W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Lustracja Cel czy Metoda  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 993
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 31 Gru '14   Temat postu: Lustracja Cel czy Metoda Odpowiedz z cytatem

Michnik.z Urbanem sa ojcami Lustracji?

A gdzie Matka
Matka Lustracji?


Ja rozumiem, że dziecko może mieć
wielu Ojców, ( nu cóz, tu chodzi o alimenty!)
ale Matkę powinno mieć jedną!

A ja głupi myślałem , że to JKM , Pruchno Wróblewski i ... , to [b]Ojcowie lustracji!
zapomniałem o Matce
przecież oni ( ci ojcowie) musieli kogoś rżnąc
Nu cóż - rżnęli wtedy cały Naród![/b]

Ostatecznie trzeba z czegoś żyć!

======================


Michnik!...z Urbanem.
To są ojcowie Lustracji~!


==================================


Ciekawe kto i gdzie wymyślił Lustracje!



jaki Cel?
Jaka Metoda?


Dlaczego to Mędrzec
nie dopisał Sędziów ,
i Adwokatów
do tej Ustawki?

Świadomie,
nie świadomie,
czy tez po prostu tylko solidnie wykonał Zlecenie?




===========================


Marian Jurczyk nie żyje

Ma­rian Jur­czyk, za­słu­żo­ny dzia­łacz opo­zy­cji de­mo­kra­tycz­nej w cza­sach PRL-u,
a po 1989 roku se­na­tor i dwu­krot­ny pre­zy­dent Szcze­ci­na - nie żyje.
Ma­rian Jur­czyk zmarł w wieku 79 lat.

Marian Jurczyk


Ma­rian Jur­czyk był pra­cow­ni­kiem Stocz­ni Szcze­ciń­skiej. W 1980 roku sta­nął na czele miej­sco­we­go Mię­dzy­za­kła­do­we­go Ko­mi­te­tu Straj­ko­we­go.
Był jed­nym z sy­gna­ta­riu­szy po­ro­zu­mień sierp­nio­wych, a w 1981 zo­stał prze­wod­ni­czą­cym za­rzą­du Re­gio­nu Po­mo­rze Za­chod­nie NSZZ "So­li­dar­ność".

W sta­nie wo­jen­nym in­ter­no­wa­ny, prze­by­wał mię­dzy in­ny­mi w ośrod­ku w Go­le­nio­wie.
W 1982 roku zo­stał tym­cza­so­wo aresz­to­wa­ny, zwol­nio­ny na mocy amne­stii z 1984 roku.

Sprze­ci­wiał się po­ro­zu­mie­niom Okrą­głe­go Stołu.
W 1997 roku uzy­skał man­dat se­na­to­ra kan­dy­dat nie­za­leż­ny. Rok póź­niej wy­bra­ny na pre­zy­den­ta Szcze­ci­na,
zre­zy­gno­wał ze sta­no­wi­ska po wy­ro­ku Try­bu­na­łu Kon­sty­tu­cyj­ne­go,
który orzekł, że nie być jed­no­cze­śnie se­na­to­rem i pre­zy­den­tem mia­sta

. Po­now­nie wy­bra­ny na to sta­no­wi­sko w 2002 roku, rzą­dził Szcze­ci­nem przez na­stęp­ne 4 lata.
Po prze­gra­nych wy­bo­rach w 2006 roku wy­co­fał się z dzia­łal­no­ści pu­blicz­nej i prze­szedł na eme­ry­tu­rę.

W 2000 roku sąd lu­stra­cyj­ny uznał Ma­ria­na Jur­czy­ka za kłam­cę lu­stra­cyj­ne­go.

Opo­zy­cjo­ni­sta miał za­ta­ić w oświad­cze­niu lu­stra­cyj­nym fakt swo­jej współ­pra­cy ze Służ­bą Bez­pie­czeń­stwa PRL.

Wyrok sądu lu­stra­cyj­ne­go zo­stał jed­nak uchy­lo­ny
w 200 4 roku w dro­dze ka­sa­cji przez Sąd Naj­wyż­szy,
który uznał, że oświad­cze­nie lu­stra­cyj­ne Jur­czy­ka było praw­dzi­we.

W 1990 roku pre­zy­dent RP na uchodź­stwie Ry­szard Ka­czo­row­ski od­zna­czył Ma­ria­na Jur­czy­ka Krzy­żem Ka­wa­ler­skim Or­de­ru Od­ro­dze­nia Pol­ski.

Wałęsa: Jurczyk był dobrym i odważnym działaczem

- To był dobry i od­waż­ny dzia­łacz - tak zmar­łe­go Ma­ria­na Jur­czy­ka wspo­mi­na Lech Wa­łę­sa.

- Róż­nie go wspo­mi­nam, był dość sa­mo­dziel­ny - po­wie­dział Wa­łę­sa. - W tam­tym cza­sie mia­łem do niego tro­chę pre­ten­sji, bo skoń­czył strajk dzień wcze­śniej,
a by­li­śmy umó­wie­ni, że koń­czy­my razem. Ja mia­łem bo­wiem te wcze­śniej­sze do­świad­cze­nia z Gdań­ska, kiedy za­kła­dy za­czę­ły koń­czyć strajk bez uzgod­nie­nia,
a potem po­la­ła się krew - dodał b. pre­zy­dent, pod­kre­śla­jąc, że potem współ­pra­ca mię­dzy nim a Jur­czy­kiem ukła­da­ła się już le­piej.

-To był dobry i od­waż­ny dzia­łacz. Szko­da, że dziś, kiedy mamy tyle pro­ble­mów związ­ko­wych i in­nych, prze­cho­dzi na drugą stro­nę - pod­kre­ślił Wa­łę­sa.

Jur­czyk jako lider "So­li­dar­no­ści" na Po­mo­rzu Za­chod­nim to­czył z Wa­łę­są walkę o przy­wódz­two w związ­ku. Pod ko­niec lat 80. był wśród li­de­rów "S",
któ­rzy nie uzna­wa­li prawa Wa­łę­sy do po­wo­ły­wa­nia no­wych władz związ­ku

. Był prze­ciw­ni­kiem Okrą­głe­go Stołu.

- Nie miał szans w tej ar­gu­men­ta­cji. On dzia­łał ina­czej, nie do­łą­czył do nas. Ale takie ście­ra­nie się, plu­ra­lizm,
kan­dy­do­wa­nie róż­nych osób po takim okre­sie jed­no­myśl­no­ści było nawet wska­za­ne - oce­nił tę po­sta­wę Wa­łę­sa.

B. przy­wód­ca "So­li­dar­no­ści" przy­znał, że nie miał w ostat­nich la­tach wielu kon­tak­tów oso­bi­stych z Jur­czy­kiem. - Ta zadra z tam­te­go czasu jed­nak zo­sta­ła - pod­kre­ślił.

Prof. Dudek: Jurczyk był ważną postacią historii Polski lat 80

- Ma­rian Jur­czyk był ważną po­sta­cią w hi­sto­rii Pol­ski lat 80. jako przy­wód­ca straj­ków w Szcze­ci­nie w 1980 r.
i póź­niej jeden z li­de­rów "So­li­dar­no­ści", także tej pod­ziem­nej - po­wie­dział hi­sto­ryk PRL prof. An­to­ni Dudek.

- Nie­za­leż­nie od kon­tro­wer­sji to­wa­rzy­szą­cej jego bio­gra­fii, a do­ty­czą­cej spra­wy jego kon­tak­tów z SB w la­tach 70., to jest on czło­wie­kiem,
który w la­tach 80. zro­bił bar­dzo dużo dla ruchu wol­no­ścio­we­go w Pol­sce - po­wie­dział Dudek dzien­ni­ka­rzo­wi.
- Skoro nurt ra­dy­kal­ny wtedy w związ­ku prze­grał, to i on po­niósł po­raż­kę - dodał Dudek.

We­dług Dudka, po prze­ło­mie 1989 r. Jur­czyk od­na­lazł swoje miej­sce w życiu pu­blicz­nym, skoro był se­na­to­rem i pre­zy­den­tem Szcze­ci­na.
- Mam tylko wąt­pli­wość, czy on wy­ko­rzy­stał swoją szan­sę - pod­kre­ślił Dudek.
Przy­znał, że "trud­no mówić o jed­no­znacz­nie po­zy­tyw­nej jego oce­nie jako pre­zy­den­ta Szcze­ci­na".Ktos napisał:
"
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Lustracja Cel  czy Metoda
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile