W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rzetelność instytucji takich jak GUS -manipulacja  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2006
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 27 Lis '09   Temat postu: Rzetelność instytucji takich jak GUS -manipulacja Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi już o to czy się opłaca czy nie, czy są dochody czy ich brak, ale jaka jest rzetelność instytucji takich jak GUS i inne US, ZUS???
Wszystkie te ich wyniki pracy to wielka manipulacja.
Data: 26.01.2005 Chłop bogato-biedny
Czy przepisy o obliczaniu dochodu rolników są zgodne z konstytucją? Ten sam dochód rolnika raz jest zbyt wysoki, aby dostać pomoc socjalną, innym razem zbyt niski, aby zaciągnąć kredyt. Winne są przepisy, na podstawie których oblicza się dochodowość gospodarstwa. Krajowa Rada Izb Rolniczych zamierza zaskarżyć je do Trybunału Konstytucyjnego.
Cytat:
Dochód rolnika, w zależności od celu obliczany jest trzema sposobami: według corocznego obwieszczenia GUS (wynosi 90,5 zł z hektara przeliczeniowego na miesiąc), na podstawie ustawy o pomocy społecznej z 12 marca 2004 r. (194 zł/ha) oraz według przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych z 28 listopada 2003 r. (aż 252 zł/ha). Jeśli więc rolnik chce wziąć z gminy zaświadczenie o dochodowości w celu uzyskania kredytu, to jego dochód z hektara wynosi zaledwie 90,5 zł. Jeśli zaś stara się o zasiłek, a jego dziecko o stypendium socjalne na studiach, wówczas dochód z tego samego hektara wynosi prawie trzy razy więcej, czyli 252 zł.


To jaki jest ten dochód z hektara przeliczeniowego na miesiąc?? -90,5 zł -194 zł -252 zł -252 zł

Ten sam GUS policzył że w 2008r:

Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz. 969, z późn. zm.1)) ogłasza się, iż przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosił w 2008 r. 2056 zł.

Średni dla Polski plon pszenicy ozimej wyniósł 42,8 dt/ha
Średni plon pszenicy jarej wyniósł 29,1 dt/ha

Na podstawie art. 39a ust. 7 ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2007 r. Nr 231, poz. 1700 oraz 2008 r. Nr 227, poz. 1505) ogłasza się, iż według wstępnych danych średnia krajowa cena skupu pszenicy w II półroczu 2008 r. wyniosła 53,70 zł za 1 dt.

Więc ze sprzedażny pszenicy ozimej rolnik uzyskał 2298,36zl
i ze sprzedażny pszenicy jarej 1562.62zl
plus dopłata 596,45zł

Koszt produkcji 1dt bez wyceny pracy własnej około 530-600zl
http://www.wir.org.pl/kalk/pszenica.htm
I tak jest również dla innych upraw.

Jak nie liczyć to rolnik nie uzyskuje takich dochodów jak przedstawia GUS.
Dlaczego dla rożnych celów dochód liczy się inaczej??

Od 2005roku dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wzrósł ponad 100% jak to możliwe jeśli ceny płodów rolnych spadły, a koszty produkcji wzrosły?

Manipulacja

Dla przykładu sieć sklepów E.Leclerc Polska. 99. Miejsce w 2007: ... 2 116 000 tys. zł. Zysk brutto. b.d. tys. zł. Zysk netto. b.d. tys. zł. Zatrudnienie. b.d. osób ...
Jake przynosi dochody nikt nie wie, google cenzuruje
E.Leclerc Polska od 10 lat przynosi straty inie płaci podatku dochodowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego duze firmy i korporacje powinny płacić podatek obrotowy np. 1 % (od przychodu), wtedy by im sie odechcialo nadmuchiwac koszty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUS nie manpulje faktami. To jest tak jak Voltar mówi, wszystko przed duże firmy i duże gospodarstwa rolne. Druga sprawa to czy badanie GUSu dotyczyło konkretnie dochodów, czy konkretnie dochodów rolników z ha. Bo jeśli to drugie to takie badania są bardzo dokładne, a to co pokazujesz to jest średnia, która z prawdą może mieć mało wspólnego. Tak jak średnia płac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiros




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biedny rolnik nie może dostać zasiłku z pomocy społecznej. producent żywności który ma krowę przychodzi po darmowe mleko. i dobrze że go nie dostaje.
rolnik nie płaci podatku dochodowego - ja płacę
rolnik nie płaci zusu tylko co kwartał smieszny krus - ja płacę
rolnik ma dopłaty do paliwa - ja nie mam
rolnik ma dopłaty do ziemi - ja do swojej działki nie mam
rolnik jest zwolniony z podatku jak doch jak prowadzi agrourystyke itp.
za to ja dopłacam do tego rolnika do jego krusu braku podatków itp..
bieeeedny rolnik bieeeedny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiros napisał:
biedny rolnik nie może dostać zasiłku z pomocy społecznej. producent żywności który ma krowę przychodzi po darmowe mleko. i dobrze że go nie dostaje.
rolnik nie płaci podatku dochodowego - ja płacę
rolnik nie płaci zusu tylko co kwartał smieszny krus - ja płacę
rolnik ma dopłaty do paliwa - ja nie mam
rolnik ma dopłaty do ziemi - ja do swojej działki nie mam
rolnik jest zwolniony z podatku jak doch jak prowadzi agrourystyke itp.
za to ja dopłacam do tego rolnika do jego krusu braku podatków itp..
bieeeedny rolnik bieeeedny
Może i niektóre rolnicze przywileje są na wyrost, ale pamiętaj, że to dzięki rolnikom masz co jeść.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sally




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

apropos ZUS

Rzeczpospolita z 12 listopada podaje, że rozpada się nasz system emerytalny. Jeden z komentatorów pisze, iż aby poznać stan finansów naszego państwa, nie powinno się słuchac oficjalnych wystąpień ministra Rostowskiego. Lepiej czytać jego raporty wysyłane do Brukseli (nie wiem gdzie je znaleźć). Z ostatnich danych wysłanych z Ministerstwa Finansów, wynika, że system ubezpieczeń społecznych nam się wali. Coraz mniej ludzi pracuje a ich pensje (a co za tym idzie i składki) coraz niższe. Ludzie tracą pracę i jeśli mogą - przechodzą na wcześniejsze emerytury. Co będzie za lat 20 czy 30 ? Kto nam wypłaci emeryturę? stosunek pracujących do nie pracujących będzie coraz mniejszy. Mamy jeden z najniższych przyrostów naturalnych w europie? Ktoś wierzy w III Filar i odkłada na nim? Myślę o tym, ale to jest kolejna nie chętnie poruszana sprawa. W PKO pytałam o III filar i robiono wszystko by zainteresować mnie funduszami lub obligacjami skarbu państwa, byle tylko o III filarze nie rozmawiać.
_________________
Boisz się grypy ?
Myj bardzo często ręce i nie dotykaj twarzy - nie pozwól wirusom się zaatakować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiros napisał:
biedny rolnik ....................
Dlaczego nie zostałeś rolnikiem? Miałbyś to wszystko! Tysiące hektarów jest na sprzedaż, za milion zł można nabyć i urządzić 30-40 hektarowe gospodarstwo.
Średnia pensja netto to chyba około 2,6tys zł
Ja wole odbębnić 8 godzin zapłacić ogromny podatek i zus, wziąć na rękę 3,5 tys, a nie jak rolnik martwic się o.....

To właśnie miedzy innymi dzięki takim instytucjom jak GUS ludzie nie wiedzą jak jest naprawdę

Najbardziej podoba mi się to że dochód dla różnych celów jest naliczany w różny sposób, -jak rolnik stara się o pomoc jest bardzo bogaty jeśli chce wziąć kredyt staje się bardzo biedny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiros




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko, że za te przywileje rolników płacę między innymi ja. Krzywda rolnikom to się działa na początku lat 90. Teraz ziemia jest droga. Zresztą nikt nie zmusza nikogo by był rolnikiem. W dalszym ciągu jest tak, że moja firma płaci kolosalne pieniądze na podatek i ZUS a rolnik czy ma 2 ha i dwie krowy i rozwalająca się chałupę to płaci śmieszny KRUS raz na kwartał tak samo jak jego kolega po fachu który ma 300 ha i dostarcza kartofle na frytki do McDonalds. I ludzie żyjący z płacy najemnej dokładają się i do tego biednego rolnika i do tego milionera. A wszystko przez ten mit, ze rolnik=biedak. No i przez PSL...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauczyciel, lekarz, bezrobotny, emeryt, rencista, urzędnik, poseł, minister, górnik , kiedyś stoczniowiec -opłacany jest z publicznych pieniędzy podatków i upraszczając można powiedzieć że nie płaci podatku ani składki ZUS bo płaci za niego państwo.
Taki jest system że również rolnik jest opłacany z publicznych pieniędzy niema wolnego rynku wszystko jest sterowane odgórnie przez limity, wysokość dopłat bezpośrednich, dopłat do produkcji niektórych roślin dopłat do ubezpieczenia itd z drugiej strony produkuje niby poniżej kosztów produkcji niby dlatego że system dopłat i ulg rekompensuje straty a nawet nadwyżka daje jakiś zysk którego wielkość jest ustalana obecnie w Brukseli w rożny sposób dla każdego kraju. System ten dzięki korupcji pozwala na duże nadużycia.
A takie instytucje jak GUS również opłacane w całości z podatków tworzą niezgodne z prawdą jakieś informacje które czemuś służą.............
Rolnikiem nie jest ktoś kto ma 2ha i walącą się chałupę - rolnikiem jest ten kto utrzymuje się z rolnictwa (produkuje na sprzedaż)
Ale według GUS rolnik to ktoś kto ma powyżej 1ha przeliczeniowych oraz jego żona i domownicy (Może być 5 a nawet więcej rolników na jednym hektarze) paranoja, może być rolnik -taksówkarz czy rolnik-lekarz lub rolnik-stomatolog posiadający prywatny gabinet.
Nie twierdzę że rolnik jest jest biedny .
Jest takie przysłowie
Cytat:
Dlaczegoś biedny? - Boś głupi... Dlaczegoś głupi? - Boś biedny..

Tyczy się wszystkich nie tylko rolników

Miało być o rzetelności GUS a zrobiło się o tym że wszyscy utrzymują rolników próżniaków to wszystko przez to że ziemia jest droga bo inaczej wszyscy byli by rolnikami. (Można wziąć kredyt)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
apropos ZUS

Rzeczpospolita z 12 listopada podaje, że rozpada się nasz system emerytalny. Jeden z komentatorów pisze, iż aby poznać stan finansów naszego państwa, nie powinno się słuchac oficjalnych wystąpień ministra Rostowskiego. Lepiej czytać jego raporty wysyłane do Brukseli (nie wiem gdzie je znaleźć). Z ostatnich danych wysłanych z Ministerstwa Finansów, wynika, że system ubezpieczeń społecznych nam się wali. Coraz mniej ludzi pracuje a ich pensje (a co za tym idzie i składki) coraz niższe. Ludzie tracą pracę i jeśli mogą - przechodzą na wcześniejsze emerytury. Co będzie za lat 20 czy 30 ? Kto nam wypłaci emeryturę? stosunek pracujących do nie pracujących będzie coraz mniejszy. Mamy jeden z najniższych przyrostów naturalnych w europie? Ktoś wierzy w III Filar i odkłada na nim? Myślę o tym, ale to jest kolejna nie chętnie poruszana sprawa. W PKO pytałam o III filar i robiono wszystko by zainteresować mnie funduszami lub obligacjami skarbu państwa, byle tylko o III filarze nie rozmawiać.


System emerytalny się rozpada, bo tego chcą. Jakby nie 3filarowy system emerytalny to by całkiem nieźle było. Nawet ZUS notowałby +, a nie - . 3 filar jest najgorszą z możliwych możliwości, bo to nie jest składka emerytalna, a oszczędnościowa. Jak się pieniądze skończą to już nic nie dostaniesz. Ile chcesz odkładać tam? 50 zł miesięcznie? To Ci się wogóle nie opłaca, bo Twoja "emerytura" wyniesie parę groszy miesięcznie. Dlatego dobrze Ci radzili, żebyś w tą dziurę nie inwestowała. Swoją drogą 2 filar jest jeszcze większą dziurą.
Jak to się stało, że na zachodzie gdzie jest jeszcze gorsza sytuacja i są większe molochy niż ZUS jakoś te systemy lepiej sobie dają radę? Zastanawiał się kiedyś ktoś nad tym Smile?

Cytat:
To właśnie miedzy innymi dzięki takim instytucjom jak GUS ludzie nie wiedzą jak jest naprawdę


Nie. Gdyby ludzie czytali co jest na GUSie to by nie wierzyli w to co gadają nam w TV. I zgadzam się z tym, że rolnik nie ma kokosów. Liczą się tylko wielkie molochy rolnicze.

Cytat:
tylko, że za te przywileje rolników płacę między innymi ja. Krzywda rolnikom to się działa na początku lat 90. Teraz ziemia jest droga. Zresztą nikt nie zmusza nikogo by był rolnikiem. W dalszym ciągu jest tak, że moja firma płaci kolosalne pieniądze na podatek i ZUS a rolnik czy ma 2 ha i dwie krowy i rozwalająca się chałupę to płaci śmieszny KRUS raz na kwartał tak samo jak jego kolega po fachu który ma 300 ha i dostarcza kartofle na frytki do McDonalds. I ludzie żyjący z płacy najemnej dokładają się i do tego biednego rolnika i do tego milionera. A wszystko przez ten mit, ze rolnik=biedak. No i przez PSL...


Jesteś przeciwnikiem zdzierania kasy z ludzi? To chyba dobrze, że nie płaci tyle co inni. Ciesz się jego szczęściem. A po za tym on też płaci podatki, tak na prawdę to tylko one się mu zwracają w tych "dopłatach". Ty na nich nic nie dajesz.

Cytat:
Nauczyciel, lekarz, bezrobotny, emeryt, rencista, urzędnik, poseł, minister, górnik , kiedyś stoczniowiec -opłacany jest z publicznych pieniędzy podatków i upraszczając można powiedzieć że nie płaci podatku ani składki ZUS bo płaci za niego państwo.


To jak Ci się to nie podoba to nie chodź do lekarzy i nie ucz się w szkołach publicznych. Skoro wyrzucasz nauczycielowi, że dostaje pensję za swoją pracę... Dzieci wogóle do szkoły nie posyłaj.

Cytat:
Miało być o rzetelności GUS a zrobiło się o tym że wszyscy utrzymują rolników próżniaków to wszystko przez to że ziemia jest droga bo inaczej wszyscy byli by rolnikami. (Można wziąć kredyt)


I GUS jest bardzo rzetelny. Problem w tym, że ludzie nie umieją czytać, czy zagłębiać się w ich ekspertyzy. Przykładowo dziennikarz, który pisze o tym, że zarobki w 2007 wynosiły śrendi 3400 zł brutto. Kiedy 40% społeczeństwa nie dostawało 1400 zł! Oczywiście brutto! I to wsyztsko są dane z GUSu. Jeśli nie wierzysz sprawdź sobie. Te dane o rolnikach ile to oni niby zarabiają... masakra...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiros




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 29 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]

Jesteś przeciwnikiem zdzierania kasy z ludzi? To chyba dobrze, że nie płaci tyle co inni. Ciesz się jego szczęściem. A po za tym on też płaci podatki, tak na prawdę to tylko one się mu zwracają w tych "dopłatach". Ty na nich nic nie dajesz.[/quote]

Tak, jestem przeciwnikiem zdzierania kasy z ludzi. Wolałbym cieszyć się swoim szczęściem. Z czego mam się cieszyć? Z tego że w Polsce istnieją święte krowy? Wybacz, ale ja tego nie rozumiem po prostu nie rozumiem dlaczego ja jestem obłożony np podatkiem dochodowym a rolnik nie. Niech płaci jakiś ryczałt. Niech się dokłada do tego kulawego państwa. Gdybyście zobaczyli wydatki KRUS i jego deficyt - paranoja. Te wycieczki związkowców do Brazylii Argentyny itp a kasa a świeci pustkami.
ZUS czy KRUS oba kolosy na glinianych nogach działają tak samo: z bieżących wpłat finansują wydatki na renty i emerytury. Indywidualne konta emerytalne to fikcja. Zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn to głupota. Gdybym odkładał co miesiąc tę kasę co idzie na ZUS z mojej firmy na zwykły ROR to po 35 lach byłbym bogaty syty i zadowolony a tak mam gwarancję braku gwarancji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 29 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa strona GUS-u kosztowała 584 tys. zł. Dużo? Mało? W sam raz?
http://gadzetomania.pl/1121,nowa-strona-.....-w-sam-raz

Cytat:
Co jakiś czas pojawiają się w mediach doniesienia o absurdalnych sumach wydawanych przez instytucje państwowe na strony internetowe. Porządna, przyjazna użytkownikowi witryna za "zaledwie" pół miliona to coś, co prawie się nie zdarza.
"Nowa strona GUS-u kosztowała tylko 584 tys. zł!" - donosi Łukasz Piechowiak z BlogBank.pl. A czytelnik na widok sumy, za którą można by kupić przyzwoitej wielkości willę, łapie się za głowę i pyta: "tylko!? Jak to tylko?".

Strona działa i jest przyjazna użytkownikowi
Nową stronę GUS-u wykonała firma Ideo sp. z.o.o z Rzeszowa. Wydano na nią 584 tys. zł brutto, przy czym część środków pochodziła z funduszy unijnych. Już na pierwszy rzut oka widać, że wykonano dobrą robotę – witryna jest przejrzysta i przyjazna użytkownikowi, który ją odwiedza, żeby faktycznie czegoś się dowiedzieć. W porównaniu z tym koszmarem, który udawał stronę GUS-u do tej pory, różnica jest kolosalna.

Dużo łatwiej można znaleźć potrzebne informacje i dokumenty, a na dodatek na tym nie koniec. W planach są jeszcze m.in. dziedzinowe bazy tematyczne i nowa wyszukiwarka podmiotów gospodarki narodowej z rejestru REGON. Ucieszą się przedsiębiorcy, dziennikarze, studenci piszący różnego rodzaju prace i wszyscy ci, którzy potrzebują statystyk GUS-u z racji wykonywanej pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rzetelność instytucji takich jak GUS -manipulacja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile