W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zachowanie polskiej drogówki   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 884
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:35, 14 Mar '08   Temat postu: Zachowanie polskiej drogówki Odpowiedz z cytatem

Jeżdzę dużo samochodem, nie ma CB, ale chyba kupię, bo to co wyprawia ostatnio Polska drogówka jest skandaliczne...

Trasa Katowice - Warszawa, ustawione jest na niej chyba 200 fotoradarów, żeby tego było mało to ulice patrolują tajniacy.

Jeżdzą dość szybkimi autami z kamerą z tyłu i z przodu, zachęcaja do ścigania się, ale co innego jest karygodne.

Dojeżdzają do zderzaka i usiłują wymusić na kierowcy przyśpieszenie, robią to zwłaszcza kiedy jedzie się prawym pasem i coś wyprzedza.

Jak wracałem ostatnio z Kielc, była godzina 2:00 w nocy, ruch był zerowy, tajniacy jechali za mną przez 25km, trzymając się jakieś 10-15 metrów za mną (za blisko), nagrywali i czekali az popełnie jakiś choćby najmniejszy błąd, w końcu zjechałem na stację, a oni przejechali po parkingu i odjechali mocno zawiedzeni...

Co to jest polowanie Question Wiem że mają normy "złapanych" i muszą wyrobić limit, ale nie w taki sposób Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:20, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dużo się filmów made in holywud naoglądali.
Najlepszym rozwiązaniem, jest to co zrobiłeś, zjechać a przed zjechaniem obniżyć prędkość do np. 50km/h jeśli tam jest dopuszczalne więcej.
Jeśli większość by tak robiła to panowie szeryfowie zrezygnowali by z takich praktyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he ostatnio jechali za mną tajniaki z drogówki lotnej w srebrnym fordzie mondeo.Trzymali się przez około 15 km na lokalnej drodze przez wjazd w o. zabudowany.Był tam taki zakręt z ograniczeniem do 40 między budynkami(nie osiedle a zwykła droga).A ja jak na złość na zakręcie 40 a poza ograniczeniem 50km/h mnie szlak trafiał ale ich chyba jeszcze bardziej. Po dojechaniu do świateł skręcałem wprawo a oni prosto w związku z czym miałem ich tuż za szybą. Jakież było ich zdumienie jak im szczeliłem bezczelnego uśmiecha prosto w ich zmarnowane buźki.Heh. Fajna zabawa. Laughing nie zarobili chłopaczki na obiad.
"Niespełnieni teksańscy strażnicy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:

"Niespełnieni teksańscy strażnicy"


Raczej "niepełnosprawni" strażnicy:))
Należy im się zrozumienie bo oni nie potrafią oddzielić rozsądnych działań od działań z westernów.
To są mówiąc poważnie upośledzeni ludzie którzy wymagają pewnych terapii a na to nie ma pieniędzy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 14 Mar '08   Temat postu: Re: Zachowanie polskiej drogówki Odpowiedz z cytatem

Greg napisał:
Dojeżdzają do zderzaka i usiłują wymusić na kierowcy przyśpieszenie, robią to zwłaszcza kiedy jedzie się prawym pasem i coś wyprzedza.

Nie wiesz co się robi w takiej sytuacji? Remontuje sobie tył na koszt podatników symulując wyskoczenie kota na jezdnie ;
To jedyny sposób żeby skurwieli tego oduczyć.

Czasem wystarczy ostrzej przyhamować i tylko ich nastraszyć. Po czym śmiać im się w twarz gdy cię zatrzymają chcąć ukarać za nieuzasadnione hamowanie mówiąc "gdybyście nie jechali tak niebezpiecznie blisko to też widzielibyście tego kota" Laughing
Potem można wystąpić do policji z formalnym wnioskiem o ukarania ich za stworzenie niebezpieczeństwa na drodze Smile Wniosek wiadomo odrzucą, bo to mafia gdzie kruk krukowi... ale w papierach zostanie, podobnie jak własna satysfakcja z dobrego uczynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 14 Mar '08   Temat postu: Re: Zachowanie polskiej drogówki Odpowiedz z cytatem

[quote="Bimi"]
Greg napisał:
Dojeżdzają do zderzaka i usiłują wymusić na kierowcy przyśpieszenie, robią to zwłaszcza kiedy jedzie się prawym pasem i coś wyprzedza.

Cytat:

Potem można wystąpić do policji z formalnym wnioskiem o ukarania ich za stworzenie niebezpieczeństwa na drodze Smile Wniosek wiadomo odrzucą, bo to mafia gdzie kruk krukowi... ale w papierach zostanie, podobnie jak własna satysfakcja z dobrego uczynku.


Bimi!
Absolutnie nie polecam!!!
Po pierwsze policja w Polsce może wszystko, rzucą delikwenta na maskę spałują (godz. 2 w nocy bez świadków) i coś podrzucą do samochodu a potem postawią zarzut czynnej napaści....
Lepiej sobie odpuścić i tak jak kolega zrobił, grzecznie jechać do pierwszego parkingu/stacji i śmiać się w duchu z niepełnosprawnych. To jest lepsze!
Sam wiesz, ze Policja może w Polsce strzelać, zabijać i nic im za to nie grozi... a co gorsze gawędź jeszcze będzie brawa bić z zachwytu...
Pamiętaj, że piszemy o Polsce a nie o zachodzie... w Polsce obowiązuje zasada dzikiego wschodu rodem z Afganistanu czy Iraku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nocy na odludziu co innego - wiadomo. Ale w dzień, w środku miasta - nie ośmielą się. Jakby to wyglądało: pałowany kierowca samochodu któremu nieoznakowany radiowóz wjechał w dupę?

Jak mieszkałem w Polsce zazwyczaj jeździłem z dyktafonem, ale dopiero po tym jak pewnego razu pożałowałem, że nie miałem. Smile

Najlepszym sposobem na faszystów w mundurach są ich własne metody - kamera i dyktafon nagrywające łamanie przez nich "przepisów".
Wystarczy im udowodnić, że nie trzymali się procedur (choćby obrażając albo zastraszając cię w czasie kontroli) i będą srać w gacie o swoje gestapowskie stanowisko - wiadomo, ze włos im z głowy nie spadnie, ale następnym razem zastanowią się 5 razy zanim to powtórzą.
Jeśli wszyscy będą grzecznie jechać do parkingu to nic się nie zmieni, a ci będą się czuć coraz bardziej bezkarnie.

Najważniejsze żeby móc udowodnić swoje przed sądem, czasem wystarczy świadek. Od biedy możesz zaproponować badanie na wykrywaczu kłamstw, na które oczywiście się nie zgodzą Smile

Coś im w coś - kto jest pałą, ten pałą pozostanie, ale nie może być tak, żeby oni korzystali nagminnie ze swoich "praw", gdy my boimy się nawet otworzyć usta, jakbyśmy żadnych nie mieli. Mamy swoje prawa, więc je wykorzystujmy - nagminnie, tak jak oni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, chyba za długo siedziesz w Holandii, czego ci zresztą zazdroszczę Very Happy

Jedyna metoda na polską pOlicję to CB-radio i antyradar, pomysł z przyhamowaniem odpada:

1) Uderzenia z tyłu sa bardzo niebezpieczne dla uderzanego, bardzo często dochodzi do uszkodzenia karku, a ból głowy i karku jest niemal gwarantowany, nawet przy drobnych stłuczkach.
2) Po takim udzerzeniu jadąc np 80km/h bardzo łatwo stracić panowanie nad samochodem i przywalić dodatkowo np w barierkę lub inny pojazd...
3) Z Policją nie wygrasz, chyba nie wiesz jak działają polskie sądy (średnia sprawa toczy się 1000dni!!!)
4) Policjantów jest dwóch, a ja jechałem sam, już maja przewagę w sądzie, chyba nie sądzisz że jakiś przechodzień potwierdził by moja wersję i chodził 3 lata ze mna po sądach...


Jednym słowem z mafią policyjno sądową lepiej nie zaczynać, ale robić ich w ch... gdzie się da

Kiedyś myślałem że żyje w normalnym kraju, ale dziś coraz częściej myśle o wyjeździe, bo coraz bardziej widzę jakim to państwo jest wrogiem dla swoich obywateli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Coś im w coś - kto jest pałą, ten pałą pozostanie, ale nie może być tak, żeby oni korzystali nagminnie ze swoich "praw", gdy my boimy się nawet otworzyć usta, jakbyśmy żadnych nie mieli. Mamy swoje prawa, więc je wykorzystujmy - nagminnie, tak jak oni.


To nie wystarczy. Musiał by się system zmienić!
A na to przy AWS-UW znaczy Po i PiS się nie zanosi.
Tylko zmiana systemu odgórna może coś zdziałać, sąd w Polsce ci nie pomoże, a wręcz przeciwnie jeszcze cię pogrąży. Czy mało masz przypadków śmiertelnych gdzie debilowi w mundurku (lub bez) się coś stało?
Z nimi nie wygrasz, bo w prokuraturze i sądzie który poprowadzi tą sprawę zasiadają znajomi komendanta, który stara się np. o awans...
Polska niestety to dziki kraj, jak to mawiają Anglicy "białe niedźwiedzie na ulicach" i najgorsze, że maja racie.. (oczywiście "białe niedźwiedzie to przenośnia). Zrozum, system musi się zmienić tylko i wyłącznie.
A propos postrzegania Polski przez anglików jeśli chodzi o transport, większość anglików nie wsiądzie do polskich pociągów z obawy na rabunki, większość anglików wybiera słowacje, Rumunie, Bułgarię, Ukrainę na wakacie...
Bo mówią, ze tam nie trzeba dawać w łapę policji...
Nie pisze tu o tak zwanych "short break's" czyli wypadu na dwa dni by się schlać ale o podróży wzdłuż kraju.
Przykre to, bo w Polsce uważało się zawsze, że Polska to kwint esencji cywilizacji w porównaniu z innymi byłymi demoludami, a jest wręcz przeciwnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamil.k




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 15 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze panowie że popadacie w skrajnosc.jezdze czarnym bmw ktore głosno ryczy a kłopotow z policja nie mam żadnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:39, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamil.k napisał:
widze panowie że popadacie w skrajnosc.jezdze czarnym bmw ktore głosno ryczy a kłopotow z policja nie mam żadnych

Rolling Eyes

A ile robisz kolego kilometrów w roku Question
Ile na trasach Question
Czy nadal uważasz ze czarnym BWM jeżdza gangsterzy lub dilerzy Question Laughing

Powiem ci ten schemat się zdeaktualizował jakieś 10 lat temu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamil.k




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezdze jakies 25 tys km rocznie;dla jednego duzo dla drugiego mało

i co do czarnych bmw to nie masz racji Laughing nadal ciesza sie duza popularnoscia tyle tylko ze juz jak jest kontrol to zalezy kto siedzi w srodku.policjant tez człowiek i trzeba umiec sie dogadac.

rozumiem jak byscie narzekali na straz miejska bo z nimi to nawet mi sie idzie ciezko dogadac

jak macie problem z policjantami jezdzacymi na waszym zderzaku to błagam ale nie rozsmieszajcie mnie. jak na razie tylko raz ktos usiadł mi na zderzaku i to nie była policja tylko sejczento.pech chcial ze zlapały nas swiatła i on oczywiscie stanal znowu 10 cm za mna( ja stałem pierwszy na swiatlach) zapalilo sie zielone no i co robimy Question właczamy awaryjne i czekamy tak Question Laughing po chwili koles zrezygnowany cofa troche do tyłu a ja sobie spokojnie ruszam Smile

tez mam kilku znajomych którzy czasem cos wspomna ze policja za nimi jechala i ich sledziła itd.tyle tylko ze ja dobrze wiem jak oni jezdza i wcale sie nie dziwie ze policja sie nimi zainteresowała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, a ja miałem przypadek, jak wzięli ode mnie w łapę 150 zł. I to tajniacy. Również mondeo. Oczywiście było to jakieś lat do tył, bo w dzisiejszych czasach, to raczej łapówki bym nie proponował...
Przewaliłem wtedy dwukrotną ciągłą, byłem uważny, ale ci byli nieoznakowanym wozem. Chcieli 300, utargowałem na 150. Wypytali się mnie wszystko, gdzie pracuję itp. No i żebym nikomu nie mówił.
Jak bym ich nagrał to mieli by posprzątane Smile

Ogólnie to trzeba podchodzić do nich bardzo łagodnie. Żadnej agresji, ani cwaniactwa, bo to ich tylko prowokuje.
Ostatnio np. jechałem bez świateł i skończyło się tylko na pouczeniu. To akurat było miłe...

Mam okazję znać osobiście kilku policjantów z drogówki, i niestety rzeczywistość jest smutna, ale ci panowie nie grzeszą inteligencją.
Nie wiem, może na wyższych stołkach sa bystrzejsi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamil.k napisał:
jak macie problem z policjantami jezdzacymi na waszym zderzaku to błagam ale nie rozsmieszajcie mnie. jak na razie tylko raz ktos usiadł mi na zderzaku i to nie była policja tylko sejczento.pech chcial ze zlapały nas swiatła i on oczywiscie stanal znowu 10 cm za mna( ja stałem pierwszy na swiatlach) zapalilo sie zielone no i co robimy Question właczamy awaryjne i czekamy tak Question Laughing po chwili koles zrezygnowany cofa troche do tyłu a ja sobie spokojnie ruszam Smile

hehe - nie radze powtarzać tego przy pałach.
nieuzasadnione użycie świateł awaryjnych - na moje oko przynajmniej 100zł i 5 punktów Smile

AQuatro napisał:
Ostatnio np. jechałem bez świateł i skończyło się tylko na pouczeniu. To akurat było miłe...

to musiał być niezwykle słoneczny dzień Wink
ja zawsze jeżdżę wówczas bez świateł i nikt mi nawet nie mruga - jak do tej pory nikt we mnie jeszcze nie wjechał więc chyba jestem dość widoczny, choć mam czarny samochód Smile niestety jeszcze nie bmw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotoradar tak nagle "zwiększył bezpieczeństwo" kierowcy Sprintera, że ten z(a)marł z wrażenia:


_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrwa fleszem po oczach!!!
Toż to debilizm robić takie radary. W Polsce chyba błyskają podczerwienią

ps to iveco było
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zachowanie polskiej drogówki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile