W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uber - co myślicie?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 16415
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy uważasz, że władze powinny zlikwidowac serwisy typu Uber?
Tak
6%
 6%  [ 2 ]
Nie
90%
 90%  [ 27 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:21, 02 Wrz '14   Temat postu: Uber - co myślicie? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ilu z was słyszało o serwisie Uber który cieszy się ciągle rosnącą popularnością.
Albo BlaBlaCar - w sumie dość podobna koncepcja...

Generalnie idea jest taka, że w świecie mobilnych technologii nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy kto ma samochód został taksówkarzem.
Rejestruje się człowiek w danym serwisie i ogłasza, że ma samochód który może kogoś przewieźć na takich i takich warunkach - serwis poszukuje mu potencjalnych klientów i biznes się kręci.. zazwyczaj, jak pokazuje życie, o wiele szybciej za o wiele taniej. Do tego jeszcze kierowcy mają reputację i ranking - bardzo przydatna sprawa. Chciałby człowiek aby MPK i PKP używały już podobnych technologii.

Więc wydaje się że technologia owa ma wyłącznie zalety, ale oczywiście nie sposób tez nie zauważyć, że jest sporą konkurencją dla już istniejących monopoli przewozowych. Więc Uber wydaje się być już dziś koszmarem każdego taksówkarza, niczym onegdaj MP3 były koszmarem wytwórni fonograficznych. Jaja z tego czasem wychodzą takie, że bania mała. Np. taksówkarze ogłaszają strajk w proteście przeciwko temu, że Uber obsługuje już ich miasto - to dopiero musi być w chuj skuteczna forma protestu! Smile

Dopóki jednak rząd się w to nie pcha, to jeszcze pół biedy. Ostatnio jednak w różnych krajach władze zaczynają napiętnować kierowców oferujących swoich usług poprzez ten serwis - a to już moim zdaniem zakrawa na faszyzm.
Ale podam może dwa przykładowe newsy.

Cytat:
Taxi company Uber has launched its controversial UberPOP system in Amsterdam in which private citizens can offer taxi services to others for around half the price of a traditional taxi service. A five kilometre trip using UberPOP will cost around €8.50, compared with €17 for a regular taxi. Uber takes a cut of 20%.

Transport ministry inspectors said in a reaction they will come down hard on both the company and drivers if they break the law. Private individuals acting as taxi drivers can expect a fine of up to €4,200. ‘Drivers must obey the same rules as ordinary taxis,’ a spokesman told Nos television. Uber itself faces legal action. ‘The moment Uber allows the UberPOP [app] to be used they are breaking the law and we will make a formal complaint against them,’ the inspection service said.

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2014/07/uber_launches_controversial_pr.php


Cytat:
Following the blocking of Uber in Berlin, DE, the district court of Frankfurt/Main has issued a restraining order for Uber services all over Germany (German original). The district court is alleging "uncompetitive behavior" (Unlauteres Wettbewerbsverhalten) on Uber's part, and has proclaimed that not following the restraining order will result in a fine of €250.000 or imprisonment. This ruling is related to the German "Personenbeförderungsgesetz" and is outlining that no legal entity (person, enterprise) is allowed to transfer passengers without having passed the relevant tests and having the appropriate insurance coverage.

http://beta.slashdot.org/story/206693


Zachęcam też do dyskusji na ten temat, bo technologia jest niewątpliwie przydatna i przyszłościowa, ale jak to zwykle bywa, na jej przeszkodzie stoją siły próbujące zatrzymać postęp, który im się tu zwyczajnie nie opłaca.
Oczywiście nie zatrzymają tego postępu, ale pytanie pozostaje: ile osób ucierpi i ile pieniędzy podatników zmarnują, zanim się idioci w końcu poddadzą w tej ich kolejnej walce z wiatrakami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym razie jest to temat o tyle ciekawy co kontrowersyjny.
Jeśli dziś rząd chciałby nam zabronić przewozić naszym prywatnym samochodem kogoś za opłatą, na którą godzi się osoba kupująca naszą usługę z pełną świadomością tego iż nie jest to "licencjonowana" taksówka - to czego spróbują zakazać nam jutro?

Co, może jutro będę musiał mieć licencję na hodowle marchewek, bo rolnicy się przyburzą że nie może być tak aby każdy sobie hodował w ogródku marchewkę, gdyż jeszcze się nią nie daj boże zatruje.. Smile

Bo oczywiście, co bardzo wymowne, jak zawsze chodzi tu przecież wyłącznie o dobro konsumenta - o cóż by innego? Laughing

Hipokryci pierdoleni - przynajmniej by mieli jaja i choć raz powiedzieli prawdę, czyli że chodzi o kasę, bo np. szwagier burmistrza ma firmę taksówkową...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1985
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, nawet się już tam zarejestrowałem. Napiszę kilka słów jak będę miał skorzystać. Jak kurwa można próbować zakazywać używania aplikacji Very Happy ? Debile, będzie tak samo jak z zakazem korzystania z torrentów i zamykaniem thepiratebay Smile

Edit.
Tak na marginesie, to cała afera z zakazami dla Uber`a działa tylko na ich korzyść. Ja się tam zarejestrowałem właśnie dowiadując się z mediów Smile A i jeszcze dostałem jakiś śmieszny bonusik do wykorzystania 20 zł za rejestrację Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim technologii się nie da zatrzymać - i rząd jej nie zatrzyma, to jest pewne.
Możemy się natomiast zastanawiać co się stanie jak dostawcy tych usług będą ścigani i napiętnowani przez władze.
Moim zdaniem wtedy niechybnie przeniosą się do podziemia - i nie tylko, że rząd nie wyeliminuje tej technologii, ale jeszcze się frajersko pozbawi dochodu zeń. Bo jeśli świadczenie tych usług będzie tępione, to nikt przecież nie będzie ich zgłaszał.

Tutaj od razu nasuwa się analogia do prohibicji narkotykowej - która bynajmniej nie wyeliminowała z rynku absolutnie żadnych narkotyków, ale za to jest dziś zajebistym źródłem dochodu niejednej wielkiej mafii. W sumie niektórzy twierdzą że taki był od początku cel owej prohibicji.. No ale jakkolwiek by tam nie było, to najważniejsze że nasze dzieci są już bezpieczne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1985
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi jeśli zaczną ścigać autorów np UBER`a to sprawa i tak się skończy na jakiejś zdecentralizowanej aplikacji opensource albo p2p albo innym czorcie, gdzie relatywnie autora brak Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie mogą ścigać autorów softu - to byłoby całkowicie sprzeczne z zasadą wolności słowa.
Dlatego ścigają tylko kierowców Uber'a - pod pretekstem, że ci nie mają "licencji na przewóz osób".

I w taki oto sposób, nagle dowiadujesz się, że twoja licencja na prowadzenie samochodu (w Polsce zwana prawem jazdy) nie pozwala ci... przewozić osób Shocked
Absurdy że bania mała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim przypadku powinni ścigać wszystkich kierowców, którzy poprzez różne serwisy i to już od wielu, wielu lat oferują różnego rodzaju podwózki innym za zwrot kosztów paliwa z czego korzystają w znacznym stopniu studenci, ale też pracownicy dojeżdżający do roboty do większych aglomeracji Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i będą musieli, jeśli chcą być konsekwentni.

Przecież taki Uber tez ma prawników - pierwsze na co ci się powoła, to że istnieje mnóstwo innych firm które robią dokładnie to samo. Jedyne co ich różni to że nie kasują klientom 20% z każdego ich zarobku, za serwis który udostępniają, a który przecież działa wyłącznie w sferze IT, nie mając nic wspólnego z transportem jako takim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Nie, nie mogą ścigać autorów softu - to byłoby całkowicie sprzeczne z zasadą wolności słowa.
Dlatego ścigają tylko kierowców Uber'a - pod pretekstem, że ci nie mają "licencji na przewóz osób".

I w taki oto sposób, nagle dowiadujesz się, że twoja licencja na prowadzenie samochodu (w Polsce zwana prawem jazdy) nie pozwala ci... przewozić osób Shocked
Absurdy że bania mała.


Ale za to motorem możesz zapierdalać na B kategorii ...Zastanawiam się jaka myśl przyświecała ustawodawcy? Zapewne wyliczyli że iluś tam się rozpierdoli na drzewie i ZUS będzie miał lżej ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
Ale za to motorem możesz zapierdalać na B kategorii ...Zastanawiam się jaka myśl przyświecała ustawodawcy? Zapewne wyliczyli że iluś tam się rozpierdoli na drzewie i ZUS będzie miał lżej ...

Małym motorem - a to słyszałem że teraz wprowadzili.
No w sumie co - przepisy ruchu są te same, a jeśli nie potrafisz ujechać na dwóch kołach to i tak daleko nie zajedziesz i raczej nikogo nie skrzywdzisz prócz siebie.
Skoro prawo jazdy daje ci prawo jechania rowerem i motorowerem - to czemu nie małym motorem?
Moim zdaniem dobra zmiana i jak najbardziej z sensem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motyw wykorzystany w filmie: Pour elle (2008)
Facet wykiwał tam gliniarzy, bo myśleli, że będzie uciekał z kraju z żoną i dzieckiem. A on wziął z internetu jeszcze jakieś małżeństwo i jechali w pięcioro.
W filmie była wzmianka, że tego typu portale dbają o ochronę środowiska. Czyli zabierasz kogoś, żeby ten ktoś nie musiał jechać swoim autem i zatruwać środowiska. A przecież rządy nie chcą źle dla środowiska. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1985
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie co to jest mały motor i czy 125 cm3 to takie hop siup. Dla mnie przepis jest spoko, ale co z ludźmi którzy myślą o manetce jak o gazie w przeciętnym samochodzie? Chociaż teraz sam gadam jak socjalista Very Happy Zobaczymy jak ten przepis się sprawdzi w życiu pod kątem wypadków i ludzkiego, zdrowego rozsądku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie musieliby zabronić działalności takim stronom jak https://www.couchsurfing.org/ - na której to można znaleźć użytkowników oferujących noclegi w swojej chacie oraz samemu także zaoferować darmowe zakwaterowanie. Można w ten sposób znaleźć praktycznie darmowe lokum i poznać ciekawych ludzi z różnych stron świata. W tamtym roku miała wg. Wikip. "7 mln użytkowników ze 100 tys. miast".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 02 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Podobnie musieliby zabronić działalności takim stronom jak https://www.couchsurfing.org/ - na której to można znaleźć użytkowników oferujących noclegi w swojej chacie oraz samemu także zaoferować darmowe zakwaterowanie. Można w ten sposób znaleźć praktycznie darmowe lokum i poznać ciekawych ludzi z różnych stron świata. W tamtym roku miała wg. Wikip. "7 mln użytkowników ze 100 tys. miast".


Ostatnio paryscy hotelarze burzyli sie na ofertę airbnb.
Ludzie wynajmujący materac,pokój,mieszkanie.
Ja korzystałem z airbnb właśnie w Paryżu płacąc za osobny pokój u fajnego małżeństwa 15€ za dobę. Do tego oprowadzali nas po mieście,zabrali do teatru gotowali nam smakołyki i z ciekawością palili z polskiej szklanej lufki Wink

Kolega z Londynu dorabia sobie wieczorami pracując dla uber. Często wozi na lotniska heathrow i gatwick i powiedział, ze kilka razy był, ze tak powiem zle traktowany przez licencjonowanych taksiarzy.
Nie wiem jak to będzie wyglądać w Polandii ale nie zdziwię sie jak nasi taksiarze obija mordę jakiemuś kierowcy co im rynek psuje.
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:42, 03 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dowiedziałem się o Uber dziś i czytając wasze posty zagłosowałem na tak. Na przekór.

Niech sobie delegalizują, a im bardziej spróbują, tym bardziej czekam na oczywiste rozwiązania.

Kilkoma hollywodzkimki historiami zabito zwykły Autostop.
Więc teraz już wiem że to tylko chwila, kiedy znowu pojadę autostopem za darmo.

Wiadomo "podwieź mnie za grosiki" musi zarabiać - a ja czekam na tysiące chętnych chcących podwieźć człowieka z Madrytu do Wilna tylko za: " preferuję zainteresowanych w filozofii, łowieniu ryb/słuchaniu klasyki Twisted Evil , i słuchających Freddiego M. Akceptuje darowiznę w BTC, lub ostatecznie, uczynię to dla przyjemności rozmowy z Tobą"

Bo na tym właśnie polega wolność.

ta nasza ziemska, ograniczona, wolność


ps/ czy są jakieś miarodajne badania obrazujące odsetek informatorów w tym zawodzie? Mam tu na myśli jedyne, poświęcone, bezpieczne, że aż strach, korporacje taxi? Very Happy
A jak bardzo policja korzysta z usług tych Mietków W.
W zasadzie to chyba jasne skąd ich siła- blokować to na poziomie sądów?
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kano1975




Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:22, 03 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dobreprogramy.pl/Uber-nie-pod.....57624.html
Cytat:
W sierpniu informowaliśmy Was o uruchomieniu kontrowersyjnej usługi taksówkarskiej Uber na terenie Warszawy. Teraz Uber został prawnie zakazany na terenie Niemiec. Sąd z siedzibą we Frankfurcie orzekł, że Uber nie posiada zezwoleń niezbędnych do komercyjnego transportu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 04 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat z Frankfurtu czesto jezdze do PL przez blablacar. Jest tutaj norma, ze co godzine odjezdza ktos do Berlina i sie oglasza. Gdyby nie blabla mlodzi Niemcy cienko by piszczeli, bo blabla kosztuje na tej trasie niecale 30 euronow, a pociag prawie 100.
Sprzedalem wlasny samochod, bo po co sie szarpac 1000 km do domu, skoro jeden telefon i pod moja firme podjezdza Niemiec i zabiera mnie nierzadko wlasnym Phaetonem i za 4h jestem na ringu Berlina. A to jest 550 km! Oczywiscie monopolisci nie spia i DB wykupil poprzednia stronke, mitfahrtgelegenheit, albo mitfahrtzentrale, juz nie pamietam i wprowadzil oplaty, chyba po to, zeby ja zniszczyc, wiec eldorado chwilowo sie skonczylo, ale jako ze rynek nie znosi pustki, powstala nastepna.
W PL takie strony byly juz 10 lat temu (sam taka kiedys mialem) ale problem byl z planowaniem, bo przejazdow nie bylo wiele.
Na pasazerach ciezko polegac, wielu jest nieslownych i gdy znajda cos lepszego, czesto nawet nie racza poinformowac, a nawet jak zrobia to, to przewaznie za pozno i trzymajac miejsce mozesz miec problem z zapelnieniem go ponownie.
W Niemczech to dziala duzo lepiej ze wzgledu na mentalnosc. Ludzie bardziej planuja i sa lepiej zorganizowani. Maja tez lepsze drogi, wiec trasy sa przewidywalne czasowo. Jezeli ktos pisze, ze zabierze cie z dokladnoscia do 15 minut, to tak wlasnie bedzie. Nierzadko zdarzalo mi sie, gdy jezdzilem jako kierowca, ze mimo, ze pasazerowie jechali tylko do Gery, Jeny, czy Drezna - auto bylo caly czas pelne, bo zapytan bylo tak wiele, ze dalo sie to optymalnie skonfigurowac. Oczywiscie chcac sie w to bawic samemu cos oferujac, musisz pamietac, ze to dziala tez w druga strone. Wysadzajac Niemca na nie tej stacji S-bahna, co napisales w ogloszeniu, mozesz spotkac sie z niezadowoleniem. Znajomosc jezyka - to podstawa zaufania. Ale dzieki temu to dziala przewidywalniej niz w luzackiej Polsce Laughing Wszystko to razem sprawia, ze jak jade z GDA do FFM, to do Berlina moge jechac w ciemno, mimo ze czasu przez PL nie sposob wyestymowac, to majac wynotowane 5 numerow o roznych porach w BLN na pewno mnie ktos zabierze. Najgorsze, co moze mnie spotkac, to dwugodzinny spacer po Ludwigsfelde, albo w okolicach Ostbahnhof Smile
To jest taki drobny niuansik, ktory bardzo wiele zmienia w zyciu emigranta do dawnego RFNu, albowiem oznacza, ze mozna z 90% pewnoscia zorganizowac sobie z dnia na dzien (a nie wyczekujac na tani bilet jak z wysp) jednodniowa podroz z DE-PL w cenie ponizej 50 euro, a jak sie dobrze trafi, to i ponizej 30. Konsekwencja tego jest to, ze Polska jest blisko, jest w zasiegu weekendowego wypadu, co ciekawe - podobnie jak polnocne Wlochy. Dla posiadajacych samochod - jeszcze lepiej, bo na trasie DE-IT, jest mnostwo chetnych na wspolna podroz, ze wzgledu na to, ze przejazd przez Alpy jest kosztowny, a w CH blabla nie funkcjonuje. Mam nadzieje, ze pod tym wzgledem bedzie juz teraz tylko lepiej.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:10, 22 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszy mnie,że oprócz wielu algorytmów, które zmieniły nasze codzienne życie, powstał także i proof of movement który zaczyna doświadczać nas swą obecnością.

Twórcy, na swej stronie, obiecują, że jednak pojadę za darmo autostopem z Moskwy na Spitspbergen[oczywista, przy odrobinie, wymaganego w tych okolicznościach szczęścia]. Oczywiście jeśli projekt wypali


Rozsyłam to znajomym kierowcom na potęgę. Kuszę zyskami.

Rzecz oparta na Counterparty, XCP. Krótko mówiąc; Im częściej jeździsz i masz ochotę i możliwości kogoś podwieźć ,tym więcej możesz zarobić.
Ot, po prostu, narodziny nowego bitcoina.

Do dzieła panie i panowie !
King Crimson, mam nadzieję że wykminisz to odpowiednio.. http://www.lazooz.net/
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1985
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:06, 22 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie wykminiłem, że to bardzo ładna i kolorowa strona Very Happy Zamontuję na androida i obaczymy wtf.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 22 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Podobnie musieliby zabronić działalności takim stronom jak https://www.couchsurfing.org/ - na której to można znaleźć użytkowników oferujących noclegi w swojej chacie oraz samemu także zaoferować darmowe zakwaterowanie. Można w ten sposób znaleźć praktycznie darmowe lokum i poznać ciekawych ludzi z różnych stron świata. W tamtym roku miała wg. Wikip. "7 mln użytkowników ze 100 tys. miast".


Tak, couchsurfing jest za darmo udostępnienie (tłumacząc dosłownie) sofy by się na niej przespać. Nie pokoju ale miejsca na nocleg. To może być podłoga, łózko, sofa czy materac. jedynie opłaty mogą wchodzić w grę jak np. używa się energii i np. osoba udostępniająca miejsce do spania ma dużo chętnych i musi jakoś rachunki pokryć. Są takie osoby, że biorą np. 1 euro za właśnie używanie ciepłej wody i prądu.
Sama idea couchsurfing jest super;) Wiem, bo byłem aktywny w tym programie przez 2 lata:) Miałem gości z Rumuni, Kanady, Australii, Litwy, Turcji.... To nawet nie o samo miejsce do spania chodzi ale tez np. o pogadanie, o wymianę poglądów o poznanie się. Dobrym nawykiem czy zwyczajem couchsurfing jest zostawienie jakiegoś giftu ze swojego kraju. Większość ludzi używających couchsurfing to raczej osoby na tak zwanym potocznie "poziomie" więc jest o czym rozmawiaćSmile Z braku czasu nie mogę obecnie się w to bawić. Ale wiem, że są osoby co za 100 funtów potrafią zwiedzić cały świat:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 26 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Góral, w istocie przypomina to couchsurfing, z tą maleńką różnicą, że :

Każdy uczestnik będzie miał możliwość poznania opłaty za kurs przed wycieczką a uczestnicy sytemu będą wiedzieć kto pobiera najniższą opłatę. I wszystkie transakcje zawarte w ramach systemu będą dostępne do wglądu dla każdego, tak jak w łańcuchu bitcoina.

ps/ nadmienię, że wyminowano już prawie 100K km
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 26 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to wygląda na reklamę.
A jak mają taksówkarze taki probrem to niech do listy dorzucą tanie jednoślady i zakażą wożenia pasażerów nie będących krewnymi właściciela samochodu.

Ja bym poszedł dalej - taxlicja. Zamontować każdemu niezmotoryzowanemu licznik kroków na butach (tak, by był widoczny) i jak ktoś przebędzie dziennie więcej niż 10km to płaci podatek dedykowany. Wyjątkiem niech będą pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę (nie mylić z cywilnoprawną "u. zlecenie" "u. dzieło"), za kórych zapłaci pracodawca (a dokładnie klient pracodawcy).

Uważam, że metra nie powinno się budować bo protestujący taksówkarze nie mają wyobraźni i w razie spadku popytu nie przebanżowią się na nic. Wzrośnie bezrobocie a ja mam dosyć podwyżek cen.


Tak swoją drogą - Uber chciało załadować do mojeg komputera 5MB danych. O co może chodzić?
Mam Operkę na Ubuntu - nie wiem, czy w innm socie jest to obwieszczane.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 26 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walka z Uber ze strony taksówkarzy wygląda tak samo, jak walka przewoźników z Polskim Busem. Jedni i drudzy liczą, że prawnie wygrają z konkurencją, która jest po prostu bardziej innowacyjna oraz tańsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebek2k




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 27 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od ponad miesiąca używam UBER jako klient i jako kierowca, wszystkim serdecznie polecam w Warszawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 09 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Funding for Uber could push value past $30 bn: report

The popular car-sharing startup Uber could see its value top $30 billion after a new round of funding, The Wall Street Journal reported Saturday.

The San Francisco-based firm, which lets customers hail and pay for taxis or private vehicles via smartphones, has told investors it is planning a new round of financing that could total up to $2 billion, the Journal reported, citing people briefed on the matter.

The newspaper said Uber could raise as much as $2 billion, and the new round of financing could push the company's value past $30 billion. Discussions are still in the preliminary stage and no investors have so far committed.

By comparison, Wall Street-listed Twitter currently has a market value of just under $25 billion.


http://phys.org/news/2014-11-funding-uber-bn.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Uber - co myślicie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile