W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Jest alternatywa - Idę Prosto   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 4599
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 21:03, 23 Lip '14   Temat postu: Jest alternatywa - Idę Prosto Odpowiedz z cytatem

Na początek linki:
https://www.facebook.com/jestalternatywa
http://www.jest-alternatywa.pl/
I już piszę o co chodzi.

Mój dobry znajomy, sędzia, notariusz Tadeusz Sojka przesympatyczny i co najważniejsze szczery i uczciwy człowiek startuje z własną inicjatywą społeczną. Trudno na razie mówić o polityce ale czort wie jak się sprawy potoczą Smile Organizuje konferencję w Warszawie, w jednej z sal stadionu narodowego, szczegóły możecie wyczytać w linkach powyżej. Chciałem zapytać czy mielibyście ochotę zajrzeć na taki panel dyskusyjny? Myślę, że jestem w stanie zorganizować czas dla naszych forumowiczów na dobre tematyczne referaty podczas konferencji, być może jakiś panel dyskusyjny etc. Zaznaczam, że nie jest to żadna kampania polityczna, tylko oddolna inicjatywa mojego dobrego znajomego, który włożył w to sporo trudu i prywatnych pieniędzy. Dajcie jakiś odzew, kto byłby zainteresowany. Osobiście mam kilka osób, które prywatnie poproszę o uczestnictwo i dobrałbym tematykę pod kątem zainteresowań konkretnych osób, chyba, że może sami wyjdą z jakimiś koncepcjami. Nie ma tu jakichś rozgraniczeń na lewo prawo, w drzewo, do tyłu, tylko logika i konkretne rozważania.

Dajcie znać jak Wam się to widzi Smile Sam staram się temat wesprzeć, ze względu na pozytywną osobowość Tadeusza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 23 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAPRASZAM NA KONFERENCJĘ ; „ O godności zawodu i nie tylko,…” – Załóżmy własną partię.

Jak nie chodzi o politykę skoro takie cosik na pejsie widnieje? ale ok, za pomocą referendów w tym kraju nic nie da się zrobić bo "władze" mają obywateli w głębokim poważaniu zatem tylko wdepnięcie w bagno polityczne pozostaje. może jakieś konkrety podasz? bo z tego co wyczytałem to zwykłe slogany i komunały do których uciekają się wszystkie obecne korytowe partie i te które do koryta pretendują. jakiś program, pomysły?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 23 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założenie jest takie, żeby zebrać ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Tadeusz chce dać prywatny patronat na taką imprezą, ze względu na wykonywany zawód. To trochę jest jak nasze forum, nie chodzi o konkretny nurt ale wykreowanie jakiegoś pola do dalszych działań. Upraszczając nie ma tu jakiegoś precyzyjnego planu, są założenia, żeby sprowokować coś ciekawego i oddolnego, to wszystko.

Pewnie jakbym miał napisać coś o Tadeuszu, to trochę taki romantyczny wojownik, który coś próbuje własnymi siłami zdziałać i dlatego też staram się jakoś go wesprzeć w działaniach. Nie jest to człowiek, który wszystko wie i będzie opowiadał szablonowe farmazony, dlatego też ważnym jest żeby zebrać tam ciekawych ludzi, którzy rozkręcą jakoś ciekawą konferencję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 24 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję wykład o samym sobie. Szeroko opiszę schizofrenię, brak zdroworozsądkowego myślenia, zjadę bimiego i jego klakierów a później ostentacyjnie strzelę sobie w łeb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 26 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nieźle pojebany i na forum pisać lubię,
Jestem mądry, najmądrzejszy i dlatego też się czubię,
Dzisiaj dupsko żal mi ściska, bo czekanów nie dostaję,
Chyba kurwa zdechnę z głodu, tyle kurwa mi zostanie.
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:32, 26 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna inicjatywa . Podoba mi się . I że on taki przesympatyczny i szczery, jest Smile , tylko po co pcha się do polityki ( bo tak to się będzie musiało skończyć, inaczej będziemy mieć kolejne kółko różańcowe ) . Tam nie ma ludzi sympatycznych , a tym bardziej szczerych .
Po drugie, zakładam , że pan Tadeusz zna historie . A co za tym idzie zdaje sobie sprawę z zagrożeń które mogą mu się przydarzyć kiedy ów projekt coś zacznie osiągać . Musi być wielkim patriotą , skoro zdrowie , ba życie mu nie miłe .
Czy pan Tadeusz jest osobą charyzmatyczną i dobrym mówcą ? Bo jeśli nie, to jak chce skupić i pogodzić ludzi wokół siebie .


Szczerze . Więcej by przyniosło zniszczenie nadajników TVN niż jakiekolwiek wspólne pogadanki . Albo chociaż zhakowanie tvnowski Faktów filmikiem pomordowanych cywilów przez armię ukraińską .
Nie ma nadziei dla narodu polskiego . Gdyby od głupoty ludzie umierali , te ziemie porastałaby puszcza z kilkoma osadami . Jedyna nadzieja w kolejnym rozbiciu - dzielnicowym - tego kraju . W ten czas poczekamy aż znajdzie się ktoś na tyle silny by z powrotem połączyć podzielony naród . Gorzkie słowa wypowiem, ale Polska dla dobra jej obywateli powinna się rozpaść . Polacy mają w dupie ten kraj , co potwierdza te 3 mln., które wyjechały ostatnimi czasy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 26 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest kolejna próba naprawy systemu, którego nie da się naprawić. Nie chodzi o politykę? Toż to żywy program polityczny! A jeśli nie to polityka się już o to zatroszczy. Koleś studiował psychologię i zdaję się, że zbiera sobie biadolących nad swoim losem onanistów do zbiorowej terapii. Bo co potem?

I ten tekst z programu:

"Czas na jedno okienko u notariusza (to notariusz może zarejestrować spółkę, czy dokonać wpisu do księgi wieczystej na rynku wtórnym – oczywiście pod kontrolą sądu)."

No jak to pisze notariusz to dla mnie wszystko jasne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 26 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millais być może masz rację, natomiast nic mnie to nie kosztuje, żeby coś pomóc w tej inicjatywie. Jeśli się okaże do dupy to oczywiście również o tym napiszę Smile Nie mniej jednak póki co nie biorę tego pod uwagę. Jakbym wiedział że mam się wyjebać to pewnie bym się położył Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:19, 27 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Łodzi byl kinowy klub dyskusyjny. Po wyswietleniu filmu, uczestnicy dyskutowali nad kazda kwestia poruszona w filmie.

Tematow nigdy nie brakuje, ale powinna byc jaks baza wspolna. Na tej zasadzie rozwinely nam sie tematyczne fora dyskusyjne. O co tak naprawde temu facetowi chodzi ? Chodzi mu o tematy do przemyslenia ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 27 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja na temat godności zawodu, znaczeniu „ jakości „ w życiu człowieka.
Potrzeba zrzeszania się, tworzenia Izb, Samorządów zawodowych. Samodzielność Samorządów , a wpływ Państwa. Granice ingerencji państwa w samorządność i jego wpływ na samodzielność i wolność Samorządów.
Jaki jest stan godności zawodu, samorządów w Polsce? Czy istnieje potrzeba przywrócenia godności zawodowej?


Notariusz podkurzony deregulacją, któremu marzy się przywrócenie "godności zawodu", wprowadzenie możliwości (i zapewne konieczności) załatwiania wszystkiego u notariusza. Aj waj, popłakałem się ze wzruszenia. Tutejsi wolnorynkowcy, libertarianie, korwiniści i przedsiębiorcy pewnie też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 27 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proponuję wykład o samym sobie. Szeroko opiszę schizofrenię, brak zdroworozsądkowego myślenia, zjadę bimiego i jego klakierów a później ostentacyjnie strzelę sobie w łeb.


Dzięki za komplement, jak zawsze zresztą Smile,

Ja chciałem o mrówkach, które spiskują:
http://en.wikipedia.org/wiki/Solenopsis_daguerrei

A jak nie to może coś o inżynierii społecznej:




http://www.amazon.com/Social-Engineering.....ngineering
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luzak1977




Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:33, 28 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna partia w tym samym układzie. Nie wyda, bo nikt przy korycie do tego nie dopuści. Zresztą, kolejne poglądy, narzucania i składki. Spędy ludzkie pod dyktando innych nigdy nie przynosiły nic dobrego.
_________________
Ten, kto nadstawia drugi policzek, jest tchórzliwym psem.Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luzak1977




Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 28 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to mnie dwa razy wydrukowało?
_________________
Ten, kto nadstawia drugi policzek, jest tchórzliwym psem.Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 28 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
t is strange that, while everybody thinks that analogical reasoning is an important ingredient in all sorts of cognitive achievements that we prize, nobody knows anything about how it works; not even in the dim, in-a-glass-darkly sort of way in which there are some ideas about how confirmation works. I don’t think this is an accident either. In fact, I should like to propose a generalization . . . It goes like this: the more global . . . a cognitive process is, the less anybody understands it. Very global processes, like analogical reasoning, aren’t understood at all. (Fodor 1983:107)


Ale mogą mieć słabego firewalla i mogłaby przejść rejestracja typu: "Korzyści i szanse globalizacji", może ktoś zna w jaki sposób uwiarygodnić siebie jako sojusznika. A potem kiedy się stanie przy pulpicie polecieć czymś co skrzywi zwierciadło. Np. mówić o "korzystnych zmianach" na poziomie zmiennych wykreślanych z dyskursu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 29 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

only god can judge me.

----------------------------------------
założę się że kolejny śmieć próbujący zmienić kolejną grupę wesz w tym przejebanie zrytym świecie. i tyle na temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 29 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
only god can judge me.


Kolejne głupie hasło.
Jak idiota który powiedział, przed śmiercią:
Przepraszam, że ubrudziłem panu dres.

Wakacje, za dużo czasu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jest alternatywa - Idę Prosto
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile