W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Hawala  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1775
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:17, 23 Gru '14   Temat postu: Hawala Odpowiedz z cytatem

To dziwne ale na forum nikt jeszcze nie zajął się tym zjawiskiem.Mnie do naszkicowania tego czym jest hawala skłoniła taka oto wypowiedz użytkownika forum (proszę o niesprawdzanie czyja to wypowiedź bo nie o personalia chodzi a o "sprawę" )

Cytat:
To ja się pytam czy oznaką patriotyzmu jest ginąć "za Ojczyznę", czyli za banksterów, politykierów, biskupów i innych squrwysynów, czy żyć dla naszych dzieci i budować lepszy świat

Jak żyć i budować dla naszych dzieci ten lepszy świat? z bangsterami? pomimo bangsterów? za zgodą bangsterów? tego nie napisał.
Ja uważam,ba mam pewność, że bez idei,jakiejkolwiek;politycznej,społecznej,religijnej,kulturowej,zrobić się tego nie da.Mam też świadomość że po wszystkich naszych doświadczeniach nie jesteśmy w stanie wykrzesać z siebie wiary w cokolwiek,dlatego budowanie lepszego świata to zajęcie nie dla nas.Już nie.
Ale przecież nie wszyscy tak mają.My-czyli ludzie cywilizacji zachodniej, to zaledwie niewielka część ludzkiej populacji.
Ale powracam do hawali.Hawala to system bankowy który istnieje w sposób że tak powiem,niewidzialny.
Powstał w VIII w w islamskiej części Indii i obejmował (obejmuje) cały obszar na którym żyli (żyją) muzułmanie.
Hawala znaczy dosłownie transfer,na początku jej głównym celem było odbarczenie kupców od konieczności wożenia ze sobą gotówki ale stopniowo stała się czynnikiem integrującym muzułmańskie diaspory.Poprzez hawale bogatsi krewni żyjący w jednym końcu świata mogli przekazywać pieniądze swym biedniejszym krewnym żyjącym na drugim końcu świata.Pewnie,szybko i co warto podkreślić- za niewielką opłatę.
Jedynym "kapitałem" hawali było ZAUFANIE.I Wiara w to że hawala nie oszuka,nie ukradnie twoichciężko zarobionych pieniędzy.Hawala nie oszukiwała,nie okradała, choć było to stosunkowo łatwe bo przecież od zawsze działała "obok państwa","poza państwem".
Prawdziwą wojnę hawali wytoczyli USA-mani pod pozorem walki z terroryzmem.A choć żadne dochodzenie tego nie potwierdziło,przeciwnie-każde potwierdza że pieniądze na terroryzm idą poprzez Bank of America i jemu podobnie (a niby przez jakie mają iśc skoro terrorystów zaprojektowali,wyszkolili,i używają USA-mani),to hawala w wielu państwach jest ścigana prawem.Ten fakt trzeba uwzględnić czytając te czy inne informacje na temat hawali.Nie ma nic bardzej oburzającego i bezczelnego niż amerykańskie oskarżenia pod adresem hawali o rzekome "pranie narkotykowych pieniędzy"
http://en.wikipedia.org/wiki/Hawala
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Hawala
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile