W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rosja szykuje się do wojny z Ukrainą i Polską?   
Podobne tematy
Nadesłane przez Foundation to Battle Injustice19
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
34 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 291527
Strona:  «   1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 192, 193, 194   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johnny




Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Johnny napisał:
Wojska te nie są jeszcze odcięte, do tego im jeszcze sporo brakuje. Za wolno się posuwają. Taktyka już dawno została zmieniona, dlatego Rosjanie omijają miasta. Mają za mało piechoty, aby atakować i okupować miasta. Z resztą, zmiana taktyki nie byłaby logiczna z tym co pisałeś wcześniej, bo skoro Ukraińcy nie mają już obrony, to jaki problem trzymać się jakiejkolwiek taktyki?

Widać, że udziela ci się zachodnia propaganda. Słabo się posuwają, zaciekła obrona ukrów, nie mają piechoty by zajmować miasta, taktykę zmieniają co tydzień. Zaklinanie rzeczywistości niczego nie zmienia, chwilę wcześniej wrzuciłem post o ruskiej taktyce wyjaśnionej przez oficera USA .


Teraz to już stosujesz własną propagandę. Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że nie robią postępów? (choć nawiasem mówiąc taki postęp w doktrynie wojennej nazywany jest stagnacją) Napisałem, że wojska na wschodzie nie zostały odcięte, co sugerował goral_, do tego dążą Rosjanie ale jeszcze im do tego daleko. Wcześniej goral_ z wielką pewnością pisał, ze postępy są wystarczające aby ukraińcy się poddali w ciągu kilku dni, max. tydzień. Dzisiaj mija tydzień, być może Ukraina się już poddała, ale propaganda nie pozwala na ujawnienie takiej informacji Twisted Evil
Jeżeli uważasz, że to co piszą i mówią Rosjanie jest prawdą a to co Ukraińcy propagandą, to znaczy, że nie rozumiesz jak działa wojna informacyjna. A skoro uważasz, że Rosjanie dobrze się posuwają, Ukraińcy słabo się bronią, Rosjanie mają piechotę aby zajmować miasta, mają spójną taktykę, to może mi wyjaśnisz, po cholerę ściągają Syryjczyków? I po co w ogóle negocjują z Ukraińcami skoro na początku nie chcieli? Tylko nie pisz, że dla korytarzy humanitarnych Smile Napisz jeszcze, dlaczego tych miast nie zajmują, tylko proszę, nie pisz że oszczędzają cywili Smile Poczytaj trochę historii o rosyjskich, bolszewickich inwazjach i co po sobie zawsze zostawiali.
Czytałem wyjaśnienie tego oficera, ale ono zawiera kilka błędów i niespójności.

Cytat:
Scott Ritter, były żołnierz amerykańskich sił specjalnych, ekspert wojskowy ONZ, przedstawia swoją ocenę tego, jak wydarzenia na Ukrainie są relacjonowane w zachodnich mediach i czym naprawdę są.


Dodaj jeszcze skazanie za kontakt z nieletnimi na tle seksualnym.

"Szybkość postępu wojsk rosyjskich jest wyższa niż szybkość wojsk niemieckich w operacji Blitzkrieg podczas II wojny światowej." Poważnie?
Zajęcie Polski, Francji, krajów Beneluxu, operacja Barbarossa. To są kilku, kilkunastodniowe akcje wraz z opanowaniem krajów i miast. A co zajęła Moskwa na Ukrainie? Na razie głównie drogi i wioski...
"Zazwyczaj na początku kampanii masz przewagę trzech do jednego po stronie ofensywnej. Rosjanie rozpoczęli operację z przewagą jeden do trzech lub jeden do czterech po stronie ukraińskiej. Niemniej jednak straty z ostatniego tygodnia pokazują 1 do 6 na korzyść Rosjan".
Druga bzdura, potencjał to jeszcze nie udział. Wiele osób, które chcą walczyć w szeregach ukraińskich nie są do nich dopuszczani, bo już nie ma takiej potrzeby. Nie można więc liczyć całych rezerw. Ponadto na jakiej podstawie wyliczono straty obu stron? Obie strony zaniżają swoje straty na swoją korzyść.

"Jednym z powodów, dla których Rosjanie nie posuwają się naprzód, jest zapowiadanie przez stronę rosyjską zamiaru uniknięcia strat wśród ukraińskiego wojska."

Tego to już nie wiem jak skomentować Smile Zaraz się okaże, że Rosjanie wycofają się z Ukrainy, bo straty wśród Ukraińskiej armii są zbyt duże Very Happy

Rodzi się też pytanie, dlaczego tak łatwo łykasz wyjaśnienie tego oficera, skąd wiesz, że np. nie pracuje na pasku Rosjan? Ja też znam wypowiedzi kilku byłych przyjaciół Putina, którzy w całkiem innej narracji określają tę wojnę, chociażby były premier Rosji.

Cytat:
A co dla ciebie łatwo znaczy, bo wydaje mi się, że pasowałby ci taki sam blitzkrieg jaki odstawili amerykanie - np - w Iraku .


Latwo, to znaczy zajęcie Krymu czy Ługańska oraz Doniecka praktycznie bez wystrzału. Łatwo, to znaczy założenie Łukaszenki, że zajęcie Ukrainy jest możliwe w kilka dni. Łatwo, to znaczy, jak oceniał goral_ Ukraina podda się w ciągu kilku dni.

Cytat:
To teraz czemu tak nie wyglądają inne większe miasta które są lub były na linii frontu , pewnie nie mają tylu faszystów w swoich szeregach co by ostrzeliwali ruskich czy greckich mieszkańców Mariupola.


Zdecyduj się, albo Rosjanie są humanitarni i oszczędzają cywilów, albo równają najbardziej prorosyjskie miasto z ziemią, gdzie wciąż było tam pełno cywili. Na inne miasta przyjdzie pora, Mariupol jest okrążony, można więc walić mniej precyzyjną i tańszą bronią z bliskiej odległości a także z morza. Jakby chodziło tylko o faszystów to wystarczyło by okrążyć i ich zagłodzić.
Charków też jest bombardowany: https://www.youtube.com/watch?v=xAdLtX3RDgw
Inne miasta czekają na "postęp" wojsk rosyjskich.

Cytat:

hipokryzja level hard


Jaka hipokryzja, hipokryzją byłoby chwalenie jednych i ganienie drugich, a tego nie robię. Wprost przeciwnie, zaznaczam, że nie tylko Rosjanie potrafią być brutalni i bezwzględni.

Cytat:
A ty @Johnny widziałeś chociaż z bliska neonazistę czy tylko na zdjęciach.


Nawet mieszkałem z jednym w pokoju studenckim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2581
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kadyrow się chwali całkiem nowym zbrojonym generalskim samochodem
jaki zdobyli na banderowcach, pozostałe wozy zakupione z funduszu
jaki ludzie wpłacają na ich misję.

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojna błyskawiczna w wykonaniu Rosji może wydawać się naiwna. W ogóle ruskie metody prowadzenia wojny dla Europejczyka Zachodu mogą wydawać się dziecinadą. Dla Rosji wojna błyskawiczna to byli ci chłopaczki w czołgach z pierwszego rzutu i kilka niezbędnych bombardowań i ostrzałów rakietowych. W zamyśle takich działań jest propozycja szybkiego zakończenia wojny przy niewielkich stratach w ludziach, sprzęcie i infrastrukturze. Obrońcy mają wtedy do wyboru, albo poddać się, albo zadrzeć z najlepszą armią świata. Ukraińcy wybrali to drugie. No to teraz Rosjanie muszą im udowodnić, że zadarli z najlepszą armią świata. To niestety będzie wiązało się z dużo większymi stratami materialnymi, większym kryzysem, większą liczbą uciekinierów. Wojna totalna, do całkowitego rozłożenia przeciwnika na łopatki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panocek napisał:
Wojna błyskawiczna w wykonaniu Rosji może wydawać się naiwna. W ogóle ruskie metody prowadzenia wojny dla Europejczyka Zachodu mogą wydawać się dziecinadą. Dla Rosji wojna błyskawiczna to byli ci chłopaczki w czołgach z pierwszego rzutu i kilka niezbędnych bombardowań i ostrzałów rakietowych. W zamyśle takich działań jest propozycja szybkiego zakończenia wojny przy niewielkich stratach w ludziach, sprzęcie i infrastrukturze. Obrońcy mają wtedy do wyboru, albo poddać się, albo zadrzeć z najlepszą armią świata. Ukraińcy wybrali to drugie. No to teraz Rosjanie muszą im udowodnić, że zadarli z najlepszą armią świata. To niestety będzie wiązało się z dużo większymi stratami materialnymi, większym kryzysem, większą liczbą uciekinierów. Wojna totalna, do całkowitego rozłożenia przeciwnika na łopatki.


Tam nie było żadnych "chłopaczków w czołga" poza ukraińską propagandą.
Putin wyraźnie powiedział 24 lutego, że jest to interwencja a nie wojna. Interwencja by zakończyć wojnę trwającą od 8 lat.
Sam Putin powiedział, że armia Rosyjska nie będzie atakować celów cywilnych, jak i będzie starać się oszczędzić jak najwięcej wojsk Ukraińskich.
Dla Rosji Ukraina to jak ich ludzie. Nie to samo co Irak, czy Afganistan.
Gdyby Rosji zależało na totalnej zagładzie Ukrainy, zrobili by to w tydzień. Ale ofiary cywilne liczono by w setkach tysięcy. O sama armia została by zdziesiątkowana zanim dojechała by na pozycje obronne.
Tu nie ma nic nikomu do udowadniania, tu jest wymiatanie banderowców, nazistów.

A przy okazji, coraz częściej wspomina się, że Ukraina już nie będzie tym czym była.
Najprawdopodobniej zostanie podzielona na 3 lub 4 autonomiczne republiki. Co wydaje się być logiczne z punktu widzenia, że 60%+ obywateli Ukrainy czuje się Rosjanami.
Ukraina będzie pewnie tylko na zachodzie i być może zmieni nazwę, na np. Republika Ukraińsko-Wołyńska ze stolicą w Lwowie.
Na koniec dnia może się okazać, że naziści i banderowcy, mający pretensje graniczne do Polski, Słowacji, Węgier i Rumuni skończą projekt o nazwie Ukraina...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1093
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Na koniec dnia może się okazać, że naziści i banderowcy, mający pretensje graniczne do Polski, Słowacji, Węgier i Rumuni skończą projekt o nazwie Ukraina...
Ukraina+ (plus)
... Wiem co masz na myśli ... koniec końców jakiś "znawca tematu" te mapki po coś namalował Rolling Eyes


......................................a tak wygląda naturalna konsekwencja tego procesu na wschodzie krainy U Rolling Eyes



_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2581
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i macie pierwsze świadectwa jakimi bzdurami się nas karmi.
Tu film będący wreszcie opowieścią świadka
(niemiecki dziennikarz)
https://www.youtube.com/watch?v=kHYK6zkomWM
Przykład Melitpola i tej niby wymiany porwanego jakoby
mera na 9 wojaków. Facet (skorumpowany) nie chciał
współpracować z armią Rosji, podał się do dymisji
i naznaczył kobietę - swojego zastępcę, takie są fakty.
Miasto jest całe i nie jest zniszczone poza dwoma stacjami
benzynowymi gdzieś na obrzeżach. jest woda i prąd.
Ludzie się boją żeby Rosjanie się nie wycofali.
Pierwsza partia humanitarnej pomocy nie trafiła do ludzi
ale do sklepów i została sprzedana - ktoś tam nawet żartował
(miejscowy), że słowo "Ukraina" pochodzi od słowa "ukraść".
Ludzie z zachodu w szoku a miejscowi mówią, że to normalka (korupcja).
Miało miejsce tam takie zdarzenie, że wjechało początkowo wojsko,
ludzie przyjęli, armia zostawiła 50 chłopaków i pojechała dalej.
Nocą przyszli banderowcy, skromny oddział rozbili, zbezcześcili zwłoki.
Wróciła się armia, wybiła banderowców i tym razem
pozostały w mieście dużo większe siły.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 20 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:
Tylko nie pisz, że dla korytarzy humanitarnych Smile Napisz jeszcze, dlaczego tych miast nie zajmują, tylko proszę, nie pisz że oszczędzają cywili
Warto też uwzględnić że to są kompletni debile, bo wystarczy spojrzeć na mapę. Mariupol leży zaraz przy Rosji, 50% etnicznie to Rosjanie - miasto zostało zrównane z ziemią w 70%, Nie wspominając o tym że ruscy bandyci chwalą się tym że mordują cywili, są wycieki z kilku roznych źródeł i nagrania. Aha zaraz będzie farmazon że to banderowcy rozwalili sobie samemu Mariupol jako prowokacja. Strasznie zryło berety... a będzie jeszcze gorzej. Poza tym o wielu kwestiach jeszcze sie nie dowiedzielismy, o broni biologicznej czy promieniowaniu itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szuwaks-man , zboczony tryplu , nie jesteś Polakiem , wypierdalaj z Polski nazistowski śmieciu!!!
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
goral_ napisał:

Na koniec dnia może się okazać, że naziści i banderowcy, mający pretensje graniczne do Polski, Słowacji, Węgier i Rumuni skończą projekt o nazwie Ukraina...
Ukraina+ (plus)
... Wiem co masz na myśli ... koniec końców jakiś "znawca tematu" te mapki po coś namalował Rolling Eyes


......................................a tak wygląda naturalna konsekwencja tego procesu na wschodzie krainy U Rolling Eyes




Widząc przyszłość Polszy, trzeba się jasno określić............komu kibicujecie w tej wojnie' ?
Do jakiego czasu będziecie powielać propagandę i robić za analityków eposu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1093
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:41, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@oko, ale rozumniesz, że to nie wina jakiegoś Putina, ani tej wojny, że Polska będzie wyglądać tak, jak na tych obrazkach (o ile to się sprawdzi!!) — tylko Polaków, polińskiego zarządu, że sobie na to pozwolą ? Rolling Eyes Rozumniesz, że tę mapkę ktoś sobie wykminił - i to wcale nie musiał być Putler? Rolling Eyes .. Putler może mnieć w dupie kształt Polski i co Polska da z sobą zrobić - to nie on otwiera granice na zachodzie ukrainy dla ukrów, helou! ... tongue ... Dlatego mnieszanie w to czynności "kibicowania" jest pomyleniem pojęć Surprised . Zanadto cię fantazja ponosi. Nie pierwszy raz zresztą Very Happy . Popatrz - większość Polaków kibicuje Ukrom - i to może tu należy szukać przyczyn (ewentualnego!!) ziszczenia się tej mapki ?? Helooooou.. A może gdyby tak wszyscy w Polandii kibicowali Putinowi to ta mapka nie musiałaby tak wygląndać ? ... (??) helouu ponownie. Puk puk .. !! -jest tam kto?? Wyłącz fantazję - włącz myślenie. Nic nie jest z góry określone raz na zawsze .. Idea
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 771

PostWysłany: 06:21, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie sa dwie propagandy to raczej wydaje sie oczywiste ale ze wgl mozliwy jest taki obrót zdarzeń to by mi do głowy nie wpadło...

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szef-.....ia-ukraine

A aktywność anty ruskich troli w komentarzach jest trochę zastanawiająca . Niemniej panowie oberwie sie nam prawie na pewno :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:05, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masy kibicują temu komu mendia powiedzą, że trza kibicować.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:
Ordel napisał:
Johnny napisał:
Wojska te nie są jeszcze odcięte, do tego im jeszcze sporo brakuje. Za wolno się posuwają. Taktyka już dawno została zmieniona, dlatego Rosjanie omijają miasta. Mają za mało piechoty, aby atakować i okupować miasta. Z resztą, zmiana taktyki nie byłaby logiczna z tym co pisałeś wcześniej, bo skoro Ukraińcy nie mają już obrony, to jaki problem trzymać się jakiejkolwiek taktyki?

Widać, że udziela ci się zachodnia propaganda. Słabo się posuwają, zaciekła obrona ukrów, nie mają piechoty by zajmować miasta, taktykę zmieniają co tydzień. Zaklinanie rzeczywistości niczego nie zmienia, chwilę wcześniej wrzuciłem post o ruskiej taktyce wyjaśnionej przez oficera USA .


Teraz to już stosujesz własną propagandę. Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że nie robią postępów? (choć nawiasem mówiąc taki postęp w doktrynie wojennej nazywany jest stagnacją) Napisałem, że wojska na wschodzie nie zostały odcięte, co sugerował goral_, do tego dążą Rosjanie ale jeszcze im do tego daleko. Wcześniej goral_ z wielką pewnością pisał, ze postępy są wystarczające aby ukraińcy się poddali w ciągu kilku dni, max. tydzień. Dzisiaj mija tydzień, być może Ukraina się już poddała, ale propaganda nie pozwala na ujawnienie takiej informacji Twisted Evil


Stagnacja jest wtedy kiedy obie strony się "okopują" na swoich pozycjach. Rosjanie się nie okopują. @goral się pospieszył , nie okrążono zgrupowania wschodniego ukraińskiej armii.
Wiem, że "tego" nie pisałeś, ale to sugerujesz w swoich wypowiedziach.

Cytat:
Jeżeli uważasz, że to co piszą i mówią Rosjanie jest prawdą a to co Ukraińcy propagandą, to znaczy, że nie rozumiesz jak działa wojna informacyjna. A skoro uważasz, że Rosjanie dobrze się posuwają, Ukraińcy słabo się bronią, Rosjanie mają piechotę aby zajmować miasta, mają spójną taktykę, to może mi wyjaśnisz, po cholerę ściągają Syryjczyków? I po co w ogóle negocjują z Ukraińcami skoro na początku nie chcieli?

Ja uważam, że pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Natomiast jasne jest, że najwięcej fantazji to mają Ukraińcy.
Syryjczyków ściągają, jak ściągną to pogadamy, na razie dużo mówią taka ruska propaganda. A sens jest taki, że teraz Syryjczycy mogą się odwdzięczyć, nawet można będzie wysłać jakiś do Europy Zachodnie pod przykrywką uchodźców ( studenci ) .
Ruskie negocjują z ukrami bo trzeba zachować pozory, a nóż ukry się poddadzą . Negocjacje to element walki, ukry chciały negocjować, bo jest przyjęte, że na czas negocjacji wstrzymuje się działania wojenne co mogliby wykorzystać i np wycofać wojska w uporządkowanych kolumnach, czego nie mogą zrobić , bo ruskie lotnictwo panuje w powietrzu.


Cytat:
Czytałem wyjaśnienie tego oficera, ale ono zawiera kilka błędów i niespójności.

Tak, ja też zauważyłem niespójności. Ale trzeba pamiętać, że armia niemiecka w 1941 roku mimo wszystko w większości opierała się na koniach, po prostu mieli za mało sprzętu zmechanizowanego na tak olbrzymie obszary Rosji.

Stosunek sił walczący też nie jest opisany właściwie, ruskie nie walczą z wszystkimi wojskami ukraińskimi, bo są one rozmieszczone po całej Ukrainie.

Cytat:
"Jednym z powodów, dla których Rosjanie nie posuwają się naprzód, jest zapowiadanie przez stronę rosyjską zamiaru uniknięcia strat wśród ukraińskiego wojska."

Tego to już nie wiem jak skomentować Smile Zaraz się okaże, że Rosjanie wycofają się z Ukrainy, bo straty wśród Ukraińskiej armii są zbyt duże

Hehe, też mnie to na początku rozbawiło, choć jest w tym logika, które na Zachodzie nikt nie chce zrozumieć. Im mniej zabitych ukraińskich żołnierzy tym mniej problemów w przyszłości kiedy Ukraina stanie się albo częścią Rosji , albo państwem zdemilitaryzowanym pod ruska kuratelą.

Cytat:
Rodzi się też pytanie, dlaczego tak łatwo łykasz wyjaśnienie tego oficera, skąd wiesz, że np. nie pracuje na pasku Rosjan?

A czemu uważasz , że łatwo mi to wchodzi, większość jego wypowiedzi ma sens, z drugiej strony to jankes i widzi on świat przez "stars and stripes" dlatego trzeba uważnie czytać co pisze .

Cytat:
Latwo, to znaczy zajęcie Krymu czy Ługańska oraz Doniecka praktycznie bez wystrzału. Łatwo, to znaczy założenie Łukaszenki, że zajęcie Ukrainy jest możliwe w kilka dni. Łatwo, to znaczy, jak oceniał goral_ Ukraina podda się w ciągu kilku dni.

USmany robią podobną rzecz do tego co obiecywali Anglicy Polakom w 1939 roku . 3 wrześnie wypowiedzieli Niemcom wojnę i tym sposobem dali Polakom nadzieje na otwarcie drugiego frontu. Nie wiemy jakby wyglądała wojna gdyby nie było tej nadziei, ale obecnie jankesi dają taką samą nadzieję Ukraińcom, a ci zostaną tak samo wydymani jak my przez Anglików . Ukraińcy będą walczyć tak długo dopóki mają sprzęt potrzebny do walki i jankeskie obietnice.

Cytat:
Zdecyduj się, albo Rosjanie są humanitarni i oszczędzają cywilów, albo równają najbardziej prorosyjskie miasto z ziemią, gdzie wciąż było tam pełno cywili. Na inne miasta przyjdzie pora, Mariupol jest okrążony, można więc walić mniej precyzyjną i tańszą bronią z bliskiej odległości a także z morza. Jakby chodziło tylko o faszystów to wystarczyło by okrążyć i ich zagłodzić.

Okrążyć i zagłodzić to Niemcy próbowali pod Leningradem ( ile to było, ponad 900 dni okrążenia ) . Nie wiem skąd pomysły, że Mariupol to prorosyjskie miasto, ale chyba ma to sens, gdyż był on główną bazą pułku Azow i Azowcy zrobili wszystko , by zamienić to miasto w stertę gruzów.

Cytat:
Jaka hipokryzja, hipokryzją byłoby chwalenie jednych i ganienie drugich, a tego nie robię. Wprost przeciwnie, zaznaczam, że nie tylko Rosjanie potrafią być brutalni i bezwzględni.

To jest wojna i przyszła ona pod nasz polski próg i naglę ludzie dostrzegli, że na wojnie giną nie tylko żołnierze ale też cywile, ba niektórzy dostrzegają , że przede wszystkim na wojnach giną cywile. A dostrzeli bo im w mediach pokazali. Jakby tak nasze, polskojęzyczne media Wink , młóciły info z Jemenu czy Syrii itp. w odpowiednim tonie jak to zabija się cywilów to też większość ludzi upośledzonych medialnie by była przeciwko tym co biją w cywilów .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:27, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nocy ruskie zbombardowały centrum handlowe na północy Kijowa gdzie ukry zrobiły sobie skład broni .



Cytat:
To zniszczone centrum handlowe znajdowało się na północy Kijowa. Siły Zbrojne Ukrainy, stosując zwykłą taktykę wobec terrorystów, wyznaczyły stanowisko dla Grad MLRS i skład amunicji w pobliżu budynków mieszkalnych. Absolutnie nie dbając o życie cywilów w okolicy. Zgłoszono kilku ofiar śmiertelnych, kilka domów i centrów handlowych zostało uszkodzonych.
https://ua-katarsis.livejournal.com/1153489.html

Tyle zostało z centrum handlowego :

Cytat:
Centrum handlowe w Kijowie po nocnym strajku. W wyniku precyzyjnego uderzenia magazyn amunicji został zniszczony - wstępne szacunki - przechowywano tam amunicję do Grad MLRS + ewentualnie pociski do ciężkich dział samobieżnych Pion, które ukrywają się w Kijowie. To całkiem naturalne, że eksplozja składu amunicji ukrytego między cywilnymi obiektami powoduje bolesne skutki dla okolicznych budynków.
https://sokolov9686.livejournal.com/3897532.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Tam nie było żadnych "chłopaczków w czołga" poza ukraińską propagandą.

Nie tylko w czołgach ale i w transporterach opancerzonych, próbowali zdobyć Kijów z marszu, albo liczyli na ciepłe ich przyjęcie. Poczytaj swoje posty w tym temacie z końca lutego. To była właśnie wojna błyskawiczna w wykonaniu Ruskich. Armia ukraińska już wtedy straciła główną zdolność bojową. Ruskie oczekiwali szybkiego przejęcia państwa, ale Ukry woleli walczyć dalej okopując się w miastach.
goral_ napisał:

Putin wyraźnie powiedział 24 lutego, że jest to interwencja a nie wojna. Interwencja by zakończyć wojnę trwającą od 8 lat.

Amerykanie też żadnej wojny w XXI wieku nie wywołali. Oni z kolei prowadzą misje stabilizacyjne i misje pokojowe. Pamiętam, że jednego roku swojej prezydentury Czarnuszek dostał za to nawet Pokojową Nagrodę Nobla!
goral_ napisał:

Sam Putin powiedział, że armia Rosyjska nie będzie atakować celów cywilnych, jak i będzie starać się oszczędzić jak najwięcej wojsk Ukraińskich.
Dla Rosji Ukraina to jak ich ludzie. Nie to samo co Irak, czy Afganistan.
Gdyby Rosji zależało na totalnej zagładzie Ukrainy, zrobili by to w tydzień. Ale ofiary cywilne liczono by w setkach tysięcy. O sama armia została by zdziesiątkowana zanim dojechała by na pozycje obronne.

No, w końcu Matuszka Rasija kocha wszystkie swoje dziatki i z chęcią przygarnie je pod swoje skrzydła.
goral_ napisał:

Tu nie ma nic nikomu do udowadniania, tu jest wymiatanie banderowców, nazistów.

Można to i w ten sposób nazwać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:43, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To takie info sprzed 5 dni. Kiedy ruskie biją w Ukraińców, ukry w parlamencie spiskują przeciwko Polsce .



Cytat:
Grupa deputowanych ukraińskiego parlamentu złożyła projekt ustawy, zgodnie z którym Ukraińcy przesiedleni w latach 1944-1951 z Polski do ZSRR mieliby zostać uznani za ofiary „nielegalnej i zbrodniczej deportacji”


Ozłożeniu projektu w ukraińskim parlamencie poinformowała we wtorek na Facebooku jedna z jego sygnatariuszek, deputowana frakcji „Europejskiej Solidarności” Sofija Fedyna. Jak napisała, projekt złożono 2 marca br. w celu „zabezpieczenia praw Ukraińców deportowanych przez władzę komunistyczną podczas tzw. dobrowolnej-przymusowej wymiany ludności pomiędzy ZSRR a Polską w latach 1944-1951”.

Projekt Fedyny i pozostałych deputowanych, który został zarejestrowany pod numerem 5188, wnosi poprawki do ustawy z 2014 roku „O przywróceniu praw osób deportowanych ze względów narodowościowych”. Obecnie ustawa dotyczy obecnych obywateli Ukrainy deportowanych w granicach ZSRR. Projekt Fedyny ma to zmienić – za deportowanych mają zostać uznani również Ukraińcy wysiedleni z Polski do ZSRR na podstawie umów o wymianie ludności pomiędzy rządami powojennej Polski i ZSRR.

Ponadto projekt stanowi, że Ukraina uznaje deportacje dokonane przez Polskę (oraz ZSRR) za „nielegalne i zbrodnicze akty” dokonane przeciwko deportowanym. W projekcie jest mowa o „przywróceniu praw obywateli Ukrainy z grona deportowanych osób”. Osoby takie oraz ich spadkobiercy mają otrzymać prawo do jednorazowych odszkodowań oraz ulg określonych przez Radę Ministrów Ukrainy.

„Deportacja rdzennych Ukraińców z Łemkowszczyzny, Nadsania, Chełmszczyzny, Podlasia, Lubaczowszczyzny i Zachodniej Bojkowszczyzny w latach 1944-1951 jest zbrodnią o skali międzynarodowej, która nie została jeszcze należycie potępiona na poziomie legislacyjnym, a deportowani Ukraińcy nie otrzymują odpowiedniego wsparcia i uznania ze strony rodzimego państwa ukraińskiego” – uważa Sofija Fedyna.

Oprócz Fedyny projekt podpisali: Mychajło Cymbaluk (partia „Batkiwszczyna”), Ołeh Syniutka („Europejska Solidarność”), Jewhenija Krawczuk („Sługa Narodu”), Pawło Bakuneć („Dowira”), Wołodymyr Wjatrowycz („Europejska Solidarność”), Achtem Czyjhoz („Europejska Solidarność”), Mykoła Kniażycki („Europejska Solidarność”), Rostysław Pawłenko („Europejska Solidarność”), Sołomija Bobrowska („Hołos”), Iryna Konstankewycz („Za majbutne”), Ihor Huź („Za majbutne”) oraz Mykyta Poturajew („Sługa Narodu”).
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukra.....ukraincow/


Kiedyś w szkole średniej mój ulubiony nauczyciel, akurat od historii powiedział jedną bardzo ciekawą rzecz; Dziękujmy Stalinowi za Akcję Wisła, bo gdyby nie było deportacji Ukraińców to byśmy mieli drugą Jugosławię .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w mediach głównego ścieku radość, że aktywiści ukraińscy zarejestrowani w Warszawie jako stowarzyszenie Euromajdan, blokują przejścia towarowe na granicy z Białorusią. Podczas kryzysu migracyjnego z jesieni Łukaszenka nie odważył się tego zrobić, a teraz Polaczki same na to pozwalają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zełeński to jednak świetny aktor, zdążył wkurwić już Żydów, zamiast nominacji do pokojowej nagrody Nobla , dać mu Oskara.

Cytat:
Zełenski zwrócił się do izraelskiego Knesetu w koszulce z symbolem UPA

UPA przeprowadziła na dużą skalę czystki etniczne na terenach zamieszkanych przez ludność rosyjską, żydowską i polską, zginęły dziesiątki tysięcy ludzi. A teraz klaun występuje w koszulce z symbolem UPA.



Jednocześnie zarówno Żyd, jak i zwolennik organizatorów Babiego Jaru. Jak stało się to możliwe?


Sarkastycznie skomentował przemówienie Zełenskiego MK Simcha Rothman: "Prezydent Zełenski poprosił nas o pomoc teraz Ukrainie, tak jak Ukraińcy pomagali Żydom w czasie okupacji hitlerowskiej. Muszę od razu powiedzieć, że będziemy musieli zdecydowanie odrzucić jego prośbę - nie jesteśmy potworami, nie jesteśmy potworami. chcemy po prostu nieść dobro wszystkim narodom.


https://chervonec-001.livejournal.com/4033752.html

Simcha Rothman : https://main.knesset.gov.il/en/MK/APPS/mk/mk-personal-details/1067
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:26, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zwrócić uwagę na to, że jednym z warunków pokoju, ma być obowiązkowy język rosyjski, jako dodatkowy język na Ukrainie.
Czyli jak to wszędzie ma miejsce, język okupanta drugim językiem obowiązkowym.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gea




Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 937
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraina pierwsza oferuje Tożsamość Cyfrową. Polska możliwe będzie następna? Całe życie w Smartfonie



UKRAINA PIERWSZA WDRAZA DIIA -AKCJA DIGITLIZACJA ZA 6.500






Warto wysłuchać obydwu komentatorów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2581
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Warto zwrócić uwagę na to, że jednym z warunków pokoju, ma być obowiązkowy język rosyjski, jako dodatkowy język na Ukrainie.
Czyli jak to wszędzie ma miejsce, język okupanta drugim językiem obowiązkowym.

Szwajcaria 2 języki, Finlandia 2 języki, Kanada, ...chyba Belgia ma 3 - to też są okupowane państwa?
Nawet u nas możesz zdawać maturę po kaszubsku jak chcesz.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
. Mariupol leży zaraz przy Rosji, 50% etnicznie to Rosjanie - miasto zostało zrównane z ziemią w 70%, td.


Poleciałeś po bandzie, ale nie dziwię się.. większość motłochu wierzy co poda TV. Polecam zerknij jeszcze raz na te zdjęcia i co ja od razu zauważyłem - te robione "przed" są z lata .. łanie, zielono, słoneczko świeci, czysto.
Te co są robione "PO" ataku są z zimy czyli szaro buro i ponuro i ciężko dostrzec co było bombardowane bo w sumie lato z zimą ma takie kontrasty że zimowy krajobraj wygląda jak po bombardowaniu lata.

Czekam aż w TV każą ludziom nosić przy sobie apteczki i znowu będzie grzana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:

Poleciałeś po bandzie, ale nie dziwię się.. większość motłochu wierzy co poda TV.
Dawaj od razu źródła, jeżeli uważasz że Mariupol dobrze się trzyma. Bo od razu Ci wrzucę zniszczenia i zbrodnie, co akurat nie jest propagandą. Szkoda czasu na farmazony i ścieranie się. Chłopaczki lecą tu na forum po bandzie 24/7, więc gdybyś był łaskaw być nieco lepszym od nich...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:

Dawaj od razu źródła, jeżeli uważasz że Mariupol dobrze się trzyma. Bo od razu Ci wrzucę zniszczenia i zbrodnie, co akurat nie jest propagandą. Szkoda czasu na farmazony i ścieranie się. Chłopaczki lecą tu na forum po bandzie 24/7, więc gdybyś był łaskaw być nieco lepszym od nich...

Co Ty się tak bulwersujesz? Wojna to właśnie zbrodnie. To energia zniszczenia. Każdego roku na świecie toczyły się i toczą wojny. Teraz jedna z nich zawitała niemalże w nasze progi. Stąd ta sraczka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 17:29, 21 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się @manhattanman tak nie spuszczałeś nad losem biednych ludzi, gdy twoi idole z Pentagonu bombardowali obiekty w Afganistanie, Iraku, Jemenie, Pakistanie, Libii, Syrii, itp. itd.. Z prezydentem kurwa czarnym laureatem Nobla na czele.
Może nie widziałeś co ten słynny noblista zrobił z syryjskimi miastami?

Ruscy się muszą jeszcze spoooro postarać by wybić choć jedną dziesiątą tego co dokonali Jankesi ze swoimi przydupasami z NATO w ciągu ostatnich 20 lat.

Już sama liczba cywilów (i to swoich!), których wymordowali 11 września woła o pomstę do nieba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 192, 193, 194   » 
Strona 45 z 194

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rosja szykuje się do wojny z Ukrainą i Polską?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile