W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sprawa Brunona Kwietnia   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6322
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy uważasz, że Brunon K. zostanie skazany?
Tak - pójdzie siedzieć
70%
 70%  [ 7 ]
Tak, ale za drobnostki i nie pójdzie siedzieć
10%
 10%  [ 1 ]
Nie - zostanie uniewinniony
20%
 20%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 27 Sty '14   Temat postu: Sprawa Brunona Kwietnia Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Brunon K. chce jawnego procesu
26.01.2014 Brunon K. chce jawnego procesu
Brunon K. planował zamach m.in. na Sejm, foto: sejm.gov.pl
Mężczyzna, oskarżony o planowanie zamachu na Sejm i polskie władze, stanie w poniedziałek przed sądem. Część przewodu będzie niejawna. Brunon K. domaga się by cały był otwarty dla publiczności, w tym mediów.

Chcemy zdemaskować mechanizm prowokacji, której został poddany mój klient - mówi obrońca Brunona K. mecenas Maciej Burda/IAR Dodaj do playlisty
- Chcemy zdemaskować mechanizm prowokacji, której został poddany mój klient - mówi obrońca Brunona K., mecenas Maciej Burda. - On na pewno jest zadowolony, że będzie mógł w końcu publicznie wypowiedzieć się na temat zarzutów, które zostały mu postawione. Myślę, że jest przygotowany do tego, żeby bronić swoich praw - dodał mecenas.

- Zdaniem śledczych, działalność Brunona K. miała charakter terrorystyczny - wyjaśnia Piotr Kosmaty z prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Jak dodaje, zgromadzony materiał dowodowy wskazuje jednoznacznie na to, że przygotowania do zamachu były daleko posunięte i był to już ostatni etap przed rozpoczęciem realizacji.



Niedoszłemu zamachowcowi grozi 15 lat więzienia. Brunon K. przyznał się do stawianych mu zarzutów, jednak nie poczuwa się do winy. W śledztwie toczącym się od ponad roku prokuratura przesłuchała ponad sto osób i prosiła o opinie kilkudziesięciu biegłych, między innymi kryptologa, informatyka i specjalistę z zakresu broni oraz materiałów wybuchowych.

Obrońca: nie zgromadził materiałów wybuchowych

Adwokat oskarżonego uważa, że Brunon K. był prowokowany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i że tak naprawdę, groźba zamachu nie była poważna. - Zakres przygotowań był bardzo nikły. Nie doszło do zgromadzenia materiałów wybuchowych. Wszystko rozgrywało się w ramach działań operacyjnych ABW - twierdzi obrońca.
Brunon K. usłyszał w sumie 9 zarzutów. Oprócz planowania zamachu na Sejm, najpoważniejsze to nakłanianie innych osób do jego przeprowadzenia. nielegalnego posiadania i handlu bronią oraz materiałami wybuchowymi.

Z tymi zarzutami również polemizuje obrońca Brunona K. - Mój klient nie przyznał się do posiadania 35 sztuk broni. Uważam, że nie ma dowodów wskazujących, że on kiedykolwiek tę broń miał. I przede wszystkim nie ma dowodów, że była to broń o właściwościach bojowych - mówił Maciej Burda.

Wątpliwości wokół Brunona K.

Cała sprawa wywołała kontrowersje. Część komentatorów zwracała uwagę, że to funkcjonariusze ABW, działając pod przykryciem, "podpuszczali" i prowokowali mężczyznę do planowania przestępstwa. Podkreślano, że w dniu, w którym poinformowano o złapaniu rzekomego terrorysty, kierownictwo ABW urządziło konferencję prasową, postulując konieczność rozszerzenia uprawnień Agencji. Motywowano to wzrostem zagrożenia terroryzmem i jako przykład podawano sprawę K. W tym czasie w Sejmie miał być rozpatrywany projekt zmian w ustawie, dotyczący służb.

IAR/iz
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1033912,Brunon-K-chce-jawnego-procesu


Dzisiaj zaczyna się proces Brunona Kwietnia, moim zdanie został już skazany, kwestia tylko wysokości wyroku. Z relacji mediów wynika, że bardzo dużą rolę w sprawie odegrała prowokacja ABW, z oświadczenia adwokata można zrozumieć, że w pewnym momencie inicjatywa ww przygotowaniu akcji była po stronie prowokatorów z ABW.

Z zainteresowaniem będę obserwował temat, szczególnie interesuje mnie w jaki sposób ze spray Brunona zrobią "przestrogę" dla potencjalnych naśladowców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agent Tomek jest be oraz CBA z akcją z Rybą "oraz ich działania mające dokładnie taki sam charakter prowokacji", bo ruszają "naszych" a chłopaki z ABW są dobre, bo prowokacjami chronią "nas".
Moralność Kalego w Polsce ma się dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.003 mBTC

PostWysłany: 18:31, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli dokładnie jak się spodziewałem: wbrew pierwotnym zapowiedziom nie postawili mu zarzutu organizowania grupy przestępczej, bo najwyraźniej słynną grupę przestępczą, która miała wysadzić Sejm, zorganizowała Brunonowi K. sama Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kurwa normalnienie Ameryka. Tylko zabrakło żeby chłopaki jeszcze ten Sejm wysadzili, zwalając winę na islamskich terrorystów, a nasze dzielne ABW znalazło by się już w światowej czołówce najbardziej przebiegłych służb specjalnych. Laughing
Cóż, pozostaje nam mieć nadzieje, że może następnym razem im się uda i w końcu zrobią coś dobrego dla narodu, który płaci podatki by ci postubeccy tajniacy mogli brać swoją tłustą pensję za zabawę w terrorystów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie oglądałem reportaż w Wiadomościach - gość nie wygląda mi na terrorystę, więc wątpliwe by sąd go za terrorystę uznał.

Nawet jeśli go skażą to co najwyżej za jakieś pierdółki, typu nielegalne posiadanie broni, ale szczerze wątpię aby go skazali za cokolwiek poważnego.

W każdym razie założyłem w temacie ankietę, aby pozwać wasze opinie i poproszę o głosy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


W każdym razie założyłem w temacie ankietę, aby pozwać wasze opinie i poproszę o głosy.


"Be my guest"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za pozwolenie.
bo inaczej musiał bym ją skasować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
dzięki za pozwolenie.
bo inaczej musiał bym ją skasować Wink
No, jeśli gramy według zasad, to wypadałoby Smile Ale akurat trafiłeś, bo sam myślałem o ankiecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie pójdzie siedzieć. Nawet dobra papuga go nie uratuje, bo to jest starcie autorytet sprzedajnej władzy kontra rzeczywistość i prawo. W takim starciu zawsze przegrywa prawo i rzeczywistość, i to w niemal w każdym miejscu na świecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Jak dla mnie pójdzie siedzieć. Nawet dobra papuga go nie uratuje, bo to jest starcie autorytet sprzedajnej władzy kontra rzeczywistość i prawo. W takim starciu zawsze przegrywa prawo i rzeczywistość, i to w niemal w każdym miejscu na świecie.


Też tak myślę, ale czekam aż zacznie się prawdziwa szopka, może dla efektu nazwą go polskim Breivikiem, którego jednak udało się powstrzymać? Albo Guyem Fawkesem , którego podobiznę z upodobaniem noszą konspiratorzy różnej maści Smile Musi też być efekt psychologiczny pokazujący, że nie warto tak "serio" spiskować przeciw władzy, musi być efekt, ale też nie można by ludzie zaczęli do niego pałać sympatią i mu dopingować, nie może zostać męczennikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Jak dla mnie pójdzie siedzieć. Nawet dobra papuga go nie uratuje, bo to jest starcie autorytet sprzedajnej władzy kontra rzeczywistość i prawo. W takim starciu zawsze przegrywa prawo i rzeczywistość, i to w niemal w każdym miejscu na świecie.

Ale Sawicką uniewinnili - a ta sprawa wydaje mi się dokładnie taka sama; jedynymi dowodami jakie maja przeciw temu typowi, to te zebrane na skutek prowokacji ABW. Wystarczy że typ powoła się na to, że do popełniania tych wszystkich przestepstw sprowokowali go agenci ABW - i ciekawe jak mu udowodnią, że to nieprawda? Zwłaszcza, że wszyscy wiemy, że to prawda... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ElComendante napisał:
Jak dla mnie pójdzie siedzieć. Nawet dobra papuga go nie uratuje, bo to jest starcie autorytet sprzedajnej władzy kontra rzeczywistość i prawo. W takim starciu zawsze przegrywa prawo i rzeczywistość, i to w niemal w każdym miejscu na świecie.

Ale Sawicką uniewinnili - a ta sprawa wydaje mi się dokładnie taka sama; jedynymi dowodami jakie maja przeciw temu typowi, to te zebrane na skutek prowokacji ABW. Wystarczy że typ powoła się na to, że do popełniania tych wszystkich przestepstw sprowokowali go agenci ABW - i ciekawe jak mu udowodnią, że to nieprawda? Zwłaszcza, że wszyscy wiemy, że to prawda... Smile


Sawicka była w jednej drużyn. Brunon chciał rozjebać boisko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Bimi napisał:
ElComendante napisał:
Jak dla mnie pójdzie siedzieć. Nawet dobra papuga go nie uratuje, bo to jest starcie autorytet sprzedajnej władzy kontra rzeczywistość i prawo. W takim starciu zawsze przegrywa prawo i rzeczywistość, i to w niemal w każdym miejscu na świecie.

Ale Sawicką uniewinnili - a ta sprawa wydaje mi się dokładnie taka sama; jedynymi dowodami jakie maja przeciw temu typowi, to te zebrane na skutek prowokacji ABW. Wystarczy że typ powoła się na to, że do popełniania tych wszystkich przestepstw sprowokowali go agenci ABW - i ciekawe jak mu udowodnią, że to nieprawda? Zwłaszcza, że wszyscy wiemy, że to prawda... Smile


Sawicka była w jednej drużyn. Brunon chciał rozjebać boisko.


Osobiście nigdy nie zauważyłem aby polskie sądy były upolitycznione.
Owszem, bywają niekompetentne, stronnicze i skorumpowane - ale nie spotkałem się jeszcze z tym by były upolitycznione.
Zarówno Brunon jak i Sawicka grają przeciw tej samej drużynie: pierdolonych podstępnych tajniaków z ABW.
Sądy wiedza jak działa ABW - nawet wiedzą to lepiej niż my. Wiedzą, że ABW jest w stanie stworzyć przestępstwo przy pomocy prowokacji. Więc jak gość się na to powoła, to zważywszy że mu dobrze patrzy z oczu, jest spora szansa że go uniewinnią.
Zresztą umówmy się: jakie mają dowody na to, ze on zamierzał wysadzić Sejm? Założę się że żadnych - z wyjątkiem zeznań agentów, którzy dosłownie wzięli forsę za wrobienie go w takie przestępstwo, organizując mu nawet rzeczoną "grupę terrorystyczną".

Przecież gość jest tu najwyraźniej ofiarą ABW - jeśli ja to widzę, to trudno żeby sąd tego nie zauważył.
Zresztą, jak wam mówiłem, że Sawicką pewnie uniewinnią, bo w praktyce nic nie zrobiła za żadną łapówkę - to też mi nie wierzyliście. W ogóle to głupia była baba że im oddała tą forsę - ja bym chujom nie oddał, tylko wydał mówiąc, że agent Tomek powiedział że to był prezent. Wpisał bym se w PITa darowiznę i wyjechał za nią na wakacje - i wielkie dzięki, frajerzy z ABW! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie sądy są niekompetentne, stronnicze i skorumpowane co przekłada się, że często po prostu srają na na przepisy prawa, co widać po liczbie skarg oraz wygranych w Strasburgu.
Jednak są również nawet tak sprzedajne dziwki, które po prostu mają marzenie pójść na układy polityczne a może chodzą, ale o tym nie wiemy. Dla przykładu sędzia Janusz K. znany miłośnik współpracy z URM Wink
W związku z tym w sprawie Sawickiej musiał paść taki wyrok, bo to była swoja i nie chodziło o jej obronę, ale o kreowaniu wizerunku wydarzenia.
To, że Sawicka jest jedną ze sprzedajnych dziwek podobnie, jak reszta rozpracowywanych przez miłośnika prostytutek oraz gangsterów imć Kaczmarka, to każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Po prostu Sawicka wpadła akurat przy Kaczmarku, bo gdyby nie wpadła to by trafiła na kogoś z kim zrobiłaby lody.
Natomiast nadmierne kompetencje oraz podejmowanie niewłaściwych działań przez służby w Polsce to również fakt.
Obecnie działania te są dokładnie takie same jak za PIS, ale nikt o tym głośno nie mówi jak w tamtym czasie {bo przecież ludzie w tych służbach w ogóle się nie zmienili}. Głośno o tym to może w takich miejscach jak to forum a reszta gawiedzi, oprócz innych, nielicznych wyjątków, myśli że te służby są czyste jak łza.
Sprawa Sawickiej musiałaby ujebana {tak jak tzw. afera hazardowa - nomen omen przyjęli takie prawo jak miało być przyjęte Laughing a Chlebowski potrafił uczestniczyć w dwóch hazardowych aferach i nic mu się nie stało - walczył chłop ostro i mu wyszło może przez przypadek, a może nie} innymi słowy, bo to uderza we władzę dokładnie tak samo, jak ukręcona będzie INFOgate czy jak to nazywają INFOafera.
Natomiast Brunon jest po prostu czarownicą, która była potrzebna, żeby pokazać rosnący nacjonalizm, zło pewnych środowisk, zagrożenie terroryzmem w Polsce, itd. Facet ma być symbolem i po to została wytworzona cała sprawa.
W związku z tym muszą go ujebać. Jakkolwiek to zrobią, ale muszą.
Oczywiście później po przesiedzeniu kilku lat facet może dostanie odszkodowanie w Strasburgu, ale ujebany musi być na bank.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy - nikt z nas nie ma szklanej kuli.

Ale te dwie sprawy co były ostatnio (Sawickiej i tego doktora) sugerują, że jednak polskie sądy, jakkolwiek by nie były "niekompetentne, stronnicze i skorumpowane" - to jednak nie darzą sympatią obecnej polskiej ubecji... i wcale im się nie dziwie, bo po pierwsze też na pewno mają jakiś dzieci/wnuków, które woleli by aby żyły w normalnym kraju, a po drugie: jak się ubecja czwartej RP rozpasa, to zacznie kasować i sędziów - oni nie są głupi, jak dziennikarze i wiedzą czym się kończy "dać ubekowi palec..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 27 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi moim zdaniem źle postrzegasz sprawę. Wyrok sądu w sprawie Sawickiej to nie było uderzenie w służby {sprawa doktora zależy, którego - bo był G. i ten drugi - ale tego drugiego to faktycznie było GRUBE bydło i tego się nie dało przeforsować}, ale ukłon w stronę władzy. Przyjęto, że uderza się w służby, których już nie ma oraz ludzi, którzy władzą byli ale nie są, więc nic od nich się uzyskać nie da. Zapewniam Cię, że gdyby rządził PIS to wyrok byłby zupełnie odmienny i to na podstawie dokładnie tych samych przepisów prawa Laughing
W kwestii Brunona to jest sprawa obecnych służb a przynajmniej służb pod kontrolą tej władzy, od której da się wiele uzyskać a jeśli nie da się uzyskać to można stracić.
Wróżąc z kuli oraz biorąc pod uwagę nasz bambustan to stawiam na wyrok i to spory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 28 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe. Może faktycznie jestem zbyt naiwny. Poczekajmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 01:33, 28 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego w ankiecie nie ma opcji - "popełni samobójstwo" . W Polsce ostatnio ten scenariusz stał się modny .

administrator napisał:
Ale te dwie sprawy co były ostatnio (Sawickiej i tego doktora) sugerują, że jednak polskie sądy, jakkolwiek by nie były "niekompetentne, stronnicze i skorumpowane" - to jednak nie darzą sympatią obecnej polskiej ubecji... i wcale im się nie dziwie, bo po pierwsze też na pewno mają jakiś dzieci/wnuków, które woleli by aby żyły w normalnym kraju, a po drugie: jak się ubecja czwartej RP rozpasa, to zacznie kasować i sędziów - oni nie są głupi, jak dziennikarze i wiedzą czym się kończy "dać ubekowi palec..."

To żeś mnie rozbawił . Polskie sądy które sądzą , że dziecko dziedziczy dług . Polskie sądy to ta sama ubecka ekipa jak te wszystkie służby o których tu mówimy. Normalny kraj, gdzie generał jednostki specjalnej popełnia samobójstwo w garażu i nie ma sprawy nic się nie dzieje Laughing , gdzie prokurator wojskowy podczas konferencji strzela do siebie i nie ma sprawy . Sawicka i ten doktor , wiosny nie czynią , czasem w TV ludzie muszą zobaczyć , że człowiek wygrywa , z tym że ja mam na myśli doktora , bo Sawicka była z PO.
Dzieci i wnuki sędziów , mają w dupie to co ty czy nawet ja bym uważał za normalny kraj . Są ustawione dzięki starym i same tworzą ten chory system który dla nich jest normalny .
Sędzia ma robić swoje i się nie wychylać . Dla Brunona jedyną nadzieją jest pełna jawność procesu . Takie show w stylu O.J. Simpsona . Wtedy nawet jak przegra to i tak jakby wygrał .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:39, 30 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest taki haczyk w środowisku tych nielimitowanych na forum obłudników. niemal każdy z nich nie płaci polskich podatków, a jednocześnie żeruje na zachodniej części europy, która stanowi dla nich ziemię znienawidzoną. nie wiadomo już nawet czy bardziej od polski, ale na podobnym poziomie. ponadto większość tych co wyjechała to z reguły nie są ludzie biedni. zachód przyjmuje na dłużej głównie wykwalifikowane chorągiewki, a każdy kto został na polskiej ziemi jest podczłowiekiem. tak działa ten mechanizm.

co do brunona to oczywiste jest, że nienawidził głównie tego typu żydowskich skurwysynów, co przewalają swój region na każdy możliwy sposób, a później jeszcze narzekają, że ojczyzna im nic nie dała i dlatego wyjechali. to nie jest problem otoczenia, tu chodzi o upadek moralnych wartości występujący pod każdą niemal szerokością geograficzną. liczy się już tylko szmal, reszta jest tylko formą.

ci którzy próbują rozpaczliwie temu zaradzić są wyniszczani na każdym możliwym poziomie, dlatego nie ma sensu walczyć za skurwieli, sami upadną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 22 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem.
Nie było o tym głośno w mediach, ale google dało radę.
Ale o wyniku apelacji na razie nic nie znalazłem - z tego co rozumiem sąd jeszcze jej nie rozpatrzył.


13 lat za próbę zamachu na Sejm



Brunon Kwiecień skazany na 13 lat więzienia. Krakowski sąd uznał, że oskarżony jest winny przygotowywania zamachu na Sejm i podżegania studentów do współudziału. 13 lat więzienia domagała się prokuratura, obrona wnosiła o uniewinnienie.

Według prokuratury, były wykładowca Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, planował wypełnić wojskowy pojazd typu SKOT kilkoma tonami materiałów wybuchowych, wjechać w budynek parlamentu i zdetonować ładunek. Celem zamachu mieli być członkowie rządu, posłowie oraz senatorowie. Brunon Kwiecień został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w listopadzie 2012 roku.

Sędzia Aleksandra Almert podkreśliła, że wyrok jest uzasadniony i oparty na materiałach jawnych, zeznaniach świadków i opiniach specjalistów.
Prokurator prowadzący tę sprawę Mariusz Krasoń podkreślił, że groźba zamachu była realna. Podobnie, jak w przypadku zamachów w Norwegii w 2011, które zorganizował pojedynczy terrorysta Anders Breivik. Zginęło wtedy 77 osób.

W czasie 120 rozpraw przed sądem w Krakowie zeznawało blisko stu świadków. Oskarżony przyznał się do planowania zamachu, ale twierdził, że inspirowała go do tego osoba współpracująca z ABW. W mowie końcowej Kwiecień tłumaczył, że został “wrobiony” w planowanie i przygotowywanie zamachu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Oskarżonemu wtórowali jego obrońcy.

Zapowiedzieli przy tym odwołanie od wyroku, który ich zdaniem jest zbyt surowy. “Mówienie o zamachu było formą wyrażania frustracji sytuacją w kraju i realnego zagrożenia nie było ” – zapewniał po ogłoszeniu wyroku obrońca oskarżonego, Maciej Burda. Sprawa ma trafić do Sądu Apelacyjnego.

http://wiadomosci.com/13-lat-za-probe-zamachu-na-sejm/




Chciał wysadzić Sejm, sąd obniży mu wyrok?

Adwokat Brunona Kwietnia - "bombera" z Krakowa, który planował zamach na Sejm, odwołał się od wyroku 13 lat więzienia dla byłego wykładowcy z Uniwersytetu Rolniczego. Prawnik przekonuje, że sąd źle ocenił dowody, na podstawie których jego klient został skazany. Uważa, że sprawa powinna zostać zbadana ponownie.

Słynny "bomber" z Krakowa Brunon Kwiecień odwołuje się od wyroku. Jego adwokat domaga się uchylenia kary i ponownego rozpoznania sprawy. Obrońca wykładowcy z Krakowa przekonuje, że jego przygotowania do ataku na sejm polegały tylko na nieudanej próbie poszukiwania wspólników wśród studentów i wykonaniu nagrania otoczenia Sejmu. Dodaje, że niebezpieczne przedmioty, które znaleziono w jego domu wcale nie służyły do konstrukcji bomby.

- Brunon Kwiecień nie sporządził planu zamachu, poprzestając zaledwie na rozmowach o zasadniczych jego założeniach. Nie zgadzam się również z ustaleniem sądu, że mój klient posiadał przedmioty typu metalowa rurka czy kawałek lontu czarnoprochowego w ramach przygotowań do zamachu - przekonuje w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Maciej Burda, obrońca niedoszłego zamachowca. Kwiecień uważa też, że funkcjonariusze ABW, którzy kontaktowali się z nim, prowokowali go do innych zamachów, m.in. na Hannę Gronkiewicz - Waltz. Złożył nawet w tej sprawie doniesienie o popełnieniu przestępstwa, ale nie dostał odpowiedzi. Sąd może rozpatrzyć apelację od wyroku dla "bombera" z Krakowa za ok. pół roku.

W grudniu 2015 roku sąd pierwszej instancji uznał zdecydował, że wykładowca z Krakowa jest winny przygotowywania ataku terrorystycznego na prezydenta i polski Sejm,Jak ustalili śledczy, pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu 4 tony materiałów wybuchowych. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów w czasie głosowania nad budżetem.


http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/kra.....ok/9xgwgwq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:38, 23 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki naród taki zamachowca. Jednoczesnie zastanawiam sie nad jego imieniem czy rodzice swiadomie go tak nazwali, czy moze tak mialo po prostu być. Każdy w społeczeństwie musi odegrać swe 5 minut. Doprawdy wzruszająca historia bombera z wiejskiej. Może napisze jaką książke w pace.

Amerykanie trochę inaczej to robią. Marvin wybrał plener. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Marvin_Heemeyer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:45, 23 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy w ogole popelniaja mase przestepstw roznego rodzaju. Niemiec, to chuligan. Natura chuligana charakteryzuje sie tym, ze jest psotna i tak moze ze spokojem wjechac samochodem w tlum ludzi jak i na swiatlach przejechac czlowieka. Moze zastosowac swoje prawo wobec tubylca, z ktorym przebywa. Moze zastosowac terror psychiczny, ktory polega na utrudnianiu zycia kazdemu czlowiekowi. Kladac komus zapalke do zamka u drzwi, bedzie obserwowal zmagania czlowieka, ktory tych drzwi potrzebuje itd. Przyklady mozna mnozyc. Niemcy zachowuja sie wiec nieracjonalnie. To maja w genach. Miliony Niemcow egzystuje w Polsce. Teraz w Polsce maja pelna swobode [czego nie maja nawet w swoim kraju]. Szybko odezwala sie w Niemcach ich prawdziwa natura chuliganska. Rzady w Polsce sa sprawowane przez Zydow lub Niemcow wiec Niemcy maja pelna swobode [kiedys duzo siedzieli za kratkami]. Jak Niemic nadepnie "papudze" na ogon, to dopiero zaczyna sie w stosunku do Niemca stosowac takie prawo, jakie obejmuje Polakow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 21:22, 06 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
A dlaczego w ankiecie nie ma opcji - "popełni samobójstwo" . W Polsce ostatnio ten scenariusz stał się modny .


Hehe , przepowiadam przyszłość Wink

Cytat:
Brunon Kwiecień nie żyje. Został skazany za próbę zamachu na Sejm .



Brunon Kwiecień zakwaterowany był w celi dwuosobowej, ale dziś od godz. 7:30 był w celi sam. Jego ciało strażnicy więzienni znaleźli 1,5 godziny później, gdy miał zgłosić się na wizytę do okulisty. Wtedy - jak czytamy w komunikacie Służby Więziennej - "oddziałowy zauważył, że skazany nie daje oznak życia". Funkcjonariusze rozpoczęli akcję reanimacyjną, a później na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który stwierdził zgon.

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci Brunona Kwietnia. Ma to wyjaśnić sekcja zwłok.



W procesie, który rozpoczął się w styczniu 2014 r., Brunon Kwiecień przyznał się do tego, że przygotowywał i opracowywał zamach na gmach Sejmu. Nie poczuwał się do winy i twierdził, że był inspirowany przez osobę współpracującą z ABW.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-b.....ign=chrome


Pewnie rano rozlał herbatę i się poślizgnął Wink .
Zakładam że mógł chcieć rozmawiać z dziennikarzami , a przecież w tym roku są jesienią wybory w Polsce i nic nie może stać na drodze PISiorom . Po za tym trzeba chronić swoich agentów .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 06 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, uprzedziłeś mnie. Właśnie miałem tą samą sprawę poruszyć Very Happy

https://wiadomosci.wp.pl/smierc-brunona-.....385999489a

Cytat:
- Wrocław to najbardziej podejrzany region w tej chwili. Prokuratorzy zrobili sobie tam spółdzielnię w więzieniach, w której więźniowie składali fałszywe zeznania na funkcjonariuszy - mówi nam Paweł Moczydłowski. Chodzi o słynną już sprawę więzienia na Kleczewskiej we Wrocławiu. Na podstawie fałszywych zeznań skazanych prokuratura postawiła zarzuty funkcjonariuszom, którzy walczyli z przestępczością narkotykową w zakładzie karnym. Właśnie w tym zakładzie Kwiecień odbywał karę więzienia.

- Niestety, wróciliśmy do sowieckiego modelu kontroli przestępczości. Zatarła się rozdzielność władzy sądowniczej od wykonawczej, bo choć więziennictwo jest pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, to minister tego resortu jest jednocześnie prokuratorem generalnym. I w tym modelu więźniowie są używani do ścigania innych przestępców - uważa Moczydłowski...

_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 07 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
... Podobnego sceptyczny wobec stanowczych zapewnień wiceszefa resortu sprawiedliwości jest dziennikarz i historyk Bohdan Piętka. We wpisie na portalu społecznościowym Facebook skomentował to w następujący sposób:

„Brunon Kwiecień – skazany w 2017 r. na 9 lat pozbawienia wolności za przygotowywanie zamachu na Sejm w 2012 r. – został znaleziony martwy w swojej celi w zakładzie karnym we Wrocławiu. Liczył, że w sierpniu wyjdzie na wolność na mocy warunkowego zwolnienia. Wiele razy powtarzał, że nie zamierza popełnić samobójstwa. Do organizacji terrorystycznej Brunona Kwietnia należał on sam, co najmniej trzech agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz jeden tajny współpracownik służb. W toku śledztwa nie odnaleziono broni, o której posiadanie był oskarżony (35 sztuk), transportera opancerzonego oraz materiałów wybuchowych, które miały być użyte w zamachu. Przed sądem B. Kwiecień przyznał się do planowania zamachu, twierdził jednak, że inspirowała go osoba powiązana z ABW. Ponadto twierdził, że był podżegany przez rozpracowujących go funkcjonariuszy ABW do popełnienia kolejnych przestępstw, m.in. zabójstwa ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz zamachu na ambasadę Izraela”.
https://strajk.eu/brunon-kwiecien-niedos.....wy-w-celi/

Więc starał się o warunkowe zwolnienie i "liczył" że wyjdzie z zakładu karnego w sierpniu , no i wyszedł , nogami do przodu Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 07 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś taki jak Brunon K nie miał szans na wcześniejsze wyjście... za dużo wiedział, jeszcze by sie jakiejś dziennikarzynie wygadał i kupę ludzi, pewnie nawet w obecnym rządzie (a może zwłaszcza w obecnym rządzie?) by na tym ucierpiało. Był pożyteczny idiota, nie ma pożytecznego idoty... Na jego miejsce znajdzie się tuzin kolejnych, gotowych tylko by ich poprowadzić, naiwnych idealistów walczących o sprawę.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sprawa Brunona Kwietnia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile