W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kartel producentów proszków do prania ukarany  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2239
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 19:09, 13 Kwi '11   Temat postu: Kartel producentów proszków do prania ukarany Odpowiedz z cytatem

Komisja Europejska ukarała w środę grzywną 315,2 mln euro firmy Procter & Gamble oraz Unilever za kartel na rynku proszków do prania. Trzeciego uczestnika kartelu - firmę Henkel - w nagrodę za ujawnienie zmowy zwolniono z kary.

Wszystkie trzy firmy są liderami na rynku producentów proszków do prania w Europie. Ich kartel trwał przynajmniej trzy lata (od 2002 do marca 2005) i działał na terenie ośmiu państw UE (nie ma wśród nich Polski). Celem kartelu - informuje KE - było utrzymanie stabilnej pozycji firm na rynku i koordynacja cen poprzez łamanie zasad konkurencji obowiązujących w UE. To już trzeci rozwiązany kartel w tym roku - informuje KE.

Amerykański Procter & Gamble zapłaci 211,2, a brytyjsko-holenderski Unilever 104 mln euro, co jest i tak kwotą z 10-proc. zniżką za przyznanie się do zawiązania kartelu, co pozwoliło urzędnikom Dyrekcji ds. konkurencji KE szybciej zamknąć dochodzenie.

"Ale firmy nie powinny stwarzać sobie iluzji: Komisja Europejska będzie kontynuować wytrwałą walkę z kartelami, które narzucają konsumentom wyższe ceny, niż gdyby firmy konkurowały uczciwie" - powiedział komisarz ds. konkurencji Joaquin Almunia.

Sprecyzował, że kartel zaszkodził klientom w ośmiu krajach członkowskich (Belgia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Portugalia, Hiszpania i Holandia), którzy regularnie używają ich produktów w maszynach do prania. "Nie podam marek produktów, bo nie jestem tu, by robić im reklamę, ale one wszystkie zajmują czołowe miejsce na półkach sklepów" - powiedział Almunia na konferencji prasowej.

Niemiecki Henkel został zwolniony z grzywny, bo w 2008 roku ujawnił Komisji istnienie kartelu. Zmowa dotyczyła proszków używanych w maszynach do prania i została nawiązana, kiedy firmy zaczęły wdrażać nowe podwyższone standardy ochrony środowiska. To jednak - zastrzega KE - nie wymagało od nich koordynacji cen ani monopolistycznych praktyk.
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_.....11945.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 14 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypas. Ciekawe ile lat im zajmie dojście do tego, że polskie proszki są gorsze od niemieckich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 10 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt często pierzemy ubrania. Nowa norma: Jeansy tylko raz na miesiąc.


Cytat:
już to lubię Smile po roku z zyskiem odsprzedać spodnie designerskie, jak nowe, tylko dwa razy prane... elegancko!


Cytat:
Wujaszek Klaus byłby ze mnie dumny. Mam 3 kurtki. Jedna ma ponad 20 lat, druga ma coś koło 15 lat, a ostatnia jaką kupiłem ma 3 lata.
Wszystkie działają i spełniają swoje zadanie. Oczywiście co jakiś czas je piorę, ale ile emisji CO2 zapobiegłem, to moje! Powinienem dostać jakąś nagrodę (np. 3 burgery z robaków).

Ja w spodnie nie sram, więc jeansów tez nie muszę co tydzień prać.


W sumie ja też jestem "za". Jak tu już kiedyś pisałem - i nadal podtrzymuję - w przyszłości następne pokolenia będą na naszą marnotrawczą epokę prywatnych samochodów patrzyły jak na jakieś średniowieczne zboczenie; przydałyby się też jakieś ograniczniki zużycia prądu na osobę.

I żeby nie było: Ja świetnie rozumiem to całe biadolenie że elitom z davos wcale nie chodzi o żadną ekologię ("to jest tylko pretekst"), tylko o przejęcie przez międzynarodowe koncerny kontroli nad każdym aspektem naszego życia i t.d. Jakieś ziarno prawdy w tym jest... ale! -jeżeli ktoś jeszcze nie rozumie że zasoby planety nie są nieskończone - i w końcu skończy się babci sranie - to on, a nie elity z davos, żyje w jakiejś dmuchanej bańce. Jeżeli Klaus Szwab ludzi nie nauczy pod przymusem oszczędzania - to wykona to samo życie kiedy im się ropa i gaz skończy do ich prywatnych samochodów Surprised -i zabraknie prądu do ich praleczek bo jedna plamka na bluzeczce... Tylko że wtedy cukierkowa smart-generacja może sobie w obliczu braku elektryczności nie poradzić ze spuszczeniem wody w klozecie po ciemku, o zagotowaniu wody na herbatę nie wspominając Idea






















che che .. żartowałem....


W sumie, srał to pies ... skończy się to się skończy ... niby kim oni są żeby mówić nam że nie mamy prawa wyczerpać czegoś do cna? I tak się kiedyś skończy co nie, więc może właśnie lepiej szybciej, zobaczyć co z tego będzie, niż przeciągać i się męczyć jak koń pod górkę Confused -w złudnej nadziei że ten pieprzony świat jest jakimś "świętym" miejscem. Nie jest - to marność nad marnościami puker TFU ...- i najwyższa pora żeby ktoś w końcu tym prymitywnym elitom wbił tę prostą prawdę do ich zindoktrynowanych eko-mesjanizmem zakutych łbów.






A wy co o tym sądzicie?
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 10 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że jest już rozwiązanie problemu z energią na świcie, bo głównie o to się rozchodzi - jej produkcja jest zbyt kosztowna dla środowiska i musi to poczuć każdy, a tymczasem jej zapotrzebowanie drastycznie rośnie.

W niedługim czasie wpędzą nas w abonamenty CO2 po to, aby później sprzedawać nam prąd z odnawialnych źródeł energii lub z czegoś nowego. Mam tu na myśli technologię czystą, czystszą niż tokamaki, które wg mnie są zasłoną dymną do dużo bardziej rozwiniętej technologii, ale tak jak napisałem, nie pokażą jej bo muszą wszyscy zapłacić. Wniosek: będzie prawie darmowa w wytworzeniu.

Wiecie co mamy darmowe? Fale morskie - tu można korzystać do woli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1722
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 10 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:

W sumie, srał to pies ... skończy się to się skończy ... niby kim oni są żeby mówić nam że nie mamy prawa wyczerpać czegoś do cna? I tak się kiedyś skończy co nie, więc może właśnie lepiej szybciej, zobaczyć co z tego będzie, niż przeciągać i się męczyć jak koń pod górkę Confused -w złudnej nadziei że ten pieprzony świat jest jakimś "świętym" miejscem. Nie jest - to marność nad marnościami puker TFU ...- i najwyższa pora żeby ktoś w końcu tym prymitywnym elitom wbił tę prostą prawdę do ich zindoktrynowanych eko-mesjanizmem zakutych łbów.


oni są zerem, ale boli gdy ci każą, a ty musisz mieć to na uwadze, prawda?
poza tym, masz malutkie pojęcie o tym, co ich prowadzi, no i chyba najważniejsze.......czy wszyscy znaleźli się w tym zasranym miejscu z tego samego powodu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kartel producentów proszków do prania ukarany
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile