W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Łatwe hasła i możliwe kradzieże kont  
Podobne tematy
Zmień sobie hasło2bez ocen
Adresy email do kont4bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 7183
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 02 Kwi '08   Temat postu: Łatwe hasła i możliwe kradzieże kont Odpowiedz z cytatem

Pragnę uczulić wszystkich na możliwość utraty konta poprzez odgadnięcie waszego hasła.

Nie dalej jak tydzień temu jakiś jegomość zaliczył w ciągu pół godziny 58 nieudanych logowań z tego samego IP. Oczywiście każde na inne konto... Poprzednio podobna sytuacja miała miejsce na początku marca. IP oczywiście z neostrady więc nie ma co go wymieniać.

Lepiej zapomnieć hasła niż ustawić sobie łatwe do odgadnięcia.
Zapominane hasło można łatwo odzyskać - ukradzionego konta nie (zakładając, że złodziej zmieni wam adres e-mail po zalogowaniu co jest raczej pewne).

Jak na razie nie stwierdziłem żadnej kradzieży konta, ale lepiej dmuchać na zimne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 02 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę coś wtrącić, osobom z amnezją lub nadmiarem haseł czy też obowiązków polecam poczytać ten wątek:
http://www.frazpc.pl/b/79145

Dla osób posiadających program mIRC (poczytajcie sobie w dziale kanał irc) podam ciekawą alternatywę - jak podając trudne hasło zapamiętać je w łatwy sposób.
W mIRCu są dwa przydatne polecenia $decode i $encode, zanim się zabierzesz za zabawę włącz je w opcjach mirca (OTHER/LOCK).
Później już będzie prościej, piszesz:
//echo $encode(pralka,m)
mirc zwraca ci zakodowane słowa: cHJhbGth
to ustalasz jako swoje hasło,
jak chcesz je spowrotem piszesz:
//echo $decode(cHJhbGth,m)
a mirc zwraca: pralka
Teraz już mówie na czym rzecz, polega ty zapamiętujesz słowo pralka, ale używasz zakodowanego słowa cHJhbGth jako hasła, które za pomocą mIRCa możesz w każdej chwili odzyskać pamiętając tylko słowo pralka, mam nadzieje że nie zagmatwałem zbytnio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 02 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaaaaaaaa XTC zakosi mi konto!!!!!!muszem zmienić hasło!!!!!ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kręgi w Wylatowie Cool !!!!! Laughing Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 02 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaro, haslo do swojego konta to najlepiej zapostuj na forum - i tak pewnie nikt nie skorzysta, a przynajmniej nigdy go nie zapomnisz.
zreszta, nawet jak skorzysta to co? bardziej tego konta i tak juz skompromitowac sie nie da. a nawet jak sie da to przeciez o to ci chodzi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 04 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iar0 napisał:
XTC zakosi mi konto!


To ty nie jesteś jego kolejnym "wcieleniem" czy raczej nieudanym klonem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pewnym momencie (nie łączył bym tego z tym forum, choć śmiesznie by było Wink) - ktoś wbił mi się na skrzynkę, która obsługuje właściwie tylko fora i kontakty ze znajomymi z powyższych i wyczyścił mi wszystko (do zera)

WP powiedziało, że może to może tamto - ale powiem, tak jak ktoś chce i może (umie) to zawsze da rady Wink dlatego postanowiłem sprawę olać - a jakby mi ktoś dźwięknął konto na forum, to sprawę bym wyjaśnił (o ile Bimi by zechciał) i byłoby więcej "minusów dodatnich".

Dlatego moim zdaniem najważniejszym gwarantem porządku na forum jest Bimi i w razie "W" to Bimi ma mandat zaufania, który byłby wtedy ważniejszy.

Cytat:
Różnica między lamerem, hakerem a crackerem:

Lamer: zrobię trudne hasło bo nie chcę aby ktoś się włamał / pisze "kicia2" i zapisuje sobie w portfelu, notesie, na pulpicie i za obrazem w salonie.

Haker: tego nikt nie złamie/ pisze "134djnwhrn4o53d04857%&4rfi##j52vn3o28tnc3oi4t" i zapisuje w zaszyfrowanym pliku RAR, który zapisuje na ukrytym katalogu na karcie pamięci w swoim telefonie.

Cracker: Pisze "brake-it!" - bo łatwo zapamiętać i nie trzeba zapisywać, a jak ktoś ma się włamać to i tak się włamie.
Wink
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:18, 04 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie będzie nic genialnego ale może ktoś nie korzystał jeszcze z tego prostego sposobu na utworzenie skomplikowanego hasła, łatwego do zapamiętania np.: gckwnpimgckbtbnd

gruby czarny kot wsiadł na płot i mruga gruby czarny kot będzie to bajeczka niedługa



oczywiście to hasło jest teraz już spalone Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 04 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze hasla to takie z liczbami, wielkimi i malymi literami..
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 04 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto o Tobie co wie ?

http://www.youtube.com/watch?v=D_5_Js2WihA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 01 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że ktoś sobie po moim koncie hasał, albo to jakiś mały błąd na forum Wink

Logowałem się wczoraj ostatni raz - napewno przed 20:00, następnie dzisiaj koło 7:00, zawsze rano posty z późnego wieczora poprzedniego dnia mam oznaczone jako nieprzeczytane, tymczasem dzisiaj wszystko było oznaczone jako przeczytane.

np. post w temacie: Ukraina pokazała Unii środkowy palec - 22:01, 31 Lip '14, miałem dziś rano oznaczony jako przeczytany - a jestem pewien, że po tej godzinie się już nie logowałem Smile


PS
może moje hasło nie robi szału, ale narazie zostawiam tak jak jest, gdyby ktoś chciał to już by go wczoraj zmienił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Łatwe hasła i możliwe kradzieże kont
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile