W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kto wspuścił Żydów do Polski?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3413
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 21 Maj '08   Temat postu: Kto wspuścił Żydów do Polski? Odpowiedz z cytatem

Czytajac posty na tym forum mozna odniesc nieodparte wrazenie ,ze jest tu gropa antysemitów,czyli ludzi ktorzy jawnie okazuja swoja nienawisc żydom i nie tylko dla tej religii i jej wyznawców ale tez dla ludzi,ktorzy
maja takie pochodzenie tylko dlatego,ze sie tacy urodzili.
Niemniej jednak wszystkim nalezy sie powtórka z historii.
Dla jasnosci przypomne wszystkim fakty z przeszłosci :

Rok 1264 - Tzw. Statut kaliski wydany w Wielkopolsce dla Żydów (prześladowanym w zachodniej Europie) przez Bolesława Pobożnego: Żydów wyłączono spod kompetencji sądów zwykłych,podlegali tylko sądowi księcia lub wojewody. Zezwolono im prowadzić wolny handel.
Otrzymali też samodzielność w administracji wewnętrznej. Traktowani są jako własność księcia i muszą płacić mu podatek. Później Kazimierz Wielki rozciągnął go na całą Polskę.
Łącznie przywilej zawierał aż 40 artykułów. Przywilej wyrażał zgodę na pobieranie przez Żydów procentu od nie-Żydów.
Art. 20 nakładał surowe kary za pobicie Żyda, a za zabicie Żyda karze się śmiercią i przepadkiem całego mienia.
Art. 30 - tylko książę i wojewoda mają prawo sądzić Żydów za przestępstwa wobec nie-Żydów.
Art. 35 - kara pieniężna temu, kto nie udziela pomocy napadniętemu Żydowi.Przywilej kaliski głosił: "Skoro żyd wejdzie do naszego państwa, nie wolno stawiać mu przeszkody ani czynić krzywdy. I stanowimy, aby skoro żyd jaki, koniecznością zmuszony,będzie nocą wołał o pomoc, a sąsiedzi chrześcijanie udzielić mu pomocy doraźnej omieszkają,
ani na wołanie przybędą, każdy jego są- siad.... 30 solidów kary zapłaci". Przywilej kaliski miał ich chronić przed ludnością chrześcijańską. Zezwalał Żydom na:
- wolny handel,
- całkowitą samodzielność w wewnętrznej administracji,
- Żydzi są własnością księcia i muszą płacić podatek,
- zatargi rozstrzyga sąd gminny w bożnicy,
- w sprawach kryminalnych sędzią jest książę,
- za zabicie Żyda grozi kara śmierci i konfiskata majątku,
- aby oskarżyć Żyda o mord rytualny trzeba 6 świadków (w tym 3 Żydów),
- wolno im pożycząć pod zastaw majątku ruchomego jak i ziemi.
Przywilej dawał im prawo swobodnego poruszania się po całym kraju, zajmowania się handlem,
wypełnianiem praktyk religijnych (z nabożenstwami w synagogach), pogrzeby żydowskie i rytualne zabijanie zwierząt. Mieli ochronę prawną przed pomówieniami o mordy rytualne i byli wyłączenie spod niewoli i poddaństwa. Przywilej kaliski stanowił model dla późniejszych
przywilejów dla Żydów, aż do końca XVIII wieku.

Wiec jak panowie? Kto tutaj zawinił? Żydzi nas nie najechali jak Tatarzy...zapytali czy mogą wejsc i zostali wpuszczeni.
Jak wszyscy widza to jest konsekwencja polskiego króla jesli sie ktos z nia nie zgadza to nie jest polakiem.....tym bardziej ,ze ta decyzja zostala podtrzymana przez dalszych królów : Kazimierza Wielkiego w 1334 ,Kazimierza Jagiellończyka w 1453 i Zygmunta Starego w 1539.
Jesli ktos kwestionuje te decyzje to niech nie mowi o sobie ze jest polakiem.Bo my Polacy mamy swoja historie i jesteśmy z niej dumni...jestesmy dumni z poczynań wspomnianych królów,ktorzy uczynili nasz kraj w przeszlosci jeszcze bardziej silnym.Jak wykazuje historia owe prawa nadane żydom wcale nas nie osłabiły wtedy.
Do czego zmierzam?
Chciałbym znać jakieś konstruktywne argumenty ktore mnie przekonaja ,ze żydzi dzisiaj to zlo na swiecie choć przez wieki takowym nie byli.
Postuluje o konstruktywna argumentację.....zeby raz na zawsze przekonac wszystkich niedowiarkow ,że zydzi sa tym zlem....albo ,ze nim nie są.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wcale nie uważam, że jeśli 800 lat temu jakiś król polski coś postanowił to my dzisiaj musimy się z tym zgadzać, bo inaczej nie będziemy polakami. jesteśmy takimi samymi władcami tego kraju jak on i mamy takie samo prawo decydować o nim jak on miał. poza tym jesteśmy tu i teraz, a nie tam i wtedy. a jak się temu królowi coś się nie podoba to niech... Smile (nie będę się wyrażał przy niewiastach).

dlaczego, twoim zdaniem, żydzi dostali te przywileje od króla? moim zdaniem dlatego, że król był skorumpowany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 22 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlaczego, twoim zdaniem, żydzi dostali te przywileje od króla? moim zdaniem dlatego, że król był skorumpowany.

Jestes na dobrym tropie.....chodziło o kase....tyle ze nie żydzi rozdawali wtedy karty.....Król decydował....ale niewykluczone ze złoto zydowskie przemówiło do jego rozsądku.Moim zdaniem jest ważne ustalenie zródeł żydowskich w naszym kraju.A jezeli chodzi o wladanie kraju dzisiaj to musisz miec swiadomosc ze ktos kiedys zgotowal tobie taka zeczywistosc....czy ty tego nie rozumiesz?I pytanie ....dlaczego ci jest zle z tymi żydami?Skoro przez tyle wieków oni czyli żydzi nie mieli żadnego politycznego wpływu na to co działo sie z nasza państwowoscią....Wiec co decydujesz?Lub co proponujesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:02, 22 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gagatek napisał:

Jestes na dobrym tropie.....chodziło o kase....tyle ze nie żydzi rozdawali wtedy karty

Karty rozdaje ten co ma kasę.
A żydzi mieli piątego asa w tej grze czyli lichwę. Więc po prostu oszukiwali.


gagatek napisał:

.....Król decydował....ale niewykluczone ze złoto zydowskie przemówiło do jego rozsądku.Moim zdaniem jest ważne ustalenie zródeł żydowskich w naszym kraju

Nie król a książę i prawdopodobnie potrzebował tej kasy na prowadzenie różnistych wojenek. Jak wiesz to były czasy rozbicia dzielnicowego. I tu jest wpływ żydków na historię Polski. Żydek pożyczył kasę na lichwę jakiemuś księciuniowi i nie dość że ten księciunio musiał to spłacić z nawiązką to jeszcze dostali takie przywileje że im się inwestycja zwróciła wielokrotnie. Bardzo możliwe że gdyby nie żydki to rozbicie dzielnicowe skończyło by się w Polsce 50 lat wcześniej, i na tronie był by ktoś lepiej tam pasujący. To duży wpływ na ówczesną rzeczywistość.
Pewnie nie wiesz że podobne procedury żydy stosowały wszędzie tam gdzie się pojawiali. Tylko że w innych krajach władcy w porę się orientowali co jest grane i robili im (żydom) z dupy jesień średniowiecza.
Z dzisiejszego punktu widzenia lichwa jest uczciwa ale w średniowieczu nie była uczciwa więc i postępowanie ówczesnych władców należy uznać za sprawiedliwe.
Kto się dorobił na lichwie był oszustem powinien się liczyć z problemami.





gagatek napisał:

.A jezeli chodzi o wladanie kraju dzisiaj to musisz miec swiadomosc ze ktos kiedys zgotowal tobie taka zeczywistosc....czy ty tego nie rozumiesz?I pytanie ....dlaczego ci jest zle z tymi żydami?Skoro przez tyle wieków oni czyli żydzi nie mieli żadnego politycznego wpływu na to co działo sie z nasza państwowoscią....Wiec co decydujesz?Lub co proponujesz?

Mieli wpływ polityczny i to aż za duży. To oni decydowali komu pożyczą kasę. Przypomnę ci że kasę zdobytą nieuczciwie, czyli na LICHWIE.
A jest mi źle z tymi żydami bo kreują taką rzeczywistość w której to oni są nadludźmi, a reszta to niewolnicy. Co zresztą im talmud nakazuje. I to nie jakiś księciunio czy inny królik niedojda zgotował nam ten los tylko właśnie jewreje.
gagatek napisał:

Wiec co decydujesz?Lub co proponujesz?

Wydalenie żydów z Polski. I konfiskata majątków. No sorki ja współczuje Palestyńczykom, ale jeśli by istniała jakaś możliwość pozbycia się żydostwa to dorzucił bym im jeszcze ze trzy miliony żydów z Polski.

ps.
Niektórzy uważają że żydzi maja "głowę do interesów". Otóż nie żydzi nie robią uczciwych interesów. Przez lata bogacili się na lichwie która wśród chrześcijan była zakazana. Wszędzie tam gdzie władca zakazał im lichwy momentalnie stawali się nędzarzami. Tak samo cienko by przędli gdyby lichwa była dozwolona wśród chrześcijan.
I co do samej lichwy żeby mi nikt kto oglądał i zgadza się przesłaniem filmu "Money As Debt" nie ważył się powiedzieć że lichwa jest uczciwa. Kościół to kiedyś wiedział.

Aha żydo-luby mówimy o średniowieczu więc nie wjeżdżajcie na współczesność.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:10, 22 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gagatek napisał:
I pytanie ....dlaczego ci jest zle z tymi żydami?Skoro przez tyle wieków oni czyli żydzi nie mieli żadnego politycznego wpływu na to co działo sie z nasza państwowoscią....Wiec co decydujesz?Lub co proponujesz?

Najwyraźniej mieli wpływ, choćby taki jak sam opisałeś.
Nie jest mi źle z żydami - źle jest mi tylko z kłamstwem.
Jeśli ktoś ukrywa swoje pochodzenie to najwyraźniej ma powód. Ty mi powiedz jaki to powód?
Bo za samo pochodzenie bać się mnie nie musi. Co innego za kłamstwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 22 Maj '08   Temat postu: Re: Kto wspuścił Żydów do Polski? Odpowiedz z cytatem

gagatek napisał:
Czytajac posty na tym forum mozna odniesc nieodparte wrazenie ,ze jest tu gropa antysemitów,czyli ludzi ktorzy jawnie okazuja swoja nienawisc żydom i nie tylko dla tej religii i jej wyznawców ale tez dla ludzi,ktorzy
maja takie pochodzenie tylko dlatego,ze sie tacy urodzili.



Ja tu jeszcze takich nie zauważyłem. Czy jest tu ktoś kto ma coś przeciwko ludom semickim?? Czy jest tu ktoś kot nienawidzi kogokolwiek za to kim się urodził??

Bo ja nie. Za to nie lubię jak jakiś żydas wpierdala mi się do mojego kraju, i oszukuje mnie w moim własnym domu, po czym dzięki swoim machlojkom dochodzi do władzy. A ich religii nienawidzę bo mówi że są nadludźmi, którzy zostali stworzeni do rządzenia światem. Hitler też stworzył sobie taką religię, i pochwalasz ten światopogląd?? jesteś wobec niego tolerancyjny?? A może też uważasz że aryjczycy i żydzi powinni rządzić światem??

Jesteś żydem?? chcesz rządzić?? to wyjazd do Izraela!!!
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamil.k




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 22 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety żydostwo to wredna rasa.czas pokazuje że nic sie nie zmieniaja i wszedzie chca rzadzic i chyba rzadza Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał :

Cytat:
Wydalenie żydów z Polski. I konfiskata majątków.


Podaj podstawę prawną. A może jakiś przykład istnienia takiej w demokratycznym ,współczesnym państwie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 24 Maj '08   Temat postu: Re: Kto wspuścił Żydów do Polski? Odpowiedz z cytatem

Pablo-ya
Cytat:
nie lubię jak jakiś żydas wpierdala mi się do mojego kraju, i oszukuje mnie w moim własnym domu

Widocznie taki już jesteś ,że wszyscy potrafią cie oszukać(wydymać)Nie ma czym sie chwalić.

Cytat:
A ich religii nienawidzę bo mówi że są nadludźmi, którzy zostali stworzeni do rządzenia światem

No prosze....nawet znasz od deski do deski ich religię.Ale ciekawe czy zgadniesz o kim mówi twój proboszcz w kazdą niedzielę na mszy wypowiadając te słowa : "....przyszedł na świat dla naszego zbawienia..."
Może sobie przypomnisz...ale zapewniam cię,że ten ktoś był żydem.
Powiem ci wiecej...mozna sie dowiedzieć ,sie ze on jest we wszystkich, katolickich sercach......wiec masz żyda w sercu.Może zrób sobie przeszczep?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:36, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał :
Cytat:
A jest mi źle z tymi żydami bo kreują taką rzeczywistość w której to oni są nadludźmi, a reszta to niewolnicy.

Zle ci jest bo przyjeles za pewnik istnienie pewnego porzadku świata,który opiera się tylko na hasłach zrodzonych z nienawiści.
Nie wystarczy ci świadomość że "zło tego świata" zostało wytrzebione w milinach w okresie ostatniej wojny światowej? Blisko 3 mln lichwiarzy zniekneło z tego świata a ty odczuwasz dalej dyskomfort? Reszta co przezyła emigrowała do Izraela.Może czas znalesc sobie realnego wroga?Bo skoro musisz życ nienawiścią to niech to bedzie uzasadniona nienawiść.Łatwy wybór....sposród trzech byłych zaborców.Wtedy Polacy byli narodem niewolników.
Nie zapomnij też,że wtedy arystokracja , zamożna szlachta i duchowienstwo to nie był naród.Zwlaszcza duchowienstwo.
Przypuszczam ,że twoja rodzina nie wywodzi sie z arystokracji czy bogatej szlachty bo inaczej mial bys głeboko w dupie kwestie żydowskie.
Żył byś sobie dzisiaj na wysokim poziomie i miał bys tylko jeden problem : jak wydawać kase.Żeby nie być gołosłownym podam przykład polskiej rodziny Sapiechów zamieszkujacych obecnie Anglie,ktora jest obecnie bardziej angielska niż polska niestety.I powiem wiecej...nikt tam nie mowi juz po polsku.A jedynym zajeciem najmlodszego a zarazem nastepcy glowy rodu jest uganianie sie za dupami.To przykre,ze w jego rodzinnym kraju przez lata zachodza takie zmiany a koles ma to w dupie.
Nie tylko on bo mozna mnożyć takie przykłady w nieskonczonosc.
(Żeby nie być gołosłownym to zrodlem jest sky.tv w UK)
Teraz przytocze pare faktów historycznych przy których lichwa zydowska to nieudolny interes (w porzadku chronologicznym):

1180 - Synod w Łęczycy. [Pierwszy grupowy przywilej - dla duchowieństwa]. Pod karą klątwy zakazano grabić obcą własność - zwłaszcza duchowną i kmiecą. Od tej pory biskupi zaczęli zasiadać w radzie do rządzenia krajem. Niechętne mu było możnowładztwo. W zjeździe brało udział 8 biskupów (arcyb. + biskupi- krakowski, poznański, wrocławski, płocki, kujawski,lubuski, pomorski). Kazimierz zrzekł się na rzecz duchowieństwa majątku ruchomego po zmarłych biskupach i opatach (ius spoli).

1180 - Przywilej w Łęczycy dla duchowieństwa - ekonomiczny, wydany przez Kazimierza Sprawiedliwego. Pierwszy przywilej grupowy w Polsce. Zapoczątkował on wyodrębnianie się stanu duchownego w Polsce. Książę zrzekał się majątku ruchomego po zmarłych biskupach

1212 - Leszek Biały wraz z innymi książętami wydał dekret [przywilej?, statut?] zatwierdzony przez papieża w 1215r., dający Kościołowi polskiemu przywileje podatkowe i przywileje podlegania duchowieństwa wyłącznie sądom duchownym

21 X 1430 - Przywilej konfirmacyjny Jagiełły dla Kościoła katolickiego na Litwie (poza ziemią żmudzką) - zatwierdzony jeszcze za życia Witolda. Przywilej dawał biskupstwu [wileńskiemu] ponownie pełny immunitet - zarówno na obecne posiadłości duchownych, jak też i na te, które
mogą mieć w przyszłości.

1433 - Przywilej Jagiełły w Krakowie dla szlachty polskiej: - godność biskupa była przeznaczona tylko dla szlachty (potwierdzenie przywileju w Jedlni), - szlachcic nie może być uwięziony przed wydaniem wyroku sądowego przez sąd ziemski danej ziemi w której on
mieszka.

1454 - Po klęsce pod Chojnicami Kazimierz Jagiellończyk cofa przywileje dane Żydom.

KTO BYŁ WTEDY NIEWOLNIKIEM?

============================================
[To jako ciekawostka]
1493 - Uchwały sejmu ograniczają prawa mieszczan do kupowania majątków ziemskich. Tylko jeden chłop rocznie może
opuścić pański folwark

1503 - Statut Aleksandra pozwalający każdemu szlachcicowi chwytać chłopów zbiegających na zarobki za granicę.
1505 - Statut przywiązujący chłopa do ziemi
1518 - Król Zygmunt I Stary uznaje pełną jurysdykcję szlachty nad poddanymi. Sądy królewskie są zamknięte dla chłopów

1532 - Ustawy sejmowe: - chłop nie może opuścić wsi bez zgody pana, - nie wolno zatrudniać zbiegłych chłopów i nadawać im obywatelstwa miejskiego
1543 - Odebranie chłopom prawa wykupu z poddaństwa i pełne przypisanie ich do ziemi.
===============================================
1563/65 - Wyrokom sądów duchownych odebrano tzw. ramię świeckie - starostowie już nie mogą wykonywać wyroków sądów kościelnych. Duchowieństwo utrzymało jednakże liczne przywileje m.in. privilegium fori, wyłączające je spod jurysdykcji świeckiej z wyjątkiem spraw o
dobra ziemskie. Kościół zachował w swym ręku liczne dobra, szkolnictwo, szpitale

28 I 1573 - Konfederacja warszawska: - ustalenie wolności sumienia i wyznania ,Chłopów oddano pod są pana i zabroniono im apelowania do sądu królewskiego lub biskupiego

ITD itd

To sa fakty historyczne ,ktore mowia o tym kto był NIEWOLNIKIM a kto NADCZŁOWIEKIEM. Nie mów mi ,ze to stare dzieje.Bo dzisiaj ludzie we własnym kraju czuja sie dalej jak niewolnicy....i kazdy ma gdzies w swojej robocie takiego "szlacheckiego pana-polaka" co na niego trzeba robić.Takiego co to decyduje o losach ludzi bo albo wyrzuci na pysk albo nie.Wiele katolickich rodzin w Polsce zyje w niepokoju i uzaleznionych od humorów takiego NADCZŁOWIEKA; czy zwolni dzisiaj kogos z roboty czy nie.Ludzie robia na takiego ponizej stanu swojej godnosci bo nie maja wyjscia.Bo czyms trzeba nakarmic rodzine.A taki NADCZŁOWIEK nic sobie z tego nie robi i modli sie pod figurą w kościele diabła majac za skórą.
Tym czasem ty wyganiasz żydów z Polski a życie toczy sie dalej.Dla zwykłych ludzi nic sie nie zmienia.A majatki żydów skonfiskowane? Dla kogo?Dla zwykłych ludzi?Wątpię. Dla nowej klasy PANOW-NADLUDZI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:30, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co mnie obchodzi historia? Zmienię ją? Przecież ważne jest tu i teraz. Tu i teraz chcę, aby polskie wojska wróciły z wszystkich frontów do domu, bo nikt nas nie zaatakował. Tu i teraz chcę zakończyć powalony sojusz z państwem zza oceanu. Tu i teraz chcę zakończyć sojusz militarny z Izraelem, bo po co to? Tu i teraz chcę powstrzymać tarczę, bo nie będą mi tu USrAńcy swoich wojenek przeprowadzać. Tu i teraz chcę, aby Polska odkleiła dupę od zachodu i skierowała się tam gdzie są ZASOBY. Tu i teraz chcę, aby politycy nie odpierdalali szopki i nie oddawali żydom mojej kasy nie pytając mnie kurwa o zdanie! Tu i teraz chcę, aby Polska była WOLNA, tu i teraz jestem antysyjonistą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gagatek:
No tak zabrakło ci argumentów na obronę żydostwa to wjeżdżasz ja kościół. Prowadzisz tę dyskusją jak prawdziwy żyd.

Nie zmieniaj tematu. Tu dyskutujemy o dominacji żydów, a nie dominacji kościoła. Nie odciągaj uwagi czytelników od problemu tego tematu, którym to problemem są żydzi
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak żydzi są dla ciebie problemem to wyemigruj, najlepiej na wyspę wielkanocną

kto jeszcze jest problemem? romowie? rosjanie? niemcy? francuzi? kobiety? bezpańskie koty?

1454 - Po klęsce pod Chojnicami Kazimierz Jagiellończyk cofa przywileje dane Żydom.

W epoce kontrreformacji to kogo goniono? katolików czy żydów i arian?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gagatek napisał:
Jak wszyscy widza to jest konsekwencja polskiego króla jesli sie ktos z nia nie zgadza to nie jest polakiem.....tym bardziej ,ze ta decyzja zostala podtrzymana przez dalszych królów : Kazimierza Wielkiego w 1334 ,Kazimierza Jagiellończyka w 1453 i Zygmunta Starego w 1539.


Cytat:
1454 - Po klęsce pod Chojnicami Kazimierz Jagiellończyk cofa przywileje dane Żydom.


Widzę tu pewną rozbieżność faktów historycznych Smile
To jak w końcu było? Kazimierz Jagiellończyk podtrzymał czy cofnął przywileje dane Żydom?
A jeśli cofnął w 1454 to co potem podtrzymywał Zygmunt Stary w 1539?

Może ktoś sprawdzi w Wikipedii.. Smile


Nie wydaje wam się dziwne np. to:
Cytat:
Art. 30 - tylko książę i wojewoda mają prawo sądzić Żydów za przestępstwa wobec nie-Żydów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gagatek napisał:
Widocznie taki już jesteś ,że wszyscy potrafią cie oszukać(wydymać)Nie ma czym sie chwalić.


Gdyby ode mnie zależałą polityka Polski, to już dawno by żydowskie swawole się w naszej ojczyźnie skończyły. I nie mów mi jaki jestem i nie stwierdzaj faktów o których nie masz pojęcia, bo nie znasz mnie ani trochę. Na tym forum taką gadką nic nie ugrasz.


gagatek napisał:
No prosze....nawet znasz od deski do deski ich religię.Ale ciekawe czy zgadniesz o kim mówi twój proboszcz w kazdą niedzielę na mszy wypowiadając te słowa : "....przyszedł na świat dla naszego zbawienia..."
Może sobie przypomnisz...ale zapewniam cię,że ten ktoś był żydem.
Powiem ci wiecej...mozna sie dowiedzieć ,sie ze on jest we wszystkich, katolickich sercach......wiec masz żyda w sercu.Może zrób sobie przeszczep?


No proszę a Ty znasz?? a może to Twoja religia??

Patrz mój poprzedni post. Nie mam nic przeciwko żydom którzy nie wpierdalają się w moje sprawy. Jezus w moje się nie wpierdalał, wpierdalali się jego spaczeni wyznawcy. A raczej wyznawcy pieniądza i władzy, od żydów różniący się tylko pochodzeniem chociaż i to kto wie.

Ooo tak znajduje się w katolickich sercach. I znów stawiasz tezę że jestem katolikiem a gówno o mnie wiesz. Może zrób sobie przeszczep?? Mózgu...


voltar napisał:
jak żydzi są dla ciebie problemem to wyemigruj, najlepiej na wyspę wielkanocną


Tak oni są dla mnie problemem. Robią problem w moim własnym domu. I mam się z niego wyprowadzić żeby czasem nie urazić ich uczuć?? Rozgościli się u mnie nie proszenie, robią mi w domu burdel i mówią że jak mi się nie podoba to mam wypierdalać??


voltar napisał:
kto jeszcze jest problemem? romowie? rosjanie? niemcy? francuzi? kobiety? bezpańskie koty?


Jeżeli będą sobie robić w romopolonie, rusopolonie itp. to będą problemem takim samym jak żydzi.






Pod zdaniem Sikorskiego podpisuję się rękoma i nogami.
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pablo-ya napisał :

Cytat:
nie znasz mnie ani trochę


Kod:
Wypisując te wszystkie bzdury sam dajesz świadectwo o sobie ujawniając swoje niziny intelektualne bo nie potrafisz dyskutować o faktach a twoje wypowiedzi to stek populistycznych oszczerstw.Nawet nie jesteś w tym oryginalny. Liczysz na posłuch w tym co tutaj wypisujesz? Zapewne ci sie udaje uzyskac poparcie ale tylko u takich podobnych tobie czyli chorych z nienawisci ludzi. Twój wulgaryzm przed ktorym nie potrafisz sie powstrzymać ukazuje tylko brak kultury i zasad dobrego wychowania a w żadnym razie nie robi tu na nikim żadnego wrażenia.

Właśnie dałeś się poznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał :
Cytat:
No tak zabrakło ci argumentów na obronę żydostwa to wjeżdżasz ja kościół.

Kod:
Podałem ci tylko historyczne fakty...z tym nie mozna juz dyskutować...to już przeszłość..tak było i nie zmienisz tego....Możesz się oczywiście z tym nie zgadzać lub to przemilczeć.

Cytat:
Nie odciągaj uwagi czytelników od problemu tego tematu, którym to problemem są żydzi

Kod:
Dla ciebie problem są Żydzi.Jest tutaj tylko garstka podobnych tobie ludzi ,ktorzy widzą ten problem ale nie należą oni do zbytnio bystrych jak nietrudno zauważyć...za to są chorzy z nienawiści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ufal




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 25 Maj '08   Temat postu: skoro żydom sie nie podoba kraj antysemicki WON do izraela Odpowiedz z cytatem

czy nie tak logicznie myśląc powinno być? jak Polakowi się nie podoba to jeśli prawo nie zabrania może migrować gdzie chce.... ale widać żydzi mają się dobrze i nieźle zkłucają nasz naród
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No większego debila nie widziałem. Erystyk pierdolony się na forum znalazł.

Po pierwsze, o jakich faktach, kretynie??

Oryginalny??

No jasne, nie jestem, bo i nie muszę.

Nie liczę na niczyj posłuch. Gdybyś czytał czyjeś posty i próbował przemyśleć ich merytoryczne znaczenie to takich głupot byś nie wypisywał. Jak byś nie zauważył w moim poglądzie priorytetem jest dobro mojej ojczyzny a nie posłuch czy sława. Jeżeli masz takie podejście to źle trafiłeś. My tutaj dążymy do prawdy, a nie sławy posłuchu, władzy pieniędzy itp., więc nie oceniaj innych swoją miarą.


Mam nadzieję że udaje mi się uzyskać poparcie u podobnych mi ludzi, i mam nadzieję że jest ich coraz więcej. I nie mam zamiaru rozstrzygać tutaj czy ludzie ci są chorzy z nienawiści, zostawię to specjalistom, lecz jak widzę ty już pozwoliłeś sobie na taką ocenę.




Więc jak widać w swoich postach tylko lejesz czczą gadkę nie popartą żadnymi podstawami. Twój ostatni post skierowany do mnie był tylko paplaniną, z której pewnie byłeś dumny, a w której nie wykazałeś mi nic oprócz wulgaryzmu, reszta to tylko pięknie brzmiące słówka w ustach upośledzia który myśli że błysnął i jest mądry.

Mój wulgaryzm nie ma za zadnie robić na nikim wrażenia. Gdyby robił to świadczyło by to o poziomie rozwoju intelektualnego tego człowieka. Po prostu taki mam styl, kropka.


Mam wrażenie że ty czytasz posty tylko po to aby wyłuskać coś do czego można się przyczepić i za co zjechać jego autora, nie ważysz ich merytorycznej zawartości. I właśnie tym, jak sam powiedziałeś:

Cytat:
dajesz świadectwo o sobie ujawniając swoje niziny intelektualne bo nie potrafisz dyskutować o faktach





Nie mam zamiaru z tobą dłużej dyskutować. Patrząc na twoje wypowiedzi, znajduję w nich potwierdzenie dla starego powiedzenia:

Nie dyskutuj z głupkiem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem(co właśnie robisz).

Porozmawiamy jak dorośniesz do konstruktywnej rozmowy a nie zaczepek i przepychanek o to kto jest mądrzejszy i czyje JA jest ważniejsze.

Więc oszczędź sobie wstydu, nie poniżaj się chłopie i nie odpowiadaj na tego posta. Bo ja dyskusji już nie podejmę, parafrazując słowa Cejrowskiego: ,,Z głupkami się nie rozmawia"


P.S. Zauważyliście podobieństwo między retoryką Senyszyn a gagatka??

Ich monologi(bo jak widać rozmawiają tylko ze sobą) mają bardzo podobne cechy szczególne. A może gagatek to podszywająca się Senyszyn??

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pablo-ya napisał :

Cytat:
Po pierwsze, o jakich faktach, kretynie??


O faktach historycznych(patrz na tytuł tej dyskusji)

Cytat:
Gdybyś czytał czyjeś posty i próbował przemyśleć ich merytoryczne znaczenie


Wiec przesledzmy tą merytorykę:
Pablo-ya napisał :
Cytat:
Czy jest tu ktoś kto ma coś przeciwko ludom semickim??
Bo ja nie.

za chwile pisze :
Cytat:
Za to nie lubię jak jakiś żydas wpierdala mi się do mojego kraju...po czym dzięki swoim machlojkom dochodzi do władzy


swoim machlojkom dochodzi do władzy merytorycznie bardzo przekonywujace poparte jak widac licznymi faktami

Cytat:
Gdyby ode mnie zależałą polityka Polski, to już dawno by żydowskie swawole się w naszej ojczyźnie skończyły


Cytat:
Nie mam nic przeciwko żydom którzy nie wpierdalają się w moje sprawy.....robią mi w domu burdel i mówią że jak mi się nie podoba to mam wypierdalać??


Cytat:
Mam wrażenie że ty czytasz....nie ważysz ich merytorycznej zawartości


Człowieku ty się sam kompromitujesz.Nie mam żadnych pytań do ciebie.
Toleruję cię i nie pałam do ciebie nienawiścia,nawet cie nie obrazam.Zwyczajnie mi ciebie żal jak każdego niepełnosprawnego.


Mam nadzieję ,że uzywajac określenia "mój dom" masz na myśli Polskę.
Ten dom ma swoją konstytucję,która mówi :
Cytat:
Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA
Art. 31.
2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
Art. 32.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 35.
1.Rzeczpospolita Polska zapewnia obywatelom polskim należącym do mniejszości narodowych i etnicznych wolność zachowania i rozwoju własnego języka, zachowania obyczajów i tradycji oraz rozwoju własnej kultury
2.Mniejszości narodowe i etniczne mają prawo do tworzenia własnych instytucji edukacyjnych, kulturalnych i instytucji służących ochronie tożsamości religijnej oraz do uczestnictwa w rozstrzyganiu spraw dotyczących ich tożsamości kulturowej.




SKORO NIE POTRAFISZ USZANOWAĆ KONSTYTUCJI WYPISUJĄC SWOJE BREDNIE TO KIM ŻE JESTES? POLAKIEM ? TO CHYBA ZA MOCNO POWIEDZIANE W TWOIM PRZYPADKU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 26 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanówmy się przez chwilę, bez emocji, nad religijnymi uwarunkowaniami dojścia Żydów do wpływów w Polsce. Dotyczy to zresztą nie tylko Polski, ale wszystkich krajów chrześcijańskich.

Zgodnie z zasadami ewangelicznymi, chrześcijanom nie wolno było zajmować się "lichwą", przez co rozumiano wszelkie działania związane z bankowością i systemem finansowym. Z drugiej strony, religia nie zabraniała używania pieniądza, zarówno przez osoby fizyczne, jak i przez państwo. To paranoiczne podejście spowodowało, że nie było chętnych ani wyuczonych w kierunku finansów mieszkańców danego kraju. Ale system finansowy państwa musiał jakoś funkcjonować, w związku z czym argumentem dla sprowadzania Żydów była ich znajomość bankowości i finansów.

Pojawia się teraz pytanie: czy aby religia chrześcijańska nie była celowo tak ustawiona, aby zabraniać gojom zajmowania się finansami, aby w tę niszę mogli bez problemu wejść przedstawiciele "narodu wybranego"? No bo jaki był sens logiczny w tych zakazach religijnych? Albo chrześcijaństwo winno było uznać, że pieniądz jest złem samym w sobie, wynalazkiem diabelskim i podjąć próbę budowania cywilizacji nie opartej na pieniądzu, albo konsekwentnie uznać, że jeśli pieniądz, to i banki i również lichwa, ale w rozsądnych i godziwych granicach. A tutaj mamy taki układ: pieniądz tak (co cesarskie ...), banki nie. To wszystko nie trzyma się kupy ani dupy, ale tylko pozornie, bo tworzy właśnie tę ideologiczną "mętną wodę", w której Żydkowie czują się jak ryby, sami zresztą często będąc twórcami tego zamętu.

Inną kwestią jest zmonopolizowanie przez Żydów handlu - tutaj zasadniczym czynnikiem były nie tyle uwarunkowania religijne, co obyczajowe. Szlachcicowi polskiemu nie wypadało się zajmować handlem, bo to była profesja "żydowska" i tutaj powstawało coś na wzór pojęciowego błędnego koła. W efekcie, powstała jakby lista profesji "żydowskich", obejmujących również np. prowadzenie wyszynku, też związanego z kredytowaniem klientów i nieodłączną w tej sytuacji lichwą.

Jeżeli dzisiaj pytamy, dlaczego Żydzi opanowali najważniejsze dziedziny życia, to odpowiedź jest prosta: dlatego, że robili to, czego zabraniała religia katolicka swoim wyznawcom lub że Polacy sami stworzyli obyczaje, przypisujące Żydów do niektórych dziedzin działalności, którymi Polakom-katolikom zajmować się nie godziło. Do kogo możemy więc mieć pretensję o ten stan rzeczy - głównie do narzuconej religii bliskowschodniej i częściowo do siebie.

W tym kontekście zrozumiałym się staje, jakie historyczne znaczenie miało to, że w Polsce nie zwyciężyła reformacja. W krajach, w których to nastapiło, zostały zerwane więzy dogmatów katolickich, co pozwoliło na powstawanie rodzimej warstwy bankierów, handlowców i przemysłowców, a w następstwie - podwalin rodzimego kapitalizmu. Jeżeli dzisiaj ktoś mówi, że Polska jest opóźniona w stosunku do Europy Zachodniej z powodu okresu komunistycznego, to ja mu życzę dobrego samopopczucia. To opóźnienie istniało zawsze i sięga setek lat.

A teraz pytanie dla dociekliwych - komu najbardziej mogło zależeć na tym, aby w Polsce nie zwyciężyła reformacja? Czy tylko klerowi katolickiemu? Ten kler łatwo by się przekabacił na reformację, podobnie jak miało to miejsce z przekręceniem polskiej agentury w 1989 r. z opcji sowieckiej na euroatlantycką. Obawy o interwencję wojsk wiernych Watykanowi też były raczej iluzoryczne, skoro państwa sąsiadujące od północy, zachodu i południa same były w ogniu reformacji.

Tak więc, kto by najwięcej stracił na dojściu do władzy reformacji w Polsce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 26 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedna kwestia mnie nurtuje, skoro ZSRR i komunizm to wytwór syjonizmu, to czemuż to blok sowiecki stał po stronie palestyńczyków a w samej Polsce i innych państwach rwpg trwały nagonki antyżydowskie? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 26 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
jedna kwestia mnie nurtuje, skoro ZSRR i komunizm to wytwór syjonizmu, to czemuż to blok sowiecki stał po stronie palestyńczyków a w samej Polsce i innych państwach rwpg trwały nagonki antyżydowskie? Rolling Eyes

żeby więcej żydów wyemigrowało do palestyny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndrzejH




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 26 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Voltar napisał:
jedna kwestia mnie nurtuje, skoro ZSRR i komunizm to wytwór syjonizmu, to czemuż to blok sowiecki stał po stronie palestyńczyków a w samej Polsce i innych państwach rwpg trwały nagonki antyżydowskie? Rolling Eyes

żeby więcej żydów wyemigrowało do palestyny


Acha to po co w takim w razie wspierał państwa arabskie dążące do całkowitego zniszczenia państwa żydowskiego co prawie im się udało w roku 1973 ? Coś mi to nie pasuję do realizacji wizji syjonistów.

z Wikipedii:
Cytat:
9 października 1973 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich jednostronnie zaangażował się w konflikt na Bliskim Wschodzie. Radzieckie średnie samoloty transportowe An-12 rozpoczęły regularne loty (30 lotów dziennie) z sowieckich baz na Węgrzech do Egiptu i Syrii. Każdego dnia na lotniskach w Egipcie i Syrii lądowało 80 samolotów, z których każdy przewoził ponad 20 ton nowoczesnego radzieckiego sprzętu wojskowego i amunicji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
merdek_69




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 332
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 26 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Notorycznie Żydzi kultywują mit, że zawsze są krzywdzeni przez gojów. Żydzi sami nienawidzą okazywania skruchy, za krzywdy wyrządzane przez Żydów innym. Faktycznie ofiary krzywd wyrządzonych przez Żydów, są nagminnie przez nich nienawidzone. Stąd pochodzi niesłychana nienawiść do chłopów polskich i ukraińskich w literaturze żydowskiej. Lata terroru Jakuba Bermana, w czasie dziesięcioletnich rządów żydowskich w Polsce z ramienia Sowietów, oraz działalność żydowskiego ruchu roszczeniowego, są obecnie powodem stałych napaści żydowskich na Polaków, w prasie kontrolowanej przez Żydów.

http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=827


gagatek przyzaj się oficjalnie że jesteś żydem,przecież Bimi cię nie zbanuje a i reszta tu obecnych ci nie zagraża.Dyskusja będzie ciekawsza a prowadząc taką partyzantkę propagandową utwierdzasz innych że żydzi to tchórze kryjący się pod nazwiskami okupowanych narodów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kto wspuścił Żydów do Polski?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile