kopie cię w dupę a ty jęczysz, ze to socjalizm:)
Oszukiwać możesz się bez granic, prawda jest taka, że to kapitalizm robi z ciebie biedaka. Bo taki jest jego cel.


de93ial napisał:
Kapitalizm to system, który narodził się pośród ludzi o wysokich standardach moralnych. By nie działał wystarczy jeden nieuczciwy chciwy oszust, co obserwujemy teraz.


Jasne, system cacy tylko ludzie do dupy.
Przecież kapitalizm polega na proficie a nie na dobrze robieniu innym. To był socjalizm, który wyciągnął ludzi z biedy i zacofania.
Kapitalizm, ma w nosie to co dzieje się z ludźmi, bo celem najwyższym kapitalizmu jest profit.
Ja wiem, że zwolennicy kapitalizmu, nie chcą przyjąć, ze kapitalizm może bankrutować, wówczas nazywają to socjalizmem lub czymś innym.
Kapitalizm, to tworzenie kryzysów, na których się zarabia - nadal tego nie widzisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:30, 16 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Ale to co piszesz to jak konferencje libków z PO czy knfideracji dUPRu.

Być może.. skoro tak mówisz.. Zbieżność perspektywy w pewnych kwestiach, zwykły przypadek. Nie znam się na "konferencjach libków" ,zapewne ty śledzisz je dużo staranniej .


Cytat:
Zbankrutował? Na czym polegało to bankructwo.
.. Na tym że był - a potem przestał się ruszać .. Pufff!! -i znik! Nie wiem jak inaczej to określić, jeśli nie ban-kruc-two ,hmm?

Cytat:
Poza tym, masz kolejną lekcję- PRL został rozmontowany i okradziono ludzi, między innymi złodziej Balcerowicz okradł Polaków!
Jasne.. wszystko libkowe złodzieje wynieśli - to ich wina!!

Cytat:
Dziwi mnie fakt zachwytu na Balcerowiczem,
Noo. Mnie też Rolling Eyes

Cytat:
który doprowadził Polskę do ruiny.
Ale tu już się zagalopowujesz. zaraz do tego przejdziemy.

Cytat:
Ale cóż, idiotów w Polsce nie brakuje, nie brakuje debilnych libków i prawicowych idiotów którzy nie rozumieją i nie wiedzą co Balcerowicz zrobił.
zesrał się na rzadko(?) Rolling Eyes

Cytat:
A media wcale o tym nie mówią.
I co ty teraz biedny żuczku zrobisz bez wsparcia dziennika telavizyjnego? Rolling Eyes


Cytat:
Nie zastanowiło cię dlaczego nie mówi się w Polsce o okresie 1989-2000?
Bez przerwy się mówi o różnych dekadach.. Rolling Eyes

Cytat:
Misiu kolorowy, bankructwo oznacza brak środków a nie brak oddychania czy srania - tak ci napisali na libkowych forach dla dzieci?
Nie , nie na libkowych forach . Wyciągam tylko naturalne wnioski z tego, co TY utrzymujesz, i ciągle tu powtarzasz - że "państwo nie może zbankrutować".. Rolling Eyes Daruj, ale z DOGMATAMI esbeckiej wiary nie będę wchodził w szerszą polemikę.. Dość powiedzieć, że każde (tak zwane) Państwo, a już zwłaszcza republikańskie to tylko wydmuszka - była nią również PRL- i może jak każda inna osoba prawna zbankrutować - i to na wiele różnych sposobów -gospodarczo/finansowo to tylko jeden z nich. Surprised .. PRL jest tego świetnym przykładem.. Trzeba być niespełna rozumu by sądzić że po 30 (40) latach bolszewickich rządów kraj będzie prosperował... No to ciekawe że jakoś w tym twoim "raju utraconym" ludziom żyło się coraz dostatniej, a partia kierowała ku nowym, śmielszym poprzeczkom dobrobytu .. tylko tak jakimś dziwnym trafem główny szef Jaruzel obudził się razu jednego i stwierdził, że to piękny dzień ...aby polecieć do Rockefellera i omówić warunki kapitulacji. Confused Confused Rolling Eyes "Balcerowicze" były tylko tego następstwem - wliczonym przez obu panów w koszta procesu licytacji MASY UPADŁOŚCIOWEJ. "Bieleckie, Kaczyńskie i Tuski..." - mogą pojawić się jak królik z kapelusza jedynie w świecie tęczowych kucyków z którego pochodzą twoje radosne "Opowieści Pierdziela" ... o tym jak 'środki' zawsze są w wystarczającej ilości i jakości niezbędnej dla funkcjonowania danego Państwa - i już zawsze takimi będą(! Very Happy) Rolling Eyes ..

Cytat:
tego co Skoro Polska zbankrutowała czy jaki kolwiek inny kraj, to czyją jest teraz własnością?
teraz ? Amerykańsko(żydowsko)-Niemiecką... (tak w telegraficznym skrócie)

Cytat:
Czy państwo przestało mieć środki na wypłaty policji i wojsku?
Nie wiem co ty wiecznie z tą "policją i wojskiem" .. Confused .. -twojemu biednemu peerelowi nawet policja i wojsko nie pomogły Rolling Eyes


Cytat:
Nie, czyli nie zbankrutowało bo nadal działa- jarzysz misiek?
Laughing ...

Cytat:
Bankructwo nie brak oddychania czy srania debilku.
.. Cały czas próbuję to tobie uzmysłowić ... Smile widzę że w końcu zaczynasz chwytać. thumleft

Cytat:
Po tym widać, ze twoja wiedza jest naprawdę rodem z gimnazjum lub jakiś debilnych for libków.
Dobrze że twoja to czysta krynica mądrości..

Cytat:
Tak, bankructwo to sranie i oddychanie - hehehe
Tak libki twierdzą?
Nie wiem co libki twierdzą .. mogę się wypowiadać jedynie za siebie .. Poniekąd bankructwo oznacza również możliwość dalszego srania i oddychania.. Czego nie rozumiesz?? Rolling Eyes .. Wolny bankrutując zaprzedaje się komuś w posiadanie - albo idzie szukać protekcji u innego Pana, mając nadzieję że ten go wybroni za obietnicę służby Rolling Eyes PROSTE - NIE ŁATWE .

Cytat:
Skoro państwo zbankrutowało to z czego ma płacić wojsku, policji czy emerytury? Z czego?
Jak to z czego - z tego co zawsze - z kradzieży.. tongue Surprised
Innej opcji nie ma - dorośnij wreszcie.

Cytat:
Oczywiście, kapitalizm kopie cię w dupę a ty jęczysz, ze to socjalizm:)
wiesz - mógłbym powiedzieć dokładnie to samo o tobie - realny socjalizm kopie cię w dupę, a ty skamlesz że to burżuazyjny kapitalizm.. Rolling Eyes ..


Cytat:
Oszukiwać możesz się bez granic, prawda jest taka, że to kapitalizm robi z ciebie biedaka. Bo taki jest jego cel.
Jesteś bardzo zagubiony.


Cytat:
Przecież kapitalizm polega na proficie a nie na dobrze robieniu innym.
Dobrze że ty "polegasz na dobrze robieniu innym" Confused

Cytat:
To był socjalizm, który wyciągnął ludzi z biedy i zacofania.
Kapitalizm, ma w nosie to co dzieje się z ludźmi, bo celem najwyższym kapitalizmu jest profit.
Nie odjeżdżałbym tak bardzo z tymi "celami najwyższymi" .. btw.. Co jest Najwyższym Celem socjalizmu? scratch

Cytat:
Ja wiem, że zwolennicy kapitalizmu, nie chcą przyjąć, ze kapitalizm może bankrutować
Ciekawa hipoteza .. Szkoda że nie mamy tongue okazji się o niej przekonać w warunkach laboratoryjnych.
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:21, 16 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Jasne, system cacy tylko ludzie do dupy.
Przecież kapitalizm polega na proficie a nie na dobrze robieniu innym. To był socjalizm, który wyciągnął ludzi z biedy i zacofania.
Kapitalizm, ma w nosie to co dzieje się z ludźmi, bo celem najwyższym kapitalizmu jest profit.
Ja wiem, że zwolennicy kapitalizmu, nie chcą przyjąć, ze kapitalizm może bankrutować, wówczas nazywają to socjalizmem lub czymś innym.
Kapitalizm, to tworzenie kryzysów, na których się zarabia - nadal tego nie widzisz?


Dwubiegunowe myślenie typowe dla ciebie, co? Nie ma niczego pomiędzy, nie można nie lubić obu, prawda?

I żebyś wiedział, że system nie ma w gruncie rzeczy znaczenia, znaczenie mają ludzie nim zarządzający. I jak gówniani ludzie zarządzają to nie ma znaczenia jakim izmem zarządzają zawsze doprowadzą do krzywd i tragedii.

Skupiasz się na niewłaściwej warstwie problemu.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1058
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 19 Lut '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech .. ten cały @gorol to pocieszny dziadunio.

tak a propos najnowszej superprodukcji "Gierek" - nie wątpię że trafi w gusta starych partyjnych "działaczy" ....ale poważni historycy nie zostawiają suchej nitki na tym filmidle (ale czegóż innego można w sumie oczekiwać po filmach peerelu-bis jeśli nie przekazu jeszcze bardziej siermiężnego w wymowie Confused)

PLAY

(warto jednak cofnąć sobie o kilka minut i wysłuchać całej recenzji - bezcenna)


I jeszcze raz mit gierka i 'nigdy-nie-bankrutującego-prl' obalony
(play)


I to by było na tyle w kwestii banialuk opowiadanych przez tego ramola - najwyraźniej uległ własnej propagandzie i sam zaczął w nią wierzyć; medycyna zna takie nieuleczalne przypadki Rolling Eyes
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kopalnie i górnictwo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile