W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak działa cenzura na onecie?  
Podobne tematy
Wszechobecna cenzura w Onet. forum udowodniona5bez ocen
Cenzura na Onet.pl w nowym wydaniu9
cenzura w onecie i ogólnie w internecie15
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5177
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maras




Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 07 Lip '08   Temat postu: Jak działa cenzura na onecie? Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was orientuje sie dokładnie jak to działa? Czy wszystkie komentarze przechodzą przez moderatorów? Ale raz na jakiś czas uda sie cos przepchnąć. Dlaczego? Pomyłki? A może jest tam jakiś filtr który wyłapuje słowa?

P.S. Kiedyś na jakimś forum czy blogu czytałem wpis byłego pracownika onetu. Napisał tylko tyle, że są jakieś godziny w których studenci mają praktyki i wtedy podobno troche więcej przechodzi niż jak dyżuruje ta rasowa moderatornia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

propozycja - za każdym razem gdy mamy pozpodstawną cenzurę, robimy screenshoty z 'przed' i 'po'. potem zrobimy z tego filmik na youtuba i będzie wiadomo kto jest ile wart. NOT Cool Thumb down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwi mnie dlaczego puszczane są posty:

a. głupie - typu wynaturzenia jasia śmietany

b. wulgarne i pełne nienawiści (cześć komuchy! teraz wam dojebiemy!; cześć pisobolszewicy! cześć platformomatołki!)

c. trollowate (jedno słowo)

a usuwane są posty rzeczowe, stonowane etc

celowa tabloidyzacja mediów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszedłem właśnie na onet, garśc komentarzy:

WSZELKIE ZDZICZAŁE ŚWINIE ,KTÓRE UCIEKŁY Z CHLEWA
MOGĄ ZAMIESZKAĆ W SCHRONISKU RYŻEGO ,KTÓRY ZAPEWNIA WIKT I OPIERUNEK -WYSTARCZY UMIEĆ POLOWAĆ NA KACZKI !!!

~DAMAZY CZORGUT , 07.07.2008 19:48

Murzyn Obama, to coś takiego jak w Polsce pomyłka z Tuskiem.
Jeszcze żaden lewak, jako premier lub prezydent nie wymyślił niczego konkretnego i pożytecznego dla obywateli swojego państwa.

~Edward , 07.07.2008 19:28

ręce opadają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A programy filtrujące? Ja myślę, że to jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Na ten temat był spory artykuł w FiM ( archiwum dostępne na stronie Faktów i Mitów, ale nie chce mi się teraz tego szukać). Otóż wpisy typu platwomatołki czy komuszki są autorstwa kolesi, którzy biorą za to kasę. Robota na zlecenie piwnic partyjnych. Zresztą lewa strona nie pozostaje dłużna ale jest bardziej stonowana. W FiM jest opisany bardziej szczegółowo ten proceder i z dowodami. Co do filtrów przez które przechodzi post to osobna sprawa, bo myślę że są, ale również kontrolowane. Pisałem niegdyś sporo na onecie i pewność mam tylko do jednego – jaki moderator takie puszcza posty. Śmiem nawet twierdzić, że nie dostaje z „góry” jakiś wytycznych czy instrukcji. Po prostu ma nie puszczać świństw. Jakim cudem jednak niektóre z nich przechodzą pojęcia nie mam.... Może dlatego, żeby czytelnicy nie odczuwali że poruszają się w cenzorowanym portalu. A więc zwykły psychomarketing.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:38, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc napiszę wam jak to jest:)
-oczywiście zastosuję duże uproszczenia:)-
Po pierwsze jest filtr na wyrazy uznane za wulgarne,
Po drugie siedzi moderator (moderatorzy),
Po trzecie w nocy działa w 80% tylko automat:)
Polityka jest prosta, teksty dobre, wartościowe ale pisane ze "zła" orientacją, są przepisywane przez moderatorów z "poprawną" orientacjąSmile
Teksty, osób o nie poprawnej orientacji są blokowane i w przypadku recydywy blokowane IP osoby piszącej tekst na okres np. 10 czy 24 godzin.
Mimo wszystko, moderatorów nie jest aż tak dużo by przechwycić wszystkie teksty (można sobie jedynie wyobrazić ilość komentarzy na minute...) dlatego puszczane są po moderacji zupełnie przypadkowo. Te nie moderowane, po prostu wygasają i są "ubijane" i to też nie zawsze...
Niepoprawne teksty przechodzą prawie w 90% jeśli zawierają rażące błędy ortograficzne:))
I na koniec: większość "skandalistów" powszechnie znanych przez użytkowników forum Onetu to sami pracownicy Onetu:) Dlatego ich teksty zawsze się pojawiają mimo, iż nie raz są dość kontrowersyjne czy wulgarne.
A tak serio to:
Wcale tak źle nie jest jak sądzicie, trzeba tylko zrozumieć, że nawet najlepszy automat moderujący ze względu na wulgaryzmy ma ograniczoną ilość "sprawdzonego" tekstu i większość komentarzy nie ukazuje się ze względu na "zapchanie" tegoż filtra...
Dlatego w nocy komentarze ukazują się niemal natychmiast.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maras




Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie jest przypadkiem tak, że obok filtrów na przekleństwa są filtry na określone wyrazy lub zestawienia wyrazów (np. GW, Michnik, syjonizm) i wtedy gdy zostanie sklasyfikowany jako "zagrozenie dla inteligentów" leci on do moderatora który ostatecznie ocenia czy jest on bezpieczny dla ludu czy nie? Przecież gdyby wszystko, każdy jeden post leciał przez moderacje to w godzinach szczytu po prostu nie daliby rady. Musieli by zatrudniac prawdziwą armie moderatorów.
Zauważyłem że wiele moich postów przechodziło gdy pisałem strasznie zawile aby nie używać wyrazów "z czarnej listy"(które w moim mniemaniu mogą się na takowej znajdować) np. "żydzi" zastąpiłem "górale spod Gór Judzkich" itp. Tekst może brzmiał troche dziwnie, ale ukazał się w większości przypadków.

Mechanizm wstępnego filtru kierującego do moderacji odpowiedziałby też na pytanie Voltara:
Voltar napisał:
dziwi mnie dlaczego puszczane są posty:
(...)
c. trollowate (jedno słowo)


Słowa poprostu nie ma w filtrze, więc post nawet do moderacjii nie leci:D

Ja myślę, że durne posty puszcza się (lub specjalnie pisze, jak wspomniał goral_) po to, żeby pokazać (oczywiście bez postów które wnoszą cokolwiek, te są kasowane na starcie), że inteligencja interesująca się na bieżąco polityką ma właśnie taki tok myślenia. Warto więc byś Ty też taki miał thumleft

Voltar napisał:
b. wulgarne i pełne nienawiści (cześć komuchy! teraz wam dojebiemy!; cześć pisobolszewicy! cześć platformomatołki!)


"Divide et impera" - "Dziel i rządź". Wątpie, czy ktokolwiek utożsamiający się z jakąkolwiek partią będącą w parlamencie może po takiej dawce jadu odejść ze stoickim spokojem. Ta złość narasta po każdej codziennej dawce forum onetu. Taki człowiek, przy rozmowie z osobą o odmiennych poglądach po prostu wybuchnie nienawiścią. Całe rodziny nie raz podzielone są tylko przez polityke!

Wielka szkoda, że żaden były (lub obecny Very Happy) pracownik onetu nie chce opisać szczegółowo gdzieś w necie jak wygląda ten proceder. Co mu szkodzi? Być może kiedyś jakiś wylany na zbity pysk moderator z zemsty powie jak to od środka naprawdę wygląda Rolling Eyes
I nie wierze, że nie dostają instrukcji. Prędzej uwierze, że w WTC uderzyli arabowie z plastikowymi nożami, niż w to, że SBecki koncern ITI nie wykorzystuje tak uczęszczanego portalu do manipulacji masami.

P.S



Przeczytajcie tytuł, a potem wytłuszczony wstęp Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maras




Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 10 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nocy ok godziny 2 napisałem komentarz. Dziś rano chciałem zobaczyć czy ktoś jeszcze się dopisał. Prześledziłem wszystkie wątki wstecz do godziny 1 w nocy. Ani widu, ani słychu. Wtedy przypomniałem sobie, że przecież mam link w historii. Kliknąłem i co mi się ukazało?




Jeszcze wczoraj ktoś się tam do mnie dopisał (i to normalny, nie jakiś tam szczekacz partyjny!) a ja mu odpisałem. Zobaczcie co pokazało mi gdy dziś tam wszedłem:




"Twój komentarz czeka na publikacje" - Przepraszam bardzo, mój komentarz do kurwa czego? Jaki jest "bieżący wątek"? Laughing

P.S Trzebaby robić screeny i nagrywać jakimiś programami nonstop. Myśle, że gdyby zrobić potem z tego porządny film, to byłby to cholernie mocny cios dla onetu i realna walka z propagandą na własnym podwórku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maras




Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 10 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, dawajcie jakieś screeny itp. Nigdy Was onet.pl w jajo nie zrobił? A może to jest moja paranoja, a moderatorzy tam są uczciwi i obiektywni? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 10 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam już od dawna nie wchodzę. Znudziło mi się pisanie, czekanie na odpowiedź i rozczarowanie usuniętym tematem. Teraz dyskutuje na tvn24.pl, tam mi jeszcze nie usunęli żadnego wątku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:49, 25 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla równowagi, przypadki gdzie cenzura nie obowiązuje

Forum: Polska - polityka, gospodarka, wydarzenia
Opinie do: Sponsor Radia Maryja atakuje Andżelikę Borys
ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Powinni podpalić tego kretyna plugawego klechę i zburzyć to zawszone radio ten syf pośmiewisko europy plugawego mendy rydzola
Odpowiedz
2010-02-25 01:08
~Pluje na radio
OFFLINE
Liczba wpisów: ?
Na forum od: ?
« poprzednia opinia | następna opinia »
zgłoś do moderacji


Opinie: 575 beta
dodaj swoją opinię

*
2010-02-25 01:08
~Pluje na radio
ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Powinni podpalić tego kretyna plugawego klechę i zburzyć to zawszone radio ten syf pośmiewisko europy plugawego mendy rydzola

odpowiedz zgłoś do moderacji
*
o
2010-02-25 01:24
~Tomi
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

To radio plugawe wysadzić w powietrze musimy z mendem rydzalem świniakiem

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 01:27
~Normalny
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Tego radia słuchają scierwa dno społeczne i mendy zawszone głubie dewoty z wszami

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 01:34
~Ahmed al abdullah
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Ta menda rydzyk musi zostać usunięty i kazda menda dewota zawszona która tego radia słucha

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
+
2010-02-25 01:44
~pryta
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

i rządy mu sprzyjające powinny upaść i iść na sybir

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 01:37
~alek antysemita
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

pluję tobie do ryja q-wo

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
+
2010-02-25 02:30
~ulokow
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

~alek antysemita - a ja tobie sram do ryja .

odpowiedz zgłoś do moderacji
+
#
2010-02-25 02:43
~alek antysemita
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

sobie q-wo .. tylko sobie możesz to zrobic.. takie bydło jak ty wyżej własnego ryja nie sięga

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 01:55
~Michał
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Że są śmiecie tak zacofane jeszcze które słuchają tego mendy rydzola wszaka

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 02:02
~on
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

za duzo osob pluje na to radio,wiec z ciekawosci bede musial posluchac!on

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 02:12
~Mars
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Sami faszysci sie tu wypowiadaja. A ty zapewne taki postepowy i w dodatku widz stacji tvn.
Podzialy na lepszych - gorszych. To tylko pokazuje jak dajecie soba manipulowac, co w konsekwencji doprowadza do upadku. Wedle idei: przez podzial do wladzy...
To ze ktos ma piwne oczy nie znaczy, ze jest gorszy, glupszy i z tego powodu trzeba go upokarzac! Kazdy ma takie same mozliwosci - sa tylko rozne warunki...

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
+
2010-02-25 02:54
~pryta
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

mars ty chyba nigdy kobiety nie zaznałeś tylko chował cie ksiądz despota.to tobą manipulują klechy,ale byc może na ratunek dla ciebie jest już za późno

odpowiedz zgłoś do moderacji
+
#
2010-02-25 03:47
~Mars
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Z kk sie nie utozsamiam. Nie potrzebuje autorytetow sam nim sobie jestem.

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 02:26
~ds
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

na razie maly czlowieku oplules siebie.nie wiem czy pozorne poczucie anonimowosci wyzwala w ludziach takie poglady glupoty i pogardy.co cie maly czlowieku napadlo?

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
+
2010-02-25 02:48
~władek
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

wszy gnoja napadły... reszta się tym gnojem brzydzi.

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 02:35
~SS
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Też pluję, ale w tym momencie należy się Szacunek Radiu Maryja.

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 02:44
~sisi
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

zamiast pisać byle co zapytaj swoją matkę ile musiała nażreć się śniegu żeby takiego bałwana urodzić

odpowiedz zgłoś do moderacji
o
2010-02-25 04:28
~uf...
Odp.: ZAWSZONE RADIO PALANTA KLECHY

Ot,jadowita "milosc blzniego"ziejaca z ust sluchaczy RM
Polityka,kasa to uwielbiany bozek ku radosci ciemnego ludu.

odpowiedz zgłoś do moderacji

pokaż listę wszystkich opinii dodaj swoją opinię
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na forum.wp.pl.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 25 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fundacja Nautilus robi podobne, dwa komentarze w ogóle nie doczekały się publikacji. Nikt nie został urażony, ewentualnie czyjeś ego. Przypuszczam że filtr na wstępie eliminuje konkretny IP z listy. WP, to samo.
_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Napisałem dzisiaj komentarz do tego zestawienia:

http://wiadomosci.onet.pl/155385,21,0,pokaz.html

o treści

Cytat:

Marek Jurek, chrześcijanin, człowiek z wartościami, nie bojący się mówić publicznie tego co myśli.
Na zdjęciu nr 3 pokazany z megafonem. Skojarzenie- krzykacz.

Nie napisano, że ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pod koniec lat 70. zaangażował się w działalność opozycyjną. W latach 80. był współzałożycielem i uczestnikiem opozycyjnego Ruchu Młodej Polski, członkiem władz krajowych Niezależnego Zrzeszenia Studentów, pracował w redakcji podziemnej "Polityki Polskiej" i emigracyjnych "Znaków Czasu".


Nie napisali bo po co. Przecież to nie on ma wygrać.
----------------------------------------------------------------

Andrzej Lepper. Gdy zobaczyłem to zdjęcie to od razu skojarzyłem ją z salą sądową. Celowo dobrano takie zdjęcie. W świetle ostatniego szumu wokół jego osoby typowa persona pomyśli - aferzysta.

To nic, że jako jedyny poseł powiedział prawdę o unii europejskiej w parlamencie europejskim w sprawach gospodarki naszego kraju, tzn, ze ue praktycznie spaprala nasza gospodarke.
To nic, ze tzw seksafera byla jedna wielka farsa, ktora miala za zadanie eliminację niewygodnych osob.
On ma nie wygrać.
---------------------------------------------------------------------

Janusz Korwin- Mikke.
Od kilkudziesięciu lat te same poglądy. Bardzo inteligentny. Studiował bardzo wiele kierunków, nie wszystkie jednak skonczyl poniewaz ówczesnej wladzy nie bardzo podobala się jego osoba. Autor wielu książek. Ma jasne, przejrzyste i zrozumiałe poglądy, które podziela zdecydowana większość społeczeństwa.

Na zdjęciu zrobionym od dołu (celowo, tak się robi, gdy chce się osiągnąć efekt by osoba na zdjeciu nie wygladala powaznie). Dodatkowo uchwycony w momencie z podniesionymi rekoma (sorry, nie bylo innych zdjec? chociazby takie:

http://www.kapitalizm.org/images/390.jpg

bądz te ktore obecnie ma na swoim blogu?)
No i jeszcze taka mina.
Typowa osoba pomyśli- wariat, osoba niegodna zaufania.

----------------------------------------------------------------

Bronisław Komorowski. HISTORYK. Uśmiechnięty a jednocześnie poważny. Mąż stanu. W tle mnóstwo mikrofonów. Osoba godna zaufania. Na zdjęciu swoistego rodzaju aura (przyjrzyjcie się dobrze, jego glowa AKURAT znajduje się na białym tle co ma sugerować, że jest to osoba prawa, mówiąca prawdę).

No i jeszcze raz podkreślę. HISTORYK.


Szkoda, że Kaczyński nie zdążył odtajnić aneksu do raportu WSI, być może aurę doprawiano by dzis np Olechowskiemu?

To ja polecam lekturkę o naszym Komorowskim

http://cogito.salon24.pl/162290,czego-sie-boi-bronislaw-k-1
http://cogito.salon24.pl/163522,czego-sie-boi-bronislaw-k-2

Jeśli ten facet zostanie prezydentem to wynoszę się z kraju i będę walczył o polskę na emigracji bo dla mnie już nie będzie czego tutaj szukać.


ZERO obiektywizmu w tym zestawieniu



I te barany caly czas przysylają mi wiadomość (załozylem tam konto bo nie wiedziałem o co im chodzi)

"Komentarz nadesłany przez Ciebie do forum:
http://wiadomosci.onet.pl/155385,21,0,pokaz.html
został usunięty ponieważ zawiera uwagi skierowane do redakcji Onetu. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z Redakcją - redaktor_wydania@onet.pl."


Gdzie tu są jakieś uwagi skierowane w stronę redakcji onetu? Każdy pretekst jest dobry do cenzury, zwlaszcza, ze tego fragmentu nie potrafia wyszczegolnic tylko poslugują się ogolnikami.

I od pol godziny moderuję tekst i caly czas to samo. Co za komuna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak całkiem niedawno na onet pojawił się artykuł chyba o zarobkach w jakimś dziale gospodarki. W każdym razie temat był gospodarczy. Dane oczywiście prawdziwe, ale to była istna propaganda. Podawanie ogólników, żeby przedstawić coś w zajebistym świetle. Jak się tam nigdy nie wypowiadałem to chciałem choć raz zwrócić uwagę na mnóstwo błędów (wynikających chyba z braku wiedzy dot. analiz statystycznych i do tego potężną dawką ignorancji). No to powymieniałem te błędy. Napisałem grzecznie bez wulgaryzmów itd. Komentarz nie pojawił się. Co do pierwszego posta Voltara wszystko to co tam napisał w moim przypadku się zgodziło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Mudrasim




Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 69
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Już tam(na onecie) nie zamieszczam komentarzy, bo szkoda mi czasu.
_________________
Ja w cuda nie wierzę, ja na nich polegam Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1864
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rzadko komentuję, ale jak już coś napiszę to moja opinia prawie nigdy się nie pojawia (pojawia się 1 na 10). nigdy nie piszę wulgaryzmów z tego względu że chcę aby moja zawsze krótka i zwięzła wypowiedź trafiła na forum, ale tak się nie dzieje - nie wiem czemu. czy mam aż tak dosadne riposty do artykułów czy moje ip jest zbanowane?

mam to nie tylko na onecie ale też na wp.
za to od dłuższego czasu obserwuję jak dopuszczane są do słowa założone konta z obraźliwymi avatarami i zazwyczaj ich wypowiedź zaczyna się tak chamsko że buntuje kupe ludzi i mają na sobie dziesiątki odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co piszesz wnioskuję, że jakbyś założył nowe konto i ewentualnie zmienił ip, to może mógłbyś pisać o wiele więcej, może nawet o wiele głupszych rzeczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1864
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najśmieszniejsze jest to że nie mam konta na onecie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale jakiś ślad na forum musisz zostawiać, skoro twierdzisz, że wiedzą że to ty.
w gre moze wchodzić albo ip, albo to jak sie podpisujesz, albo jakiś sztucznie inteligentny system rozpoznawania twojego stylu pisania.
to ostatnie jest raczej najmniej prawdopodobne.
wiec pisz z innego ip, nie podpisuj sie za kazdym razem inaczej i zobacz czy pomoze. nie zaszkodzi też pewnie jak zmienisz interpunkcję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może cookies? Onet mógłby zostawiać na kompie ciasteczko przy wysyłaniu komentarza zawierające unikalną ciąg znaków. Ten sam ciąg znaków byłby przypisany do komentarza. Teraz w momencie gdy moderator uzna taki komentarz za "zbyt prawdziwy" czy niewygodny, wpisuje po prostu ten ciąg znaków na czarną listę. Przed wysłaniem formularza sprawdzają czy na dysku jest cookies z znajdujący się na czarnej liście i jeżeli tak - to odrzucają go z automatu. Oczywiście cookies może mieć różną trwałość, więc powiedzmy po tygodniu, czy nawet 24h jest usuwane co by się ludzie zbyt szybko nie skapnęli...
Cookies może być sprawdzane też przy wychwyceniu w komentarzu jakichś słów - kluczy. Wtedy niektóre, głupie komentarze, będą publikowane, a zawierające słowo klucz - już nie...

To może być jedno z takich zabezpieczeń. Do tego IP czy coś tam jeszcze i portal jest w miarę szczelny z automatu. Ja bym tak zrobił na ich miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Archer napisał:
Może cookies? Onet mógłby zostawiać na kompie ciasteczko przy wysyłaniu komentarza zawierające unikalną ciąg znaków. Ten sam ciąg znaków byłby przypisany do komentarza.

No jeśli tak to go nieźle wydymali. Nie dość że go śledzą to jeszcze im własnym kompem zdradzieckie cookie serwuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat łatwo zweryfikować. Ogólnie łatwo rozpracować ich system cenzury. Przypuszczamy, że na ich system mogą się składać następujące elementy:
- sprawdzanie IP,
- korzystanie ze słów - kluczy,
- cookies,
- ręczna moderacja,
- lista użytkowników "sprawiających problemy".
Eliminujemy wszystkie czynniki pozostawiając jeden. Np. łączymy się za pomocą Proxy, ew. TORu. Nie pozwalamy na zapisywanie się cookies (wcześniej czyścimy je z dysku do zera - może nawet za pomocą jakiegoś programu, jeśli nie ręcznie). Nie logujemy się na żadne konto. Piszemy normalny komentarz, tzn. taki jaki byśmy chcieli umieścić (ze słowami kluczowymi). Sprawdzamy jaki odsetek takich komentarzy przechodzi - może nawet o różnych porach dnia i nocy. Oczywiście każdy komentarz piszemy z innego IP, czyścimy cookies itd. Działamy tak przez tydzień. Jeśli ktoś ma czas i chęci to może nawet korzystać z różnych słów kluczy i wtedy uda nam się nawet wydedukować ich listę.

Następny tydzień nie używamy słów kluczy, ale np. nie zmieniamy IP (cookies czyścimy). Kolejny tydzień zmieniamy IP, nie używamy słów kluczy, ale zostawiamy cookies... i tak dalej i tak dalej. Pracy ogólnie na kilka(naście) tygodni, ale da się zrobić.

Od razu zaznaczam - mi się nie chce. Po pierwsze nie mam czasu, po drugie rozpracowanie systemu cenzury na onecie niezbyt nie interesuje mnie na tyle, by skłonić mnie do jakiegoś większego zaangażowania w ten projekt.

Ahh... a jeszcze co do tego monitorowania jakie komentarze przechodzą, a jakie nie. Zapewne da się napisać skrypt, który będzie na bieżąco, bez naszego udziału zbierał zaakceptowane przez moderatora komentarze. Trzeba by to jeszcze rozkminić od strony technicznej, ale moja wiedza kończy się na stwierdzeniu, że takie coś jest możliwe. Do tego dokładamy kilka(naście) komentarzy, które nie przeszły moderacji, a były merytoryczne i już można mały raport z tego napisać i gdzieś wrzucić.
Zawsze można to zrobić ręcznie, na mniejszą skalę.

Swoją drogą - może nie być filtra słów kluczowych, bo pojawia się masa komentarzy "jak oszukać kasyno", wystarczyłoby przecież dodać słowo "kasyno" czy "zarabiam" czy "sprawdź" do listy słów kluczowych i już takie komentarze przechodziłyby tylko po akceptacji moderatora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcinm




Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 263
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 08:14, 16 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione na wiocha.pl:
http://www.wiocha.pl/1087891,Onet-kasuje-pozytywne-komentarze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak działa cenzura na onecie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile