W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 34548
Strona:  «   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 30 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
przesiasc sie na cos bardziej bezpiecznego - oczywiscie MaM tu na Mysli Dogecoina

KonioBicio, MMMMMMMMMyślisz, że jak dużo razy napiszesz "M" dużyMMMMMi literaMMMMMMi, to się nie wyda, że jesteś MMMMMManipulanteMMMMM i MMMMMMMMarketingowyMMMMM naciągaczeMMMMMMMMM.



Zrobiliście tam w dziale sprzedaży jednego "pumpa" ostatnio. Aj, waj!Cool No, ale czytelnicy tego "elitarnego" forum się już raczej na to nie nabiorą. Trend jest dość wyraźny. No, ale oczywiście można trochę pościeMMMMMniać, żeby go odwrócić. Coby się bardzo przydało tym, którzy mają DUŻO psikutków. Laughing

Drodzy czytelnicy, po co Wam psiekuty, skoro wszyscy tu wiedzo, że bitcoin będzie już wkrótce warty krocie. Więc lepiej schylić się po te 0,1BTC w konkursie od Bimio. Tym bardziej, że po tak dokładnym tutorialu (vide: viewtopic.php?p=275973#275973 ) żal byłoby nie spróbować rozkmninić tego brainwalleta.

Tym bardziej, że przy aktualnym kursie Piesiełów możecie ich za nagrodę kupić prawie 90000.

90 TYSIĘCY DOGE DO ZGARNIĘCIA W KONKURSIE OD BIMIO!
ŻYĆ NIE UMIERAĆ!
SUCH A PROFIT!
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 30 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech Szczoonku. nic nie trafia do ciebie, tylko szczekanie ci pozostalo. Ty legalnie wylaczony windowsowy wallecie. Laughing
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrócę jeszcze na chwilę do newsa o zmianie algorytmu LTC ze Scrypt na X11. Data forka została wyznaczona na za jakieś 30 dni.
Póki co trwają konsulatcje pomiędzy minerami, exchangami itd. Dla wszystkich jednak jest jasne, ze spodziewany wzrost kursu LTC oddaliłby się w tej sytuacji w odległa przyszłość. Co więcej bardzo prawdopodbne jest ze jego kurs drastycznie załałmby się.

Bo przecież wiadomo nie od dziś, że wejście ASIC na rynek Scrytptu odbiłby się na kursie LTC czy DOGiego w taki sam sposób jak stało się to przy wejściu tych urzadzeń na rynek BTC - przypomnijmy, ze pierwsze dostawy na rynek miały miejsce na poczatku 2013, a następny rzut minerów nowej generacji miał miejsce na przełomie wrzesnia i października 2013.

Cóż to oznacza? Otóż wszystkim LTC bagholders radzę pilnie śledzic ten wątek z wiadomych względów.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj jest oficjalne info na ten temat

https://litecointalk.org/index.php?topic=18166.0;topicseen

Litecoin ma świetny dev team, nie widzę powodów do obaw o przyszłość LTC
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vegas napisał:
tutaj jest oficjalne info na ten temat

https://litecointalk.org/index.php?topic=18166.0;topicseen

Litecoin ma świetny dev team, nie widzę powodów do obaw o przyszłość LTC


Ale wogóle to przyznasz, że możemy tu obserwować dojrzewanie klas uboższych do przejęcia rynku i mozliwości otarcia się o arystokrację.
W rzeczywistości LTC i scrypt został wymyślony na potrzeby minerów gpu KTÓRYM PODZIEKOWANO PRZY MINOWANIU BTC. Teraz, kiedy scrypt uległ ASICom sytuacja się powtarza.

Jesli o mnie chodzi to jest mi obojętne czy LTC zostanie na scrypcie czy też wygra te 51% żadnych zastąpienia go X11. Wiem, że gdyby tak się stało to cena Dogiego niechybnie poszybuje ze 20x do góry a LTC zostanie pogrzebane na dobre.Więc wątpię by podcianli sobie gałąź na której siedzą.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy upadek LTC spowodowałby 20x wzrost ceny DOGE, raczej nie sądzę, myślę że byłby to kolejny cios w wiarygodność kryptowalut jako takich, to tak jakby pisać, że upadek BTC spowodowałby wzrost LTC. Osobiście wolałbym, aby rynek decydował o istnieniu walut. O ASIC-ach dla LTC wiadomo nie od dziś i jeśli mają się przyczynić do rozwoju LTC tak jak przyczyniły się do rozwoju BTC to nie mam nic przeciwko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vegas napisał:
Nie wiem czy upadek LTC spowodowałby 20x wzrost ceny DOGE, raczej nie sądzę, myślę że byłby to kolejny cios w wiarygodność kryptowalut jako takich, to tak jakby pisać, że upadek BTC spowodowałby wzrost LTC. Osobiście wolałbym, aby rynek decydował o istnieniu walut. O ASIC-ach dla LTC wiadomo nie od dziś i jeśli mają się przyczynić do rozwoju LTC tak jak przyczyniły się do rozwoju BTC to nie mam nic przeciwko.


Zwracam uwagę że Doge jest także oparty o Scrypt, i trudno tu odnosić się do BTC opartego na SHA256. Watpie by miałoby to jakikolwiek wpływ na wiarogodność kryptowalut - upadek LTC. Raczej mielibyśmy tu doczynienia z nieubłaganymi prawami rynku. Conajwyżej ci którzy zainwestowali jakieś pieniądze w LTC musieliby się pogodzić ze stratami.

A więc w tym teoretycznym wariancie, że rynek czy tez 51% mocy na LTC decyduje się na hard forka i przejscie na X11, to gdzies te ASIC minery które zostały zamówione będą musiały się zagośćić - raczej wybór padnie na Dogiego.

Cena z pewnością by wzrosła ponieważ ASIC oznacza kumulację waluty w ścisłej czołówce grona posiadaczy większości mocy- a tym samym łatwiejsze sterowanie jej kursem.

Jeśli nie będzie hardforka to krótko mówiąc ci którzy zamówili ASIC będą w stanie okraść tych którzy zainwestowali w GPU - 15 krotne mniejsze koszty hardware i 120x mniejsze opłaty za energię. Według mnie może być ciekawie.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Watpie by miałoby to jakikolwiek wpływ na wiarogodność kryptowalut - upadek LTC


nie zgadzam się, ale chyba nie ma o co się spierać, być może czas pokaże

Cytat:
Jeśli nie będzie hardforka to krótko mówiąc ci którzy zamówili ASIC będą w stanie okraść tych którzy zainwestowali w GPU - 15 krotne mniejsze koszty hardware i 120x mniejsze opłaty za energię. Według mnie może być ciekawie.


Co masz na myśli pisząc okraść? LTC będą mieli tyle samo, trudność pójdzie w górę, kurs też, o asicach wiadomo od dawna i każdy kto inwestował w kopanie na pewno miał to na uwadze. To tak jakby pisać, że Ci którzy kopią BTC na asicach okradli tych którzy kopali kilka lat temu na GPU, za miesiąc pewnie przekonamy się jak to wszystko zostanie rozwiązane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 31 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vegas napisał:
Cytat:
Watpie by miałoby to jakikolwiek wpływ na wiarogodność kryptowalut - upadek LTC


nie zgadzam się, ale chyba nie ma o co się spierać, być może czas pokaże

Cytat:
Jeśli nie będzie hardforka to krótko mówiąc ci którzy zamówili ASIC będą w stanie okraść tych którzy zainwestowali w GPU - 15 krotne mniejsze koszty hardware i 120x mniejsze opłaty za energię. Według mnie może być ciekawie.


Co masz na myśli pisząc okraść? LTC będą mieli tyle samo, trudność pójdzie w górę, kurs też, o asicach wiadomo od dawna i każdy kto inwestował w kopanie na pewno miał to na uwadze. To tak jakby pisać, że Ci którzy kopią BTC na asicach okradli tych którzy kopali kilka lat temu na GPU, za miesiąc pewnie przekonamy się jak to wszystko zostanie rozwiązane


Pisząc "okraść" mam na myśli to poczucie głębokiej dziejowej niesprawiedliwości budzące się w sercu każdego GPU minera na wieść o tych strasznych ASICach Smile Faktycznie, ci których było stać na bitcoinowe ASIC okradli poniekąd tych biedaków co kopali GPU - no chyba zauważasz ze nagle zaczeli oni wydobywać 100x mniej BTC niż ich uzbrojeni w lepsze narzędzia koledzy? Wypełnia znamiona kradziezy Laughing

Ale czas pokaże , w końcu to tylko miesiąc.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwesti zmiany algorytmu LTC sprawy nabieraja tempa i wszystko wskazuje, ze została podjeta deczja o przeprowadzeniu tej operacji w najblizszym czasie.

Na argument, ze cała sytuacja będzie testem dla oficjalnego teamu

Cytat:
On the other hand, the Darwinian in me says that if a single person (or team) can bring down a coin simply by persuading people to accept a forked version of it, then it's not robust enough to be used as a currency and therefore deserves oblivion.
This hijacking attempt will be a good test for Litecoin.


Charlie Lee przyznał:

cooble napisał:

Agreed. If this FUD attempt can bring down Litecoin, then Litecoin is not strong enough. And if this rogue development team can overthrow us, then we don't deserve to be running Litecoin development. This is an open decentralized currency, so time will tell.


Tak więc Coin Wars wkraczaja w nową fazę - Inside Wars.
Za chwilę będziemy mogli obserwować jak taka operacja wpływa na kurs waluty. Wzrosty są raczej mało spodziewane.


_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nikt nie jest zależny od kryptowalut.
Zakładam, że po zamieszaniu z kodem litocoina, jego kurs poleci na buzie.
Zmianą algorytmu napędzają ludziom stracha, że można coś więcej zmienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tokebit mógłbyś cytować całość wypowiedzi, a nie wybierać poszczególne fragmenty?

Stanowisko developerów LTC jest niezmienne w tej sprawie

coblee:

Cytat:
Well, I'm sad to see that you are going ahead with this plan. And using the 65% vote of a tiny poll as the reason. I would have to assume this is a FUD attempt by a group that is trying to destroy Litecoin or by a misguided group that has no vision on what's good for Litecoin. Either way, the Litecoin development team will fight hard against it. Though it's a super waste of our time and resources.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vegas napisał:
@tokebit mógłbyś cytować całość wypowiedzi, a nie wybierać poszczególne fragmenty?

No że coblee moze byc smutno z tego powodu to chyba wiadomo kazdemu kto siedzi w temacie.
Nie wiem czemu sie tak gorączkujesz z powodu ze przytoczyłem część jego wypowiedzi. Bo chyba nie powiesz, ze z tej którą ty zamieściłeś mozna wywnioskować coś z gruntu odmiennego.

@jarondo może i straszą a może i nie. Miałem nawet kupić trochę LTC po tych newsach z 250Mhs minerami 1KW, /10K USD, ale póki co wolę się z tym wstrzymać. gdyby ta cała akcja mialabyc tylko FUDem to póki co jej wpływ na cene LTC jest zerowy.
1)Zastanawia mnie czy jeśli dojdzie do tej zmiany algo, to czy wogóle KNC wyda na rynek te minery a jeśli tak to na która walutę pójdzie większość ich mocy.

2)Gdyby udało im się przejąć LTC to wtedy byliby w stanie opanować X11 co z pewnością spowodowąłoby spadek zainteresowania nowinkami opartymi o ten algorytm -DRK i HIRO.

To jest naprawdę ok, że w kryptowalutach liczy się zdanie większości.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:

Zmianą algorytmu napędzają ludziom stracha, że można coś więcej zmienić.


Wychodzi że zmienić można prawie wszystko - i to dobrze, dzieki temu waluty moga adoptować swój kod do zmieniającej się rzeczywistośći, potrzeb rynku, rozwoju technologicznego czy woli większości tych którzy je zabezpieczają

A ludzie boją się zmian od zawsze.

Ci GPU minerzy - Asiców,
zwolennicy Asciców - hard forków i X11
a najzwyklejszy trader nieprzewidywalnych zmian w kursie.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boją się, że ktoś zmieni ilość krypty, z puli do kopania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 02 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i sie można uspokoić.

Update 4/2/2014:

After much deliberation our team has decided not to continue this project.
We'll put our support and energy in supporting and buying X11 coins as we believe this is the algorithm for 2014.

We wish Charlie, the team and the community all the best for LTC.

Best regards,

(no longer) the LTC to X11 hardfork team.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 03 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:
tokebit1 napisał:
moja rekomendacja :Czas na zakupy (...) Namawiam ponieważ za parę chwil dzienna emisja Psiej Kosteczki na parkiecik znów zmniejszy się o połowę

... albo może poczekać na kolejny halving? Przed ostatnim (w lutym) jak tobbit naganiał to były coś po 0,0000200, teraz są po 0,0000104.

No i nie trzeba było nawet czekać na kolejny halving, tylko kilka dni - w tym momencie psikuty na cryptsy są juz po 0,0000101.
Słabiutki był ten bump. Coś drgnęło, ale malutko. Jak głosi giełdowe porzekadło - ""Nawet zdechły koń się odbije, jak go zrzucić z Empire State Building". Dogesiowcy próbują jeszcze coś ugrać na zdychającym piesku.

b.t.w. - wiadomo coś, jak się kręci ten interes ze sznyclami z doga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 04 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierdole, @dipsao blagam cie, zmien swój awatar! Juz nię mogę go oglądać - to gorsze niż przejechać 50 km słuchając radia Maryja.

Technicznie sam mam możliwość go zmienić, ale wtedy byłaby to ewidentna dyskryminacja osob z tego typu okrutnym obliczem.
A ja dyskryminacji nie popieram. Jednak okrutne oblicza jakoś tam na mnie działają Smile
Więc blagam człowieku, kurwa dzizys do chuja - zlituj sie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 04 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
@dipsao blagam cie, zmien swój awatar!

Spoko, miałem go usunąć sam z siebie, szkoda go na to ekskluzywne/elitarne (nie mogę spamiętać jakie) forum.

Jak idzie rozkminianie walleta?
Przypominam że wątek z konkursem z bitcoinami niedługo zniknie, a w raz z nim szereg cennych wskazówek które już w nim zostały zapodane.

Much reward. Twice such profit. Kici kici.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 05 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Are Cryptocurrencies in a State of War?



What’s the difference between an HD DVD and a Blu-ray Disc? In a nutshell, one is a loser and the other is a winner.

In the late 2000s, the two battled it out on store shelves in what is known as a format war. Which won? Here’s a hint: you won’t be watching Gravity on HD DVD anytime soon.

Any cryptocurrency enthusiast looking back at the HD DVD vs Blu-ray format war is bound to wonder: “Must a single coin similarly emerge a ‘winner’ – whatever that means in the context of cryptocurrency?”.
The argument in favor of war

If you were to view the cryptocurrency format from this perspective, bitcoin would be the clear front-runner. A few other coins – dogecoin, peercoin and litecoin – would be trailing close behind. Additionally, depending on who you ask, there might be other legitimate contenders to add into the fray.

Unfortunately, the wide variety of coins may actually be hindering cryptocurrency rather than helping its cause. When HD DVD and Blu-ray were duking it out to be the industry standard, sales of both were ultimately hurt. Consumers were afraid to buy a player or discs of either one, wary they would commit to the format that eventually lost the fight.

If this thinking holds true for cryptocurrencies, then the availability of so many coins may deter people (especially non-techies) from buying into any single coin.

As a result, many will simply adopt a wait-and-see approach, especially as one cryptocurrency is bound to emerge on top.

The alternatives are just too risky for them: if they buy into a single coin, there is a chance that they are betting on the wrong one. If they buy into multiple coins, their chances of picking the right coin increases, but so does the likelihood that they are committing time, effort, and money to others that will be worthless in the future.

Thus, the case can be made that altcoins are actually hurting the future of cryptocurrency rather than raising some sort of crucial cultural awareness.

In keeping with this, it could be argued that the current diversity of coins is a stage in our evolution we must overcome. For cryptocurrency to see wider adoption, we must make it as easy as possible for people to adopt it: this means one coin.
Cryptocurrency is not at war

I would not be one of those people.

I don’t see cryptocurrency as a true format war. In a true format war, the competing technologies must be in mutually exclusive competition. In the case of HD DVD and Blu-ray, a person had to choose between the two. If you bought a HD DVD player, you couldn’t play films on Blu-ray, and vice versa. Thus, the consumers who bought HD DVD players and movies ‘lost’, while the consumers who bought Blu-ray players and movies ‘won’.

The case with cryptocurrency is not so cut-and-dry. Even if one coin emerges as dominant – and bitcoin doesn’t look like it will lose its lead anytime soon – there will never be a true ‘winner’. Unlike hardware, there is no real incentive for the stakeholders in cryptocurrency to switch over wholesale to a single coin. Thus, many people can – and do – trade in multiple coins.

What’s more, and this may sound like a bold pronouncement – unless you’re a true believer – the cryptocurrency market is even larger than the one that HD DVD and Blu-ray locked horns over. That market was people that wanted to watch films in high-definition at home.

The market for cryptocurrency involves everyone that uses money. It’s everyone. So in addition to not being in mutually exclusive competition with one another, the various coins are operating in an exponentially larger market. And within that market, the coins tend to cater to different segments, given that each coin has its own strengths and weaknesses, peculiarities and protocols.
Why this comparison matters

So why is it important to invoke the HD DVD vs Blu-ray format war if cryptocurrency is not locked into a similar battle? Too many people treat cryptocurrencies as though the various coins are pitted against one another in a winner-take-all scheme. Thus, they throw their support and enthusiasm behind a single coin, proclaiming it ‘superior’.


reszta http://www.coindesk.com/are-cryptocurrencies-state-of-war/
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:04, 08 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymczasem intrygująca propozycja Charlie Lee - "twórcy" LTC - który wczoraj wpadł na pomysł by Psia Kosteczka How How WOw WOW połaczyła swe siły przy minowaniu LTC. Smile

Czym to wytłumaczyć? Twórca crypto srebra wypala z taką propozycją.... do jakiegoś smiesznego MEMe przedsiewzięcia.
Jak obstawiacie?
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:41, 09 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się że to całkiem rozsądna propozycja - ale czy ma ona szansę wprowadzenia w życie? Smile

Charlie Lee Proposes Merged Mining of Litecoin and Dogecoin

LTC/USD chart over the past three months.


The surprising success of dogecoin has changed the way that miners view the scrypt algorithm. And that’s not good for litecoin or doge, according to Charlie Lee.

On the dogecoin subreddit, the litecoin creator has proposed merged mining of the coins in order to ensure better security:

“Litecoin’s security is a lot less than it could be. So merging mining with dogecoin would make both litecoin/dogecoin almost impossible to 51%.”

What does 51% mean?

When Lee refers to this 51%, he’s talking about a 51% attack, an exploit that could be made possible if a miner or a pool could take control of over half of a cryptocurrency’s network power.

Bitcoin Chief Scientist Gavin Andresen has a brief post on his blog outlining what such an attack entails.

Essentially, it means that block transactions could end up being controlled without the consensus users expect from these networks today.
Litcoin's hashing power over the past three months. Source: LiteshackLitecoin’s hashing power over the past three months. Source: Liteshack

The reality is that scrypt miners point their mining rigs to the coin that they think has the highest potential for profit.

Mining is an important distributed method for confirming transactions, but it ultimately costs money to do so in equipment, electricity and time.

As miners have become interested in dogecoin instead of litecoin, this has meant that there is less hashing power growth in LTC. However, at 174,000 total MH/s for LTC versus 71,000MH/s for doge, litecoin is still a much more powerful network.
Merged mining

In the past, dogecoin had been retargeting only every four hours. This meant opportunistic miners could move to other scrypt-based coins and cause difficulty to be misrepresented as a test of that network’s hashing power.

In order to prevent this, the difficulty retargeting now happens during doge’s block generation, which is roughly every minute. This has helped to better secure dogecoin’s hashing power and made it less volatile.



reszta http://www.coindesk.com/charlie-lee-proposes-merged-mining-litecoin-dogecoin/
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 09 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:


LTC/USD chart over the past three months.


Tobicio, nie rób ściemy. LTC się osłabia do dolara, bo się BTC osłabia do dolara.
A kurs LTC do BTC wygląda tak:



A co się ostatnio dzieje z kursem DOGE/BTC to już tu wszyscy dobrze wiedzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 10 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone napisał:


Tobicio, nie rób ściemy. LTC się osłabia do dolara, bo się BTC osłabia do dolara.
A kurs LTC do BTC wygląda tak:

Pewnie nie uwierzysz Czooniu, ale rano, kiedy wklejałem ten news z coindeska to sobie pomyślałem ze ten wykres jest troche po huju bo przeciez wszyscy wiemy ze bitek ostatnio doluje a wraz z nim reszta rodzinki. No i zaczałem szukac lepszego ale, że nie miałem czasu i szukanie sie przedłuzało to olałem to bo przecież, pomyslalem sobie, czoonek tu przyleci i wklei swoje wykresy. Smile No i sam widzisz, bywasz przydatny. Smile
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:49, 11 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Pewnie nie uwierzysz Czooniu, ale rano, kiedy wklejałem ten news z coindeska to sobie pomyślałem

Nie uwierzę.

tokebit1 napisał:
ze ten wykres jest troche po huju

To dotyczy wszystkiego, co tu przeklejasz.

tokebit1 napisał:
bo przeciez wszyscy wiemy ze bitek ostatnio doluje a wraz z nim reszta rodzinki.

No bo kolejne kryptony, które tu zawzięcie reklamujesz generują inflację BTC, a także generalną wtopę wizerunkową całego pomysłu ktyptowalut.

tokebit1 napisał:
No i zaczałem szukac lepszego ale, że nie miałem czasu i szukanie sie przedłuzało

Nie mogłeś znaleźć wykresu LTC/BTC? Laughing Ty?! "Wybitny" specjalista od kryptowalut?!

tokebit1 napisał:
No i sam widzisz, bywasz przydatny. Smile

Wiem, wiem. Za to Ty jesteś kompletnie nieprzydatny, więc idź już sobie z tego forum.



Ja rozumiem, że praca akwizytora srajtocinów jest ciężka i wymagająca, ale "sukces" Twoich pomysłów inwestycyjnych wygląda tak:



W połowie lutego KonioBicio napisał:
Od kilku dni obserwuję rozwój projektu o sympatycznej nazwie Aurora Coin, który pośród zalewu copy/paste coinów w ostatnim czasie wyróżnia się "ideologicznie" na ich tle. [...] Do wystrzału z AuroraCoin pozostało niewiele ponad 40 dni - Czy będzie to rewolucja na miarę XXI wieku tym razem bezkrwawa, wykorzystująca wolne narzędzie kreacji pieniądza pozbawionego kontroli wąskiej grupy prywatnych właścicieli banków centralnych? Czy rozdanie pieniądza za darmo moze być receptą na kryzys?


Ile zarobiłeś na tym lichwiarskim pumpie z początku marca? Wciskasz ludziom swoje "hau, hau, miau, miau", zarabiasz na ich naiwności, a twierdzisz, że walczysz z lichwą.
Gościu, moim zdaniem, jesteś najzwyklejszym NLP-naciągaczem a la Amber Gold.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11   » 
Strona 6 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile