W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 34546
Strona: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:34, 23 Gru '13   Temat postu: Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje? Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba było długo czekać aby wraz sukcesem Bitcoina pojawiły się jego kopie oparte tak jak on sam na algorytmie SHA256 : TRC IXC, PPC, DEV czy też o Scrypt, którego najsłynniejszym przedstawicielem jest LTC a jego kopie można już liczyć w setkach. Smile

Nie wszystkie waluty to jednak zupełne kopie - gdzie autor zmienia tylko nazwę i jakieś parametry np. wynagrodzenie za wykopany blok, czas dostosowania trudności wydobywania czy ilość monet którą można wykopać.
Są takie, które oferują poważniejsze zmiany dotyczące algorytmu haszowania, sposobu dystrybucji etc.

Rodzi to wiele pokus wśród potencjalnych graczy (day traders Smile ) i długoterminowych inwestorów.

Czy każda crypto waluta ma szansę powodzenia? Czy można wśród nich wyróżnić te których założenia skazują je na porażkę i straty od razu na samym starcie?

Proszę, żebyśmy w tym wątku starali odnosić się merytorycznie do zarzutów oponentów i zanim określimy którąś z nich mianem scam coina w miarę dokładnie wyjaśnili dlaczego tak uważamy. Kto miał rację jak zwykle zweryfikuje czas.

Edit:
A także potraktowali go jako miejsce gdzie, możemy prognozować kursy, przewidywać wpływ czynników zewnętrznych na dana walutę. Mam tu na myśli takie małe forumowe crypto kasynko Very Happy No i zachowajmy dystans do tych przewidywań.

Place your bets , please
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:49, 23 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kilka, ale tylko w stylu p2p.
Zakopane, bo nie mam czasu powiększać ich ilości.
Jeść nie woła, na życie mam.
Dobry temat.

EDIT:
Litecoin jest srebrem, Bitcoin jest złotem, reszta, to będą, jak myślę towary sezonowe, w ramach potrzeb.
Jeszcze platyna się nie pojawiła. Czy wogle będzie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 23 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Mam kilka, ale tylko w stylu p2p.
Zakopane, bo nie mam czasu powiększać ich ilości.
Jeść nie woła, na życie mam.
Dobry temat.


Fajnie, że się odezwałeś.
Także mam kilka obstawionych. Dobrze byłoby gdybyśmy precyzowali nasze typy. Oczywista bluff jest także dozwolony - oprócz ruletki mamy przeciez gry karciane - w obydwu wypadkach "czas" jest sprawdzającym.

Jak zwykle muszę coś dopisać, doczytałeś po edycji? Ciągle się podoba?

Edit:

Co masz na mysli pisząc p2p?
Zgadzam się co do złota, lecz mam watpliwości jeśli chodzi o srebro. Zapewne domyślasz się mojego typu.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 22:30, 23 Gru '13   Temat postu: Re: Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje? Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Proszę, żebyśmy w tym wątku starali odnosić się merytorycznie do zarzutów oponentów i zanim określimy którąś z nich mianem scam coina w miarę dokładnie wyjaśnili dlaczego tak uważamy.

No szkoda, że merytorycznie nie poprowadziłeś wątku o dogecoin, tylko:
Hau, miau, rakieta startuje! Al kupiłeś?!, kupuj, bo zostaniesz na peronie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 23 Gru '13   Temat postu: Re: Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje? Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:

No szkoda, że merytorycznie nie poprowadziłeś wątku o dogecoin, tylko:


No biorąc pod uwagę merytoryczność waszych postów i to ze ty i choone byliście tam głownymi dyskutantami to możesz być pewien, że z mojej strony było bardziej merytorycznie niz zasłużyliście na to.

No ale jesli tak uparcie wspominasz Psią Kość czyli DOGe Coina (niezorientowani mogą się zapoznać z wątkiem gdzie można dostać parę DOGE za free viewtopic.php?t=22455&postdays=0&postorder=asc&start=0 Wink nie ma za co ) to chciałbym powiedzieć, że patrząc na start tej waluty - zaledwie 2 tygodnie i osiągnięcie mocy LTC z maja tego roku, (a tak naprawdę to taka wydajność była obserwowana jeszcze pod koniec października 25 GHs) to dochodze do wniosku, że coś może być na rzeczy. Czy też chcesz powiedzieć że te megawaty zużywane przez minerów idą na darmo?

Edit:

No i chyba nie powiesz mi że to nie był wtedy*-czyli 10 dni temu ( i według mnie ciągle jest) Very crypto rocket hau hau - przecież proponowałem nie tylko tobie zakup DOGE kiedy można je było kupić po 6x0 i 1 czyli 10 satoshi. Więc, czyż me słowa nie były uzasadnione?

Chyba wiesz czym sie wtedy zająłeś?

Dipsao napisał:
Cytat:

Cytat:
tokebit1 napisał:
A tymczasem DOGi Coin zaczyna dobijać 0.1 BT/ 1M DOG Smile


...czyli jeden leszczkoin zaczyna dobijać 0,0000001 BTC.
A 100 leszczkoinów to 0,00001 BTC.
Czyli 1/40 czekana.
Czyli około 3 grosze.

_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 24 Gru '13   Temat postu: Re: Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje? Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Czy też chcesz powiedzieć że te megawaty zużywane przez minerów idą na darmo?


Dokładniej rzecz biorąc miałem na myśli 0,25 Megawata dziennie.
Dla porównania wykopywanie LTC pobiera około 0,8 MW dziennie

Razem całkiem sporo... a gdzie moc BTC?

Mówię wam, tylko patrzeć jak greenpeace zgłosi się po bribe-a
Laughing
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 24 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz. Ci co sterują greenpeace to nie są osiołki, które pływają na łódkach i przykuwają się do drzew.
To taka sama kopalnia kasy, jak onz.
Chcę przez to powiedzieć, że szefostwo pewnie już dawno zapakowane w kryptony.
Gdzieś kapitał trzeba ukryć. A przy okazji niepostrzeżenie przekazać.
Dziś nagiełdach, jak szacuję obrót na 24h jakieś 60 tysięcy BTC. http://bitcoincharts.com/markets/
A obróconych BTC giełdy + poza nimi to 700 k. https://blockchain.info/pl/charts/output.....p;address=
Jeśli dobrze czytam.
Jak to się ładnie kręci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemek




Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 56
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 24 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DMHh6Hev7sRSL9rYZAXcH1DsLJ1Q7n4wmc

To zapodaj 100 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 25 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie nie bądźmy pazerni, liczenie na 1000x krotny zysk może się skończyć utratą wszystkich środków, zainwestujcie sobie w Litecoiny, może nie zostaniecie milionerami, ale kilkukrotny zwrot w ciągu miesięcy bardzo realny

http://www.youtube.com/watch?v=a9ibZ11vbcQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vegas




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 26 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musze zaczac pisac aktualny kurs przy moich postach, bo jak pisalem posta wyzej bylo 17usd, mamy 24usd Wink 2 dni a jaki ładny zwrot Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:24, 27 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważajcie jeśli komuś przyjdzie szalony pomysł kopania 'catcoin' na tych poolach:

UWAŻAJ ZOSTANIESZ OKRADZIONY!!!
http://gpududepool.co.vu
http://cat.cryptovalley.com/

od razu mi to wyglądało na podpuche ale sprawdziłem i sie przekonałem, dużo aż tak mnie to nie kosztowało ale potwierdziło moje obawy.

ten sam złodziej na obu adresach byc moze ma ich wiecej, nikt tam nie kopie, predklosc poola 0, wiec oczywista sprawa, gdyż to taki padalec, zapodajesz kopanie, robisz szybka wyplate i nic nie wychodzi, potem czekasz parę godzin na odliczenie większej kwoty i wpłata nie wychodzi a potem pool ma "awarię". coraz wiecej wszelkiej maści szubrawców się przypałętuje i jak ten pająk czai w kącie krwiopijca żeby tylko komuś coś zapierdolić bez skrupułu, coraz więcej takich cienkich skurwysynków
dowodów nie ma ale doza pewności co do coinmine.pl z tym, że ta domena działa póki co "uczciwie"

ale prawde powiedziawszy, co sie dziwić - nie ma szacunku do takich co to catcoin chca wykopać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 27 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Rafał,

błysnąłeś podrzuconymi śledziami.

Dla mnie, to jesteśmy jeszcze długo przed Prawdziwym Kotem, który stanie się godnym uwagi konkurentem Naszej Psianej Kosteczki, wowo hau hau Wink


I trochę się obawiam, że w przeciwieństwie do "grajka z china LTC" stać cię na odrobinę więcej, wybacz jeśli się myliłem.

Post Jarondo, odnośnie interpunkcji, był bardzo na miejscu.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 31 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
No Rafał,

błysnąłeś podrzuconymi śledziami.

I trochę się obawiam, że w przeciwieństwie do "grajka z china LTC" stać cię na odrobinę więcej, wybacz jeśli się myliłem.

Post Jarondo, odnośnie interpunkcji, był bardzo na miejscu.


interpunkcja, cóż, to tylko ozdobniki treści, piszę z różnych maszyn to i klawiatura czasami nieporęczna a nie będę ślęczał godzinami nad edycją Smile

To zajrzyj kolo na pierdolnię, tam się więcej rozpisałem, mam jeszcze coś w przygotowaniu, czasem książka a czasem gryps, samo życie Smile

HNY'14!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:58, 01 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak więc z nowinek dorzucam MonaCoin, a że wszystko wskazuje iż zamilknąć mi będzie przez chwilę, proszę się nie spodziewać "akwizycji" o którą, zostałem nagrodzony przez kilku idiotów/tudzież cwaniaków na tym forum Twisted Evil
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 02 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja słyszałem o pewnej nowej walucie.. kto w ogóle powiedział, że każda waluta ma mieć coin w nazwie? ha, frajerzy - jest już projekt nowej waluty, bardzo ciekawy, a żeby było jeszcze ciekawiej nie zdradzę jej nazwy. Ale spoko - wkrótce i tak o niej usłyszycie. i spoko - nic straconego, pewnie i tak byście się nią nie zainteresowali (na poważnie; no, może na początku, ale jak by się okazało, że nie przynosi żadnych profitów - 99% lamerów by odpadło;), bo - w przeciwieństwie do waszych coinów, na e....e (ok, zdradzę że nazwa zaczyna się na e i kończy na e - może ktoś już kojarzy? mały konkursik? - napiwek dla tego kto pierwszy się pokapuje!) raczej się nie wzbogacicie. Dlaczego? Bo to projekt PRAWDZIWEJ- waluty, a nie krypto- przeznaczonej do spekulacji, buahahha. Dla was lamerzy jest bitcoin, który jak wiadomo jest gówno wart - bo w najbliższych latach będzie zmierzał w prostej drodze do okrągłej bańki, a wy się sracie o jakieś marne 5000$ (https://prawda2.info/viewpost.php?p=263165). Kilka lat w zupełności wystarczy, aby PRAWDZIWA WALUTA opanowała rynek elektronicznej wymiany, wypier(dal)ając bitcoina do roli internetowych koralików. I znów wyjdzie na moje: że to JA miałem rację, kiedy od początku przepowiadałem wam jak abel krowie: "bitcoin, deflacyjne gówno opychane w zestawie 'mały spekulant', walutą nigdy nie będzie, bo nie w takim celu został stworzony". chemicolo miał rację, rację miał - miałem ja, la la la, kto zaklinał rzeczywistość? - wy, wy, wy, la-me-rzy .... hahahahaha AAAAAhrahhhh

no to szufla, tam jest wegiel.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 02 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"e....e (ok, zdradzę że nazwa zaczyna się na e i kończy na e - może ktoś już kojarzy? mały konkursik? - napiwek dla tego kto pierwszy się pokapuje!)"
Elemele?
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 04 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
e....e (ok, zdradzę że nazwa zaczyna się na e i kończy na e -

no to szufla, tam jest wegiel.


Chemicolo, a jeśli ta waluta nie przynosi żadnych profitów, to wogóle do czegoś będzie służyła? Wpadłeś na pomysł, że dobrze by było gdyby dało się za nia coś kupić tudzież sprzedać? Śmiało, uchyl rąbka tajemnicy przy sobocie...
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 05:58, 04 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
ok, zdradzę że nazwa zaczyna się na e i kończy na e - może ktoś już kojarzy? mały konkursik? - napiwek dla tego kto pierwszy się pokapuje!


eMunie

http://emunie.com/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=220530.0
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:02, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bravo Davidoski, ale obawiam się, że ten biedak czeka na jakąś rekomendację tegoż eMunie.
Dobrze, że szuka, choć jak widać powaznie błądzi twierdząc, że nie da się na tym zarobić. Bo tak jak w przypadku NXT, największymi beneficjentami będzie czołówka która wykupi udziały.

Przy okazji, nie przeraża Cię ten java applet w NXT? Widziałem, ze twórca ostatnio ujawnił kod źródłowy i nawet wyznaczył nagrodę za znalezienie błędu, ale to ciągle java...
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:09, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zostanie znaleziony bug to będzie się można martwić, a na zapas nie ma sensu. Kupiłem trochę NXT, zapisałem się też na emisję eMunie w ramach dywersyfikacji środków. Nigdy nie wiadomo, która z tych walut osiągnie sukces, a jeśli ma się udziały we wszystkich to zwiększa się swoją szansę. Niewiele to kosztuje, a może przynieść dużo zysku. W pozostałe alty nie wchodzę, bo są kopiami bitcoina na zasadzie kopiuj-wklej, więc nie widzę przed nimi większych perspektyw.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:22, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Jak zostanie znaleziony bug to będzie się można martwić, a na zapas nie ma sensu. Kupiłem trochę NXT, zapisałem się też na emisję eMunie w ramach dywersyfikacji środków. Nigdy nie wiadomo, która z tych walut osiągnie sukces, a jeśli ma się udziały we wszystkich to zwiększa się swoją szansę. Niewiele to kosztuje, a może przynieść dużo zysku. W pozostałe alty nie wchodzę, bo są kopiami bitcoina na zasadzie kopiuj-wklej, więc nie widzę przed nimi większych perspektyw.


Przynam się, ze też nie mogłem się powstrzymać przed dywersyfikacją (ale bardzo rozsądną) Laughing

A z pozostałymi altami to uważaj - bez "prejudgement" - ostatecznie zwycięży ta która stanie się najbardziej popularna, masowa.

Ciekawe, ze spotykam się z dokładnie przeciwnymi opiniami: Wolą inwestować nawet w najgorszą kopię BTC (sha256 czy scrypt) niż w takie projekty jak te dwa wyżej wspomniane.
Ludzie to są naprawdę różni. Lecz łączy ich jeden cel.

Very Happy
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:39, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inne krypty w porównaniu z BTC są daleko w polu i nie mają niczego z istotnych elementów infrastruktury, przede wszystkim:

- bitcoinomaty (ATM) - bitcoin ma ich w produkcji kilkaset i kilkanaście działających na całym świecie oraz dziesiątki w przygotowaniu do uruchomienia. Inne alty ani jednego.

- firmy obsługujące płatności dla przedsiębiorców (payment processors) - bitcoin ma ich wiele (BitPay, Coinbase i inne). Pozostałe alty ani jednej.

- przedsiębiorcy akceptujący walutę - bitcoin ma ich tysiące na całym świecie, w tym część bardzo rozpoznawalnych (Wordpress, Reddit, OKupid, Virgin Galactic). Pozostałe alty praktycznie brak lub znikoma ilość.

- giełdy pozwalające na wymianę na lokalne fiaty - bitcoin ma ich kilkadziesiąt praktycznie w większości liczących się krajów świata. Pozostałe alty ani jednej. Są jedynie giełdy wymiany na bitcoina i między sobą, a to nie to samo.

- "pokrycie" w mediach głównonurtowych docierających do lemingów - bitcoin pojawia się regularnie w największych stacjach telewizyjnych i portalach internetowych. Pozostałe alty praktycznie wcale.

Dlatego dogonienie bitcoina przez inne alty jest w tej chwili bardzo mało prawdopodobne, chyba że zaoferują one jakąś istotną funkcjonalność, której bitcoin nie ma. Alty będące zwykłą kopią bitcoina takiej funkcjonalności nie zaoferują nigdy, jedyną szansę na to mają kryptowaluty oparte o zupełnie nowy, własny kod, choć i tak do tego jeszcze daleko.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:

Dlatego dogonienie bitcoina przez inne alty jest w tej chwili bardzo mało prawdopodobne, chyba że zaoferują one jakąś istotną funkcjonalność, której bitcoin nie ma. Alty będące zwykłą kopią bitcoina takiej funkcjonalności nie zaoferują nigdy, jedyną szansę na to mają kryptowaluty oparte o zupełnie nowy, własny kod, choć i tak do tego jeszcze daleko.


Kompletna zgoda, tylko, że ja nie miałem na myśli tylko funkcjonalności czy też innowacyjności jakiejś waluty ale także perspektywy zysków, a te póki co nie zawsze idą w parze ze wspomnianymi przez ciebie własciwościami.

Chcesz powiedzieć, że nigdy nie zainwestowałeś w żadną z kopii BTC, nawet w LTC? Smile
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:52, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:

Chcesz powiedzieć, że nigdy nie zainwestowałeś w żadną z kopii BTC, nawet w LTC? Smile


Ani centa. Nie bawię się w próbowanie łapania krótkoterminowych dołków i górek, ponieważ na tym zawsze prędzej czy później się wpada i wszystko traci. Próbowałem tego przez wiele lat na tradycyjnej giełdzie. Inwestuję jedynie długoterminowo i praktycznie nie wychodzę nawet z BTC we fiaty, tylko kupuję kontrakty na icbit.se przy dużych korektach (jak ta ostatnia, która właśnie się kończy) i wychodzę kiedy są szczyty. Jeśli jest znów potężna korekta to znów kupuję kontrakty i znów wychodzę na szczytach, ale to są wydarzenia rzędu raz-dwa razy do roku. Póki co jestem do przodu tyle, że nie muszę pracować.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 06 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Inwestuję jedynie długoterminowo


To wyjaśnia wszystko. Choć jak zwykle czas weryfikuje nasze najbardziej długoterminowe koncepcje.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11   » 
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Alternatywne kryptowaluty - ktoś ryzykuje?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile