W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 34502
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gambolo




Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:25, 07 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ufasoft.com/coin/

używał ktoś, testował ??
na pierwszy rzut oka to ściąga chyba wszystkie bloki dla każdej waluty...będzie sporo GB

przydało by się coś podobnego ale w stylu multibit - drodzy programiści - do dzieła - kto zrobi coś takiego - zarobi kupę szmalu
_________________
BTC: 12TUcYoA2im8sgd4d2pKLZE3r9NFTRjG6b
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 07:41, 07 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstało nowe forum dla Litecoina - http://forum.litecoin.pl/

Oczywiście na razie ruch znikomy i mam trochę wątpliwości co do potrzeby takiego forum przy istnieniu bardzo dobrego - http://forum.bitcoin.pl, ale zawsze to kolejna inicjatywa i warto dać chłopakom szanse na rozbujanie, może się uda, a kto wchodził kilka lat temu na forum bitcoin to pamięta, że ruch też był mizerny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 07 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że @dogebit1 strasznie zgorzkniał i pofrustrował się, niech zgadnę - już po raz drugi okrutnie się wykrwawia z kapitaliku zgromadzonego na mozolnych kopaniu a potem na pump&dumpach, najpierw na litcoinach (po czym do dziś ma traumę), a teraz na psikutkach. Najwyraźniej trzyma je ciągle, albo może wręcz dokupywał gdy były "taniutkie" (dużo droższe niż teraz). Jestem zaskoczony, że słuchał własnych rekomendacji, bo to jakby akwizytor kupował odkurzacze, albo garnki, które sam sprzedaje innym. Wot i nici z hau miau kici kici. Whatever.

On the second thought, co do ewentualnego drobnego wejścia w LTC - chyba lepiej dać sobie póki co na razie spokój.
Wydaje mi się, że w końcu następuje stopniowy odwrót od altów, który będzie się nasilał.
Alty będą wykorzystywane tylko do kopania i wymieniania na bitki. Przez podaż od minerów kurs każdego alta obsuwa się systematycznie i nieubłaganie, jak po równi pochyłej. Mało kto się już też chyba nabiera na kolejne pump&dumpy i rzekome super-duper nowe features'y jakie mają mieć alty "nowej generacji" i inne "bitcoin 2.0". Jakoś nie widać żadnych tych nowych features'ów czy zalet nowych kryptonów w porównaniu z bitkiem. BTC jest jak wynalazek koła, które jak dotąd nie zostało zastąpione przez żadne "koło 2.0". Więc gdy nastąpi odwrót do klasyki, wówczas też po pewnym czasie może załapać się na taki trend, w drugiej kolejności litek. Ale to jeszcze długa i niepewna droga do tego. Na razie z tego co widzę to towarzystwo litcoinowców jest chyba raczej zniechęcone kurzącym się altem i nic nie zwiastuje ożywienia.

Tymczasem przypomnę artykuł (z "The Mises circle" - fap, fap, austriacy), który zapostowałem gdzie prawie rok temu:

THE PROBLEM WITH ALTCOINS
Why no altcoin can succeed

o podróbkach i naśladowcach w kryptowalutach

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 09 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jeden artykuł tego samego gościa na ten temat, z marca br, bardzo dobry.

The Coming Demise of the Altcoins
(And What You Can Do to Hasten It)


Ten fragment jest dobry, o psychologii "inwestowania" w altcoiny (jak to każdy wie, że to pump, ale myśli że jest cwańszy od innych leszczy)

Altcoin Investment Psychology

The present popularity of altcoins should be explained in terms of foolishness and hubris because it cannot be explained rationally.

As investors look at a new altcoin that has come out, they might think to themselves, “This cryptocurrency network is innovative, perhaps this means it will do well.” They might buy in at that point, or they might think a little harder and continue, “But wait. Bitcoin has the much larger network and is therefore objectively more useful as a currency than this new altcoin, despite its innovative features. If I decide to buy some, I would have to sell some of my bitcoins for it, so there is a real opportunity cost. Furthermore, the only way it can win is if all the other investors also switch. Will they or won’t they?”

At the same time, many of the other investors will be thinking the same thing. They will think about the fact that the rest are thinking it too. They will think, “No reasonable person would expect this coin to have any but a small chance of success. But since it can only succeed if lots of people really believe in it, this ensures that it cannot be successful because if no one buys more than a small gamble, then its failure is virtually guaranteed.” If they stop thinking there, they will stick with Bitcoin.

However, they might also think something along the lines of, “It’s quite possible that this altcoin will have an extra jolt in price during the next Bitcoin mania because some people may buy it either because they were not intelligent enough to follow the same train of thought as me or because they too, like me, realize that it may attract people who can be preyed upon. However, that is a risky proposition because it will be hard to know if I am the one preying upon suckers or if I am a sucker myself.” They will then either buy it or not depending on their own confidence in their ability to predict the behavior of foolish people.

Thus, altcoin investment ends up as a dynamic interplay between people who have not thought very far ahead, and people who think they are taking advantage of other people.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:04, 11 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz pipsiu, z takimi jak ty, to ja, w chwilach zadumy, mam jeden problem: otóż trudno mi sie zdecydowac czy twoj zamkniety ryj na glęboką kłódkę w momentach wzrostów Dogiego to tylko oznka WOW, czy tez ty starasz mi się podać ta swoja sflaczała piłeczkę...

Nie, nie pękaj -w obfitej konwersacji z theCombo wyjasnileś mi ten dylemat obszernie.

Wink




_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 13 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:


Alkohol, co tak cicho siedzisz?, postraszyli cie ?
Wracaj do nas...
Wracaj!
Smile
]


dopraszasz sie o swoje.

wracaj.

jesli bimi wylozy jeszcze raz swe dordźe na Ciebie, spotka go to na co zasluzyl.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:05, 14 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytając dipsao nie sposób nie odnieść wrażenia że ...pomylił wódke z piwem. choć wrażenie to może okazać się błędne (czemu z kolei już nie tak nie tak fcale łatwo się oprzeć, zważywszy na widok estymy naszego portfolio..., ekhm...)
nieszczególnie jednak trafiają do mnie freudowskie wywody co tzw. INweSTOR myśli i dlaczego nadstawia raczej tyłek niż przodek(; może dlatego niespecjalnie trafia do mnie również ta psychometryczna papka "ja myślę, że myślę, że jestem lepszy...", etc.

oto jednak jak to wszystko razem jest niczym i rozbija się o kant dupy szeroko zakrojonej nadpodaży ludzkich manipulatorów:

(chociaż chłopaczaek czasami tak bredzi niemiłosiernie że aż żal dupe ściska, aczkolwiek jednakże pewnie różnimy się co do - jakbyśmy to ujęli - spospobu i miejsca) [to jednak "widze światełko ftunelu..]
..

..halo?)


tak, już jezdem...

Cytat:
ogólnie zaś logika opiera się na takim załóżeniu: sieć bitcoina jest bardziej rozwinięta, więc jest lepsza. po co wymieniać lepsze na gorsze?


ano, po co?


może odpowiedzą na to czasy, kiedy bedą liczyły się ułamki sekund w handlu tak detalicznym jak i hurtowym...

ups? to już blisko??


----------
trudno też mi wyobrazić sobie "realny" powód, poza tak prozaicznym jak "sieć", dlaczego ludzie mieliby się zatrzymać na etapie nieociosanego bala drewna?? z tym wynalzkiem koła to też chybione, bo takie opony to przecież "tylko" dodatek... nikt na siłe nie szuka koła 2.0. To sie nazywa postęp, motoryzacja i felga z ogumieniem.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 14 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy akurat ta stronka byla juz wspominana na forum ale w porownaniu z altcoincalendar znanym raczej tu wszystkim wydaje sie byc ciekawsza o tyle ze mozna znalezc na niej informacje o jeszcze wiekszej ilosci wypuszczanych coraz to nowszych altcoinow Smile

http://altcoinherald.com/altcoin-launch-calendar/

Kierunek zdaje sie potwierdzac moje wczesniejsze prognozy - do konca roku powinnismy miec okolo 5 tys nowych altow, wiec te 700tysiecy(o ktorych kiedys tam wspominalem) do 2018 roku wcale nie sa tak nieprawdopodobne. Wiec radze sie spieszyc (rozsadnie) poki mamy ich tak niewiele jeszcze.

Z ciekawostek , wspomne ze KARMa Coin wydaje sie byc coraz ciekawszym nabytkiem.


Przy okazji, jesli ktos posluguje sie narzedziem do przeszukiwania blockchaina jakiejkolwiek waluty pod katem takich danych jak : ilosc adresow/ wartosc zgromadzonych srodkow i wogle jakichkolwiek danych ktore mozna spozytkowac to prosze sie pochwalic. Jestem sklonny na zainwestowanie jakis srodkow w powstanie takowego.

Z porad inwestycyjnych to zwracam uwage ze Dogie, Aur sa obecnie na poziomach na ktorych mozna tylko KUPOWAC Smile
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 16 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Z porad inwestycyjnych to zwracam uwage ze Dogie, Aur sa obecnie na poziomach na ktorych mozna tylko KUPOWAC Smile

Bez wątpienia. Tylko kto chciałby to tałatjstwo w takim razie sprzedać. No przecież nie Ty Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 19 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTC odrabia, i LTC też, ciekawe czy się wydrapie z powrotem ponad 0,01.
Jak to jest, że jak BTC spada, to LTC (i inne alty) też spadają tylko mocniej, bo spadają również ich ceny w BTC.
Jak BTC rośnie, to rosną również ceny altów w BTC. Przy tym wydaje mi się, że spadki sa mocniejsze niż późniejsze wzrosty, stąd przy tym całym falowaniu, alty stopniowo się systematycznie obsuwają. Ma ktoś pomysła, dlaczego przy spadku BTC spadają ceny altów wyrażone w BTC?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 19 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed wzrostem trudności często są wyprzedaże, ot kopacze realizują zyski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 19 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:
Ma ktoś pomysła, dlaczego przy spadku BTC spadają ceny altów wyrażone w BTC?

Sądzę że dla większości posiadaczy altów, BTC jest fundamentem całego cryptobabilonu. Gdy słabnie wiara w fundament, słabnie tym bardziej wiara w kolejne piętra. Ci, którzy sprzedali alty w dołku nie odkupują ich, by ukryć przed sobą swój błąd i reinwestują w BTC albo inne alty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:06, 20 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:
BTC odrabia, i LTC też, ciekawe czy się wydrapie z powrotem ponad 0,01.
Jak to jest, że jak BTC spada, to LTC (i inne alty) też spadają tylko mocniej, bo spadają również ich ceny w BTC.

Ze ty nie znasz odpowiedzi na to pytanie - nie, nie dziwi mnie, ale, ze piszesz o tym otwarcie...

Pipsianiu zapytaj czoonka, a jesli nie da odpowiedzi, to badz laskaw wyprowadzic jakis wzor na wartosc altow, ktory nam niechcaco sprzedales kilka miesiecy temu:

Ilosc utrzymywanych czonkow i i dipsiow na krwawicy zwyklych owiec bedzie sie pomniejszala wprost proporcjonalnie do ilosci wyzej wspomnianych strzyzonych, ktore oleja utrzymywanie czoonkow w PIPie czy innym DiPeSie, a ktore w koncu zaczna sie rozliczac w walutach, kore moga sobie spokojnie wydrukowac na domowym kompie. By kupic mleko, smietane, chleb czy godzine pracy budowlanca. Wyobrazasz ty sobie to pieklo, ktore niechybnie was czeka?
Takie to proste.

Niestety, wszystko wskazuje, ze chetnych na posade po Aximii zacznie wkrotce brakowac.

Wogole to straszny los czeka tzw. budzetowke, kiedy zrozumieja jej wyznawcy, ze:tyle jestes ma droga warta ile zechca od ciebie kupic wiec ja, naprawde z ciekawoscia obserwuje te wasze wygibasy.


I niech mi teraz ktos powie, ze nie jestem 7 (siodma) kolumna Korwina. Wink

Skomplikowane, jak fejsbuk ...chyba, 7 lat temu.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:41, 08 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Al Kohol napisał:


btw do jakiej roboty mialbym sie wziasc? Smile jestem sobie tylko mozolnie uczacym sie spekulantem, zadnego nowego coina na pewno nie stworze.



Alkohol, nie przejmuj się tym na co nie masz wpływu, jak sam zauważasz ten rynek to na razie 13 mld, i powiem cie ze to jest baardzo bardzo "narazie".

Biorąc pod uwagę zapędy biznesu skierowane w stronę BTC - ich chęć okiełznania waluty poprzez dodanie jakiś elementów ułatwiających indentyfikację userów, a więc warunku dyskusji w legalnym biznesie to wcale jednak nie widzę az tak ciemnej przyszłości przed altami, zwłaszcza tymi które oprą się tym zapędom.

Spoglądając na dzienne obroty na altach to widac jasno, ze zawsze może się narodzić znienacka konkurent burzący dotychczasowy porządek.
Oczywiście mam tu na mysli Dogiego. Zauważ, ze dzienne obroty juz dawno pokonały LTc a zaczynają się mierzyć z BTC - stąd zapewne ten atak Bimiego na psią kość. Ja jednak uważam, ze najgorsze co można robić to zacząć walczyć z wiatrakami lub załamywać ręce.

Nawet biedny dipsao posiłkuje się artykułami gdzie spece rozważają czy Doge ma szansę pokonać BTC czy też nie. Rozumiesz, że miesiąc temu było to nie do pomyślenia? Każdy by Cie wyśmiał gdybyś powiedział: "za miesiąc obroty na Dogim będą takie jak na BTC".
I porzuć tą Rosję, chiny i Indie - i uwierz mi : Jeżeli ostrzegają przed Bitcoinem a co za tym idzie resztą altów to jest to tylko oznaką ich słabości, i bądź pewien - granica została juz przekroczona, tego procesu nie da się zatrzymać i jest tylko kwestią czasu kiedy zmienią swoje zdanie.
Dlatego, kiedy mówie weź się do roboty mam na myśli żebyś szukał swej szansy.

Żeby nie być gołosłownym : jakiś czas temu davidoski wyskoczył tu z walutą następnej generacji - gdzie ja jak i admin zaatakowaliśmy ten koncept.
Ja ze względu na podział startowy dóbr dla 100 wybrańców.
I nie trzeba było długo czekać zeby powstały alternatywy - jedną z nich jest NEM descendant of NXT Laughing . Tu mamy sprawiedliwszy podział, bo jak zapewnia twórca initial stake holders =4000. A że koncept NXT a także jego klonów wydaje się byc ciekawy to zakupiłem za jedyne 0.02btc udział który ma mi zagwarantować 1milionNEM I komu nie żal tych 0.02btc niech uczyni tak samo.


I jak widzisz nie ograniczam swojej sympatii tylko do jednej waluty.
Ba, powiem ci wiecej, biedny LTC też się odbije (prawdopodobnie) z tym że znając ten rynek to czeka nas panika i wyprzedaż z dołkiem na poziomie.... cholera, sporo ryzykuję ale obstawiam że zejdzie poniżej 0,015 btc smiało. w przeciągu.... kilkunastu tygodni. By powrócic przy następnym napływie swieżej krwi do może nawet i 0,05?*



No mam nadzieję, że niektórzy z państwa zaryzykowali równowartość starteru w najuboższej polskiej restauracji i zakupili udział w NEM.

Warty dziś juz około 2 BTC.

Ale jeśli nawet wątpliwości wzięły górę proponuję zakupić NEMStake- za kilka miesięcy będzie wart 5x więcej niż dziś.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 08 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
udział w NEM. Warty dziś juz około 2 BTC.

Gdzie możesz go za tyle sprzedać? Jakiś link?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 10 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:

Gdzie możesz go za tyle sprzedać? Jakiś link?


Po co od razu link, przecież mozesz odkupić od czonka, jeśli uznałeś, że ten twój jeden to za mało. Bo chyba tym razem, pouczony historią Psiej Kosteczki nie dałeś się już tak zrobić własnej mądrości?

No, ale, jeśli czoonia jednak nie wyrazi ochoty na pozbycie się i będzie trzymał dalej to tu masz instrukcję jak kupić NEM:) Bo jak je sprzedać to z dobrego serca powiem ci żebyś sobie sam poszukał. Bo później znowu będziesz mi jęczał, że mogłem napisać żeby ich jeszcze nie sprzedawać.Smile

https://docs.google.com/presentation/d/1.....slide=id.p
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 10 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Bo chyba tym razem, pouczony historią Psiej Kosteczki nie dałeś się już tak zrobić własnej mądrości?

No niestety, gdybyś gadał normalnie, to może bym zwrócił uwagę na to cuś i wrzucił te dwa miliony satoshi. Niestety wtedy byliśmy tak zmęczeni i zrażeni tym twoim hau miau kici kici, że założe się, że nikt z uczestników wątku nie wszedł w ten temat.
Za to widzę, że ty wyciągnąłeś wnioski z historii slicnej psinecki - domena nemcoins.pl wolna Smile

Cytat:
tu masz instrukcję jak kupić NEM:) Bo jak je sprzedać to z dobrego serca powiem ci żebyś sobie sam poszukał.

No jasne, "projekt" wszedł w dojrzałą fazę leszczenia - naganie kupujących, a sprzedających werbować nie trzeba.
Słusznie, zrzucaj, zanim szczyt górki zostanie daleeko i wysooko w tyle, jak na psikutkach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 10 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji, https://cryptorush.in wróciło do życia.
I oddali mi moje krypty, a myślałem, ze wyparowały.
Zapowiada się ciekawie.
P.s. Oczywiście, nie zalecam ufania komukolwiek w przytrzymywaniu krypt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 11 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupilem wtedy tego nem-a Smile dzieki tokebit1! heh ale do tej pory nie ubiegalem sie o swoja czesc bo nie mialem zbytnio czasu ani ochoty przekopywac sie przez procedure pozyskania. dziwna jest ta siec nxt. nie spodziewalem sie ze bedzie to tak skomplikowane. tak czy inaczej na razie jest pieknie ale kiedy wysiasc z tego pociagu? ogolnie mam dosc kryptonow. prawie wszystko roztrwonilem na glupie transakcje Smile teraz znowu sie tym zajalem i sprobuje cos tam odzyskac, ale juz bez tego entuzjazmu co pod koniec zeszlego roku. w sumie ryra mnie to juz. szkoda czasu.

tokebit1 jakbys mial jeszcze jakies typy to wal - kupuje w ciemno Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 12 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
ja kupilem wtedy tego nem-a Smile dzieki tokebit1!

Nie ma za co Smile
Cytat:
heh ale do tej pory nie ubiegalem sie o swoja czesc bo nie mialem zbytnio czasu ani ochoty przekopywac sie przez procedure pozyskania.

Spokojnie, jeśli za ciężko z tą procedurą pozyskania NEMStake to poczekaj aż wyjdzie beta klient NEM. Może pod koniec pazdziernika? NEM to crypta oparta na nowym kodzie - żaden copy/paste. Więc warto czekać.

Cytat:
tokebit1 jakbys mial jeszcze jakies typy to wal - kupuje w ciemno Wink


No oprócz tych o których wspominałem w tym wątku dość obszernie to przypomnę o Ethereum.

No i także o Aurora i naszej ukochanej Psiej Kosteczce, która dziś świętuje oficjalne połaczenie sił w kopaniu z LTC.

Dogecoin Community Celebrates as Merge Mining with Litecoin Begins

Cytat:
Dogecoin has officially switched to auxiliary proof-of-work (AuxPoW) mining.

The update now enables litecoin miners to process transactions, while providing an additional layer of security to the decentralized network.

The altcoin’s switch to auxiliary proof-of-work, also known as merge mining, has been in the works for some time. The move was announced this August after months of serious and, at times, passionate debate within the dogecoin community. The merge mining concept was suggested in April by litecoin creator Charlie Lee.

Dogecoin creator Jackson Palmer told CoinDesk that AuxPoW was necessary as the gradual decline in price had removed some of the incentive for miners to mine dogecoin. Further, any resulting network hashrate drop could have created the conditions for potentially malicious transactions to be fraudulently committed and confirmed.

reszta http://www.coindesk.com/dogecoin-celebra.....urrency%29

Tak więc siły połączone. Ciekawe co na to dipsao? Pewnie znów zaszczeka, choć gdyby miał odrobinę odwagi to grzecznie by przeprosił za swe kalumnie na Psią Kosteczkę. Pamiętam, że jako jeden z pierwszych zaczął gulgotać przeciwko Dogiemu w pamiętnym wątku Psia Kość znaczy się Koin- rozdajemy kosteczki. Wink który z gołębiego serca, ku pomylśności wszystkich użytkowników naszego zacnego forum postanowiłem założyć 3 dni po powstaniu DOGIego, 11 grudnia ubr. Zresztą nie tylko on ciemno widział przyszłość Dogiego. Niektórzy wieszczyli atak chłopaków od LTC i forka na DOGIM.

Bimi napisał:


tokebit1 napisał:
Nono, zdaje się że zapomniałeś o fakcie, że to Psia Kosteczka ma teraz większą moc niż ten cały stetryczały litkoin i jeśli ktoś tu ma uważać to od teraz chyba bardziej ci co kopią ltc niż dogiego Smile zakładając, że wogóle miałoby dojśc do tego ataku o którym piszesz.


Wcale nie zapomniałem, lecz dokładnie od tego piję...
Ewidentne przeniesienie mocy obliczeniowej z jednej sieci do drugiej może oznaczać, że albo ludzie którzy do tej pory kopali litecoin postanowili je własnie wyjebać, na rzecz twoich psich chujów - albo (co bardziej prawdopodobne), że postanowili wstrzymać na tydzień kopanie litecoinów, aby w tym czasie rozpeirdolić w drobny mak te twoje psie chuje - standardową metodą na 51+% i odwracanie transakcji.

Historia pokaże który z nas miał rację i zapewne już wkrótce, bo jedna rzecz na tym świecie jest pewna: że żadna wirtualna waluta nie ma szans utrzymać się na dłuższą metę, jeśli używa dokładnie tej samej funkcji PoW co inna waluta mająca jednakże większy haszpower.
To jest fakt niezbity - i pozostaje tu wyłącznie kwestia tego: czy psie chuje rozjebią litecoiny, czy na odwrót?
I mi tam totalnie ryba, bo nie mam ni jednych ni drugich - ale gdybym był tobą, to bym się chyba zaczął już z deka pocić, bo jednak litecoiny wydają mi się o wiele lepiej uzbrojone; wpierdolą twoje pisaki na śniadanie i ino pisk po nich zostanie... Smile


Swoją droga ciekawe ile krypto-walut jeszcze musi polec, zanim ludzie w końcu zczają, że alternatywna kryptowaluta z dokładnie tą sama funkcją funkcją PoW, to nic innego jak kolejna waluta kamikaze.


Przy tej okazji nie omieszkam powtórzyć, że nie warto toczyć wojen, jakichkolwiek, nawet tych hashowo-cryptonowych - współpraca, wzajemne zrozumienie i uśmiech złagodzą trudy dojazdów. Smile

Pamiętacie jeszcze?

Ależ ten czas szybko mija, łezka się kręci w oku.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 26 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dipsao nawet nie odmiauczył się, a niech ma na pocieszenie. Smile

Ciekawe jaką ma teorię na temat lotu na księżyc?




A przy okazji wpadłem na pomysł, że jesli znajdą się jacyś chętni to poproszę o wskazanie poziomu USD na jakim znajdzie się Psia Kość za około 5 miesięcy kiedy to ostatni blok halving będzie miał miejsce i od tej pamiętnej chwili tylko 15 milinów Dogecoina będzie emitowane każdego dnia, i tak już do końca tego świata. Swoją drogą to ostanie chwile na nabycie taniutkiej kosteczki.

Ok, nie rozpisuję się - oto mój typ: 1cent czyli 0.01USD - przypomnę że w dniu dzisiejszym jest warta 20x mniej okolo.00045USD.

Zwycięzca dostanie nagrodę niespodziankę.

ps/ Alkohol, mam nadzieję, że tym razem nie zjebałeś sprawy...
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 26 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, widzę, że podkręcanie kursu na hau, hau, miau, miau na całego:


Obrót z 24h to 4,5 miliona $, ok. 1/5 z tego co na bitku. Sami od siebie kupujecie tam w dziale marektingu?

Ty, tobicio, a może weź tu wyświetl jakieś info, że paypal będzie akceptował płatności w hałhałach? Albo może chociaż takiego przekleja o hałhałach tu wklej, jak ten poniższy o bitku - zamiast tych NLP-gimboreklam księżycowych download



No cokolwiek - byleby fundamentalnie wyjaśniało taki ceny i obrotów na piesiełach. Wiem! Bronson organizuje loty w kosmos za piesieły?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 04 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Ok, nie rozpisuję się - oto mój typ: 1cent czyli 0.01USD - przypomnę że w dniu dzisiejszym jest warta 20x mniej okolo.00045USD.

Zwycięzca dostanie nagrodę niespodziankę.


Gwoli ścisłości, zgłoszenia przyjmuję do 23 grudnia br w tym wątku.

czoonek napisał:
No cokolwiek

Ech ty niewdzięczny czoonku, masz tu link, do treści, która powinna wyjaśnić jak odebrać przydział NEM-a. Podeślij też dipsao, ewentualnie liźnij mu na uszko Smile


Jak odebrać NEM stake:


https://medium.com/@xtester/nem-redemption-process-f90db6b10eef
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 05 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co to jest, ale wygląda ciekawie:
Buy EAC/BTC za 0.00000002 BTC.
To mnie teraz bawi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 05 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo:
Cytat:
Przy okazji, https://cryptorush.in wróciło do życia.
I oddali mi moje krypty, a myślałem, ze wyparowały.

to ciekawe to co piszesz, bo mi jakoś kuhwa nie oddali... coiny, które miałem, w ogóle nie są obecne w handlu (zresztą, czy tam się w ogóle handluje??) to jakaś jedna wielka prowizorka i ściema. owszem, zapowiadali, że będą zwracać sukcesywnie i to trochę potrwa (max. do stu lat) - a ty jarondo piszesz mi tu, że już na stracie, tfu - na starcie - wszystko ci oddali? weź mnie nie wkurwiaj, to co ty miałeś? Coino-coiny? to jedyne coiny, które mi zwrócili w całości, plus - jakiś kurwa żart chyba: 0.00000723 Litecoina(!). A gdzie moje Tesle? gdzie kurwa 42? gdzie wreszcie moje 0,026 btc, które tam miałem? (i dzięki bogu że nie traktowałem tej obory jako mojej głównej giełdy...)
a teraz chyba to samo zaczyna się dziać na mintpalu, do którego miałem do tej pory nieco większe zaufanie.. zdaje się, że w lato skubnęli ich na jakieś 2Mln$, przenosiny na nowe serwery się przedłużają (do tego stopnia, że towarzystwo na twitterze już powoli zapomina o zasadach dobrej cierpliwości i pojawiają się pierwsze wyrafinowane bluzgi) no, zobaczymy może jeszcze wrócą.. na razie (u)dają znaki życia.
tak czy inaczej, coś mi się zdaje że giełdy internetowe to jedna wielka złodziejska szajka pazernych pedałów, teraz chyba w kolejce czeka jeszcze tylko Cryptsy.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11   » 
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile