W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
CIA w Iranie   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2721
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 09 Paź '12   Temat postu: CIA w Iranie Odpowiedz z cytatem

Iran rok 1951. Wybrany w demokratycznych wyborach premier Mohammad Mosaddegh nacjonalizuje przemysł naftowy, by chronić narodową własność. Jego decyzja rozwściecza Churchilla, który traci kontrolę nad irańskimi złożami ropy. Brytyjski premier zwraca się z prośbą do prezydenta USA Harry'ego Trumana o pomoc w usunięciu Mossadegha ze stanowiska. Gdy ten odmawia, Brytyjczycy postanawiają poczekać aż fotel prezydencki Stanów Zjednoczonych zajmie Eisenhower. Ten za namową sekretarza stanu USA oraz szefa CIA ulega prośbom Churchilla. CIA przeprowadza Operację Ajax, której efektem jest aresztowanie Mossadegha, dopuszczenie do władzy Rezy Szacha Pahlaviego oraz udostępnienie ropy krajom Zachodu. Twórcy filmu analizują okoliczności, w jakich doszło zamachu stanu. Zastanawiają się, czy była to jedyna tego typu akcja, jaką przeprowadziły służby wywiadowcze USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:06, 11 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy dokument . Tylko co z tego . Na początku filmu twórcy pytają się amerykanów czy wiedzieli , że CIA obaliła demokratycznie wybrany rząd w latach 50tych w Iranie . A oni , mimo iż to nie jest wiedza tajemna , nawet o tym nie słyszeli . W dodatku taka informacja, nawet nie wywołała u nich czegoś co można by było nazwać zakłopotaniem . I to właśnie jest potęga takich agencji jak np CIA . Czas który miną - ponad 60 lat - też jest ważny . Bo , albo świadkowie nie żyją , albo stoją nad grobem . Ale gdyby CIA chciało , to te informacje nigdy by nie ujrzały światła dziennego .
I można się jeszcze zapytać co się zmieniło od lat 50tych . USA jest bardziej demokratyczne niż w tamtych czasach Smile .Nic się nie zmieniło. Gdyż jeśli coś dobrze działa to się tego nie zmienia . Za 50 czy 60 lat nakręcą dokument pod tytułem CIA w Syrii , i co , i nic . I tak właśnie można rozpoznać prawdziwą potęgę . A to co ukrywa się pod hasłem demokracja sprzyja rośnięciu w siłę takim instytucjom jak CIA .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 11 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cóż ja mogę więcej powiedzieć oprócz tego ,że się zgadzam ze wszystkim co powyżej napisałeś.

Cytat:
Ale gdyby CIA chciało , to te informacje nigdy by nie ujrzały światła dziennego .


Widocznie mają bardzo dobrze rozpracowane procesy i dyspozycje psychiczne człowieka Very Happy Wink

Primo, iż 70% społeczeństwa nie widzi anologii z wydarzeń z roku 1951 w Iranie do bieżących wydarzeń na Bliskim Wschodzie.
Secundo nawet jeśli widzą to ich to nie obchodzi , gdyż jedynie co ich obchodzi to ilość zer na swoim koncie bankowym.
Tertio, kiedy nawet ich to obchodzi to i tak mawiają: ale co zrobić takie życie.

Cytat:

Bardzo ciekawy dokument . Tylko co z tego


"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą" Machiavelli
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 11 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel doniósł mi na privie ,że najbliższa emisja tego fimu dokumentalnego na kanale Planete odbędzie się dzisiaj tj. 11.10.2012 godzina 01:10 i 21.10.2012 godz.19:45
http://www.planeteplus.pl/dokument-cia-w-iranie_39171
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 11 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Na początku filmu twórcy pytają się amerykanów czy wiedzieli , że CIA obaliła demokratycznie wybrany rząd w latach 50tych w Iranie . A oni , mimo iż to nie jest wiedza tajemna , nawet o tym nie słyszeli . W dodatku taka informacja, nawet nie wywołała u nich czegoś co można by było nazwać zakłopotaniem . I to właśnie jest potęga takich agencji jak np CIA

Nie tyle potęga CIA co siła przyzwyczajenia drogi @Ordel.W historii świata nie było państwa tak agresywnego i ekspansywnego jak USA.Żadne z dotychczasowych Imperiów przez dziesiątki setek,a nawet tysięcy lat trwania,nie może pochwalić się taką liczbę wojennych agresji,ekspansji,kampanii,interwencji,jak USA liczące zaledwie 200 lat.Cała historia tego pasożytniczego tworu to historia agresji.
Statystycznie USA corocznie"interweniuje" 3 do 4 razy.Lista jest długa.Tak długa że zniechęciła mnie do translacji.(skoro ja zasypiam już przy pierwszej któż dobrnie do czwartej strony?).Ale lista jest i można się z nią zapoznać.Wykaz nie obejmuje amerykańskich działań "podskórnych" symbolicznie zwanych "Wall Street" a tylko jawne wojskowo-militarne.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....CCgQ7gEwAA
http://oko-planet.su/politik/politikday/.....zhima.html
A przy tym,jak powiadają święci mężowie,USA jest ostatnim przyczółkiem naszej cywilizacji.Że "cywilizacji" to może ale żeby naszej to nie mam pewności,ale czy wypada mi się spierać z ekspertami?

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


CIA w Iranie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile