W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Google Analytics  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 5210
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy przeszkadza Ci to?
Tak
30%
 30%  [ 3 ]
Nie
70%
 70%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 12 Mar '07   Temat postu: Google Analytics Odpowiedz z cytatem

Z niewielką przykrością zawiadamiam, że od początku marca na tym forum (oraz starej stronie) zainstalowane sa skrypty "Google Analytics" do zbierania statystyk.
Jeśli ich nie lubicie - wyłączcie JavaScript Razz
Generalnie nic nie szkodzą, poza tym, że panowie od google widzą wszystko to co ja, a nawet więcej Smile



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 04 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już używasz Google Analytics to włącz opcje "Demographics & Interests reports", ciekawi mnie jaka jest średnia wieku na tym forum Wink
https://support.google.com/analytics/answer/2799357?hl=en-GB
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 05 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Google nie wie takich rzeczy - te ich estymacje są obarczone dużym błędem.
Ale skoro cię ciekawią, to proszę:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 05 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Google nie wie takich rzeczy - te ich estymacje są obarczone dużym błędem.


Cytat:
How Google determines demographic information

When someone visits a website that has partnered with the Google Display Network, Google stores a number in their browsers (using a "cookie") to remember their visits. This number uniquely identifies a web browser on a specific computer, not a specific person. Browsers may be associated with a demographic category, such as gender or age range, based on the sites that were visited.

In addition, some sites might provide us with demographic information that people share on certain websites, such as social networking sites. We may also use demographics derived from Google profiles.


Wiarygodność tych danych głównie tu zależy od tego ilu użytkowników korzysta z neta będąc zalogowanym do Google i ilu z nich podało właściwą datę urodzenia (albo przynajmniej rok) przy rejestracji.

Zastanawia mnie tylko skąd wytrzasnąłeś te dane demograficzne jeśli na stronie masz stary tracking code:
Cytat:

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-1431746-1']);
_gaq.push(['_trackPageview']);

(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();


Chociaż dziwnym trafem ta strona ma takie same statysktyki:
http://torunmiasto.pl/2014/04/rekordowe-.....l-w-marcu/

Cool

Bimi przyznaj się co Cię łączy z Rydzykiem? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 05 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skąd wytrzasnąłem? dziwne pytanie - wszedłem na stronę statystyk: i były Smile

nie martw się - google ma to obcykane, nie musisz niczego włączać aby wiedzieli czego pragniesz.
jeśli masz telefon z androidem (a większość dziś ma), to wchodzisz do google play, wybierasz z menu "my devices" i widzisz z dokładnością do kilkunastu metrów gdzie na świecie znajduje się twój telefon. nawet jak nie ma gpsa!
myślisz, że włączałem ta opcję? bynajmniej - sztuką jest ją raczej wyłączyć Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 06 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku androida jest to raczej proste. Wystarczy instalacja Custom ROM który nie zawiera żadnych usług Google.
Owszem, nie masz wówczas Google Play, ale Google o tobie mało co wie, poza tym, można instalować na androida aplikacje z pominięciem googli. Gorzej maja właściciele systemów od Apple.
Dlatego zawsze jak ktoś boi się o prywatność warto zaraz po zakupie smartphone wymienić ROM.
Gwarancji się przy takiej operacji nie traci w UE - o czym wielu nie wie.
Tak więc android jako tako, jest w zasadzie dość bezpieczny, jeśli wiesz co i jak zrobić to możesz całkowicie się odciąć od "trzecich" oczu. Korzystając z sieci komórkowej, nadal operator ma o tobie dość dokładne dane:) do kogo dzwonisz, kto do ciebie i jakie sms-y dostajesz i wysyłasz:) może operator nagrywać rozmowy, przerywać lub włączyć zdalnie telefon, jeśli bateria jest aparacie (większość smart fonów dziś ma baterię niewymienną wbudowaną) sam to widziałem jak to działa - autentycznie:))) jak i prosty przenośny sprzęt do nasłuchu telefonów komórkowych - owszem archaiczny bo analogowych ale jednak... to było dostępne w ... połowie lat 90 siątych:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:36, 07 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kreatywny napisał:

Zastanawia mnie tylko skąd wytrzasnąłeś te dane demograficzne jeśli na stronie masz stary tracking code:
Cytat:

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-1431746-1']);
_gaq.push(['_trackPageview']);

(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();


Chociaż dziwnym trafem ta strona ma takie same statysktyki:
http://torunmiasto.pl/2014/04/rekordowe-.....l-w-marcu/

Cool

Bimi przyznaj się co Cię łączy z Rydzykiem? Very Happy


Bimi napisał:

skąd wytrzasnąłem? dziwne pytanie - wszedłem na stronę statystyk: i były Smile

nie martw się - google ma to obcykane, nie musisz niczego włączać aby wiedzieli czego pragniesz.
jeśli masz telefon z androidem (a większość dziś ma), to wchodzisz do google play, wybierasz z menu "my devices" i widzisz z dokładnością do kilkunastu metrów gdzie na świecie znajduje się twój telefon. nawet jak nie ma gpsa!
myślisz, że włączałem ta opcję? bynajmniej - sztuką jest ją raczej wyłączyć Laughing


Bimi już wiem co Cię łączy z chłopakami z Torunia...wasza błyskotliwość Very Happy

Bo chyba tak samo jak chłopaki w Toruniu nie zauważyłeś, że jest tam taki niebieski przycisk "Enable" a przy okazji jeszcze trzeba zmienić tracking code. Bo to co wkleiłeś to przykładowe dane... ale nie przejmuj się w Toruniu też się o te same dane opierają Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 07 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Kreatywny Bimiego za to można posądzić o kłamstwo ale bez jakiegokolwiek krzywienia stanu rzeczywistego - jak sam wspomniał te wyliczenia są mierne (pewnie opierane o ankiety pop up), więc nawet nie można go oskarżyć go o nieumyślne wprowadzenie w błąd - margines błędu obejmuje właściwą (dla tej strony) i powyższą informację jako prawdziwą Very Happy
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 07 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że te dane są raczej prawidłowe.
Google ma masę narzędzi do zbierania danych, począwszy od wyszukiwarki i poczty, skończywszy na skryptach adsense, czyli płatnych reklamach google, które są porozmieszczane na wielu stronach.
Więc tak naprawdę śledzą oni całą działalność człowieka w internecie i mogą sobie pozwolić na kilkukrotną weryfikację wątpliwych danych.
Wiedzą na jakiego typu strony wchodzisz, bo na tych stronach są porozmieszczane skrypty adsense i analitics.
Wiedzą jakich przedmiotów szukasz na portalach aukcyjnych, czy zabawkę za 10 zł, czy za 5 tys zł.
Nie mówiąc o poczcie. Nawet jeżeli ty nie masz poczty w google, to inni mają, więc tych informacji do przechwycenia nie brakuje.
Na podstawie tych wielu danych można określić wiek i wszystko inne.
Wszystko to po to, żeby idealnie dopasować reklamę pod klienta.
Wykupując reklamę w usłudze adwords, reklamodawca praktycznie ma pewność, że klikną zainteresowani ludzie.

Mnie martwi natomiast bardzo to, że wiele witryn informuje o cookies. W pewnym sensie zmusili ludzi, do tego, co ma się pojawiać na ich stronach. Udało im się przełamać pierwszą barierę wolnego internetu, teraz może być tylko gorzej.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 07 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kreatywny napisał:
Kreatywny napisał:

Zastanawia mnie tylko skąd wytrzasnąłeś te dane demograficzne jeśli na stronie masz stary tracking code:
Cytat:

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-1431746-1']);
_gaq.push(['_trackPageview']);

(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();


Chociaż dziwnym trafem ta strona ma takie same statysktyki:
http://torunmiasto.pl/2014/04/rekordowe-.....l-w-marcu/

Cool

Bimi przyznaj się co Cię łączy z Rydzykiem? Very Happy


Bimi napisał:

skąd wytrzasnąłem? dziwne pytanie - wszedłem na stronę statystyk: i były Smile

nie martw się - google ma to obcykane, nie musisz niczego włączać aby wiedzieli czego pragniesz.
jeśli masz telefon z androidem (a większość dziś ma), to wchodzisz do google play, wybierasz z menu "my devices" i widzisz z dokładnością do kilkunastu metrów gdzie na świecie znajduje się twój telefon. nawet jak nie ma gpsa!
myślisz, że włączałem ta opcję? bynajmniej - sztuką jest ją raczej wyłączyć Laughing


Bimi już wiem co Cię łączy z chłopakami z Torunia...wasza błyskotliwość Very Happy

Bo chyba tak samo jak chłopaki w Toruniu nie zauważyłeś, że jest tam taki niebieski przycisk "Enable" a przy okazji jeszcze trzeba zmienić tracking code. Bo to co wkleiłeś to przykładowe dane... ale nie przejmuj się w Toruniu też się o te same dane opierają Very Happy

aa, czaje.
no i chuj - to sorry, w takim razie nie będziesz wiedzieć, bo nie zamierzam tego włączać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 08 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Ja uważam, że te dane są raczej prawidłowe.
Google ma masę narzędzi do zbierania danych, począwszy od wyszukiwarki i poczty, skończywszy na skryptach adsense, czyli płatnych reklamach google, które są porozmieszczane na wielu stronach.
Więc tak naprawdę śledzą oni całą działalność człowieka w internecie i mogą sobie pozwolić na kilkukrotną weryfikację wątpliwych danych.
Wiedzą na jakiego typu strony wchodzisz, bo na tych stronach są porozmieszczane skrypty adsense i analitics.
Wiedzą jakich przedmiotów szukasz na portalach aukcyjnych, czy zabawkę za 10 zł, czy za 5 tys zł.
Nie mówiąc o poczcie. Nawet jeżeli ty nie masz poczty w google, to inni mają, więc tych informacji do przechwycenia nie brakuje.
Na podstawie tych wielu danych można określić wiek i wszystko inne.
Wszystko to po to, żeby idealnie dopasować reklamę pod klienta.
Wykupując reklamę w usłudze adwords, reklamodawca praktycznie ma pewność, że klikną zainteresowani ludzie.

Mnie martwi natomiast bardzo to, że wiele witryn informuje o cookies. W pewnym sensie zmusili ludzi, do tego, co ma się pojawiać na ich stronach. Udało im się przełamać pierwszą barierę wolnego internetu, teraz może być tylko gorzej.


A do tego jak już chyba było wcześniej wspominane mają Androida czyli praktycznie mogą Cię śledzić na każdym kroku no i jeszcze mają coraz popularniejszą przeglądarkę w której jak się zalogujesz to loginy, hasła, strony lecą do google, wszystko niby fajne i wygodne bo np z komputera możesz sobie zobaczyć na strony jakie masz otwarte w telefonie tylko zasadnicze pytanie do czego to wszystko może zostać użyte, póki co nieźle na tym zarabiają i prowadzą dosyć rozsądną politykę bo dużo kasy kładą na innowacje przez co za niedługo pewnie zmonopolizują rynek.

Jak ktoś chce zobaczyć co może wiedzieć o nim google to łatwo to sprawdzić wystarczy wejść na stronę:
https://www.google.com/dashboard
choć są tam tylko te dane które Google chce nam udostępnić a jakie dane mają nie trudno się domyślić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Google Analytics
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile