W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Płaca minimalna - Jak robią nas w bambuko   
Podobne tematy
Dlaczego Polacy pracują na czarno? 293
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 22072
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:09, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem jest "walka" z umowami śmieciowymi.
Którą czyni rząd.
Jedyną stroną, która zyskuje na płacy minimalnej jest rząd, właśnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem wcale nie jest płaca minimalna. Problemem są obciążenia fiskalne.
W pewnych warunkach płaca minimalna jest o kant dupy potłuc. W pewnych warunkach jest konieczna, bo normalizuje warunki rynkowe.
Z takim problemem spotkali się choćby Chińczycy. Prosiły o zmianę warunków rynkowych czerwone krasnale, ale pracodawcy nie słuchali tylko dalej spijali całą śmietankę nie dzieląc się zyskiem z pracy a że czerwone krasnale doskonale wiedzą, że historia lubi się powtarzać to wprowadzili po kilku latach płacę minimalną dla każdego kantonu, co by im przypadkiem rewolucja społeczna nie wybuchła, zwłaszcza sponsorowana przez jakiś niepewnych gości.
Gdyby wprowadzić emerytury jak w Kanadzie, czyli minimalna emerytura dla każdego, to można, by wyjebać cały ZUS, całą składkę emerytalną i wypłacać emerytury jedynie z podatków.
Natomiast płaca minimalna jest jednym z narzędzi do poradzenia sobie z nadmiernymi obciążeniami pracy stosowanymi przez pracodawców, co jest jednym z problemów rynku kapitalistycznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Zgadzam się. Rządzący implantując ceny z EU, do polski.
Używali chorego argumentu: Równamy je do reszty krajów. Sukinsyny.
Zapomnieli, o zrównaniu, do europy kwoty wolnej od podaktu.
Liczę, że byłoby to koło 40 tysięcy złotych.
Więc wielu polaków nie płaciłaby go.
Oczywiście rząd spycha problem słabych zarobków, tylko na pracodawców.
Przy wyższej płacy minimalnej wpływy do budżetu są większe.
Przy kwocie wolnej od podaktu w okolicach 40 k zł. Musieliby ogłosić bankructwo.
Widać tu głupotę związków zawodowych i samych ludzi.
Że tego nie zauważają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce problem to niesamowicie wysoka składka emerytalna obciążająca zarówno pracownika jak i pracodawcę, która jest zupełnie niepotrzebna. System bismarckowski jest do wypierdolenia, bo się skończył gdzieś w latach 90 poprzedniego wieku ostatecznie. Przy założeniu emerytury minimalnej - powiedzmy 1400 zł, czyli takiej jaka daje minimum kasy na przeżycie nie byłaby zupełnie potrzebna składka emerytalna, która jest oczywiście ukrytym podatkiem. W sensie, iż niewielu, zwłaszcza pracowników, rozumie iż jest to nic innego jak podatek.
Drugim problemem jest horrendalny VAT. VAT powinien być jednolity, prosty oraz maksymalnie niski. Przy zmianach procedur VAT i jednolitym VAT być może udałoby się uzyskać jego wysokość nawet w Polsce na poziomie 16-18 % już na wstępie, czyli przy takiej a nie innej polskiej gospodarce. Zapewniam, że przy takim VAT wpływy z niego byłyby co najmniej takie same jak dziś a nie zdziwiłbym się gdyby były wyższe Very Happy
Minimalna emerytura to byłyby obciążenia na poziomie tego co rząd wpierdalał w ZUS przy funkcjonowaniu pełnej składki OFE, czyli circa 50-60 mld z podatków, czyli do utrzymania przez państwo bez zadłużania się.
Przy wyłącznie tych dwóch założeniach spodziewam się, iż akurat w Polsce nie byłaby potrzebna żadna płaca minimalna a już nie mówiąc o potężnym rozbudowaniu się rynku wewnętrznego. Wystarczy tylko pomyśleć, że w kieszeni pracownika zostaje więcej o 9% kasiorki i to samo w łapie pracodawcy. Oczywiście, gdyby tak jak w Chinach zażydzony polski biznes nie zrozumiał zmian wówczas utrzymanie płacy minimalnej na poziomie 1500 - 1600 zł byłoby konieczne, bo chodzi o zachowanie pewnego minimum warunków bytowych, które są ważne dla rozwoju społecznego, choćby dzietność wchodzi tu w grę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 17:51, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów widzę, że co niektórzy za bardzo ulegają mediom i krzykaczom typu Kaczyński Tusk czy Korwin lub im podobne.
Płaca minimalna i cały tak zwany socjal ma chronić pracownika i przed wykorzystaniem.
Płaca minimalna nie jest po to by ściągać jakieś podatki ale by usługi pracownika były konkurencyjne dla pracodawcy.
Wy lubicie kapitalizm i liberalizm, powinniście więc wspierać płace minimalną i zasiłki w 100%!
W świecie realnym pracownik nie ma żadnych narzędzia by konkurować z pracodawcą, który ma wszystkie narzędzia w ręku.
Dlatego stworzono socjal, płacę minimalną by pracownik musiał się wysilić i odpowiednio wynagrodzić pracownika, gdyż w przeciwnym razie pracownik będzie na zasiłku a pracodawca sam będzie musiał zakasać rękawy.
Płaca minimalna jest więc czynnikiem stymulującym pracodawców do konkurowania co jest podstawą systemu kapitalistyczno liberalnego - czyż nie? panowie wolnorynkowcy:)))
Jeśli pracodawcę nie stać na płace minimalną a więc na płacę która w PODSTAWOWYM stopniu zapewnia regenerację pracownikowi. Regenerację niezbędną do dalszego podjęcia pracy. To pracodawca może powinien sam zostać pracownikiem.
Podnoszone tu głosy, że każdy może pracować za ile chce jest głupie, co wykazał między innymi @Sikorski - wolontariackiej pracy nikt jeszcze nie zabronił.
Tak więc następnym razem radze trochę się poduczyć.
Co do obciążeń podatkowych i VAT.
VAT w Polsce będzie wysoki, i nie zmieni tego żaden polityk, a jeśli tak mówi to jest zwykłym populistą.
Polska za rządów post solidarnościowych liberałów i prawicowców nabrała potężne pożyczki. Słynna pożyczka Gierka to drobne na podpaski przy kasę jaką pożyczyli ludzie z obozów prawicowo liberalnych.
Spłatę tej pożyczki dokonuje się między innymi poprzez podatki, ograniczenie wydatków socjalnych, podwyżkę cen wody, prądu, gazu, paliwa, czynszów i akcyz wszelkiego typu.
Różnica między pożyczką Gierka a obecna jest taka, że wówczas za to budowano stocznie, huty, osiedla, drogi. Dziś za te pieniądze nie powstaje praktycznie nic. Jedna z pożyczek wzięta 5 lat temu była tylko na zabezpieczenie by wziąć inna pożyczkę i ratować udziały Morgana który i tak padł... więc wy w VAT-cie spłacacie teraz Morgana:)
No ale wy kochacie PO i PiS i wszelkich liberałów - dlatego powinniście wspierać inicjatywy by było coraz drożej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ci ludzie w ogóle nie rozumieją, że to iż zatrudniają sobie jakiegoś czarnucha za minimalna krajową, który na nich zapierdala gdy oni se pija kawę - że to nie jest żaden ich dar dla społeczeństwa, a wyłącznie dar społeczeństwa dla nich. jakby nie było społeczeństwa które im to umożliwia, i prawa które to reguluje, to by ich te czarnuchy już dawno ojebały i zeżarły.
ale oni tego nie kumają - nie wyjaśnisz im, już wielokrotnie próbowałem; klapki na oczy, i napierdalają w zaparte, że co to z nich za filantropy, bo "dają pracę" tysiącom osób, za minimalna krajową Laughing
totalny obłęd - inaczej tego nie idzie nazwać.

tak będzie do czasu - aż im kiedyś te ich czarnuchy zrobią z dupy jesień średniowiecza.
a wtedy owi dobroczyńcy przybiegną od razu do nas z płaczem, że jak to przecież, za co ich biją..???
za jajco kurwa, idioci! biją was bo się w końcu pokapowali, że robicie ich w chuja - czy tak trudno to pojąc?
chyba nie myślicie, że to iż zarabiają mniej niż wy od razu znaczy że są głupsi od was? bynajmniej - za to na pewno bardziej zdesperowani.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo się Bimi przypierdzielasz do małego i średniego biznesu. A prawda jest taka, że jeśli ludzie robią tam na minimalce to i dostają drugie tyle pod stołem. Natomiast jak to działa w sieciówkach i korporacjach? Daleko nie szukać sprawdzone przykłady Dominos czy Rossman. Masz minimum na papierze i więcej kurwa ani grosza choćbyś zdechł. Dlatego jest taki dysonans w tej kwestii na forum. To oni właśnie z tego czerpią najwięcej a ludzi traktują jak śmieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie dzielę biznesu na mały, średni czy duży - ty sam sobie wprowadzasz jakieś dodatkowe sortowanie.

Mi tam jeden chuj czy twój czarnuch będzie pracował w małym biznesie i brał drugie tyle pod stołem, czy w dużym i brał tyle samo na stole, po tym jak mu podniosą minimalną.
Co to niby dla niego za różnica dla kogo pracuje?
Różnica jest wyłącznie dla ciebie - bo wiesz, ze z dużym biznesem nie masz szans, boś za cienki z te klocki.
Sam doskonale rozumiesz, że w realnej wolnorynkowej konkurencji (która tak hołubisz), będąc małym musisz kantować aby wyjść na swoje. I do tego się to wszystko sprowadza. Więc nie udawaj filantropa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehhe zwykłym kanciarzem Very Happy No chuj niech będzie. Jadąc na legalu to możesz od razu wszystko oddać skarbówce i tyle mieć z prowadzenia interesu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a źle mówię?
Ja mam w dupie skarbówkę, a chodzi mi wyłącznie o prawdę.

Czym to niby jest, że płacisz pracownikowi pod stołem, jeśli nie graniem przeciwko hołubionym tak przez ciebie zasadom wolnego rynku? Których, jak sam rozumiesz, wielcy nie mogą łamać, bo ich biznes jest zbyt wielki, co ty doskonale potrafisz nadużyć na swoja korzyść, konkurując z nimi w owym czarnorynkowym, acz jakże ciągle wyidealizowanym, systemie.

Umówmy się: zarówno ty jak i oni gracie ze sobą wyłącznie na kanty - bo i na tym polega "wolny ranek", czyli tzw. kapitalizm.
Z tym, że oni są w pierwszej lidze, a ty jeszcze w trzeciej.
Jednakże wasi pracownicy są tylko pionkami w tej waszej grze - kosztem który wszyscy próbujecie zminimalizować. W każdym razie do czasu aż się ten koszt nie pokapuje i nie otłucze wam ryja, co jest zresztą nieuniknione zważywszy na to jak bardzo trywializujecie sobie poziom jego desperacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Hehehhe zwykłym kanciarzem Very Happy No chuj niech będzie. Jadąc na legalu to możesz od razu wszystko oddać skarbówce i tyle mieć z prowadzenia interesu.


Może nie nadajesz się do biznesu?
Być może potrzeba ci się doszkolić, nie myślałeś o tym by iść do jakieś szkoły biznesu?
Wiesz, biznes to cała machina, biznes to nie stragan na bazarze z marchewką, może brak ci umiejętności by bawić się w biznes dlatego musisz uciekać się do oszustwa.
Pomyśl o tym. Nie każdy może być pilotem statku kosmicznego jak i nie każdy nadaje się do prowadzenia biznesu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie kwestionuję twojego poglądu i faktycznie masz rację bo tak to wygląda, natomiast stawianie na równi całego biznesu jak leci to zdecydowanie nie fair. Ja też jestem generalnie za wyższą minimalną, ale u nas to się gorzej skończy niż zakładasz.

Goral nie pierdol, radzę sobie całkiem nieźle i zbudowałem to wszystko od zera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
No nie kwestionuję twojego poglądu i faktycznie masz rację bo tak to wygląda, natomiast stawianie na równi całego biznesu jak leci to zdecydowanie nie fair. Ja też jestem generalnie za wyższą minimalną, ale u nas to się gorzej skończy niż zakładasz.

Goral nie pierdol, radzę sobie całkiem nieźle i zbudowałem to wszystko od zera.


Jak sobie radzisz świetnie skoro oszukujesz?
Każdy złodziej powie ci, że radzi sobie doskonale do póty go nie usadząSmile
To, że uciekasz się do łamania zasad świadczy, że coś jednak jest nie tak i coś brakuje. Sam zapędzasz się w kozi róg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierdolicie Hipolicie. Widzę należysz do grona osób świetnie ogarniających polskie realia. Nie takie cwaniaczki jak ty próbowały mi już różne rzeczy udowadniać a ja dalej prowadzę biznes w PL i póki co nie zamierzam wypierdalać.

Zakończmy temat bo wyjątkowo mnie wkurwia jak ktoś kwestionuje coś o czym nie ma bladego pojęcia. Siedzisz gdzieś na etacie i mądrego strugasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ty się goral musisz poduczyć. Na razie odsetki wynoszą circa 46 mld więc nie jest to jeszcze tragiczne, jeśli przyjmie się odpowiednie działania przynajmniej w kwestii zrównoważenie bilansu.
Na razie nie są to tragiczne odsetki, ale za kolejną dekadę rządów bandy chuja POPISU będziesz miał taki popis jak w Grecji.
VAT da się zmienić i to bez problemów w obecnej sytuacji - to że politykierzy tego nie zrobią Ci co są u koryta to już zupełnie inna kwestia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 25 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mam logiczną propozycję dla zwolenników pła cy minimalnej.
Dla sprawiedliwości społecznej(?):
Żeby pracodawcy nie mogli gnębić pracownika, i nabijać kasy jego pracą.
Wprowadzamy katalog cen sprzedaży towarów i usług.
Mądre głowy wyliczą ile, i co ma kosztować. oraz normy ile i czego można sprzedać i wyprodukować.
Tak żeby nie było wyzysku,w żadnym wypadku.
Zobaczymy, jakie wyniki będzie osiągać gospodarka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 26 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
To mam logiczną propozycję dla zwolenników pła cy minimalnej.
Dla sprawiedliwości społecznej(?):
Żeby pracodawcy nie mogli gnębić pracownika, i nabijać kasy jego pracą.
Wprowadzamy katalog cen sprzedaży towarów i usług.
Mądre głowy wyliczą ile, i co ma kosztować. oraz normy ile i czego można sprzedać i wyprodukować.
Tak żeby nie było wyzysku,w żadnym wypadku.
Zobaczymy, jakie wyniki będzie osiągać gospodarka?


Gospodarka miała by się wyśmienicie. Nie mówiąc o obywatelach, którzy mieliby stabilizację a w konsekwencji rozwój.
Zdecydowany stratnym byli by właściciele biznesów, którzy by nie osiągali fortun. A jedynie linowy powolny wzrost.
Dlatego na to nie pozwolą wmawiając, że to zabije gospodarkę - przy czym gospodarka to ich profit.
To tak jak z euro w Polsce. Pisze się i mówi, że to utrata suwerennej waluty, strata niepodległości czy w końcu drakońskie podwyżki. A tak naprawdę to największym stratnym na wprowadzeniu euro w Polsce będą banki! I to one prowadzą kampanię anty eurową, jak widać z dużym skutkiem.
Ceny nie wzrosną bo i tak już są w euro tylko po przewalutowaniu. Owszem, będą musiały wzrosnąć płace...
Bo się okaże, że Niemiec czy Słowak na zasiłku ma więcej niż polak pracujący na etat.
Tak naprawdę to największym hamulcem rozwoju jest właśnie profit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 26 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największym hamulcem rozwoju jest chciwość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 22:32, 25 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Największym hamulcem rozwoju jest chciwość.


i dlatego właśnie kapitalizm nie ma nic wspólnego z rozwojem i postępem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 25 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
freshman napisał:
Największym hamulcem rozwoju jest chciwość.


i dlatego właśnie kapitalizm i wolny rynek nie mają nic wspólnego z rozwojem i postępem.

Tak. W krajach bloku socjalistycznego:
PL ZSRR NRD CZECHY WĘGRY itd,
Po drugiej wojnie światowej był tak wysoki rozwój i postęp, że ludzie uciekali przez granicę, ze zgnitego zachodu do tych właśnie krajów.
Kraje bloku wschodniego, przodowały gospodarczo nad całym światem, aż doprowadziły do tego, że ludzie na zachodzie zrezygnowali ze swojego
stylu życia, przechodząc wszędzie na socjalizm. Nawet w Lichtensteinie i Szwajcarii.
Very Happy
Dziękuję, żeś mnie uświadomił, bo miałem inne pojęcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 25 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pisze o faktach a ty o bzdurach Very Happy
jeszcze raz powtórzę fakt, kapitalizm nie ma nic wspólnego z rozwojem i postępem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 25 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
ja pisze o faktach a ty o bzdurach Very Happy
jeszcze raz powtórzę fakt, kapitalizm nie ma nic wspólnego z rozwojem i postępem.

Tak, a rewolucja przemysłowa powstała dzięki temu, że kolektyw, komuna ludzka, walczących robotników
skrzyknęła się i razem wspólnie, i ze śpiewem tworzyli fabryki i pracowali nad nowymi wynalazkami.
Zapomniałem dodać, że dzięki temu, że ludzie robili więcej dzieci, medycyna mogła dbać lepiej o ludzi,
i było więcej rąk do pracy.
Ja pierdole... Otwierasz mi oczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:57, 25 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
xXx napisał:
ja pisze o faktach a ty o bzdurach Very Happy
jeszcze raz powtórzę fakt, kapitalizm nie ma nic wspólnego z rozwojem i postępem.

Tak, a rewolucja przemysłowa powstała dzięki temu, że kolektyw, komuna ludzka, walczących robotników
skrzyknęła się i razem wspólnie, i ze śpiewem tworzyli fabryki i pracowali nad nowymi wynalazkami.
Zapomniałem dodać, że dzięki temu, że ludzie robili więcej dzieci, medycyna mogła dbać lepiej o ludzi,
i było więcej rąk do pracy.
Ja pierdole... Otwierasz mi oczy.


Tak, on ci otwiera oczy!
Kapitalizm totalnie nie ma nic wspólnego z postępem. Kapitalizm to profit nie postęp.
Postęp jest produktem niepożądanym i ubocznym w kapitalizmie.
Dam Ci tylko jeden przykład: masz magazyn procesorów najnowszych, sprzedajesz je bardzo dobrze schodzą bo są najnowsze. Ktoś w miesiąc wypuszcza na rynek jeszcze nowsze procesory... co robisz? Bankrutujesz. Bo nie zdążysz starych sprzedać - rozumiesz? Dlatego wstrzymuje się postęp by zarobić na tym co już jest na rynku.
Cały problem kapitalizmu polega na tym, że miał on być formą przejściowa z feudalizmu do systemów wyższych, dziś można by powiedzieć, że była to droga do komunizmu który jest najwyższym i idealnym systemem, jednak w przyrodzie nie ma 100% ideałów, więc komunizmu nie da się nigdy osiągnąć. ale mogą być formy coraz bardziej zbliżone do komunizmu. Takim systemem jest socjalizm.
Kapitalizm, ma w swoich założeniach błąd podstawowy, dążenie do jak najwyższego profitu i przejęcia całości - czyli monopolizacji. To jest cel kapitalizmu. Jak sam wiesz monopol to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem... i koło się zamyka.
Dlatego kapitalizm był obliczony na krótki okres. Jako przejście z feudalizmu.
Kiedy w europie i Ameryce Północnej feudalizm się kończył, stawał się niewydolny, nie potrafił utrzymać coraz bardziej rosnącej populacji, wprowadzono kapitalizm, który miał szybko zaspokoić potrzeby, głownie w narzędzia, oraz inne towary.
Kapitalizm był chyba jedynym rozwiązaniem, by w miarę łatwo i szybko wyjść z feudalizmu.
Problem w tym, że ludzie którzy na kapitalizmie zaczęli zbijać fortuny, nie bardzo chcieli z tego rezygnować, mimo, że potrzeby były już dawno zaspokojone i kapitalizm przestał być rozwojowy nadal był utrzymywany jako forma zastąpienia ... feudalizmu. Dziś kapitalizm istnieje tylko dlatego, że produkuje się potrzeby, które potem kapitalizm zaspokaja - jarzysz? Czy za trudno?

Rewolucja przemysłowa powstała w wyniku kapitalizmu jako odpowiedź na potrzeby które zaistniały w momencie przejścia z feudalizmu.
Głowni twórcy praw fizyki, pionierzy medycyny, artyści czy nawet konstruktorzy - wynalazcy to w 95% byli arystokraci lub osoby które miały pochodzenie dość wysokie. Oni w ten sposób się spalani, nie musieli harować od świtu po noc by mieć za co wykarmić rodzinę.
Zauważ, że nie masz wynalazców wywodzących się z niskich klas, z chłopstwa, czy robotników. Oni musieli zaiwaniać jak w feudalizmie i wcale im się to nie podobało jak by ci się wydawać mogło. O pracy dzieci za darmo już nawet nie wspomnę. Z ich pracy korzystały jednostki.
Powstawały bunty, strajki, rewolty. Nie przypadkowo Święto 1 Maja uznane za międzynarodowe święto robotników powstało w USA, w dobie największego kapitalizmu.
Jak więc widzisz, kapitalizm zawsze będzie powodować kryzysy, przekręty, wstrzymywanie rozwoju... Bo głównym celem kapitalizmu jest profit! A jak ci napisałem profit kłóci się z postępem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:29, 27 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kapitalizm, ma w swoich założeniach błąd podstawowy, dążenie do jak najwyższego profitu i przejęcia całości - czyli monopolizacji. To jest cel kapitalizmu. Jak sam wiesz monopol to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem... i koło się zamyka.
Dlatego kapitalizm był obliczony na krótki okres. Jako przejście z feudalizmu. (...)"



Celem każdego sportowca jest zwycięstwo. Powoduje to ogromną konkurencję, wysiłek wielu ludzi w dążeniu do zdominowania rynku sportowego, jako sportowiec, czy zespół. Ale z uwagi na wielką konkurencję rzadko się zdarza wielokrotny mistrz świata w jednej dyscyplinie. I nigdy we wszystkich dyscyplinach jednocześnie mistrzowie nie obronili tytułu. Dzieje się tak dzięki "konkurencji wśród konkurencji".

Podobnie jest z przedsiębiorstwami. Muszą tworzyć dobre produkty, by je konsumenci chcieli kupić.

Ale część ludzi (najczęściej amatorów sportowych nieprzyzwyczajonych do wysiłku i konkurencji), zawsze będzie chciała równości szans, a nawet wyników. Będą twierdzić, że nie ma zwycięzców. Liczy się ukonczenie zawodów. Jedno wspólne podium, jako ukoronowanie wspólnego wysiłku.

To zawsze wyklucza jednostki wybitne, które są z założenia indywidualistami i chcą pracować na własny sukces. Pierdolą leniwe z natury kolektywy.

Przedkładają wyzwania i zmiany nad bezpieczenstwem i wygodnym fotelem. Można to nazywać kapitalizmem. A takiego już nigdzie w Europie nie ma. Nawet w sporcie rządzą kolektywy zwane federacjami (tfu).

Nie chcę, aby kolektywnie wybierano mistrzów i liderów. Kolektywnie oceniano, które przedsiębiorstwa mają funkcjonować, a które są niepotrzebne społecznie.
Dlatego szanuję Ciebie, jako człowieka, ale pierdolę idee, które chciałbyś mi narzucić. Idee skompromitowane i nie do przyjęcia dla ludzi z aspiracjami większymi niż jebane poczucie bezpieczenstwa.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 27 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Adam Polo - Może i racja - jednostki są ważne i nie ma co - zdolniejszy musi dostać więcej.
Ale jak ja widzę jak ten zdolniejszy albo mający więcej szczęścia wykorzystuje tego mniej zdolnego do tego żeby mieć dziesięć luksusowych samochodów - to mnie krew zalewa.
Prosty przykład - najbogatsi ludzie w Polsce (z pierwszej setki) potrafią zatrudniać ludzi na najniższej krajowej - czy to jest fajne?
oczywiście można by tu podawać przykładów więcej - tyle tylko że szkoda strzępienia języka. Nie ma idealnego społeczeństwa - al e jak ludzie muszą wybierać między zakupem leku, zakupem jedzenia albo zrobieniem opłat to chyba coś jest nie tak.
To już na tym forum było omawiane (już nie pamiętam gdzie) dlatego nie będę się rozpisywał i odpowiadał na ewentualne riposty. No chyba że znajdę chwilkę czasu żeby zarobić na te trzy rzeczy naraz. Nie zawsze się to udaje ale nie poddaje się.
_________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
— Carlos Ruíz Zafón
Cień wiatru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Płaca minimalna - Jak robią nas w bambuko
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile