W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Egzorcyzmy Anneliese Michel (2007) [TVRip] [DivX] [PL]  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5131
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 23 Mar '08   Temat postu: Egzorcyzmy Anneliese Michel (2007) [TVRip] [DivX] [PL] Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Emisja filmu - Wielki Czwartek 20 marca 2008 o godzinie 23:00 - Program 2 TVP

1 lipca 1976 w centralnych Niemczech zmarła 24 letnia studentka pedagogiki Anneliese Michel. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. W czasie dochodzenia okazało się, że ostatnie 9 miesięcy życia dziewczyna była poddawana egzorcyzmom. Rodzice i dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i dwa lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialna burzę od czasu procesów Norymberskich.

Ustami bezpośrednich świadków, opowiadamy o tym, co naprawdę wydarzyło się w życiu Anneliese Michel.

W filmie wykorzystaliśmy fragmenty oryginalnych nagrań audio dokonywanych podczas egzorcyzmów Anneliese Michel. Jest to wstrząsające świadectwo ukazujące podstawowe prawdy naszej wiary.

Film został zrealizowany we współpracy i przy wsparciu modlitewnym polskich księży egzorcystów, a więc tych kapłanów, którzy na co dzień stają twarzą w twarz z osobowym złem. Księża egzorcyści wzięli udział w specjalnym pokazie przedpremierowym zorganizowanym podczas ich zjazdu w Niepokalanowie. Film został przyjęty owacją na stojąco. “Egzorcyzmy Anneliese Michel” widziało już bardzo wiele osób. Zawsze wywoływał on żywe reakcje i ogromne duchowe poruszenie.



Zwiastun:

torrent: http://www.zshare.net/download/93887633264ebc/

Prosze o nie komentowanie filmu przez osoby ,które filmu nie widziały!!
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim oglądnę i się wkurwię na religijny obłęd, polecam, bo ta tematyka jest dość symptomatyczna dla wielu osób, które padły ofiarą religii - a dokładniej religijnych rodziców - znakomity film niemiecki "Requiem".
W przeciwieństwie do horroru (poniekąd dobrego i robiącego wrażenie) "Egzorcyzmy Emily Rose", niemieckie dzieło jest znakomitym studium relacji pomiędzy walczącą o wolność i przegrywającą Anneliese, a jej sfanatyzowaną, toksyczną rodziną i dewocyjnym otoczeniem, gdzie w nieubłagany sposób tłamsi się umysł dziewczyny, która pochłonięta wiarą, nieświadomie jednak, pragnie być normalnym, wolnym, swobodnym cżłowiekiem. Rzecz kończy się fatalnie, użyto egzorcyzmów wobec człowieka, niewinnej osoby, która miała to nieszczęście, by urodzić się w takiej rodzinie. Wstrząsająca historia, ale w oczach ludzi irracjonalnych, stanowi jedynie kolejny poddańczy ukłon wobec wszedobylskiego zabobonu.

ps: Na szczególną uwagę zasłużyć może scena, gdy bohaterka dostaje kolejnego ataku po tym, jak ośmieliła się iść na prywatkę. Za każdy taki zew młodości, za każdy poryw życia - tłoczyło się w niej poczucie winy - za radość, za osobiste sukcesy, za wyjazd na studia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tomkewicz

A prosiłem k..wa.
Widziałeś film ,słyszałeś zapis na taśmach?
Twój świat już nniedługo przestanie być czarno biały i taki wszystkowytłumaczalny.
Wyjaśnij mi w jaki sposób powstawały te głosy u Annelise?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja wypowiadam się o tym filmie ? Użyłem sformułowania, które brzmi: "zanim oglądnę", a potem polecałem.
Tylko, pytanie, po co ? To nie forum racjonalne, niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja oglądałem w TV i wypasiony Smile

"Zdro... Zdro... Zdro..." Smile

"ty brudna świno aleś żeś wymyslił" Very Happy

opętania to fakt Smile


Rozprzestrzenie ten film troche Wink niech ludzie uwierzą Smile Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bierzecie pod uwagę:

- wystąpienie całych łańcuchów reakcji psychosomatycznych, które wynikać by mogły z potężnego poczucia winy, jakie nosiła w sobie Anneliese ? Wychowano ją w duchu absolutnego posłuszeństwa, czarnej pedagogiki i fanatyzmu religijnego, a ona sama cierpiała na swoiste rozdwojenie potrzeb - bo z jednej strony chęć bycia pedagogiem, chęć uczestnictwa w życiu towarzyskim, kochania mężczyzny, a z drugiej fanatyczne oddanie religii, absolutne uzależnienie emocjonalne od szkodliwych, nie znających empatii i miłości rodziców. Podświadomie wiedziała i żyła w lęku, że za jej porywy młodości, radość, wolę samorozwoju czy seks - może grozić jej kara boska.
Reszty dopełniły leki, czas i brak wsparcia psychologa, który mógł pomóc Anneliese w dotarciu do prawdziwych uczuć.

ps: Trans religijny, wszelkiego rodzaju rytualne tańce - jak mistycznych derwiszów - to objaw całkowitego zerwania ze świadomością. Niektórzy to nazywają darem bożym, a ja- prawdziwym nieszczęściem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz: nie bierzemy Smile

ty jestes prawdziwym nieszczesciem i twoje wywody Smile

co ty w ogole pleciesz jakim zerwaniem ze swiadomoscia? jak oni byli tranformowali z węgla w złoto koles o czym ty gadasz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
A bierzecie pod uwagę:

- wystąpienie całych łańcuchów reakcji psychosomatycznych, które wynikać by mogły z potężnego poczucia winy, jakie nosiła w sobie Anneliese ? Wychowano ją w duchu absolutnego posłuszeństwa, czarnej pedagogiki i fanatyzmu religijnego, a ona sama cierpiała na swoiste rozdwojenie potrzeb - bo z jednej strony chęć bycia pedagogiem, chęć uczestnictwa w życiu towarzyskim, kochania mężczyzny, a z drugiej fanatyczne oddanie religii, absolutne uzależnienie emocjonalne od szkodliwych, nie znających empatii i miłości rodziców. Podświadomie wiedziała i żyła w lęku, że za jej porywy młodości, radość, wolę samorozwoju czy seks - może grozić jej kara boska.
Reszty dopełniły leki, czas i brak wsparcia psychologa, który mógł pomóc Anneliese w dotarciu do prawdziwych uczuć.

ps: Trans religijny, wszelkiego rodzaju rytualne tańce - jak mistycznych derwiszów - to objaw całkowitego zerwania ze świadomością. Niektórzy to nazywają darem bożym, a ja- prawdziwym nieszczęściem.



Ależ pięknie mówisz.
Wyjaśnij mi tylko prosze kto lub co rzucało ją na ziemie?
Wyjaśnij mi lewitacje ?
Wyjaśnij mi te głosy?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra jakość.

rmvb 205 MB

http://rapidshare.com/files/101184304/Eg......part1.rar

http://rapidshare.com/files/101194132/Eg......part2.rar

AVI 287 MB

http://rapidshare.com/files/101359289/EgzorcyzmyTVP2.part1.rar
http://rapidshare.com/files/101441205/EgzorcyzmyTVP2.part2.rar
http://rapidshare.com/files/101449642/EgzorcyzmyTVP2.part3.rar

oraz w 5 częściach - wersja YouTube:

http://pl.youtube.com/user/stchene
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marinho




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 181
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnosis nie ma w tym nic nadnaturalnego. To poprostu bardzo ekstremalny przypadek choroby psychicznej i co za tym idzie niezwykłymi reakcjami fizycznymi.

Cytat:
Wyjaśnij mi tylko prosze kto lub co rzucało ją na ziemie?


Wystarczy tylko jakies przypadkowe poruszenie wiązań nerwowych

http://duch.wstapil.w.pilkarza.patrz.pl/

Ekspertem nie jestem
_________________
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.
Zapraszam na mojego bloga
http://bezdepozytu.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 25 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marinho, Proste wyjasnienia sa najlepsze? Dla nie ktorych... Dla mnie to wyjasnienie nawet nie jest zabawne. Wink
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pady




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:14, 25 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytalem troch o tej historii na Wikipedi. Przedstawiono tam opinie prof. Felicitas D. Goodman i dr Theo Weber-Arma z ktorych wynika ze na lawie oskarzonych powinni zasiac lekarze ktorzy blednie zdiagnozowali padaczke. Obawiam sie ze nie uda sie tego nigdy wyjasnic i zawsze beda opinie ze winni byli rodzice i ezorcysci albo ze wine ponosza lekarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marinho




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 181
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 26 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę takie wyjaśninie niż łudzić się, że w tę dziewczynkę wszedł duch Hitlera i Kaina.
_________________
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.
Zapraszam na mojego bloga
http://bezdepozytu.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalizantin




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:23, 26 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:

Ależ pięknie mówisz.
Wyjaśnij mi tylko prosze kto lub co rzucało ją na ziemie?
Wyjaśnij mi lewitacje ?
Wyjaśnij mi te głosy?


a gdzie w filmie jest pokazane ze lewitowała albo rzucała sie po ziemi?!
szkoda dziewczyny,jej matka tak fanatycznie pragnęła mieć święte dziecko.ze zamęczyła swoje własne.

Ciekawe, matka wiedząc ze mieszka w niej sześc demonów w tym sam Hitler nie bala sie przebywać z nią w jednym domu,no ale z filmu wynika ze szatan może jedynie krzyczećRolling Eyes
w jej wyglądzie nie ma nic nadzwyczajnego wygląda jak typowa anorektyczka w ostatnim etapie choroby Evil or Very Mad


Tomkiewicz napisał:
A bierzecie pod uwagę:

- wystąpienie całych łańcuchów reakcji psychosomatycznych...


ten Pan napisał chyba wszystko na temat!
znam przypadki gdzie ludzie robili takie same rzeczy jak bohaterka filmu(samookaleczenie,nawiedzanie przez anioły itd..) i tu SZOK wystarczyły im leki i wizyta w szpitalu!

co do głosów, zielonoświątkowcy także mówią na swoich spotkaniach w nie określonym języku podobno to przez to, ze wstępuje w nich duch święty, Laughing Rolling Eyes
_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.

— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:05, 26 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę panowie wrażenie, że przy okazji konkretnego przypadku wyrażacie bardzo ogólne opinie na temat tego, czy tego typu przypadki to choroby psychiczne czy opętania, i choć to nie jest napisane wprost to między wierszami przepija przekonanie, że coś takiego jak opętanie nie istnieje.
Ja posłuchałem sobie jedynie części tych nagrań audio i dla mnie sprawa nie jest tak prosta jak 'efekty psychosomatyczne'. Nie potrafię sobie wyjaśnić, dlaczego anorektyczka w ostatnim stadium, czyli ledwo dychająca, tak żywiołowo i ostro reaguję na mamrotanie księdza. Mnie by ono raczej uśpiło. Nie zastanawia Was to?
Co do lewitowania i takich tam, no cóż, to już kwestia wiary danej świadkom wydarzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:19, 26 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:

Co do lewitowania i takich tam, no cóż, to już kwestia wiary danej świadkom wydarzenia.


!!!!! Dokładnie!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalizantin




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:30, 26 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:

Nie potrafię sobie wyjaśnić, dlaczego anorektyczka w ostatnim stadium, czyli ledwo dychająca, tak żywiołowo i ostro reaguję na mamrotanie księdza. Mnie by ono raczej uśpiło. Nie zastanawia Was to?
Co do lewitowania i takich tam, no cóż, to już kwestia wiary danej świadkom wydarzenia.


dodaj do tego jej chorobę psychiczna a będzie jasne dlaczego tak ostro reagowała.

Kiedy Anneliese zaczęła doświadczać niepokojących symptomów?


Cytat:
W roku 1968, kiedy była w wieku 17 lat i uczyła się jeszcze w szkole średniej, Anneliese zaczęła cierpieć na silne konwulsje. Sąd ustalił, że pierwsze ataki epileptyczne zaczęła doświadczać w roku 1969. To było w czasach, kiedy neurolog z kliniki psychiatrycznej w Wurzburg zdiagnozował u niej silną epilepsję. Wkrótce po tym Anneliese zaczęła doświadczać diabelskich halucynacji pojawiających się w czasie modlitwy. Dziewczyna zaczęła słyszeć głosy, które wmawiały jej, że została przeklęta. Sąd ustalił, że po roku 1973, Anneliese cierpiała na depresję i rozważała nad popełnieniem samobójstwa. W 1975 roku, przekonani o opętaniu jej rodzice "postawili krzyżyk" na lekarzach i psychiatrach. Zdecydowali się całkowicie zdać na egzorcyzmach, aby uzdrowić dziewczynę.




Cytat:
Czy egzorcyzmy prowadziły do jej cielesnego okaleczenia?

Anneliese Tak. Anneliese wytrzymała 67 egzorcyzmów przez ponad 10 miesięcy. Przez ten czas pękły wiązadła w jej kolanach z powodu ok. sześciuset przyklęknięć, które wykonywała podczas sesji. Przyklęknięcia były aktem czci lub szacunku składającego się na padanie na jedno lub dwa kolana (nazywanym "podwójnym przyklęknięciem"). 30 czerwca, 1976 roku, podczas ostatniego obrządku przed jej śmiercią, była już zbyt słaba i wychudzona, by uklęknąć samodzielnie, pomagali jej przy tym rodzice.

Czy podczas egzorcyzmów byli też lekarze, jak pokazano w filmie?

Nie. W czasie Wielkanocnym, Anneliese zaczęła odmawiać jedzenia i picia. Jej konwulsje powróciły z większą dzikością. Nie wzywano wtedy żadnych lekarzy. Podczas rozprawy, specjaliści twierdzili, że gdyby choć jedna, z oskarżonych osób, spróbowała siłą nakarmić Anneliese, ta nadal by żyła. Jedna z sióstr Anneliese wyjaśniała przed sądem w 1978 roku, że Anneliese stanowczo nie chciała pójść do szpitala dla umysłowo chorych, gdzie podano by jej środki uspokajające i zmuszano ją, by jadła.

Dlaczego Anneliese Michel odmawiała jedzenia ?

ImageDziewczyna zmuszała siebie do "postu", ponieważ twierdziła, że uwolni ją to od wpływu szatana. W czasie śmierci, dziewczyna ważyła zaledwie 68 lbs. Przed samą śmiercią powiedziała, że jej śmierć jest pokutą za grzechy krnąbrnej młodości i winy duchownych współczesnego kościoła.

Jaka jest oficjalna przyczyna śmierci Anneliese ?

Image Zgodnie z Autopsją z dnia 1 lipca, 1976 roku, Anneliese Michel zmarła od dużego odwodnienia i wygłodzenia. Przed samą śmiercią cierpiała również na zapalenie płuc i miała wysoką gorączkę. Pochowano ją obok jej nieślubnej siostry, Marty, na zewnętrznych obszarach cmentarza (zdjęcie). Ten właśnie obszar zwykle przeznaczony jest dla dzieci z nieprawego łoża i samobójców.


Czy Anneliese była wierzącą osobą przed "opętaniem"?

Tak. Ona i jej trzy siostry były wychowywane w surowej katolickiej rodzinie. Jej ojciec, Josef, planował nawet zostać duchownym, jego trzy ciotki były zakonnicami. Cztery lata przed narodzinami Anneliese, jej matka wydała na świat nieprawą córkę, Martę. Z tej przyczyny matka doświadczyła wielkiego wstydu i została zmuszona założyć czarny welon w dniu jej ślubu. Kiedy Anneliese była dzieckiem, jej matka zachęciła ją do odpokutowania grzechu nieprawości przez zagorzałą pobożność. Kiedy siostra Marta zmarła w wieku ośmiu lat podczas zabiegu usunięcia guza nerki, to prawdopodobnie tylko wzmogło chęć pokuty u Anneliese, za grzechy jej matki. Ponieważ matka zestarzała się, Anneliese kontynuowała cierpienia za grzechy innych ludzi. Kiedy była nastolatką potrafiła spać na zimnej i kamiennej podłodze, by odpokutować grzechy zbłąkanych duchownych i narkomanów, których można spostrzec śpiących na twardej ziemi na miejscowych stacjach kolejowych. Na uczelni w Wurzburg, Anneliese porozwieszała obrazy świętych na ścianach jej pokoju, przy drzwiach była woda święcona, a sama dziewczyna regularnie odmawiała różańce. Jak twierdzono, nawet blisko śmierci mówiła o pokucie za grzechy swojej młodości i zdradzieckich duchownych.


http://www.dziwnyswiat.com/duchy/articles.php?id=8
_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.

— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 26 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widze przypadek bardziej skomplikowany Smile
Może faktycznie najzwyczajniej w świecie zamęczyli dziewczynę na śmierć.
Pojawiły się jednak kolejne pytania, dlaczego kazali jej klękać? lub inaczej, kto był ofiarą a kto katem?
Co się działo w głowie tej dziewczyny, że pozwalała na takie traktowanie przez lekarzy i księży?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiktoriusz




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 57
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 29 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauka teologiczna mowi, ze ludzie, a raczej dusze ludzi nie stają się demonami, ale demony mogą przybierać różne imiona.

Gdyby coś takiego przytrafiłoby się komuś nie wierzącemu w takie rzezczy, to musiałby uznać,..... że zwariował Laughing
_________________
„Interes, władza, maszyna - te rzeczy nie widzą człowieka, potrzebują tylko masy”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marinho




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 181
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 30 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, ze duchy Hitlera i Kaina nie wstępują w ludzi, którzy nigdy o nich nie słyszeli ;]

Przecież to proste, te postaci to dla tej dziewczynki archetypy czystego zła. Gdyby była faszerowana inną ideologią, "nawiedziłyby" ją inne duchy.

Można to potraktować jako ostrzeżenie. Ci którzy łyknęli historyjkę, że "Kain" po kilku tys. lat wpadł do głowy małej dziewczynki, żeby odmówić kilka zdrowasiek, powinni się zastanowić, co by zrobili gdyby to przytrafiło się im dziecku. Nauczka, żeby nie dzwonić po księdza z wodą tylko zapewnić pełną profesjonalną opiekę medyczną i psychologiczną, przynajmniej nie doszłoby do tragedii.
_________________
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.
Zapraszam na mojego bloga
http://bezdepozytu.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 01 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ktos jest ateista to nie ma wyboru i musi opowiedziec sie za wersja o chorobie psychicznej inaczej bedzie traktowany niepowaznie, proste Laughing Spotkalem sie juz z wieloma przypadkami pisanymi i sfilmowanymi i uwazam ze jesli ludzie praktykujacy OOBE mowia o napotkanych bytach to jak najbardziej jest prawdopodobne ze moga one przejmowac kontrole nad umyslem, tez proste, prawda? Laughing A ile przypadkow "domowego" wywolywania duchow na imprezach konczy sie horrorami? tez wszedzie po sieci ludzie o tym pisza, uwazam ze do takich rzeczy nalezy podchodzic z rezerwa ale i nie ignorowac ich. Ktos kiedys powiedzial ze zlo zapanuje nad swiatem jesli ludzie przestana wierzyc w szatana Shocked

Jest gdzies w sieci film jak rosyjski pop odprawia egzorcyzmy, film ma dobrych kilka lat, krecony vhs jeszcze, niejednemu by tu szczeka opadla Smile jak znajde to wrzuce link


a tu jeszcze fajny link dam, gdzie nawet sami psychiatrzy stwierdzaja ze to opetanie Wink http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?opt.....;Itemid=65


http://www.odserca.szczecin.pl/content/view/110/63/ poltora godzinny wyklad pewnego ksiedza na temat powyzej
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Uy5F1O7WaRU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:50, 01 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania prof. Felicitas D. Goodman: Fakt opętania został udokumentowane w sposób wiarygodny w oparciu o setki zebranych materiałów dowodowych w tej sprawie przez amerykankę prof. Felicitas D. Goodman, antropologa kultury, religioznawcę i językoznawcę.

W swojej książce “Egzorcyzmy” Felicitas D. Goodman przeprowadziła gruntowne badania naukowe tej sprawy, potwierdzając fakt opętania Anneliese i demaskując przy tym dotychczasowe błędy, przesądy i fałszywe pseudonaukowe opinie w ocenie tego zjawiska. Według opinii Felicitas D. Goodman, Michel zmarła nie wskutek średniowiecznych przesądów religijnych, a oświeceniowych przesądów naukowych. Prof. Goodman posiadała jedną z największych na świecie dokumentacji na temat opętań, religijnych transów i stanów mistycznych, zebraną wśród szamanów, czarowników i wyznawców religii animistycznych.

Książka ta stała się później dla Scotta Derricksona inspiracją do stworzenia filmu - “Egzorcyzmy Emily Rose”.

Badania dr Theo Weber-Arma: Lektura prac prof. F. Goodman zainspirowała do badań także szwajcarskiego naukowca dr Theo Weber-Arma. Zajął się on analizą przebiegu choroby z medycznego punktu widzenia. Odkrył on, że badania EEG robione w 1969, 1972 i 1973 r. nie wykazały u Anneliese śladów epilepsji, natomiast wycieńczenie organizmu podane jako przyczyna jej zgonu jest identyczne ze skutkami zatrucia wywołanymi długotrwałym przyjmowaniem leków antyepileptycznych.

Doszedł do wniosku, że na ławie oskarżonych powinni zasiąść nie egzorcyści, lecz lekarze, którzy błędnie zdiagnozowali religijny stan wyjątkowy jako padaczkę. Twierdził, że “nie sposób za objawy epilepsji uznać wstrząsania głową w prawo i w lewo z taką szybkością, że świadkowie mieli wrażenie, jakby oglądali film na przyspieszonych obrotach”.


I jeszcze ciekawy link:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/rec_egzorcyzmyanneliese.html

Info za Najwyższym Czasem:)
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 01 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie.
Te filmy to manipulacja kościelna. Zaraz Wam powiem na czym ona dokładnie polega.
Osobiście oglądałem z żoną tylko Emily Rose, no, dobry horror. Smile Zastosowali chwyt, którego w horrorach nigdy się nie spodziewałem. Normalna kobieta obraca się w stronę widza a jej oczy nagle zalewają się czarną substancją. Przy tym, żadnego napięcia muzycznego, tylko od razu przyjebanie dźwiękiem na full. Myślałem, że się posram! Smile
Trzeba przyznać że inne horrory wymiękają.
Oczywiście odczytałem przesłanie dla katolików z tego filmu, które brzmi "Bóg cię wezwał do cierpienia aby mieć cię szybciej przy sobie". No jakoś trzeba było wytłumaczyć dlaczego bóg pozwala nękać diabłowi pobożnych katolików Smile

Obejrzę raczej Requiem, które polecił Tomkiewicz, niż kolejne togo typu gówno o psycholach.

A na czym polega mechanizm kościoła ? Otóż, opętani zawsze będą. Psycholi nie brakuje, a że Polska jest krajem w dziewięćdziesięciu paru procentach religijnym, to nie brakuje psycholi religijnych.
Kościół ma do wyboru, albo stwierdzić, że to choroba umysłowa, lub że to opętanie diabła.
Ta druga opcja jest korzystniejsza, ponieważ stawia ona za autorytet osobę kapłana. Kapłan, ma moc, ma potęgę, "power", który potrafi wypędzić potężnego diabła. Wystarczy, że zagada po łacinie (bo po polsku diabeł słabo rozumie) i diabeł już ucieka gdzie pieprz rośnie.
Oczywiście diabeł też ma moc, potrafi rzucać kapłanem, łóżkiem. Ale ostatecznie kapłan zwycięża, jego moc jest potężniejsza, włada mocą boga. Trzeba się go bać, słuchać, i dawać jak mówi, żeby dawać na tacę Smile.
Dobrze że nie chcą wprowadzić spowrotem klątwy kościelnej która w dawnych wiekach była często praktykowana...

Skoro wielu uzna to za fakt, któż inny jak nie kapłan będzie dla niego autorytetem ? A na autorytecie wszystko się opiera. Tylko ktoś kto jest dla nas autorytetem może nas zahipnotyzować, tylko autorytet, może wyciągać z nas kasę a my będziemy ją oddawać z uśmiechem na ustach.
To filmy mają na celu głównie to.
Utwierdzić osoby duchowne jako autorytety dla szaraczków. Jako władających potężnymi bożymi mocami wojowników w sutannach.
Mnie to niestety nie rusza. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 01 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Cię @AQuatro nie rusza, to, że opętania są faktem, czy to, że KK przesadza w tych filmach by szczuć strachem niewiernych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Egzorcyzmy Anneliese Michel (2007) [TVRip] [DivX] [PL]
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile