W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Naturalne prawo przyciągania - dr99ial  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 26210
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 27 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
one1 napisał:
Nie ma czego żałować Mirkas, wystarczy powiedzieć że się pomyliłeś, czy działałeś pod wpływem impulsu i przecież Ci oddam - kradzione nie tuczy.

Ty tak na serio?

Napisałem "pożałować" w cudzysłowie nie bez powodu, a w nawiasie zaznaczyłem, że należy Ci się...
To tylko taka forma, czy też styl wypowiedzi, a nie że naprawdę żałowałem, także nie łapmy się za słówka (bo też bym mógł zapytać co to ma wspólnego z kradzieżą).
Kiedyś na moje konto w banku wpłynęły pewne pieniądze, bo ktoś pomylił numer konta. Pani z banku mnie zapytała, czy mam ochotę je oddać, bo oni nie mogą mi ich teraz zabrać, gdyż zgodnie z prawem pieniądze są moje. Czy gdybym się nie zgodził, to była by kradzież? Myślę, że tak – kradzież w świetle prawa.
Ale masz rację, nie łapmy się za słówka, a mi chodziło raczej o fakt, że mi „wypominasz” ten „napiwek”, choć Ty tak pewnie napisałeś, co by fajnie brzmiało. Niemniej jednak, na przyszłość postaraj się tak dawać, żeby nie wiedziała Twoja lewa ręka co czyni prawa, to najlepsze dawanie.

Mirkas napisał:
Co do tego co napisałeś:
one1 napisał:

Bynajmniej nie twierdzę, że obecne rządy są jakieś wspaniałe, ale z pewnością lepsze od anarchi.

Bo Tobie anarchia, podobnie jak większości ludziom kojarzy się, z totalnym chaosem, rabunkami, mordami, rozbojami, gwałtem i terrorem. Kojarzy się tak nie przypadkowo, taki obraz został wykreowany przez rządzących i "promowany" od dawna. Tylko czy na pewno tak by było?
Wystarczy zamknąć oczy i pomyśleć.
Ja widzę taki „dziki zachód” bez sędziego i szeryfa – może naoglądałem się za dużo westernów w dzieciństwie, a może nie mam wiary w człowieka?
Albo sprawdzić, jak to wyglądało w historii – w tym linku masz alternatywną definicję i kilka przykładów http://en.wikipedia.org/wiki/Anarchy .
Albo zwyczajnie zastanowić się, kto chroniłby takie wspaniałe społeczeństwo utopijne przed tymi mniej idealnymi sąsiadami? Wielka armia utopii, składająca się z ochotników pracujących za darmo? Czy może, na odwrotnej zasadzie przyciągania, utopia odpychałaby siłą woli, czy siłą kosmiczną, niedobrych najeżdźców?


Mirkas napisał:
Nie chodzi tu o brak jakiejkolwiek władzy, ale o pozbycie się władzy, na którą nie mamy żadnego realnego wpływu - ani na jej wybór, ani na decyzje, sposób w jaki państwo organizuje...
Chodzi tu o ciągłe zarządzanie i kształtowanie społeczeństwa, państwa, narodu przez wszystkich chętnych i zainteresowanych, a nie branie udziału w tej szopce zwanej wyborami co kilka lat; o skończenie z tą obłudą, że niby media kontrolują władzę, że niby są niezależne sądy, czwarta, piata władza, że niby wielki biznes jest niezależny...
Ale to nie jest anarchia, tylko idealnie funkcjonujące państwo.
Passio mówi, że trzeba odrzucić wszelkie rządy, chyba że coś przeoczyłem?

Ewentualnie kontynując dyskusję skup się może na tym co mówi mentor Passio, a nie jak Ty to widzisz, bo o tym jest temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:27, 27 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Wystarczy zamknąć oczy i pomyśleć.
Ja widzę taki „dziki zachód” bez sędziego i szeryfa – może naoglądałem się za dużo westernów w dzieciństwie, a może nie mam wiary w człowieka?
Albo sprawdzić, jak to wyglądało w historii – w tym linku masz alternatywną definicję i kilka przykładów http://en.wikipedia.org/wiki/Anarchy .
Albo zwyczajnie zastanowić się, kto chroniłby takie wspaniałe społeczeństwo utopijne przed tymi mniej idealnymi sąsiadami? Wielka armia utopii, składająca się z ochotników pracujących za darmo? Czy może, na odwrotnej zasadzie przyciągania, utopia odpychałaby siłą woli, czy siłą kosmiczną, niedobrych najeżdźców?


Właśnie o tym mówi Passio. To właśnie próbowałem Ci wytłumaczyć. W chwili, w której większość, znaczna, ludzi rozwinie swoją Świadomość do poziomu, w którym ZROZUMIEJĄ ten przekaz i zasady jakimi rządzi się Wszechświat nikt nie będzie musiał nikogo pilnować. Świadome społeczeństwo UMIE się bronić przed najeźdźcą. Ogłupione, pogrążone w ignorancji pozwala się podbić - DLATEGO nasz świat wygląda tak jak wygląda, bo TERAZ jesteśmy społeczeństwem pogrążonym w ignorancji i DLATEGO nas podbili i ciągle podbijają, na bardzo wielu płaszczyznach istnienia. Nie istnieje inna droga do prawdziwej wolności. NIE MA wolności bez odpowiedzialności, NIE MA odpowiedzialności bez moralności, NIE MA moralności bez zrozumienia. Stan ignorancji przeczy tym wartościom.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:16, 28 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Ale to nie jest anarchia, tylko idealnie funkcjonujące państwo.
Passio mówi, że trzeba odrzucić wszelkie rządy, chyba że coś przeoczyłem?

Zgadza się, to "idealnie funkcjonujące państwo", którego powstanie nie będzie możliwe, dopóki będzie istniała władza, rządy, instytucje, ogólnie dopóki będzie istniał system jaki wyewoluował w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat oparty na filarach, o których właśnie mówi Passio: rządy centralne, pieniądz (w takiej formie jak obecnie), religie, media, korporacje które zawładnęły kluczowe dziedziny gospodarki (zwłaszcza dystrybucję żywności, energii). Wysoce zaawansowana technologia nie służy całej ludzkości, a tylko wąskiej grupie kontrolować resztę populacji. Wiedza, technologia jest ukrywana itd... itp...

de93ial uzupełnił i "doprecyzował" moje wypowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:48, 28 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mensenrechten.org/wp-content/uploads/2014/05/EndofallEvil1.pdf

dla każdego zatwardziałego przeciwnika tego o czym mówi M. Passio (może komuś nie pasować ton wypowiedzi). Polecam przeczytać, przemyśleć i wyciągnąć wnioski. One1 nie potrafię znaleźć żadnych przesłanek, które obalałyby powyższe twierdzenia, co więcej osobiście uważam, że prawdziwe chrześcijaństwo (nie oparte na wierze katolicko-kościelnej), jest w kilku miejscach z nimi tożsame...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 29 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym poście viewpost.php?p=269875 linkowałem do tej książki, ale warto przypominać. Chociaż pewnie i tak ci co chcieli zrozumieć dawno przeczytali, a co co nie chcą nie przeczytają, bo im "autorytet" wszystko wyjaśnił. Niestety.

Jak to sam Passio mówi - to nie konkurs popularności.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 30 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

advena napisał:
http://www.mensenrechten.org/wp-content/uploads/2014/05/EndofallEvil1.pdf

dla każdego zatwardziałego przeciwnika tego o czym mówi M. Passio (może komuś nie pasować ton wypowiedzi). Polecam przeczytać, przemyśleć i wyciągnąć wnioski. One1 nie potrafię znaleźć żadnych przesłanek, które obalałyby powyższe twierdzenia, co więcej osobiście uważam, że prawdziwe chrześcijaństwo (nie oparte na wierze katolicko-kościelnej), jest w kilku miejscach z nimi tożsame...

Książkę przeczytałem, ale nie zmieniło to w żadnym stopniu mojej opini o wywodach Passio.
Gdybyś się zastanowił/a głębiej nad tym tekstem, to z pewnością udałoby Ci się obalić kilka z tych twierdzeń, ale przecież nie to jest tu najważniejsze.
Nigdzie nie stwierdziłem, że Passio nigdy nie powiedział niczego prawdziwego, czy wartościowego, a jedynie, że całość jego przekazu jest...stekiem bzdur i drogą donikąd. Jeśli ktoś tego nie rozumie to nic na to nie poradzę, poza tym o czym już pisałem. Powiedzieć o czymś w połowie, to gorzej niż nie powiedzieć nic. A powiedzieć o czymś w jednej dziesiątej to tyle co skłamać.
Tak samo ta książka, która jest tylko ułamkiem przekazu Marka, jak i sam Passio, zdają się pokazywać jakąs drogę do naprawy świata. O tym, że to utopia, że nie tędy droga, a mówienie o drodze i kroczenie nią, to dwie różne sprawy chyba wiesz, bo w innym miejscu piszesz:
advena napisał:
Ważne, żeby szukać/konfrontować/myśleć a nie przyjmować dogmaty za prawdę objawioną i starać się na siłę naprawiać świat...

chcesz naprawiać -> zacznij od siebie.

Ktoś pewnie powie: „o tym właśnie mówi Passio”. To ja odpowiem: no właśnie! Mówi. Mówi, a sam nie robi. Gdyby sam wcześniej to zrobił, mówiłby coś zupełnie innego.
Nikt nie może Ci dać czegoś, czego sam nie posiada (tak naprawdę, bo iluzorycznie to mamy przecież przykłady jak np. rządy czerpią prawa od obywateli, których ci wcale nigdy nie mieli). Nauczyciel może Cię nauczyć tylko tego, co sam potrafi. Jak ktoś ma informację, to może ją przekazać, wiedzę zdobywa się samemu, a jak to zrobić można się nauczyć od kogoś, kto sam to uprzednio zrobił . Jeśli ktoś chce się nauczyć, jak pie... głupoty na wykładach i w internecie, to Passio jest idealnym mentorem.
Jeśli ktoś uważa inaczej - to super, bo tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomi4m20




Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 31 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ one1:

Ogolnie to wydaje mi sie, ze nie ogladales za duzo z jego wykladow, mowienie czy tlumaczenie czegos jest takim samym aktem dzialania jak kazdy inny, jest to poruszone w jego wykladach. Mowil, ze kiedys po prostu zglebial te wiedze dla siebie, ale ktos go przekonal, ze WLASNIE jest bierny, i wtedy zaczal rowniez tworzyc te prezentacje i je wyglaszac - i to nie jest dla Ciebie dzialanie i wysilek? to pozdrawiam


to tak jakbys uwazal, ze nauczyciel matematyki nic nie robi.

a co dla Ciebie jest robieniem? zmiana swiata materialnego? co mialby produkowac?

caly system kontroli ludzkosci i niewolnictwa czy inne formy panstwa policyjnego, prawo tworzone, to wlasnie jest konstrukt zawarty w swiecie mentalnym nie materialnym, taki konstrukt jak podatek musi zaistniec w dwoch umyslach, jeden ktory uwaza ze ma prawo Cie nim obciazyc, a drugi ktory go placi.

Passio zmienia wlasnie mentalnosc, bo zeby sie wyzbyc tego wszystkiego wystarczy, ze dwie strony zdadza sobie sprawe, ze to zlo, i nie beda chcialy go czynic ani akceptowac, ale do tego trzeba wiedzy.

wielokrotnie tlumaczy, ze wiedza jest potrzebna do dzialania, zrozumienie wiedzy jest krokiem poprzedzajacym dzialanie, gosc sie produkuje co to trivium, i mowi, ze zanim pojawi sie skuteczne dzialanie, to musi byc wiedza i zrozumienie i zeby pograzyc ludzi w biernosci wystarczy chowac wiedze i odciagac uwage ludzi od niej i od czasu poswiecanego na jej zrozumienie.

co zrobisz z wiedza to twoja sprawa, badz wdzieczny, ze ktos Ci ja przekazuje.
bo jak bedziesz chcial cos zrobic, to bez wiedzy nic nie zdzialasz.

co sprawia, ze jestes przekonany, ze pie... glupoty w internecie i na wykladach - daj przyklad tych glupot i dlaczego to glupoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:36, 01 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie nie tyle kwestia świadomości w zmianie systemu co bardziej chciwości oraz stos ukrytych zamiarów dążących do osiągnięcia władzy apogeum. Muszę was zmartwić, bo bez większych obserwacji wiadomo, że siła reprezentowana jest przez harmonogramy działań. Systemowość prowadząca w konsekwencji do ustroju przy wiekszej populacji emituje potęgę zbiorowego umysły, ktorej żadna z form samowolki się nie przeciwstawi. Prędzej czy pozniej każdy ruch wolnościowy zmuszony jest do usankcjonowania zasad gdy jego uczestnicy świadomie bądź nie, sabotują otoczenie darząc wzajemnie szacunkiem
płaszczyznę indywidualną obcowania. To 1 krok Do enigmatycznych zobowiązań i należności przez zwykłą uprzejmość. Tak rodzi się wartość materialna z czegoś co nazywamy usługa.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:01, 01 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego Venom to nie kwestia ruchów czy organizacji, ale właśnie nauka i edukowanie. Passio w swoim podkaście mówi o "efekcie bittorrenta". Wiedza powinna być dystrybuowana w bliźniaczy sposób - brak centrali, wszyscy dzielą się ze wszystkimi. Ale aby ci wszyscy zaczęli się dzielić potrzebne jest zaangażowanie, zwłaszcza początkujących "uploadujących". Ściągasz wiedzę, budujesz jej zrozumienie i... co dalej? Jak milczysz chuj z tego wyjdzie. Trzeba propagować to dalej, mówić o tym. Jedyna zmiana jaka ma sens i jest trwała wynika ze zmiany poziomu świadomości. Człek lubiący grać na kompie nie zmieni tego, bo chce tego jego kobita. Ona może wymusić na nim to aby przestał grać, ale to wywoła jedynie frustrację w nim, co doprowadzi do powstania i nagromadzenia napięcia, a w konsekwencji do eksplozji. ALE jeśli ten człek sam zrozumie, że granie całe dnie to chyba nie do końca o to chodzi, wtedy sam, poprzez swoje zrozumienie, zmieni siebie. Nie oznacza to, że zrezygnuje z grania, ale może je mocno ograniczyć. Ale zanim zrozumie to może poszuka odpowiedzi na pytanie - dlaczego tak dużo gram? Większość ludzi nadużywających tego typu rozrywki - właściwie to mechanizm można zastosować do każdego, kto nadużywa czegokolwiek - próbuje zatkać jakaś dziurę we własnym wnętrzu. Współczesna "cywilizacja" zachodu, oparta o konsumpcjonizm to także zaplanowany mechanizm. Najpierw trzeba ludzi wbić w zagubienie, wewnętrzne, odciąć ich od tożsamości, nakarmić ich kłamstwami. A potem wmówić "hej, nie jesteś szczęśliwy? patrz nasz produkt - dezodorant, podpaska, telewizor, papieros, smartfon, komputer, tablet, cokolwiek - sprawi, że będziesz szczęśliwy!" I taki człek, zagubiony, pogrążony w wewnętrznym chaosie idzie i kupuje. Pierwsza radość pozwala na krótko zapomnieć o pustce we wnętrzu i zagubieniu, więc taki człek idzie szukać kolejnego zapychacza. Bo boi się spojrzeć we własne wnętrze, boi się tego co może tam zobaczyć. Zrobi więc wszystko co tylko może aby tego nie robić.

Wszelka zmiana ma sens tylko jeśli wynika ze zmiany poziomu świadomości. Bez zmiany na poziomie jednostkowym nie będzie zmiany na poziomie systemowym. Aby to uczynić trzeba spojrzeć we własne wnętrze. Ale system, a konkretniej zarządzający nimi mistrzowie obłudy, zrobią - i robią - co tylko mogą aby człowiek bał się siebie. Jak człowiek boi się siebie, to siebie nienawidzi. Jak nienawidzi siebie to nienawidzi wszystkiego do koła. I tak się toczy cyrk nad cyrkami. A napędzający go są zadowoleni i zjednoczeni w pełni.

Aby móc zrozumieć przyczyny tego wszystkiego najpierw trzeba zrozumieć to czym i kim się jest oraz to czym się jest jakim zasadom podlega, według jakiej mechaniki działa. Potem trzeba zrozumieć mechanikę aby móc zdiagnozować chorobę. A dopiero na końcu jest leczenie.

Tyle, że osób dostrzegających to wszystko i rozumiejących jest ŚLADOWA ILOŚĆ. To nawet nie jest promil promila populacji Ziemi. I smutne jest to, że nawet pośród tej małej grupy i tak jest wielu takich, co uporczywie trzyma się swoich własnych postrzegań i są oni gotowi toczyć wojny tylko po to aby mieć "rację".

Wiesz co? Chuj im na drogę. Dostali wiedzę. Nikt im jej nie odmówił. To co z nią zrobią zależy od nich. Co z tego, że mają mnie, Ciebie czy wszystkich nas za pojebów czy szaleńców. Takich jak oni są miliardy. Dostał wiedzę, rób z nią co chcesz, ja idę przekazywać ją dalej. Może kiedyś dołączysz i sam zaczniesz ją przekazywać - i liczę na to, że w końcu każdy dołączy - a może umrzesz nie wiedząc co odrzuciłeś. Masz Wolną Wolę.

@tomi4m20
one1 w ogóle wiele poznał, ale z kontekstu wypowiedzi wynika, że pobieżnie, bo "szybko tracił zainteresowanie". Szkoda w sumie.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:10, 02 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka, pewnie niektórym nieobca, ale i tak warto sobie ją przypomnieć.
http://ag.108.pl/index.php/slawiano-arianie/141-osnowy-magii-wolchow-i-zercow
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:15, 02 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako uzupełnienie Kosmicznego Porzucenia







Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 02 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@one1

nie łapię o co Ci chodzi... W ostateniej bodaj 3 części Passio wyraźnie mówi, że on ma w dupie czy Ty będziesz podążać jego ścieżką, czy nie. Jego zadaniem jest "przygotowanie" nauczycieli, którzy będą mieli dość sił, żeby nauczać -> wskazywać drogę tym, którzy są bardzo daleko od Prawdy.
Osobiście mam wrażenie, że usilnie się czepiasz, bo on zaprzecza istnieniu Twojego Boga. Jednak jeżeli porównasz moralne postawy prawdziwego chrześcijaństwa i prawa naturalnego to są one ze sobą w bardzo bliskiej konotacji. Sam Passio mówi o niespersonalizowanym "Inteligentnym Architekcie", tym co sprawia, że wszechświat jest taki jaki jest - poukładany.
Niestety te wszystkie pojęcia są dość abstrakcyjne i dziwne jest dla mnie, że starasz się wszystko tak bardzo uprzedmiotowić i sprowadzić do wspólnego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 02 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem się już tu nie udzielać, wychodząc z załozenia, że kto miał zrozumieć zrozumiał, a kto nie, to być może kiedyś będzie mu dane. To prawdopodobnie moja wina, że nie wyrażam się jasno, ale nie bardzo mam czas żeby od początku czytać ten wątek i analizować Wasz punkt widzenia, i z tej pozycji próbować przekazać co mam do powiedzenia. Do każdego powinno się mówić na jego poziomie rozumienia i wiem, że często o tym nie pamiętam i używam skrutów myślowych, przepraszam – to zwykłe lenistwo z mojej strony.

Spróbujmy jeszcze raz.
To nie jest tak, że czepiam się bo Passio nie wierzy w mojego Boga – nie ma mojego Boga i jakiegoś innego, jest jeden Bóg i „Inteligentny Architekt” jest wg mnie całkiem trafnym określeniem. Nie mam zupełnie problemu z tym, że różni ludzie będą inaczej „rozumieć”, czy „wyobrażać sobie” Boga (wszyscy są w błędzie dopóki Boga nie poznają, nikt, kto poznał Boga nie myśli: „o.. tak właśnie sobie to wyobrażałem”), jak długo rozumieją, że swiat jest właśnie efektem inteligentnego projektu i ma przyczynę. Jeżeli mam problem z tym co Passio mówi w tym temacie, to jedynie z tym, że kłamie na temat, bądź zupełnie nie rozumie religii – a to, wbrew pozorom, jest bardzo ważne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę zjawisko jakim jest NWO. Podkreślam pięć razy , że zagadnienie religii, jakkolwiek niepopularne na tym forum i coraz mniej w świadomości przeciętnego człowieka, jest kluczowe dla zrozumienia co się dzieje na świecie i czym ten świat jest!!!
Żeby dalej wyjaśnić, chcę wam jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie jestem chrześcijaninem, co nie oznacza że nie sznuję tej religii, co nie oznacza że nie uważam, że 99% jej wyznawców jest w błędzie.

advena napisał:
Jego zadaniem jest "przygotowanie" nauczycieli, którzy będą mieli dość sił, żeby nauczać -> wskazywać drogę tym, którzy są bardzo daleko od Prawdy.
Tego, między innymi, się czepiam. Jak ślepiec prowadzi ślepca, to zazwyczaj obaj wpadną do rowu.

tomi4m20 napisał:
to tak jakbys uwazal, ze nauczyciel matematyki nic nie robi
Żeby nauczać matematyki, trzeba najpierw samemu się poprawnej matematyki nauczyć , najlepiej od kogoś kto matematykę dobrze zna, raczej ciężko być w tej dziedzinie samoukiem.
Można nauczać części matematyki, ale zawsze w zakresie w jakim się ją dobrze opanowało. Trzeba wiedzieć, co się wie i nie wykraczać ze swoim nauczaniem poza tą dobrze opanowaną część.
Passio naucza matematyki w ten sposób, że poprawnie przekazuje tabliczkę mnożenia do 100 – naiwny, niedoświadczony uczeń nabiera zaufania do nauczyciela, gdyż to nauczanie jest w zgodzie z jego wiedzą i rozumieniem, ale gdy przechodzi do nauki ułamków – część wiedzy jest poprawna, a część błędna i efektem końcowym jest błędne rozumienie ucznia.

Może się czepiam, może ktoś uznać że lepszy byle jaki nauczyciel niż żaden. Jeśli ktoś nie potrafi nawet dodawać, to może tak. Ja jednak uważam, że lepiej wiedzieć, że się nie wie, że jest potrzeba znalezienia dobrego nauczyciela, niż złudne przekonanie, że oto poznaje się wyższą matematykę, a w rzeczywistości brnie się w ślepą uliczkę i marnuje się czas, który można by dużo lepiej spożytkować.
Inną sprawą jest to, że nauczycieli jest dużo, a prawdziwego ucznia ze świecą szukać i mało kto zdaje sobie sprawę, że najpierw trzeba się nauczyć jak się uczyć, żeby cokolwiek zrozumieć.

Myli się ten, kto uważa, że nie poświęciłem wystarczająco czasu na ogarnięcie wiedzy przekazywanej przez Marka, gdyż kilka lat wertowałem i zgłębiałem przekaz jego „mentorów” i tym podobnych truthseekerów. Mi wystarczy, a inni zrobią co uważają za słuszne.

Passio często mówi o lucyferianach i lucyferianiźmie. Nie wiem, czy wszyscy znają takiego gościa jak William Cooper? viewtopic.php?t=11336 Na koniec chciałbym Wam zaproponować posłuchanie, co on ma w tym temacie do powiedzenia:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 02 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi nauczycielami to nie jest tak jak mówisz. Nauczyciel ma za zadanie przekazać istotną wiedzę i zainspirować ucznia. Naturalnie uczeń idzie o krok lub kilka dalej i dlatego cywilizacja się rozwija.
Mówisz, że Passio oprócz wiedzy podstawowej którą rozumie przekazuje coś na czym się nie zna i jest błędne. Jak możesz to wskaż te konkrety, jednak i tu moim zdaniem nie jest źle. Również rolą nauczyciela jest próbować sięgać wyżej, budować teorie które potem jego uczniowie będą weryfikować i rozwijać. W tym miejscu chciał bym wyraźnie podkreślić, że mówimy tu o układzie Nauczyciel-Uczeń. Jest to dość mylące ponieważ większość z ludzi odnosi go do tego co zna ze szkoły czy studiów, tam jednak jest relacja Kapłan-Wyznawca. W naszych szkołach nie ma miejsca na naukę, inspirację i innowacje. Profesorów należy czcić a nie podważać ich teorie. Nie zauważyłęm, by Passio upierał się przy swoim karząc tych co myślą inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:54, 03 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar dobrze to wyjaśnił.

Dla tych, którym angielski jest przeszkodą - na tej stronie pojawia się tłumaczenie "End of All Evil". Rozdziały są zamieszczane w miarę postępu prac.

http://koniecwszelkiegozla.wordpress.com/author/koniecwszelkiegozla/

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:21, 03 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@one1
Ok w takim razie, jeżeli to dla Ciebie nie jest zbyt czasochłonne, to wyłóż podstawy religii, którą wyznajesz. Mam niedoparte wrażenie, że będzie się to pokrywało w wielu kwestiach z tym o czym mówi "prawo natuaralne".

Ponadto skoro tak usilnie podkreślasz:
one1 napisał:
Podkreślam pięć razy , że zagadnienie religii, jakkolwiek niepopularne na tym forum i coraz mniej w świadomości przeciętnego człowieka, jest kluczowe dla zrozumienia co się dzieje na świecie i czym ten świat jest!!!


To powiedz dlaczego religia "jakakolwiek", jest taka ważna? Bo jak dla mnie jest to doskonałe narzędzie do kontroli umysłu. Mówiące jak jest w zamiana za bezwzględne posłuszeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 04 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Podkreślam pięć razy , że zagadnienie religii, jakkolwiek niepopularne na tym forum i coraz mniej w świadomości przeciętnego człowieka, jest kluczowe dla zrozumienia co się dzieje na świecie i czym ten świat jest!!!

Zgadzam się całkowicie z tym, że "zagadnienie religii jest kluczowe dla zrozumienia co się dzieje na świecie i czym ten świat jest!!!"
I Mark Passio o tym mówi, i cały czas o tym piszę/piszemy - viewpost (z tematu Każda władza pochodzi od Boga - i tego skutki).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 04 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da się wytłumaczyć mojego punktu widzenia w tej kwesti w jednym poście. Żeby sprawę rozważyć, to trzeba by na nią spojrzeć z co najmniej kilku perspektyw, a potem długo, długo się nad tym zastanawiać. Jak się kiedyś zbiorę to może coś więcej napiszę, ale podejście Passio jest z pewnością płykie i tendencyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:10, 05 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@one1
Załóż audycje radiową via internet i prowadź ją co tydzień, wyjaśniając wszystko po kolei. Albo nawiąż kontakt z porozmawiajmyTV, NTV i innymi stacjami niezależnymi, zaproponuj, że przygotujesz panel na określony temat, weźmiesz udział w jakimś spotkaniu, itp. I omawiaj.

Bo póki co to Passio robi więcej niż Ty, który zarzucasz mu, że "tylko mówi". Ty nawet nie mówisz, nawet nie próbujesz. Z tego co ja widzę to Twoje podejście jest płytkie i tendencyjne, typowo "polaczkowate". Aż prosi się przywołać maksymę "krytykant i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi".

"Może" się kiedyś łaskawie zbierzesz? OK Twój wybór, dokonujesz go w każdej sekundzie. Dopóki więc się nie zbierzesz PROSZĘ przestań zaśmiecać ten temat swoimi postami. A jak się zbierzesz załóż inny, tam sobie pogadamy na temat Twojej perspektywy.

Tymczasem wszystkiego dobrego.
Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 05 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już się zebrałem. Właśnie mi się ten temat spodobał. Może to nie audycja radiowa, ale taki tok szoł sobie tu założę. Wy sobie pogadajcie o mojej perspektywie – w innym temacie, który sobie sam załóż, a ja sobie troszku pogadam, tak na pokaz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:56, 05 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Już się zebrałem. Właśnie mi się ten temat spodobał. Może to nie audycja radiowa, ale taki tok szoł sobie tu założę. Wy sobie pogadajcie o mojej perspektywie – w innym temacie, który sobie sam załóż, a ja sobie troszku pogadam, tak na pokaz.


Prawda w oczka kole, co? Więc ego bierze górę i zaczynasz gwiazdorzyć.

Nie przystoi, zwłaszcza komuś, kto twierdzi, że "wie" i "rozumie". Bo właśnie zachowałeś się jak rozwydrzony gówniarz.

Przykre.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:34, 05 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Jak się kiedyś zbiorę to może coś więcej napiszę ...


To jak się "zbierzesz" to daj znać, chętnie posłucham. Ciekawi mnie podejście "religijne", które nie jest żadną religią - jak dla mnie to w tym temacie starasz się podobną tezę przepchnąć (no offence). Chyba, że jest inaczej ale to ja pewnie "gupi jestę" i "nic nie o życiu nie wiem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:03, 05 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Advena, napisałem przecież że właśnie się zebrałem, tylko z powodu obszerności tematu i z powodu mojego braku czasu będzie w odcinkach. Postaram się wytłumaczyć gdzie Passio opowiada głupoty i sieje dezinformację. Nie ma to nic wspólnego z podejściem religijnym, a moja religia jest religią, ale to nie ma związku z tym co opowiada ten ściemniacz.
Daj tylko znać czy znasz angielski, bo zamiast się rozpisywać wolałbym czasem wstawiać gotowca, a mało ich jest po polsku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:37, 05 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@one1

Angielski znam... myślę, że większość opowiadająca się za Passio również, więc nie ma problemu Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 06 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może powoli, ale się zbieram. Chciałem zacząć od przyjrzenia się temu, co Mark mówi w tytułowym wykładzie tego wątku. Zacząłem oglądać pierwszą część, ale tak gość leje wodę, że po kilkunastu minutach nic nie powiedział. Do pierwszej części wrócę jak będę miał czas to oglądać, a odpaliłem część drugą. W tej zaczyna od konkretów, więc przeanalizujmy pierwsze 10 min. tej części wykładu.

W pierwszej minucie mówi: „to jest esencja, jak działa struktura mózgu” – bez sensu – działać może mózg, ale nie jego struktura,
- dalej: „to jest część rozumienia fizjologicznych aspektów tego, jak działa świadomość” –bez sensu – świadomość nie ma nic wspólnego z fizjologią, więcej, nie ma żadnych dowodów na to, że ośrodkiem świadomości jest mózg,

- w drugiej minucie wspomina, że nowa kora jest najmłodszą ewolucyjnie częścią mózgu – czyli wierzy w ewolucję człowieka, a w innym wykładzie twierdzi, że człowiek jest efektem genetycznych modyfikacji przybyszy z innych planet – brak spójności przekazu, (ktoś może twierdzić, że jedno się z drugim nie wyklucza, ale Passio twierdzi, że przed tymi genetycznymi sztuczkami nie było człowieka, tylko zwierzę, więc jak dla mnie totalnie wykluczające się teorie), ogólnie brak pojęcia o czym się mówi – widać, że nie przedstawia swojego zrozumienia, tylko wyuczone teorie,

- w trzeciej minucie twierdzi, że jedną z rzeczy różniącą człowieka od zwierząt jest intuicja, czyli że zwierzęta nie mają tzw. intuicji?, wielu by się sprzeczało, że mają o wiele bardziej rozwiniętą,

- w czwartej minucie twierdzi, że wszystkie ludzkie emocje są możliwe dzięki jakiejś tam części mózgu – totalnie wyssane z palca, bez żadnych dowodów na to, bez pojęcia, bez wiedzy o tym, że (może nie w 100%) źródłem ludzkich emocji jest wątroba,

- w piątej minucie troszku spekulacji i pojawia się fajna graficzka,

- w szóstej minucie nie potrafi odróżnić strony lewej od prawej i już tak kontynuje,

- w siódmej minucie pojawia się znak balansu – prawdziwa świadomość i prawdziwa moralność Smile , to pierwszy z promowanych przez Passio symboli, które są co najmniej kontrowersyjne i z pewnością jeszcze do tego wrócę i rozwinę,

- kolejne minuty też bez większego sensu i mentor twierdzi, że „fight-or-flight response” jest jakoby efektem logicznego myślenia i oceny sytuacji, a z definicji wiemy, że jest dokładnie na odwrót.

To tak na szybko, żeby od czegoś zacząć. To nie są może jakieś bardzo istotne błędy Passio i wielka dezinformacja, ale już po 10 min. oglądania widać, że to bez żadnego składu i przemyślenia. Poważne argumenty są w drodze. C.D.N.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Naturalne prawo przyciągania - dr99ial
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile