W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
RMF FM i Antoni Macierewicz  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1834
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 01 Kwi '08   Temat postu: RMF FM i Antoni Macierewicz Odpowiedz z cytatem

Interesujacy wywiad a wiec warto obejrzec lub poczytac - http://www.rmf.fm/fakty/?id=134392
Cytat:
Konrad Piasecki: Czuje się pan oszukany?

Antoni Macierewicz: Nie. Dlaczego

Konrad Piasecki: Ojciec Rydzyk mówi, że czuje się oszukany. Mówi, że się spieszą, że szkoda mówić. Że oszukali nas.

Antoni Macierewicz: Mam wrażenie, że pan dość pobieżnie streszcza stanowisko ojca Tadeusza Rydzyka.

Konrad Piasecki: A jakie jest to stanowisko, gdyby je pan mniej pobieżnie streścił?

Antoni Macierewicz: Nie wiem. Nie chcę relacjonować cudzych opinii, zwłaszcza w radiu RMF FM, które ma pewną swobodę w interpretacji cudzych opinii.

Konrad Piasecki: To inna opinia z anteny Radia Maryja. Ryszard Bender: „Polski prezydent po przyjęciu traktatu będzie namiestnikiem jak w czasach cara”.

Antoni Macierewicz: Nie ma wątpliwości, że traktat jeśliby miał wejść w życie, zasadniczo ogranicza kompetencje i suwerenność państwa polskiego. Taki jest jego cel. Wprawdzie w mniejszym stopniu niż tzw. traktat konstytucyjny. Charakterystyczne, że panu premierowi Tuskowi od czasu do czasu wymyka się i myli mu się traktat konstytucyjny z obecnym traktatem. W związku z tym, tak ostro bym tego nie sformułował. Nie ma jednak wątpliwości, że kompetencje organów państwowych na rzecz tworzącego się państwa europejskiego zostaną ograniczone. Tak rzeczywiście będzie. Dokładniej może być.

Konrad Piasecki: To jak prezydent Lech Kaczyński, jak premier ówczesny Jarosław Kaczyński mogli zgodzić się na taki traktat?

Antoni Macierewicz: Może tak być, jeżeli będą realizowane te zamierzenia, jakie formułuje Platforma Obywatelska, która w uchwale grudniowej bardzo jasno powiedziała, że będzie dążyła do ograniczenia kompetencji polskich i zwiększania kompetencji tego państwa europejskiego.

Konrad Piasecki: W takim razie jak premier Jarosław Kaczyński i prezydent Lech Kaczyński mogli zgodzić się na taki traktat?

Antoni Macierewicz: Strasznie ma pan taką przedłużoną młodzieńczość.

Konrad Piasecki: Dziękuję bardzo, ale dobiegam już czterdziestki, więc uważam to za komplement.

Antoni Macierewicz: Ale formułuje pan opinie ciągle tak, jakby pan miał dwadzieścia lat.

Konrad Piasecki: A pan formułuje, jakby pan miał ile lat?

Antoni Macierewicz: Jest oczywiste, że warunkiem tego bardzo trudnego kompromisu, na granicy opłacalność, ale kompromisu - wtedy, kiedy był zawierany w Brukseli – było to, że u władzy będzie rząd, który będzie rządem interesu narodowego, a nie interesu. Taka nastąpiła zmiana niestety, że zamiast rządu interesu narodowego jest rząd Platformy, czyli rząd interesu i stąd konieczność różnorodnych gwarancji wpisanych do ustawy ratyfikacyjnej.

Konrad Piasecki: Zagłosuje pan, panie pośle, za ratyfikacją czy przeciwko. Jak pan zagłosuje, kiedy przyjdzie do ostatecznego głosowania?

Antoni Macierewicz: Nie zmieniłem zdania w tej sprawie. Jeżeli te gwarancje będą wpisane do ustawy ratyfikacyjnej, to uważam, że można rozważyć zagłosowanie za tym.

Konrad Piasecki: A nie będą, bo wiemy, jak wyglądają zasady kompromisu jurajskiego czy helskiego.

Antoni Macierewicz: Stąd to młodzieńczość, o której mówiłem. Pan już wszystko wie. A rozmawiał pan z panem prezydentem?

Konrad Piasecki: A co to ma wspólnego z młodzieńczością, panie ministrze? Wystarczy czytać media, wystarczy słuchać Jarosława Kaczyńskiego, wystarczy słuchać tego, co mówią liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Pan młodzieńczo tego nie słucha?

Antoni Macierewicz: Pewna pochopność przez pana przemawia, a już wiara w to, że media wiernie relacjonują słowa Jarosława Kaczyńskiego. To nawet nie pochopność, ale powiedziałbym - nieroztropność: dotychczas media robiły wszystko, żeby przekręcić ich słowa. Ale być może tak jest.

Konrad Piasecki: Ale ja słyszałem Jarosława Kaczyńskiego in extenso. Jarosław Kaczyński mówi: „Zagłosuję za. Zgadzam się na uchwałę i zgadzam się na to, żeby była ustawa, która reguluje kompetencje prezydenta”.

Antoni Macierewicz: Być może tak jest. Już za godzinę będę wiedział, bo pan Jarosław Kaczyński przedstawi te warunki na posiedzeniu klubu. Wtedy podejmę ostateczną decyzję. Ale gdyby miało być tak, że nie będzie gwarancji wpisanych do traktatu ratyfikacyjnego to uważam, że nie należy się na taką sytuację zgadzać.

Konrad Piasecki: Pan czuje, że będzie wielu takich jak pan? Ile będzie takich osób?

Antoni Macierewicz: Nie wiem. Nie dyskutuję tego problemu. Zobaczymy na posiedzeniu klubu, a ostatecznie zobaczymy podczas głosowań. Ja chciałbym tylko, żeby jedno tylko państwo wiedzieli, bo tutaj jest taka tendencja. Media zajmują się biciem tych wszystkich, którzy mają wątpliwości. Otóż problem polega na tym, że rozstrzyga się kształt Polski na wiele dziesięcioleci. W takiej sytuacji powinno się bardzo roztropnie i bardzo ostrożnie podchodzić do decyzji, które się odbiją na milionach Polaków. A państwo nas popędzacie tym batem mediów – prędzej, prędzej. Nie zastanawiajcie się, głosujecie.

Konrad Piasecki: Nikt nie popędza, akurat popędził prezydent Lech Kaczyński, który bardzo chciał, żeby już we wtorek zostało to przegłosowane.

Antoni Macierewicz: To nie prawda. Ja nie jestem od tego, aby w ten sposób decydować o losie moich rodaków. Muszę sprawę dokładnie rozpatrzyć i odpowiedzialnie zagłosować.

Konrad Piasecki: Jeszcze na koniec tego wątku młodzieńczości i pochopności radziłbym panu przeczytać dzisiejszy „Nasz Dziennik”, który na sześciu stronach mówi, jak fatalne rzeczy dokonały się w Juracie, czyli „Nasz Dziennik” też bardzo pochopnie ocenił to, co się tam wydarzyło.

Antoni Macierewicz: Nie wiem. Nie czytałem, w związku z tym nie potrafię tego ocenić.

Konrad Piasecki: To polecam lekturę, bo jest bardzo ciekawa.

Antoni Macierewicz: Dotychczas „Nasz Dziennik” był gazetą bardzo, bardzo ostrożną i wnikliwie analizującą polskie życie i powiem szczerze, że mnie drażni w RMF-ie taka niechęć do „Naszego Dziennika”, bo to jest radio, które powinno równo traktować wszystkie media, a jesteście państwo jakoś tak uwrażliwieni negatywnie na „Nasz Dziennik”. Dlaczego?

Konrad Piasecki: Jaka niechęć, czytam „Nasz Dziennik” i cytuję go panu.

Antoni Macierewicz: A czy pan mógłby powiedzieć dlaczego jest pan tak negatywnie ustosunkowany do Radia Maryja? Co, konkurencja tak?

Konrad Piasecki: Jaka konkurencja, panie ministrze? Proszę zobaczyć ilu słuchaczy mają oni, a ilu RMF, co to za konkurencja - młodszy brat.

Antoni Macierewicz: To skąd to się wzięło w takim razie, po co ten atak, po co ta niechęć?

Konrad Piasecki: Jaki atak, jaka niechęć? Nie wiem, o czym pan mówi teraz.

Antoni Macierewicz: Po co taki brak tolerancji, strasznie mnie to razi.

Konrad Piasecki: Pan jest człowiekiem tolerancyjnym?

Antoni Macierewicz: Tak, staram się.

Konrad Piasecki: No to dziękuję bardzo. Chciałem jeszcze zapytać o aneks do raportu z weryfikacji WSI. Nie denerwuje pana, że jeszcze go nie czytamy, że jeszcze społeczeństwo nie dowiaduje się całej prawdy?

Antoni Macierewicz: Muszę pana rozczarować; aneks niestety, nie zawiera całej prawdy, w ogóle nie wiem, czy istnieje taki tekst na świecie, który by zawierał całą prawdę.

Konrad Piasecki: To choćby fragmenty prawdy.

Antoni Macierewicz: Zawiera jednak bardzo istotne informacje na temat funkcjonowania i przestępczych działań ludzi z dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych, zwłaszcza kierownictwa tych służb.

Konrad Piasecki: Co się z nim dzieje?

Antoni Macierewicz: Został przekazany panu prezydentowi, premierowi i wicepremierom.

Konrad Piasecki: Nie pytał pan, co się z nim dzieje? Dlaczego ten aneks jeszcze nie ujrzał światła dziennego, nie ponaglał pan prezydenta, nie dzwonił, nie pytał?

Antoni Macierewicz: Nie. Nie ponaglałem, nie dzwoniłem, nie pytałem. Wszystko się dzieje zgodnie z ustawą. Teraz jest to w gestii prezydenta, marszałków. Jest opisana droga ustawowa, jak to się ma dalej dziać i to nie jest moja sprawa.

Konrad Piasecki: A może się tak stać, że nie poznamy tego aneksu?

Antoni Macierewicz: To jest kwestia ustawowo do tego wskazanych organów państwa polskiego i niech one działają, ja swoje w tej sprawie zrobiłem.

Konrad Piasecki: Może prezydent boi się powtórzyć takiego błędu, jak popełnił w przypadku Andrzeja Grajewskiego? Najpierw odtajnił raport, a potem jego brat musiał przepraszać, wycofywać się.

Antoni Macierewicz: A potem musiał przepraszać, że przepraszał, więc można by powiedzieć, że w tej sprawie było wiele różnych ruchów i pan pamięta tylko jedne. To jest dokładnie tak samo, jak z tymi procesami…

Konrad Piasecki: Jarosław Kaczyński wycofał się z usprawiedliwiania Grajewskiego, tak?

Antoni Macierewicz: Oczywiście, dokładnie dwa dni później.

Konrad Piasecki: A co powiedział?

Antoni Macierewicz: Dokładnie to, że nieroztropnie, bez rozpatrzenia wszystkich rzeczywistych przyczyn i uwarunkowań sformułował swoją opinię.

Konrad Piasecki: To chyba powiedział to w jakimś obiegu wewnętrznym.

Antoni Macierewicz: Nie, w obiegu publicznym, w jednym z wywiadów prasowych, tylko właśnie to jest taka wybiórczość, która charakteryzuje nie tylko „Gazetę Wyborczą”, ale także RMF; jedno państwo widzicie, innego nie dostrzegacie. Gdy MON przegrał proces z panem Nowakowskim, to państwo skupiliście się na mnie, chociaż to nie ja przegrałem, a ja wszystkie procesy w sprawie WSI wygrałem, tylko państwo tego nie chcecie dostrzegać.

Konrad Piasecki: To wolę być czasem wybiórczy, niż dokonywać takich skrótów myślowych, jak pan.

Antoni Macierewicz: To prawda, bo woli pan działać na rzecz agentury i to jest przykre w Kontrwywiadzie.

Konrad Piasecki: Panie ministrze, pan takie rzeczy wygaduje, że już naprawdę musimy to skończyć.

Antoni Macierewicz: Wydaje mi się, że pan wygaduje.

Konrad Piasecki: Powiedzenie, że działam na rzecz agentury uważam za obraźliwe i nie mam ochoty dalej z panem rozmawiać, dziękuję bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sdsw




Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 02 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zaglosowal przeciw (zrodlo GW). Z zasady wierze ludziom przeciwnym massmediom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 02 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw ile czasu by zajęło TVN kampania, w której efekcie Polacy znienawidzili by swojego ukochanego JP2 i zaczęli przetapiać jego pomniki na pomniki np. Jaruzelskiego albo Balerowicza.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 02 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Jestem ciekaw ile czasu by zajęło TVN kampania, w której efekcie Polacy znienawidzili by swojego ukochanego JP2 i zaczęli przetapiać jego pomniki na pomniki np. Jaruzelskiego albo Balerowicza.

pięć lat

Ale jeżeli taką akcje zaczęli by za 15 lat czyli jak nastanie nowa młodzież to i w ciągu 3 miechów wychowali by nowych hunvejbinów
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 03 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za te slowa macierewiczowi nalezal by sie proces - gdyby ktos taki powiedzialby cos takeigo do mnie od razu wywaliłbym mu w pysk, za wielu ludzi ten cham juz obraził a na dodatek siedzi w sejmie z ramienia Pisuaru i jest popierany przez zalozone przez rosyjskie sluzby specjalne radio Maryja, czemu tacy ludzie moga bezkarnie pluc innym w twarz. jasne mam dowody, moge kogos oskarzac ale tak po prostu na kogos mowic agent to szcyt debilizmu. Do wiezienia z ta szmata!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 03 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Macierewicz nie ma racji to niech dziennikarz wytoczy mu proces. Jeżeli nie wytoczy procesu to wiadomo dlaczego. Akurat Macierewicz ma dostęp do informacji i jestem niemal pewien, że jak kogoś zalicza do agentury to robi to w oparciu o te wiadomości. Na tym tle pinia publiczna w tym Tiesto12 raczej śmiesznie wygląda, ze swoim przekonaniem o "niewinności" dziennikarza. Opinia publiczna, za przeproszeniem g.. wie. choć i nawet takie określenie nie opisuje wystarczająco dobitnie jak przeciętny zjadacz chleba daleki jest w swoim wyobrażeniu otaczającego go świata od rzeczywistości.
Poczytajcie sobie choćby "Salon" Łysiaka.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 04 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takich procesow macierewicz ma juz kilka, zazwyczaj tocza sie latami a jak juz dochodzi do wyroku to ludzie juz nie wiedza o co chodzi. Jesli macierewicz nie przeprosi ktoregos dnia dopadnie go reka sprawiedliwosci, mam taka nadzieje. ten ch... oplul juz tak wiele osob, samo narazenie zycie naszych zolnierzy dlatego ze nasz wywiad nie dziala bo go debile zlikwidowali juz za samo to powinien isc do paki. choc ja ze znajomymi to razcej predzej zrobilibysmy mu samosad. nie mowcie mi ze w tych sluzbach byli ludzie szkoleni w czasach realnego socjalizmu w Polsce. tact sami ludzie sluza w wegierskich, rumunskich czy bulgarskich sluzbach specjalnych i jakos nikomu to nie pzreszkadza bo wykonuja swoja robote a nie zajmuj a sie polityka. macierwicz to idiota i palant ale wielu uzytkownikow tego forum podziela jego poglady - jeszce troche a calkiem upodobnicie sie do rodziny radia Maryja, zapewne waszego ulubionego radia bo tylko tam takie pseudoteorie mozna usłyszec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 04 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli przez "takie pseudoteorie"? Nie wiem czy zauważyłeś ale nie jesteś na forum ONET albo GAZETY. Chyba nie chcesz tu głosić "prawdy", że nie ma w Polsce a już tym bardziej w polskich mediach czegoś takiego jak agentura? Jeżeli tak to pomyliłeś adresy. To tak jakby na forum fanów dobrego francuskiego wina wszedł fan taniego wina za 3 zeta i przekonywał do zalet "platonka".
Wybacz kolego, ale na tym forum "przerywacze dyskusji Pawłowa" typu "moher", "teorie spiskowe" czy " to samo mówią w Radio Maryja" nie działają. Chcesz udowodnić swoją tezę lub moją obalić używaj argumentów.
Moim argumentem jest fakt, że Macierewicz MA dostęp do archiwów IPN, a opinia publiczna nie ma. Opinia publiczna nie ma absolutnie żadnych podstaw by wierzyć w to, że dziennikarz agentem nie jest, ani w to, że jest. Proste. Albo inaczej. Prawdopodobieństwo, że dziennikarz agentem wzrasta gdy Marcinkiewicz mówi, że jest agentem. Natomiast gdy opinia publiczna twierdzi, że nie jest (lub jest) prawdopodobieństwo się nie zmienia.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 05 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jack jasna sprawa tylko ci prawdziwi agenci zostali spalleni na masowych spalarniach za czasow rzadu Mazowieckiego kiedy to sluzby palily akta a pozostawialy tylko te ktore moga sie an przyszlosc przydac wiec Nie mow tu ze macierewicz ma dostep do archiwow IPN bo ma dostep tylko do tych do ktorych dosptep mial miec. druga sprawa czemu jego pplecznik wielce kiedys panujacy debil kaczynski mowi ze akta na jego temat zostaly sfalszowane a wszystkie inne sa prawdziwe.. To albo traktujemmy to co w IPN jako tylko prawde albo uznajemy to za wieczne gowno. Jak dla mnie akta czaso w PRL powinny zostac spalone wszystkie bo i tak wiekszosci parwdy sie nie dowiemy bo to co ma IPN jest tylko malym framentem prawdy. akurat ten dziennikarz RMF jest prywatnie przyjacielem mojego brata i moge zareczyc ze nie jest on zadnym agentem. Poza tym gdyby pan Macierewicz w radiu nazwla kogos z twojej rodziny agentem czy uwierzylbys mu myslac ze skoro ma dostep do akt IPN to widocznie to jest prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 05 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
akurat ten dziennikarz RMF jest prywatnie przyjacielem mojego brata i moge zareczyc ze nie jest on zadnym agentem.


A gdyby był to być wiedział? Chwalilby sie tym na lewo i prawo? Zaden powód do dumy być kurwa. Przy okazji. Czytalem taka historyjke: facet poszedl do burdelu, a tam na fikołku żona. Oboje byli zdziwieni. Podobna historyjke znam z ojcem i corka. Też zdziwieni. Twoje zapewnienia nie świadcza najlepiej o rozumieniu życia. Deliktanie rzecz ujmując.


Kiszczak i spółka byliby głupcami oddajac władze. Tego jeszcze nikt w historii ludzkosci nie zrobil. Ale Polakom wmówiono taka piramidalna bzdure, podobnie jak Amerykanom zawalenie z powodu ognia. Postkomuna ma haki na dziennikarzy, ma kasę z Pewexu itp. Kasę zainwestowana w TVN i Polsaty. Czyli realna władze. Władzy nigdy nie oddali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 05 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy powstały komercyjne media z pieniędzy dawnej SB-cji i PZPR oraz tego odłamu solidarności który określiłbym jako michnikowo-giermkowski, takie jak gw,tvn, polsat, rmf i inne, w zasadzie służby specjalne przestały być potrzebne, dziennikarze są znacznie skuteczniejsi w niszczeniu Polski i Polaków, jednocześnie serwując nam czystą propagandę antypolską pomieszaną z rozrywką w stylu amerykańskim, jest to sprytne działanie, dlatego że wyborcy wybierają tego który robi wokół siebie największy show w mediach,a jednocześnie dziennikarz jest łatwym narzędziem w niszczeniu niewygodnych przeciwników politycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:18, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziennikarze ,reporterzy szukaja SENSACJI A NIE PRAWDY sa jak najemnicy w imie zasady kto zaplaci wiecej.
A w tym konkretnym wywiadzie Konrad Piasecki vs Antoni Macierewicz widac jak bardzo zajadla jest walka o wplyw na caloksztalt Polski.
Ze media to znakomita bronia to dla nikogo nie powinno byc tajemnica.

No a teraz najlepsze-ze dyplomatyczne przepraszam padlo ze strony PiS.
Ogolnie mozna miec watpliwosci kto kogo powinien przepraszac za ten jazgot .
Cytat:
Girzyński: Przepraszam za Macierewicza
PiS zostaje z Bogiem. Wczorajsze emocje o. Rydzyka były zbyt impulsywne - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Zbigniew Girzyński. Ale rozmowę poseł PiS zaczął od przeprosin za oskarżenia o agenturalne powiązania Konrada Piaseckiego. Chciałem przeprosić za to, co powiedział wczoraj na antenie RMF FM mój kolega z klubu, pan Antoni Macierewicz. Uważam, że to były słowa niesłuszne, niesprawiedliwe, zarówno w stosunku do tej stacji, jak i pana redaktora.



Zbigniew Girzyński: Zanim pan zacznie chciałem przeprosić za to, co wczoraj powiedział na antenie RMF FM mój kolega z klubu pan Antoni Macierewicz. Uważam, że to były słowa niesłuszne, niesprawiedliwe zarówno w stosunku do tej stacji, jak i przede wszystkim do pana redaktora. W imieniu swoim i wielu innych kolegów z Prawa i Sprawiedliwości przepraszam.

Konrad Piasecki: Dziękuję za przeprosiny i przejdźmy do rozmowy, chociaż głos mi trochę więźnie w gardle. Chciałem zapytać pana, czy rzeczywiście Prawo i Sprawiedliwość odchodzi od Boga?

Zbigniew Girzyński: W żadnym wypadku. Prawo i Sprawiedliwość jest formacją chrześcijańsko-demokratyczną, chrześcijańsko-konserwatywną, taką której fundament, jeżeli chodzi o funkcjonowanie ideowe, opiera się na katolickiej nauce społecznej.

Konrad Piasecki: A przewiduje pan rychły koniec tej partii?http://www.rmf.fm/fakty/?id=134461
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka przykłądów, gdyby media byly zalozone przez dawny aparat to by tak nie napieprzaly na sld jak to robia proPO media takie jak tvn bo polsat nieco mniej, po drugie gdyby michnik byl umoczony tak glebokow uklad to by nie wyrzucal afery rywina tylko by sie dogadal a tak to ta afera zatopila sld. jest eszce innych pare przykładów ale szkoda psac bo i tak zdania nie zmienicie. Kiszcak byl za slaby zeby utrzymac władze widzac ze za soba nie ma juz Rosji bo "pierestrojka" polityka "głasnosti" czynila swoje postepy. Jak dla tych ludzi ktorzy mieliby zginac gdyby doszlo do zamieszek to chyba dobzre ze byl okragly stol i sie dogadali. Jak dla mnie PRL nie byl taki zly gdzy jestem czerwony i zawsze bede.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
Kilka przykłądów, gdyby media byly zalozone przez dawny aparat to by tak nie napieprzaly na sld jak to robia proPO media takie jak tvn bo polsat nieco mniej, po drugie gdyby michnik byl umoczony tak glebokow uklad to by nie wyrzucal afery rywina tylko by sie dogadal a tak to ta afera zatopila sld. jest eszce innych pare przykładów ale szkoda psac bo i tak zdania nie zmienicie. Kiszcak byl za slaby zeby utrzymac władze widzac ze za soba nie ma juz Rosji bo "pierestrojka" polityka "głasnosti" czynila swoje postepy. Jak dla tych ludzi ktorzy mieliby zginac gdyby doszlo do zamieszek to chyba dobzre ze byl okragly stol i sie dogadali. Jak dla mnie PRL nie byl taki zly gdzy jestem czerwony i zawsze bede.
Tiesto12 powiedz szczerze na czym opierasz swoja wiedze?Bo to z tego co widze to na sile probujesz udowodnic swoja racje,a wiec jesli masz swoje wlasne zdanie to powiedz jakie sa zrodla twej wiedzy?Dla dobrego przykladu dam ci namiar skad ja czerpie wiedze wiec wez i przeczytaj np ta ksiazke online http://michnikowszczyzna.googlepages.com/(albo kup ja w ksiegarni,) tylko uwazaj bo po przeczytaniu mozesz u siebie dostrzec ta chorobe.Tak czy siak mysle ze ciekawe byloby gdybys po przeczytaniu podzielil sie myslami co sadzisz o niej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wspominamy Ziemkiewicza, to dodam, że "Polactwo" też się nieźle czyta. A jak już podajemy linki do materiałów czytanych online to polecam:
www.novus.patrz.pl
www.polonica.net/Bestie_Konca_Czasow.htm
www.falszerzepieniedzy.patrz.pl
www.tajemnicapieniadza.patrz.pl
Proszę najpierw przeczytać od początku do końca, a później krytykować autorów i mnie. Nie trzeba wierzyć we wszystko co tam jest napisane, ale na pewno warto to przeczytać. Znajdziecie tam nie jeden brakujący element układanki.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Macierewicz nie musi przepraszać ITI

Antoni Macierewicz nie musi przepraszać spółki medialnej ITI za słowa, że wojskowe służby specjalne miały swój udział w powstaniu tego koncernu - Sąd Okręgowy w Warszawie.
http://fakty.interia.pl/kraj/news/macier.....93770,2943

Bardzo krotko ,zwiezle i na temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
Kilka przykłądów, gdyby media byly zalozone przez dawny aparat to by tak nie napieprzaly na sld jak to robia proPO media takie jak tvn bo polsat nieco mniej, po drugie gdyby michnik byl umoczony tak glebokow uklad to by nie wyrzucal afery rywina tylko by sie dogadal a tak to ta afera zatopila sld.


Kolego, Michnik skumał się z Kwaśniewskim a celem afery rywnia było zatopienie nie sld a Leszka Millera, co się udało. pachołkowie Kwasniewskiego na czele z Borówką i celinskim zalozyli SDPL, a kiedy ten pomysł nie wypalił kolejni pachołkowie (Belka, hausner) zalożyli do spólki z Unią Wolności "nową" formację - demokratów.pl.

W efekcie u schyłku "rządów sld" rządziła Unia Wolności w opozycji do całego Sejmu. Belka - zbawiciel lewicy - poległ, a na jego miejsce stanęła PO.

Pamięta ktoś jeszcze sprawę Jaruckiej? Jakie osoby za tym stały i które stacje telewizyjne?

Przypomniała mi się od razu Monika Lewinksy i Aneta Krawczyk...

Ktoś w ogóle czytał scenopis nagrania od Michnika? GW połowę tekstu ocenzurowałą a 1/3 pozmieniała "piszemy bez skrótów"... A o ciekawych rzeczach sobie rozmawiali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Ugoda MON z ITI to zmowa"


Według Antoniego Macierewicza (PiS), zawarta ugoda między MON a grupą ITI "wskazuje na to, że mamy do czynienia ze zmową i działaniem na szkodę Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Obrony Narodowej".

Ugoda między MON a ITI zawarta została w czwartek w procesie wytoczonym MON za stwierdzenia z raportu z weryfikacji WSI, że w powstaniu koncernu ITI miały udział wojskowe służby specjalne PRL. Według ugody, minister obrony narodowej Bogdan Klich przeprosi grupę ITI i jej współwłaścicieli: Jana Wejcherta i Mariusza Waltera.

Macierewicz - b. szef Komisji Weryfikacyjnej WSI i autor raportu - powiedział na czwartkowym briefingu w Sejmie, że niedawno sąd odrzucił wnioski grupy ITI i Wejcherta dotyczące tej samej sprawy w procesach cywilnych przeciwko niemu.
czytaj dalej


W połowie kwietnia stołeczny sąd okręgowy wydając wyrok w cywilnych procesach o ochronę dóbr osobistych, które Macierewiczowi wytoczyli spółka ITI oraz Wejchert orzekł, że Macierewicz nie musi przepraszać powodów za swe słowa z wywiadu prasowego o związkach ITI i Wejcherta z wojskowymi służbami specjalnymi.

- Minister Klich przeprasza dzisiaj grupę ITI, a dokładniej pana Waltera i jego współpracowników za umieszczenie ich w raporcie, w sytuacji gdy ci sami ludzie przegrali ze mną proces w tej samej sprawie dwa tygodnie temu - powiedział Macierewicz.

Według niego, czwartkowa sytuacja "wskazuje na to, że mamy do czynienia ze zmową i działaniem na szkodę Ministerstwa Skarbu Państwa i Obrony Narodowej, w imieniu których pan minister Klich przeprasza grupę ITI".

Macierewicz zarzucił też mediom, że nie informują o wygranych przez niego procesach związanych z raportem z weryfikacji WSI.

Podał też nazwiska dziewięciu osób wymienionych w raporcie, które wytoczyły mu procesy i - jak powiedział Macierewicz - przegrały je.http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/.....06776,2943

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Moja obecność stała na drodze PO"



Zdaniem Antoniego Macierewicza (PiS), jego obecność w sejmowej speckomisji stałaby na drodze zamierzeniom PO. Poseł nie chciał komentować, czy PiS rezygnując z jego kandydatury uległ Platformie. Zapewnił jednak, że jego wiedza i umiejętności nadal pozostają do użytku PiS.

Wcześniej szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował, że kandydatami PiS do sejmowej komisji ds. służb specjalnych są Zbigniew Wassermann i Jarosław Zieliński.

Obecnie w speckomisji nie ma żadnego przedstawiciela PiS. Klub ten bojkotował dotąd prace komisji, ponieważ PO nie zgodziła się, aby zasiadł w niej Macierewicz.
czytaj dalej


Dziennikarze pytali w czwartek Macierewicza o komentarz do tego, że jednak nie znajdzie się w speckomisji. "Ja bym na państwa miejscu nie przesądzał tak szybko, ponieważ życie polityczne jest bogatsze, niż doraźność, na którą dziennikarze zwracają tak wielką uwagę" - odpowiedział Macierewicz.

Dodał, że jego klub znalazł się w "szczególnie trudnej sytuacji" ze względu na - jak ocenił - bardzo wyraźne obawy PO wobec jego wiedzy i kompetencji.

- Ja się temu nie dziwię - Platforma przygotowuje się do zlikwidowania tego dorobku, jaki pozostawiliśmy w służbach, zwłaszcza w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, ale nie tylko. W związku z tym osoba, która jest kompetentna, byłaby im tam przeszkodą" - powiedział Macierewicz.

- Drugi motyw ewidentnego strachu PO jest związany z wielkimi procesami prywatyzacyjnymi. Wiemy z przeszłości, że prywatyzacja zwykle jest procesem, w który uwikłane są różnorodne działania mafijne, (...) często obecni są tam ludzie z dawnych służb specjalnych - mówił.

Według Macierewicza "wiedza na ten temat jest duża w wyniku pracy Komisji Weryfikacyjnej (WSI)". - Zapewne istnieją obawy, że byłaby przeze mnie wykorzystywana w komisji ds. służb specjalnych. Stąd taki szaleńczy opór ze strony PO - stwierdził poseł PiS.

Pytany, czy w takim razie PiS uległ PO rezygnując z jego kandydatury, Macierewicz odparł: - To już państwo oceńcie, czy PiS ulega, czy PiS temu nie ulega. Ja tego komentować nie będę.

Zaznaczył także, że nie jest mu "przykro z tego powodu". - Mam naprawdę dużo pracy i dużo zajęć. Zapewniam państwa, że zajmowanie stanowisk nie jest moim ulubionym zajęciem w życiu politycznym, raczej realizowanie działań - dodał polityk.

Podkreślił też, że jego "wiedza, umiejętności i kompetencje są do użytku PiS". - I jeżeli będzie to potrzebne, zawsze można po tę wiedzę i kompetencje sięgnąć - powiedział Macierewicz. Jego zdaniem "taka potrzeba może się pojawić".

Pytany, czy opuści teraz klub PiS, odparł, że "na pewno nie jest to powód do tego typu reakcji, które by zagrażały jedności polskiej prawicy i jej sile". - Zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zagrożeniem ograbienia narodu z resztek jego suwerenności gospodarczej - powiedział Macierewicz.http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/.....06866,2943
Czy widzicie ta prawidlowosc ktora probuja przed nami ukryc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:47, 09 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dunkelheit napisał:
Od kiedy powstały komercyjne media z pieniędzy dawnej SB-cji i PZPR oraz tego odłamu solidarności który określiłbym jako michnikowo-giermkowski, takie jak gw,tvn, polsat, rmf i inne, w zasadzie służby specjalne przestały być potrzebne, dziennikarze są znacznie skuteczniejsi w niszczeniu Polski i Polaków, jednocześnie serwując nam czystą propagandę antypolską pomieszaną z rozrywką w stylu amerykańskim, jest to sprytne działanie, dlatego że wyborcy wybierają tego który robi wokół siebie największy show w mediach,a jednocześnie dziennikarz jest łatwym narzędziem w niszczeniu niewygodnych przeciwników politycznych.


Za dziennikarzami musi ktoś stać. Ktoś musi ich dyscyplinować, układać strategie, pilnowac by jakiś nieproszony gość nie zaczał pisac "głupot". Dzienniakrze sa agentami, a za nimi stoja oficeowie prowadzacy albo rezydenci. Tak to działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 09 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:

Za dziennikarzami musi ktoś stać. Ktoś musi ich dyscyplinować, układać strategie, pilnowac by jakiś nieproszony gość nie zaczał pisac "głupot". Dzienniakrze sa agentami, a za nimi stoja oficeowie prowadzacy albo rezydenci. Tak to działa.


wydaje mi sie ze jest to znacznie prosciej rozwiazane, wystarczy miesieczna zacheta w formie niezlej pensji i ludzie odrazu inaczej mowia i sie zachowuja Wink zreszta patrzac na spoleczenstwo wiekszosc to lenie i przyglupy niepotrafiace rozwaizac zadania z matmy na poziomie gimnazjum/liceum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


RMF FM i Antoni Macierewicz
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile