W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Między Urna a Urynałem  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1084
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 26 Lis '14   Temat postu: Między Urna a Urynałem Odpowiedz z cytatem

Czy Twój głos jest twoja własnością!

Czy nie powinien mieć,
Czy nie powinien mieć, (presja czau)
co najmniej 14 dni na podjęcie mojej decyzji
Dostaje kartę wyborcza .

Sprawdzam , pytam, analizuje .

i idę przygotowany do Aktu Głosowania.


Zapytajmy najmądrzejszego i najgłupszego,
co należy zrobić?

Czy karta wyborcza w momencie potwierdzenia własnoręcznym podpisem jej odbioru , przechodzi na moją własność ,

czy tylko została Nam powierzona na czas transportu od Szanownej Komisji do Urny "Wyborczej? ()Urynału)

na czas transportu pomiędzy Komisją , a urną (urynałem)
-TYLKO celem Jej osobistego Transportu do Urny Wyborczej! (URYNAŁU)
Czy jest moja własnością i mogę ją zabrać do domu?
Czy muszę ją oddać przed opuszczaniem Lokalu pod groźba rewizji osobistej!

Biorę ją i potwierdzam własnoręcznym podpisem jej odbiór,
ale nikt nie potwierdza mi jej zwrotu!
Czy możemy urządzić wybory alternatywne?

Mamy swój lokal "Niezależny Lokal Wyborczy"
Alternatywna Urna Wyborcza jest na zewnątrz, gdzie zbieramy "Nasze głosy"
gdzie należny przynieść z Lokalu wyborczego
te Swoje Karty Wyborcze i wrzucić do Własnej Urny ! (URYNAŁU)
Do
"Urny Wyborców Alternatywnych"
i tam zdeponować Swój Głos?


Pan Józef Bizon osobiście przekonał się , że Jego Głos,
nie jest Jego Własnością , bo
nie może wziąć
Swojej Karty Wyborczej do swojego domu ,by przypadkiem nie mógł zdobyć dowodu potwierdzenia swojej decyzji olania Wyborów
aby udowodnić Swoim dzieciom , że olał wybory!

a więc róznica miedzy URYNAŁEM a urna wyborcza jest jasna

do urynału trafiają

gówna , a ... Urny wyborczej nie ma!


To gdzie zdeponowałeś swój głos to TWOJA autonomiczna twoja decyzja!Smile
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 27 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie zgadzam się, skoro potwierdzam podpisem odbiór karty, powinienem też dostać jakieś potwierdzenie, że mój głos został wzięty pod uwagę - teoretycznie, bo w praktyce, to już nie takie proste.

Jednak w obecnym systemie, w realiach jakie teraz mamy, jak by każdy mógł wynosić kartę byłoby mnóstwo przekrętów. Masowo kupowali by karty/głosy od żuli, meneli, od wszystkich, co w dupie mają kraj, kto nimi rządzi itd... itp...

JerzyS napisał:

Biorę ją i potwierdzam własnoręcznym podpisem jej odbiór,
ale nikt nie potwierdza mi jej zwrotu!

Masz na myśli, że po zliczeniu głosów powinni ci ją oddać, jako potwierdzenie, że nikt np. nie dostawił krzyżyka i nie uczynił twój głos nie ważnym?
Tylko wtedy to już by nie były wybory tajne. Nie twierdzę, że to źle - w idealnym świecie wszystko powinno być jawne.
Może i wybory powinny być jawne, otwarte, internetowe - każdy by miał wgląd i mógł podliczyć głosy i sprawdzić jak by mu się chciało?
Poza tym skoro ktoś popiera jakąś partię, polityka - to czemu ma to ukrywać, inaczej mówiąc ma być kryty z tego powodu? Wstydzi się tego kogo popiera? To po co go/ich popiera, głosuje skoro to dla niego wstyd?
Boi się dyskryminacji z tego powodu - to niech siedzi w domu tchórz. Skoro jest przekonany, że głosuje na ludzi uczciwych, za którymi stoi prawda, którzy mają wiedzę, chęci i kompetencje by coś zrobić dla społeczeństwa, a nie dla siebie i swoich kolesi - to czego miałby się obawiać?

A tak to mamy patologię, jak np. teraz, że tak na prawdę, to nie wiadomo jakie są prawdziwe wyniki, faktyczne poparcie.

Oczywiście ta cała "demokracja" to jeden wielki szwindel, ustawka, a wybory to igrzyska dla ciemnych mas, cyrk.
Żeby człowiek mógł wystartować i mieć realną szansę na dostanie się do parlamentu, czy też rządu (w dalszej kolejności) musi zapisać się do którejś partii i słuchać jej wodza, całować go w tyłek przez wiele lat i nosić teczkę jakiemuś ważniakowi, by dostać dobre miejsce na liście gwarantujące wejście...

Nawet mając wiele milionów złotych, sporo ludzi i dużo chęci by działać, coś zmienić, wnieść do polityki - taki człowiek/ludzie nie mają szans przekroczyć progu wyborczego nie mając struktur w całym kraju, nie są w stanie przebić się przez sondażownie (a nie było przypadku zdaje się by partia nie brana pod uwagę w sondażach weszła do parlamentu). Ledwo to się udaje takim "gigantom" jak PSL (przekroczenie 5%), a przynajmniej tak było do niedawna.
Ale ile można o tym samym - wiemy to, tylko co z tego, jak nie wiemy jak to zmienić.

Najlepiej to olać tą całą politykę i te ustawione wybory.
Zrobił się teraz szum, że wybory nie były uczciwe (były ustawione) - qrwa, a które były uczciwe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:12, 27 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo wrzucił film gościa, który tłumaczy jak mógłbyś zabrać kartę ze sobą - jedną z dwóch egzemplarzy i nawet sprawdzić jak policzyli twój głos.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:22, 27 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już lepszym pomysłem byłyby naklejki. Takie, jakich się teraz używa na arkuszach egzaminacyjnych, np. maturalnych.
Jak by to miało wyglądać? Po prostu na karcie do głosowania powiedzmy u góry byłaby naklejka, którą wyborca odkleja i umieszcza w okienku obok nazwiska swojego kandydata. Tam, gdzie wybieramy jedną osobę, tam mamy do dyspozycji jedną naklejkę. Nie jest to skomplikowane. Dodatkowo można zabezpieczyć uczciwość wyborów w ten sposób, że na każdej naklejce, czy na poszczególnych naklejkach na karcie do głosowania (jeśli wybieramy więcej, niż jednego kandydata), mamy nadrukowany kod kreskowy i numer, unikalny dla każdej karty, zgodny z tym samym kodem kreskowym i numerem umieszczonym na karcie lub na każdej stronie w przypadku 'książeczki'.

W ten sposób nie ma możliwości sfałszowania takiej karty, bo skąd wziąć drugą naklejkę? Logiczne, że nikt nie zrobi duplikatu przy urnie, zwłaszcza że kod kreskowy i numer poznałby dopiero w momencie otrzymania karty do ręki.

Edit:

Sposób zaprezentowany w powyższym linku też może być Smile

Edit 2:

Chociaż po zastanowieniu sposób ten nie rozwiązuje problemu z dostawianiem drugiego krzyżyka, by głos był nieważny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:54, 27 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale za to z powodzeniem można by połączyć tę metodę z zaproponowanymi przeze mnie naklejkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:56, 27 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście gostek (David Bismark) nawet nie głupio prawi.
Jakby do tego dołożyć brak jakiegokolwiek progu wyborczego i żeby jeszcze wymyślić, by niezrzeszeni, bezpartyjni kandydaci (każdy?) mogli startować i mieli realne szanse, to byłby już jakiś zalążek demokracji, zdrowego systemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Między Urna a Urynałem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile