W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Telefon komórkowy zabija   
Podobne tematy
Kanada- telefony mogą wywołać raka mózgu 
Zamach na wolność uczniów?9
Szkodliwość dla zdrowia, komórek, wifi?16
Ugotujmy sobie mózg16
telefonia komorkowa1
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 29653
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 30 Mar '08   Temat postu: Telefon komórkowy zabija Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sławny neurochirurg: telefon komórkowy zabija

Telefon komórkowy to cichy morderca. Światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana dowodzi, że w ciągu następnych lat komórki zaczną zbierać swe śmiertelne żniwo. Dziesięć lat używania telefonu podwaja ryzyko zachorowania na nowotwór mózgu - podaje serwis dziennik.pl.
Uważa on, że w latach 2008 - 2012 czeka nas drastyczny wzrost zachorowań na nowotwory mózgu.

- Telefony komórkowe zabiją wiele więcej ludzi, niż palenie tytoniu czy azbest. Uderzy to zwłaszcza w młodą generację - mówi neurochirurg doktor Vini Khurana.

Nowotwór mózgu rozwija się od dziesięciu do dwudziestu lat. Tymczasem technologia GSM, której podwaliny powstały w 1987 roku, stała się popularna w połowie lat 90. dwudziestego wieku. Na świecie są trzy miliardy użytkowników telefonów komórkowych - podaje dziennik.pl.

- Konieczne jest, aby rządy państw świata zdały sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie telefonia komórkowa - twierdzi Khurana.

http://wiadomosci.onet.pl/1719797,16,item.html

Nie wierzycie? Sprawdźcie sami. Weźcie dwie komórki (najtaniej służbowe Smile) postawcie przy jajku i czekajcie z 60 min. Białeczko po takim czasie wyraźnie zaczyna się ścinać Confused
http://www.shoutfile.com/v/PRFmPGre/Cook_Egg_Using_2_Cell_Phones
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko, co dzisiaj nie zabija?
Jeśli chodzi o mnie, nie planuje żyć wiecznie...
A komórki lubię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 30 Mar '08   Temat postu: gsm Odpowiedz z cytatem

Ja powtórzę za postem powyżej, również nie zamierzam być długowiecznym, przynajmniej nie w takim szambie jak obecnie, jedyne co chciałbym to być w miarę możliwości zdrowy. Niby skromne życzenia a jak dużo by się chciało zarazem.

Co do eksperymentu z gotowaniem jajek przez godzinę przy dwóch komórkach "w stanie rozmowy" powtórzonego przez Nautilusa to NIC się z nimi nie stało. Za mała moc. Jeśli już to może spróbować stanąć przez godzinę metr od nadajnika komórkowego w godzinach szczytu. Ja się nie piszę. Głowy też jakoś nikt - kto mówi, że mikrofalówka nieszkodliwa - nie chce wstawić do mikrofali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żyć szybko, umrzeć młodo i pozostawić atrakcyjne zwłoki?
Koledzy z klubu posiadaczy ścigaczy? Smile

Znajoma niedawno umarła na raka mózgu. 24 lata. Urodziła dziecko i niedługo potem zeszła z tego świata. Przerażające jest to, że na oddziale nie była najstarsza. Oddział był pełen młodych ludzi w chorych na raka mózgu. Pytałem potem rodziny zmarłej czy często używała telefonu komórkowego? Oczywiście nie rozstawała się z nim - gadała godzinami. Confused
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś w tym może być.
mnie np. łeb boli zawsze jak gadam długo przez komórę.
staram się unikać długich rozmów.

ale myślę, że najważniejsze to nie przesadzać - komórka nie musi od razu każdego zabijać. aczkolwiek dobrze pamiętać o tym, że jest to wynalazek stosunkowo młody i nie sposób przewidzieć jego wpływu na człowieka po kilkunastu-kilkudziesięciu latach intensywnego używania.
pewnie jest mniej przebadany niż żywność modyfikowana genetycznie, a tej przecież większość z nas się boi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście nie używam komórki. Ale wyszperałem stary kilkuletni model, który mam z dawna i spróbuję zrobić doświadczenie.
Ciekawe co wyjdzie.
Znajomy, który ma okazję pracować przy AccessPointach, które to właśnie promieniują fale elektromagnetyczną wysokiej częstotliwości, która jest następnie podawana na odpowiednią antenę sektorową lub paraboliczną, twierdzi, że jak jest w pomieszczeniu, w którym jest włączone kilka accesspointów, to odczuwa bóle głowy.

Acha, panowie, czy któryś z Was ma w zwyczaju nosić komórkę w kieszeni ? Być może komórki smażą nie tylko jaja kurze ?! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 30 Mar '08   Temat postu: Re: Telefon komórkowy zabija Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:

Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.


Mi się nie spieszy. Jeśli to prawda, to za pare lat przyjdzie epidemia, jaśli nie - to nie.

Widziałem nawet biloard reklamowy z lat 50 gdzie był tekst "3 na 4 lekarzy wybiera papierosy marki X". Koncerny tytoniowe opóźniały poznanie prawdy, ale im się nie udało. Zobaczymy czy będzie tak z komórkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2008-2012 hmmm to by się zgadzało z tą zapowiedzią apokalipsy. Pewnie te 3 miliardy ludzi umrze na raka mózgu.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli juz to zwiekszy sie zachorowalność. To nie epidemia grypy. A te przepowiednie z 2012 to dobre są dla dzieci...Daj se z nimi spokoj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa... palenie też zabija... tylko w jakich ilościach trzeba palić...

pora przejść na bluetoothy i problem z głowy, dosłownie

poza tym, jak się wykąpiemy z jajkiem, to jajko się zetnie a my nie Smile a może kąpiele w gorącej wodzie też szkodzą bo zabijają naturalną florę bakteryjną? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Jesli juz to zwiekszy sie zachorowalność. To nie epidemia grypy. A te przepowiednie z 2012 to dobre są dla dzieci...Daj se z nimi spokoj.


Widać następnym razem muszę robić dopiski, że to żart Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 31 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skutki są znane od dawna Panowie i Panie.
Jak budowano infrastrukturę to nie widziani, że mikrofale szkodzą zdrowi bo podgrzewają wodę.
Tak, to są te same fale co w kuchence mikrofalowej.
Gadając przez telefon komórkowy grzejemy własny mózg.

Wprowadzony nadawanie w 3 częstotliwościach które się szybko zmieniają zęby zmieniać punkt skupienia się fal w czaszce.
Pocieszczenie jest takie, że zależy to od siły nadawczej sygnału a w dużych miastach jest masa nadajników.

Weźcie pod uwagę iż ogromne nadajniki mają być ogrodzone w promieniu 500m i nie można bliżej postawić domu to już jest obecnie.
[Tak wiem, że są nadajniki stawiana na blokach mieszkalnych i szkołach.]

PS. Jak za długo gadam to tez mnie od tego głowa boli no cóż ...
Na szczęście używam rzadko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 31 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:
frasobliwy napisał:
Jesli juz to zwiekszy sie zachorowalność. To nie epidemia grypy. A te przepowiednie z 2012 to dobre są dla dzieci...Daj se z nimi spokoj.


Widać następnym razem muszę robić dopiski, że to żart Smile


Rób, bo na tym forum jest sporo osób traktujacych takie przepowiedni całkiem poważnie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fitness.wp.pl/akademia-zdrowia/ba.....rkowe.html
Cytat:
Około 20 naukowców i onkologów wystosowało w niedzielę w Paryżu apel o zachowanie środków ostrożności podczas korzystania z telefonów komórkowych. Są one konieczne, ponieważ nie ma definitywnych dowodów na nieszkodliwość tych urządzeń, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Apel opublikowano w gazecie "Le Journal du Dimanche". Podpisali go lekarze francuscy, włoski, holenderski i amerykański. Francuskie ministerstwo zdrowia podkreśla, że nie ma obecnie żadnego dowodu naukowego, który pozwoliłby stwierdzić, że korzystanie z komórek stanowi "zauważalne ryzyko" dla zdrowia, czy to w przypadku dorosłych, czy dzieci.

...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie rozmawiam komórką dłużej niż 5 min. Staram się używać komórki jak najmniej potrafię.

Tu nie chodzi tylko o rozmowy, ważne by komórki nie mieć przy ciele, jak będzie się ją trzymało np. w kieszeni przyszytej do spodni to to grozi rakiem w okolicach nóg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapodałem to juz w ShoutBox ale warto popatrzyć. Bo daje do myślenia kto mógł by to zweryfikować
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,5319.....owymi.html

Filjan napisał:
Ja nigdy nie rozmawiam komórką dłużej niż 5 min. Staram się używać komórki jak najmniej potrafię.

Tu nie chodzi tylko o rozmowy, ważne by komórki nie mieć przy ciele, jak będzie się ją trzymało np. w kieszeni przyszytej do spodni to to grozi rakiem w okolicach nóg.

Jeżeli chodzi o kieszenie za przeproszeniem koło dupy,to masz rację,może to grozić nowotworami np.narządów pł***wych albo bezpłodnością.Zaś w niższych kieszeniach tzn.np.poniżej kolan wydaje mi się,że można komórkę nosić bez obaw.Dlaczego?Dlatego,że warstwa mięśniowa w tych miejscach jest znacznie mniejsza,nie znajdują się tam żadne narządy wewnętrzne (nie liczę tu oczywiście np.tętnic),dużo miejsca zajmują tam kości,które są słabo uwodnione w porównaniu do mózgu,narządów pokarmowych,itp czy chociażby mięśni.Kości nie są uwodnione zbytnio,w związku z tym są znacznie mniej wrażliwe na promieniowanie mikrofalowe niż narządy w.wymienione.
Ja uważam,że należy ograniczać rozmowy przez komórkę do minimum (a ciągle widzę plasticzki gadające przez komórkę ile wlezie),oraz stosować się do pewnych zasad bezpieczeństwa (źródło link na początku):
Cytat:
Najpierw odbierać telefon, a dopiero później przykładać do ucha, bo podczas nawiązania połączenia pole elektromagnetyczne jest najsilniejsze.

Nie wieszać komórek na smyczach na szyi ani nie nosić ich w okolicach klatki piersiowej.

ja bym również dopisał do tego,by starać się zastępować rozmowy pisaniem wiadomości tekstowych,ponieważ dłonie również są mniej wrażliwe na promieniowanie niż mózg.
EDIT:Ponadto starać się nie zasłaniać anteny ręką podczas rozmowy-kto czytał artykuł ten wie o co idzie.
I kolejna sprawa-przed kupnem telefonu sprawdzajcie w danych technicznych w necie jego współczynnik SAR.Dopuszczalny to 2w/kg,jednak czytałem,ze szkodliwe może być już 0,2 w/kg!Tak więc nalezy wybierać te telefony,które mają niski SAR (jakże pomijane kryterium przy wyborze telefonu!).
W sumie szkoda,ze komórki prawdopodobnie szkodzą,bo je lubięSmile.


Poza tym:nie dajcie się nabierac na gadanie,że komórki NA PEWNO nie są szkodliwe.Przecież gdyby nagle wszyscy dowiedzieli się,że używanie komórek powoduje raka to byłaby wielka szkoda dla operatorów i producentów telefonów komórkowych oraz infrastruktury dla sieci.A to potężny kapitał Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 02 Wrz '08   Temat postu: telefony komórkowe raz jeszcze Odpowiedz z cytatem

wzrost zachorowań na raka móżgu wśród dzieci:




http://articles.mercola.com/sites/articl.....?source=nl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem kiedyś Motorole, to był mój pierwszy telefon. Zadzwoniłem i po paru sekundach rozmowy zakręciło mi się w głowie jak po kilku szybko wypitych piwach,trwało to może z 10 sek. Pamiętam to jak dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może z wrażenia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu Motorole tak mają Laughing

Po Nokii człowiek jest tak trzeźwy, że aż.... a po Samsungu natychmiast zasypia, ach ta technika....
Kolej żelazna przecież też wywołuje poronienia u ciężarnych, ataki paniki u koni pociągowych i rośnięcie korzeni drzew do góry, a gałęzi w dół, bywa....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:01, 03 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam że mały odsetek uczestników forum wie, o jakim telefonie pisze. Dodam, że wcześniej nigdy nie korzystałem z kuchenki mikrofalowej a po "udanym" zakupie miałem okazje. Dzisiejsze małe dziadostwa i tak robią swoje. Na marginesie, choć temat niby odległy, jeżeli macie okazje rozpytajcie o stacje radarowe i rozcięty przypadkiem palec. Wyobrażacie sobie gościa z telefonami komórkowymi przylepionymi do głowy ?
Piękny brynol Wink
Tak dromku, masz racje i basta.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kubatrt




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:37, 03 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.youtube.com/watch?v=V94shlqPlSI

jeżeli ktoś ma mózg wielkości xiarnka kukurydzy to radze uważać....
dobrze że nasi posłowie używają komórek, najszybciej wyginą Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 03 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubatrt napisał:
http://pl.youtube.com/watch?v=V94shlqPlSI

jeżeli ktoś ma mózg wielkości xiarnka kukurydzy to radze uważać....
dobrze że nasi posłowie używają komórek, najszybciej wyginą Very Happy


rzuciłem tym linkiem parę postów wyżej.



a TU mały "Cell Phone Popcorn Debunked"

http://pl.youtube.com/watch?v=UXyeQuSngHM&feature=related
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 03 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

większość telefonów komórkowych ma tryb głośnomówiący
można się tym ratować jak ktoś nie chce się rozstawać z komórką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Telefon komórkowy zabija
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile