W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Aleksandr Dugin o przyszłości Wschodniej Europy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4468
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 07:19, 21 Lis '11   Temat postu: Aleksandr Dugin o przyszłości Wschodniej Europy Odpowiedz z cytatem



http://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Dugin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 21 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem ostatnio różne rzeczy, obejrzałem różne filmiki, podobne do tego.
Kiedyś byliśmy pod zaborami. Cesarskie Prusy, Imperium Habsburgów i Carska Rosja. Każdy z 3 zaborców był władcą dziedzicznym, monarchą.
Rewolucja francuska, jak wiemy obalała monarchów, niszczyła kościół. Przejawem tego było tworzenie nowych świąt, śluby cywilne, nowy kalendarz(nie liczony od narodzin Chrystusa).
Podziemne partie polityczne w okupowanej Polsce głosiły hasła takie, jak równość, braterstwo, demokracja. Jak na owe czasy rzeczy zupełnie nowe, bo nadal był podział na szlachtę, kler i chłopstwo. Konstytucja 3 maja była inicjowana przez masonów.
Medal wybity z okazji konstytucji 3 maja:

Oko opatrzności, różdżka z wężami, wiązka rózg faszystowska. Nie ma wątpliwości - geneza masońska.
Wikipedia napisał:
Przez wielu pisarzy wysuwana jest dyskusyjna teza o masońskim rodowodzie rozbioru Polski, wówczas postrzeganej przez loże jako ortodoksyjnie katolicka. Jean Fabre wspomina o sporządzonym w 1760 planie pacyfikacji lub rozbioru Polski (dla Fryderyka Wielkiego)[1].

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozbiory_Polski
Dlaczego masoni chcieli z jednej strony zniszczyć Polskę katolicką poprzez zabory a z drugiej, z zaborów uwolnić ją jako Polskę bezwyznaniową?
Wnioskuję, że nie chodziło im o zniszczenie katolicyzmu Polskiego.
Cesarz niszczył kościół w zaborze pruskim. Zakazał ślubów kościelnych po polsku, zorganizował cywilne. Zakazał mszy po polsku. Zlikwidował seminaria w Polsce, najbliższe było w Berlinie, w którym absolwent musiał zdać język niemiecki, historię Niemiec, filozofię niemiecką i to wszystko po niemiecku.

Dlaczego masonom zależy na zniszczeniu kościoła i monarchii?
Nie jestem masonem, wiec mogę się domyślać. Przeczytawszy o wszystkim wiele, wnioskuję, że chodziło o wyeliminowanie groźby... anulowania długów. Tak właśnie.
Po pierwsze kościół sprzeciwiał się lichwie.
Po drugie monarcha posiadał władzę umożliwiającą anulowanie długu.

Wiemy dobrze, że kto kontroluje pieniądze, ten kontroluje wszystko.

W filmiku, który podał h3xer, widać wyraźnie, że Aleksander Dugin wyolbrzymia służalczość Polski wobec USA(chociaż nie wątpię w obecność agentów USA w rządzie polskim, np. Sikorski). Do tego wmawia, że Polska musi się złączyć z Europą dla własnego dobra lub z Rosją. Nie wiem kto wymyślił taki sposób postrzegania pozycji Polski w polityce.
To, co wiem, to to, że niezależna Polska przeszkadza kontrolowanym przez banki i korporacje chemiczno-farmaceutyczne rządom zachodnim pozyskiwać paliwa od Rosji i zdominować Europę politycznie i gospodarczo.

Owszem, w rządzie jest masa agentów USA ale nie sądzę, żeby społeczeństwo, szczególnie młode pokolenie, świadome zbrodni USA na Bliskim Wschodzie, sympatyzowało z nimi.

Przestrzegam przed zakładaniem sobie smyczy Unii Euro-pejskiej i cieszę się z uniezależniających Polskę ruchów potępianych przez Aleksandra Dugina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 21 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faszystowska wiązanka rózg? Powiedz mi, ile lat to przed faszyzmem było?

I nie widzę tam żadnej "różdżki z wężami".

A oko opatrzności to powszechny symbol Boga, nie tylko masoni go używali.


Nie twierdzę, że masoni nie spowodowali rozbioru Polski. Może go spowodowali. Nie wiem tego. Ale ani analiza jakiegoś okolicznościowego medalu z doszukiwaniem się na nim na siłe jakichś symboli któych ja tam nie widzę, ani cytowanie wikipedii nie jest jak dla mnie nawet namiastką dowodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ben




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 77
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 21 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar jest rozga z wezami dokladnie w lewej rece postaci tuz obok wiazki akacji...przypatrz sie dobrze.
_________________
Tylko skur..el chce wladzy nad innymi a sa tacy ktorzy maja wladze nad Twoja dusza.Wszystkich ich trzyma za morde pieniadz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 21 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
Faszystowska wiązanka rózg? Powiedz mi, ile lat to przed faszyzmem było?

I nie widzę tam żadnej "różdżki z wężami".

A oko opatrzności to powszechny symbol Boga, nie tylko masoni go używali.


Nie twierdzę, że masoni nie spowodowali rozbioru Polski. Może go spowodowali. Nie wiem tego. Ale ani analiza jakiegoś okolicznościowego medalu z doszukiwaniem się na nim na siłe jakichś symboli któych ja tam nie widzę, ani cytowanie wikipedii nie jest jak dla mnie nawet namiastką dowodu.

Dokładnie, trąci Marcinem Dachterą. Ta sama maniakalna pogoń za tanią sensacją. Chodzi mi o samo doszukiwanie się "cudów-niewidów" na medalu, bo z tekstem poprzedzającym się zasadniczo zgodzę.

"Faszystowska rózga" to faktycznie nieporozumienie, albo jak przypuszczam, niezręczność językowa, chodzi oczywiście o rzymską rózgę liktorską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 11:03, 31 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wczoraj donosły polskie media ( a inne doniosły już od kilku dni tenu ) szczęsliwie i co najważniejsze demokratycznie wybrany prezydent Ukrainy Proszenko, spotka się w Warszawie z Obamą.Zastanawiam się w jakiej sprawie.Zastanawiam się,zastanawiam i nie mogę odpędzić myśli że rzecz będzie nie o Ukrainie a o Polsce.
Czegóż może chcieć Obama od Ukrainy czego jeszcze by nie miał.Czyż Wyborów nie wygrał kandydat wskazany przez USA jeszcze w lutym ( podczas słynnej podsłuchanej i ubublicznionej rozmowy telefonicznej ).Wygrał.Czyż hersztem ukraińskich służb specjalnych pan Nalewajczenko nie jest "oficjalny" agent CIA ? Jest.
Czyż "premier" Jaceniuk już nie zapowiedział że w każdym rządowym resorcie zatrudni "zagranicznych doradców" Zapowiedział.
Na Ukrainie USA osiągnęły już wszystko co było do osiągnięci,dlatego uważam że "warszawskie spotkanie" będzie dotyczyło jakiś polskich zobowiązań już złożonych albo przyszłych.Jest mało prawdopodobne by chodziło o kontrakt zakupu czekolady z fabryk prezydenta Proszenki,raczej chodzi o coś gorszego.Tylko o co? Boję się myśleć na ten temat a głosów co poniektórych komentatorów od kilku miesięcy perorujących o "jugosławizacji regionu" nawet nie chce słuchać.Zwłaszcza że pani Apelbaumowa-Sikorska już przygotowuje grunt twierdząc że ukraiński nacjonalizm jest bardzo potrzebny
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 31 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo interesujace. Czekam na dalszy ciag. Dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 05 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Jest mało prawdopodobne by chodziło o kontrakt zakupu czekolady z fabryk prezydenta Proszenki,raczej chodzi o coś gorszego.Tylko o co? Boję się myśleć na ten temat a głosów co poniektórych komentatorów od kilku miesięcy perorujących o "jugosławizacji regionu" nawet nie chce słuchać.

Boże! jestem jasnowidzem.
http://translate.google.com/translate?hl.....icial%257D
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 07 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
Turczynow z Dziewulskim



podpis pod zdjęciem:Przybyły do bazy operacji karnej pod Słowiańskiem Turczynow w towarzystwie dowódcy polskiej prywatnej firmy wojskowej Jerzego Dziewulskiego
http://translate.google.com/translate?hl.....icial%257D
Okazuje się że mamy i taki produkt eksportowy jak prywatne firmy wojskowe a nie tylko kartofle i kiełbasa myśliwska.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:18, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Azizami
A sprawdziłeś kolego jak tam koncepcje Dugina mają się w stosunku do Polski ?


"(...)Zarysowana wizja podziału Europy ma na celu podporządkowanie Moskwie jak największej części kontynentu, a to wymaga pełnej akceptacji Berlina. Jedynie idąc na kompromis terytorialny można osiągnąć zamierzony cel. Wyodrębnienie Europy Środkowej i przekazanie jej pod kuratelę Niemiec wiąże się z szerszą koncepcją geopolityczną Aleksandra Dugina. Rosja jest za słaba żeby Niemcy zdominować, dlatego musi je sobie zjednać. Tym bardziej, że widzi w państwie niemieckim spadkobiercę polityki pruskiej a zatem eurazjatycki, a nie atlantycki model sprawowania władzy26. „W tej perspektywie wydaje się celowe zwrócenie obwodu kaliningradzkiego (Prus Wschodnich) Niemcom, byłby to wyraz rezygnacji z ostatniego terytorialnego symbolu tragicznej bratobójczej wojny. Z kolei, aby to przekonanie nie było traktowane przez Rosjan jak krok ku geopolitycznej kapitulacji, Europa powinna przedłożyć Rosji inne możliwości aneksji terytorialnych, względnie inne możliwości rozszerzenia strefy wpływów, przede wszystkim kosztem tych państw, które uparcie dążą ku „federacji czarnomorskobałtyckiej””27. Dugin przekazuje Niemcom nie tylko cały region leżący między Bałtykiem a Adriatykiem, ale też naprawia skutki II wojny światowej poprzez oddanie obwodu kaliningradzkiego z powrotem we władanie spadkobiercom Prus28. Odtworzenie państwa pruskiego w jego historycznych granicach29 ma na celu stabilizację regionu i dalszą integrację, czego finałem ma być powstanie nowego tworu geopolitycznego – Federacji Bałtyckiej. Jednoczenie się państw bałtyckich w jeden blok, do którego powinny wejść Norwegia, Szwecja, Niemcy, Estonia, Finlandia-Karelia, Dania, Holandia (specjalny status dla Polski, Litwy i Łotwy) nastąpi wokół Prus. Strategiczna kontrola nad tym terenem będzie w gestii Moskwy oraz jej eurazjatyckiego kompleksu obronnego. Naturalną koniecznością jest wystąpienie wyżej wymienionych państw z Sojuszu Północnoatlantyckiego30. W rezultacie kilkanaście państw europejskich ma utracić swoją niepodległość, a o ich przyszłości będą decydować dwa państwa tworzące kondominium rosyjsko-niemieckie.

Problem w rozważaniach teoretycznych sprawia Duginowi Polska. Stanowi dla niego strefę buforową pomiędzy Unią Europejską a Rosją. Odpowiada za ład wschodniego krańca Europy. Jest głównym satelitą sił atlantyckich na kontynencie eurazjatyckim. Polska należy równocześnie do dwóch kręgów cywilizacyjnych – poprzez katolicyzm do Zachodu, a poprzez swoją słowiańskość do Wschodu. Ma swoją tradycję geopolityczną. Przez kilka stuleci to ona ogniskowała wokół siebie mniejsze narody, zarówno te o korzeniu słowiańskim, jak i te, z którymi przez położenie w Europie Środkowej miała wspólnotę interesów. Historyczny precedens niezależności politycznej państwa polskolitewskiego31 napawa obawami rosyjskiego geopolityka. Usamodzielnienie się tej przestrzeni geopolitycznej może pokrzyżować plany zbudowania osi Berlin-Moskwa32. Odrodzenie się „cywilizacji bałtyckiej”33 przeszkodzi w odbudowie Prus i Federacji Bałtyckiej. Proamerykańska Polska jest według Dugina najważniejszym lementem geopolityki atlantyckiej34. Przez swoją antyniemieckość i antyrosyjskość wyklucza wszelkie procesy integracyjne i uniemożliwia ustabilizowanie sytuacji politycznej w Europie Środkowej. Aleksander Dugin nie widzi sensu w zachowaniu integralności terytorialnej Polski. Twierdzi, że cała zachodnia i północna część Polski powinna znaleźć się w granicach odtworzonego państwa pruskiego35. Natomiast wschodnie okrainy36 raz są częścią rosyjskiego świata, a raz ze względu na mniejszość polską żyjącą w zachodniej Białorusi i na Ukrainie powinny przynależeć do Polski. Zresztą ostateczne decyzje w kwestii losu Polski podjęte byłby w Berlinie, jako że jest to strefa, w której Polska powinna się znaleźć37. Polska jest niebezpieczna również przez swoją różnorodność. Dlatego musi dokonać wyboru, inaczej będzie musiała zniknąć. „Kraje tego regionu muszą się określić: albo tu, albo tam”38. Nie da się pogodzić dwóch tożsamości: „Polska musi wybrać: albo tożsamość słowiańska, albo katolicka”39. Inaczej Polska „nastawi wszystkich wobec siebie wrogo i po raz kolejny stanie się strefą konfliktu”40. Kraj usytuowany na rozdrożu geopolitycznym nie powinien istnieć. Dugin przedstawia strategię na dokonanie oczekiwanego wyboru, tj. bizantyjskiego. Przede wszystkim trzeba dążyć do osłabienia religijno – kulturowej tożsamości Polski41, która nie pozwala jej na zbytnie zbliżenie z Rosją, jak i rozpłynięcie się w zdominowanej przez Niemcy Europie. Trzeba podciąć wszelkie katolickie korzenie przez „siły, domagające się prowadzenia przez te państwa (Polska, Litwa) polityki niekatolickiej – zwolennicy świeckiej socjaldemokracji, neopoganie, etnocentryści, prawosławne i protestanckie kręgi religijne, mniejszości narodowe”42. Aleksander Dugin zauważa, że katolicyzm „trzeba rozkładać od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie”43. Rosyjski geopolityk twierdzi, że Polska nie uchroni się przed sekularyzacją. Zachód niesie ze sobą jedynie nihilizm, natomiast wersja eurazjatycka, walcząc z katolicyzmem jest o tyle lepsza, bo przynajmniej pozostawia słowiańską tożsamość44. Maksymalne osłabienie Polski jest fundamentem stosunków rosyjsko-niemieckich. Antagonizmy wewnętrzne oraz zewnętrzne leżą w interesie wspomnianych wyżej sąsiadów. Konflikt polsko-ukraiński, napięte stosunki z Litwinami oraz waśnie między siłami politycznymi w samej Polsce wpisują się w scenariusz „rozmiękczania” Polski45. Polska będzie musiała ostatecznie wybrać. Zapewne jej wybór padnie na Europę. Według Aleksandra Dugina to bardzo dobrze, ponieważ Europa ma stać się głównym sojusznikiem przeciwko amerykańskim czyli atlantyckim zapędom na kontynencie. Wejście Polski do Unii Europejskiej, jak i jej południowych sąsiadów jest spełnieniem oczekiwań Dugina. Akces oznacza jednoznaczne postawienie tamy na Wschodzie Unii. Białorusi i Ukrainie nie pozostaje nic innego jak zacieśnienie więzi z Rosją46. W praktyce oznacza to „zbieranie” byłych republik oraz integrację postsowieckiej przestrzeni. Dzięki temu Rosja może powrócić do swoich dawnych imperialnych granic. Rola Rosji jako lidera jest niezbędna w realizacji eurazjatyckiego scenariusza oraz do pokonania atlantyzmu i mondializmu.

Aleksander Dugin znakomicie odnajduje się w ideologicznym pejzażu Rosji po 1991 roku. Rozgrzeszenie i usprawiedliwienie komunizmu oraz połączenie go z nacjonalistycznymi tendencjami pozwoliło mu na zaistnienie w szerokim kręgu odbiorców. Posługując się narodowym komunizmem zaszczepił obecnemu pokoleniu Rosjan postawę, która stworzyła coś w rodzaju nowej ideologii rosyjskiej. Uważna obserwacja pozwala wnioskować, że dążenie do odbudowy utraconej pozycji oraz próby odzyskiwania wpływów w bloku wschodnim mają swoje przełożenie w bieżącej polityce rosyjskiej."(...)

http://nowyprometeusz.pl/koncepcja-neo-eurazjatyzmu-aleksandra-dugina/
Katarzyna Kaczyńska – absolwentka historii o specjalności Rosja w XX wieku oraz podyplomowych „Studiów Wschodnich” w Studium Europy Wschodniej UW. Zajmuje się historią, geopolityką oraz mniejszościami narodowymi w postsowieckiej Europie Wschodniej.

P.S Także Niemcy i Rosja co tam ostatnio podpisały Nord Stream II, a tak Nord Stream II.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 15:17, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tekst absolwentki historii o specjalności Rosja w XX wieku, do mnie nie trafia.
Wolę gdy ktoś tłumaczy przejrzystym i prostym językiem - kto aktualnie (z dwójki USA/Rosja) jest tym dobrym, a kto złym policjantem Very Happy Very Happy
Od pewnego czasu przestałem przejmować się rzeczami na które nie mam wpływu. Właściwie to nie 'przejmować', ale 'interesować się'.
Weźmy imigrantów - co mogę zrobić?
Mogę wziąć flagę i wyjść w marszu przeciwko ich przyjmowaniu, to jedyne co mogę zrobić. Niewiele to da - to raz.
Dwa - mógłby podejść do mnie reporter, zapytać co sądzę - a ja pomyliłbym islam z buddyzmem i powiedział, że nie chcę tu buddystów, to by dopiero była siara. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azizami napisał:

Wolę gdy ktoś tłumaczy przejrzystym i prostym językiem - kto aktualnie (z dwójki USA/Rosja) jest tym dobrym, a kto złym policjantem Very Happy Very Happy

Jeśli ktoś próbuje (tak jak @Tańcząca) przejrzystym i prostym językiem ględzić o "złym i dobrym policjancie" to wiedz że bredzi.Bo jest głupkiem,bo bezrefleksyjnie powtarza to co usłyszał,bo dezinformuje.
USA bronią swego interesu więc w postrzeganiu tych grup kórych interesy są bronione jest "dobrym policjantem" zaś rywalizująca z nimi Rosja jest "złym policjantem"
Rosja broni swoich interesów w związku z tym, wszystko jest jak w poprzednim zdaniu tyle że odwrotnie.
Zapamiętaj dobrze @Azizami:oni bronią swoie intersy bo niby z jakiego powodu mieli by bronić twoje?
Owszem;są w Europie państwa z nacjonalną elitą żywiącą nadzieję że "odżyją" jeśli Rosji uda się wypchnąć USA Z Europy.Ale w grupie tych państw nie ma i nie będzie Polski.Po prostu tak się historycznie złożyło i nic na to nie poradzisz
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek
Cytat:
.Ale w grupie tych państw nie ma i nie będzie Polski.


@Azizami
Widzisz pszek potwierdza teraz to już na pewno do Ciebie trafi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1041
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:42, 24 Mar '24   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Dugin, a Karaganow!

Wizja przyszłości świata według rosyjskich elit - prof. Adam Wielomski


Dosyć interesujące, warto wysłuchać Rolling Eyes
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Aleksandr Dugin o przyszłości Wschodniej Europy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile