W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ukraina pokazała Unii środkowy palec  
Podobne tematy
Rozpad Ukrainy jest nieunikniony152
Ukraina. Sytuacja w regionach 445
Antymajdan. pl 3908
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
46 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 103829
Strona:  «   1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 29, 30, 31   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
Dodać należy, co wielce istotne, że poza garstką eurofrustratów, ludność ukraińska powita armię rosyjską kwiatami. Już dziś widać na ulicach szczerą miłość do Rosji, o czym nawet zaczynają wspominać polskie skurwiałe media, choć jeszcze dosyć zdawkowo.

No nie da się ukryć.
I własnie dlatego odbicie siłą Ukrainy, przez rosyjską armię, jest bardzo prawdopodobne.
I nie będzie to dla nich trudniejsze, niż swego czasu podbicie Iraku przez US Army - gdy Irakijczycy bynajmniej nie witali ich kwiatami.
I ciekawe kurwa co będzie potem... bo obawiam się że niestety nic dobrego dla Polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe spostrzeżenie na swoim profilu facebook'owym zamieścił Witold Jurasz, były polski dyplomata z ambasady w Moskwie

Cytat:
Krótki komentarz do wydarzeń na Ukrainie. Dla jasności wywodu pozwolę sobie go napisać w punktach.

1. Było oczywiste, że Rosja nie "odpuści sobie" Ukrainy. Zwolennicy, sponsorzy i entuzjaści Majdanu, jeśli nie założyli, że Rosja nie zareaguje na jego zwycięstwo popełnili poważny błąd.

2. Można było założyć, że mając wiele róznych scenariuszy w zanadrzu, Kreml ma również i taki, w którym idzie na "pełzającą interwencję" zbrojną.

3. Scenariusz realizowany przez Moskwę jest jednak tak radyklany i ma tyle skutków ubocznych, że wypada się cieszyć (choć to nieco perwersyjne), że Rosja postanowiła zagrać aż tak niemądrze - może bowiem co prawda wygrać bitwę o Ukrainę, ale wojnę o dusze Ukraińców właśnie przegrała.

4. Niestety marne to pocieszenie, bo nie możemy sobie pozwolić na przegraną na Ukrainie.

5. W odniesieniu do Kijowa możliwe są trzy scenariusze: możemy wygrać, przegrać, albo się zremisować (z Rosją).

6. Miło byłoby wygrać, ale w tym celu trzeba byłoby być silniejszym , bardziej bezwzględnym i bardziej zdeterminowanym niż Moskwa. Trzeba byłoby też być gotowym nawet na rozlew krwi.

7. Nie sądzę, by Zachód spełniał jakikolwiek z warunków wymienionych w pkt 6. Co gorsza podejrzewam, że milczenie Rosji w ostatnich dniach nie wynikało z zaskoczenia sytuacją, a było potrzebne jej do poufnych konsultacji nt. Ukrainy z kluczowymi graczami w świecie zachodnim. Dodam, że nas nie ma wśród nich nie ma.

8. Jeśli reakcja kluczowych graczy w świecie zachodnim będzie nijaka i słaba oznaczać to będzie, że w istocie jest ciche przyzwolenie na rosyjska kontrofensywę. Pierwsze oznaki wskazują, że tak niestety jest.

9. W związku z powyższym na Ukrainie możemy już tylko przegrać albo zremisować.

10. Nieodpowiedzialnością było wspieranie Majdanu bez równoczesnego zadbania o to, by Zachód miał z góry przygotowaną odpowiedź na rosyjską reakcję na Majdan. W razie porażki bowiem może się okazać, że przyjdzie nam tęsknić za Janukowyczem. Niestety już drugi raz - po raz pierwszy po Pomarańczowej Rewolucji - nie przewidzieliśmy kontrrewolucji.

11. Aby przegrać wystarczy nic nie robić.

12. Aby z Rosją zremisować trzeba umieć grać w pokera. W pokerze jeśli na stole leży określona suma pieniędzy można sprawdzać albo podbijać. Czy chcemy podbić i czy możemy - nie wiem. Ale wiem, że nawet po to, aby sprawdzić trzeba mieć na stole identyczną kwotę. Innymi słowy konieczna jest odpowiedź na eskalację napięcia ze strony Rosji. Konieczna jest taktyczna (lub - ale tutaj wątpię w realnośc takiego zamierzenia - strategiczna) eskalacja napięcia.

13. Walutą Zachodu mogą być:

a.gra giełdowa przeciw rublowi i doprowadzenie do załamania kursu rosyjskiej waluty

b. rozpoczęcie prac nad silnymi sankcjami przeciw Rosji (blokada kont kluczowych oligarchów, z których część to "słupy" występujące w imieniu elity władzy

c. zakaz wjazdu dla wysokich rangą urzędników i oligarchów; embargo - wzorowane na tym zastosowanym wobec Syrii - na sprzedać dóbr luksusowych do Rosji, co uderzy w elitę, stanowiącą zaplecze W. Putina (jak żyć bez nowego Bentleya)

d. działania mające na celu zbicie ceny ropy naftowej (niestety tu się mogą zemścić gorsze niż dotąd stosunki USA z Arabią Saudyjską)

e. zawieszenie sankcji wobec Białorusi czyli danie sygnału Rosji, że zaczynamy grać na jej podwórku i że gotowi jesteśmy przeciw niej układac się z każdym niezależnie od tego czy jest demokratą czy nie (skądinąd to, że A. Łukaszenka ma zakaz wjazdu do UE, a W. Putin - oczywiście nie - zawsze wydawało mi się przedziwne; po tym gdy W. Putin dokonał zbrojnej interwencji w innym, suwerennym kraju Europy - stało się czystą perwersją)

14. Obawiam się, że Zachód nie pójdzie na żaden z wariantów wymienionych w pkt 13. Być może jednak uda się przekonać naszych sojuszników, że to tyle, co wyrównanie kwoty na stole. Inna sprawa, że sądzę, że zacząć trzeba od podbicia - na sprawdzanie jest chyba za wcześnie.

15. Remis na Ukrainie wyobrażam sobie jako powrót do sytuacji, w której Kijów znajdzie się na powrót w pasie ziemi niczyjej.

16. Emocje podpowiadają mi, że remis to tak mało. Nie chcę remisu. Chcę byśmy w końcu wygrali. Chciałbym aby rosyjski neoimperializm doznał historycznej porażki. Ale jeśli historia miałby się powtórzyć i znów mielibyśmy na końcu, jak Marszałek Piłsudski w 1921 r., powiedzieć Ukraińcom: "Ja was przepraszam, panowie. Ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być" to już wolę finlandyzajcję Ukrainy.

17. W Polsce zadałbym pytanie tym, którym się wydawało, że Partnerstwo Wschodnie to swoisty kompromis z Rosją i że Moskwa zaakceptuje takie "miękkie metody" czy mieli rację czy nie. Kremla bowiem najwyraźniej PW wcale nie uspokoiło, a Zachód za to skutecznie uśpiło.

18. Chciałbym też uslyszeć tych, którzy przekonywali nas, że oto z Rosją da się rozmawiać, że trzeba prowadzić "dialog inteligencji", że trzeba się "otworzyć na Rosję" i że to nasza wina, że mamy złe relacje z Moskwą. Jakoś w ostatnich dniach nie słyszę tych wybitnych ekspertów.

19. Zapewne po Ukrainie przyjdzie czas na Estonię i Łotwę, która na granicy z Rosją mają sporą mniejszość rosyjską. Lojalność tej mniejszości nie jest niestety pewna, co wykazały zamieszki w Tallinie po sprawie "Brązowego Żólnierza". Rosja - nawet jesli jej kontrofensywa na Ukrainie się powiedzie - zechce się na Zachodzie odegrać. Bo tak już ma, że lubi się na Zachodzie odgrywać. Czas więc chyba zastapić "plany ewentualnościowe" dyslokacją sił NATO w Estonii i na Łotwie.

20. Jeśli Rosja - jakimś cudem - potyczkę na Ukrainie przegra to Estonia i Łotwa tym bardziej będą zagrożone. Bo Rosja tak już ma, że jak przegrywa to tym bardziej lubi się na Zachodzie odgrywać.

21. Tym, którzy po lekturze mojego tesktu zechcą zarzucać mi wszystkie możliwe grzechy, wyjaśniam, że jestem polskim, a nie ukraińskim patriotą. Przyszłość Ukrainy interesuje mnie tylko o tyle, o ile jest ważna dla mojej Ojczyzny. W interesie zaś Polski jest jedno. Nie to, by Ukraina szła na Zachód (choć to oczywiście plan maksimum), ale to, by oddzielała nas skutecznie od Rosji. Nigdy nie interesowała mnie demokracja na Ukrainie. Uważałem, że obsesyjnie o nią walcząc pomysliliśmy cel (niezależność Ukrainy) z metodą (którą miała stać się, ale nie stała się, demokracja). Co więcej wydaje mi się, że od Rosji prędzej - gdyby chciał (niestety nie chce) - mógłby oderwać się A. Łukaszenka niż jakikolwiek ukraiński przywódca. I nawet nie o oczywistą różnicę pomiędzy (podzieloną na Zachód i Wschód) Ukrainą a Białorusią mi chodzi. A. Łukaszenka mógłby po prostu przeciwników oderwania skutecznie spacyfikować. Demokracja nie oznacza bowiem wcale marszu na Zachód. W Algierii oznaczała zwycięstwo islamistów, a potem wojnę domową. Na wschodzie - w jej skorumpowanym wydaniu (a innego tam nie ma) demokracja stała się wygodnym narzędziem w rękach Rosji. Majdan jest - owszem - próbą stworzenia innej, prawdziwej - demokracji. Oby tylko przeżył rosyjską reakcję. Obyśmy my nie musieli żyć ze świadomością, że nie mielismy mu - gdy nastała godzina próby - niczego, poza słowami, do zaoferowania.

Tytułem P.S. świetny komentarz autorstwa Rafał Kotomski: "Właśnie doszła mnie wiadomość, że Tymoszenko ma za kilka dni wyjechać do Moskwy. Może przeczucie mnie myli, ale wróci z tarczą. Zawrze wiekopomne porozumienie z Wową Putinem, po to by Ukraińcy wybrali ją na prezydenta..."


https://www.facebook.com/witold.jurasz.16/posts/238792232974494
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ta SKURWIAŁA DZIWKA komoruska robi i w czyim imieniu.

"Polska wystąpiła do NATO o zwołanie w trybie pilnym Rady Północnoatlantyckiej - powiedział prezydent Komorowski podczas konferencji prasowej."

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki.....Id,1114785

On ma nadzieję, że w razie czego uda mu się spierdolić i to z rodziną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
On ma nadzieję, że w razie czego uda mu się spierdolić i to z rodziną?

Czemu nie?
Jak przyjdzie co do czego on akurat na pewno nie będzie strategicznym celem.
Bo że niby po co ktoś miałby marnować na niego rakietę wartą z miliard dolców?
Że co, jako prezydent, stanowi morale naszego narodu? To pytanie retoryczne Laughing
Lepiej się ruskim przyda do ataku na morale narodu jak mu dadzą spierdolić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojna to chaos Bimi - więc, różne dziwne rzeczy się wówczas dzieją Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej momencik. widze ze wszyscy tu kibicuja putinowi i w zasadzie po wydarzeniach w iraku, afganistanie, syrii, a w szczegolnosi libii potrafie to w jakiejs mierze zrozumiec. tez nienawidze za to tych kurewskich obludnikow ktorzy rzadza zachodem. niestety rosja putina jako przeciwwaga dla tych smieci jest niespecjalnie przekonywujaca. rosja to nie norwegia, czy libia - poziom zycia jej obywateli jest zenujacy w stosunku do przychodow panstwa zyjacego z kopalin. i tu sie niestety musze po czesci zgodzic z mankiem ktorego tak wysmiewacie. jestesmy beneficjentami systemu jaki funkcjonuje na zachodzie i wiedza to szczegolnie ludzie ktorzy dawno stad spierdolili jak bimi czy goral_. proste pytanie: chcielibyscie mieszkac w rosji, albo chinach? oczywiscie to pytanie retoryczne bo doskonale znam odpowiedz. wiec zamiast tak sie spuszczac nad (niewatpliwym) geniuszem strategicznym putina zastanowcie sie przez chwile co by sie stalo gdyby rosja przejela inicjatywe i przejechala sie ze swoja armia po calej europie zachodniej zaczynajac od nas? jaki system wprowadzilaby dla przegranych? czy bylby to swiat w ktorym chcielibyscie zyc? szczegolnie interesuje mnie ewentualna odpowiedz elcomendante ktorego wszechstronna wiedza wciaz mnie zadziwia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Wojna to chaos Bimi - więc, różne dziwne rzeczy się wówczas dzieją Laughing

No to nie wiem czy zrozumiałem aluzję, ale jeśli sugerujesz że polacy go zajebią przed ruskimi - to tu akurat pełna zgoda! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Co ta SKURWIAŁA DZIWKA komoruska robi i w czyim imieniu.

"Polska wystąpiła do NATO o zwołanie w trybie pilnym Rady Północnoatlantyckiej - powiedział prezydent Komorowski podczas konferencji prasowej."

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki.....Id,1114785

On ma nadzieję, że w razie czego uda mu się spierdolić i to z rodziną?


nie łatwiej było zwołać komisję śledczą ? Laughing Tak teraz wciągamy czekające na rozwój wydarzeń spokojne kraje zachodu. Niech ktoś kiedyś na te rozmowy Niemcy- UK - Rosja zaprosi też kogoś z Polski i uświadomi im o co do cholery chodzi i dlaczego mają się nie wychylać

Stanisław Makiewicz pisał kiedyś, że w Europie nikt nie chciał pierwszy wojować z Hitlerem. Jedynym wyjątkiem byli Polacy. Nawet cieszyli się, że wojna zacznie się od nich... Swoim zachowaniem przypominali małego chłopca, który nie śpi całą noc, ponieważ obawia się, że starsi nie zabiorą go na polowanie na dzikie kaczki

Był sobie taki francuz, który zbiegł przed III rzeszą z obozu w Neidenburgu, a nazywał się Bernard de Rocquefeuil (z takim nazwiskiem musiał uciekać , dziwne co nie ? Wink, w swoim pamiętniku (tajemnica wilanowskiego stryszku) pisał, że młodzi powstańcy polscy, którzy od pięciu lat rwali się do walki zbrojnej, byli "szaleńczo odważni". Ale podejmowali akcje, które drogo ich kosztowały, lecz właściwie nie dawały żadnych efektów. Bardziej liczyły się wyczyny uznane za bohaterskie niż osiągnięte wyniki. A przywódcą często brakowało realizmu. Polacy - według niego - mogliby być najzdolniejszymi żołnierzami na świecie, lecz pod dowództwem cudzoziemców.

Jak to pisał Konstanty Ildefons Gałczyński:

Bo ja jestem Polak
A Polak to wariat
a wariat to lepszy gość

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 01 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@rzeznikt

Jak na razie polskie, przygłupie naziole nie mniej sprzedajne, niż władze zamknęły ryja, więc z tym szaleństwem Polaków to MIT. Właśnie ze względu na podjudzanie "naszych" podczas II wojny szanowny rzeznikt skończyło się tak jak się skończyło. To jest oczywiste zarówno przy ocenie lat przed '39, jak też samego '39 oraz późniejszych wydarzeń ze sprzedajnym rządem londyńskim czy PW. Polska przez to podjudzanie była krajem, który w największym stopniu - gospodarczym, ludzkim - stracił na II wojnie.
Same szacunki dotyczące strat finansowych w dzisiejszej kasie są szacowane na 1 bilion dolarów a w ludzkiej to ok. 9 mln ludzi.
Okazja jest przecież taka zajebista do zajebania Lwowa a tu nikt szabli nie chwyta, larum grają przecież, jest taka super okazja do pokazania ruskom ich miejsca w szeregu a tu ni chuja tych tchórzliwych okularników na Ukrainie ni ma. Nie słyszę o nich przy granicy z Ukrainą z bronią w ręku. Co jest grane? Shocked

Zarówno dziwka komoruski, który natychmiast na rzecz polskich obywateli powinien ogłosić, że Polska nie będzie uczestniczyła w żadnym konflikcie zbrojnym, jak też te żydowskie ścierwa muszą zrozumieć, że teraz muszą zapłacić Putinowi. Dostali bonusy a Putin żąda, żeby się z nim podzielili. Jeśli zechcą będzie spokój, jak nie to szykujmy się do WOJNY i to nie lokalnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie wiem jak oni sobie to wyobrażają. Ze co, Rosja się przestraszy rady NATO? Bo co - istnieje realna groźba, że...
Przecież nie napadną na ruską armię - jedyne co mogą robić to dowozić dolary w walizkach na opłacanie najemników.
Z tym, że umowny się; Rosja to nie Syria - nie ma na świecie tylu walizek, żeby przewieźć aż tyle kasy... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:

Okazja jest przecież taka zajebista do zajebania Lwowa a tu nikt szabli nie chwyta, larum grają przecież, jest taka super okazja do pokazania ruskom ich miejsca w szeregu a tu ni chuja tych tchórzliwych okularników na Ukrainie ni ma. Nie słyszę o nich przy granicy z Ukrainą z bronią w ręku. Co jest grane? Shocked

Zarówno dziwka komoruski, który natychmiast na rzecz polskich obywateli powinien ogłosić, że Polska nie będzie uczestniczyła w żadnym konflikcie zbrojnym, jak też te żydowskie ścierwa muszą zrozumieć, że teraz muszą zapłacić Putinowi. Dostali bonusy a Putin żąda, żeby się z nim podzielili. Jeśli zechcą będzie spokój, jak nie to szykujmy się do WOJNY i to nie lokalnej.

Zgadzam się Komendancie.
Ruski mają co chcieli, wschód + krym, a co potem dołączy, to już bonusem.
Gdyby był inny rząd, nie ten prezydęŧ, to może awansem, lwów i ossolińscy byliby w polsce.
Putin ma o co walczył, (szacunek) olałby lachów z ich lwowem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ten jebnięty Komur pierdoli?! Gość ewidentnie chce sobie z Polski zrobić kolejną arenę dla 3 edycji rozgrywek w lidze światowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Co ten jebnięty Komur pierdoli?! Gość ewidentnie chce sobie z Polski zrobić kolejną arenę dla 3 edycji rozgrywek w lidze światowej.

wiesz, on jest niczym manhattan i szczekan - wszyscy trzej wierzą w potęgę zachodniej cywilizacji.
szczegół, że zachodnia cywilizacja zawsze robiła nas w chuja, a do tego to tchórze - jeśli mają wygrać wojnę to co najwyżej na pieniądze - z tym że ruscy wydają się mieć akurat to pole bitwy już w miarę opanowane.
więc się chyba wszyscy zdziwią, o ile ich ktoś normalny najpierw nie zdejmie, coby mu rodziny nie zajebali swą głupotą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...)Władimir Putin zwrócił uwagę na prowokacyjne i zbrodnicze działania ze strony ultranacjonalistów, którzy w rzeczywistości byli wspomagani przez obecne władze w Kijowie. Rosyjski prezydent mówił o rzeczywistym zagrożeniu dla życia i zdrowia rosyjskich obywateli na ukraińskim terytorium. Władimir Putin zaznaczył, że Rosja zastrzega sobie prawo do ochrony swoich interesów oraz rosyjskojęzycznej ludności tych obszarów" - czytamy w komunikacie Kremla

http://www.rp.pl/artykul/40,1090804-Krym.....acja-.html

Najlepsze, że jakiś czas temu położył im kasę na start.(brak źródła)
Ma jaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 00:58, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wszystko jest już dawno ustalone. Rosja i Niemcy się dogadali już dawno.
To przebiegało trzy etapowo.
Na początek Rosja wydoiła z Ukrainy ile się da, maksymalnie zadłużyła i zubożyła.
Było by idiotyzmem ze strony Putina odnosić drzewo z powrotem do lasu, czyli wkładać pieniądze w tam skąd je wydoił.
Teraz trzeba dać Ukraińcom troszeczkę popracować i się wzbogacić. Zrobią to nie inaczej jak na zmywaku w Unii.
Ale oczywiście Rosja nie odda obszarów przemysłowych, bo Ukraina mogłaby stawać się zbyt niezależna.

I tutaj etap drugi, który wkrótce może mieć miejsce. To podział Ukrainy. Wydzielenie strefy biedoty, która pojedzie na zmywak. I przemysłu, który Rosja pozostawi sobie. Bo przemysł i fabryki w okupowanym kraju nie sprawdzają się zbyt dobrze - patrz Polska po upadku komunizmu, bo jak się tę ludność wyeksploatuje to fabryki i sprzęt przepada - patrz Polska . Dużo lepiej jest gdy robotnicy nie mają na swoim terenie fabryk, tylko jeżdżą pracować za granicę. W razie wyeksploatowania sprzęt i fabryki zostają, a tylko pracowników się zmienia.
Więc drugi etap to będzie pozbawienie podzielonej zachodniej Ukrainy resztek przemysłu, fabryk i uczynienie jej na podobieństwo Polski.

Trzeci etap, to będzie pozbawienie resztek przemysłu i bogactw naturalnych Polski. Przy wcześniejszym ogólnym jej zadłużeniu i być może nawet przy rozpadzie Unii Europejskiej. Będzie to polegało na oderwaniu od Polski ziem należących zawsze do Niemców. Czyli na pewno Śląsk i Szczecin.
Na otarcie łez, polska być może dostanie z powrotem swoje ziemie, czyli zachodnią oddzieloną Ukrainę.

I w ten sposób Rosja i Niemcy odzyskają uprzemysłowione i wartościowe obszary, a pomiędzy swoimi granicami zostawią tylko stepy i dzicz zarośniętą lasami (dopłaty do zalesiania nadal są. Smile) i polami.

Tak to się może potoczyć. Dlatego teraz uważam, że nikt z zachodnich państw nie kiwnie palcem przeciwko Ruskim. Widać też wyraźnie, że zachodowi nie zależy bardzo na pozyskaniu wschodniej Ukrainy. Widać też, że Rosjanie nie bardzo pchają się na majdan i niezbyt im zależy na zachodniej Ukrainie.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garstka nowości z wieczornego przeglądu:

- Dziś wieczorem - Ukraina poprosiła o pomoc NATO, http://lenta.ru/news/2014/03/02/nato/

- W Kijowie nasilają się grabieże, bandytyzm, zgwałcenia. Obecnie działa tam 10 -15 kilkuosobowych band które plądrują opuszone przez przedstawicieli dawnej władzy domy, mieszkania; w biały dzień wymuszają od ludzi pieniądze " na rewolucję" , zatrzymują samochody - żądają pieniędzy
http://oko-planet.su/politik/newsday/232.....lasti.html

- Rada Federacji zwróciła się do Prezydenta Putina z wnioskiem o odwołanie rosyjskiego ambasadora w USA
http://oko-planet.su/politik/newsday/232.....-ssha.html

Ukrzyżowali - oto co banderowska swołocz zrobiła ze zwierzętami
z parku zoologicznego w rezydencji Janukowycza



http://krasavchik.livejournal.com/164282.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:01, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Readout of President Obama’s Call with President Putin

President Obama spoke for 90 minutes this afternoon with President Putin of Russia about the situation in Ukraine. President Obama expressed his deep concern over Russia’s clear violation of Ukrainian sovereignty and territorial integrity, which is a breach of international law, including Russia’s obligations under the UN Charter, and of its 1997 military basing agreement with Ukraine, and which is inconsistent with the 1994 Budapest Memorandum and the Helsinki Final Act. The United States condemns Russia’s military intervention into Ukrainian territory.

The United States calls on Russia to de-escalate tensions by withdrawing its forces back to bases in Crimea and to refrain from any interference elsewhere in Ukraine. We have consistently said that we recognize Russia’s deep historic and cultural ties to Ukraine and the need to protect the rights of ethnic Russian and minority populations within Ukraine. The Ukrainian government has made clear its commitment to protect the rights of all Ukrainians and to abide by Ukraine’s international commitments, and we will continue to urge them to do so.

President Obama told President Putin that, if Russia has concerns about the treatment of ethnic Russian and minority populations in Ukraine, the appropriate way to address them is peacefully through direct engagement with the government of Ukraine and through the dispatch of international observers under the auspices of the United Nations Security Council or the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE). As a member of both organizations, Russia would be able to participate. President Obama urged an immediate effort to initiate a dialogue between Russia and the Ukrainian government, with international facilitation, as appropriate. The United States is prepared to participate.

President Obama made clear that Russia’s continued violation of Ukraine’s sovereignty and territorial integrity would negatively impact Russia’s standing in the international community. In the coming hours and days, the United States will urgently consult with allies and partners in the UN Security Council, the North Atlantic Council, the Organization for Security and Cooperation in Europe, and with the signatories of the Budapest Memorandum. The United States will suspend upcoming participation in preparatory meetings for the G-8. Going forward, Russia’s continued violation of international law will lead to greater political and economic isolation.

The people of Ukraine have the right to determine their own future. President Obama has directed his Administration to continue working urgently with international partners to provide support for the Ukrainian government, including urgent technical and financial assistance. Going forward, we will continue consulting closely with allies and partners, the Ukrainian government and the International Monetary Fund, to provide the new government with significant assistance to secure financial stability, to support needed reforms, to allow Ukraine to conduct successful elections, and to support Ukraine as it pursues a democratic future.



http://www.whitehouse.gov/the-press-offi.....dent-putin

Biorąc pod uwagę kto na prawdę rozdaje karty na świecie jakoś ten tekst wygląda jak pijarowa notka dla motłochu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 02:05, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Moim zdaniem wszystko jest już dawno ustalone. Rosja i Niemcy się dogadali już dawno.
To przebiegało trzy etapowo.
Na początek Rosja wydoiła z Ukrainy ile się da, maksymalnie zadłużyła i zubożyła.
Było by idiotyzmem ze strony Putina odnosić drzewo z powrotem do lasu, czyli wkładać pieniądze w tam skąd je wydoił.
Teraz trzeba dać Ukraińcom troszeczkę popracować i się wzbogacić. Zrobią to nie inaczej jak na zmywaku w Unii.
Ale oczywiście Rosja nie odda obszarów przemysłowych, bo Ukraina mogłaby stawać się zbyt niezależna.

I tutaj etap drugi, który wkrótce może mieć miejsce. To podział Ukrainy. Wydzielenie strefy biedoty, która pojedzie na zmywak. I przemysłu, który Rosja pozostawi sobie. Bo przemysł i fabryki w okupowanym kraju nie sprawdzają się zbyt dobrze - patrz Polska po upadku komunizmu, bo jak się tę ludność wyeksploatuje to fabryki i sprzęt przepada - patrz Polska . Dużo lepiej jest gdy robotnicy nie mają na swoim terenie fabryk, tylko jeżdżą pracować za granicę. W razie wyeksploatowania sprzęt i fabryki zostają, a tylko pracowników się zmienia.
Więc drugi etap to będzie pozbawienie podzielonej zachodniej Ukrainy resztek przemysłu, fabryk i uczynienie jej na podobieństwo Polski.

Trzeci etap, to będzie pozbawienie resztek przemysłu i bogactw naturalnych Polski. Przy wcześniejszym ogólnym jej zadłużeniu i być może nawet przy rozpadzie Unii Europejskiej. Będzie to polegało na oderwaniu od Polski ziem należących zawsze do Niemców. Czyli na pewno Śląsk i Szczecin.
Na otarcie łez, polska być może dostanie z powrotem swoje ziemie, czyli zachodnią oddzieloną Ukrainę.

I w ten sposób Rosja i Niemcy odzyskają uprzemysłowione i wartościowe obszary, a pomiędzy swoimi granicami zostawią tylko stepy i dzicz zarośniętą lasami (dopłaty do zalesiania nadal są. Smile) i polami.

Tak to się może potoczyć. Dlatego teraz uważam, że nikt z zachodnich państw nie kiwnie palcem przeciwko Ruskim. Widać też wyraźnie, że zachodowi nie zależy bardzo na pozyskaniu wschodniej Ukrainy. Widać też, że Rosjanie nie bardzo pchają się na majdan i niezbyt im zależy na zachodniej Ukrainie.


Patrz to
http://werwolfcompl.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:21, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://blogs.marketwatch.com/thetell/201.....3-billion/

"Soros Fund Management has doubled up a bet that the S&P 500 SPX is headed for a fall.

Within Friday’s 13F filings news was the revelation that the firm, founded by legendary investor George Soros, increased a put position on the S&P 500 ETF SPY by a whopping 154% in the fourth quarter, compared with the third. (A put or short position basically gives the owner the right to sell a security at a set price for a limited time, and in making such a bet, an investor generally believes the security is going to decline.)

The value of that holding, the biggest position in the fund, has risen to $1.3 billion from around $470 million. It now makes up a 11.13% chunk of all reported holdings. It had been cut to 5.14% in the third quarter, from 13.54% in the second quarter, which itself marked another dramatic lift on the bearish call. The numbers can be found at Whalewisdom.com, which makes them slightly easier to digest than the actual SEC filing."

http://www.zerohedge.com/news/2014-02-17.....13-billion

"That said, while the SPY puts are most likely simply a hedge to his overall bullish exposure, perhaps more notable was the $25 million call position that Soros put on the gold miners ETF which has been beaten into oblivion over the past year, in the fourth quarter. Does Soros think that it is finally the miners' turn to shine?"

Giełdowy Crash i wzrost złota - tak stawia george Wink

P.S. Obawa: "Mieszkańcy Ukrainy mają prawo do określenia własnej przyszłości". No, jak widać jakoś nie mają. Dać na Krymie referendum i niech decydują. Ten chujek nadal myśli, że bez bonusów dla Putina ten się cofnie. Niestety, ale bonusami trzeba się będzie podzielić albo będzie jatka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a widzieliście to?
dajecie wiarę takiej niby "wpadce"?

https://www.google.pl/search?q=komorowsk.....B599%3B375

większa część Polaków się uśmieje, tuskobusy dostaną ciśnienia 200/100 ale i jedni i drudzy pomyślą sobie, że trochę w tym prawdy i wrzutka działa, ma swoją moc.
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin napisał:
a widzieliście to?
dajecie wiarę takiej niby "wpadce"?

https://www.google.pl/search?q=komorowsk.....B599%3B375

większa część Polaków się uśmieje, tuskobusy dostaną ciśnienia 200/100 ale i jedni i drudzy pomyślą sobie, że trochę w tym prawdy i wrzutka działa, ma swoją moc.


Jest to niestety fake. Przed zainteresowaniem się takim zdjęciem warto zadać sobie nieco trudu i upewnić się czy aby na pewno nie jest to manipulacja bo tak wychodzisz na jedną z tych osób które płyną ze śmieciowym nurtem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:14, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
ej momencik. widze ze wszyscy tu kibicuja putinowi i w zasadzie po wydarzeniach w iraku, afganistanie, syrii, a w szczegolnosi libii potrafie to w jakiejs mierze zrozumiec. tez nienawidze za to tych kurewskich obludnikow ktorzy rzadza zachodem. niestety rosja putina jako przeciwwaga dla tych smieci jest niespecjalnie przekonywujaca. rosja to nie norwegia, czy libia - poziom zycia jej obywateli jest zenujacy w stosunku do przychodow panstwa zyjacego z kopalin. i tu sie niestety musze po czesci zgodzic z mankiem ktorego tak wysmiewacie. jestesmy beneficjentami systemu jaki funkcjonuje na zachodzie i wiedza to szczegolnie ludzie ktorzy dawno stad spierdolili jak bimi czy goral_. proste pytanie: chcielibyscie mieszkac w rosji, albo chinach? oczywiscie to pytanie retoryczne bo doskonale znam odpowiedz. wiec zamiast tak sie spuszczac nad (niewatpliwym) geniuszem strategicznym putina zastanowcie sie przez chwile co by sie stalo gdyby rosja przejela inicjatywe i przejechala sie ze swoja armia po calej europie zachodniej zaczynajac od nas? jaki system wprowadzilaby dla przegranych? czy bylby to swiat w ktorym chcielibyscie zyc? szczegolnie interesuje mnie ewentualna odpowiedz elcomendante ktorego wszechstronna wiedza wciaz mnie zadziwia.


niee no kurwa z waim gadac to jak ze sciana. dalej sie tak bedziecie poklepywac po plecach czy moze ktos laskawie mi odpowie? jesli rosjanie wjechaliby czolgami do warszawy to tez ich kwiatami byscie przywitali? powtorze po raz kolejny - zachod sobie grabi i byc moze sie na tym przejedzie, ale czy nie lepiej by bylo dla calego swiata jakby unia europejska obejmowala cala eurazje? Laughing Laughing Laughing pytam powaznie. niby jestesmy tacy wykurwiscie pozadluzani ale jakos i tak przecietnemu polakowi zyje sie w chuj lepiej od rosjanina, tak czy nie? a moze panstwo rosyjskie jest taka ostoja praworzadnosci co? obywatele tam maja wiecej do powiedzenia niz u nas? a moze w chinach jest tak zajebiscie, co? u ruskich to za bitcoiny niedlugo ludzi do pudla zaczna wsadzac a tam sie nikt z nikim nie pierdoli i dobrze to wiecie. nie bedzie tlumaczenia - "to nie moj wallet". tego byscie chcieli? tym chciwym usraelskim kurwom nigdy nie wybacze libii ale kurwa mac putin palcem w bucie nie kiwnal aby swego zioma kaddafiego obronic, bo w libii bazy zadnej ruscy nie mieli. moze bylo mu to nawet na reke - silny afrykanski wladca poszedl do piachu a europa sie wystrzelala z pociskow. idealnie - sytuacja win win.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jest i nikt palcem nie kiwnie w stronę Ukrainy, bo to chuj nie interes. Nikt normalny oprócz bronka kondonka nie będzie ryzykował konfliktu zbrojnego, żeby i tak doszło do rozpadu Ukrainy bo nie ma innej wersji wydarzeń, to tylko kwestia czasu.

U nas raczej nikt by ruskich kwiatami nie witał, ale na Ukrainie jak widać witają, powiewają rosyjskie flagi no i kurwa nie dziwne skoro wschodnia część Ukrainy to przynajmniej 75% Rosjanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al , a ja myślałam ,że Ty jesteś zagorzałym fanem Putina ( takie wnioski wysunęłam po temacie : pszeka :Putin).
Jest tak jak napisał AQuatro, nawet jeśli nie dokładnie czyli toczka w toczkę to rozchodzi się właśnie o taki schemat rozgrywek.
Al
Cytat:
idealnie - sytuacja win win.

i tutaj też tak będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 02 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem





Cytat:
Sąsiedzi Ukrainy i ich reakcje:
1. Rosja - wysyła swoją armię na Krym
2. Białoruś - przyczajona ale w mobilizacji
3. Rumunia - rozmieszcza swoje siły przy granicy z Ukrainą
4. Węgry - rozmieściły swoje siły przy granicy z Ukrainą
5. Turcja - wysyła swoją flotę na Morze Czarne
6. Mołdawia - wystraszona że straci Naddniestrze nic nie robi
7. Polska - zwołuje posiedzenie, na którym być może poprosi NATO o wsparcie.

Pytanie za sto punktów, do którego kraju z ww. jest nam najbliżej?
Z Turcją chcecie się równać? Może z Węgrami? Nawet Rumunia jest już poziom wyżej. Polska pod obecnymi rządami, bez planu, bez wizji, bez jaj i bez armii to właśnie poziom Mołdawii. [o]


http://www.zelaznalogika.net/z-kim-sie-porownujecie/

http://www.tomatobubble.com/putin_obama.html

Cały czas nie rozumiem i nie ogarniam tego co robi rząd Polski. Nikt kurwa nie otwiera paszczy ani nie podjudza atmosfery głupim i niepotrzebnym gadaniem wywołanym emocjami. Nasi oczywiście muszą wyjść przed szereg, tylko niech mi ktoś wytłumaczy POCO? W JAKIMCELU?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....=FB_Gazeta

O proszę bardzo amerykańce chcą eskalować konflikt z wykorzystaniem naszej granicy na wschodzie. Oczywiście rządzący nami już wyrazili zapewne zgodę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 29, 30, 31   » 
Strona 9 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ukraina pokazała Unii środkowy palec
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile