W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy to błąd w Matrixie?   
Podobne tematy
Co niezwykłego Wam się przydarzyło?24
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 10194
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 24 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy kołek widmo był taki sam jak trzy które kładłeś na parapecie?
masz jeszcze orginalne kołki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:57, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej - jak zwykle - bałem się reakcji Bimiego. Myślałem, że mnie wyzwie od debili itd. Smile
Chyba będę szedł w kierunku ułomności mojego umysłu a konkretnie luki w pamięci.

Co do poprzedniego pytania - nie wiem, jaki kołek siedzi w ścianie. Ma mały kołnierz i kolor dokładnie taki, jak poprzednie 2. Domniemam, że to jest ten sam. Ori kołki były zielone i oczywiście mam je w garażu, nawet nie brałem ich ze sobą.
Ale na 100% jestem przekonany, że brałem 3 szt.

Poprostu do tej pory w nic nie wierzyłem, a tu się nagle zaczyna we mnie kłębić teoria jakoby coś nami ciągle sterowało aż nastąpił jakiś błąd. Jak to w każdym systemie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:

Poprostu do tej pory w nic nie wierzyłem, a tu się nagle zaczyna we mnie kłębić teoria jakoby coś nami ciągle sterowało aż nastąpił jakiś błąd. Jak to w każdym systemie...

Dziur wywierciłeś za mało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 25 Kwi '14   Temat postu: Re: Czy to błąd w Matrixie? Odpowiedz z cytatem

Dlaczego trudno Ci uwierzyć w racjonalne i jak najbardzie sensowne rozwiązanie tej "zagadki" i drążysz niesamowite teorie rodem z filmów s-f?
Krzyzak napisał:

- biorę wkrętarkę, wchodzę na drabinę, "dowiercam" i schodzę po kołek
- znów wchodzę z kołkiem i próbuję go włożyć (w międzyczasie się zaczyna zmierzchać) i...
- w otworze tkwi kołek !!!!

Było najprawdopodobniej tak, że jak poprawiłeś otwór ("dowierciłeś") to podświadomie, czyli bez udziału myślenia i rozkminiania i co za tym idzie rejestrowania w pamięci sprawdziłeś czy tym razem otwór jest odpowiedni - wsadzając tam kołek. Zawsze tak się robi, zwłaszcza jak coś poprawiamy, żeby nie popełnić drugi raz tego samego błędu. I już tam go zostawiłeś. Następnie po zejściu i ponownym wejściu na drabinę przeszedłeś na "tryb świadomy" i... zdziwko. Laughing
Ilość kołków się nie zgadza...?
Musiałeś mieć gdzieś - może cały czas w ręku również nieświadomie, dodatkowy kołek (na tej samej zasadzie co wspomniane zamykanie drzwi od domu, albo jazda samochodem, gdy to nie myślisz o czynnościach które wykonujesz: zmiana biegów, obserwacja znaków nawet itd...).

Całkiem prawdopodobne że dodatkowy kołek to był ten sześciokątny - miałeś go dla porównania żeby dobrać podobnej wielkości okrągły. Jakbyś robił to na co dzień to byś rozpoznawał wymiary na pierwszy rzut oka, a tak to trzeba się jakoś posiłkować. Wink

wkurwiony napisał:
Mirkas, Matrix to system a kazdy system ma dziury..

Matrix to rzeczywistość, wszystko co jest - a my dostrzegamy tylko niewielki fragment tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Nie pamiętam tytułu książki bo dawno ją czytałem ale dam dwa przykłady o co mi chodzi.
1. Idzie sobie grupa żołnierzy (ponad setka z tego co pamiętam) doliną. Jest obserwowana przez zwiadowców z góry co jest normalne w czasie wojny. Nagle ludzie znikają bez śladu. Wywiadowcy nie potrafią tego wyjaśnić bo nie ma z tej doliny ukrytego wyjścia czy czegoś takiego. Ponadto zdaje się tych żołnierzy potem uznano za zaginionych.
2. Płynie rzeką barka i ciągnie coś na stalowej linie. Obserwuje ją wiele ludzi. Wpływa za zakręt i już za zakrętem się nie pojawia. Zostaje tylko ucięta jak nożem stalowa lina dowiązana do tego co ciągnęła.

"błąd w matrixie" to moim zdaniem najfajniejsze określenie takich przypadków.

Nie wierz Komzar w takie rzeczy.
Książki podobnie jak gazety i tv - też nie zawsze mówią nam prawdę. Jest mnóstwo bajkopisarzy, którzy twierdzą, że opisują prawdziwe wydarzenia, a ściemniają albo sami dali się zwieść, powtarzają jakieś opowieści.

ElComendante napisał:
To, że Krzyzak, czy Ty nie wiecie na czym polega 98% sztuczek prestidigitatorów lub to, że Ja nie wiem na czym polega 95% takowych sztuczek to nie oznacza, iż jest to MAGIA czy jakakolwiek mistyka.

Dokładnie, chociaż czasem wydaje się, że żadne logiczne wytłumaczenie nie pasuje...

Sam nie wiem co myśleć o takim Dynamo na przykład?
Szukałem i nie było to poruszane tu na forum zdaje się?

Jedyne logiczne i sensowne wytłumaczenie to że koleś dysponuje chyba jakąś zaawansowaną wiedzą i technologią.
Bo nie chce mi się wierzyć, że są to wyreżyserowane i obrobione wideo sztuczki. Za dużo osób w tym sław musieli by w to angażować - ich reakcje są bardzo autentyczne. I nie mówię o aktorach, bo ci potrafią grać, ale o zwykłych widzach. Musieli by być lepsi w graniu niż najlepsi aktorzy... To odpada raczej.

Widzieliście trik z wysypywaniem ryb z wiadra(?):

Czy da się go racjonalnie wytłumaczyć? Czy da się wyraźnie oddzielić magię od iluzji?

Teleportacja, materializacja...??? What the fuck is this?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:59, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne że się da wytłumaczyć "trick" z wiadrem z rybami - Film jest zmanipulowany = kłamie.
Tak samo można wytłumaczyć historię którą przytoczył Krzyżak - Po prostu Kłamie.

Film możemy zobaczyć na własne oczy, wspomnień Krzyzaka nie, film daje komuś rozgłos, Krzyzakowi - osobie anonimowej nie. Twórcę triku z rybami podejrzewałbym o chęć osiągnięcia jakichś (nie rozpoznanych przezemnie) korzyści, a Krzyzaka nie - gość coś przeżył, nie daje mu to spokoju i szuka wyjaśnienia, a tymczasem film z rybami nie usiłuje dociec JAK to się dzieje, wręcz ujęcia kamery sprawiają wrażeni mających na celu uwypuklenia niesamowitości zjawiska. Więcej w nim zaskoczonych twarzy obserwatorów niż szczegółów zdarzenia - ma to oglądającego przekonać że to prawda tak jak "śmiechy" w tle ścieżki dźwiękowej serialu komediowego mają pomóc oglądającemu odczuć że to co ogląda jest zabawne.
Dlatego opowieść Krzyżaka, choć niemożliwa do zweryfikowania jest dla mnie bardziej wiarygodna.
Mimo że nie wierzę w błąd w Matrixie, jestem ciekaw rozwiązania tej zagadki. A może chciałbym właśnie żeby się okazało że to jednak błąd w Matriksie i dlatego mnie ten temat tak zaciekawił? W tej chwili rozwiązanie typu "pojebało mu się" nie kończy tematu jak dla mnie Very Happy
Krzyzak, nie chciałoby Ci się wrzucić zdjęcia Twojej chaty z postawioną drabiną? Very Happy

PS zwrócie uwagę jak kolo na filmie z rybami potrząsa wiadrem - dlaczego mam wrażenie jakby trzymał końcówke jakiejś dupnej rury(dolna krawędź wiadra niemal się nie rusza)? Czemu nie rozsypuje ryb naokoło, albo sam nie chodzi wokół kupy z rybami z tym wiadrem ? Very Happy

PS2 Ja jebe, czym my się w ogóle zajmujemy Smile Bimi zaraz nas wszystkich upierdoli za zaśmiecanie forum Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tosemja napisał:
Ja jebe, czym my się w ogóle zajmujemy Smile

O tym samym czasem myślę Wink - jak Pazura w Nic śmiesznego: "czy ty też gapisz się w ten talerz?" ("nie jakiśtam kosmiczny, ale zwykły talerz")

Do historii dodam jeszcze, że kołki fabryczne były zielone, sześciokątne, bez kołnierza 6mm. To spowodowało, że wziąłem niefabryczne kołki do listew przypodłogowych (cokołów): szare, okrągłe, z kołnierzem, 5 mm. Jasne jest, że nie wcisnąłbym kołka 6 w otwór 5 mm. Wziąłem z kołnierzem właśnie z tego powodu, żeby - gdy za głęboko wywiercę - nie wpadł ten kołek zbytnio w dziurę - bo wtedy się nie będzie wkręt trzymał...
Naprawdę policzyłem wszystko przed - były 3 kołki, zrobiły się 4...
Jedyne, co mi przychodzi do głowy to luka w pamięci podczas automatycznego włożenia kołka w ścianę. Ale dalej nie mogę wyjaśnić tego rozmnożenia...

Ok, jeśli zdarzył się 1 błąd, to może będą kolejne... Będę czekał Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:25, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Well, może tu masz wyjaśnienie.
Krzyzak napisał:
dość często zdarzały mi się sytuacje nazywane "już kiedyś to widziałem", "już kiedyś to robiłem", "już kiedyś taka sytuacja miała miejsce"

Każdy zapewne doświadczył déjà vu, ale mało komu zdarzają się "często".
Ja nie miałem już bardzo daawno, całe lata.

Jest nawet odmiana - "déjà fait – już zrobione"

Badacze są zgodni, że déjà vu występuje często wraz z zaburzeniami neurologicznymi. Bardzo wcześnie zauważono występowanie déjà vu krótko przez rozpoczęciem się ataku padaczki. Wówczas zjawisko to wchodzi w skład aury poprzedzającej napad padaczkowy. Psychologia poznawcza twierdzi, że déjà vu jest skutkiem wystąpienia procesu przypomnienia bez rozpoznania

Nie żebyś od razu "miał coś z głową", ale może masz predyspozycje to jakiś takich zajawek.

A było tak:
Krzyzak napisał:

- wsadziłem go zaraz po dowierceniu, bo miałem go - dajmy na to - w zębach Smile a potem zszedłem z drabiny i wziąłem z parapetu jakiś zapasowy


de99ial napisał:
"typowego Polaka", który to na wiele kwestii omawianych na tym forum puka się w czoło i mówi "ale sobie ubzdurałeś, zwolenniku teorii spiskowych". Niczym się od takiego polonusa typusa nie różnicie.

@deWial, ty niedoszły księdze-proboszcze-wannabe , nie próbuj polaryzować new-age'owego mistycyzmu z "polactwem", bo się zaplączesz w sznurówki. Sceptycyzm wobec wiary w nawiedzone historie nie jest żadną polonijną domeną.

Mirkas napisał:
Sam nie wiem co myśleć o takim Dynamo na przykład?

Sądze, że wyjaśnienie takiego Dynamo możę być zbliżone do Derrena Browna - niby ricki robione za pomocą "mentalizmu" " nlp" itp bullshitu, a w rzeczywistości przy pomocy tricków telewizyjnych, "podwójnej rzeczywistości" (jedni i drudzy myślą że wkręcają tych drugi), zwykłych tricków iluzjonistycznych.

Tak jak tu, niezła ściema

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1413
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to był błąd w matrixsie .Bez WĄTPLIWOŚCI . pozdrawiam .
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dynamo to kanciarz a nie magik. Dobry triikmen i nic wiecej. Chodzenie po wodzie, wrzucanie telefonu do butelki oraz wiele, wiele innych numerow zostalo juz dawno rozkminionych i na yt jest tego pelno. W tego typu trikach chetnie wzialbym w rece wiaderko w celu sprawdzenia czy nie ma jakiejs zapadni. Nie wiem nie znam sie ale to nie zadne mega technologie ani teleport Very Happy Puknijta sie w czolo niektorzy bo faktycznie limity ujebane zostana hehehe..

Zagadka kolkow wciaga mocno, ciekawe do jakich jeszcze wnioskow dojdziemy Very Happy Miazga, tego jeszcze nie bylo. Dziwne, ze Goska nie dala nam jeszcze wywodu na ten temat, mogloby byc HOT Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:18, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
@de99ial

Przyjmując Twoją koncepcję to osobiście funkcjonowałbym zapewne w zakładzie psychiatrycznym biorąc pod uwagę jakimi lekami byłem nawalany, jakie operacje w życiu przeszedłem {na szczęście w młodości} i co w związku z tym - dla wielu zapewne mistycznego - przeżyłem.
W związku z tym nie pieprz po raz kolejny mi o mistyce.
To, że Krzyzak, czy Ty nie wiecie na czym polega 98% sztuczek prestidigitatorów lub to, że Ja nie wiem na czym polega 95% takowych sztuczek to nie oznacza, iż jest to MAGIA czy jakakolwiek mistyka.
Ludzki umysł jest kurewsko ułomny i to jest fakt.
Podstawą jest, więc ograniczone zaufanie do własnego postrzegania, następnie do czyjegoś postrzegania a dopiero następnie wyciąganie jakichkolwiek, daleko idących wniosków.


Komendancie. Cała "mistyka" jak ją się współcześnie nazywa bazuje na konkretnej i naukowej wiedzy o ludzkiej świadomości i mechanizmach jakimi się ona rządzi. Nie ma w tym żadnej "magi" (to taka przyprawa), WSZYSTKIE sztuczki opierają się właśnie na znajomości działania ludzkiej świadomości. Nic więcej ale i nic mniej. Problem leży w tym, że od lat jesteśmy tak skutecznie ogłupiani, że wielu z nas nie umie tego zrozumieć i nadal tkwi w więzieniu pozorów, przekonań i iluzji. Ułomność umysłu wynika nie z jego natury, a z braku wiedzy o tym jak działa i jak funkcjonuje. Co więcej zamiast "instrukcji obsługi" umysłu dostajemy coś co takową udaje, a tak naprawdę jest czymś zupełnie odwrotnym.

Umysł to bardzo potężne narzędzie, ale nie jesteśmy uczeni jak się nim posługiwać. Wręcz przeciwnie - wąska grupa posiadająca tę wiedzę wykorzystuje ją przeciwko większości. I czyni to skutecznie. DLATEGO tak to wszystko do koła wygląda, dlatego ludzie "przebudzeni" toczą wojny o hasbary, jaszczury, ufoki i inne gówna. To wszystko jest częścią tego samego mechanizmu kontroli.

Zrozumienie czym jest ludzka świadomość i jak działa jest kluczowe. Inaczej, że tak powiem, chuj z tego wszystkiego wyjdzie. Bo większość to ślepcy, z którymi mała grupka widzących bawi się w ciuciubabkę.

To jest tak proste i jednocześnie tak przerażające. A tradycje "mistyczne" to nic innego jak wiedza, ta konkretna wiedza, która została ukryta, utopiona w szambie i od której odwraca się uwagę jak tylko się da.

@dipsało
Chuja wiesz o New Age owskim syfie, chuja wiesz o mnie, a ciągle imputujesz mi różne rzeczy. Weź Ty wyczyść sobie swoją percepcję z uprzedzeń i założeń, wtedy pogadamy. Tymczasem bujaj wora do swej ławy, siedź z podobnymi Tobie i nie wpierdalaj się w sprawy wykraczające poza zdolność Twego rozumienia.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:13, 26 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tosemja napisał:

Krzyzak, nie chciałoby Ci się wrzucić zdjęcia Twojej chaty z postawioną drabiną? Very Happy

Właśnie - wtedy podejrzewam szybciej byśmy rozwiązali zagadkę. Wink

tosemja napisał:
PS zwrócie uwagę jak kolo na filmie z rybami potrząsa wiadrem - dlaczego mam wrażenie jakby trzymał końcówke jakiejś dupnej rury(dolna krawędź wiadra niemal się nie rusza)? Czemu nie rozsypuje ryb naokoło, albo sam nie chodzi wokół kupy z rybami z tym wiadrem ? Very Happy

Co ty nie tędy droga... Zobacz na ludzi - ich też "oszukał". To raczej nie są triki robione kamerą wideo.

tosemja napisał:

PS2 Ja jebe, czym my się w ogóle zajmujemy Smile Bimi zaraz nas wszystkich upierdoli za zaśmiecanie forum Very Happy

A co to wszystkie tematy muszą być poważne? Poważnie to się w grobie leży. Wink

Poza tym skoro pojawił się kołek znikąd, to równie dobrze mógłby zniknąć (wrócić tam skąd się pojawił). Dziś kołek, jutro kot, a pojutrze twoja stara...
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 26 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@de99ial

Zrozumienie świadomości to jeszcze za wysokie progi, zwłaszcza dla współczesnych mistyków nogi.

@Krzyzak

Zapewne zadziałało to, że wykonałeś jakąś czynność nieświadomie.
Wiele osób ma tak, że zamyka drzwi a potem dwa razy wraca sprawdzać czy naprawdę zamknęli, bo wykonują tą czynność bezwiednie.
Zapewne wiele osób i w tej dyskusji miało tak, że coś gdzieś położyło i dałoby sobie rękę uciąć, że to tam leży, choć nieświadomie przełożyło tą rzecz w zupełnie inne miejsce. W taki sposób czasami szuka się kluczy do auta, bo chuj wiadomo, gdzie się je wcisnęło.
Przykłady można mnożyć. Nie sądzę, więc by w Twoim przypadku wydarzyło się coś innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś nie rozumie, że świadomość to ciągły proces zmian a nie kamyk, który można podnieść i obejrzeć, to nie zakuma, iż zwiększony stopień poznania uwarunkowuje geometryczną progresję dalszych jej rozwidleń co zmusza ją (świadomość) do przenoszenia idei i wzorców dziś choćby na dyski twarde, ponieważ potrzeba już nam od dawna zewnetrznych przestrzeni na myśli, ażeby przyszłe pokolenia rozgałęziały ją jeszcze szerzej.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
@de99ial

Zrozumienie świadomości to jeszcze za wysokie progi, zwłaszcza dla współczesnych mistyków nogi.



Komendante, "mistyki" to nic innego jak - posłużę się metaforą i analogią - podręczniki "Jak programować" napisane przez osoby obserwujące zjawisko, ale nie rozumiejące go w pełni, poruszające się po nim po omacku. Summa summarum jak się wgryźć w mistyki to większość (nie wszystkie, bo jest sporo szarlatanerii, która mimo wszystko bazuje na konkretnej wiedzy, bo kłamstwo najlepsze jest oparte o prawdę) mówi o tym samym.

Zrozumienie zasad jakie organizują działanie świadomości nie jest takie trudne.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
ElComendante napisał:
@de99ial

Zrozumienie świadomości to jeszcze za wysokie progi, zwłaszcza dla współczesnych mistyków nogi.



Komendante, "mistyki" to nic innego jak - posłużę się metaforą i analogią - podręczniki "Jak programować" napisane przez osoby obserwujące zjawisko, ale nie rozumiejące go w pełni, poruszające się po nim po omacku. Summa summarum jak się wgryźć w mistyki to większość (nie wszystkie, bo jest sporo szarlatanerii, która mimo wszystko bazuje na konkretnej wiedzy, bo kłamstwo najlepsze jest oparte o prawdę) mówi o tym samym.

Zrozumienie zasad jakie organizują działanie świadomości nie jest takie trudne.

Aloha!


Piszesz tak jakbys już te zasady zrozumiał.
Ale znając ciebie to myślę że prędzej sobie kpisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Zapewne zadziałało to, że wykonałeś jakąś czynność nieświadomie.
Wiele osób ma tak, że zamyka drzwi a potem dwa razy wraca sprawdzać czy naprawdę zamknęli, bo wykonują tą czynność bezwiednie.

Zgodzę się - jednak wg mnie dotyczy to czynności często powtarzanych. Jak masz ugotować jajko na miękko, to pilnujesz i dokładnie się skupiasz i jesteś w stanie prześledzić te 3 minuty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ile masz te kołki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może dogadaj się z jakimś Developerem na kołkowanie bloków. Trzema kołkami oblecisz wszystko i jesteś do przodu Smile Znaczy się byznesa rozkręćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:
ElComendante napisał:
Zapewne zadziałało to, że wykonałeś jakąś czynność nieświadomie.
Wiele osób ma tak, że zamyka drzwi a potem dwa razy wraca sprawdzać czy naprawdę zamknęli, bo wykonują tą czynność bezwiednie.

Zgodzę się - jednak wg mnie dotyczy to czynności często powtarzanych. Jak masz ugotować jajko na miękko, to pilnujesz i dokładnie się skupiasz i jesteś w stanie prześledzić te 3 minuty Smile

Najwyraźniej wywiercenie dziur pod kołki wymaga u ciebie mniejszego skupienia niż ugotowanie jajka na miękko Smile
U mnie? Ja nigdy nie gotuje jajek na miękko. Zawsze gotujena na oko, bo wiem że nie ma się co spinać.
Tak samo jak z tymi kołkami - znalazłem w ścianie, znaczy ze go tam ktoś wsadził - proste.
A kto wsadzil? Raczej nie matrix, obawiam sie.
Jak byliśmy mali i np. zbiliśmy wazon, to rodzicom zawsze mowilismy, że to kot.
Więc jeśli to cie usczesliwi, powiedzmy że ten kołek włożył ci mój kot Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
de99ial napisał:
ElComendante napisał:
@de99ial

Zrozumienie świadomości to jeszcze za wysokie progi, zwłaszcza dla współczesnych mistyków nogi.



Komendante, "mistyki" to nic innego jak - posłużę się metaforą i analogią - podręczniki "Jak programować" napisane przez osoby obserwujące zjawisko, ale nie rozumiejące go w pełni, poruszające się po nim po omacku. Summa summarum jak się wgryźć w mistyki to większość (nie wszystkie, bo jest sporo szarlatanerii, która mimo wszystko bazuje na konkretnej wiedzy, bo kłamstwo najlepsze jest oparte o prawdę) mówi o tym samym.

Zrozumienie zasad jakie organizują działanie świadomości nie jest takie trudne.

Aloha!


Piszesz tak jakbys już te zasady zrozumiał.
Ale znając ciebie to myślę że prędzej sobie kpisz.


Pewnie, że kpi. Łatwiej pojąć zasady mechaniki kwantowej niż swiadomosci, która stanowczo jest ponad to, albowiem ta siła mechanikę kwantów organizuje, kataloguje i manipuluje. Debial co najwyżej może zgrywać pseudo kozaka spoglądajacego na chomika w klatce myśląc, że chomik biega bo fajne kółko mu kupił. Biega bo kurwa chce spierdolic z obozu, w którym jedyna perspektywa jest śmierć na zawał od chujowego zarcia i stresu, że wielkie ludzie chodza, aż mu w uszach dudni. Gdzie mu do świadomości ludzkiej. Traktuje ją pewnie z taką znajomością jak chomiki.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:14, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Debial co najwyżej może zgrywać pseudo kozaka spoglądajacego na chomika w klatce myśląc, że chomik biega bo fajne kółko mu kupił. Biega bo kurwa chce spierdolic z obozu, w którym jedyna perspektywa jest śmierć na zawał od chujowego zarcia i stresu, że wielkie ludzie chodza, aż mu w uszach dudni. Gdzie mu do świadomości ludzkiej. Traktuje ją pewnie z taką znajomością jak chomiki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dlatego przez prostotę rozumowania jestescie niewolnikam. Szukacie winy pośród rzadzacych, a winni jesteście sami z uwagi na niedorozwój lub nabytą ulomnosc.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2996
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 22:21, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


Piszesz tak jakbys już te zasady zrozumiał.
Ale znając ciebie to myślę że prędzej sobie kpisz.


Nie rozumiem ich, nie w pełni przynajmniej, ale uczę się tego. Wiem też, że to kierunek, który zaprowadzi mnie dalej niż inne (religie, koncepcje, teorie kwantowe i nie kwantowe oraz cała reszta tego tałatajstwa). Plus zetknąłem się z kilkoma źródłami, które potwierdzają, że Prawa Hermetyczne są najbliższe regułom rządzącym Wszechświatem i nami (źródła z poza naszej planety, ale tutaj naturalnie ci co będą chcieli znajdą sobie powód do tego aby jeszcze bardziej się nabijać - kij im w ryj, ich wybór ich los). W każdym razie uczę się rozumienia tych Praw, uczę się obserwacji. Do tego taki Kybalion był dla mnie pewnego rodzaju przełomem, wielu myślicieli na przestrzeni stuleci bazowało na tych samych zasadach, próbowało opisać to samo, od starożytności, przez wieki średnie, renesans aż po współczesność. Wystarczy samemu przeczytać, raz. A potem dać szansę tej wiedzy się "uleżeć". Innymi słowy pewne fragmenty zaczynają po pewnym czasie zadziwiająco do siebie pracować, im bardziej wytężona praca nad sobą, tym szybciej ten moment nadchodzi.

Ignorantom zostawiam walki o hasbarę, reptylów, njuejcowców itp. Każdy z nas dostał pełne spektrum narzędzi, każdy może sięgnąć po tę wiedzę i się wysilić. A jak nie chce to kij mu w ryj i krzyż na drogę. Jego wybór. To w sumie jest kwintesencja wolnej woli, ten wybór czy chcemy iść zgodnie z rytmem Wszechświata czy wolimy oddać się pod wpływ decyzji innych.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 21:29, 29 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://iacopoapps.appspot.com/hopalongwebgl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy to błąd w Matrixie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile