Fajna akcja:
Cytat: |
Akcją "Podaj Bilet" chcą walczyć z podwyżkami
Organizatorzy akcji "Podaj Bilet" apelują, żeby zamiast wyrzucać jednorazowy bilet komunikacji miejskiej zostawić go dla następnego pasażera - informuje Nasze Miasto.
W odpowiedzi na zapowiedziane podwyżki cen biletów organizacja społecznościowa Trzecia Strona Wisły ogłosiła akcję "Podaj Bilet". Akcja polega na apelu do wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej korzystających w szczególności z biletów jednorazowych, żeby podawali bilet.
Sprawdź rozkłady komunikacji miejskiej w Warszawie
Zamiast wyrzucać go po wyjściu ze środka transportu powinniśmy go zostawić dla innego pasażera. W ten sposób dwie, trzy lub więcej osób będzie mogło skorzystać z tego samego biletu. Jak tłumaczą organizatorzy umożliwi to również uniknięcie płacenia mandatu.
Wielu internautów popiera pomysł akcji "Podaj bilet". Zdarzają się jednak negatywne opinie. – Dlaczego ja mam płacić za bilet by ktoś mógł mieć kasę w kieszeni?- komentuje dyskutująca na forum Patrycja.
Inny internauta wytyka wręcz, że zapowiedziana akcja jest okradaniem Zarządu Transportu Miejskiego i obywateli. Organizatorzy promują akcję na Facebooku. Popiera ją już 2,500 osób. Akcja "Podaj Bilet" ma się rozpocząć 1 września 2011 roku. |
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/war.....omosc.html
Ja bym proponował, aby wraz ze skasowanym biletem, przekazywać także dowód zakupu (paragon). Wówczas udowodnienie, że korzysta się z biletu zużytego, staje się wydatnie utrudnione.
A kurwy już drą ryja:
Cytat: |
Pasażer, który przekaże skasowany wcześniej bilet innemu pasażerowi, może zapłacić mandat. To samo grozi temu, kto bilet przyjął i okazał go do kontroli.
W praktyce jest to trudne do udowodnienia, ale nie niemożliwe. – Jeśli kontroler spostrzeże, że wysiadający np. z autobusu pasażer daje swój skasowany bilet temu, który wsiada, nie uzna go i wystawi mandat – potwierdza Igor Krajnow, rzecznik warszawskiego ZTM.
Kontrolerzy są szczególnie wyczuleni dziś na takie praktyki, gdyż w Polsce szerzy się akcja pod hasłem „Podaj bilet”. Po ostatnich podwyżkach cen biletów w komunikacji miejskiej ludzie zwołują się na portalach społecznościowych typu Facebook i namawiają, aby przy wysiadaniu z autobusu lub tramwaju przekazać bilet innemu pasażerowi albo po prostu zostawić go na kasowniku.
– Jeśli inni kasują bilety i płacą za przejazd, to takie akcje są nieuczciwe nie tylko w stosunku do przewoźnika, ale przede wszystkim w stosunku do płacących pasażerów – dodaje Krajnow.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2011-09-30, ostatnia aktualizacja: 2011-09-30 09:55 |
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/55.....kazac.html
a dlaczego kurwy?
Bo kłamią w żywe oczy!
Na jakiej, kurwa, podstawie, ukarana ma zostać osoba wręczająca bilet innej osobie lub pozostawiająca bilet w autobusie?
A od kiedy to kanary mają uprawnienia
do wystawiania mandatów? Igor Krajnow, rzecznik warszawskiego ZTM pierdoli w cały świat, a Gazeta Prawna, podkreślam "prawna", publikuje te żałosne wypociny.
Kanar nie ma prawa wystawić mandatu! Kanar może co najwyżej sporządzić
protokół z kontroli dokumentów przewozu, będący jednocześnie
wezwaniem do zapłaty opłaty dodatkowej.
Rodzaje opłat dodatkowych i okoliczności w jakich przewoźnik może ich rościć, ściśle określa ustawa "Prawo przewozowe".
Żaden przepis tej ustawy, a także żaden przepis kodeksu wykroczeń, nie upoważnia przewoźnika do karania i roszczenia czegokolwiek od osoby, która pozostawiła bilet w autobusie lub przekazała go innej osobie.