W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska - Naród wybrany przez Boga   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 26053
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 14 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
"Mesjanistyczne brednie o wielkiej dziejowej misji Polski to zwykłe wymyślone pod zaborami niczym nieuzasadnione zabobony. Wątek zerżnięty od Żydów. "


oj śpiący przebudzony
A może to jest tak z tymi narodami wybranymi, że każdy nim jest, tylko każdy do innego celu przeznaczony. Żydzi kierowani przez satanistycznego Jahwe prowadzeni są przez skrajny materializm do sprowadzenia reszty ludzkości do roli parobków pańszczyźnianych na polach bogów, którzy obiecali powrócić, a może wcale nie odeszli, tylko kierują historią z ukrycia obserwując swe laboratorium. Żydzi, jak to mają w zwyczaju, będą tu robić za obozowych kapo.
Jeśli chodzi o Polaków, to urodziło sie tu bardzo dużo wybitnych dusz, które czekają na impuls, który ożywi ten, którego imię będzie "44". Niejedna przepowiednia o nim mówi, ale wątpię czy będzie on mesjaszem, bo rola tego ma zupełnie inne założenia, no ale skąd ja to mogę w sumie wiedzieć. Po tym poście zauważyłem, że jesteś przebudzony ale tylko w środku snu, który nadal ci się śni. Budda oznacza przebudzony, czyli oświecony wszechwiedzą wszechświata, który stał się sobą w pełni i jest miłością bezwarunkową, jest po prostu Chrystusem, Bogiem, jego ucieleśnieniem w materii.

przebudzony napisał:
"Polska będzie tylko kolejnym województwem Unii Europejskiej. Ci na górze już dawno tak postanowili, te ich kłótnie to zmyłka dla naiwnych. Dzieci w szkołach są teraz wychowywane na Europejczyków a nie na Polaków. "



To prawda co piszesz, choć zmieniłbym nazwę Europejczyków na Kołchoźników.

przebudzony napisał:
"Systematycznie podkopywany autorytet kościoła (ostoja tożsamości narodowej Polaków) zostanie całkiem osłabiony. Wtedy kolejne pokolenia odwrócą się od niego i od niemodnej Polskości."



Kościół Katolicki to satanistyczna sekta. Nie ma dla niego miejsca w społeczeństwie ludzi o świadomości, która wyrasta poza wiarę, dogmaty, prawa narzucane, straszenie piekłem, wmawianie grzeszności od urodzenia. KK spełnia wszelkie punkty bycia sektą o masowej skali, według spisu, który Jezuici sporządzili aby walczyć z sektami. Pod latarnią zawsze najciemniej.


przebudzony napisał:
"Polacy są narodem ludzi zbyt kłótliwych, zbyt zawistnych, zbyt nieuczciwych, zbyt rozbitych, zbyt rozpitych i zbyt dokuczliwych dla siebie nawzajem by móc prowadzić własne państwo samodzielnie, dłużej niż dwadzieścia par lat."


Kiedy widzę tych podludzi i ich prymitywne zachowania, nie mam złudzeń. Polska jako kraj i naród nie ma przyszłości. Chyba jednak ktoś inny powinien Polską dzicz wziąć ostro i nią pokierować. Innego wyjścia nie widzę. Już Piłsudski mawiał że nie da się Polską rządzić bez bata."



Normalnie jakbym słyszał słowa narodu wybranego, bo oni sądzą dokładnie to samo. Czy jesteś Żydem?

przebudzony napisał:
"A te mesjanistyczne brednie wkładam między bajki."



Możesz je tam włożyć, ale chociaż je zapamiętaj, bo jeśli okaże się, że się mylisz, gdy nadejdzie 44, ty w zaślepieniu podniesiesz kamień lub koktail Mołotowa by w niego rzucić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 14 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Pablo-ya"]
Cytat:
"Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy


Pablo-ya napisał:
Te słowa z kolei wg mnie mówią o Projekcie Cheops.


No to chyba żeś za mało wczuł się w byt zwący się Samuelem. Wiele osób, łącznie ze mną, które go rozpracowały, miały potem nieprzyjemne ataki z jego strony, ewentualnie ze strony jego współtowarzyszy. Sama Lucyna Łobos miała kiedyś raka, więc Samuel zobowiązał się ją wyleczyć w zamian za służbę w celu jaki to stara się nam wkręcić.
Zresztą sam to oceń, bo masz tu z pamięci mej coś, co on oświadczył: że jest bratem Jezusa, tegoś właśnie nam znanego, i że Jezus w poprzednim wcieleniu był Enlilem, gdy Samuel był Enkim, czyli obaj żyli jako starożytni bogowie/kosmici,
I TERAZ OD SIEBIE DODAM:
którzy stworzyli, bądź przerobili sobie na tamten czas współczesną rasę ludzką do obecnej zubożonej postaci, w której ciałach mieszkamy. Ten, kto zna mity Sumerów wie, że Enlil nienawidził ludzi, parał sie czarną magią i z zazdrości zabił Enkiego. Nie wsponę o innych jego perwersjach. Jeśli taka dusza reinkarnowała potem w ciało zwane dalej Jeshua (Jezus), to Samuel chyba jest naiwny myśląc, że spotka sie na Ziemi z kompletnymi laikami w sprawach duchowych. Cały Projekt Cheops służy czemuś innemu. Zapewne oglądaliście filmy, gdy ktoś tam podczas wykopków natrafił na jakiś starożytny artefakt i przez ciekawość i niewiedzę otworzył go uwalniając coś, co ktoś dawno temu zamknął w nim dla świętego spokoju? Sprawa z mumią z jakimś urządzeniem wewnątrz ukrytym, którą Samuel chce aby ludzie włożyli do sarkofagu wygląda podobnie, Te istoty ktoś stąd przegnał i poprzez rozdzielenie urządzenia i sarkofagu zamknął im drogę wstępu na tą planetę w postaci fizycznej, dlatego robi to jako bezcielesna istota. Gdy znowu się je połączy, to nie roztoczy się nad nami żadna tarcza, bo może ona właśnie ciągle jest aktywna, i chodzi o jej wyłączenie. Oczywiście to tylko przypuszczenie, ale po zachowaniu Samuela można poznać, że nie ma on szczerych intencji. Sporo jasnowidzących osób miało z nim do czynienia i przekonało się jaki z niego gagatek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 14 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Zastanawialiście się, czy może nie przypadkiem przepowiednie to po prostu manifestacja planów elit? Patrzcie wszystkich wielkich można znaleźć na listach masońskich itd. Wielu jasnowidzów. Czy to po prostu nie są manifestacje planów? Dlatego się tak licznie sprawdzają, a często są opóźnione?


No No podążasz bardzo dobrym torem. wprawdzie nie każdy prorokujący jasnowidz należał do spisku, ale na milion % pewni hochsztaplerzy ogłaszali plany jako przepowiednie, bo znając prawo elektromagnetycznego przyciągania energii w skupiska, dzięki któremu tworzy się rzeczywistość, wygłaszając jakąś przepowiednie i rozprowadzając ją wśród masy, dostarczali tym samym tylu generatorów energii ilu było wierzących, że przepowiednia się ziści. Jak głosi powiedzenie:" Myśl jest twórcza, więc lepiej myśl pozytywnie. " To tyczy się również myślenia negatywnego, bo gdy wola zdecyduje, to tworzy myśl, która jest energią. Gdy wola skupia dużo energii w jednym miejscu w umyśle, wtedy jest kwestią czasu na to, aby przyrost masy tej energii przekroczył punku krytyczny i doszło do manifestacji się tej myśli w materii w postaci jakiegoś wydarzenia lub materializacji przedmiotu. Na tej zasadzie działają klątwy i uroki. Polecam film The Secret bo tam jest bardzo obrazowo to wszystko wyjaśnione przez ludzi, którzy wprowadzili zasadę świadomego tworzenia w swe życie z pozytywnymi skutkami, i do nich się dołączam. Zresztą Jezus dokładnie o tym nauczał, z tym, że nie z poziomu dialektycznego ego/ja, które jakby zionie często z wypowiedzi w The Secret. Film ma wgrane polskie napisy i jest gdzieś w necie ale nie wiem gdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:52, 14 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DIABEU242 napisał:
przebudzony napisał:
"Mesjanistyczne brednie o wielkiej dziejowej misji Polski to zwykłe wymyślone pod zaborami niczym nieuzasadnione zabobony. Wątek zerżnięty od Żydów. "


oj śpiący przebudzony
A może to jest tak z tymi narodami wybranymi, że każdy nim jest, tylko każdy do innego celu przeznaczony. Żydzi kierowani przez satanistycznego Jahwe prowadzeni są przez skrajny materializm do sprowadzenia reszty ludzkości do roli parobków pańszczyźnianych na polach bogów, którzy obiecali powrócić, a może wcale nie odeszli,."


A może to
A może tamto.
A może UFO dziś wyląduje w sejmie ?
Morze jest szerokie i głębokie. Nie ma żadnego uzasadnienia teorii o wybranym narodzie. To bzdury.


DIABEU242 napisał:

Jeśli chodzi o Polaków, to urodziło sie tu bardzo dużo wybitnych dusz, które czekają na impuls, który ożywi ten, którego imię będzie "44". Niejedna przepowiednia o nim mówi, ale wątpię czy będzie on mesjaszem, ,."


Impuls, dusze przepowiednie. Same wymysły nie poparte dowodami.

DIABEU242 napisał:

przebudzony napisał:
"Polacy są narodem ludzi zbyt kłótliwych, zbyt zawistnych, zbyt nieuczciwych, zbyt rozbitych, zbyt rozpitych i zbyt dokuczliwych dla siebie nawzajem by móc prowadzić własne państwo samodzielnie, dłużej niż dwadzieścia par lat."


Kiedy widzę tych podludzi i ich prymitywne zachowania, nie mam złudzeń. Polska jako kraj i naród nie ma przyszłości. Chyba jednak ktoś inny powinien Polską dzicz wziąć ostro i nią pokierować. Innego wyjścia nie widzę. Już Piłsudski mawiał że nie da się Polską rządzić bez bata."


Normalnie jakbym słyszał słowa narodu wybranego, bo oni sądzą dokładnie to samo. Czy jesteś Żydem?."


Moje wypowiedzi to zwyczajne efekty obserwacji. Nie interesuje mnie to czy gadają tak Rabini, Imamowie, czy Księża. Mówię co myślę.

DIABEU242 napisał:

przebudzony napisał:
"A te mesjanistyczne brednie wkładam między bajki."



Możesz je tam włożyć, ale chociaż je zapamiętaj, bo jeśli okaże się, że się mylisz, gdy nadejdzie 44, ty w zaślepieniu podniesiesz kamień lub koktail Mołotowa by w niego rzucić.
[/quote]

Straszysz bredniami. Niczym nie uzasadnionymi mitami. Tak to sobie możesz straszyć małe dzieci.

Podsumowując.
Mit o narodzie wybranym to niczym nieuzasadniona bzdura. Rozpowszechniła się kiedy Polska była pod zaborami. Dla pocieszenia wymyślono ten mit.

To głupie że dzisiaj jeszcze ktoś bierze to na poważnie.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stachu




Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:54, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh zycie w Polsce=masakra, zycie na emigracji bedac polakiem=masakra ...

Ponoc to co nie zabije to wzmocni (?!)

Mam cicha nadzieje, ze w kazdej bajce jest odrobina PRAWDY Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Media ciągle wymyślają różne bzdury żeby podtrzymywać ciemnotę dużej części Polaków. /Na szczęście nie wszystkich/ Na stronie Nautilusa też piszą głupie rzeczy. Kiedyś często oglądałam tę stronę, ale później stwierdzilam że ta strona musi być sponsoryzowana przez jakieś katolickie prawicowe organizacje dla podtrzymywania zacofania. Na pewno nie jesteśmy narodem wybranym przez Boga, ponieważ Boga już dawno odsunęliśmy. Narodem wybranym, zawsze pozostanie Izrael. Laughing Polska wierzy w obrazki i figurki a to jest sprzeczne z najważniejszym przykazaniem mojżeszowym. A te pielgrzymki do Częstochowy, których głównym celem jest nabijanie kieszeni Paulinom, to już chyba najbardziej niepodoba się panu Bogu. Stąd te trąby powietrzne pod Częstochową. A kto nie wierzy niech spojrzy do historii. Od czasow ślubów Jana Kazimierza i mianowania Marii krolową Polski, nasz kraj nawiedziły największe plagi. Można je nazwać plagami jasnogórskimi. Może byłoby lepiej trzymać się religii monoteistycznej jak Żydzi. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Stąd te trąby powietrzne pod Częstochową.


Ty żartujesz czy serio tak myślisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę absolutnie poważnie. Gorliwi katolicy powinni to sobie uzmysłowić, że nie istnieje żadna protekcja z obrazu, czy z figurki, a jedynie chroni budżet kościoła przed zubożeniem. Gdyby Polacy mieli tego świadomość i przestali chodzić czy jeżdzić na pielgrzymki, to wreszcie byłby jakiś postęp w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pytam o te huragany Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś przesądny? Przestraszyłam Cię? Smile Faktem jest że od ślubów jasnogórskich Polska ponosi klęski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej przeraziłaś. Dlatego pytam czy to tylko żart czy serio tak uważasz.

Jeśli to jest odpowiedź:

Lara napisał:
Myślę absolutnie poważnie.


To o nic więcej nie pytam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co? Nie mam prawa tak myśleć ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz, dlaczego nie.. Mi nic do tego co Ty sobie myślisz.
Już rozumiem, że mówisz absolutnie serio.
Byłem tylko ciekawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz wiedzieć, to o plagach jasnogórskich pisała nawet jedna antyklerykalna gazeta. No cóż jeśli argumenty naukowe nie trafiają do ludzi, to może takie rozbudzą więcej wyobraźni. A swoją drogą co daje wiara w coś co przynosi tylko i włącznie korzyści finansowe kościołowi? Jeśli w huraganie pod Częstochową straci dom prosty człowiek i ksiądz, to mogę być pewna że pieniądze na odbudowę dostanie ksiądz a nie prosty człowiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huragan na A4 byl wybrykiem natury.

Natomiast wiara wiekszosci Polakow w matke boska (a tak naprawde egipska boginie Izyde, matke Horusa) czyni z nich pogan.

Co do faktu ze odkad nasz narod zaczal czcic matke boska i nazwywac ja krolowa Polski, to to nie ma nic wspolnego z tym ze nasz kraj od tamtego momentu ponosi kleski.

Przyczyna jest to ze nasz kraj stracil niepowtarzalna okazje by uniezaleznic sie od Watykanu, od religii katolickiej. Gdyby to sie udalo, bylibysmy na poziomie krajow skandynawskich, ktore pociagnely dalej ducha reformacji. U nas reformacja byla silna tylko w XVI wieku tak naprawde, co przyczymnilo sie do zlotego wieku. Ale spierdolilismy sprawe. Jestesmy katolickim ciemnoludem
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rivera napisał:
Przyczyna jest to ze nasz kraj stracil niepowtarzalna okazje by uniezaleznic sie od Watykanu, od religii katolickiej. Gdyby to sie udalo, bylibysmy na poziomie krajow skandynawskich, ktore pociagnely dalej ducha reformacji.


Była na to szansa. Mogliśmy zawrzeć unię ze Szwecją kiedy Jan Kazimierz prawowity spadkobierca tronu Szwedzkiego został wybrany elekcyjnie na króla Polski. Jednak odbił mu Katolicyzm i z unii z protestancką Szwecją wyszły nici. Polacy mogli razem z nimi stworzyć europejskie mocarstwo ale wygrali w Polsce zwolennicy ciemnogrodu. Co potem z tego wyszło każdy wie.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
Rivera napisał:
Przyczyna jest to ze nasz kraj stracil niepowtarzalna okazje by uniezaleznic sie od Watykanu, od religii katolickiej. Gdyby to sie udalo, bylibysmy na poziomie krajow skandynawskich, ktore pociagnely dalej ducha reformacji.


Była na to szansa. Mogliśmy zawrzeć unię ze Szwecją kiedy Jan Kazimierz prawowity spadkobierca tronu Szwedzkiego został wybrany elekcyjnie na króla Polski. Jednak odbił mu Katolicyzm i z unii z protestancką Szwecją wyszły nici. Polacy mogli razem z nimi stworzyć europejskie mocarstwo ale wygrali w Polsce zwolennicy ciemnogrodu. Co potem z tego wyszło każdy wie.


Po raz pierwszy sie z Toba zgadzam Smile
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również się zgadzam.
Jak się dowiedziałem, że ostatni przeciwnik Kopernika,
czyli obrońca mitu, że Słońce krąży wokół Ziemi, był Polakiem,
i zmarł niecałe kilkadziesiąt lat temu,
to ręce mi opadły Smile
http://www.prawda2.info/viewtopic.php?t=3534
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież Jan Kazimierz zanim został królem, był kardynałem jezuitą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 17 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jan Kazimierz (1609 - 1672)

Urodził się 22 III 1609 r., zmarł 16 XII 1672 r. Przyszły król miał bardzo barwną przeszłość. Jan Kazimierz brał udział w wojnie trzydziestoletniej jako pułkownik wojsk cesarskich. Oskarżony przez Francuzów o szpiegostwo, dwa lata spędził w więzieniu (lata 1638-1640). W 1643 r. trafił do zakonu jezuitów w Rzymie. Po trzech latach (1646 r.) z rąk papieża otrzymał godność kardynała. Gdy się okazało, że za tytułem nie idą żadne apanaże, szybko zrzekł się tytułu i powrócił do Polski. Tron polski objął w bardzo trudnej dla kraju chwili - cała Ukraina objęta była już powstaniem Chmielnickiego. Po elekcji (20 XI 1648 r.) i koronacji (17 I 1649 r.) nowy król stanął przed problem rozwiązania kwestii kozackiej. Jeszcze nie zakończono jednej wojny gdy, Rzeczpospolitą zaatakowała Moskwa (w 1654 r.), a następnie rozpoczął się potop szwedzki (1655 r.). Jan Kazimierz został zmuszony opuścić na kilka miesięcy granice Rzeczypospolitej. Odsunięcie realnej groźby rozbioru państwa przez sąsiadów przyszło drogo opłacić. Traktatami wielawsko-bydgoskimi (19 IX 1657 r.) Polska zrezygnowała z lenna pruskiego, a elektor brandenburski Fryderyk Wilhelm I uzyskał suwerenność Prus Książęcych w zamian za odstąpienie od Szwedów. W 1658 r. z Rzeczpospolitej wyrzucono arian, oskarżanych o sprzyjanie Szwedom. Za panowania Jana Kazimierza pojawiły się pierwsze symptomy rozpadu ustroju Rzeczypospolitej. W 1652 r. sejm został zerwany przez liberum veto. Próby reform, szczególnie pomysł wyboru króla za życia poprzednika (vivente rege), spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem szlachty. Rokoszanie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego, hetmana polnego i marszałka wielkiego koronnego (stąd rokosz Lubomirskiego) w bitwach pod Częstochową (1665 r.) i Mątwami (1666 r.) pobiły armię królewską. Król nie widząc możliwości porozumienia się ze swymi poddanymi, abdykował 16 IX 1668 r. Jan Kazimierz przeniósł się do Francji, gdzie zmarł. W 1675 r. ciało króla przewieziono do Polski i złożono na Wawelu.


Kawal bydlaka z niego byl. Pamietajcie, kraj w ktorym jezuita ma cos do powiedzenia, to kraj bez perspektyw. Dla Polski jest juz za pozno, ten nowotwor opanowal nasz organizm do szpiku kosci
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:44, 18 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta... v jak vendetta Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo jak mnie cieszy ze jestem częściom narodu wybranego, Oooo jak mnie cieszy ze kiedyś polska nie liczyła sie na mapie europy a teraz się liczy -chce się upewnić czy chodzi ci o ten wielki twór na mapie pod nazwa UNIA EUROPEJSKA i o jego wschodnia cześć gdzie silą robocza jest najtańsza w europie a podatki jedne z wyższych?????

niech cie Bóg ma w opiece za tak dobre nowiny bracie czy siostro sam nie wiem
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DIABEU242 napisał:

Możesz je tam włożyć, ale chociaż je zapamiętaj, bo jeśli okaże się, że się mylisz, gdy nadejdzie 44, ty w zaślepieniu podniesiesz kamień lub koktail Mołotowa by w niego rzucić.


Oj, niestety okaże się, okaże, ponieważ "Przebudzony" może kompletnie nie orientować się dlaczego Polacy zostali w tak perfidny sposób "skundleni", jak to usłyszysz w 31minucie poniższej audycji:

http://skidar.wrzuta.pl/audio/6UqigsRWp1/

Dla uzupełnienia dodam tylko, że Polacy jako jedyni na świecie otrzymali od Najwyższej Rady Starożytności Egiptu zezwolenie na odkrycie Całej Prawdy też "Pół żartem, pół serio". - Trochę daje to do myślenia. Wszelkie "gdybanka" pomalutku będą płomiennie gasnąć, kiedy poukłada się wszystkie fakty na właściwych miejscach. Nieprawdaż ?

Pozdrawiam Wszystkich Obudzonych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się chcecie dobrze pośmiać to posłuchajcie tego tekstu.
Warto !
Laughing
Myślałem, że się w niektórych momentach narobię w portki ze śmiechu. Very Happy

Dla zachęty, kilka fragmentów:
Cytat:
"Kto zatrzymał wykopaliska na Ślęzy - bogowie zatrzymali,
słowianie wykazali swoją niedojrzałość nie potrafili czytac znaków"


Cytat:
...jedni i drudzy, mówię o Słowianach, mówię o Atlantydach, mówię o Egipcjanach, to czystej krwi Atlantydzi, których historia liczy sobie więcej niż 12000 lat, dużo więcej, oj dużo więcej. (Kononowicz się kłania Smile)


Cytat:
Bo gdyby nie Piast, i to państwo również wiedzcie, to by wogóle was nie było....


Cytat:
Nie dotarli do labiryntu, a my dojdziemy... w tym roku.


Cytat:
Nie dotarli do komnat wielkiego labiryntu, bo oczywiście bogowie zrobili zabezpieczenia energomagnetyczne.


Cytat:
Bo gdybyśmy nawet dzisiaj weszli na Ślęże i wyjeli szczątki statku kosmicznego, bo wiecie Państwo, że tam jest, to co byście zrobili z tym ?


Cytat:
Mam nadzieję, że przyjdą górale, bo to czystej krwi atlantydzi, tak jesteście czystej krwi atlantydami, potomkami bogów...


Cytat:
Kto z państwa słuchał przekazów od opiekuna duchowego ziemi, wie z jakiego poziomu duchowego Papież Jan Paweł II przemawiał do ludzi


Ok, więcej nie zdradzam. Laughing Laughing
Naprawdę warto! Ulałem się do łez. Smile



[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się wreszcie obudź, ponieważ wkrótce owe płyny ustrojowe będą Ci sięgać w nocniku po łokieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska - Naród wybrany przez Boga
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile