W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ukraina. Sytuacja w regionach   
Podobne tematy
Ukraina pokazała Unii środkowy palec766
Rozpad Ukrainy jest nieunikniony152
Antymajdan. pl 3908
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
36 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 73914
Strona:  «   1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:

z sympatii do mnie mógłbyś zauważyć że nie jest to wątek poświęcony sianiu defetyzmu i kontestowaniu kosmopolitycznej poezji żydowskiejj


No z sympatii do Ciebie pozwolilem zamiescic sobie ten fragmet poezji z nadzieja ze @aximia opamieta sie w koncu. Bo dla wszystkich jest jasne ze to co piszesz sluzy napuszczaniu do wzajemnej walki bezdennie glupich owiec.

Przyznaj ze wiersz jest na czasie, i zastanow sie troche nad jego przeslaniem Smile

moze przytocze go jeszcze jeden raz?




"DO PROSTEGO CZŁOWIEKA"

Julian Tuwim

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin (i pop)
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,

Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -

- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!

I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!


a tu notka o autorze https://en.wikipedia.org/wiki/Julian_Tuwim


_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 23:03, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tokebit1

Nie wiem, o jakich Ty wszystkich mówisz, bo dla mnie np. jasnym jest, że posty Aximii jedynie pokazują to, co na Ukrainie obecnie się dzieje. Ludzie stają w obronie swojej wolności. Więc akurat przesłanie wiersza Tuwima z tym nie współgra - patrz zamieszczony przeze mnie komentarz autora. Wiersz jest skierowany właśnie do ludzi, którzy dają się mamić propagandą w tym przypadku polityków pokroju Tuska, Sikorskiego czy ukraińskiego pseudodemokratycznego 'rządu', a nie do osób gotowych poświęcić zdrowie czy nawet życie w obronie własnej ojczyzny.

A że posty Aximii czasami wyglądają jak prorosyjska (a w rzeczywistości proukraińska propaganda, nie mylić z promajdanową) - nie ma się co dziwić, bo to w zdecydowanej większości są właśnie apele do ludzi, by w końcu otworzyli oczy i przyłączyli się do walki, obojętnie jakiej, nawet w postaci informowania innych o tym, co się dzieje, niekoniecznie od razu w formie zbrojnej. I mają też na celu pokazać tragizm sytuacji ludziom z całego świata.

Osobiście strasznie nie lubię braku obiektywizmu. Skoro jest propaganda po stronie p.o. rządu, którego nikt nigdy nie wybrał, skoro zachodnie media, w tym polskie w pierwszej linii tę propagandę rozsiewają na potęgę, to dlaczego niby miałoby nie być pokazywane spojrzenie z drugiej strony barykady? Choćby i propagandowe. Bo chyba trochę niepoważne jest twierdzenie, że jedna strona może koloryzować czy często po prostu zwyczajnie kłamać, a druga ma się stosować w 100% do jakichś sprawiedliwych zasad.
Chyba po to ludziom właśnie ta ich 'inteligencja', żeby każdy sobie sam rozstrzygnął, co jest prawdą i po czyjej stronie jest racja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
@tokebit1

Nie wiem, o jakich Ty wszystkich mówisz, bo dla mnie np. jasnym jest, że posty Aximii jedynie pokazują to, co na Ukrainie obecnie się dzieje.


No pisze o wszystkich tych ktorzy rozumieja ze nie trzeba po raz kolejny wywazac drzwi by pojac o czym pisze Tuwim.

A posty Aximi? Coz, niech sie zastanowi. Pewnie brakuje tu na forum aximi2, tej majdanowskiej, zebysmy mieli jeszcze "pelniejszy" obraz sytuacji.

@freshman , tak jak piszesz: 100 lat minelo od wiersza Juliana a pasuje do kazdej rozwalki. Smile

_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:34, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwolenników majdanu akurat tutaj nie potrzeba, wystarczy włączyć tv albo poczytać, co tam wypisują na onetach, interiach czy wp.

A co do tego wiersza, to zgadzam się i zawsze o nim sobie przypominam, gdy ktoś wspomina o wysyłaniu wojska gdzieś tam w świat w celu bronienia/osiągnięcia swoich finansowych zysków kosztem życia 'nieswoich dzieci'.
Wierszy Tuwima w tej sytuacji idealnie pasuje, ale akurat nie do apeli o obronę suwerenności własnego państwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:

Wierszy Tuwima w tej sytuacji idealnie pasuje, ale akurat nie do apeli o obronę suwerenności własnego państwa.


chyba jednak nie pojales o czym pisze Tuwim.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:44, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, dla Ciebie specjalnie jeszcze raz:

"W wierszu moim zwracałem się wyraźnie do wszystkich narodów, aby w chwili decydującej przeciwstawiły się wojnie zaborczej, którą - jako człowiek uczciwy i rozsądny - uważam za zbrodnię. Absurdem jest przypuszczać, że nie odczuwam czci dla bohaterstwa w obronie niepodległości kraju." - Julian Tuwim.

Autor potępia wojnę zaborczą, nie obronę własnej wolności.
A wg Twojego rozumowania, to sam Tuwim nie był świadomy tego, o czym pisał...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 04 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:

Autor potępia wojnę zaborczą, nie obronę własnej wolności.


moze pogadajcie sobie z aximia w jej watku autorskim, bo czegos najwyrazniej nie trybisz Wink
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 00:06, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz czarno na białym podaną opinię samego Tuwima o swoim wierszu.
Jeśli nadal uważasz, że to ja nie 'trybię', to rzeczywiście dalsza dyskusja na ten temat nie ma żadnego sensu i niech każdy pozostanie przy swoim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Masz czarno na białym podaną opinię samego Tuwima o swoim wierszu.

czarno na bialym to masz jego wiersz, i nie pierdol o jego opiniach sprzed 100 lat , chyba ze poprosisz by wypowiedzial sie na temat tego co sie dzieje teraz na Ukrainie.

I wiesz co? Razem z Aximia moze sie wam udac dostac wylacznosc na wywiad z Tuwimem - czytajac wasze teksty - jestem tego pewien Smile
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 00:53, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynie co możesz kwestionować, to stwierdzenie, czy sytuacja na Ukrainie podchodzi/będzie podchodziła pod wojnę zaborczą, napastniczą, czy jednak wynika z działań ludności, podejmowanych w celu obrony własnej wolności. To będzie Twoja osobista opinia, do której jak najbardziej masz prawo i nikt nie zabroni Ci tego głosić.

Masz rację, czarno na białym mamy jego wiersz i też czarno na białym mamy jego opinię na temat wojny zaborczej, którą czarno na białym Tuwim potępiał. Opinia ta, pochodząca z 1929 roku, nie odnosi się do tego, czy na Ukrainie w 2014 roku mamy wojnę zaborczą, czy też nie.

To, jak Ty interpretujesz jego wiersz, a także to, do jakich wydarzeń pasuje, to Twoja sprawa. Ale z kolei Ty 'nie pierdol', że wiesz lepiej, jaka była opinia Tuwima o swoim wierszu, skoro zacytowałem Ci dwukrotnie jego wypowiedź.

Wkładasz mi w usta jakieś teksty o Tuwimie i jego opinii o Ukrainie (jakie to kurwa chore!), których nie powiedziałem i swoje własne wymysły na ten temat próbujesz ośmieszyć pisząc o wywiadzie z Tuwimem.
Wybacz kolego, ale ja na Twoim miejscu bym się wstydził tego, co napisałeś, bo serio pogrążyłeś się w oczach inteligentnych ludzi czytających to forum, a sporo tu takich jest.

I nie pisałbym tego wszystkiego, bo jak wyżej stwierdziłem, Ty wiesz swoje, ja swoje i niech każdy przy swoim pozostanie, a inni czytelnicy sami sobie wyrobią własne zdanie. Ale Tobie najwidoczniej to nie wystarcza i próbujesz ośmieszyć mnie i to, co napisałem, dodam, że w dość nieudolny sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2573
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 06:19, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/eduard.....em-2014-05

p.s.
tokebit1 napisał:
freshman napisał:
@tokebit1

Nie wiem, o jakich Ty wszystkich mówisz, bo dla mnie np. jasnym jest, że posty Aximii jedynie pokazują to, co na Ukrainie obecnie się dzieje.


No pisze o wszystkich tych ktorzy rozumieja ze nie trzeba po raz kolejny wywazac drzwi by pojac o czym pisze Tuwim.

A posty Aximi? Coz, niech sie zastanowi. Pewnie brakuje tu na forum aximi2, tej majdanowskiej, zebysmy mieli jeszcze "pelniejszy" obraz sytuacji.

@freshman , tak jak piszesz: 100 lat minelo od wiersza Juliana a pasuje do kazdej rozwalki. Smile
................................]

o czym ty tu chłopczyku pierdolisz ? Jeśli już poważnie przyjrzeć się wierszowi Tuwima to jest dokładnie o szczuciu prostego ludu przez żydowskich oligarchów. Im (oligarchom- głóównie żydom) chodzi o pieniądze a co za tymi dzie władzę. Zanim zaczniesz kogoś pouczać weź głeboki oddech. Chciałeś błysnąc mądrością ale twoje pojawienie się jest kulą w płot. Na Ukrainie nastaje przemiana - prawdziwa przemiana. Naród zaczyna pojmować , że to on jest zarządzającym ( co zresztą jest pięknie wpisane od dawna w Ukraińską konstytucję a czego majdałny - a raczej ci co ciągną za sznurki - starają się nie zauważać) . Ta banda fanatyków - pseudokibiców i innych jest prowadzona przez "zawodowych rewolucjonistów" . To samo niebawem szykowane jest na placu czerwonym i jeśli naród Ruski dobrze sobie przyswoi lekcję Majdanu to nie da się sprowokować. Tej fanatycznej młodzieży oferuje się pieniądze a także daje zwyczajnie narkotyki jak zomowcom w Gdańsku w latach 70- 80. Stwierdza się dziś, że masa byłych "prawo-seków" po powrocie do domu leczona jest od typowo narkotycznego uzażeńienia. Byli tam na ulicy pojeni jakąś kawą z domieszkami czy czymś podobnym ( zomowcom podawano kawę zbożową- ranny zomowiec zawieziony do szpitala nie dał się znieczulić przez 48 godzin. W ogóle nie nadawał się do operacji z powodu przykurczu mięśni)
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1456
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:34, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Kolego, dla Ciebie specjalnie jeszcze raz:

"W wierszu moim zwracałem się wyraźnie do wszystkich narodów, aby w chwili decydującej przeciwstawiły się wojnie zaborczej, którą - jako człowiek uczciwy i rozsądny - uważam za zbrodnię. Absurdem jest przypuszczać, że nie odczuwam czci dla bohaterstwa w obronie niepodległości kraju." - Julian Tuwim.

Autor potępia wojnę zaborczą, nie obronę własnej wolności.
A wg Twojego rozumowania, to sam Tuwim nie był świadomy tego, o czym pisał...


Kologe do ciebie tym razem ja bo nie trybisz ...
Wiersz Tuwima pasuje tu idealnie ,przecież na Ukrainie trwa nowoczesna wojna zaborcza ...Zachód rękoma samych Ukraińców odbiera wolność Ukraińcom niszcząc legalny parlament i usuwając prezydenta przejmuje ich dobra i zasoby instalując do cna skorumpowany i podległy parlament ,który to ma za zadanie wmówić Ukraińcom że to ich wybór by "żyło się lepiej" jak np. w Polsce ...Oczywiście Woja nie idzie tak naprawdę o samą Ukrainę ale o dominację USrAela na ziemi i budowę kolejny baz NATO ...Jeżeli kolega uważa że Ukraińcy walczą o swoją wolność to proponuję jednak wyrzucić dekoder i wyjść na miasto...
Ps ...Od strony filozoficznej to Ukraińcy mają jednak szansę na prawdziwą wolność u boku zachodu bo jak mawiają prorocy człowiek który niema nic na własność dopiero może być wolny a to że nic im niedługo nie zostanie poza długiem to akurat bardzo prawdopodobne ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:08, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bandyci zacierają ślady ogniem.

http://ersieesist.livejournal.com/813.html?nojs=1

Mocne zdjęcia. Na filmiku słychać krzyk kobiety w ciąży podczas gdy ją mordują. Kurwa wyzwoliciele za "demokratyczne rothschildowskie" srebrniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2573
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda flaga na własciwym miejscu Very Happy

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2573
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 17:25, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nanook napisał:
Bandyci zacierają ślady ogniem.

http://ersieesist.livejournal.com/813.html?nojs=1

Mocne zdjęcia. Na filmiku słychać krzyk kobiety w ciąży podczas gdy ją mordują. Kurwa wyzwoliciele za "demokratyczne rothschildowskie" srebrniki.


jest odnośnik z tej strony tutaj
http://vlad-dolohov.livejournal.com/876486.html
a na niej w skrócie:
przyjechało około 2000 niby kibiców - bydła .
Akcja musiała być wczesniej umówiona - do tego budynku zagnano ludzi.
W budynku juz czekali - musieli miec klucze bo są fatografie osób
z opaskami "prawoseków" na dachu a na dach prowadza stalowe drzwi.
Ocalała wewnątrz kobieta - przeżyła i opowiada co słyszała . Boi sie potwierdzac
to publicznie , jest w szoku.
Wpędzili ludzi do budynku i mężczyzn zabijali od razu .
Cześć opisu jest po angielsku więc pominę .
Kobiety natomiast dzielili: " ta na ch ..... a tą do piwnicy".
W piwnicy mordowali toporami i pałami chyba tez wystrzałami z samopałów
( nie mogę znaleźć tego słowa) .
Ogólnie na razie ponad 217 ciał.
"
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vkali




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 300
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:39, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem










_________________
www.eterofizyka.pl
www.v-tao.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2573
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://vk.com/feed?z=photo-67432779_327544697%2Fwall5842512_4859
Trybunał cybernetyczny wydał wyrok na
Anna Kolesnik
Krystyna Jeżyk
Daria Marien
Katarzyna Olegowna
Lesia Orobiec
Irina Farion

Jesteście winne spalenia żywych ludzi w Odessie.
Zemsta doścignie was gdziekolwiek byście nie były.
To jest przestępstwo bez przedawnienia.

My "cyber-Bierkut" ogłaszamy cyber śledztwo , listy gończe za wami.
Każdy wasz krok będzie nam znany. Skąd dzwonicie i o czym mówicie
przez telefon- co widzi obiektyw waszego smatfona.albo notebooka.
nie mówiąc już o waszej poczcie mailowej oraz portalach społecznościowych.
Wszystko to będzie dostępne dla tych, którzy gotowi będą wykonać zadanie. .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vkali




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 300
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:22, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
www.eterofizyka.pl
www.v-tao.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 21:27, 05 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Privilege

Przeczytaj kolego moje poprzednie posty, w których piszę o wierszu Tuwima. Znajdziesz tam coś takiego:

'A co do tego wiersza, to zgadzam się i zawsze o nim sobie przypominam, gdy ktoś wspomina o wysyłaniu wojska gdzieś tam w świat w celu bronienia/osiągnięcia swoich finansowych zysków kosztem życia 'nieswoich dzieci'.
Wierszy Tuwima w tej sytuacji idealnie pasuje, ale akurat nie do apeli o obronę suwerenności własnego państwa.'

Rozumiesz o co mi chodzi? Tokebit1 dojebał się do Aximii, że jej posty 'służą napuszczaniu do wzajemnej walki bezdennie głupich owiec'. A dla mnie np. filmiki w jej postach nawołują Ukraińców, by walczyli o swoją wolność i niepodległość. Lub nawołują do reszty świata, by pokazać jej, co się aktualnie na Ukrainie dzieje.
A Tokebit1 wrzucił ten wiersz w celu przysrania Aximii, przecież to wyraźnie napisał. Tylko że dla mnie nie pasuje on do tego, co robi Aximia. Bo obrona własnej wolności to jedno, a wysyłanie wojska, bo 'gdzieś tam nafta sikła' to coś zupełnie innego. Ten wiersz można więc zadedykować komuś, kto np. wrzuca wypowiedzi Tuska czy Sikorskiego o tym, że NATO (w tym nasi żołnierze) powinno interweniować na Ukrainie i traktuje je jako prawdę objawioną. Bo do takich działań ten wiersz się odnosi, a nie do walki o niepodległość. Zresztą dorzuciłem specjalnie dwa razy cytat, gdzie Tuwim tłumaczy jak krowie na granicy, do czego się w nim odnosi i co potępia.

Co do reszty Twojego posta, to zgadza się, sytuacja na Ukrainie wygląda tak, jak to napisałeś i ja nigdzie tego nie neguję, ba, sam o tym piszę na tym forum! Jednak nie zgadzam się, że Ukraińcy nie walczą o wolność. Wschód kraju walczy, kazdy, kto nie uznaje tego pseudodemokratycznego rządu na smyczy panów z państw zachodnich też walczy. To, że nie ma zewnętrznego okupanta w postaci uzbrojonej armii, nie znaczy, że nie ma czy nie będzie 'okupacji finansowej' Banku Światowego, MFW, zagranicznych banków. Jedno jedyne porozumienie w sprawie kredytu od MFW i warunki postawione Ukraińcom, na które kijowska junta chętnie przystała, już powoduje, że nasi wschodni sąsiedzi o wolności mogą zapomnieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 06 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śledząc ten wątek dochodzę do wniosku, że ciemne moce rządzące światem, czyli elity masońsko-żydowsko-chrześcijańskie lub jak ktoś woli USrael do spółki z UK, NATO, Rosją mistrzowsko zagmatwały sytuację. Skoro ludzie stosunkowo światli mają duże problemy połapać się co to za gra, o co się toczy i kto za nią stoi (zaznaczam że nie uważam siebie za wyjątek i nie sądzę że wiem to wszystko) - to co powiedzieć o ludziach prostych, o telewidzach, o ludziach w centrum tych tragicznym wydarzeń? A to jest stara sprawdzona gra w dobrego i złego policjanta, gdzie obaj wykonują polecenia tego samego komisarza.

Wiersz Tuwima daje jedyne sensowne rozwiązanie i w tytule zawiera się do kogo jest przesłanie - "Do prostego człowieka" (świetne wykonanie zespołu Akurat). Nie da się jasno wskazać, używając geograficzno-politycznego podziału, wśród ludności tych złych i tych dobrych. Można wskazać jedynie że ci źli to ci którzy mordują, palą, biją innych, a dobrzy to niewinne ofiary, chociaż może się zdarzyć i często zdarza, że wczorajsze ofiary są dzisiejszymi katami i odwrotnie.

Sprawcy wydarzeń zawsze pozostają w ukryciu, nie biorą bezpośrednio udziału w walkach, demonstracjach, czy nawet sporach i rozróbach politycznych, a tylko ich klakierzy. Dlatego jedynym sensownym wyjściem dla ludzi jest pójść za radą poety: "rżnij karabinem w bruk ulicy" i nie walczyć, bo to nie jest ich wojna, to nigdy nie jest nasza wojna. Żadna wojna nigdy nie jest w interesie ludzi - to takie proste i zarazem takie trudne... Nie żebym był jakimś tam pacyfistą, czy coś w tym rodzaju - jak mi wjadą do kraju, miasta, chaty, będę miał karabin i możliwości obrony, to będę siepał sukinsynów, nawet się nie zawaham (jeśli już dam się zaskoczyć i nie czmychnę z rodziną za granicę, lub jeśli nie będzie już gdzie się ukryć, bo podpalą cały świat). Natomiast jeśli dostanę wezwanie do wojska, to prędzej zgniję w więzieniu, niż pojadę na jakąś ich pieprzoną wojnę. I niech mi ktoś zarzuci tu brak patriotyzmu - jest to tylko hasło podobne do innych np: naród, ojczyzna, państwo, flaga, religia, bóg, rasa, "wolność" - jeszcze żadna wojna nie przyniosła ludzkości wolności i nie przyniesie. Wprost odwrotnie jakby ludzie odmówili posłuszeństwa podżegaczom wojennym i nie brali udziału w wojnach, to stali by się wolni. Znaleźli by inne sposoby rozwiązywania problemów, sporów, konfliktów. Tego typu hasła służą podziałom, mają budzić emocje, służą kontroli ludzkości wg. zasady DZIEL I RZĄDŹ.

freshman do tokebit1 napisał:
"W wierszu moim zwracałem się wyraźnie do wszystkich narodów, aby w chwili decydującej przeciwstawiły się wojnie zaborczej, którą - jako człowiek uczciwy i rozsądny - uważam za zbrodnię. Absurdem jest przypuszczać, że nie odczuwam czci dla bohaterstwa w obronie niepodległości kraju." - Julian Tuwim.

Autor potępia wojnę zaborczą, nie obronę własnej wolności.
A wg Twojego rozumowania, to sam Tuwim nie był świadomy tego, o czym pisał...

Na pewno był świadomy, tekst mówi sam za siebie i praktycznie nie wymaga wyjaśnień dla przeciętnie inteligentnego człowieka. To "wyjaśnienie" autora (jeśli rzeczywiście jest jego) wzięło się pewnie stąd, że wówczas była taka sytuacja polityczna jaka była i taka świadomość jaka była. Nie było internetu, dostępu do wszelkich informacji, i nie każdy mógł sobie wyrobić obiektywne zdanie nawet jeśli bardzo chciał. Tuwim mógł stać się łatwym celem ataków, że występuje przeciw wolności, niepodległości itd...
Iluminaci tak potrafią zagmatwać sprawy, tak skomplikować sytuację, że podział na wojnę zaborczą i obronną można odłożyć do lamusa. Wystarczy posłuchać co się dzieje na Ukrainie - w zależności kto komentuje, to Ci sami są: terrorystami albo bojownikami o wolność, separatystami albo wyzwolicielami... Raz ci sami walczący są uciemiężonymi obrońcami, za chwilę najemnikami na usługach agresorów, agentami itd... itp...

Ukraina jest istotną częścią większej układanki. Mocarstwa rozgrywają powoli ale konsekwentnie swoją grę na światowej szachownicy, gdzie ważne pola to Krym, cieśniny między Morzem Śródziemnym, Czarnym, Czerwonym, Afryka Pn., Syria - sojusznik Iranu, Afganistan leżący między Iranem i Chinami (którym Iran dostarcza ropy, poza tym gdziekolwiek Chińczycy nie zaczynają robić interesy zjawiają się chłopcy z CIA z walizkami pieniędzy i robi się rozpierducha jak to miało miejsce w Sudanie) , Korea Pn. straszak na Chiny z drugiej strony (wrogo nastawiona do wszystkich sąsiadów podobnie jak Izrael), niby neutralna Japonia itd... Główni rozgrywający na razie to Nato i Rosja, którą trzeba będzie jakoś wzmocnić by była godnym przeciwnikiem (może o Chiny, Iran, Egipt?). Nie da się w pełni zrozumieć sytuacji u naszego wschodniego sąsiada bez analizy sytuacji globalnej i planów "tych od NWO". Ich plany są robione z wyprzedzeniem o dekady, jak nie wieki... Dawniej jeden naród Rusinów (chociaż zróżnicowany etnicznie) podzielili, długo podniecali i utrzymywali ogień nienawiści i w końcu nasłali na siebie (nie pierwszy raz zresztą). Chciałbym się mylić ale wszystko wskazuje na to, że sprawy zmierzają do rozpętania wielkiego piekiełka - III W. Św. (a każda jedna jest jeszcze bardziej okrutna). Może nie odczujemy jej w Polsce bezpośrednio i nam na głowę nie będą spadać bomby (jesteśmy już podbitym terytorium zależnym w końcu), ale "pośrednio" na pewno i to bardzo, zwłaszcza ekonomicznie, społecznie (dalsze ograniczenie wolności), nie mówiąc już o stratach środowiska naturalnego itp...

Co zatem można zrobić?
..................................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 06 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
http://vk.com/feed?z=photo-67432779_327544697%2Fwall5842512_4859
Trybunał cybernetyczny wydał wyrok na
Anna Kolesnik
Krystyna Jeżyk
Daria Marien
Katarzyna Olegowna
Lesia Orobiec
Irina Farion

Easy russian - możesz coś więcej o źródle tej informacji powiedzieć?
Ten link wymaga logowania, to jakiś portal społecznościowy. Google o dziwo nic nie znajduje dla hasła "Trybunał cybernetyczny". Domyślam się, że nie jest to nazwa własna, oficjalna - ale i tak to dziwne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1456
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 06 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman ok
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:18, 06 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiersz Tuwima wprost mówi o co chodzi. Jak Ci powiedzą, że trzeba się napierdalać w innym kraju, bo taka jest narodu wola a w rzeczywistości chodzi o zapobieżenie kryzysowi ekonomicznemu, zarobienie na ropie czy zdobycie nowych terenów pod uprawy, co było modne w XIX - kolonialnym wówczas świecie. Dla mnie wiersz pasuje wypisz, wymaluj do wojenek prowadzonych przez jankesów, ale na pewno wiersz nie jest pacyfistyczny w swoim wydźwięku a antywojenny.

W związku z tym do tych śniętych: "BUJAĆ TO MY PANOWIE SZLACHTA" Very Happy

@Mirkas

Ciągłe pierdolenie o jakiś Iluminatach, którzy pięć wieków temu przewidzieli, że radzieccy dostaną w dupę w Finlandii to gruba naiwność, która po raz kolejny przewija się na tym forum, co jest już z deka niezabawne.
Wystarczy zerknąć w różne wątki o Iluminatach i co tam się dowiemy, że USA opanowane przez nich od co najmniej półtora wieku, Izrael stworzony przez nich, UE stworzona przez nich, Chiny a nawet Tajwan wymyślone już w latach 50., Kanada kontrolowana, ZSRR wymyślony przez nich następnie rozjebany przez nich i w to miejsce stworzenie przez nich Rosji, Australia opanowana, KK kontrolowany - to ja się pytam, co tak myślący ludzie robią na tym świecie zamiast palnąć sobie w łeb, bo na mój gust, jeśli jacykolwiek Iluminaci kontrolują władze w stworzonych przez siebie krajach opisanych powyżej to nie ma takiego chuja we wsi, by się im przeciwstawić i oni wykonają dokładnie to, co sobie zamierzyli i za każdym razem im się udaje i NIKT ich nie powstrzyma, jako że opanowali wszystkie struktury władzy we wszystkich liczących się krajach.
Rozumiem, że głoszący takie prawdy czekają po prostu jak OWCE NA STRZYŻENIE {kolejna rzecz jaka im się udała} na moment jak się ich zaczipuje, bo jak na razie oprócz pierdzenia głodnych kawałków o tym, bo nie zauważyłem żadnych czynów, które miałyby się temu przeciwstawiać.
Gdybym myślał w taki sposób to zdecydowanie nawet przez sekundę nie chciałoby mi się nawet małym palcem u nogi poruszyć na tym świecie. Jedyne sensowne w tak beznadziejnej sytuacji rozwiązanie podaje Camus w "Człowieku Zbuntowanym". Jednak nie spodziewam się, by ktokolwiek kto głosi takie prawdy postąpił w sposób opisany przez Camus albowiem jest albo miękką fają, albo w rzeczywistości chuja uznaje prawdy, które sam głosi.

Ciekawe jest natomiast to, że pierdolenie o jakiś Iluminatach - garstce gostków nie wiadomo skąd jest doskonałym sposobem na trzymanie w ryzach OWIEC NA STRZYŻENIE. W ten sposób ludzie takowi gówno rozumieją z tego, co się wokół nich dzieje, czują, że jest chujowo, ale pałkę są w stanie w temacie zrobić, bo nawet podejmowane działania w związku z nierozumieniem przyczyn do niczego nie są w stanie prowadzić, więc dalej robią za OWIECZKI.
Osobiście wiem, że OWCE jak zawsze gówno wiedzą, nie rozumieją i nie dają sobie rady z chaotycznością rzeczywistości, więc czekam, jednak na MĄDREGO BARANA nawet, jeśli wpadnie on na pomysł, że jedynym rozwiązaniem jest nauczenie się przez OWCE latania to lepiej pójść nawet w tak abstrakcyjne i ryzykowne rozwiązania przy niskim prawdopodobieństwie sukcesu, niż uskuteczniać działania OWIEC Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 06 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante - to kto wg ciebie rządzi światem?
No bo chyba nie napiszesz mi że lud poprzez demokratycznie wybranych przedstawicieli. Laughing

Co za różnica czy nazwiesz ich Iluminatami, masonami (wolnomularzami), Żydami ("narodem wybranym", lub "starszymi braćmi w wierze" Very Happy ) Question
USA jest największym, a właściwie jedynym supermocarstwem, potem jest długo, długo... nic. Dysproporcje są powalające. Większość ich prezydentów, jak nie wszyscy byli masonami,stolica Waszyngton jest wręcz nafaszerowana symboliką masońską, która nawiązuje do starożytnego Rzymu, Egiptu i jeszcze wcześniej. Podobnie całe zasrane Stany z najsłynniejszą chyba Statuą "Wolności" będąca tak na prawdę symbolem zniewolenia. Ja ci natomiast polecam powieść "Zaginiony Symbol" - Dana Browna.

ElComendante napisał:
to ja się pytam, co tak myślący ludzie robią na tym świecie zamiast palnąć sobie w łeb, bo na mój gust, jeśli jacykolwiek Iluminaci kontrolują władze w stworzonych przez siebie krajach opisanych powyżej to nie ma takiego chuja we wsi, by się im przeciwstawić i oni wykonają dokładnie to, co sobie zamierzyli i za każdym razem im się udaje i NIKT ich nie powstrzyma, jako że opanowali wszystkie struktury władzy we wszystkich liczących się krajach.

Dokładnie tak jest i ciągle będzie dopóki ludzie będą takimi ignorantami. Ich władza i siła polega na tym, że mało kto w to wierzy i dlatego cała ta szopka, teatrzyk ziemski, dlatego kontrolują media, pieniądz, rządy, edukację...
"Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej" - Marshall McLuhan

Czemu myślący ludzie mieli by sobie palnąć w łeb z tego powodu, że światem rządzą potwory (czytaj: finansjera pochodzenia żydowskiego do spółki z Watykanem i Jezuitami)? Przecież tak było od zarania tej cywilizacji, a nawet gorzej bywało, zwłaszcza na tych naszych nieszczęsnych ziemiach skąpanych krwią, podobnie jak teraz się dzieje na Ukrainie. Może mi powiesz, że to spontaniczny zryw ludu, który miał dość ucisku i poderwał się do walki?

"Mój świat powiadam jest chory
Władają nim potwory
Jest coraz bardziej normalne
Tylko to co jest bardziej nachalne
Najlepsze jest to co się sprzeda
Chujowe to co się sprzedać nie da
Każdy to widzi; w środku miasta
Statuła z gówna wyrasta
"
Kazik Staszewski - Kult
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 06 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mirkas

Innymi słowy mówisz, że mimo, iż wiesz o permanentnym kontrolowaniu wszystkiego to jednocześnie mówisz, że chcesz żyć, jako owca, co więcej chcesz tworzyć rzeczy, z których oczywiście będą korzystali Iluminaci, chcesz mieć dzieci, które będą cierpiały w związku z działaniami Iluminatów. Innymi słowy wszystko co robisz służy tylko i wyłącznie IM, choć nie wiem, czy w taki zarysowanym w swojej strukturze świecie zdajesz sobie sprawę, iż właśnie tak jest.
Twierdzisz, że gdyby ludzie wiedzieli to, by było inaczej. Oni przecież wszystko kontrolują, jak mówisz. Kolejne osobniki, które nie są Iluminatami wchodząc w media, politykę, itd. i zaczynają im służyć. Tak jest od wieków jak piszesz to skoro oni są tak kurewsko skuteczni to jak ja się pytam jacyś ludzie mają się temu przeciwstawić uzyskując jedynie wiedzę o tym, iż tak właśnie jest i nie mając ku przeciwstawieniu się żadnych środków. Mirkas przecież kurwa nawet nikt nie jest w stanie przedstawić jednego, sensownego nazwiska człeka, który należy do tej mistycznej grupy. Piszesz, że każdy prezydent USA był masonem, ale jak rozumiem to była marionetka Iluminatów, więc zajebanie go jest chuja warte, więc ja się pytam: nazwiska pociągających za sznurki. Czemu mając, niby taką wiedzę wielu pierdzących o owych Iluminatach nie szuka pociągających za sznurki przecież to jest śmieszne. Tak są Iluminaci oni wszystkim sterują prezydentami, krajami wymienionymi przeze mnie w poście powyżej, wszyscy, których widzimy to ich marionetki, więc ja się pytam do chuja nazwisko jednego gościa średniego szczebla, jednego, więc kurwa dużo nie wymagam. Nie musi być nazwisko niech ktoś paluchem pokaże, jak nie może inaczej, ale jakoś ni chuja. Dlaczego? Są to, bowiem głodne kawałki niczym bajki dla dzieci. Wygląda to jak rodzaj walki z wiatrakami rodem z "Don Kichota". Nie dziwne, że większość ludzi w takim przypadku woli robić za Sancho Pansę Smile

Nie ma żadnego centralnego ośrodka, który rządzi światem i nigdy nie będzie, bo na świecie żyje miliardy ludzi a do tego dochodzi coraz bardziej chaotyczna rzeczywistość, co znów wprost wynika z rosnącej liczby ludzi, informacji, technologii. Nic co istnieje na świecie nie jest w stanie czegoś takiego kontrolować - przynajmniej na razie i przez jeszcze setki lat.
Na świecie są różne grupy wpływów, które potrafią wpływać na wiele zdarzeń w taki sposób, by owe były dla nich bardziej korzystne. Jedne grupy wpływów są silniejsze, bardziej rozbudowane a inne mniejsze, słabsze i mają mniejsze znaczenie. W większości przypadków są to grupy stworzone z oligarchicznych kast z poszczególnych krajów. Zdecydowanie również owe kasty mają serdecznie w dupie jakieś znaczki, symbole, itd. Liczy się władza i kasa a znaczki to są dobre dla przygłupów pokroju kabalarzy ze Świętego Lasu i ludzi ich pokroju.

Twierdzenie, zaś że przygłupie, żydowskie pastuchy czymkolwiek rządzą jest już w ogóle jakimś żartem. Bonusem części tych ludzi jest to, że są zwartą grupą, która silnie się wspiera a to daje już potężny bonus w odróżnieniu od wielu innych grup, których zwartość dąży do zera. Dlaczego zwartość takich Polaków jest taka niska {nie chodzi tutaj o jednolitość, ale rodzaj szacunku i wspierania się grupowego}, bo większość Polaków to przygłupie popłuczyny pastuchów, dzięki czemu starsi bracia w swojej zwartości mogą ich robić w chuja na prosty haczyk a potem jeszcze takie przygłupy się dziwią dlaczego w chuja zostali zrobieni. Jak grasz na czyichś zasadach, które jeszcze owy ktoś może zawsze zmienić na swoją korzyść to zawsze dostaniesz w dupę, więc płacz w tym względzie jest już czystą postacią odmóżdżenia, ale cóż płakać sobie zawsze można.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18   » 
Strona 15 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ukraina. Sytuacja w regionach
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile