W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gdy Pęka Bańka Spekulacyjna - dokument   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2115
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 16:06, 11 Wrz '14   Temat postu: Gdy Pęka Bańka Spekulacyjna - dokument Odpowiedz z cytatem



I kolejny dokument, który właśnie oglądam. Po 15 minutach stwierdzam, że warto się nim z Wami podzielić.
Ciekawa koncepcja powstawania baniek spekulacyjnych na podstawie przełomowych osiągnięć technologicznych. Jak nic mi się skojarzyło z btc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 11 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sry, że gadam sam do siebie, ale tak właśnie do mnie dotarło, że w drugiej części filmu to w zasadzie kurwa usprawiedliwiają spekulację... więc materiał pod kątem ostatecznego komentarza jest lekko z dupy.

Dajmy na to Detroit i przemysł samochodowy. Bryki szły na potęgę, rynek się wysycił, technologia została wysycona na dany moment konsumpcyjny do granic niemożliwości i inwestorzy spierdalają z kasą nim rynek straci popyt szukając nowej niszy, która ma szansę się znowu rozwinąć. Innymi słowy narrator mówi o swobodnym przepływie kapitału poprzez pękające banie. Chociaż w przypadku technologii użytkowych można nawet się pokusić o jakąś logikę, tak w przypadku spekuły na kwitach opartych o kwity a te dług to już jest słabo.

Rozkmińcie ten fragment bo wydaje się dużo tłumaczyć, chociaż mi póki co zrobiło to w moim rozumowaniu lekkie zamieszanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2991
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 11 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca. Znaczy owszem mówią o tym mechanizmie baniek jako o zjawisku, z którego mogą powstać niezłe rzeczy, ale IMHO ważniejsze w tym materiale jest wyjaśnienie - bardzo powierzchowne, ale jednak - relacji finansjery do gałęzi produkcyjnej. Finansjera staje się pasożytem jeśli pozwoli się jej tak panoszyć. Fajnie wskazali, że rządy USA są w kieszeniach tych banksterów. Dokument dobrze uzupełnia Inside Job i czasami mam wrażenie, że wypowiadający się mają ochotę powiedzieć więcej, tyle, że boją się stygmatyzacji jako zwolennicy teorii spiskowych. Nie docierają do rdzenia, ale jednak mówią wiele.

W mojej ocenie materiał lepszy niż Bank wszystkich banków próbujący wybielić FED i siły za nim stojące.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 12 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I kolejny dokument, który właśnie oglądam. Po 15 minutach stwierdzam, że warto się nim z Wami podzielić.
Ciekawa koncepcja powstawania baniek spekulacyjnych na podstawie przełomowych osiągnięć technologicznych. Jak nic mi się skojarzyło z btc Very Happy


Z całym szacunkiem.... wydaje mi się, że nie ma w tym filmie nic odkrywczego...

Tutaj natomiast to jazda bez trzymanki.
Powiem tak, jestem w 11 minucie, i o dziwo nie mam ochoty wyłączyć, a także jakoś się pod nosem uśmiecham



Brzmi jak manifest tego forum Smile
Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 21:37, 12 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspelta, etap kompulsywnego rzucania się w tematach typu Alex Jones czy Zeitgeist mam już dawno za sobą. Emocjonalne pojazdy w tego typu filmikach przestały mnie zupełnie ruszać. Do tego te patetyczne muzyczki. Zdecydowanie wolę bardziej techniczne rozważania dotyczące poszczególnych z wielu części tego chorego systemu, a nie ogólnikowe pierdolenie o wszystkich możliwych nieszczęściach całego świata w ciągu 20 minut...

I tak na marginesie nie offtopujcie tematu proszę. Nie po to go zakładam bo mi się nudzi tylko interesuje mnie opinia forumowiczów w tej a nie innej kwestii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 12 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Ci odpowiem poważnie, a raczej zapytam.
Czego nowego dowidziałeś się z tego filmu czego do tej pory nie wiedziałeś?
Alternatywnie czego tu nie rozumiesz?
Jeśli myślę, że rozumiem to postaram Ci się wytłumaczyć Smile ale bez gwarancji...

Jeszcze jedno....

jest wiele sposobów żeby zrobić ludzi w bambuko.
Pana burmistrza (z Twojego filmu) tak jak wielu innych (i tu jest racja tego filmu) zgubiła albo ignorancja, lenistwo, albo chciwość.
Tak jak wielu innych w historii (tulipany, Kampania mórz południowych) głównie zgubiła właśnie chciwość.
Polacy też się na tym przewieźli: http://rozmus.blox.pl/resource/Toksyczne_opcje_cz.1.pdf
Swoją drogą trzeba mieć dobrze to opanowane, żeby takie coś skonstruować Smile
Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gdy Pęka Bańka Spekulacyjna - dokument
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile